معرفی “اثر مرکب”

1

کتاب اثر مرکب


تمام چیزی که ما برای موفقیت نیاز داریم در کتاب “اثر مرکب” دارن هاردی آمده است

امروز قصد دارم کتابی مهم و کاربردی را برای مطالعه به شما پیشنهاد بدهم.
اثر مرکب یا به قول برایان تریسی ( گنجینه ای از ایده ها برای رسیدن به موفقیت های بزرگ تر از آنچه تا کنون فکر میکردید ) کتابی ست که به شدت مورد تحسین واقع شده و مدت ها در لیست پرفروش ترین کتاب ها در آمریکا بوده است.


این کتاب به شدت از طرف خوانندگان و بزرگان صنعت موفقیت تحسین شده ، بیش از ۳۰ نفر از نویسندگان بزرگ در مورد اثر مرکب ، همچون برایان تریسی و آنتونی رابینز جملاتی زیبا و متحیر کننده دارند ، این کتاب به طرز شگفت آوری مورد تحسین واقع شده است.
در مورد دارن هاردی نویسنده ی “اثر مرکب”
دارن ، سر دبیر و ناشر مجله ی معروف موفقیت است و سالهاست که خودش با هزاران موفق و کار آفرین در ارتباط بوده و از نزدیک سبک زندگی آن ها را بررسی کرده است .
کسی بهتر از دارن هاردی نمیتواند از موفقیت بگوید ، او کسی است که با موفق ها و بزرگان مصاحبه داشته و آنها را کاملا وارسی کرده است .
او میگوید که تمام این رازها را در این کتاب گنجانده و به حقیقت هم همینطور است ، باید خودتان کتاب را بخوانید تا متوجه بشوید .
مروری بر فصل های کتاب
این کتاب با تحسین های بسیاری از بزرگترین نویسندگان دنیا شروع میشود و با مقدمه ای از دارن هاردی و ناشر و پیامی ویژه از آنتونی رابینز ادامه پیدا میکند و مشتمل بر ۶ فصل ، و یک نتیجه گیری در پایان کتاب است .

0041402

فصل اول : اثر مرکب در عمل

این فصل را به توضیح اصل انتخاب های کوچک و نتیجه های بزرگ میپردازد و میگوید چطور میتوان از عملی کوچک و ساده و روزمره به نتایجی بزرگ دست پیدا کرد و از اثر مرکب پرده بر میدارد در غالب مثال ها و داستان های بسیار .
انتخاب ساده با آینده نگری + استقامت + زمان = تفاوت های بنیادین

فصل دوم : انتخاب ها

هر موفقیت یا شکست ما در گرو تصمیم و انتخاب ماست و این تصمیم و اینکه چه چیزی را برگزینیم ما را به سعادت و یا بدبختی میرساند و شانس چیزی نیست جز تلاش و انتخاب ما ، در این فصل اقدام هایی از جمله نوشتن تصمیم ها و انتخابات روزانه ی دارد .

فصل سوم : عادت ها

عادت ها چیزهایی هستند که در ما ریشه دوانده و ماهیت وجودی ما هستند و این تشکیل ما از عادت ها را اینطور بیان میکند که عادت ها به درختی تشبیه میکند ، که این درخت اگر نهال باشد ، قابل جدا شدن است از زمین و اگر این درخت کهنسال باشد دیگر امکان راحت جدا شدن آن از زمین نیست ، عادت های ما هم همینطور هستند ، اگر در ما ریشه دوانده باشند ، دیگر امکان جدا کردن آنها از شخصیت ما سخت خواهد بود .
این میتواند مثل سلاحی در دست ما باشد ، با آن سلاح میتوانیم ظلم کنیم و یا مظلومی را نجات دهیم،
ما میتوانیم از قدرت عادت برای موفقیت خودمان تلاش کنیم و شروع به کاشتن نهالِ عادات خوب درون خودمان کنیم .
فصل چهارم : تکانش
این فصل را با قانون اول نیوتون ، قانون اینرسی شروع میکند که اجسام ساکن میل به سکون دارند و این را به ما و عاداتمان ربط میدهد و مثال میزند که اگر شما هر چه قدر زمان بیشتری پای تلویزیون بگذرانید ، همانقدر زمان بیشتری طول خواهد کشید تا بتوانید از روبروی تلویزیون بلند شوید .
اگر شروع به قدم برداشتن در راه موفقیت کنید ، کم کم تکانش و موفقیت های کوچک و در پی آن موفقیت های بزرگ رخ میدهد .

فصل پنجم : تاثیرات

به غیر از انتخاب ها ، سه عامل مهم هستند که ما را تحت تاثیر خودشان قرار میدهند
اول : ورودی ها هستند و ذهن ما مانند یک سطل خالی است و هرچه که در آن بریزید ، همان را تحویل شما میدهد
ورودی ها شامل کتاب روزنامه موسیقی …
دوم : ارتباط ها هستند و این که با چه کسانی روزمره در حال تعامل و حرف زدن هستیم .
چه افرادی روی ما تاثیر گذار هستند ؟…
سوم : محیط است و محل زندگی شما اگر موجب ترقی شما نیست ، باید از آن دوری کنید .

فصل ششم : شتاب بخشی

حقیقت را درک کنید و فراتر از انتظار ظاهر شوید و غیر منتظره باشید و شتاب خودتان را بسنجید و برای خودتان جایزه تعیین کنید و از مسیر درستتان دست نکشید.

نتیجه گیری

یادگیری بدون عمل بی فایده است ، دارن هاردی در پایان کتاب میگوید :» من این کتاب را برای سرگرمی شما و یا صرفا ترغیب شما ننوشتم ، انگیزش بدون عمل منجر میشود به “خود فریبی” …
ممنون از شما که تا پایان مطلب با من بودید ، امیدوارم موفق به مطالعه ی این کتاب ارزشمند بشوید .
” زندگیتان سرشار از اشتیاق و امید”

1 Comment
  1. […] خلاصه کتاب اثر مرکب را میتوانید در این مقاله بخوانید […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

logo-samandehi