چگونه با دیگران مهربان باشیم؟

خانه » بلاگ » چگونه با دیگران مهربان باشیم؟

فهرست عناوین

مردم می‌گویند مهربانی هزینه‌ای ندارد. همان‌طور که الگو می‌شویم ، مهم است که ما همه راه‌های مهربانی با دیگران را بیاموزیم. هر فردی می‌تواند از یک‌راهی به دیگران محبت کند. مثلاً شما به‌عنوان یک مادر از طریق کارهای خود و همچنین مکالمه مستقیم به فرزندانتان مهربانی کردن را  می‌آموزید.
نحوه مهربانی به‌اندازه کافی ساده به نظر می‌رسد. اما گاهی اوقات احساس مهربانی و محبت کردن غیرممکن است ، درست است؟ ما از وقایع رخ‌داده در زندگی خود چنان عصبانی و ناامید می‌شویم که نمی‌توانیم به این مکان دوست‌داشتنی درون خود دسترسی پیدا کنیم.
در عوض ، درحالی‌که دست‌های ما مشت می‌شوند و ذهنمان از افکار منفی و خشن پر می‌شود و سرمان می‌چرخد ، که حتی باعث می ­شود بعضی از ما با گفتار و کردار خود این افکار را به گوش دنیا برسانیم.

چگونه با دیگران مهربان باشیم

بعضی‌اوقات ما فقط نمی‌دانیم چه باید بکنیم. ما احساس خسته‌کننده‌ای در وجود خود حس می­ کنیم که به واسطه آن باید کاری انجام دهیم ، اما مطمئن نیستیم که چه‌کاری باید انجام شود.وقتی این اتفاق می‌افتد ، برخی از ما  همیشه دوست داریم بنشینم و لحظه‌ای به تأمل بپردازیم. ما  می‌دانیم که ، وقتی کسی را دوست داریم ، باید راهی بهتر وجود داشته باشد و بهترین پادزهر برای این احساسات این است که عاشقانه و با مهربانی رفتار کنیم حتی اگر خیلی دوست نداشته باشیم چنین کاری انجام دهیم.
بعضی‌اوقات فقط به کمی کمک بیشتر احتیاج داریم تا برخی از دستورالعمل‌ها ، ایده‌ها ، مواردی که باعث پیشرفت ما می‌شود و احساساتمان  را تغییر می‌دهد را به دست آوریم. بنابراین ما این ۴۰روش را  برای مهربان بودن و دوست داشتن دیگران در این مقاله گنجانده ­ایم. بنابراین دفعه دیگر که در این احساس گیر کردید و مطمئن نیستید که چگونه در این لحظه مهربان باشید ، این لیست را بررسی کنید . مطمئناً چیزی پیدا خواهید کرد که شمارا در مسیر درست قرار می­ دهد.

۱. با یک شخص تنها تماس بگیرید.

همیشه در  میان آشنایان شما یک نفر تنها و منزوی وجود دارد. هر از چند گاهی سعی کنید با او تماس بگیرید و جویای حال او شوید.

۲. تونل یا کاغذ را در دستگاه فتوکپی قرار دهید

دفعه بعدی که دیدید یک همکار  به خاطر تمام شدن کاغذ غر می زند ، کاغذهای زیادی را در اختیار او قرار دهید. این کار را با لبخندی دلپذیر انجام دهید  تا با این کار مهربانانه طرفدار جدیدی پیدا کنید.

۳. برای یک نفر یک قهوه بخرید.

هنگامی‌که به قهوه‌فروشی می‌روید و با یکی از همکاران خود در آنجا روبرو می‌شوید ، پیشنهاد خرید یک قهوه برای او را بدهید. اگر می‌خواهید تشنگی خود را برطرف کنید وکمی خود را خنک کنید ، سعی کنید هنگامی‌که در حال انجام این کار هستید  یک لیوان آب به شخص دیگری  هم بدهید.

۴. به یک فرد معلول کمک کنید.

یک ویلچر را هل دهید ، به آن‌ها در خیابان کمک کنید یا داروهای او را برایش تهیه کنید.

۵-تغییر کوچک

یک کار کوچک انجام بده
هرچند وقت یک‌بار که احساس تمایل می‌کنید این کار را انجام ‌دهید. وقتی چیزی از شما خواسته نشده است ،انجام دهید. به همین دلیل ما دوست داریم شما دست یاری به کسی بدهید ، بدون اینکه مجبور شوید حتی یک کلمه حرف بزنید ،با این کار  مردم بیشتر متوجه اهداف واقعی شما می‌شوند. با خود فکر کنید ، اکنون چگونه می‌توانم کمک کنم؟ آیا کاری می‌توانم انجام دهم تا زندگی کسی در لحظه کمی ساده‌تر و راحت­ تر شود؟
همیشه چیزهای زیادی برای ارائه وجود دارد. اگر به میهمانی دعوت شدید ، همیشه سؤال کنید که آیا کاری برای کمک کردن وجود دارد. ما می‌توانیم یکی از نکات خوب خود را ازنظر تجربه ارائه دهیم. مردم متحیر خواهند شد که شما مایل به کمک هستید. این روزها  چنین کارهایی بسیار نادر است.
به توانایی ایجاد تغییر باور داشته باشید. بالاخره همه ما در یک سیاره قدم می‌زنیم.
به تعبیری ، همه ما یکسان هستیم. بله ، همه ما ازنظر ژنتیک و نحوه تولدمان بسیار متفاوت هستیم ، اما به‌طور واقعی ، ما قادر به هر چیزی هستیم. به یاد داشته باشید ، همه‌چیز ممکن است.

۶. جای خود را در صف نانوایی به دیگران پیشنهاد دهید.

وقتی می‌بینید فردی در صف مضطرب است ، بگذارید اول او خرید خود را انجام دهد تا بتواند به کارش برسد.

۷. رانندگی با مهربانی.

فرصت‌های زیادی در این کار وجود دارد. ایستادن برای عبور عابر پیاده و یا اجازه دادن برای پارک ماشین‌ها می‌تواند مهربانی کوچکی برای دیگران باشد.

۸. حسن جویی کنید

به شریک زندگی خود اطلاع دهید که امروز چقدر زیبا شده است. از لباس جدید یکی از همکاران یا دوستان خود تعریف کنید.
 تأیید شخصیت دهید
حسن جویی یک‌راه مهربان بودن با دیگران است. این موضوع باعث خوشحالی آن ها می‌شود تا دیگران نسبت به خود احساس خوبی پیدا کنند . این کار به آن‌ها یادآوری می ­کند “آن‌ها حتی اگر همیشه این  احساس را نداشته باشند یک فرد ارزشمند هستند.”
فردی ناشناس می‌گوید”من فکر می‌کنم کارهای کوچک مهربانانه در زندگی ، چیزهایی  هستند که آن ­ها را  پنهان می‌کنیم زیرا آن‌ها برای مردم بیش‌ازحد اشتباه است، این  واقعاً همان چیزی است که همه ما را بسیار خاص می‌کند ، می‌دانید منظور ما چیست؟” بنابراین وقتی می‌خواهید از شخصی تعریف کنید ، سعی کنید  به آنچه که می ­تواند در او لبخند ایجاد کند ، فکر کنید.
بزرگ‌ترین کار شما این است که بگویید: “من عاشق نحوه صحبت کردن در مورد چیزهای مختلف با مردم هستم” یا “من خنده‌ات را دوست دارم”.
از ته قلب خود حسن جویی کنید و در این کار احساس واقعی داشته باشید.
اگر می‌خواهید حسن جویی کنید ، مطمئن شوید که  این حسن جویی واقعی است و ازآنچه فکر می‌کنید واقعی است  ناشی می‌شود. اگر تعبیر نمی‌کنید منطقی نیست.مردم  حسن جویی را دوست دارند. این باعث می‌شود که آن‌ها موردتوجه قرار بگیرند و حتی گاهی اوقات می‌تواند کسی  خود را مثل یک‌میلیونر حس کند. می‌دانیم که برای حسن جویی زندگی می‌کنیم. خوشحال‌کننده است که بدانید کسی به خوب بودن شما فکر می‌کند.
حسن جویی  را بپذیرید. بااین‌حال ، اجازه ندهید که منیّت وجودیتان منفجر شود.

خوشبختی را منعکس کنید ، نه ظاهر را

یک  بازیگر و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی معتقد است که ظاهرسازی و تملق با حسن جویی فاصله دارد.  او می‌گوید ، این موضوع اجازه می‌دهد تا افراد خلاقیت بیشتری درروش­ هایی که برای تأیید و تعریف از مردم انتخاب می‌کنند ، داشته باشند. او می‌گوید: “من فکر می‌کنم بسیاری از موارد باید بازتابی از خود فرد یا خوشبختی او باشد” ،  این نکته‌ای است که واقعاً احساسات این فرد ناشناس را بازتاب می‌دهد. “این مانند ایمن‌ترین قانون پایه‌ای در جهان است. از هرکسی  که بخواهیم حسن جویی کنیم ، واقعاً باید به کسانی که هستند به‌عنوان یک انسان نگاه کنیم. ”
وی همچنین معتقد است که حسن جویی باید نحوه دیده شدن افراد را تأیید کند ، این به معنای تمرکز بر استفاده از زبان غیرجنسی یا کلیشه‌ها است.

۹. بیشتر اوقات لبخند بزنید.

سعی کنید وقتی به محل کارخود می­ روید در مسیر خود برای رسیدن تا آنجا لبخند بزنید. شاید تعجب کنید که چگونه لبخندهایتان محبت و مهربانی را گسترش می ­دهد.

۱۰. سپاس خود را ابراز کنید.

گفتن “متشکرم” و “لطفاً” مانند روغنی است که موتور تعامل انسان را روان می‌کند و کمک می کند با دیگران مهربان باشید.
نوشتن یک یادداشت تشکر یا  ارسال یک پیام  با ایمیل، اقدامی دوست‌داشتنی برای ابراز قدردانی است که کمک می‌کند با دیگران مهربان باشیم.
فرصت‌های زیادی برای ارسال آن‌ها وجود دارد. در دنیای تجارت ، یک یادداشت تشکر می‌تواند تفاوت بین به دست آوردن شغل ، مشتری یا قرارداد و واگذار شدن را تعیین کند.یک یادداشت تشکرآمیز می‌تواند احساسی را که برای مصاحبه‌کننده باقی گذاشته‌اید قوی‌تر کند و شمارا از رقابت متمایز کند.
یک پیام قدردانی کاملاً مکتوب می‌تواند به تیم یا همکاران شما نشان دهد که چقدر به سخت‌کوشی آن‌ها توجه می­ کنید یا به رئیس شما می‌فهماند که شما برای حمایت از وی ارزش قائل هستید. اگر وقت خود را برای نوشتن یک یادداشت تشکرآمیز اختصاص دهید ، بدون توجه به شرایط ، همیشه از این موضوع  راضی خواهید بود. مردم‌دوست دارند از آن‌ها تشکر شود ، و آن‌ها کسانی را که وقت خود را برای ارسال یادداشت یا ایمیل اختصاص می‌دهند به یاد می‌آورند.
کلمات و عباراتی که برای تشکر استفاده می‌شود
بهترین روش برای نشان دادن قدردانی شما چیست؟ هنگام نوشتن یادداشت تشکر ، عبارتی را انتخاب کنید که متناسب با دلیل تشکر شما باشد.اگر شخصی در محل کار ، پروژه یا مشکلی به شما کمک کرده است ، به او بگویید که سپاس گذار  کمک او هستید. اگر در حال ارسال یک یادداشت تشکرآمیز برای مصاحبه شغلی هستید ، از مصاحبه‌کننده برای توجه وی تشکر ‌کنید. هنگامی‌که افراد به شما مشاوره شغلی یا نکته در مورد فرصت شغلی می‌دهند ، به آن‌ها بگویید که از راهنمایی یا پیشنهاد آن ها قدردانی می‌کنید.

۱۱. با فرد نیازمند تماس بگیرید.

آیا شخصی  وجود دارد  و یا می­ شناسید که مریض شده  یا در بیمارستان است؟ با او تماس بگیرید و جویای حال او شوید.

                                               “مهربان باشید ، برای هرکسی که ملاقات می‌کنید نبرد سخت است.” افلاطون

۱۲.با یک فرد خجالتی صحبت کنید.

آیا تابه‌حال توجه کرده‌اید که افراد خجالتی در اجتماعات چقدر شرکت می‌کنند؟ فقط با گفتگو با آن‌ها کمی محبت و مهربانی را امتحان کنید. می‌توانید ازآنچه کشف می‌کنید متعجب شوید.

۱۳. کمک مالی به صندوق خیریه

دفعه بعدی که فاجعه‌ای را در تلویزیون مشاهده کردید ، به کارهایی که می ­توانید برای کمک انجام دهید فکر کنید و اقدامات خیرخواهان خود را انجام دهید و با دیگران مهربان باشید.

۱۴. به بچه‌های خود مهربانی بیاموزید.

اگر پدر یا مادر هستید یا در یک مدرسه با نوجوانان کار می‌کنید ، آگاهی آن­ ها را در مورد نیازمندان افزایش دهید. آن‌ها را تشویق کنید اسباب‌بازی‌ها و کتاب‌های قدیمی خود را که هنوز در شرایط خوبی هستند ، هدیه دهند.

۱۵. با درخت‌کاری مهربانی را در زمین بکارید

از این عبارت الهام گرفته و چند درخت ؛ گیاه ، بوته ، گل در مناطق فراموش‌شده محله خود بکارید.

۱۶.شکایت را به مدت یک هفته متوقف کنید.

این احتمالاً مهربانانه‌ترین عملی است که می­ تونید انجام دهید! گسترش افکار منفی ، افراد را به سمت پایین می‌کشاند. به مدت یک هفته روی نکات مثبت تمرکز کنید. شما با خرسندی سورپرایز خواهید شد.

متولد این راه

این لزوماً آسان نیست. ما بامغزی متولدشده‌ایم که تعصب منفی دارد. دکتر بی می‌گوید: “ما تمایل داریم که به چیزهایی که درست نیستند متمرکز شویم ، به‌جای اینکه به همه درستی‌های اطراف خود توجه کنیم. وقتی  این گرایش به یک عادت تبدیل شود ، جهان به‌سرعت به مکانی ناخوشایند یا خطرناک تبدیل می­ شود.
یک قدم به عقب بردارید و با دید کلان نگاه کنید. آیا این واقعاً در عرض پنج دقیقه ، پنج ماه یا پنج سال برای شما مهم خواهد بود؟ آیا این موضوع می­ تواند به گسترش مهربانی کمک کند؟

داخل را نگاه کن.

شکایت خود را جدی بگیرید. “مسئله واقعی چیست ؟ آیا مسئله کوچک تحریک‌کننده شما یک موضوع یا مسئله بزرگ‌تر در زندگی شما است که باید به آن پرداخته شود؟” پنج دقیقه وقت بگذارید تا شکایت خود را اعلام کنید. ممکن است بدانید که چرا شما در حال شکایت کردن هستید.

کانال مناسب را انتخاب کنید.

بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن خصوصی مسئله خود را در نظر بگیرید: حضوری ، از طریق ایمیل ، در هنگام تماس تلفنی یا هر کار دیگری که می‌توانید انجام دهید ” و مخفیانه شکایت خود را اعلام بدارید و هرگز در بین مردم  از یک فرد شکایت نکنید با این کار بهتر می توانید با دیگران مهربان باشید.

نگرانی‌های معتبر.

شکایت شما ممکن است نیاز واقعی را برطرف کند که می‌تواند به راه‌حلی منجر شود. “مهم این است که شکایت خود را به روشی مهربانانه و مفید ارزیابی کنید که انتقادی نباشد.”

نکات مثبت را پیدا کنید.

هنگامی‌که شکایتی دارید ، با یک عبارت مثبت شروع  کنید و به آن پایان دهید. در غیر این صورت ، افراد صحبت‌های شمارا به یاد نمی‌آورند و پیام شمارا کاملاً از دست می‌دهند. “شما ممکن است بگویید من عاشق این هستم که از میهمان خود با غذا پذیرایی کنم. دفعه بعد ، لطفاً قبل از عزیمت به من اطلاع دهید.

سپاسگزاری را تمرین کنید.

هرروز یک نکته را که به خاطر آن سپاسگزار هستید ، هرچند کوچک ، به خود یادآوری کنید. “اگر منفی نگری به یک عادت تبدیل‌شده باشد ، نوشتن در یک دفترچه قدرشناسی شبانه می‌تواند روند معکوس را ایجاد کند.” “این موضوع ما را مجبور می‌کند به آنچه در زندگی خود داریم توجه کنیم و بابت آن سپاسگزاریم  باشیم و به آن فکر کنیم.”

۱۷. به یک راننده نیازمند کمک کنید.

اگر راننده‌ای مشکلی دارد ، با کمک کردن به او مهربانی کردن به دیگران را گسترش دهید زیرا قانون کارما نیز آن را به خودتان بر می ­گرداند.

۱۸. محبت را نشان دهید.

به افرادی که دوستشان دارید نشان دهید که واقعاً منظور شما مهربانی کردن است. یک آغوش ، یک ضربه آرام به پشت شانه‌ها یا هرگونه نشانه محبت ،می تواند عمل مهربانانه ای باشد که نسبت به دیگران انجام می دهید.

۱۹. مقداری پول در خیابان بگذارید.

با یک عمل مهربانی تصادفی سعی کنید یک اسکناس یا چند سکه در خیابان بگذارید که یک فقیر بتواند آن‌ها را پیدا کند.

۲۰. شخصی را به شام دعوت کنید.

یک همکار یا همسایه را انتخاب کنید که احساس می‌کنید نسبتاً تنهاست و با مهمان‌نوازی مهربانی خود را نسبت به او ابراز کنید.

۲۱. به کسی که مشکلی دارد گوش کنید.

شنونده خوب بودن نشانه خوبی است که می‌توانید همدلی و گرما را از خود نشان دهید. فقط گوش کنید و سعی کنید حرف‌های دیگران  را قطع نکنید. فرصت‌های دیگری برای این کار وجود خواهد داشت.
حضورداشته باشید.
توجه کنید صبور باشید. پیشرفت را جشن بگیرید. نگرش “من شمارا می‌شنوم و من برای شما اینجا هستم” داشته باشید.به‌عنوان یک “مشکل” برای رفع مشکل به سمت طرف مقابل نروید ، بلکه به‌عنوان شخصی که ارزش ، احترام ، دارد به او گوش دهید.مطمئناً شما توانایی گفتن حرف “عالی” را نخواهید داشت که ناگهان همه بارهایی که روی دوش طرف مقابل است  را از بین ببرید.اما کاری که می‌توانید انجام دهید این است که صندلی ­های راحتی پیدا کنید  و برای گوش دادن به صحبت های آن فرد با مهربانی آماده باشید.

۲۲. به رؤیاهای دیگران ایمان داشته باشید.

بگذارید مردم بدانند که ارزش این رادارند ، مهم نیست که چه چیزی را تجربه کرده‌اند. به آن‌ها بگویید که می‌توانند به رؤیاهای وحشیانه خود برسند. به آن‌ها نشان دهید چه چیزی برای شما مفید بوده است.امروزه ، مردم اغلب از ترس اینکه فکر کنند به‌اندازه کافی خوب نیستند ، راکد می‌شوند. چرا؟ چه عواملی باعث شده است که این‌گونه فکر کنند؟
اگر ایمان بیش ازآنچه انتظار می‌رود داشته باشید ، سرانجام ایمان شما بر مردم ساییده خواهد شد و ایمان شما  مانند ستاره خواهد درخشید. آن‌ها این را تشخیص می‌دهند و می ­فهمند به‌اندازه هرکس دیگری که در این کره خاک قدم برمی ­دارد از اهمیت برخوردار است.باشد که وحشی‌ترین رؤیاهای شما محقق شود زیرا مردم به آنچه شما هستید و آنچه می‌خواهید با مهربانی  ایمان پیدا می ­کنند.

۲۳.کینه‌ها را رها کنید و ببخشید.

یکی از عمیق‌ترین درس‌هایی که ما آموخته‌ایم مربوط به بخشش بود.
خود را آزاد کنید و به دیگران فرصت دهید که خود را آزاد کنند. دریابید که در دنیا مسائل بزرگ‌تری وجود دارد و بیهوده است که وقت خود را صرف نگه‌داشتن کینه‌ها کنید زیرا مهربانی را از بین می ­برد.

۲۴.فروتن باشید.

وقتی به‌اندازه کافی خود را فروتن می‌کنید و به شخصی که صدمه می‌زنید، لطف می ­کنید ، تقریباً به‌وضوح می‌توانید قلب او را تغییر دهید. چه کسی می‌داند؟ ممکن است قلب و افکار شما نیز تغییر کند.اگر فرد مقابل غریبه است، با لبخند شروع کنید.ساده به نظر می‌رسد؟. این به این معنی نیست که آسان است.
آیا  این روزها به اطراف خود نگاه کرده‌اید؟
اکثر مردم تلفن خود را تمام می‌کنند یا خیره می‌شوند. عمل ساده نگاه کردن به چشمان مردم و لبخند زدن را امتحان کنید تا متوجه شوید که این کار چه تفاوتی ایجاد می‌کند و می‌بینید با همین لبخند چگونه می‌توانید با دیگران مهربان باشید.به گفته مادر ترزا ، “بگذارید ما همیشه با لبخند یکدیگر را ملاقات کنیم ، زیرا لبخند آغاز عشق است.”
اگر فقط سرعت خود را کاهش داده و توجه کنیم ، فرصت‌های ابراز مهربانی در اطراف ما بسیار زیاد است.هنگامی‌که  می دانید شخصی از چیزی رنج می‌برد ، مهربان بودن خود را با کار ساده‌ای مانند تماس تلفنی ، یادداشت تشویق یا دعوت کردن برای خوردن قهوه آغاز کنید.فقط اولین حرکت را انجام دهید و به آن‌ها بگویید که شما آنجا هستید.

۲۵. همدردی کنید.

برای مهربان بودن با دیگر همدردی کنید.یکی از کلیدهای دوست داشتن  و مهربانی کردن به دیگران وقتی  است که شخصی صدمه دیده است ، توانایی، تصور کردن احساس این شخص است. با این کار کل داستان را یاد می‌گیرد ، خودمان را در این داستان تصور می‌کنیم و به‌هرحال دوست داریم انتخاب کنیم که آیا به این فرد باید کمک کنیم یا نه!
همدلی به‌راحتی با دلسوزی اشتباه گرفته می‌شود ، اما آن‌ها یکسان نیستند. شفقت یک پاسخ غریزی (و گاهی اوقات) فرار از رنج کسی است اما همدلی توانایی شناسایی باتجربه آن‌هاست. این معنای عمیق ­تری دارد ، و به مدت طولانی‌تری زمان می‌برد. و این به چیزی نیاز دارد که دلسوزی ندارد که ما به این  اتصال می‌گوییم. همدلی بدون رابطه ، بدون تلاش واقعی برای شناختن شخص مقابل امکان‌پذیر نیست.
این ازنظر احساسی چیزهای زیادی از شما می‌خواهد ، بنابراین مطمئن باشید که توانایی تحمل وزنی رادارید که ممکن است به سرزمین شما برسد. توانایی همدلی با دیگران این امکان را برای شما فراهم می‌کند که تجربه شخصی را به روشی تأثیرگذار و واقعی درک کنید که کمک زیادی به آن‌ها می‌کند تا بدانند که تنها نیستند. با هم دلی مهربانی خود را به دیگران شان دهید.

۲۶. اصیل باشید.

آیا می‌خواهید به روشی متصل شوید که معنای واقعی شمارا نشان دهد؟ کسی که صدمه‌دیده می‌تواند یک فرد جعلی را از یک کیلومتر دورتر تشخیص دهد. بهتر است هیچ حرفی نزنید و به‌سادگی برای شخص قابل‌باور باشید تا اینکه تظاهر کنید و اعتمادی را که ایجاد کرده‌اید از بین ببرید.

۲۷. در عوض هیچ انتظاری نداشته باشید.

وقتی کسی صدمه می‌بیند یا به حاشیه می‌رود ، احترام متقابل ممکن است آخرین چیزی باشد که ذهن او منتظر آن است که این دلیل خوبی دارد.تصور نکنید که عدم پاسخگویی برای نادیده گرفته شدن و رد عشق و مهربانی شما است. انتظار تشکر و قدردانی آشکار را نداشته باشید.فقط ادامه دهید به گوش دادن و به حضور خود ادامه دهید. بعضی‌اوقات ایجاد روابط (یا بازسازی) روابط نیاز به نشان دادن درد دارد. اما اثرات طولانی‌مدت می‌تواند زندگی را تغییر دهد.

۲۸. بگذارید آن‌ها خودشان تصمیم بگیرند.

ما پاسخی برای مشکلات دیگران نیستیم. مردم  خودشان پاسخگوی مشکلاتشان هستند.وقتی شخصی به هر دلیلی رنج می‌برد آخرین چیزی که آن‌ها نیاز دارند این است که دوست یا عضوی از خانواده که به آن‌ها اعتماد کرده‌اند ناگهان شروع به دیکته کردن مراحل بعدی خود کنند.
توصیه می‌شود در صورت درخواست ، و اگر وقت خود را به آن­ ها اختصاص داده‌اید؛ ابتدا به حرف شخص مقابل گوش ‌دهید. اما غالباً ، بهترین کاری که می‌توانید برای مهربانی کردن انجام دهید این است که به عنوان دوستی باشید که در کنار آن‌ها بی‌سروصدا ایستاده و  او را تشویق می‌کند این درحالی‌ است که آن‌ها تصمیم خود را درباره آینده می‌گیرند.

۲۹. عشق و مهربانی را با روش‌های کوچک انجام دهید.

برای مهربان بودن با دیگران حرکات بزرگ خوب است ، اما همیشه لازم نیست. گاهی اوقات آنچه یک قلب آزاردیده بیشتر از همه به آن احتیاج دارد ، در آغوش گرفتن ، یا حضور  شماست تا به آن‌ها بفهمانید که به آن‌ها اهمیت می‌دهید و با آن ها مهربان هستید.
گاهی اوقات آنچه لازم است انجام دهید این است که  به نظافت منزل یا رساندن فرد به فروشگاه مواد غذایی کمک کنید. بعضی‌اوقات چند هزار تومان برای خرید مواد غذایی برای یک فرد بدون سروصدا می ­تواند کار بسیار پسندیده ­ای باشد. اغلب به روش‌های ساده  و کارهای کوچک این حرکت را انجام دهید تا به آن‌ها بفهمانید که دوستشان دارید.

۳۰. مدام خودنمایی کنید.

برای مهربان بودن، دیگران را دنبال کنید ، عقب‌نشینی نکنید به‌خصوص وقتی کار سخت می‌شود. به‌جای فرار از این موضوع ، درد را تسکین دهید.وقتی همه‌چیز متشنج شد ، به دنبال نقاط مشترک باشید، این موضوع می‌تواند لحظه‌ای سبک‌تر و راحت ­تر باشد که می‌توانید باهم به اشتراک بگذارید.
دوست داشتن شخصی که رنج می‌برد یا چیزهایی را متفاوت می‌بیند یا دنیای دیگری را تجربه کرده است می‌تواند دشوار باشد ، اما این‌زمانی است که می‌تواند برای هر دوی شما  مهم باشد به‌هرحال روحیه  مهربانی کردن و کمک کردن و عشق ورزیدن داشته باشید. به آن‌ها بگویید که شما مدت طولانی آنجا هستید ، نه به این دلیل که آسان است ، بلکه به این دلیل که بدون توجه به‌سختی آن‌ها را دوست دارید.

۳۱. به دنبال راه‌های دیگری باشید که می‌توانید به آن‌ها کمک کنید.

برای مهربان بودن با دیگران ما برخی از مهم‌ترین راه‌هایی که می‌توانید فردی را که رنج می‌برد یا احساس تنهایی می‌کند دوست داشته باشید ، بیان کرده‌ایم ، اما گاهی اوقات نیازهای بیرونی نیز به همان اندازه زیاد و مهم  هستند.اینکه چگونه می‌توانید کمک کنید کاملاً به شرایط بستگی دارد ، اما در اینجا چند ایده وجود دارد:

  • برای خانواده نیازمند یک بسته مراقبتی تهیه کنید
  • برای حمایت از یک خانواده زندانی با سازمان‌های مربوطه همکاری کنید
  • خانه شخصی را که مشکل جسمی دارد  تمیز  کنید
  • داوطلب شوید و در حمل‌ونقل یک بیمار برای مراجعه به پزشک یا مراجعه فرد به یک فروشگاه مواد غذایی کمک کنید
  • باک ماشین کسی  پرکنید.

بعضی‌اوقات نیازها واضح است و بار دیگر  می ­توانید آن ­ها را حدس بزنید. تمام تلاش خود را برای مهربانی کردن به کار بگیرید و لیستی از ایده‌های کارهایی را که می‌توانید در حد توان خود انجام دهید ، تهیه کنید.

۳۲.مهم نیست به‌هرحال ، عشق و مهربانی است

رنج ، از دست دادن و انزوا برای کسانی که از طریق این موضوع زندگی می‌کنند آسیب زیادی وارد می‌کند ، اما وقتی بهبودی اتفاق می‌افتد ، شرایط شگفت‌انگیزی پیش می ­آید.  این موضوع درک و ترحم عمیقی را اغلب در پی دارد.
ارزشش را دارد.
عشق با مهربانی به‌هرحال صلح‌ ایجاد می کند.

۳۳.زمان پیوند را صرف کنید.

یکی از مهم‌ترین راه‌های دوست داشتن مردم ، وقت گذراندن با آن‌هاست. زمانی که باهم می‌گذرانید به شما کمک می‌کند بیشتر یکدیگر را درک کرده و در کنار یکدیگر راحت‌تر باشید. این موضوع  پیوند قابل‌اعتماد ایجاد می‌کند که عشق  و مهربانی شمارا تقویت می‌کند.

۳۴.مردم را همان‌گونه که هستند بپذیرید.

افراد زندگی شما ممکن است ارزش‌ها و عادت­ هایی داشته باشند که شبیه خود شما نباشد. هرچند حتی اگر با آن‌ها مخالف باشید ، مجبورید آن‌ها را به همان صورتی که واقعاً هستند بپذیرید. از انتقاد یا تلاش برای تغییر آن‌ها خودداری کنید. در عوض ، موافقت کنید که در مورد برخی موارد اختلاف‌نظر داشته باشید و آن‌ها را دوست داشته باشید.
به‌عنوان‌مثال ، اگر کسی که دوستش دارید از دین شما پیروی نکند ، باید این را بپذیرید و به‌هرحال او را دوست داشته باشید. شما زودتر از اینکه نظر شما را عوض کنند نظر آن‌ها را تغییر خواهید داد.

۳۵.از تخلفات جزئی غافل شوید.

هرچه زمان بیشتری را با هرکسی بگذرانید ، شانس بیشتری برای ناراحتی شما خواهد داشت. اگر کسی کاری را انجام داد که شمارا آزار دهد ، کمی وقت بگذارید و تصمیم بگیرید که آیا ارزش تقابل  کردن را دارد. اگر تصمیم گرفتید که اشتباه بزرگی است ، فقط بگذارید عبور کند. اگر موضوعی  واقعاً شمارا آزار می‌دهد ، باید این را با شخص دیگری در میان بگذارید.
به‌عنوان‌مثال ، اگر دوستی قهوه را روی پیراهن شما ریخت ، دیگر نیازی به عصبانی شدن یا سخنرانی برای آن‌ها نیست. فقط پیراهنت را عوض کنید و این ماجرا را  رها کنید.در مقابل ، اگر دوستی در مورد رابطه شما به دلیل بیزاری از شریک زندگی شما داستانی ساخته است ، احتمالاً باید با او گفتگو کنید و با او با مهربانی رفتار کنید.

۳۶.از دیگران برای کاری که انجام می‌دهند قدردانی کنید.

اگر در زندگی خود افرادی دارید که شمارا دوست دارند ، به شما کمک می‌کنند و از شما حمایت می‌کنند ، سعی کنید حس قدردانی خود را برای آن­ ها ابراز کنید که چقدر از حضور آن‌ها در زندگی خود سپاسگزار هستید. با این کار ، آن‌ها ممکن است قدردانی کنند ، و یک رابطه اعتماد و احترام سودمند برای شما به وجود آورند.
نیازی نیست که صریحاً به مردم بگویید “من از شما قدردانی می‌کنم”. شما همچنین می‌توانید این را از طریق اقدامات خود نشان دهید. در صورت نیاز به آن‌ها کمک کنید. در هنگام ناراحتی به آن‌ها گوش بدهید. اگر آن‌ها از شما دور  هستند ، به‌صورت دوره‌ای با ایمیل یا تماس تلفنی یا ازطریق  شبکه‌های مجازی اعلام حضور کنید.

۳۷.بامحبت کردن و مهربان بودن، راحت باشید.

وقتی مردم را دوست دارید ، اهدای عشق و مهربانی و  دریافت آن مهم است. سعی کنید در آغوش گرفتن یا در آغوش کشیدن دوستان و اعضای خانواده ، هدیه دادن به آن‌ها و تحسین آن‌ها راحت باشید. همچنین ، مایل باشید در عوض همان موارد را بپذیرید و انتظار واکنش متقابل فوری را نداشته باشید.

۳۸.ابراز عشق کنید.

گذشته از اینکه می ­توانید به دیگران محبت  و مهربانی را ارائه دهید  و آن را دریافت کنید، می‌توانید در مورد احساسات خود نیز پیش‌قدم باشید. شما باید در زندگی خود به افراد بگویید که آن‌ها را دوست دارید و از آن‌ها مراقبت می‌کنید. همچنین باید به آن‌ها اجازه دهید احساساتشان را صریح و بدون قضاوت و تمسخر با شما ابراز کنند.
به‌عنوان‌مثال ، ممکن است یکی از اعضای خانواده  بگوید که شمارا دوست دارند. به‌جای اینکه به آن‌ها بخندید یا این جمله را نادیده بگیرید ، گفتن جمله‌ای مانند “من هم دوستت دارم” را مهم جلوه دهید.
نیازی به زیاده‌روی در مورد حسن جویی  مداوم یا ابراز عشق و مهربانی  نیست.

۳۹. برای مهربان بودن با دیگران خود را در دسترس قرار دهید.

بسیاری از مردم  اشتباهی مرتکب می شوند که جالب نیست؛ آن ها حزب باد هستند. به‌عبارت‌دیگر ، آن‌ها وقتی زندگی شخصی خوب پیش می‌رود در کنار دیگران هستند ، اما وقتی‌که همان شخص به کمک احتیاج دارد مشغول کار دیگری هستند. شما باید این نکته را مطرح کنید که در صورت نیاز به کمک یا پشتیبانی در دسترس افرادی باشید که دوستشان دارید. این نشان می‌دهد که شما آن‌ها را دوست دارید و به شما کمک می‌کند پیوند محکم‌تری ایجاد کنید و آن‌ها را بیشتر دوست داشته باشید.
به‌عنوان‌مثال ، اگر یکی از نزدیکان شما اخیراً یکی از اعضای خانواده خود را ازدست‌داده است ، یک وعده غذایی برای او بپزید و برایش ببرید. اطمینان حاصل کنید که وقتی وقت دارید ، با آن‌ها صحبت می­ کنید و در کنار آن‌ها حضور دارید در غیر این صورت آن را به زمان دیگری موکول کنید.

۴۰.برای دیگران کارهایی انجام دهید.

وقتی کسی به شما نیاز دارد ، اینکه فقط همیشه در دسترس باشیم کافی نیست. بعضی‌اوقات ، اگر کارهای کوچک انجام دهید یا در مواقع ضروری برای آن‌ها کارهایی انجام دهید ، فوق‌العاده به آن‌ها کمک می‌کند. به آن‌ها کمک کنید تا کارهای لازم را انجام دهند.
به‌عنوان‌مثال ، شما می‌توانید به جای دوستی که تازه از بیمارستان مرخص شده است  به خرید در فروشگاه بروید.
مثال دیگر این است که بعد از یک هفته سخت یک وعده غذایی برای کسی بخرید.

کلام آخر

اگر مطمئن نیستید از کجا مهربانی کردن به دیگران را شروع کنید ، ممکن است داوطلب شوید در یک سازمان  خیریه حضور شایسته ای پیدا کنید. کارهای داوطلبانه به شما امکان می‌دهد عشق و مهربانی خود را به دیگران ، حتی غریبه‌ها ابراز کنید و به شما این امکان را می‌دهد که با سایر داوطلبان با همان اعتقادات و علاقه‌ها ارتباط برقرار کنید. این ظرفیت کلی شمارا برای دوست داشتن و مراقبت  و مهربانی کردن به دیگران را  افزایش ‌دهید.
به نظر شما چه راه های دیگری برای مهربانی کردن به دیگران وجود دارد؟آیا دوست دارید به دیگران مهربانی کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید