زمان مطالعه: 15 دقیقه آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چرا مادر شوهرتان از شما متنفر است؟ یا…" /> زمان مطالعه: 15 دقیقه آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چرا مادر شوهرتان از شما متنفر است؟ یا…" />

۲۲ نشانه مادر شوهر حسود،۲۳ راه برای مقابله با مادر شوهر حسود

خانه » بلاگ » ۲۲ نشانه مادر شوهر حسود،۲۳ راه برای مقابله با مادر شوهر حسود

فهرست عناوین

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چرا مادر شوهرتان از شما متنفر است؟ یا این اینکه به خود بگویید، “من نمی‌توانم مادر شوهرم را تحمل‌کنم!”

اگر  این افکار را در ذهن خود داشته باشید ، بدانید و آگاه باشید که شما تنها نیستید.مطالعات نشان می‌دهد که بیشتر افراد فقط رابطه خود با همسران خود را مهم می‌دانند. اما ، وقتی شروع به دیدن نشانه‌هایی می‌کنید که مادر شوهرتان به شما حسادت می‌کند ، چگونه روابط خانوادگی خوشی را می­ توانید داشته باشید؟

۲۲ نشانه مادر شوهر حسود،۲۳ راه برای مقابله با مادر شوهر حسود

ویژگی‌های یک مادر شوهر حسود به‌راحتی مشخص می‌شود، به خواندن ادامه دهید تا علائم مادر شوهر حسود را بیاموزید و نکاتی در مورد چگونگی کنترل رفتارهای او  و همچنین تبدیل کردن او به یک حامی قوی بحث خواهیم کرد.

به نظر شما چه عواملی باعث حسادت مادر شوهرها می‌شوند؟

آیا باعث شده ­است صفات مادر شوهر حسود خود را نشان دهد؟

چه عواملی باعث ایجاد علائم حسادت در مادر شوهر شما شده است؟

تا زمانی که با او بی‌ادبی نکرده باشید ، احتمال اینکه این ربطی به شما نداشته باشد و ارتباطی با نگرش بد مادر شوهرتان داشته باشد زیاد است. آیا دلیلش عوامل زیر است؟

  • پسرش از زمان ملاقات یا ازدواج با شما توجه خود را  نسبت به خانواده خود کم  کرده است.
  • او از شما می‌ترسد.
  • او احساس می‌کند از زندگی پسرش کنار گذاشته‌شده است.
  • همچنین ممکن است مادر شوهر شما فرصتی پیدا نکرده است که شمارا خیلی خوب بشناسد.

تحقیقات نشان می‌دهد که دفعات تماس  و دیدار نقش مهمی در رابطه با صلح‌آمیز  بودن رابطه شما با همسران شما دارد. مادران و عروس‌ها باید به‌منظور ایجاد اعتماد ، و همچنین حضور در کنار هم برای ایجاد یک دوستی صمیمی ، فرصت‌های صلح‌آمیز را فراهم کنند تا بتوانند روابط خوبی را شکل دهند.

علامت مادر شوهر حسود

 

در زیر به چندین علامت بارز پرداخته  شده است که  نشان می­دهد مادر شوهر شما ، نسبت به شما حسادت می‌کند. دانستن این علائم می‌تواند به شما کمک کند تا وضعیت را به بهترین شکل ارزیابی کرده و با آن کنار بیایید و یا آن را مدیریت کنید.

  1. نگرش دورویی

مادر شوهرتان  در ظاهر با شما خوب رفتار می‌کند اما وقتی در کنار او  نیستید از شما شکایت می‌کند. او با نگرش دورویی خود، شمارا متحیر می‌کند.برای شما دشوار است که با او مقابله کنید ، زیرا اگر سعی کنید او را متهم کنید ، او به صورت بی‌گناه عمل می‌کند و نشان می‌دهد که شمارا دوست دارد!

او با هزار روش ظریف با شما ارتباط برقرار خواهد کرد که شما به‌اندازه کافی برای فرزندش یا خانواده‌اش خوب نیستید. او این مورد را به روی  شما نخواهد آورد، اما شما پیام را با صدای بلند و واضح خواهید شنید. بسته به عزت‌نفس خود ، یا احساس ویرانی می‌کنید یا کمی سر در گم می‌شوید.

۲. او از هر کاری که می‌کنید انتقاد می‌کند

 

مادر شوهر مسموم شما هر کاری را که می‌توانید برای مقابله  انجام دهید را  باور دارد ،اما  او حتی می‌تواند بهتر  از شما عمل کند. او هرازگاهی سعی می‌کند با شما رقابت کند و نشان می‌دهد که از شما بهتر است. حتی اگر سعی کنید با تمام اصالت خود کار خوبی انجام دهید ، او از شما انتقاد و به نارسایی‌های شما اشاره خواهد کرد.

۳. رفتار ناسپاسانه

 

رفتار ناسپاسانه یکی از صفات کلاسیک مادر شوهر حسود است. هر کاری که می‌کنید ، سرانجام هرگز نمی‌توانید از او انتظار قدردانی داشته باشید.او سپاسگزار نخواهد بود و به‌راحتی کارهای خوب شمارا نادیده می‌گیرد.

۴- او هرگز چیزی را رها نمی‌کند

 

او کینه شما را به دل دارد و هرگز چیزی را رها نمی‌کند. شما از قدرت حافظه او تعجب خواهید کرد! او چیزهای کوچک را به یاد می‌آورد و ماجراهایی را برایتان به  وجود می ­آورد  تا به شما و همسرتان نشان دهد که چگونه شما و اعمالتان او را آزار می‌دهد و تا چه حد  از دست شما ناراحت است.

۵. مادر شوهر مانند اینکه با او ازدواج‌کرده‌اید با شما رفتار می‌کند

 

مادر شوهر مسموم شما همیشه در تلاش است تا جای شمارا در زندگی بگیرد. این ممکن است خیلی خشن به نظر برسد ، اما یکی از رایج‌ترین نشانه‌هایی است که مادر شوهر شما نسبت به شما حسادت می‌کند.

۶. او برای جلب‌توجه پسرش از راه خود خارج می‌شود

 

او برای جلب‌توجه پسرش از راه خود خارج می‌شود ، دائماً با او تماس می‌گیرد و بدون پرسیدن از او به سراغش می‌آید. این صفات مادر شوهر حسود است.

۷. او دائماً بدحرف زدنتان را به رخ شوهرتان می‌کشد

 

علائم حسادت مادر شوهر وقتی بدحرف زدن شمارا به شوهر شما  می‌گوید ، ظاهر می‌شود.

۸. او به شما می‌گوید که چگونه باید فرزندان خود را تربیت کنید

 

نشانه‌های مادر شوهر حسود ممکن است شامل دخالت در ازدواج شما ، نحوه عملکرد شما یا سروصدا ایجاد کردن در مورد چگونگی تربیت فرزندان شما باشد.او سعی خواهد کرد اشکالاتی در سبک تربیتی شما پیدا کند و حتی ممکن است شمارا با چگونگی عالی تربیت کردن فرزندانش مقایسه کند.

۹. او به مرزهای شما احترام نمی‌گذارد

 

یکی دیگر از صفات مادر شوهر حسود این است که او به مرزهای شما احترام نمی‌گذارد. او نمی‌داند کجا باید متوقف شود. او  در پی پایین آوردن شما ، ممکن است به‌راحتی از مرزهای خود و شما  عبور کند.

۱۰. او رفتاری منفعل و پرخاشگرانه از خود نشان می‌دهد

 

نشانه‌هایی که مادر شوهر شما حسادت می‌کند اغلب با کنایه و رفتار منفعلانه و پرخاشگرانه ظاهر می‌شود. ممکن است نتوانید صریحاً جلوی او را بگیرید زیرا ممکن است مستقیماً چیزی به شما نگوید. در عوض او ممکن است با رفتار منفعلانه  به شما آسیب برساند و خود را از سرزنش نجات دهد.

۱۱. او شمارا از کارها کنار می‌گذارد

 

یکی از نشانه‌های حسادت مادر شوهر شما این است که عمداً شمارا به مراسم ­های خانوادگی دعوت نمی ­کند یا شاید لحظه آخر شمارا دعوت کند. او حتی سعی می‌کند فقط با همسر و بچه‌هایتان برنامه‌ریزی ­هایی داشته باشد و به دلایل غیرمنطقی شمارا از این کار دور کند.

۱۲. مادر شوهر همیشه نقش قربانی را بازی می‌کند

 

یکی از نشانه‌های حسادت مادر شوهر شما این است که عمداً شمارا به مراسم ­های خانوادگی دعوت نمی­کند یا شاید لحظه آخر شمارا دعوت کند. او حتی سعی می‌کند فقط با همسر و بچه‌هایتان برنامه‌ریزی ­هایی داشته باشد و به دلایل غیرمنطقی شمارا از این کار دور کند.

۱۳. او همیشه در تلاش است تا مسئولیت را بر عهده بگیرد

 

شما یک رویداد  و یک میهمانی ترتیب داده‌اید ، اما او کسی است که شروع به کنترل همه‌چیز می‌کند ، ازآنچه برای شام می‌خواهید بپزید گرفته تا بازی‌ها و سرگرمی ­هایی که بعدازآن می­ خواهید انجام می‌دهید را مدیریت می­کند! او ممکن است سرانجام سعی کند شمارا کنار بگذارد و تمام اعتبار را برای موفقیت در برگزاری این رویداد به خود اختصاص دهد. او حتی برای بارهای بعدی از لاف زدن در این زمینه کوتاه نخواهد آمد!

۱۴. او همیشه حق دارد ، بدون استثنا

 

این بدان معنی است که او هرگز اشتباه نمی‌کند. او هرگز اشتباه خود را قبول نخواهد کرد و هرگز به خاطر هر چیزی عذرخواهی نخواهد کرد. این مطمئناً باعث فروپاشی تمدن خانواده خواهد شد و با این اصل که او همیشه حق دارد ، مغایرت دارد. ازنظر او ، تنها شما (و احتمالاً همسرتان) مقصر هستید.

۱۵. او زننده است

 

او در بیشتر موارد شمارا نادیده می‌گیرد و به شما حرف­های بد خود  را  انتقال می‌دهد که شما برای او اهمیتی ندارید. او به کلمه‌ای که شما می‌گویید گوش نخواهد داد.. او همچنین هرگونه موفقیت شمارا بی‌اهمیت می­داند  و شما را با بی ­توجهی نادیده خواهد گرفت زیرا فقط چیزهایی که برای او ارزش‌دارند مهم هستند.

۱۶. مادر شوهر حسود انتظار تبعیت کامل دارد.

 

برای ایجاد تسلط خود ، او انتظار دارد که شما او را راضی نگه دارید. این شامل اتخاذ عقاید ، مذهب ، فرهنگ ، حضور در هر رویداد خانوادگی ، یادگیری روش‌های پخت‌وپز ، تمیز کردن و همه‌چیز زیر زیر نظر او و به روشنی است  که مهم‌ترین آن  در مورد پرورش دادن نوه‌های عزیزش است. اگر نتوانید هرکدام از آن‌ها را انجام دهید ، درواقع یک عروس فاسد هستید ، و او حق دارد پیش هرکسی که به حرف­های او گوش می­کند، از شما شکایت کند.

۱۷. مادر شوهر حسود مسائل کنترلی دارد.

 

اگر او نتواند شمارا وادار کند که به اقتدار او احترام بگذارید ، مهار همسرتان ، بچه‌های دیگرش ، نوه‌هایش و تا آنجا که ممکن است دوستان و خانواده شمارا محکم به دست می­گیرد. او چیزهای ساده را پیچیده می‌کند تا فقط به همه ثابت کند  او کسی است که بی‌گناه است و شما گناهکار بالفطره هستید.

۱۸. مادر شوهر حسود به گفته‌ها ، انتخاب‌ها یا فضای شخصی شما احترام نمی‌گذارد.

 

او بدون دعوت و اعلام‌نشده به خانه شما خواهد آمد ، انتظار دارد با آغوش باز  از او استقبال کرده و از افتخار دیدار وی سپاسگزار باشید. او با انزجار شدید به شما نگاه خواهد کرد که چقدر جای شما کثیف است و چقدر بچه‌های شما بی‌ادب هستند و به سرتا پای شما گیر می­دهد.

۱۹. مادر شوهر حسود بازی‌های احساسی انجام می‌دهد.

 

ذهنیت بسته  او حکم می‌کند که باید با کنار گذاشتن محبت و تأیید ، بر شما حکومت کند. بنابراین او از رفتارهای خاموش ، گناه ، سرزنش و ارعاب مستقیم برای دست‌کاری شما و همسرتان استفاده خواهد کرد. اگر همسر شما  طرف او  نباشد ، نسبت به آن‌ها نیز مجازات و مخرب خواهد بود. در همان زمان ، او به‌طور نمایشی عشق خود را به فرزندان دیگر و همسرانشان اعطا خواهد کرد.

۲۰. او مخاطب را دوست دارد و به‌ظاهر بسیار اهمیت می‌دهد.

 

در ملاء عام ، او زنی فرهیخته و جذاب را به خدمت می‌گیرد که سرایداری فداکار برای  خانواده‌اش است. او حتی ممکن است به‌عنوان یک خیرخواه در جامعه خود شناخته شود. اکثر مردم به خاطر این موضوع  به‌اشتباه می ­افتند. آن‌ها نمی‌فهمند که شما می‌توانید با چنین بانوی بزرگی چه ماجراهایی داشته باشید. اما نکته ­ای که باید به آن توجه کنید این است که سعی نکنید آن‌ها را منصرف کنید.

۲۱. مادر شوهر حسود کاملاً خودمحور و خودشیفته است.

 

او مانند هر  فرد خودشیفته­ و مغروری ، فرزندان خود را نه به‌عنوان یک فرد ، بلکه به‌عنوان مروج خود می‌بیند. تمام آنچه آن‌ها انجام می‌دهند منعکس‌کننده رفتار اوست ، بنابراین او تمام تلاش خود را می‌کند تا هر “انحرافی” از راهی که وجود دارد را که  خود انتخاب کرده اصلاح کند. این شامل افرادی است که با آن‌ها ازدواج می‌کنند. او هرگز از تلاش برای از بین بردن روابط عالی در ازدواج شما یا کنترل زندگی فرزندان خود منصرف نخواهد شد.

۲۲. تخت پادشاهی اش را پس بده!

 

اگر او احساس کند شما  تخت سلطنت  او را تهدید می‌کنید ، به‌شدت  حالت دفاعی  و منفعل  به خود می ­گیرد  و پرخاشگر می‌شود. او یک کارزار لجن زنی را در جامعه خود آغاز خواهد کرد ، و او  تلاش می‌کند همه را بر ضد شما بشوراند. شما می‌دانید که وقتی شما شروع به شنیدن تمام شایعات و دروغ‌هایی می‌کنید که در پشت سر شما و درباره شما می‌گوید ، عصبانی می‌شوید. سرانجام او سعی خواهد کرد همسرتان را نیز علیه شما بشوراند.

اکنون‌که همه علائم حسادت مادر شوهرتان را دانستید ، وقت آن است که زندگی خود را پس بگیرید و در مورد مادر شوهر آزار دهنده خود ، کاری انجام دهید.در ادامه به نکاتی برای مقابله با  این رفتارهای مادر شوهر حسود بدون بر هم زدن خاک گلدان اشاره شده است.

بخش دوم

مقابله با مادر شوهر حسود

۱. با مادر شوهر حسود خود ارتباط برقرار کنید

 

برقراری ارتباط آزادانه با مادر شوهر در مورد هر موضوعی که بین شما پیش‌آمده باشد می‌تواند راهی عالی برای هموارسازی روابط و شروع تازه­ای بین شما باشد.

۲. همدلی ایجاد کنید

 

رفتار یک فرد به عنوان  مادر شوهر حسود که در ازدواج مشکلاتی ایجاد می‌کند، چیز جدیدی نیست ، اما آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که چرا او با  شما چنین رفتاری می‌کند؟همدردی با او و دیدن چیزهایی از دیدگاه او ممکن است رفتارهای بد او را روشن کند و به شما کمک کند تا از وضعیت به وجود آمده ، راحت­تر عبور کنید.

۳. به او در انتقال کمک کنید

 

“از دست دادن” پسر برای یک زن دیگر می‌تواند برای برخی از مادران کابوس باشد.به‌جای شلاق زدن و گفتن جملاتی ازجمله “مادر شوهرم مثل‌اینکه با شوهرم ازدواج‌کرده است!” ، با یافتن راه‌هایی برای گنجاندن  احساس او به او کمک کنید تا انتقال راحت‌تر شود. به‌عنوان‌مثال ، از شوهر خود بخواهید که با او تماس بگیرد و از او بپرسد آیا می‌تواند یکی از دسرهای موردعلاقه خود را درست کند یا در مورد یک موضوع از او مشاوره بخواهد.

شما تنها کسی نیستید که زندگی پس ازدواجش در حال تغییر است. مادر شوهر شما نیز از یک مرحله انتقال بزرگ عبور می‌کند. به‌عنوان کسی که  تازه ازدواج‌کرده ، از همه جلب‌توجه خواهید کرد ، او احساس می‌کند نادیده گرفته می‌شود.

سارا  عامل تغییر نگرش مادرشوهرش نسبت به خودش بود. او شروع به درخواست مشاوره از مادر شوهر خود در مورد پوشیدن لباس کرده بود و هر وقت که او غذایی می­پخت ،آن را برای مادر شوهرش می‌برد و همیشه از غذاهای او تعریف می‌کرد.سارا  به این کارها ادامه داد تا توانست  و ورق را برگرداند ، او شروع به ستایش مهارت مدیریتی مادر شوهرش کرد ، اینکه چقدر زیبا فرزندانش را تربیت‌کرده و خانه مرتبی دارد چگونه مهماندار خوبی است .او  کارهایی از این دست را با اشتیاق فراوان انجام داد.

وقتی زمان تغییر فرا رسید این موضوع باعث ایجاد تغییراتی در نوع نگاه مادر شوهرش شد. به‌زودی این دو زن در برابر این دو مرد با هم متحد شدند. به‌طورمعمول مردم نمی‌دانند که چگونه زن خانه به کمک احتیاج دارد و شما می‌توانید کسی باشید که به او کمک می­کنید  و او را به این موضوع حساس می‌کنید. این واقعیت خاص توسط اکثر مردم نادیده گرفته می‌شود که باعث می‌شود یک مادر کامل به یک مادر شوهر حسود تبدیل شود.

شما باید از همان ابتدا به او کمک کنید تا او شمارا به‌عنوان تهدید نبیند و در عوض شمارا به‌عنوان محرم خود ببیند.

۴. به او هدیه دهید

 

همان­طور که گفتیم علائم مادر شوهر حسود غالباً از ناامنی‌های خاصی ناشی می‌شود ، پس چرا با اعلام این‌که هردوی شما به چه دغدغه‌ای اهمیت می‌دهید این ناامنی‌ها را پاک نمی­کنید؟او را با هدیه کوچکی غافلگیر کنید و به او بگویید که به فکر او هستید.

۵. کمک ارائه دهید

 

یکی از راه‌های بیرون آوردن زهر از  وجود مادر شوهر مسموم خود کمک به او درزمانی  است که در کنار او هستید. اگر برای شام به خانه آن‌ها  می‌آیید ، به او درانداختن سفره و آوردن غذا  و جمع­آوری آن کمک کنید تا بعد از پایان غذا کارش راحت­ تر شود. اگر قرار ملاقات برای حضور دارد ، به او پیشنهاد مسافرت یا کار  دیگری را بدهید.

۶. به زندگی او علاقه‌مند شوید

 

صفات سمی مادر شوهر حسود ممکن است ناشی از عدم احساس نیاز و مرتبط بودن در زندگی پسرش باشد. با طرح سؤالاتی برای شناخت این عوامل ، فکر او را اصلاح کنید. از او در مورد نحوه بزرگ شدن و تربیت فرزندانش بپرسید.او بدون شک از علاقه واقعی شما به زندگی‌اش قدردانی خواهد کرد.

۷. از او تعریف کنید

 

برای پرداختن به مسائل مادر شوهر لازم نیست برای خود خیلی سخت بگیرید. آیا سعی کرده‌اید با او خوب رفتار کنید؟ بعضی‌اوقات ممکن است یک حسن جویی ساده درباره آشپزی ، نحوه نگهداری از خانه یا خصوصیات دیگر او باعث می­شود احساس کند شما دوست او هستید و با این کار توجه­اش به صورت مثبت به شما جلب خواهد شد.

۸. برای دیدن او وقت بگذارید

 

یکی از صفات مادر شوهر حسود این است که مرتباً به دیدن اعضای خانواده خود بدون دعوت می­رود. به‌جای اینکه بگذارید برنامه‌های خانوادگی شمارا بمباران کند ، هر هفته برای دیدن او وقت بگذارید. این باعث می‌شود که او در زندگی خانوادگی شما اهمیت بیشتری پیدا کند و اشتیاق او را برای اعلام حضور بر انگیزد.

۹. از درگیری اجتناب کنید

 

درگیری یکی از بزرگ‌ترین صفات مادر شوهر حسود است ، بنابراین در آن شرکت نکنید. با صبر و صلح ، از درگیری اجتناب کنید. وقتی ببیند شما طعمه را به دهان نمی‌گیرید ممکن است عقب‌نشینی کند. همچنین ، می‌توانید چند کتاب یا مقاله  خوب بخوانید تا چند راهکار برای جلوگیری از  ایجاد تعارض و بهبود رابطه خود با قوانین بیاموزید.

۱۰. با شریک زندگی خود صحبت کنید

 

برخورد با یک مادر شوهر دشوار و حسود  شمارا در موقعیت نامناسبی قرار می‌دهد زیرا این امر شوهر شمارا مجبور به انتخاب می‌کند. با این‌حال ، تنها راه مقابله با یک مادر شوهر مسموم این است که با شوهر خود در مورداحساس خود صحبت کنید و از او بخواهید از طرف خانواده شما صحبت کند.

گفت و گو با شوهر در مورد رفتار مادر شوهرتان می‌تواند مفید باشد. از او در این مورد شکایت نکنید. فقط برخی از مواردی که شمارا آزار می‌دهد به او بگویید. از او بخواهید که به مادرش صحبت کند و علت اصلی آن را به روشی دوستانه پیدا کند.پس از این واقعیت که شکایت می‌کنید ، دور بمانید. پسر ممکن است بهتر از شما به مادرش صحبت کند و به پایان جنگ کمک کند.

۱۱. مرزهای سالم ایجاد کنید

 

احساس اینکه  بگویید”مادر شوهرم مثل اینکه با شوهرم ازدواج کرده  عمل می‌کند” می‌تواند ناراحت‌کننده باشد. شما و شوهرتان می‌توانید با رفتن به خانه خود و ایجاد مرزهای سالم که باید به آن پایبند باشد ، این احساس ناآرامی را از بین ببرید.به قول معروف روش دوری و دوستی را در پیش بگیرید.

مادر شوهر  حسودی که سعادت ازدواج را خراب می‌کند چیزی نیست که باید تحمل کرد. مطالعات نشان می‌دهد که کیفیت رابطه مادر شوهر و عروس بر رفاه و کیفیت سایر روابط زندگی زن تأثیر می‌گذارد. اگر همسری ناراضی است و او و شوهرش در مورد مادر شوهر حسود در یک جبهه هستند ، ممکن است زمان آن فرارسیده باشد که برای مدتی رابطه خود را قطع کند.

ممکن است مجبور شوید این واقعیت را بپذیرید که مادر شوهر شما تغییر نخواهد کرد. بهتر است رفتار او را نادیده بگیرید و انرژی خود را معطوف مواردی کنید که برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. به او بگویید که شما از تنش مداوم  خسته شده­اید و به او بگویید چقدر برای شما و دیگران این موضوع نارحت کننده ­است .

شما باید بگویید که همه‌چیز ممکن را امتحان کرده‌اید تا با او رابطه‌ای خوب و عملی داشته باشید اما دیگر به نظر نمی‌رسد که این موضوع عملی باشد. ازاین‌پس تصمیم گرفته‌اید که خود را درگیر هیچ مسئله‌ای نکنید و بهتر است شما به خاطر اعضای دیگر در خانه یکدیگر را تنها بگذارید. شاید او نیز بفهمد که واقعاً هر چیزی غیرضروری است.

۱۲. رفتار بد او را نادیده بگیرید

 

رفتار بد مادر شوهر حسود  می‌تواند شمارا عصبی کند ، اما مهم است که او نفهمد توانسته است  شمارا آزار خاطر کند. چهره‌ای خوب از خود نشان دهید  و رفتار خوبی با او داشته باشید مانند اینکه هیچ‌چیز در دنیا نمی‌تواند زندگی شاد شمارا به هم بزند. حتی مادر شوهر آزاردهنده و حسود  شما نیز نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد.

۱۳. زمان بازی فرزندان خود را کنار مادر شوهر خود برنامه‌ریزی کنید

 

به‌جای اینکه اجازه دهید مشکلات مادر شوهرها بر اوقات شما با فرزندانتان تأثیر بگذارد ، روزهای مشخصی را تعیین کنید که بچه‌ها بتوانند به آنجا بروند و در  کنار مادربزرگ  خود بازی کنند.

۱۴. به او توجه کنید

 

حسادت ناشی از ناامنی است. ترس ناگهانی از جایگزینی با فردی که به‌تازگی رابطه جدیدی با یکی از  اعضای خانواده شکل داده است ، موضوعی است که هر مادر از آن می‌ترسد. هوناز  می‌گوید که هر وقت برای شام می‌نشستند اطمینان حاصل می‌کرد که منتظر مادر شوهر خود است تا اول او شروع به خوردن غذا کند .او اغلب در مورد غذاهای موردعلاقه خود که توسط مادرشوهرش پخته می­شد بحث می‌کرد و سعی می‌کرد هرچند وقت یک‌بار چیزی برای او بیاورد.

حالا ، این کاری بود که پسر مادر شوهر قبلاً انجام نداده بود و بنابراین او فهمید که مراقبت از عروس خانم لازم است  و باید روابطش را با او  گرم کند. او حتی از مادر شوهرش خواست که دستورالعمل‌های ویژه‌ای به او بیاموزد .او همچنین این موضوع را تعریف می‌کند که هر وقت  مادر شوهرش هر چیزی می‌پزد از او تعریف می­کند. پس شما هم باید از او بخواهید دستورالعمل‌های جدیدش را به شما  بیاموزد و از همان ابتدا با مادر شوهر خود پیوند محبت‌آمیزی برقرار کنید.

به‌جای تلافی یا جنگ با او ، ابتدا باید سعی کنید بفهمید که چه چیزی باعث حسادت وی شده است. زنان موجوداتی احساسی هستند. هرکدام روش خاص خود را برای مقابله با مسائل دارند ، بعضی از آن‌ها غر می‌زنند و پوزخند می‌زنند درحالی‌که برخی از آن­ ها تصمیم می‌گیرند دیگران را آزار دهند تا به آن‌ها درس عبرت دهند. از نزدیکی مشترک مادر شوهر  با پسرش ناراحت نشوید . احتمالاً از بدو تولد او این‌گونه بوده است. سعی کنید رفتار او را مشاهده کنید و به دنبال عوامل محرک اوباشید و سعی کنید از آن‌ها اجتناب کنید.

۱۵. احساسات او را درک کنید

 

هنگامی‌که علت اصلی عدم امنیت وی و اقدامات بعدی را درک کردید ، می‌توانید برای معکوس کردن آن‌ها گام بردارید.

۱۶. او را درگیر خانواده کنید

 

وی مهم‌ترین عضو خانواده است. او تمام زندگی خود را صرف حفظ خانواده در کنار هم کرده است. مردی که با او ازدواج‌کرده‌اید نتیجه تربیت خوب اوست. به او احساس خاصی دهید. واقعاً برای او سخت است که پسرش را که این‌همه سال بزرگ کرده، به راحتی رها کند. او را درگیر تصمیمات کوچک و بزرگ خانواده کنید. همچنین می‌توانید برای اینکه حالش بهتر شود کمی  وانمود کنید که در مورد مسائل گنگ هستید  و متوجه آن نشده ­اید و از او راهنمایی بخواهید.

۱۷. پیوند بین او و پسرش را تقویت کنید

 

مهم‌ترین چیز برای یک مادر عشق فرزندش است. همین‌که احساس کرد پسرش همیشه او را دوست دارد ، او نیز شمارا دوست خواهد داشت. به او نشان دهید که ازدواج شما رابطه مادر و پسر را مختل نمی‌کند. شوهر خود را تشویق کنید که وقت خود را با او بگذراند ، از او بپرسید که روزش چگونه است یا به چیزی احتیاج دارد.

مادر شوهر شما متوجه خواهد شد که این شما هستید که چنین حرکاتی را تحریک می‌کنید. او شروع به زیر سؤال بردن در شک و تردیدهای خودش در مورد شما خواهد کرد. او به‌زودی قدردانی از ویژگی‌های شمارا شروع می‌کند و همچنین به شما پیشنهاد‌های ارزشمندی می‌دهد.

۱۸. دست دوستانه را به سمت او دراز کنید

 

به او کمک کنید تا هرکجا که می‌توانید بیرون بیایید ، در آشپزخانه تکیه‌گاه اوباشید ، از وسایل او مراقبت کنید ، و هرچند وقت یک‌بار لوازمی را به او هدیه دهید.

۱۹.آیا می‌توانید به همراه او غیبت‌کنید؟

 

افرادی را که دوست ندارد مشاهده کنید ، در مورد آن شخص با مادر شوهر خود غیبت‌کنید. چند موردی را که در مورد آن شخص دوست ندارید به او بگویید.سعی کنید فردی شوید که به او اعتماد دارد و اعتمادبه‌نفس خود را حفظ کنید. از او در مورد آرایش خود بپرسید ، او را با یک آرایشگر جدید آشنا کنید (بدون اینکه به نظر برسد ظاهرتان را دوست ندارید). در تمیز کردن و خانه‌تکانی به او کمک کنید. او از این حرکات قدردانی می‌کند و محبت را تلافی می‌کند. و وقتی همه کارها را درست انجام می‌دهید ، شوهرتان نیز از شما حمایت می‌کند.

۲۰. باعث تعجب او شوید

 

از شوهر یا پدرشوهرتان در مورد پسندیدن و علاقه مادر شوهر خود سؤال کنید. او را غافلگیر کنید و او را خوشحال کنید. او رفتاری را  از شما می­ بیند که انتظارش را نداشته است  و با آغوش باز، از  شما استقبال می‌کند. روش‌های زیادی برای نشان دادن عشق شما به‌به مادر شوهرتان وجود دارد.

۲۱. به یاد داشته باشید ارتباط کلید است

 

اگر نمی‌توانید رفتار مادر شوهر خود را درک کنید ، آن را به زبان بیاورید. گفتگوی عمیقی با او داشته باشید. کاری انجام دهید تا او با عصبانیت تلافی نکند. از او بپرسید که چرا چنین رفتاری دارد و از او بپرسید چه مشکلی دارد؟ شاید تعجب کنید که چگونه یک مکالمه کوتاه می‌تواند همه‌چیز را ساده کند. ممکن است متوجه شوید که هردوی شما در کل دچار  سو تفاهم شده­اید.

۲۲. از درگیری اجتناب کنید

 

برای حفظ آرامش در خانه بهتر است از دعوا و بحث‌هایی که می‌تواند منجر به کدورت شدید شود خودداری کنید. بهترین راه برای انجام این کار تعیین مرزهای اولیه برای آرامش و خوشبختی همه است. جنگ‌ها فقط با تلخی بیشتر در خانواده اوضاع را بدتر می‌کنند. این باعث می‌شود سایر اعضای خانواده ناخواسته طرفین را انتخاب کنند. ازدواج شما رابطه‌ای خواهد بود که بیشتر از همه تحت تأثیر قرار می‌گیرد. صفات مادر شوهر حسود را شناسایی کرده و بر این اساس با آن مقابله کند.

۲۳. خانه‌ها را جابجا کنید یا شهرها را جابجا کنید

 

اگر حسادت مادر شوهرتان به‌جایی رسیده است که دیگر نمی‌توانید کاری برای تغییر اوضاع انجام دهید و به پایان صبر و خوبی خود رسیده‌اید ، خانه خود را عوض کنید. اجازه ندهید این رابطه مسموم همه‌چیز را در زندگی شما از بین ببرد. در بعضی مواقع ، فاصله تنها گزینه قابل‌اجرا برای سالم نگه‌داشتن روابط است. به‌طور هفتگی یا ماهانه به آن­ها سر بزنید.

کلام آخر

 

ایجاد رابطه خوب با مادر شوهر بسیار مهم است. شما باید این واقعیت را بپذیرید که شوهر شما هرچقدر رفتار بدی با مادر داشته باشد ، همیشه نسبت به او حساس خوبی خواهد داشت. بنابراین برای شما مهم است که در مورد شرایط مختلف عاقل باشید. به یاد داشته باشید ، شما با یک خانواده کامل ازدواج‌کرده‌اید و جلب اعتماد هر یک از اعضای خانواده به‌اندازه جلب اعتماد همسرتان مهم است.

آیا مطمئن هستید که مادر شوهرتان از شما متنفر است یا فقط احساس می‌کنید که او نسبت به شما حسودی می‌کند؟

علائم حسادت مادر شوهر شما عبارت‌اند از:

انتقاد مداوم

مقایسه شما با دختران دیگر یا عروس‌های دیگرش

شمارا از رویدادهای خانوادگی محروم می‌کند

احترام به مرزهای شما نمی‌گذارد

از درگیری با مادر شوهرحسود خود پرهیز کنید. در عوض ، یاد بگیرید که همدلی کنید و برای او در خانواده خود وقت بگذارید.

اگر این کار نکرد ، علائم حسادت مادر شوهر خود را نادیده بگیرید.با شوهر خود در مورد رفتار مادرش صحبت کنید و از صحبت کردن وی و ایجاد مرزهای سالم بین خانواده‌های خود نترسید.

به نظر شما مادر شوهر حسود چه نشانه های دیگری دارد؟ آیا دوست دارید به راحتی با او مقابله کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید