عادت‌هایی که شمارا به استقلال مالی می‌رساند

خانه » بلاگ » عادت‌هایی که شمارا به استقلال مالی می‌رساند

فهرست عناوین

استقلال مالی هدف نهایی در امور مالی شخصی است. استقلال مالی به این معنی است که شما می‌توانید بدون نگرانی از پول هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید. کار کردن برای شما  اختیاری خواهد شد و شما سرنوشت خود را خودتان رقم خواهید می‌زنید. چه کسی این  موضوع را دوست ندارد؟ این هدف ارزشمندی است که برای آن باید  تلاش  کنید.

آسیب‌پذیر هستند. بسیاری از خانوارها پس از چند ماه بی‌کار بودن در مشکلات مالی بزرگی به سر می‌برند.

با همه این مشکلات ، قابل‌درک است که متوسط افراد به استقلال مالی نمی‌رسند. البته ، خوانندگان ما بسیار بالاتر از حد متوسط هستند. اگر این مقاله را می‌خوانید ، درراه دستیابی به استقلال مالی هستید. حتی اگر هنوز نزدیک آن نباشید . شما اولین قدم را برای آموزش خود برداشته‌اید. هنگامی‌که کسی استقلال مالی را به یک هدف تبدیل کند ،  این موضوع موارد شگفت‌انگیزی  برای او در پی خواهد داشت.

عادت‌هایی که شمارا به استقلال مالی می‌رساند

بنابراین چگونه به استقلال مالی دست پیدا می‌کنید؟ اول ، شما باید از اصول مراقبت کنید. بدهی مصرف‌کننده یک مشکل بزرگ است و شما باید ابتدا روی آن کارکنید. این آسان نیست ، اما شما می‌دانید که این امکان‌پذیر است زیرا افراد زیادی این کار را انجام داده‌اند. پس از پرداخت آن بدهی‌های با بهره بالا ، می‌توانید گام‌های بعدی را برای استقلال مالی بردارید.

استقلال مالی معمولاً به معنای داشتن درآمد کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود برای ادامه بقیه زندگی، بدون نیاز به کار تمام‌وقت است. برخی از افراد از طریق پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در طی سال‌های طولانی به این مهم دست می‌یابند ، درحالی‌که برخی دیگر مشاغل موفقی ایجاد می‌کنند که می‌توانند بدون نظارت روزانه درآمدزایی کنند. راه‌های زیادی برای رسیدن به استقلال مالی وجود دارد ، و این فقط برای ثروتمندان نیست. در ادامه  به برخی از عادات تولید ثروت اشاره‌کرده‌ایم که می‌تواند استقلال مالی را به بخشی از آینده شما تبدیل کند:

از بدهی بد پرهیز کنید.

بدهی بد آفت استقلال مالی است. اگر از خرید اقساطی برای خرید کالاهای مصرفی و داشتن تعادل استفاده می‌کنید ، در این صورت بانک‌ها را غنی می‌کنید و خودتان در حال فقیر شدن هستید. اقساط ، وام‌های بهره دار همگی نمونه‌هایی از ماشین‌آلات تولیدکننده پول برای طلبکاران هستند. اولین قدم برای رسیدن به استقلال مالی خلاص شدن از بدهی‌هایی است که سود بالایی دارند و آزاد کردن پول برای اینکه برای خودتان کار کند و برای بانک‌ها کار نکند.

چشم و هم‌چشمی را کنار بگذار.

یکی از دلایل زیادی که ما این‌همه پول خرج می‌کنیم ، همگام بودن با دوستان و همسایگان است. آیا واقعاً جمع‌آوری  و خرید وسایل گران‌قیمت دلیل این است که ما هرروز صبح برای رفتن به محل کار خود بلند می‌شویم؟ اکثر ما به ماشین‌های مجلل و ماشین‌های گران‌قیمت نیاز نداریم. یک‌خانه و ماشین متوسط نیز به همین خوبی کار خواهد کرد. تبلیغات اتومبیل زندگی را به یک رقابت برای خرید گران‌ترین وسیله نقلیه تبدیل می‌کند ، اما مجبور نیستید این کار را بکنید. وسایل لوکس را نادیده بگیرید تا در عوض امور مالی خود را مرتب کنید  و به استقلال مالی برسید.

خیلی کمتر از درآمد خود هزینه کنید.

کلید واقعی استقلال مالی این است که کمتر از درآمد خود هزینه کنید. اجتناب از بدهی  و نادیده گرفتن وسایل لوکس بیشترین کمک را برای رسیدن به  استقلال مالی ،برای شما به همراه خواهد داشت ، اما صرف هزینه بسیار کمتری از درآمد خود به تلاش و کوشش زیادی نیاز دارد.

ابتدا باید هزینه‌های خود را پیگیری کنید و ببینید که برای چه چیزی هزینه می‌کنید. سپس می‌توانید موارد موردنیاز خود را کاهش داده و تورم سبک زندگی  خود را به حداقل برسانید. البته ، ایجاد درآمد بیشتر به همان اندازه مهم است. به یاد داشته باشید که هر دو طرف معادله را برای افزایش فاصله بین هزینه و درآمد ایجاد کنید.

ساده‌ترین راه استقلال مالی کنترل هزینه‌های شماست. بسیاری از مردم نمی‌دانند که هرماه برای چه چیزهایی هزینه می‌کنند. آن‌ها فقط می‌بینند که فیش حقوقی آن‌ها صادر شده و پول به حسابشان واریز می‌شود و در پایان ماه همه آن پول از بین رفته است و پولی دیگر وجود ندارد. ممکن است هرکدام از ما ندانیم که چقدر برای صرف غذا در رستوران‌ها ،فست‌فودی‌ها و… هزینه می‌کنیم . برای این  که متوجه این موضوع شویم شروع به  نوشتن جزئیات هزینه‌های خود کنید. این موضوع می‌تواند چشم‌نواز باشد که ببینید همه پول شما به کجا می‌رود و صرف چه چیزی می‌شود.

اگر تازه این سفر را به سمت استقلال مالی آغاز کرده‌اید ، پیگیری هزینه‌های ماهانه ضروری است. شما باید  مقدار آن را پایین بیاورید یا حداقل آن را ثابت نگه‌دارید تا فرصتی برای پس‌انداز داشته باشید. بیشتر افراد اجازه می‌دهند هزینه‌هایشان همراه با افزایش درآمدشان زیاد شود. این روش اشتباه است در عوض ، باید تورم سبک زندگی را به حداقل برسانید و باعث افزایش سرمایه‌گذاری شوید. این سرمایه‌ها درآمدزایی های زیادی برای شما دارند که شمارا به سمت استقلال مالی سوق می‌دهد.

ابتدا به خودتان بپردازید.

این ممکن است خودخواهانه به نظر برسد ، اما برای رسیدن به استقلال مالی باید خود را در اولویت خود قرار دهید. شما باید قبل از هر چیز پس‌انداز را در اولویت قرار دهید. قبل از پرداخت قبض‌های برق ، خرید مواد غذایی و یا حتی پرداخت اجاره ، پس‌انداز کنید. با این کار شما ترغیب می‌شوید بعد از پرداخت هزینه‌ها  با بودجه کمتری زندگی کنید و این‌یک عادت پس‌انداز قدرتمند است.

در این پس‌انداز ابتدا پول  از فیش حقوقی شما کسر می‌شود  و شما پولی را به حساب پس‌انداز خود واریز می‌کنید، بنابراین حتی شما آن را از دست نخواهید داد. زندگی با آنچه پس از پرداخت پس انداز  برای خود ایجاد می‌شود، راهی عالی برای ایجاد ثروت است.

برای استقلال مالی پس‌انداز خودکار ایجاد کنید

ابتدا به خودتان بپردازید. در برنامه بازنشستگی کارفرمای خود ثبت‌نام کرده و از مزایای مشارکت مطابقت کامل استفاده کنید. همچنین عاقلانه است که برای صندوق اضطراری برداشت خود کار انجام دهید ، که برای هزینه‌های غیرمنتظره قابل جبران است و به‌طور خودکار به یک حساب کارگزاری یا چیزی مشابه آن کمک می‌کنید.

در حالت ایده آل ، پول باید همان روزی که فیش حقوقی خود را دریافت می‌کنید ، به حساب پس‌انداز واریز شود ، بنابراین هرگز حتی به دستان شما به آن  نمی‌رسد و از وسوسه کاملاً جلوگیری می‌کنید. بااین‌حال ، به یاد داشته باشید که مقدار توصیه‌شده برای پس‌انداز بسیار بحث‌برانگیز است. در برخی موارد ، امکان سنجی چنین صندوقی می‌تواند سؤال باشد.

دارایی‌های درآمدزا بخرید.

پس از شروع پس‌انداز ، باید پول را در دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که درآمدزایی زیادی برای شما ایجاد می‌کند. بورس اوراق بهادار از سابقه طولانی‌مدت برخوردار است و بسیاری از سرمایه‌گذاران از این طریق ثروت کسب می‌کنند. دارایی‌های سرمایه‌گذاری ، هنر و کالاهای کلکسیونی همه دارایی‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند به سمت استقلال مالی حرکت کنید. به خرید دارایی‌هایی بپردازید که به‌جای این‌که از بین بروند و استهلاک پیدا کنند ،  از آن‌ها درآمد کسب کنید یا ارزش آن‌ها را بالا و بالاتر ببرید.

به سرمایه‌گذاری ادامه دهید.

ادامه سرمایه‌گذاری در درازمدت به همان اندازه مهم است. شما باید در بورس سهام سرمایه‌گذاری کنید هرچند سال‌های خوب و بد در آن وجود دارد. خرید سهام هنگام پایین آمدن قیمت ممکن است دشوار باشد ، اما اگر این کار را نکنید ، احتمالاً بهبودی را از دست خواهید داد. بدون توجه به کاری که بازار انجام می‌دهد ، ادامه خرید بسیار آسان‌تر است. به‌این‌ترتیب شما در مدت طولانی ثروت جمع می‌کنید. همان‌طور که نزدیک به بازنشستگی هستید ، پس باید تخصیص دارایی خود را برای کاهش ریسک و نوسان تنظیم کنید.

برای استقلال مالی انعطاف‌پذیر باشید

انعطاف‌پذیر باشید و هزینه‌های خود را متناسب با آن تنظیم کنید. بعضی از سال‌ها ازنظر اقتصادی دشوارتر از سال های دیگر هستند و شما باید بتوانید با آن‌ها کنار بیایید. اگر از کارتان بیکار شدید ، هزینه‌ها را کاهش دهید و سریع آن را  تنظیم کنید. قبل از اینکه هزینه خود را کاهش دهید باید حواستان باشد که پس‌انداز خود را خرج نمی‌کنید.

اکنون سرمایه‌گذاری و استقلال مالی را شروع کنید

بازارهای بد سهام می‌تواند مردم را در این مورد زیر سؤال ببرد  و دارائی‌های آن‌ها را از بین ببرد، اما ازنظر تاریخی هیچ راهی بهتر از سرمایه‌گذاری برای رشد پول شما وجود نداشته است. جادوی علاقه سود مرکب به شما کمک می‌کند تا باگذشت زمان به‌صورت تصاعدی  سرمایه خود را افزایش دهید ، اما برای رسیدن به رشد معنی‌دار به زمان زیادی نیاز دارید. سعی نکنید سهامدار باشید یا خود را فریب دهید و فکر کنید می‌توانید وارن بافت بعدی باشید. فقط ی نفر می‌تواند  وارن بافت یا ایلان ماسک باشد.

در عوض ، یک حساب کارگزاری آنلاین بازکنید که یادگیری نحوه سرمایه‌گذاری ، ایجاد نمونه کارها قابل مدیریت و کمک‌های هفتگی یا ماهانه به‌طور خودکار را برای شما آسان می‌کند یا در دوره‌های بورسی شرکت کنید تا بتوانید با دلیل و منطق سرمایه‌گذاری خوبی داشته باشید.

بورس سهام

 

این روش یعنی بورس سهام یک‌راه عالی برای ایجاد ثروت است. در بورس اوراق بهادار پس از تعدیل نرخ تورم ، در طول تاریخ حدود ۷ درصد بازدهی دارد. این چندان به نظر نمی‌رسد. اما اگر در طول دهه‌ها به‌ طور مداوم سرمایه‌گذاری کنید ، روی‌ هم جمع می‌شود. این قدرت ترکیب است و به همین دلیل است که شما باید در جوانی در بورس سرمایه‌گذاری کنید.

ساده‌ترین راه برای شروع سرمایه‌گذاری در بورس سهام این است که هرساله سهم زیادی را بخرید و به سهم‌های دیگری که قبلاً خریده‌اید اضافه  کنید . دوستی تعریف می‌کرد دچار ورشکستگی شدیدی شده بود.زمانی که او ازلحاظ مالی به‌شدت تأمین بود دوست او برای او در بورس ، سهام یک شرکت را می‌خرد.او به مدت ۱۰ الی ۱۵ سال فراموش کرده بود که چنین سهامی‌دارد. بعد از پیگیری متوجه می‌شود پول او هزاران برابر شده است  که همین پول او را به استقلال مالی رساند و او را از ورشکستگی نجات داد.

دستیابی به آزادی مالی در برابر افزایش بدهی‌ها ، مسائل  اورژانسی نقدی ، مسائل پزشکی و هزینه‌های زیاد می‌تواند بسیار دشوار باشد ، اما بانظم و انضباط و برنامه‌ریزی دقیق این امر امکان‌پذیر است.

نوسان بازار سهام

بازار سهام می‌تواند ۴۰ درصد غوطه‌ور شود و ارزش خالص شمارا در سال آینده بسیار کاهش دهد یا از بین ببرد. به‌جای برداشتن پول به‌طورمعمول ، گزینه دیگر این است که یک کار نیمه‌وقت پیدا کنید تا از درآیند آن استفاده کنید. انعطاف‌پذیر بودن به این معنی است که شما همیشه روی پاهای خود می‌ایستید وزندگی با استرس کمتری را تجربه می‌کنید.

برای دستیابی به استقلال مالی اساسی برای خود نیازی به میلیون‌ها نفر ندارید. هرکسی می‌تواند برای رسیدن به استقلال مالی این مراحل را انجام دهد. داشتن درآمد کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی بدون نیاز به کار تمام‌وقت می‌تواند شمارا  از لحاط  مالی آزاد کند تا به‌جای اینکه در تردمیل  کار و هزینه کنید ، از زندگی خود لذت ببرید.

هدف

دستیابی به آزادی و استقلال  مالی برای بسیاری از افراد یک هدف است. این  موضوع به‌طورکلی به معنای داشتن پس‌انداز ، سرمایه‌گذاری و پول نقد کافی برای تأمین سبک زندگی موردنظر خود و خانواده شما است  مانند گندم در حال رشد که به شما امکان می‌دهد بازنشسته شوید یا شغل موردنظر خود را دنبال کنید بدون اینکه با کسب مبلغ خاصی و یک حقوق خاص به خانه بروید.

متأسفانه ، افراد زیادی دررسیدن به آن موفق نیستند. آن‌ها با افزایش بدهی‌ها ، شرایط اضطراری مالی ، هزینه‌های بی‌رویه و سایر مواردی که آن‌ها را از رسیدن به اهدافشان بازمی‌دارد گیر افتاده‌اند. سپس رویدادهای غیرمنتظره‌ای مانند طوفان یا زلزله  یا بیماری همه‌گیری،  رخ می‌دهد که برنامه‌ها را واژگون می‌کند و سوراخ‌هایی را در شبکه‌های ایمنی آن‌ها آشکار می‌کند که قبلاً قابل‌مشاهده نبودند.

اهداف کلیدی در استقلال مالی

اهداف زندگی ، چه بزرگ و چه کوچک مالی و سبک زندگی را برای رسیدن به استقلال مالی تعیین کنید و برای دستیابی به این اهداف طرح کلی ایجاد کنید.

بودجه‌ای برای تأمین تمام نیازهای مالی خود اختصاص دهید و به آن پایبند باشید.بنابراین تا آنجا که ممکن است بدهی کمتری داشته باشید و اعتبار خود را زیر نظر داشته باشید.از وسایل خود مراقبت کنید ، زیرا نگهداری ارزان‌تر از تعویض است ، اما مهم‌تر از همه ، مراقب خود باشید و سلامتی خود را حفظ کنید.

مراقبت خوب از اموال باعث می‌شود که ماشین و ابزار و وسایل بهتری داشته باشد وبا آسودگی خاطر از آن‌ها استفاده کنید. ازآنجاکه هزینه نگهداری بخشی از هزینه تعویض است ،این سرمایه‌گذاری است که نباید آن را  از دست داد  زیر کمک فراوانی به استقلال مالی می‌کند.

اهداف زندگی را تعیین کنید

تعریف آزادی مالی و  استقلال مالی از نظر  شما چیست؟ تمایل عمومی به آن ، هدفی بیش‌ازحد مبهم است ، بنابراین  آن را مشخص کنید. بنویسید چه مقدار باید در حساب بانکی خود داشته باشید ، سبک زندگی شامل چه مواردی لازم دارد و در چه سنی باید به این نتیجه برسید. هرچه اهداف شما مشخص‌تر باشد ، احتمال دستیابی به آن‌ها بالاتر است.

در مرحله بعد ، به سن فعلی خود برگردید و در فواصل منظم ، نقاط عطف مالی ایجاد کنید. همه آن‌ها را مرتب بنویسید و برگه هدف را در ابتدای فهرست مالی خود قرار دهید.

برای استقلال مالی بودجه در نظر بگیرید

تهیه بودجه ماهانه خانوار  و پایبند بودن به آن  بهترین راه برای تضمین پرداخت همه صورتحساب‌ها و پس‌انداز در مسیر درست است. همچنین این‌یک برنامه عالی است که اهداف شمارا تقویت می‌کند و در برابر وسوسه غرق شدن در خرج کردن، شمارا تقویت می‌کند.

اقساط خود را به‌ طور کامل پرداخت کنید

اقساط و وام‌هایی که نرخ بهره بالایی دارند برای ثروت سازی سمی هستند. برای پرداخت کامل مانده ماهانه این موضوع را به‌عنوان یک نقطه دارای اولویت در نظر بگیرید. وام‌های دانشجویی ، وام‌های کارآفرینی و وام‌های مشابه معمولاً نرخ بهره بسیار کمتری دارند. پرداخت آن‌ها ضروری نیست. پرداخت به‌موقع رتبه‌بندی اعتباری خوبی ایجاد خواهد کرد.

اعتبار خود را تماشا کنید

نمره اعتباری شما تعیین می‌کند که هنگام خرید خودروی جدید یا سرمایه‌گذاری مجدد در خرید خانه و ملک  چه نرخ بهره‌ای به دست می‌آورید. این امر همچنین بر چیزهایی به‌ظاهر نامرتبط مانند بیمه اتومبیل و حق بیمه زندگی تأثیر می‌گذارد.

استدلال این است که شخصی که عادات مالی بی‌پروا دارد ، در سایر جنبه‌های زندگی مانند رانندگی و نوشیدن نیز بی‌احتیاط است. به همین دلیل تهیه گزارش اعتباری در فواصل منظم برای اطمینان از وجود چنین سودی و دانستن اینکه هیچ اشتباهی برای از بین بردن این سود  وجود ندارد می‌تواند برای رسیدن به استقلال مالی کارساز باشد. همچنین ممکن است ارزش داشته باشد که یکی از بهترین خدمات نظارت بر اعتبار را برای محافظت بیشتر از اطلاعات خود جستجو کنید.

مذاکره کنید

بسیاری از مردم برای ارزان‌تر خریدن  کالاها و خدمات در مذاکره کردن و تخفیف گرفتن مردد هستند. بر این معلولیت فرهنگی غلبه کنید تا بتوانید سالانه میلیون‌ها تومان پس‌انداز کنید. به‌ویژه مشاغل کوچک معمولاً در معرض مذاکره  و چانه زنی  قرار دارند ،  این جایی است که خرید عمده یا تکراری می‌تواند زمینه تخفیف‌های خوبی را فراهم کند.

آموزش مداوم در استقلال مالی

برای اطمینان از به حداکثر رساندن همه تعدیلات و کسری‌هایی که دارید، همه تغییرات قابل‌اعمال در قوانین مالیاتی را هرساله مرور کنید. با اخبار و تحولات مالی در بازار سهام همراه باشید و در تنظیم فهرست سرمایه‌گذاری خود تردید نکنید. دانش همچنین بهترین دفاع در برابر کسانی است که سرمایه‌گذاران غیرمتمرکز را شکار می‌کنند تا سود سریع به دست آورند راه سعادت از آموزش می‌گذرد راه ثروت و استقلال مالی از آموزش می‌گذرد.

عادات درست برای استقلال مالی داشته باشید

تسلط بر یک سبک زندگی صرفه‌جویانه با داشتن طرز تفکر استقلال مالی در زندگی کامل و با کمترین کار ، چندان سخت نیست. درواقع ، بسیاری از افراد ثروتمند عادت به زندگی با  توانایی خود در رسیدن به استقلال مالی و قبل از رسیدن به ثروتمندی  را تمرین می‌کنند و آن را به  وجود می‌آورند.

این‌یک چالش برای اتخاذ یک سبک زندگی  یا فراخوان برای اقدام برای رفتن به سطل زباله با چیزهایی نیست که در طول این سال‌ها احتکار کرده‌اید. انجام تنظیمات کوچک با تمایز بین چیزهایی که شما نیاز دارید و چیزهایی که می‌خواهید ، می‌تواند  یک عادت مفید مالی باشد که در عمل به کار می‌رود.

برای داشتن استقلال مالی یک مشاور مالی بگیرید

هنگامی‌که به‌جایی رسیدید که ثروت مناسبی را به دست آوردید ،اعم از سرمایه‌گذاری‌های نقدی یا دارایی‌های مشهود که برای تبدیل به پول نقد به‌راحتی در دسترس نیستند ، یک مشاور مالی برای آموزش شما و کمک به تصمیم‌گیری می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد.

برای رسیدن به استقلال مالی مراقب سلامتی خود باشید

اصل نگهداری  و حفظ ثروت مناسب  و ایجاد استقلال مالی در مورد بدن نیز صدق می‌کند. با مراجعه منظم به پزشکان و دندان‌پزشکان روی سلامتی سرمایه‌گذاری کنید و در مورد هر مشکلی که دارید به توصیه‌های بهداشتی عمل کنید. با تغییر در سبک زندگی مانند ورزش بیشتر و رژیم غذایی سالم می‌توان به بسیاری از مشکلات پیروز شوید  یا حتی از بروز آن‌ها جلوگیری کرد. بعضی از افراد روزهای بیماری محدودی دارند و با اتمام این روزها ، افت قابل‌توجهی در درآمد دارند. چاقی و انواع بیماری‌ها حق بیمه را سر به فلک می‌کشاند و سلامتی ضعیف ممکن است بازنشستگی زودتر را با درآمد ماهانه پایین‌تر ایجاد کند.

فرمول رسیدن به استقلال مالی

دلیل دیگر ضروری بودن پیگیری هزینه‌های شما این است که می‌توانید از آن برای اندازه‌گیری پیشرفت خود در جهت استقلال مالی استفاده کنید. فرمول ساده است. استقلال مالی زمانی آغاز می‌شود که ارزش خالص شما بیش از ۲۵ برابر هزینه‌های سالانه شما باشد. البته اگر زودتر بازنشسته شوید ،این می تواند اتفاق خوبی باشد، زیرا می‌توانید از برخی از حاشیه‌های پولی خود استفاده کنید. در این صورت ، شما همچنین باید نسبت FI خود را ردیابی کنید.

نسبت FI = درآمد تقسیم‌بر هزینه منفعل یا غیر فعال.

به‌این‌ترتیب ، شما می‌دانید که درآمد منفعل کافی برای پرداخت صورتحساب‌های خود دارید.

توجه: داشتن یک سبک زندگی صرفه‌جویانه به معنای ارزان خریدن و زندگی ارزان داشتن، نیست. این فقط به این معنی است که شما باید قسمت زیادی از درآمد خود را پس‌انداز کنید و سرمایه‌گذاری کنید. اگر سالانه دو و نیم میلیارد تومان درآمد کسب کنید ، می‌توانید بسیار راحت زندگی کنید و همچنان ۵۰٪ از درآمد خود را پس‌انداز کنید.

برای استقلال مالی درآمد کسب‌شده خود را رشد دهید

برای اکثر افراد ، شغل خوب بهترین راه برای رشد درآمد آن‌ها است. برخی از مشاغل به‌ویژه برای سفر در مسیر استقلال مالی مناسب هستند. در  این مشاغل ۱۰ سال تحصیل نمی‌کنند و طی چند سال اول به‌سرعت به استقلال مالی دست می‌یابد.

تحلیلگر مالی ، بانکداری سرمایه‌گذاری و سایر مشاغل با  گردش مالی بالا ،مهندسی و فناوری اطلاعات ،بهداشت و درمان ،پزشکان ، پرستاران و موارد دیگر در این دسته قرار دارند.

به نظر شما حرفه خوب برای استقلال مالی چیست؟

ما فکر می‌کنیم رشته‌های مهندسی و مالی برای استقلال مالی اولیه بسیار مناسب هستند. شما در آغاز کار سخت کار می‌کنید و ارتقا شغلی به‌سرعت در آن شکل می‌گیرد. در مهندسی ، مقیاس پرداخت پس از حدود یک دهه کاهش می‌یابد. پس‌ازآن ، شما باید مداوم نقش‌های رهبری را به عهده بگیرید تا مرتباً  حقوق شما افزایش یابد.

حقوق خوب برای پس‌انداز عالی است زیرا شما می‌توانید از ۲۰ سالگی سرمایه‌گذاری کنید. این مشاغل از میزان فرسودگی شغلی بالایی برخوردار هستند ، بنابراین مهندسان باید برای هر شرایطی خود را برای بازنشستگی زودرس آماده کنند. ما تجربه مستقیمی در امور مالی در مورد این مشاغل نداریم  ، اما به نظر می‌رسد این افراد در اوایل کارشان درآمد زیادی کسب می‌کنند.

ما فکر می‌کنیم حرفه‌ای در مراقبت‌های بهداشتی نیز عالی است. پزشکان ، داروسازان ، ارتودنتیست‌ها ، متخصصان بیهوشی ، دندان‌پزشکان ، همه درآمد بسیار بالایی دارند اما روند طولانی آموزش آن‌ها را در یک چاله بزرگ قرار می‌دهد. فکر نمی‌کنیم آن‌ها تا ۳۰ سالگی بتوانند سرمایه‌گذاری عالی داشته باشند. بااین‌حال ، با حقوق بالا ، آن‌ها می‌توانند بدهی‌های خود را پرداخت کنند و سپس خیلی سریع شروع به جمع‌آوری ثروت  و رسیدن به استقلال مالی ،کنند. آن‌ها فقط باید مراقب هزینه‌های خود باشند و مطمئن شوند که خیلی سریع سبک زندگی خود را به‌صورت بد تغییر نمی‌دهند .

به‌هرحال شما باید روی خود سرمایه‌گذاری کنید و زودتر ارتقا پیدا کنید. هر شغل با شغل دیگر متفاوت است. این ممکن است به تحصیلات تکمیلی ، متخصص بودن در یک مکان خاص ، ساعات اضافی کار و  یا شبکه‌سازی با افراد مناسب نیاز داشته باشد. فیش حقوقی شما باید از هزینه‌های شما پیشی بگیرد تا بتوانید پس‌انداز و سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهید.

در اجاره دادن، سرمایه‌گذاری کنید

بورس سهام عالی است ، اما ممکن است سال‌ها طول بکشد تا مقدار قابل‌توجهی را در سبد سهام خود جمع کنید. یکی از راه‌های ایجاد سریع ثروت ، اجاره دادن املاک است. در  ادامه  به یک نمونه از طرح اصلی برای تبدیل‌شدن به یک کارشناس املاک و مستغلات شاره شده است.

یک‌خانه برای  استارت کار  بخرید و هنگام نقل‌مکان آن را اجاره دهید.

چند ملک اجاره‌ای دیگر بخرید.

تجارت اجاره‌ای با جریان نقدی ایجاد کنید و سپس برای گسترش وام‌های تجاری خوب دریافت کنید.

وقتی نشان دادید که سرمایه‌گذاری خوبی دارید ، بانک‌ها خوشحال می‌شوند که با شما کار کنند.

اعتراف می‌کنیم که ما یک سرمایه‌گذار عالی در املاک و مستغلات نیستیم. شما باید یک گروه بسازید و این قدرت را برای خود به وجود آورید. املاک و  مستغلات  دارایی هستند  که هرماه درآمد خوبی از آن  کسب می‌کنید که افزایش قیمت ارزش خالص شما را فراهم می‌کند. شاید بگویید  فکر نمی‌کنم بتوانم از شماره ۲ به شماره ۳ بروم ، اما بسیاری از افراد دیگر می‌توانند. شاید شما یکی از آن‌ها باشید.

اگر نمی‌خواهید صاحب‌خانه شوید ، می‌توانید با مشارکت در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کنید یا سرمایه‌گذاری گسترده در املاک و مستغلات را امتحان کنید. درصد ضرر  این کار بسیار پایین است. ویروس کرونا  ضرر و زیان‌هایی را وارد کرد اما بخش مسکن رشد بسیار خوبی را تجربه کرد اما بیشتر کسب و کارها را  از بین برد یا آسیب شدیدی به آن‌ها رساند. برخی از مستأجران نمی‌توانند اجاره خانه را پرداخت کنند و برخی از پروژه‌ها پرداخت را به حالت تعلیق درآورده‌اند. این به سرمایه‌گذاری‌ها  صدمه می‌زند ، اما ما هنوز خوش‌بین هستیم. در بلندمدت ، اقتصاد باید بهبود یابد و آن پروژه‌ها دوباره به حالت اولیه خود بازگردند.

راه‌اندازی مشاغل

ایجاد تجارت و یک کسب و کار احتمالاً دشوارترین راه دستیابی به استقلال مالی است. شما باید واقعاً سخت کارکنید و احتمالاً سال‌ها درآمد زیادی نخواهید داشت. هیچ تضمینی برای موفقیت شما وجود ندارد و بسیاری از کارآفرینان هرگز آن را بزرگ نمی‌کنند. بااین‌حال ،  این موضوع بازدهی زیادی می‌تواند داشته باشد. لیست ۱۰۰ فرد ثروتمند را بررسی کنید . شما  کارآفرینانی را می‌بینید که بر این لیست تسلط دارند.

برای بیشتر ما ، شروع یک کار تجاری پیشنهادی بسیار دلهره‌آور است. ما مطمئن هستیم که بیشتر مردم نگرفتن حقوق ماهانه را نمی پذیرند . بااین‌حال ، مشاغل زیادی وجود دارد که اکنون می‌توانید در کنار کار فعلی خود شروع کنید. داستان مؤسسین دی جی کالا را مطمئناً شنیده‌اید که یک فروشگاه اینترنتی  بزرگ راه‌اندازی کرده‌اند. این فقط یک‌راه برای شروع یک کار تجاری است. باوجود همه فن‌آوری‌های جدید ، انواع راه‌های جالب برای شروع یک کار جانبی وجود دارد.

ما وبلاگ نویسی را به‌عنوان یک تجارت توصیه نمی‌کنیم ، اما برخی از افراد با وبلاگ خود ماهانه درآمد  بسیار  خوبی کسب می‌کنند! شما هرگز نمی‌دانید چه عواملی در این راه مفید خواهد بود. درواقع ، وبلاگ نویسی احتمالاً در قدم بعدی بهتر جای بگیرد.

سال جدید ممکن است زمان خوبی برای برخی از افراد برای شروع کار باشد. اگر اخراج شده‌اید و نمی‌توانید کاری پیدا کنید ، چرا چیز جدیدی را امتحان نمی‌کنید؟

ایجاد ویژگی‌های فکری

راه عالی دیگر برای ایجاد درآمد منفعلانه و غیر فعال برای رسیدن به استقلال مالی، ایجاد مالکیت معنوی است. ارنی زلینسکی سال‌ها پیش کتاب “لذت کار نکردن و نحوه بازنشستگی شاد و آزاد” را نوشت و هنوز هم کتاب‌هایش سالانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار درآمد برای او به ارمغان می‌آورد. ما فکر می‌کنیم این راهی است که باید توسط افراد خلاق دنبال شود.

اگر مهارت یا استعداد خاصی دارید ، ممکن است بتوانید این مهارت را به محصولات قابل‌استفاده تبدیل کنید که توسط کسانی خریداری می‌شوند که می‌خواهند از شما بیاموزند. اگر آن محصولات دارای ارزش ماندگار باشند ، می‌توانید سال‌ها  از درآمد حق امتیاز آن استفاده کنید.

برای استقلال مالی بازنشستگی به دست آورید

حقوق بازنشستگی در حال نادر شدن است اما هنوز مشاغلی وجود دارد که می‌توانید بعد از ۲۰ سال از آن‌ها مستمری بگیرید. افسریان پلیس ، آتش‌نشانان ، مشاغل بخش دولتی و کارکنان نظامی ازجمله مشاغلی هستند که می‌توانند به شما دررسیدن به استقلال مالی کمک کنند.

برنامه‌های بازنشستگی برای آتش‌نشانان و افسریان پلیس محلی است و بسیار متفاوت است ، اما ما فکر می‌کنیم بیشتر آن‌ها می‌توانند پس از ۲۰ سال خدمت مستمری جزئی دریافت کنند. ارتش و شرکت نفت  همچنین برنامه بازنشستگی خوبی دارد. کارکنان نظامی می‌توانند پس از ۲۰ سال با ۵۰٪ از حقوق پایه خود با پوشش خدمات درمانی بازنشسته شوند. بااین‌حال ، برخی از این مشاغل پرخطر هستند که ممکن است برای همه مناسب نباشد.

برنده شدن در قرعه‌کشی برای استقلال مالی!

این‌ها روش‌های عالی برای ثروتمند شدن هستند. اما ما فکر نمی‌کنیم که آن‌ها واقعاً معتبر باشند. شما خیلی روی این‌ها کنترل ندارید و افزایش ناگهانی ثروت برای تنظیم آن را دشوار می‌کند. احتمالاً به همین دلیل است که چند سال بعد بسیاری از برندگان قرعه‌کشی ورشکسته می‌شوند. ازدواج با افراد ثروتمند خوب است اگر بتوانید این کار را انجام دهید.

خلاصه

راه ما برای  رسیدن به استقلال مالی اساساً از طریق ترکیب کردن زندگی متوسط و سرمایه‌گذاری است. ما به‌طور طبیعی مقرون‌به‌صرفه هستیم و هرگز بیش ازآنچه داریم نباید  هزینه کنیم. ما طی سالیان متمادی باید  پس‌انداز  کنیم و در  بورس  سرمایه‌گذاری کنیم و این جمع می‌تواند کمک خوبی به ما بکند ما همچنین در املاک اجاره‌ای  می‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم اما تا آن زمان باید سرمایه خود را به روش FI بررسی کنیم. سرانجام ، وبلاگ همچنین درآمد کمی برای کمک به پرداخت صورتحساب‌ها به همراه دارد. بازنشسته شدن در ۴۰ سالگی یک تجارت کوچک و یک مرکز فروش خلاق است.

سفر خود را آغاز کنید

استقلال مالی می‌تواند یک سفر طولانی باشد ، اما در کمتر از ۲۰ سال می‌توانید به آن برسید. راه‌های زیادی برای دستیابی به استقلال مالی وجود دارد و تقریباً هرکسی می‌تواند یک یا چند مورد از این مسیرها را در بالا طی کند. شما فقط باید استقلال مالی را هدف خود قرار دهید و روی آن کارکنید. فکر نمی‌کنیم هیچ‌کس از شروع این سفر پشیمان شود ، بنابراین آن را به تعویق نیندازید.

مسیر شما برای رسیدن به استقلال مالی چیست؟ آیا راه خوب دیگری برای رسیدن به آنجا وجود دارد؟

آیا به دنبال راهی آسان‌تر برای مدیریت همه حساب‌های سرمایه‌گذاری خود هستید؟ برای پیگیری امور مالی خود از برنامه‌های مالی  سرمایه شخصی به‌صورت رایگان استفاده کنید. این برنامه‌های مالی تمام حساب‌های شمارا جمع‌بندی می‌کند و نمای کلی از پس‌انداز و سرمایه‌گذاری را به شما ارائه می‌دهد.

این مراحلی  که به آن‌ها پرداختیم همه مشکلات پول شمارا حل نمی‌کند ، اما به شما کمک می‌کند تا عادت‌های سالمی را ایجاد کنید که می‌تواند شمارا در مسیر آزادی مالی و استقلال مالی قرار دهد  و شمارا به یک فرد ثروتمند تبدیل کند.

به نظر شما چه راه های دیگری وجود دارد که به استقلال مالی برسید؟آیا دوست دارید به استقلال مالی برسید؟

دیدگاهتان را بنویسید