کارمند موفق،۵۲ راز ساده که شما را به کارمند موفق تبدیل می کند

خانه » بلاگ » کارمند موفق،۵۲ راز ساده که شما را به کارمند موفق تبدیل می کند

فهرست عناوین

موفق‌ترین کارمندان افرادی که به‌ظاهر به آن‌ها ترفیع ، افزایش و فرصت داده می‌شود چه چیزی می‌دانند یا چه‌کاری انجام می‌دهند که دیگر کارمندان این کار را انجام نمی‌دهند؟

کاملاً معلوم است.

وقتی به متخصصان شغلی خود مراجعه کنید تا راهنمای کاملی در مورد چگونگی رویکرد بهترین کارمندان و موفق‌ترین کارمندان به شما بدهند عادت‌هایی را بازگو می‌کنند  که شما  می‌توانید شروع به انجام آن کنید  و به یک کارمند موفق تبدیل شوید. حال ما می­ خواهیم در این مقاله به این مهارت ­ها و راهکارها بپردازیم که باعث رشد و پیشرفت شما در محیط کارمندی می­شود و شما را در این راه به سرعت پیش می­برد.

۵۲کارمند موفق، راز ساده که شما را به کارمند موفق تبدیل می کند

۱- کارمند موفق مرزهای خوبی دارد

باور کنید یا نه ، کارمند موفق با گفتن “بله” به همه‌چیز به موفقیت بالایی دست پیدا نمی‌کند. کارمند موفق می‌داند که چگونه مرزهای خوبی را با دیگران برقرار کند ، به خود اجازه نمی‌دهد از آن‌ها استفاده شود یا از آن‌ها سوءاستفاده کنند ، و می‌داند چگونه به وظایف یا پروژه‌هایی که به ضرر او است  “نه” بگوید.

وقتی‌که آن‌ها چیزهای زیادی در وجود خود دارند. با این گفته آن‌ها راهی برای گفتن “نه” پیدا می‌کنند بدون اینکه واقعاً “نه” بگویند. به‌عنوان‌مثال ، آن‌ها ممکن است در مورد یک‌ضرب الاجل جدید مذاکره کنند ، اولویت کارها را با یک مدیر دوباره تعیین کنند ، یا یکی دیگر از اعضای تیم را برای کمک به سمت خود دعوت کنند. با نگه‌داشتن مرزهای خوب ، آن‌ها قادر به انجام کارهای فعلی خود به‌طور مؤثر و بسیار خوب هستند.

۲- کارمند موفق اهمیت ارتباط روشن را درک می‌کند

کارمند موفق به اهمیت ارتباط روشن ، از طریق ایمیل ، پست صوتی ، شخص به فرد و غیره ، پی می‌برد. کارمند موفق همچنین درک می‌کند که همه ما سبک‌های مختلف ارتباطی داریم. اگر می‌توانید سبک ارتباطی شخص دیگری را درک کنید ، پس می‌توانید با الگوبرداری از دیگران و برقراری ارتباط بهتر با آن‌ها برای همکاری بهینه به موفقیت برسید.

۳- آن‌ها از طرح سؤالات و صحبت در مورد آن نمی‌ترسند

برای یادگیری و رشد ، باید با پرسیدن سؤال خوب مهارت داشته باشید. زمانی برای همه وجود دارد که حین کار از سؤال پرسیدن می‌ترسند. به طور مثال ممکن است برای ما هم این موضوع اتفاق افتاده باشد زیرا می‌ترسیدیم نتوانیم حرف خود را واضح بیان کنیم یا می­ترسیدیم به ما جواب نه بگویند. وقتی می‌فهمید این موضوع مانع توانایی شما برای موفقیت می‌شود ،کارتان را همان‌طور که می­خواهید انجام می­دهید و از پس آن برمی‌آیید.

هیچ سؤال احمقانه‌ای وجود ندارد (مگر اینکه مدام یک سؤال را تکرار کنید چون اولین باری که جواب گرفتید گوش نداده‌اید). کارمند موفق از صحبت کردن و به اشتراک گذاشتن ایده‌های خود نمی‌ترسد. کارمند موفق همچنین می‌داند که چگونه هیجان خود را به‌گونه‌ای تعدیل کند که این کار صرف پایین آوردن فرایندها یا ایده‌های فعلی نباشد ، بلکه در عوض با مدیریت هیجان­ های خود در پی  یافتن راهی برای همکاری برای کارایی بیشتر و بهبود و به انجام رساندن فرایندهای جاری هستند.

۴- کارمند موفق از گرفتن حقوق لذت نمی برد!

کارمند موفق از کاری که انجام می‌دهد لذت می‌برد – این چیزی فراتر از چک حقوق است.

مردم جذب کسانی می‌شوند که در اقدام خود ثابت‌قدم هستند. افرادی که هرروز صبح بدون ترس از کار خود از خواب بیدار می‌شوند ، اقدام می‌کنند و یک‌قدم جلوتر از بقیه افراد هستند. تناسب شغلی برای موفقیت ضروری است و هرچه عاشق شغل خود باشید ، موفقیت به‌راحتی به دست می‌آید.

موفقیت همچنین از کسانی پیروی می‌کند که معتقدند کار بیشتری نسبت به کسب درآمد دارند. آن‌ها حرفه خود را راهی برای خدمت می‌دانند و به همین ترتیب برای موفقیت بهتر تلاش می‌کنند تا به سازمان ، جامعه و دیگران خدمت کنند.

۵- آن‌ها جاده‌ های طولانی را طی می‌کنند

وقتی مردم غیبت می‌کنند و در مورد دیگران بد صحبت می‌کنند ، غالباً عواقب آن به خودشان برمی‌گردد . وقتی افراد سعی می‌کنند دیگران را نسبت به مافوق خود بد جلوه دهند ، معمولاً فقط باعث بد جلوه دادن خود می‌شوند و خودشان را زیر سؤال می‌برند. با این اوصاف ، موفق‌ترین افرادی که در نیروی کار می‌بینیم کسانی هستند که به فکر تجارت خودشان هستند و روی پروژه‌های خود تمرکز می‌کنند و تلاش می‌کنند تا بهترین نتیجه را به دست آورند. آن‌ها می‌فهمند که بیشتر اوقات ، کسانی که اهمیت دارند واقعیت را در مورد آنچه در گروه آن‌ها می‌گذرد می‌دانند. آن‌ها همچنین یاد می‌گیرند که چگونه به ترتیب شرایط دشوار در محل کار را مدیریت کنند.

۶- آن ها خوش قول هستند

کارمند موفق مدیریت زمان را در لیست مهارت‌های رهبری خود قرار می‌دهد. آن‌ها اهمیت به خوش‌قول بودن و همچنین انجام پروژه‌ها و وظایف را طبق برنامه می‌دانند. اگر قرار است تأخیری در کار ایجاد کنند یا تأخیری در کار آن‌ها پیش آمد یا مهلتی را از دست دادند ، باکسانی که باید از این موضوع اطلاع پیدا کنند ارتباط برقرار می‌کنند که باعث می‌شد بتوانند مهلت جدید یا زمان جلسه را تعیین کنند.

۷- احترام قائل هستند

کارمند موفق برای سرپرستان ، همتایان و سازمان خود احترام قائل است

کارکنانی که نسبت به سرپرستان ، همتایان خود و سازمانی که برای آن کار می­کنند، احترام می‌گذارند تمایل به احترام بیشتری دارند ، به‌عنوان‌مثال هدایت می‌شوند و درنتیجه روابط مستحکم‌تری ایجاد می‌کنند. حتی اگر روابط تنش‌زا باشد ، احترام همچنان پابرجاست و شرایط دشوار را به روشی احترام‌آمیز کنترل می‌کنند.

شایان‌ ذکر است که وقتی کارمندی احترام به سرپرست یا سازمانی نمی‌گذارد ، احتمالاً تناسب ضعیفی دارد که توانایی موفقیت در طولانی‌مدت را کاهش می‌دهد. اگر این مورد شمارا تعریف می‌کند ، ممکن است بخواهید شغل خود را  تغییر دهید و یا سازمان دیگری بروید. اگر سازمان فعلی خود را می‌پسندید اما در کار کردن با سرپرست فعلی خود مشکل‌دارید ، اگر گزینه‌ای برای حل مشکل شما وجود داشته باشد ،حتماً از آن استفاده کنید، شما حتی می­توانید انتقال به بخش دیگری را در نظر بگیرید.

۸- فکر کردن به مهارت های خود

آن‌ها در مورد مهارت‌هایی که برای کار بعدی نیاز دارند فکر می‌کنند

همه ما سعی می‌کنیم در مهارت‌هایی که مربوط به شرح وظایف ما است خوب و عالی عمل کنیم ، اما کارمند موفق روی آنچه برای موفقیت در مشاغل بعدی خود باید بداند تمرکز می‌کند. مطمئن نیستید باید چه مهارت‌هایی را پرورش دهید؟

۹- بلندتر حرف بزن!

آن‌ها در جلسات بلند صحبت می‌کنند.

به‌خصوص اگر در یک جلسه بزرگ هستید ، و از ترس مافوق خود در آن جلسه شرکت کرده‌اید ، یا اطلاعات زیادی در مورد آنچه اتفاق می‌افتد نمی‌دانید ، راحت نشستن و گوش دادن آسان است. اما افرادی که جلوتر می‌آیند منتظر اجازه یا دعوت برای سخنرانی نیستند آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنند که همه افراد در اتاق می‌دانند که چیزی برای کمک دارند. ممکن است حتی پیشنهادی نداشته باشید. پس در این موارد چه کاری باید انجام داد؟ مربی مدیریت جو میلر می‌گوید: “صحبت کردن برای دفاع از دیدگاه یک همکار یا پرسیدن یک سؤال خوب فکر شده می‌تواند در این جلسات به شما کمک فراوانی بکند.”

۱۰- که همین لباس زیبا نشان آدمیت!

آن‌ها برای شغل موردنظر خود لباس مناسب می‌پوشند.

شما آن را هزار بار از دیگران شنیده‌اید ، درست است؟ می­توان گفت حرفی کاملاً درست. افرادی که در کار جلو می‌افتند ، به افراد بالای سرخود نگاه می‌کنند و نه‌تنها لباس مناسب و مشخصی می‌پوشند ، بلکه از شیوه حضور در دفتر ، تعامل با دیگران و نزدیک شدن به کارشان الگوبرداری می‌کنند.

۱۱- کارمند موفق افراد بالاتر را می‌شناسد

اگر رئیس شما نمی‌داند شما چه کسی هستید و چگونه ارتقا پیدا می‌کنید این مسئله ­ای است که بسیار دشوار است ، بنابراین شناختن افراد بالاتر در بخش خود را مهم جلوه دهید.

۱۲- کارمند موفق می‌داند چگونه با آن افراد بالاتر ارتباط برقرار کند

اگر شما در یک جلسه در سطح اجرایی بوده باشید ، می‌دانید که ارتباط با مافوق کمی متفاوت­تر از بقیه است. بنابراین ، اگر می‌خواهید روزی آن را درست کنید ، مهم این است که یاد بگیرید چگونه صحبت کنید.

۱۳- کارمند موفق وقتی در آسانسور با یک مدیرعامل هم‌سفر می‌شود هراس ندارد

در عوض ، آن‌ها از فرصت به وجود آمده ، بیشترین استفاده را می‌کنند. و سعی می‌کنند ارتباط خوبی با او شکل دهند. آن‌ها سعی می‌کنند خود را به مافوق خود به‌درستی معرفی نمایند.

۱۴- کارمند موفق شارژ می‌کند

اکثر مردم وقتی با چالشی در محل کار خود مانند روحیه ضعیف در کار تیمی روبرو می‌شوند ، شانه خالی می‌کنند و می‌گویند: “خوب ، کارهای زیادی در این زمینه نمی‌توانم انجام دهم.” از طرف دیگر موفق‌ترین افراد اقدام می‌کنند و تمام سعی‌شان را می‌کنند تا اقداماتی جهت رسیدن به اهداف خود انجام می‌دهند.

۱۵- کارمندان موفق به دنبال فرصت‌های رهبری می‌گردند

پیشنهاد هدایت تیم پروژه ، داوطلب شدن برای مربیگری یک کارمند ارشد یا مسئولیت آموزش کارآموزان جدید به عهده خودشان است ، افرادی که می خواهند ارتقا پیدا کنند منتظر فرصت‌های رهبری از طرف آن‌ها نیستند ،آن‌ها به اطراف نگاه می‌کنند ، می‌بینند که به یک رهبر کجا نیاز است و خود را در آنجا قرار می‌دهند.

۱۶- تحت تأثیر قرار دادن!

بیشتر مردم برای تحت تأثیر قرار دادن رئیس خود سخت کار می‌کنند. موفق‌ترین افراد سخت کار می‌کنند تا همه را تحت تأثیر قرار دهند ، از کارمند اتاق روابط عمومی و پذیرش گرفته تا همسالان و مافوق خود این کار را انجام می­ دهند زیرا آن‌ها می‌دانند بدون داشتن تیمی از افراد در کنار آن‌ها ، هیچ‌چیز نیستند.

۱۷- کارمند موفق توجه کامل مردم را به خود جلب می‌کند

مک لئون توضیح می‌دهد: “گوش دادن یکی از مهارت‌های برتر کارفرمایان در کارمندان بالقوه و فعلی است و با توانایی درک شده ارتباط دارد.” جلب‌توجه غیرمستقیم به افراد کمک می‌کند انگیزه و انرژی خود را افزایش دهند ، و به آن‌ها نشان می­دهد که به فکر و عقاید دیگران اهمیت می­دهند  که این موضوع قدرت بسیار زیادی نسبت به آنچه می­دانید به وجود می­ آورد.

۱۸- کارمند موفق حرفه‌ای می‌ماند

آیا شما مدیری را می‌خواهید که مهلت قانونی  کارها را از دست بدهد ، پاسخ‌نامه‌های الکترونیکی را فراموش کند و در مورد سایر کارمندان شایعات درست کند؟ البته که نه. بنابراین اگر می‌خواهید پیش بروید ، نباید این رفتارها را از خود بروز دهید.

۱۹- کارمند موفق به‌موقع خود را نشان می‌دهد

نه‌فقط به این دلیل که کار خوبی است که انجام می‌شود ، بلکه به آن‌ها اطمینان می‌دهد که می‌توانند پشت میز اتاق کنفرانس بنشینند ، نه صندلی آخر اتاق یا سالن  و یا در دفتر خود که کارهای پیش و پا افتاده را انجام دهند.

۲۰- کارمند موفق مانند مدیران فکر می‌کند ، نه کارمندان

کارمندان معمولی منتظر می‌مانند که به آن‌ها گفته شود چه‌کاری انجام دهند . کارمند موفق در مورد کارهایی که باید انجام شود استراتژیک فکر می‌کند و سپس کارمند موفق این کار را انجام می‌دهد. کارمندان معمولی وظیفه خود را به‌خوبی انجام می‌دهند کارمند موفق متعهد است تیم به‌خوبی عمل کند . بنابراین آن‌ها سایر کارمندان را راهنمایی می‌کنند ، در صورت نیاز کار را انجام می‌دهند و اگر به این معنی است که کارها بهتر انجام می‌شوند ، کارهای بیشتری را انجام می­دهند.

افرادی که ارتقا می‌یابند مانند مدیران فکر می‌کنند.

۲۱- کارمند موفق دستاوردهای خود را ثبت می‌کند

متأسفانه ، حتی اگر رئیس شما به‌طورکلی فکر می‌کند شما کار بزرگی انجام می‌دهید ، احتمالاً حساب موفقیت‌های شمارا حفظ نخواهد کرد. و به همین دلیل افراد موفق بیشتر در فروش ، نتایج پروژه و بازخورد عالی مشتری را ثبت می‌کنند.

۲۲- کارمند موفق با این دستاوردها با همه ارتباط برقرار می‌کند

برای برداشتن یک‌قدم جلوتر ، کارمند موفق فقط این موفقیت‌ها را برای خود حفظ نمی‌کنند . آن‌ها را در فهرست ­های منظم ، پایان پروژه‌های بزرگ و قطعاً در بازبینی‌های رسمی خود را  با آن‌ها معرفی می کنند و نشان می‌دهند.

۲۳- کارمند موفق بر نتایج تمرکز می‌کند ، نه‌فقط فعالیت‌ها

دقیقاً مانند ارائه رزومه کاری ، فقط درباره کارهایی که از لیست خود خارج کرده‌اید صحبت نکنید ، بلکه در مورد نتایج کار خود کمی صحبت کنید. به این دو جمله توجه کنید: “در جلسه فروش هفته گذشته ، من توانستم با ۱۰٪ تخفیف مذاکره کنم که سال آینده ۱۰۰ میلیون تومان پس‌انداز می‌کنم” ، در مقابل “جلسه فروش هفته گذشته عالی بود!”

۲۴- کارمند موفق دیگران را ارتقا می دهد

قوانین تبلیغات در هر مکانی که بروید کمی متفاوت است. برخی از شرکت‌ها به فروشندگان با عملکرد بالا پاداش می‌دهند ، برخی دیگر به کسانی که می‌توانند از طریق هر جلسه‌ای صحبت کنند ، ترفیع درجه می‌دهند. حتی اگر الگوی واقعی وجود نداشته باشد ، می‌توانید با مشاهده اقدامات ، عادات و دستاوردهای دیگران که در این راه موفق بوده‌اند ، چیزهای زیادی را در مورد اینکه باید در سازمان خود ارتقا دهید یاد بگیرید.

۲۵- کارمند موفق خود را با دیگران مقایسه نمی‌کند

وقتی در یک شرکت  به صورت گروهی کارمی­کنید ، بعضی از افراد موفق تر و مورد اعتمادتر هستند.شما نمی ­توانید خود را با آن­ها مقایسه کنید اما می توانید از آن­ ها یاد بگیرید و راه آن ­ها را ادامه دهید.

شما با تمرکز بر آنچه به دست آورده‌اید ، و آنچه می‌توانید در نقش جدید خود ادامه دهید ، موردی بهتر برای پیشرفت در شرکت خود خواهید داشت تا اینکه درمورد چگونگی استقبال از همکاران خود گلایه کنید.

۲۶- کارمند موفق پیش قدم می شود

در بیشتر شرکت‌ها ، فرصت عضویت در کمیته‌ها یا مسئولیت‌هایی وجود دارد که لزوماً جزئی از شرح وظایف شما نیستند: شرکت شما در حال انجام اقدامات اساسی در شبکه‌های اجتماعی خود است و برای حضور در تیم پروژه به نماینده‌ای از هر بخش احتیاج دارد ، یا دفتر شما در حال جمع‌آوری سرمایه بزرگ است و به کسی نیاز دارد تا با شرکت برنامه‌ریزی رویداد هماهنگ شود. موفق‌ترین افراد در این زمینه شرکت می‌کنند . بنابراین کارمند موفق همیشه در این امور پیش قدم می­شود.

۲۷- کارمند موفق به بازخورد گوش می‌دهد

دریافت بازخورد دشوار است. اما کارمندان ارشد و موفق درک کرده‌اند که چگونه می‌توان آن را جدی گرفت بدون آنکه شخصاً آن را در نظر بگیرند  و مهم‌تر از آن ، نحوه عملی کردن آن را می­دانند و به آن­ها عمل می­کنند.

۲۸- کارمند موفق مشکلات را حل می‌کند

هرکسی می‌تواند شکایتی را در جعبه پیشنهاد‌ها بیندازد ، اما نشانگر یک کارمند موفق و  واقعاً درخشان بودن این است که در حال یافتن راه‌حل برای این مشکلات باشد. تبدیل‌شدن به یک حلال مشکلات نشان می‌دهد که شما ، نه‌تنها به شغل خود بلکه به‌سلامتی طولانی‌مدت شغلی نیز اهمیت می‌دهید.

کارمند موفق ناکارآمدی‌ها را شناسایی می‌کند

حتی اگر مشکلات بزرگی وجود نداشته باشد ، احتمالاً مواردی در محل کار شما وجود دارد که می‌تواند بهتر یا کارآمدتر انجام شود. و اگر می‌توانید کسی باشید که آن چیزها را شناسایی می­کند و همچنین روش اصلاح آن‌ها را بدانید، شما نه‌تنها زندگی خود را آسان‌تر خواهید کرد بلکه به رئیس خود ثابت خواهید کرد که آماده بهبود کل بخش­ های کاری خود هستید.

۲۹- کارمند موفق شایعات را از بین می‌برد

شما می‌توانید و باید مشکلات موجود در شرکت خود را شناسایی کنید ، اما نباید در مورد این مشکلات بی‌تفاوت باشید  زیرا  این تصور می‌شود که به‌جای راه‌حل ، به دنبال مخاطب هستید.

۳۰- اما کارمند موفق به‌طورکلی از سیاست اجتناب نمی‌کند

دانستن قوانین غیررسمی دفتر خود ، اینکه چگونه ارتباطات اتفاق می‌افتد ، چه کسی در سمت مدیرعامل شرکت است (و چه کسی نیست) ، چه تیم‌هایی حرکت می‌کنند و رشد می ­کنند و کدام‌یک راکد هستند ، ممکن است همه اینها یک  بازی سیاست باشد. اما این یک بازی است که شمارا جلو می‌اندازد.

۳۱- کارمند موفق امانت دار خوبی است

آن‌ها برگه‌های مربوط به تجارت را به‌طورکلی نگهداری می‌کنند

کارمند موفق درحالی‌که از اتفاقاتی که در حوزه عملکردی خود می‌افتد آگاه است ، می‌دانند که در کل کسب‌وکارشان چه می‌گذرد تا بتوانند در ایجاد تصویر کلان سهیم باشند.

۳۲- آن‌ها برگه‌ها را در قسمت‌های دیگر تجارت نگهداری می‌کنند

اگر منطقه‌ای وجود دارد که زیاد از آن آگاهی ندارید، مانند امور مالی، منابع انسانی یا زنجیره تأمین، خود را به افراد موجود در آن بخش معرفی کنید و از آن‌ها بپرسید آیا می‌توانید برای یک بعدازظهر وقت آن‌ها را بگیرید تا در مورد کار آن‌ها بدانید.

۳۳- کارمند موفق متعهد به یادگیری می‌شود

کارمند موفق برای یادگیری در مورد شرکت ، صنعت و جهان به‌طورکلی سؤالات خوبی می‌پرسد، در اجلاس‌ها و دوره‌ها شرکت می‌کند و همیشه در تلاش‌ است تا مهارت‌های خود را بهبود بخشد و چیز جدیدی یاد بگیرد.

۳۴- کارمند موفق مثبت می‌ماند

لیبی کین از لرن وست می‌گوید: “شما نیازی نیست که هر رهگذر را با نتیجه کار خود محصور کنید ، اما به یاد داشته باشید که مهم نیست که مهلت کار شما چقدر کوتاه است یا حجم کار شما چقدر زیاد است ، افراد دیگر نشانه‌های شمارا از شما می‌گیرند.” “اگر به همکاران خود نگاه می‌کنید و اخم می‌کنید ، به آن‌ها به‌سرعت برمی‌خورد و اخم می‌کنند. در عوض ، نفس بکشید ، لبخند بزنید و به رئیس خود نشان دهید که از این فرصت قدردانی می‌کنید. ” این فراتر ازآنچه می‌دانید پیش خواهد رفت.

۳۵- کارمند موفق معاشرت می‌کند

منصفانه است یا نه ، رئیسان افرادی را که از وقت‌گذرانی با آن‌ها لذت می‌برند (و از گذراندن وقت بسیار بیشتری با آن‌ها لذت خواهند برد) ارتقا می‌دهند. افراد تبلیغاتی از ساعت ۹تا ۵ سخت کار می‌کنند ، اما همچنین نکته‌ای را برای رسیدن به ساعت خوش‌بیان می‌کنند  و به دنبال این هستند که بعد از محیط کار ارتباطات خود را افزایش دهند.

۳۶- کارمند موفق به زبان بدن توجه می‌کند

٪۹۳ ازآنچه ما می‌گوییم هیچ ارتباطی با سخنان ما ندارد. به همین دلیل کارمند موفق این مهارت را یاد می­گیرد و زبان خود را با زبان بدن مخاطب خود هماهنگ می­کند تا بیشترین اثر بخشی را داشته باشد و با زبان بدن خود به سخنان خود اعتبار می­بخشد.این مهارت می ­تواند بخش زیادی از قدرت کارمند موفق را نشان دهد.

۳۷- کارمند موفق می‌داند چگونه ایده‌ها را مطرح کند (راه درست)

کارمند موفق پر از ایده ­های خلاقانه است . اما کارمند موفق و باهوش همچنین توانایی فروش این ایده‌ها را به دیگران دارد ، آن­ها با ایده­ های  عالی خود تأثیر زیادی برتیم و تجارت خود می­گذارند و ایده ­های خود را برای بهبود تجارت خود به اشتراک می­گذارند.

۳۸- کارمند موفق با فشارهای کاری راحت است

“با فشار در کار خود راحت شوید. در واقع ، از راه خود خارج شوید و خود را در موقعیت‌های ناخوشایندی قرار دهید. “، جف ویجونگکو ، معاون رئیس سازمان جهانی استعدادهای درخشان می‌گوید. “وقتی این کار را اغلب انجام می‌دهید ، وقتی تحت آزمایش استرس قرار می‌گیرید ، در برابر فشار مصونیت بیشتری خواهید داشت، مانند زمانی که بدون آمادگی در یک جلسه مجبور هستید به‌صورت بداهه با مدیرعامل صحبت کنید.”

۳۹- کارمند موفق ظاهری عالی، آرام و جمع وجور دارد

وقتی می‌خواهید برای افزایش حقوق کارکنید ، در حال کسب یک ترفیع درجه هستید ، یا فقط سعی می‌کنید تحت تأثیر قرار بگیرید ، بدون شک مافوق شما به نحوه کنترل میزان کار شما نگاه می‌کند. بنابراین ، هنگامی‌که در یک‌ضرب الاجل قرار می­گیرید یا مشغول کار در یک وظیفه جدید هستید ، مهم است که استرس را کنترل کنید .

۴۰- کارمند موفق بیش‌ازحد عذرخواهی نمی‌کند

مک لئون خاطرنشان می‌کند: “شما ممکن است فکر کنید که عذرخواهی روش خوبی برای ایجاد رابطه و ابراز نگرانی برای سلامتی دیگران است ، اما درواقع می‌تواند رفتار حرفه‌ای شمارا تضعیف کند.” لوئیس فرانکل در کتاب خود با عنوان “دختران خوب انجام نمی‌دهند  اظهار داشت: “عذرخواهی برای اشتباهات غیر عمد ، مبهم و فاحش، اعتمادبه‌نفس ما را از بین می‌برد و به‌نوبه خود اعتمادبه‌نفس دیگران  را نسبت به ما  افزایش می‌دهد.”

۴۱- کارمند موفق به دنبال فرصت‌هایی می‌گردد تا در مقابل دیگران قرار بگیرد

چگونه افراد فرصت حضور در اجلاس‌ها ، شرکت در پروژه‌های بزرگ یا شرکت در جلسات مناسب را پیدا می‌کنند؟ آن‌ها این فرصت‌ها را می‌طلبند و هرگز وقتی فرصت به دست می‌آید آن‌ها را رد نمی‌کنند.

۴۲- کارمند موفق به دنبال کمال است!

کمال ایده آلی است که بسیاری از افراد به دنبال رسیدن به آن هستند و تلاش می­کنند به کمال برسند.این موضوع به ندرت در عملکرد ظاهری افراد دیده می­شود یا به ندرت به عنوان زمینه ارتقا در شرکتی ترویج داده می­شود.اما شما می­توانیدبا یادگیری چیزهای جدید خود را رشد و ارتقا دهید و دائماً تلاش کنید مسیرهای جدید را کشف کنید.

۴۳- کارمند موفق اشتباه خود را حل می‌کند

البته ، آن‌ها می‌دانند که چگونه با اشتباهات به‌درستی مقابله کنند ، با عذرخواهی (یک‌بار) ، اینکه چطور اشتباه را برطرف کنند و با برنامه‌ریزی مطمئن می­شوند که هرگز این موضوع تکرار نمی‌شود.

۴۴- کارمند موفق به دل ترس می رود

وقتی فرصت بزرگی به شما پیشنهاد می‌شود ، آن را با دقت در نظر بگیرید ، حتی اگر این کار باعث ترس شما شود. در پایان ، خطر بالا اغلب منجر به پاداش بالا می‌شود. اما اگر هر فرصتی را که پیش روی شما است رد کنید ، حتی فرصتی برای موفقیت نخواهید داشت. ”

۴۵- کارمند موفق از درخواست کمک نمی‌ترسد

الیوت بل ، مدیر بازاریابی شرکت د موس می‌گوید: “درخواست کمک نشانه ضعف نیست ، بلکه نشانه قدرت است.” “هیچ‌کس بدون کمک در طول مسیر به‌جایی که امروز است نرسیده است.”

۴۶- کارمند موفق سعی در بهتر کردن اوضاع دارد

زیرا اگر این کار را انجام نمی­دادند ، هرگز آنچه را که واقعاً مهم است به پایان نمی‌رسانند “همان‌طور که روز را پشت سر می‌گذارید ، مرتباً واقعیت را بررسی کنید. هر ساعت را متوقف کنید و سریعاً از خود بپرسید: آیا ساعت آخر در مهم‌ترین اهداف من نقش داشته است؟ “مک لود می‌گوید.” اگر این‌گونه نیست ، اراده کنید که ۶۰ دقیقه بعدی را بهتر کنید و دوباره شروع کنید.”

۴۷- کارمند موفق دائماً در مورد شغل خود فکر می‌کند

افرادی که برای موفق شدن کوشا و پرتحرک هستند نمی‌توانند چند سال بدون اینکه واقعاً به فکر ترفیع خود باشند توقف کنند . زیرا در ذهن آن‌ها  حرفه آن‌ها به‌طور منظم بررسی می ­شود. کریستی می مس ، مربی حرفه‌ای می‌گوید: “هرسال ، مدتی را صرف فکر کردن در مورد حرفه خود کنید.” “بیرون بروید و شبکه انسانی  خود را گرم کنید و یک شبکه عالی انسانی شکل دهید، فرصت‌های جدید را بررسی کنید و مقایسه حقوق را انجام دهید. وقتی اطلاعات واقعی داشته باشید ، تصمیمات شغلی دقیق‌تری می‌گیرید. ”

۴۸- کارمند موفق همیشه می‌داند که روی چه چیزی لازم است کار کند

آیا می‌دانید دقیقاً در کجا باید رشد کنید ، اهداف رئیس شما برای آینده شما ، زمان بازبینی بعدی ، زمان تبلیغات و افزایش حقوق در شرکت شما چیست ، و علاوه بر رئیس خود چه کسی را باید تحت تأثیر قرار دهید؟ نکته: شما باید این کار را انجام دهید.

۴۹- کارمند موفق می‌داند برای انجام بهترین کار خود به چه چیزی نیاز دارد

خواه یک روز کامل بدون جلسه باشد یا در یک ساعت ساکت صبح برای انجام کارهای خود متمرکز شده باشیدیا چکاب منظم با تیم خود انجام می ­دهید، اگر می­خواهید موفق شوید باید دقیقاً بدانید برای انجام کارها به چه چیزی نیاز دارید .

۵۰- کارمند موفق درواقع شغل خود را دوست دارد

زیرا ، در غیر این صورت ، انجام کار چه فایده‌ای دارد؟چگونه کارمند موفق می‌تواند به رشد خود کمک کند و خود را ارتقا دهد؟

۵۱- کارمند موفق آنچه را که می خواهد به دست می‌آورد

ما مطمئن هستیم که افرادی در برخی شرکت­ ها وجود دارند که بدون تقاضا ترفیع درجه گرفته ­اند ، اما روش بسیار دقیق‌تر این است که به مدیر خود بگویید دقیقاً چه چیزی می‌خواهید. سعی کنید به مدیر خود بگویید: “من مطمئن نیستم که قبلاً این مورد را به شما گفته‌ام یا نه ، اما واقعاً دوست دارم سطح مدیریتی را ارتقا دهم و احساس می‌کنم کم‌وبیش آماده چالش هستم. برای رسیدن به آنجا چه‌کاری می‌توانم انجام دهم؟ ”

۵۲- کارمند موفق پیشرفت خود را متوقف نمی‌کند

درحالی‌که رسیدن به موفقیت چیزی است که باید آن را جشن بگیرید ، اما کارمند موفق آن را به‌عنوان هدف نهایی نمی‌داند. آن‌ها این کار را فقط یک‌قدم در مسیر رسیدن به یک حرفه طولانی و پر تحقق می‌دانند.

کلام آخر

برای اینکه کارمند موفقی شوید و درنهایت تبدیل به یک مدیر و رهبری موفق شوید باید مهارت‌هایی را به دست آورید، باید کارهایی را متفاوت انجام دهید تا بتوانید به موفقیت و رشد برسید . کافی است سؤالات خوب بپرسید به کار خود علاقه داشته باشید ، دائماً در حال رشد باشید تا بتوانید به یک فرد و کارمند موفق در زندگی شغلی خود تبدیل شوید.

به نظر شما یک کارمند موفق چه ویژگی های دیگری دارد؟آیا دوست دارید به یک کارمند موفق تبدیل شوید؟

دیدگاهتان را بنویسید