چگونه باید با همسرتان رفتار کنید

خانه » بلاگ » چگونه باید با همسرتان رفتار کنید

فهرست عناوین

بخشیدن و تقویت روابط می‌تواند کار سختی باشد . برای ایجاد و حفظ آن‌ها ، برای ادامه رابطه عشق و تلاش لازم است. نه به این دلیل که عشق به‌خودی‌خود سخت است ، بلکه به این دلیل که در دنیای مدرن ما حواس‌پرتی‌ها و محدودیت‌های زیادی برای ما ایجادشده است به همین دلیل باید با همسر خود بهتر رفتار کنیم.
این احتمال وجود دارد که شما باکسی که به‌عنوان یک فرد کاملاً خوب زندگی می‌کنید قرار ملاقات گذاشته یا عاشق او شده باشید. کسی که به شما احترام می‌گذارد و برای شما وقت می‌گذارد و وقت خود را صرف تفکر در مورد راه‌هایی می‌کند تا لبخند بزنید یا احساس بهتری داشته باشید.

چگونه باید با همسرتان رفتار کنید ​

گاهی اوقات شرکای یک زندگی خوب قدردانی را که شایسته آن‌ها است دریافت نمی‌کنند  و یا رفتار درستی را از یکدیگر نمی­ بینند، ما در ادامه به نکاتی اشاره کرده ­ایم که می ­توانید به کمک آن­ ها می ­توانید کمی بهتر با شریک زندگی خوب خود رفتار کنید.
در این مقاله به :
در کارهای خانه به او کمک کنید
بر روی نیازها و خواسته‌های او تمرکز کنید
با همسرتان با احترام رفتار کنید
باهمسرت مثل ملکه رفتار کن
گوش کنید و از اشتباهات خود عذرخواهی کنید
به یک متخصص مراجعه کنید
بیشتر اوقات عشق خود را به او ابراز کنید
همیشه نظر او را جویا شوید
با او ملایم باشید
گوش دهید ، سعی نکنید اصلاح کنید و…
یک شریک زندگی خوشبخت کلید اصلی ازدواج شاد است.
تفاهم متقابل بین زن و شوهر ،به یک زندگی زناشویی سعادتمندانه منجر می‌شود ، که برای هر دو قابل‌تجلیل است. این مقاله به مسئولیت‌های شوهر و همسر در یک ازدواج متمرکز است و به سه بخش تقسیم‌شده است که شامل نحوه رفتار با یکدیگر است.
بخش اول مربوط به روابط شوهر نسبت به همسر است بخش دوم مربوط به روابط متقابل است و بخش سوم مربوط به کارهایی است  که زن در قبال شوهر خود باید انجام دهد.

بخش اول

چگونگی برخورد و رفتار یک مرد باهمسرش گاهی گیج‌کننده می‌شود. این احتمال وجود دارد که وقتی می‌خواهید به او کمک کنید تا از هر موقعیت سخت و دشواری خارج شود ، او را آزار دهید. متخصصان مختلف نکات مفیدی را پیشنهاد کرده‌اند که نشان می‌دهد مرد چگونه باید با زنی که دوست دارد، رفتار کند.
در اینجا برخی از نکات مثمر ثمر که شوهر می‌تواند برای خوشبخت کردن همسر خود رعایت کند آورده شده است. برخی موارد نیز وجود دارد که شوهر باید از انجام آن‌ها دست بکشد زیرا  ممکن است برخی از کارها ناخواسته به همسرتان آسیب برساند.در این مقاله همچنین به برخی از مواردی که شوهر هرگز نباید به همسرش بگوید پرداخته خواهد شد.

۱. در کارهای خانه به او کمک کنید

این‌یکی از کارهایی است که یک شوهر خوب انجام می‌دهد. می‌توانید به او در پختن ، شستن ظرف‌ها یا  مرتب کردن تخت خواب کمک کنید. به‌این‌ترتیب شما به او ایده می‌دهید و همچنین واقعاً مراقبت خود را از او ابراز می‌کنید.

۲. بر روی نیازها و خواسته‌های او تمرکز کنید

این نکته دیگری برای پاسخ به این سؤال است که چگونه با همسرتان رفتار کنید. درواقع این‌یکی از ویژگی‌های یک شوهر خوب است. شما باید بر روی نیازها و خواسته‌های او تمرکز کنید.
به‌عنوان‌مثال ، می‌توانید بپرسید که او برای ناهار چه می‌خواهد ، نه اینکه ترجیح خود را پیشنهاد دهید. به نیازها و خواسته‌های او احترام بگذارید و مطمئناً درازای آن چیزهای زیادی به دست خواهید آورد! گرچه ترجیح  پختن ناهار یا شام ممکن است بی‌اهمیت به نظر برسد ، اما واقعاً این‌گونه نیست.
چیزهای کوچک نتایج بزرگ به‌حساب می‌آورند!

۳. با همسرتان با احترام رفتار کنید

احترام همان چیزی است که زن از شوهرش می‌خواهد. درواقع ، این چیزی است که هر زنی از شوهرش انتظار دارد و شایسته آن است. کارشناسان پیشنهاد کرده‌اند که چگونه به همسرتان احترام بگذارید.شوهر خوبی باشید و یکی بودن ، احترام گذاشتن به همسر خود را نشان دهید . این کار رفتار درستی است که شما نسبت به او پیش می­گیرید.

۴. با همسرتان مانند یک ملکه رفتار کنید

احساس کنید همسرتان ، ملکه دنیای شماست. از کلمات مهربانانه و سپاسگزارانه استفاده کنید. تعامل کلامی بین شما باید به‌قدری قوی باشد که بتوانید احساسات خود را بیان کنید.شما وقتی کنار او هستید باید احساس کنید که او تنها کسی است که برای شما مهم‌ترین فرد  در زندگی است . این می­توانید زیباترین رفتاری باشد که با همسر خود دارید.

۵. گوش کنید و از اشتباهات خود عذرخواهی کنید

این نکته مهم دیگری است که نحوه رفتار با همسرتان را نشان می‌دهد.انسان‌ها اشتباه می‌کنند ، زیرا هیچ‌کس کامل نیست.اگر تابه‌حال برای همسرتان دردسر ایجاد کرده‌اید و نظرات آزاردهنده‌ای را در مورد او ارائه داده‌اید ، باید سریعاً عذرخواهی کنید. گفتن نظرات آزاردهنده در حقیقت یکی از مواردی است که شوهر باید از انجام آن دست بکشد.
بگذارید بگوییم اگر شما بهتر از همسرتان آشپزی می‌کنید ، نباید در این مورد بزرگ‌نمایی کنید. این قطعاً احساسات او را جریحه‌دار می‌کند. بزرگ‌نمایی در مورد آنچه  شوهر بهتر است هرگز نباید به همسرش  آن‌ها را بگوید. اما اگر ناخواسته این کار را انجام داده‌اید ، به‌راحتی عذرخواهی کنید.

۶. به یک متخصص مراجعه کنید

مراجعه به یک متخصص روابط یا مشاور اغلب مثمر ثمر است.یک متخصص می‌داند چگونه باید روابط شمارا کنترل کند. آن‌ها توضیح می‌دهند که چگونه با همسرتان احترام بگذارید و شوهر وقتی از همسرش دور می‌شود چه‌کاری باید انجام دهد تا دوباره با هم متحد شوند.

۷. بیشتر اوقات عشق خود را به او ابراز کنید

این‌یکی از بهترین پیشنهادهایی است که کارشناسان در مورد نحوه رفتار با همسرتان ارائه می‌دهند.به او بگویید چقدر دوستش دارید و این کار را مرتباً انجام دهید. کلماتی که می‌گویید و نحوه عملکرد شما تأثیر زیادی در همسرتان دارد. کلمات مؤدبانه و قدرشناسانه مایه افتخار همسر شما خواهند بود.صدای ملایم ، شیرینی عشق و احترام را در خود جای‌داده است و مرد باید چنین رفتاری را در قبال همسرش داشته باشد.

۸. همیشه نظر او را جویا شوید

وقتی می‌خواهید تصمیم‌های دشواری را بگیرید ، عقیده او می‌تواند ارزش فوق‌العاده‌ای برای شما داشته باشد زیرا او تنها شخصی است که شمارا بهتر درک می‌کند.از او مشاوره بخواهید ، احترام بگذارید و از مشارکت و ایده ­های او قدردانی کنید ، حتی اگر به نظر نمی‌رسد کاربردی داشته باشد.

۹. با او ملایم رفتار کنید

نحوه رفتار ملایم با همسرتان بسیار آسان است. هرگز از کلمات تند استفاده نکنید. صدای شیرین و ملایم باعث می‌شود احترام بیشتری برای شما قائل شود.اگر از کلمات بی‌احترامی و تند استفاده کرده‌اید ، عذرخواهی کنید ،  این کار به همین سادگی است.

۱۰. گوش کنید ، سعی نکنید رفع کنید

هر وقت همسرتان می‌خواهد مشکلات خود را با شما در میان بگذارد ، سعی نکنید بلافاصله آن‌ها را حل کنید و به جواب برسید ، مگر اینکه او این کار را از شما بخواهد. کارشناسان تجزیه‌وتحلیل کرده‌اند که گاهی اوقات ، زنان فقط به یک شنونده احتیاج دارند. گاهی اوقات آن‌ها فقط می‌خواهند احساسات خود را به اشتراک بگذارند پس رفتار درستی که می ­توانید در اینجا انجام دهید این است که فقط دو گوش شنوا باشید برای همسرتان!

۱۱. از رؤیا‌ها و اهداف او حمایت کنید

اگر به دنبال پاسخ چگونگی رفتار با همسرتان هستید ، این کمک زیادی به شما می‌کند. بگذارید بگوییم اگر همسرتان عاشق نواختن موسیقی است ، می‌توانید به او کمک کنید تا این کار را به‌صورت حرفه‌ای انجام دهد یا بیشتر اوقات این کار را انجام دهد.

۱۲. قدردان هر آنچه او برای شما انجام می‌دهد ، باشید

قدردانی کنید همسرتان هر کاری می‌کند ، آن را از روی عشق انجام می‌دهد.بگذارید بگوییم او یک دکمه از پیراهن شمارا دوخته است ، اگرچه این  کار کوچکی به نظر می‌رسد ، اما باید از او سپاسگزار باشید. شما می­توانید از او به‌صورت شفاهی یا به طریقی دیگر تشکر کنید . مثلاً به او گل رزی هدیه دهید که هزینه چندانی هم ندارد.
کارهای کوچک انجام‌شده از روی عشق تفاوت زیادی ایجاد می‌کند!متخصصان روش‌های مختلفی را برای نشان دادن قدردانی از عشق زندگی شما توصیه کرده‌اند.بعضی‌اوقات ، حتی وقتی فکر می‌کنید همه کارها را درست انجام می‌دهید ، به نظر نمی‌رسد که همه‌چیز درست باشد پس سعی کنید کارهای کوچک را به روشی خلاقانه انجام دهید این همان رفتار درستی است که باید با همسرتان داشته باشید.

بخش دوم: روابط متقابل

غالباً در روابط درمی‌یابید که شوهر برای خوشبخت کردن همسرش قرار است کاری انجام دهد که در واقع اینگونه نیست و روابط در یک ازذواج متقابل هستند. در چنین مواردی ، ما ارتباط برقرار کردن را بسیار توصیه می‌کنیم زیرا این امر یک کار دونفره و متقابل است.برای این کار :

۱. سرعت خود را کم کنید

شریک زندگی خوب شما احتمالاً می‌خواهد وقت خود را با شما بگذراند . اما شما بیش‌ازحد مشغول کارهای اداره  یا کارهای خانه هستید. جهان با داشتن ارتباط متقابل قادر به پاسخگویی فوری به هرگونه  سؤال یا تقاضا ، در زمان‌های شلوغ است. این همچنین به این معنی است که شما احتمالاً بیش‌ازحد مشغول پاسخ دادن به هر پیامی  یا تماس­های تلفنی خود هستید.
سرعت خود را کم کنید و اجازه دهید همه‌چیز با سرعت مناسب و معقولی پیش برود. شما باید وقت خود را با شریک زندگی خود  به خوبی سپری کنید ، به‌جای اینکه عجله کنید و هر یک از این عواملی را که باعث می‌شود حواستان پرت شود را کنار بگذارید.شما با این کار می­ توانید رفتار درستی نسبت به یک دیگر داشته باشید.

۲. روز او را بساز

یکی از بهترین راه‌هایی که  می­توانیم به همسر خود نشان دهیم که به او علاقه داریم این است که روز او را به زیبایی  بسازیم ، حتی اگر فقط  آماده کردن صبحانه با یک روش خاص باشد یا یک یادداشت که روی آن چیزی  جالب یا جذاب و شیرین در مورد همسر خود نوشته باشیم. احتمال دارد شریک زندگی خوب شما حتی یک‌بار ، با یک کار بزرگ یا یک کار کوچک ، چنین کاری را برای شما انجام داده باشد. بنابراین‌یکی از بهترین راه‌ها برای شروع رفتار بهتر و درست با همسر خود ، پاسخ متقابلی است که روز او را می­سازد.
اما حتی یک وعده غذایی،ی ک شاخه گل و یا هرکار کوچکی که می­تواند تأثیر گذار باشد و معنای خوبی را ایجاد کند. هنر ساختن روز همسر توسط خودتان کاملاً دست‌کم گرفته‌شده و چیزی است که شریک زندگی شما برای مدت طولانی آن را به خاطر می‌سپارد و به نظر ما این کار ارزشش را دارد.

۳.بی‌احترامی به حریم خصوصی آن‌ها را متوقف کنید

گذراندن وقت با بدون هم برای ایجاد موفقیت و رفتار درست در هر رابطه‌ای مهم  و لازم است. برای وقت گذراندن بدون همسر خود زمان‌هایی را به وجود آورید و از آن  استفاده کنید . حتی زمانی را برای شناختن دوستان ، خانواده و همکاران یکدیگر در خارج از رابطه پیدا ‌کنید. بااین‌حال ، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای شروع رفتار بهتر با همسر خود انجام دهید ، حفظ حریم خصوصی آن‌ها است.
شاید شما عمداً حریم خصوصی آن‌ها را بر هم نزنید ، اما بگذارید  این واقعیت را بپذیریم  که گاهی حریم خصوصی یکدیگر را از بین می­بریم. حتی اگر اجتماعی‌ترین فرد روی کره زمین باشید ، در بعضی مواقع نیاز است که ذهن خودتان را باز کنید و فضای خونسرد بودن را برای خود  به وجود آورید ، تا بتوانید خود را پیدا کنید و به همسرتان نیز این فضا را بدهید. رابطه با یک شریک خوب ممکن است به این معنی باشد که آن‌ها حریم خصوصی خود را فدا می‌کنند تا بتوانید زمان بیشتری را با هم سپری کنند.
شروع به ایجاد  حریم خصوصی آن‌ها کنید و آن زمان را برای حفظ حریم خصوصی خود اختصاص دهید ، یا بیرون بروید و کارهای دیگری انجام دهید. به‌این‌ترتیب وضوح بیشتری  نسبت به هم پیدا می‌کنید و از رابطه خوبی که به وجود آورده‌اید می‌توانید به درستی استفاده کنید.

۴. لطفاً فراموش نکن!

همه ما مقصر هستیم که فراموش می‌کنیم در مورد راحتی شریک زندگی خود خوب رفتار کنیم. خسته می‌شویم ، استرس می کشیم و بعد تنبل می‌شویم. همسران ما احتمالاً بیشتر از زمان لازم برای اطمینان از خوب غذا خوردن وقت می‌گذرانند ، حتی بعد از کار یا وقتی حالمان بد است وعده‌های غذایی خانگی را برای ما آماده می‌کنند. اگرچه این مطمئناً بخش خوب و لذت بخشی از هر رابطه‌ای است ، اما اگر آن‌ها همیشه این­کار را انجام دهند روزی از پا خواهند افتاد.
یکی از ساده‌ترین و در عین‌ حال عمیق‌ترین و دوست‌ داشتنی‌ترین کارهایی که می‌توانید برای همسر خود به‌خوبی انجام دهید این است که یک وعده غذایی خوب در منزل تهیه کنید. غذای خانگی شوهرپز  همیشه طعم و مزه بهتری دارد زیرا سعی در پختن یک وعده غذایی برای جبران خستگی­ ها و زحمت ­های همسر عزیزتان است که این موضوع می­تواند رفتار بهتری باشد که شما در حال انجام آن هستید.
برای انجام این کار شما نیازی نیست که یک سر آشپز حرفه‌ای  باشید . اکنون دستورالعمل‌های بیشتری در اینترنت موجود است ، بنابراین‌ یک انتخاب مناسب برای شما  وجود خواهد داشت. تحقیق خود را انجام دهید ، میز شام با چند شمع‌ها یا موسیقی‌هایی که دوست دارند خاص کنید و فقط بنشینید ، غذا بخورید و از مباشرت با یکدیگر لذت ببرید.
زنان نیز می ­توانند با یک چایی اما با طعم و عطر خاص  و گاهی سکوت بهترین و عالی­ترین رفتار را با شوهرشان داشته باشند.

۵. آن را در مورد آن‌ها بسازید

همه روابط با جریان­ها و تحت‌ فشار قرار دادن ­هایی که در  خلال زندگی  وجود دارد، متفاوت هستند. گاهی اوقات مربوط به شما است ، گاهی اوقات در مورد شریک زندگی شما است. اگرچه مطمئناً به‌ هیچ‌ وجه پیشنهاد نمی‌کنیم که خودخواه باشید ، اگر شریک زندگی خوبی دارید ، احتمال اینکه نیازهای شمارا به نیازهای خود برتری دهند زیاد است ، پس کارها را جور دیگر انجام دهید .به طور مثال وقتی با شوهر خود یک شب بیرون می­روید اختیار را دست شوهرتان بدهید.
یکی از بهترین راه‌ها برای جلب رضایت و احترام به شوهر خود این است که یک‌ شب بیرون از خانه  قرار ملاقات بگذارید و یک‌بار هم که شده به آن‌ها قدرت کنترل بدهید. بگذارید آن‌ها تصمیم بگیرند که آن شب کجا بروید ، چه فیلمی ببینید ، چه سرگرمی یا تفریحی انجام دهید به کدام گالری هنری یا یک رستوران بروید.
احساس دلخواه بودن خوب است و به آن‌ها اطلاع دهید که به‌ اندازه کافی به آن‌ها اعتماد دارید و می‌توانید برای یک‌ شب هم که شده ‌به آن‌ها  قدرت کنترل دهید ، این موضوع می‌تواند روشی شورانگیز و شگفت‌ انگیز باشد که به شوهر خود کمک می‌کند تا بفهمد که چقدر آن‌ها را دوست دارید و از آن‌ها قدردانی می‌کنید.

۶. از دست انداختن آن‌ها اجتناب کنید

هر کس یک نقطه شکست دارد ممکن است فرد،  روز بدی در دفتر کار خود گذرانده باشد یا انبوهی از توهین‌ها و جراحات کوچکی به او   توسط مادر شوهرش به او وارد شده باشد یا نق  یا غر زدن یک  فرد منجر به  طغیان فرد شده باشد. این احتمال وجود دارد که همسرانتان به شما عادت کرده باشند که در مورد کار یا ترافیک یا هر نوع مشکلی از آن‌ها شکایت کنید ، اما وقتی عصبانیت خود را روی آن‌ها خالی می‌کنید ، وقت آن است که مسئولیت رفتار خود را به عهده بگیرید.
شریک زندگی خوب شما احتمالاً روشی قوی برای درونی کردن خشم خود دارد ، یا روش ساده‌تری برای ابراز آن و آزاد کردن آن دارد ، بنابراین دور از انصاف است که به آن‌ها اجازه دهید تا فشارهای عصبی شمارا تحمل کنند. شروع به بررسی چگونگی تأثیر خشم‌های خود بر شریک زندگی خود کنید. به یک کلاس بروید یا برخی از مطالب را مشاهده  و مطالعه کنید تا ببینید چطور می‌توانید آن‌ها را بهتر کنترل و مدیریت کنید ، تا روابط شما و همسرتان بهتر باشد و بتوانید رفتار بهتری با همسرتان داشته باشید.

۷. از رؤیاهای آن‌ها حمایت کنید

بسیار خوب ، بنابراین همه رؤیاهایی دارند. همه مجاز به داشتن رؤیا‌های خود هستند. مسئله این است که در طول یک رابطه ، گاهی اوقات می‌توانیم در چیزهای جزئی و روند روزمره یک رابطه گیر بیفتیم تا واقعاً روی آنچه مهم است تمرکز کنیم. به‌احتمال‌زیاد شریک زندگی شما به‌نوعی از رؤیاهای شما پشتیبانی می‌کند و شما از این امر احساس امنیت و انگیزه می‌کنید. بااین‌حال ، کاملاً ممکن است که شما همین کار را انجام ندهید. شاید به این دلیل که انرژی و تلاش زیادی ندارید ، یا شاید به این دلیل که در اعماق خود فکر می‌کنید این رریا‌ها ممکن است دست یافتنی نباشد.

به هدف من برسید!

بنابراین ، اگر می‌خواهید کمی بهتر با همسر خود رفتار کنید ، مطمئن شوید که از رؤیاهای او حمایت می‌کنید. این بدان معنا نیست که اجازه دهید آن‌ها تصمیمات اشتباه بگیرند ، این بدان معنی است که شما با نیروی هدایت‌کننده خود به آن‌ها کمک کنید تا رؤیاهای خود را ثابت نگه‌داشته و خوش‌بین باشند.  آیا آن‌ها می‌خواهند یک رستوران افتتاح کنند؟ این موضوع را  بررسی کنید و ببینید که افراد دیگر چگونه چنین مشاغل را شروع می‌کنند. از رؤیاهای آن‌ها حمایت کنید به‌زودی می‌بینید که  هر دو از مزایای این  کار بهره‌مند ‌می شوید.

۸.دیگر نگذارید همه مسئولیت‌ها را به عهده بگیرند

داشتن یک  رفتار خوب و درست با شریک زندگی خود به این معنی است که در بسیاری از اوقات ، آن‌ها مشغول دویدن برای زندگی هستند و بیش از سهم خود از چیزهای کوچکی که به زندگی کمک می‌کند کار می‌کنند. شستن لباس­ ها ، پرورش بچه‌ها ، پخت‌وپز ، خرید­های خانه ،کار  و… شما می‌دانید که چطور پیش می‌رود. بااین‌حال ، آن‌ها احتمالاً تمام خانه را به‌تنهایی اداره می‌کنند ، زیرا آن‌ها می‌خواهند زندگی را برای شما آسان‌تر کنند ، که اتفاقاً این کار باعث می‌شود انرژی آن‌ها بیشتر شود.
بنابراین ، یکی از بزرگ‌ترین کارهایی که می‌توانید برای رفتار بهتر با همسر خود انجام دهید ، اطمینان از تقسیم مساوی تلاش‌ها است. به‌عنوان‌مثال ، اطمینان حاصل کنید که شما ظرف‌ها را می‌شویید ، نه شریک زندگی تان ، این موضوع ‌یک راه عالی برای اجازه دادن به آن‌ها برای آرامش بیشتر و نگرانی کمتر است ، که باعث شادی بیشتر برای همه  خانه می‌شود.

۹. به‌خوبی و غالباً با آن‌ها رفتار کنید

برای آن‌ها هدایای کوچکی بخرید که باعث خوشحالی آن‌ها شود و زمانی را برای گذراندن وقت کیفی با آن‌ها اختصاص دهید. شریک خوب شما احتمالاً وقت زیادی را صرف تفکر در مورد شما و چگونگی خوب کردن اوضاع می‌کند . اکنون وقت آن است که تلاشی را به روشی منحصربه‌فرد ، معنی‌دار و شگفت‌انگیز انجام دهید .

۱۰. به آن‌ها بگویید که آن‌ها را بیشتر دوست دارید

قدرتمندترین نیرو در جهان عشق است. حداقل طبق اکثریت قریب به‌اتفاق در  سینما ، ادبیات و برای بسیاری از مردم ، تجربه انسانی خودشان بهترین حسی است  که برای همه ایجاد شده­است و به آن اعتراف می­کنند. عشقی که بین افراد در رابطه برقرار است اغلب ناگفته است اما احساس می‌شود.این یک حضور فیزیکی است  که افراد را دگرگون کرده و کل روش درک و هستی آن‌ها را تغییر می‌دهد.
پس یکی دیگر از بهترین راه­ های  اتخاذ  رفتار بهتر با همسر خود این است که به او بگویید که او را دوست دارید ، خیلی بیشتر ازآنچه اکنون انجام می‌دهید. این به معنای ابراز علاقه بیشتر است.

بخش سوم

چگونه زنان باید با شوهران خود به‌خوبی رفتار کنند
چه چیزی را نسبت به  شوهر خود در اولویت  قرار می‌دهید؟ آیا بچه‌ها ، ، دوستان یا سرگرمی‌هایتان نسبت به او در اولویت هستند؟خوب به این فکر کنید ، اگر شوهر خود را در اولویت قرار ندهید ، چه کسی این کار را می‌کند؟ متأسفانه ، بسیاری از مردان در خارج از ازدواج خود به دنبال شخصی می‌گردند که آن‌ها را در رتبه اول قرار دهد.
آیا می‌دانید شوهر شما احترام و تحسین شمارا می‌خواهد؟ دکتر گری اسمالی در کتاب خود ، کلیدهای پنهان یک ازدواج دوست‌داشتنی ، پایدار ، چندین روش عملی برای ابراز تحسین  و رفتار درست از همسرتان ارائه داده است که برخی از آن ­ها را مورد بررسی قرار می­ دهیم:

۱. توصیه‌های او را انجام دهید

با درگیر کردن شوهر در تصمیم‌گیری‌ها ، به او نشان می‌دهید که به عقاید و مهارت‌های تصمیم‌گیری او احترام می‌گذارید. نظرات او را در مورد تصمیمات خانه بپرسید. چند گزینه برای منوی شام به او بدهید. به او نشان دهید که با توصیه‌های گاه‌وبی­گاه او ارزش قائل هستید.
بااین‌حال ، دکتر اسمالی هشدار می‌دهد : ” در این کار زیاده‌روی نکنید ، زیرا این ممکن است به شوهر شما نشان دهد که بیش‌ازحد وابسته و غیر خلاق هستید. بلکه با جستجوی فرصت‌های ویژه برای جلب نظر و مشاوره او، تعادل خود را حفظ کنید. همان‌طور که ایده‌های او را با دقت ارزیابی می‌کنید ، می‌بیند که او را باارزش می‌دانید. ”

۲. درخواست‌های او را به خاطر بسپارید.

گاهی اوقات فقط به خاطر سپردن یک اظهارنظر در هنگام عبور از کنار همسرتان ، سپس استفاده کردن از آن  در زمان مناسب ، احساس فوق‌العاده ویژه‌ای به او می‌دهد. به زمانی فکر کنید که شما به‌طور عادی موردی را که می‌خواستید ذکر کردید و شوهرتان با آن شمارا متعجب کرد.
شما احساس خاصی داشتید زیرا او نه‌تنها به حرف­های شما گوش می‌داد ، بلکه تلاش می‌کرد نیاز شمارا برآورده کند. شوهر شما علائم مراقبت را نیز درک خواهد کرد ، “برخی از حقایق در مورد روابط انسانی همانند قوانین طبیعت قابل پیش‌بینی هستند هیچ‌کس نمی‌تواند اقدامات محبت‌آمیز و محتاطانه را نادیده بگیرد. اگر  در شوهرتان احساس خاصی ایجاد کنید ، تمایل وی برای انجام همان کار برای شما افزایش می‌یابد. ”

۳. شوهر خود را در جمع بزرگ کنید.

شوهر خود را در حضور افراد دیگر بزرگ جلوه کنید. این بدان معنا نیست که شما باید با نارضایتی در مورد او رجزخوانی کنید تا جایی که باعث آزردگی دیگران یا شرمساری شوهرتان شود. اما اظهارنظرهای ساده درباره دیگران درباره کار خوبی که او برای شما انجام داده است ، علاقه‌مند شدن به صحبت‌های او در مکالمات گروهی یا حسن جویی صادقانه تا حد زیادی باعث می‌شود که همسرتان احساس قدردانی کند. برای انجام  این رفتار درست با شوهرتان مطمئن شوید که همیشه او را در مقابل فرزندان خود تمجید می‌کنید.

۴. شغل او را درک کنید.

می‌کنند که کسی واقعاً از ارزش‌های آن‌ها ، استعدادها و توانایی‌های آن‌ها قدردانی نمی‌کند. هنگامی‌که از کاری که شوهرتان انجام می‌دهد قدردانی کنید ، ممکن است تنها امید او برای دستیابی به ارزش والای واقعی همین‌قدردانی شما باشید.
تا زمانی که واقعاً باور کند که ارزش چیزی را دارد ، در تمرکز توجه خود بر ارزش دیگران ، ازجمله شما مشکلی نخواهد داشت. “هیچ‌چیز عزت‌نفس مرد را بیش از شنیدن اینکه همسرش تلاش‌هایش برای حمایت از او را قطع می‌کند از بین نمی‌برد.” بنابراین به دنیای کار همسرتان علاقه نشان دهید ، او را در مبارزاتش حمایت کنید ، کاری را که روزانه انجام می‌دهد کشف کنید ، بفهمید از کدام پروژه‌ها لذت می‌برد و از کدام‌یک استفاده نمی‌کند و نحوه تعامل او با همکارانش را کشف کنید.
باید توجه داشته باشید که نباید به‌یک‌باره او را با سؤال‌های زیاد بمباران کنید ، اما باگذشت زمان  او را بشناسید و بدانید او در زندگی کاری‌اش کیست. و اطمینان حاصل کنید که او می‌داند سؤالات شما برای نشان دادن علاقه به زندگی او است و قصد فضولی در کار او نیست. اگر متوجه شوید که او از کار خود ناراضی است ، در کنار اوباشید. ، “وقتی مرد به دلیل شغل خود احساس بی‌اهمیت بودن می‌کند ، قلب او می‌شکند. به او کمک کنید ارزش کاری را که انجام می‌دهد کشف کند. ”

۵. ذهن بازداشته باشید.

به تصمیمات همسرتان گوش دهید. این اطاعت کورکورانه نیست ، بلکه گوش دادن با ذهن باز است. به‌جای اینکه سرسختانه خواسته‌های خود را حفظ کنید و بلافاصله خواسته‌های او را ساقط کنید ، خود را نظم دهید تا از واکنش خودداری کنید و اجازه دهید ایده‌های او قبل از پاسخ دادن موردبررسی قرار بگیرد.
به شوهر خود  نشان دهید که به خرد و رهبری او احترام می‌گذارید ، در مورد ارزشمند بودن او صحبت کنید. تمرین عشق فداکارانه برای بسیاری از ما دشوار است و اطمینان از برآورده شدن نیازهای خود بسیار آسان‌تر است اما سعی کنید با احترام به رهبری شوهر خود رفتار بهتر و درست ­تری  داشته باشید و به او نشان دهید که دوستش دارید.

۶. تحسین را به‌صورت شفاهی ابراز کنید.

ترجیح می‌دهید وقت را با چه کسی بگذرانید . کسی که هرگز از شما تشکر نمی‌کند یا تلاش شمارا برای جلب رضایت نادیده می‌گیرد؟ برای شوهر شما نیز همین‌طور است. او به دنبال تأیید و قدردانی کلامی از شما است: “اجازه ندهید دو روز بگذرد بدون اینکه از شوهر خود قدردانی کنید”.  پس رفتار درست و بهتری که باید انجام دهید این است که از او قدردانی کنید.

۷. تحسین را غیرکلامی ابراز کنید.

مطالعات درزمینهٔ ارتباطات زناشویی نشان می‌دهد که ارتباط کلامی تنها ۷ درصد از کل ارتباطات زن و شوهر را تشکیل می‌دهد. بقیه شامل لحن صدا (۳۸ درصد) ، و حالت‌های صورت و حرکت بدن (۵۵ درصد) است. این بدان معنی است که فقط بخش کوچکی از معنای شما از طریق کلمات واقعی شما منتقل می‌شود . بیشتر ارتباطات شما در نحوه گفتن است. بنابراین همان‌طور که با شوهر خود ارتباط برقرار می‌کنید ، با انعکاس آن در لحن صدا و زبان بدن ، نشان دهید که  او را تحسین  می­ کنید و به او  احترام می‌گذارید.

۸. از اهداف او حمایت کنید.

مراقب اهداف شخصی شوهر خود باشید. ممکن است او آن‌ها را صریح به شما نگوید ، بنابراین به اظهارنظرها و اعمال او توجه کنید که نشان‌دهنده تمایلات عمیق او نسبت به زندگی و خانواده شما است. هنگامی‌که اهداف خود را دنبال می‌کند ، از او حمایت کافی  را داشته باشید .
خواه در حرفه  خود پیشرفت کنند ، یا تحصیلات عالیه را دنبال کند یا از یک سرگرمی یا ورزش خاصی لذت می­برد با رفتار درست خود از او حمایت کنید. اگر او به‌طور فعال درگیر ورزش است ، در بازی‌های او شرکت کنید. هنگامی‌که می‌خواهد از رؤیاهای خود دست بکشد ، او را تشویق کنید و هنگامی‌که به اهداف خود رسید ، از او تعریف کنید.

۹. بخشش او را بخواهید.

گاهی پذیرفتن اشتباهات دشوار است. هر وقت در مورد شوهرتان اشتباه می‌کنید ، از این وضعیت اجتناب نکنید و آن را با یک اتفاق غیرفعال تبدیل  نکنید ، “متأسف بودن ” را  با عذرخواهی صمیمانه ، با هم تلفیق کنید به این خاطر که به او ظلم کرده‌اید و از او بخشش بخواهید. این کار بهترین نتیجه درگیری در تقویت روابط شما است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که درگیری به‌صورت مسالمت‌آمیز پایان می‌یابد و شما در اینجا رفتار درستی که می ­توانید انجام دهید این است که برای  آشتی با شوهر خود به او احترام بگذارید و تحسینش کنید.

۱۰. نتیجه‌گیری از افکار

بعضی‌اوقات ممکن است شوهرتان شمارا آزار دهد ، و گاهی ممکن است شمارا آزرده کند ، اما”تحسین فراتر از آن چیزی است که با آن در ارتباط هستید. این  موضوع بدون قید و شرط است. ” و ازآنجاکه مردان به سمت کسانی که آن‌ها را تحسین می‌کنند گرایش پیدا می‌کنند ، و غریزه قهرمان آن­ ها فعال می­شود؛ شما با این کار نه‌تنها نیاز همسرتان را برآورده می‌کنید ، بلکه روابط خود را نیز بهبود می‌بخشید و رفتار درست و بهتری را انجام می ­دهید.

کلام آخر

ما در این مقاله رفتارهای درستی را که یک شوهر باید برای همسر خود انجام دهد را مورد بررسی قرار دادیم و در قسمت دوم به رفتارهای درستی و متقابلی که دو نفر باید انجام دهند را مورد بررسی قرار دادیم. در قسمت سوم به رفتارهای درست و بهتری که یک زن باید نسبت به شوهرش داشته باشد پرداختیم  تا بتوانید با رفتار درست و صحیح زندگی سراسر شادی،احترام  و موفقیت را در کنار همسران دلبندتان تجربه کنید.
به نظر شما چه رفتارهای درست دیگری می توانیم با همسر خود داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید