چگونه ذهنیت پولی خود را به پول نقد تبدیل کنیم

خانه » بلاگ » چگونه ذهنیت پولی خود را به پول نقد تبدیل کنیم

فهرست عناوین

فردی موفق تعریف می‌کند که در طول این سال‌ها متوجه شده‌ام بسیاری از مردم با این مفهوم که دقیقاً چگونه ذهنیت پول به شکل مثبت به پول نقد واقعی تبدیل می‌شود دست‌وپنجه نرم می‌کنند. کمی مفهومی خاص دراین‌بین وجود دارد. که بهبود ذهنیت پول شما (که مربوط به امور مالی است) می‌تواند در واقع وضعیت مالی شما را بهبود بخشد.

کل مفهوم “ذهنیت پول” می‌تواند شبیه این باشد که “مثبت فکر کنید و سپس بنشینید و منتظر اتفاقات جادویی باشید”. برای اینکه پول به‌ طور خودجوش به‌ عنوان نوعی پاداش کار می‌کند برای مثبت بودن شما ظاهر می‌شود.

آیا به دنبال ثروت بیشتر در زندگی هستید؟ همه‌ چیز با ذهنیت پول شما شروع می‌شود! تغییر ذهنیت پول از کمبود به فراوانی، در صورتی‌ که راهبرد صحیحی را بشناسید ، دشوار نیست. بنابراین ، چگونه ذهنیت پول خود را تغییر می‌دهید تا پول بیشتری به دست آورید؟

روش‌های مختلفی در مورد چگونگی تغییر ذهنیت شما به سمت فراوانی بیشتر وجود دارد. در ادامه به چندین روش فوق­العاده برای تغییر ذهنیت پول اشاره کرده ­ایم:

 • آنچه در کودکی درباره پول به شما گفتند را فراموش کنید،
 • گذشته خود را فراموش کنید،
 • داستان پول خود را تغییر دهید
 • جعل کنید تا وقتی‌که درستش کنید
 • تابلو هدف ایجاد کنید
 • قدرشناسی را تمرین کنید
 • سبک زندگی‌ خود را تغییر دهید
 • شروع به عشق ورزیدن به پول‌کنید!
 • اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید
 • اهداف بزرگی تعیین کنید
 • و…

ذهن ما بسیار قدرتمند است ، و اگر از روش صحیح از آن استفاده شود ، می‌توانید زندگی شمارا  تغییر دهد. به خواندن ادامه دهید تا بیاموزید چگونه می‌توانید طرز فکر پول خود را با این  مراحل  آسان دنبال کنید.

چگونه ذهنیت پولی خود را به پول نقد تبدیل کنیم

چرا باید همین حالا ذهنیت پول خود را تغییر دهید!

من تمام زندگی‌ام را با امور مالی خود تقلا کردم. بیشتر اوقات بدهکار بودم و بقیه اوقات فقط برای زنده ماندن  پول کافی داشتم. با نگاه به گذشته ، می‌توانم والدینم را سرزنش کنم. آن‌ها همیشه “فقط  پول کافی  برای زنده ماندن داشتند” زیرا ذهنیت آن‌ها این بود: “داشتن  پول کافی برای زنده ماندن ما کافی است.” این داستان را ممکن است هرکدام از ما در زندگی خود تجربه کرده باشیم.

اما ما باید خودمان را مقصر بدانیم که این طرز فکر محدود را پذیرفته‌ایم. مطمئناً افراد زیادی هستند که از داشتن پول کافی بسیار راضی هستند. خصوصاً افرادی که برای پرداخت قبض‌ها تلاش می‌کنند. داشتن چنین عقیده محدودی در مورد پول یا بهتر است بگوییم در مورد وفور پول ، می‌تواند شما را در زندگی عقب بیندازد و ذهنیت پول شما را دچار مشکل کند.

به این روش فکر کنید ، داشتن پول کافی و کم، حداقل­ ها را به شما می‌رساند. شاید، قبض‌ها را پرداخت کنید اما به شما پول کافی برای پس‌انداز نمی‌دهد. شما با این ذهنیت مجبور می ­شوید همیشه در خانه غذا بخورید. اما لذت تجربه چیزهای جدید ، صرف غذا در رستوران‌های شیک یا صرفاً مراقبت از سلامتی (و خرید غذای ارگانیک باکیفیت) را به دست نمی ­آورید.

ذهنیت فقر به شما اجازه نمیدهد که…

ذهنیت فقر به شما اجازه می‌دهد برای پول خود سخت کار کنید. اما به شما کمک مالی (یا وقت) برای آموزش خود و یادگیری چیزهای جدید نمی‌دهید. به شما امکان می‌دهد تعطیلات سالانه داشته باشید. ۶ ساعت رانندگی با ماشین برای اقامت در یک اقامتگاه ارزان داشته باشید. اما به شما فرصت نمی‌دهد جهان را ببینید یا به  بازدید مکان‌های جدید شگفت‌انگیز ، سفر در کلاس‌های تجاری گران قیمت در کشورهای دیگر ، استراحت در یک مکان زیبا در هتل یا استراحتگاه ۵ ستاره بروید.

این ذهنیت باعث می‌شود شما زنده بمانید اما زندگی را کاملاً تجربه نکنید.

می‌بینید که داشتن ذهنیت فقر و کمبود شاید برای زنده ماندن کافی باشد. اما برای ادامه زندگی با کیفیت کافی نیست. این موضوع ، بیشتر اوقات ، برای شما هزینه خواهد داشت. و ما معتقدیم که همه ما سزاوار زندگی درستی هستیم همان‌طور که می‌خواهیم آن‌ها را داشته باشیم. این دلیل شماره یک بود که همیشه ناراضی و در جستجوی چیزی بودیم تا اینکه ذهنیت پول خود را تغییر دهیم.

اکثر مردم بر این باورند که داشتن یک طرز فکر صحیح برای پول چیزی است که شما ممکن است نداشته باشید. زیرا این چیزی است که شما با آن متولدشده‌اید ، اما این درست نیست. این چیزی است که می‌توانید درست مثل بقیه چیزها در زندگی ، یاد بگیرید و ذهنیت سالم پول خود را آموزش دهید. و به‌محض تسلط بر این مهارت، تجلی پول را برای خود آسان کنید.

آنچه در کودکی درباره ذهنیت پول به شما گفتند را فراموش کنید

خوب ، شاید همه‌چیز نباشد ، اما وقتی صحبت از سیستم باورهای ما می‌شود ، متأسفانه اکثر ما اغلب یک پیام کاملاً اشتباه دریافت کرده‌ایم. به یاد داشته باشید والدینتان به شما چنین چیزی می‌گفتند: “پول روی درختان رشد نمی‌کند “”پول را باید از زیر پای فیل بیرون آورد”.

خوب ، معلوم شد که ما باهوش‌ترین فرزند در خانواده نبودیم. در غیر این صورت ، ما به آن‌ها می‌گفتیم که پول روی درختان رشد می‌کند یا لازم نیست پول را از زیرپای فیل بیرون آوریم. اما موضوع این نیست ، ما فکر می‌کنیم مردم فقط ازجمله­ هایی ازاین‌دست استفاده می‌کنند. تا به‌آسانی آسیب­ هایی را که می‌توانند از این ذهنیت ببینند را درک نکنند و از آن فرار کنند.

بنابراین اگر بچه‌ دارید ، لطفاً اشتباهات مشابه والدینتان را مرتکب نشوید. و لطفاً تمام باورهای منفی را که از کودکی به شما داده ­اند را ، بدون توجه به اینکه این معلم ، والدین یا دوستانتان چه کسانی بودند، پاک‌کنید. این باورهای منفی نسبت به پول هیچ ارزشی ندارد!

گذشته خود را فراموش کنید

این نه‌ تنها چیزی است که دیگران در مورد پول به شما گفتند ، بلکه همچنین این سیستم اعتقادی است که خودتان ایجاد کرده‌اید و  ذهنیت پولی است خودتان به وجود آورده ­اید.

به‌عنوان‌مثال ، ممکن است ما مشاغلی درگذشته داشتیم که در آن ­ها شکست خوردیم. و پول زیادی را از دست دادیم. مدت زیادی طول کشید تا بتوانیم از بدهی‌های آن تجارت ناموفق ، خلاص شویم. اگر این “واقعیت جدید” ما باشد که مردم در هنگام راه‌اندازی کسب‌ و کار با از دست دادن پول زیادی شکست می‌خورند ، ما دیگر هرگز شروع به کار نمی‌کردیم.

در عوض ، ما باید روی افرادی تمرکز کنیم که در واقع در کار خود موفق بوده و درآمد زیادی کسب کردند. بنابراین مهم نیست که از کجا آمده‌اید و چه اتفاقی در گذشته برای شما افتاده است. گذشته شما وضعیت فعلی و آینده شما را مشخص نمی‌کند. پس ذهنیت پولی خود را روی آن ­ها بنا نکنید.

یک ذهنیت پول قدرتمند: همه ما ثروتمند به دنیا آمدیم

این بدان معنا نیست که همه ما از خانواده‌های ثروتمند هستیم. اما همه ما ذهنیت پولی سالم را می ­توانیم داشته باشیم که می‌توانیم درآمد زیادی کسب کنیم. بنابراین دکمه حذف را بزنید و مشکلات گذشته خود را فراموش کنید. آن‌ها رفته‌اند و دیگر وجود ندارند.

داستان پول خود را تغییر دهید

شاید فراموش کردن شرایط دشواری که در گذشته با آن رو به رو شده‌اید به‌ راحتی ممکن نباشد. اما مبارزات فعلی خود را چطور انجام می‌دهید؟ اگر بدهی دارید یا از نظر اقتصادی در یک وضعیت مشکل‌ساز قرار دارید ، تغییر احساسات خود در این مورد حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

جذب ثروت و فراوانی در شرایط کمبود دشوار است.

خبر خوب این است که ، بدون توجه به وضعیتی که در حال حاضر در آن قرار دارید ، می‌توانید ذهن خود را با حالت فراوانی فریب دهید. شما می توانید برای این کار مانند ثروتمندان فکر کنید و مانند آن ها عمل کنید. تا بتوانید ذهنیت ثروت را به وجود آورید.

جعل کنید تا وقتی‌ که درستش کنید

برای به دست آوردن ذهنیت پولی سالم زمانی که با نکته شماره ۳ احساس اعتماد به‌ نفس کردید ، شروع به صحبت با دیگران در مورد وضعیت خود کنید . لازم نیست به مردم دروغ بگویید. شما فقط می‌توانید از جملاتی مانند: “وضعیت پول من عالی است. اکنون در حال کار بر روی ذهنیت پول خود هستم و تا پایان هفته ،ماه ، سال مبلغ X را به دست خواهم آورد. ” استفاده کنید.

اما گاهی اوقات گفتن موضوعی که جعلی است ،تا زمانی که پول خود را به دست نیاورده ­اید واقعاً می ­تواند درست باشد. حتی اگر به این معنی باشد که ۱۰۰٪ صداقت ندارید ، اما بگذارید توضیح دهیم:

ثروت شما از ذهن شما شروع می‌شود. خود را فردی که پول زیادی دارد و بالاتر از همه لیاقت این فراوانی را دارید ، ببینید. و تصور کنید که چقدر می‌توانید با این پول کارهای خوبی انجام دهید.

همان‌ طور که در بالا ذکر شد ، تجسم در هنگام تغییر ذهنیت شما ابزاری بسیار قدرتمند است. که ذهنیت پولی شما را به درستی تقویت می­ کند. و قطعاً یک تابلو هدف می‌تواند به شما در روند کار کمک کند. در واقع ، تابلو هدف ما موضوعی است که می‌توانیم ساعت‌ها درباره آن صحبت کنیم. شگفت‌آور است که این قانون قدرتمند جذب چه‌کاری را برای موفقیت ما انجام می دهد و چگونه می تواند ذهنیت پول را تغییر ‌دهد.

اگر واقعاً در تغییر ذهنیت پول خود جدی هستید ، باید مدتی در استفاده از قدرت قانون ابزارهای جذب ، مانند تابلو اهداف یا تابلو رؤیاها  سرمایه‌گذاری کنید.

قدرشناسی را تمرین کنید

داشتن لیست تشکر یا دفترچه تشکر از دیگر ابزارهای بسیار قدرتمند قانون ذهنیت پولی سالم است.

شما می‌توانید هر روز یک صفحه کامل در دفترچه خود بنویسید. و  تمام چیزهایی که از آن‌ها سپاسگزار هستید را داخل آن بیاورید. این تمرین در مورد تغییر ذهنیت شما واقعاً قدرتمند است. نه‌ تنها برای ذهنیت پول شما بلکه تمام جنبه‌های زندگی شمارا در برمی‌گیرد.

امروز باید آن را امتحان کنید و با یک لیست سپاسگزاری شروع کنید. می‌توانید این کار را در برنامه صبحگاهی یا درست قبل از خواب انجام دهید.اما تمرین شکرگزاری فراتر از نوشتن چیزی است که از آن سپاسگزار هستید. قدرشناسی چیزی است که باید در طول روز ، درواقع در تمام طول زندگی خود با آن زندگی کنید  وآن را انجام دهید.

با سپاسگزار بودن از ‌چیزهای کوچک زندگی شروع کنید .ما مطمئن هستیم که در حال حاضر در هر وضعیتی که قرار است تمرکز خود را بر آن  بگذارید ، چیزهای زیادی برای شکرگزاری در آن  پیدا خواهید کرد.

به‌زودی خواهید فهمید که این باعث تغییر کل ذهنیت شما می‌شود و فیلتر شما روی چیزهایی تنظیم می‌شود که از آن‌ها سپاسگزار باشید تا  بیشتر این موارد را به زندگی خود جذب کنید.

سبک زندگی‌

بسیاری از افراد بر این باورند که ، داشتن  یک سبک زندگی مینیمال ، جهان را دقیقاً برعکس فراوانی نشان می‌دهد ، که پول کافی وجود ندارد، اما معلوم می‌شود این فکر بسیار اشتباه است.

فردی تعریف می‌کرد که ، چند سال قبل ، زمانی وجود داشت که هر زمان که می‌توانستم پول خرج می‌کردم و وسایل زیادی خریداری کردم که درنهایت به خانه‌ای به‌هم‌ریخته و پر از وسایلی رسیدم که حتی نیازی به آن‌ها نداشتم. خوب ، این احتمالاً طبیعی است که در چنین مدت کوتاهی درآمد شما به‌شدت تغییر کند. اما من از همه‌چیز راضی نبودم و دوست نداشتم در خانه‌ای نامرتب زندگی کنم. زیرا به نظرم  این خانه بسیار آشفته بود.

او به این سبک زندگی عادت نداشت. در تمام این سال‌ها بسیار در حال جابجایی بود ، در کشورهای مختلف ، وسایل خود را که فقط  چند جعبه بودند جابه جا می کرد.

مینیمالیسم در مورد آزاد کردن ذهن شماست. این مانند گفتن جهان است ؛ شما می‌دانید چه چیزی  را می‌توانید از ذهن خود خارج کنید، شما می‌توانید به همه آشفتگی‌های اطراف خود پایان دهید، و ازآنچه دارید بسیار خوشحال باشید .این موضوع هیچ ارتباطی با فقیرانه زیستن ندارد .

به‌عنوان‌مثال ، در این سبک باید ترجیح ‌دهیم کمی بیشتر  برای یک لباس خرج کنیم و احساس کنیم و بدانیم که  هنگام پوشیدن آن بسیار عالی هستیم  و می ­توانیم آن را همه‌جا بپوشیم. به‌جای داشتن چند لباس ارزان‌تر در کمد لباس که احساس “من چیزی برای پوشیدن ندارم” به ما می‌دهد را از بین ببریم .

آن را امتحان کنید ، با خلاص شدن از شر همه‌چیزهایی که واقعاً هرگز استفاده نمی‌کنید شروع کنید. این موارد را در دیوار یا شیپور بفروشید که  حتی بتوانید پول اضافی نیز به دست ‌آورید با این کار ذهنیت پولی خود را به پول تبدیل می کنید.

شروع به عشق ورزیدن با پول‌ کنید

اگر احساسات منفی نسبت به پول داشته باشید نمی‌توانید یک ذهنیت مثبت در مورد پول ایجاد کنید.ثروتمند بودن چیز خوبی است!

پول ریشه پلیدی‌ها نیست. این مردم هستند که از پول به روش اشتباه استفاده می‌کنند! هنگامی‌که افراد شرور پول‌دارند (و با پول معمولاً قدرت حاصل می‌شود) ، مطمئناً ، این می‌تواند تأثیر منفی داشته باشد.اما این هیچ ارتباطی با خود پول ندارد.

به همه کارهای بزرگی که افراد ثروتمند می‌توانند انجام دهند فکر کنید.  درباره شخصی که بسیار ثروتمند است فکر کنید و بدانید که نیازی به احساس گناه برای عشق ورزیدن به پول نیست. اگر داشتن پول زیاد و اینکه می‌دانید دیگران مجبورند در فقر زندگی کنند باعث ناراحتی شما می‌شود ، به آن‌ها کمک کنید.

به خیریه پول بدهید یا حتی خیریه خود را راه‌اندازی کنید.

کاری که می‌توانید انجام دهید این است که  ، ۱۰٪ از کل درآمد کار خود را به خیریه­ ها اهدا کنید. می‌توانید حتی هر زمان که توانستید این مقدار را بیشتر کنید.بنابراین اگر احساسات منفی نسبت به پول‌دارید ، آن‌ها را به کارهای خوب برگردانید ، به همه خوبی ­هایی که می‌توانید با آن انجام دهید فکر کنیدتا بتوانید ذهنیت پولی مثبت خود را شکل دهید.

اعتمادبه‌نفس بیشتری در ذهنیت پول خود داشته باشید

بیشتر افراد آنچه را که ارزش بالایی دارند  را دست‌کم می‌گیرند.همه ما ارزش ارائه می‌دهیم و این همان چیزی است که شما باید روی آن تمرکز کنید.هر آنچه برای تجارت شخصی و خدماتی که در آنجا ارائه می‌دهید یا هنگام درخواست افزایش حقوق بعدی از رئیس خود باشید را در نظر بگیرید.

همچنین زمانی که یک مادر خانه ­دار هستید ، به‌عنوان‌مثال ، به همه کارهایی که روزبه‌روز انجام می‌دهید و با کیفیتی که آن­ ها را انجام می­ دهید فکر کنید.به‌زودی خواهید فهمید که ارزش زیادی دارید و لیاقت داشتن این پول رادارید و خود را با چیز خوبی درمان می‌کنید.مطمئن شوید که ارزش پول فراوان را  دارید که می‌خواهید به دست آورید .

اهداف بزرگی تعیین کنید

مشکل اکثر اهداف این است که آن‌ها به‌اندازه کافی بزرگ نیستند که شمارا برای انجام عملی (عظیم) تحریک کنند.از طرف دیگر ، اهداف بزرگ واقعاً شمارا از کار می‌اندازند. بنابراین وقتی صحبت از پول و ذهنیت پول می‌شود ، حتی مهم‌تر از آن است که فکر کنید بزرگ است و رؤیای بزرگ برای شما است.هرچه بخواهید درازای دریافت پول به دنیا پیشنهاد می‌کنید ، شرط می‌بندیم کسی در دنیا همین کار را انجام می­ دهد و با آن مبلغی باورنکردنی کسب می­ کند.

منظور ما این است که افرادی هستند که از طریق:

جهانگردی

کمک به دیگران

زندگی در رؤیاهای خود

در خواب

با  چند ساعت کار در هفته با کمک ذهنیت پولی مثبت ،در نهایت به ثروت می‌رسند.

فکر نمی‌کنید وقت آن رسیده است که بزرگ فکر کنید و سرانجام ذهنیت پول خود را تغییر دهید؟البته کارهای دیگری وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا ذهنیت خود را از کمبود به فراوانی تغییر دهید.

جنبه عملی ذهنیت پول

بنابراین می‌خواهیم جنبه عملی یک طرز فکر مثبت پول را به‌درستی توصیف کنیم و کاملاً روشن کنیم که ایجاد فراوانی در زندگی شما به دو چیز نیاز دارد ،  که این دو موضوع باید بتوانند هم‌زمان باهم کار کنند:

 • یک طرز فکر مثبت پول
 • یک رویکرد فعال برای ایجاد فراوانی

ما به‌عنوان صاحبان مشاغل وقت زیادی را صرف یادگیری تاکتیک­ هایی می‌کنیم که به بازاریابی یک تجارت ، فروش محصول یا خدمات ، تبلیغ یک برند و کسب درآمد می‌پردازد. این به‌طورکلی بسیاری از “رویکردهای پیشگیرانه” موردنیاز را پوشش می‌دهد. بااین‌حال بسیاری از مردم دریافتند که ، باوجود دانستن همه این موارد ، بهبود سود خود و رشد تجارت رؤیاهای خود ،باید فعالانه تلاش کنند.

وقتی این اتفاق می‌افتد معمولاً به این دلیل نیست که شما هر کاری را اشتباه انجام می‌دهید و ذهنیت پولی درستی ندارید، یا اینکه به‌اندازه کافی سخت کار نمی‌کنید ، این ساده است که شما اقدام می‌کنید ، اما این کار را با یک ذهنیت منفی پول انجام می‌دهید.ذهنیت خود را اصلاح کنید و ناگهان همه‌چیز شروع به‌اتفاق افتادن می‌کند و همه آن موارد روی‌هم جمع می ­شوند و شما را به موفقیت می­ رسانند.

کاربر روی ذهنیت پول به‌طور طبیعی، ذهن شمارا در برابر امکانات جدید ، و راه‌های بهبود کار و فرصت‌های موجود باز می‌کند. بااین‌وجود تمایل به بهبود نتایج موجود یا ایجاد نتایج جدید نیاز به اقدام دارد.همان‌طور که اقدام پیشگیرانه بدون طرز فکر مثبت پول کاربرد محدودی دارد ، تمام مانورهای مثبت در دنیا نمی‌توانند فراوانی ذهن شمارا بدون عمل ایجاد کنند.

اما اگر به دنبال یک روش عملی برای چرخش ذهنیت پول خود و تبدیل کردن آن به پول هستید  ، ما در ادامه به فرایند گام‌به‌گام برای پیگیری شما اشاره کرده ایم.

ذهنیت پول خود را به پول نقد بچرخانید.

مرحله ۱: قاطع باشید

شاید بهترین راه برای تضعیف مردم در هنگام رسیدن به پول ، بلاتکلیف بودن در مورد کسب درآمد باشد.بسیاری از ما اعتقادداریم که توانایی ما برای کسب درآمد یا افزایش مقدار پولی که می‌گیریم تا حد زیادی از دست ما خارج است. وقتی شاغل هستید ، شخص دیگری به شما پول می‌دهد و میزان حقوق شمارا تعیین می‌کند. وقتی کسب و کار خود را دارید ، میزان درآمد شما بستگی به تعداد افرادی دارد که تصمیم می‌گیرند از شما خرید کنند یا با شما کار ‌کنند و حاضرند مبلغی را به شما پرداخت کنند.

بااین‌وجود شما کاملاً قادر به تصمیم‌گیری برای جستجوی کار جدید با دستمزد بالاتر ، آموزش یا یادگیری مهارت جدید هستید ، بنابراین می‌توانید افزایش درآمد ، پذیرش مشتری‌های اضافی ، افزایش قیمت‌های خود را داشته باشید .همه این موارد با تصمیم‌گیری شروع می‌شود و در سطح بسیار ابتدایی ، ایجاد فراوانی در ذهن شما بیشتر اتفاق می­ افتد که باعث کسب درآمد و پول بیشتر می­ شود.

ذهنیت پولی سالم آرزوی بادآورده یا معجزه نیست. بستگی به هوی و هوس سرنوشت ، یا تصمیمات و اقدامات افراد دیگر ندارد.

اما با انتخاب این ذهنیت برای به دست آوردن  ثروت بیشتر  در زندگی شما کاربرد فراوانی دارد.

مرحله ۲: کمی شفافیت کسب کنید

ما در مورد اهمیت شفافیت پیرامون آنچه می‌خواهید در تجارت خود به دست آورید و میزان پولی که قصد کسب آن را با کمک ذهنیت پولی سالم دارید بحث می‌کنیم . دانستن مفهوم مبهم “پول بیشتر” ، “ثروتمند بودن” ، داشتن کسب‌وکاری عالی که  به ذهنیت پولی سالم  متصل است  دستیابی به زندگی عالی با آزادی و فراوانی آسان است.

رؤیاپردازی در مورد هر یک از این موارد (یا همه آن‌ها) اشکالی ندارد ، اما آن‌ها بسیار نامشهود هستند.

“قبل از رسیدن به هدف خود” انجام کار “بسیار دشوار است.خواهید دید که ذهنیت مثبت پولی به ایجاد ثروت بیشتر کمک می کند اما هرگز به  تمام توانایی بالقوه خود نمی ­رسید ، یا چنان مبهم  است کلاً از هدف خود دست برمی‌دارید یا فقط از خواسته‌های خود صحبت می‌کنید.

خودشکنی

وقتی هدف نهایی نامشهود است ، باور اینکه شما آن را ساخته‌اید بسیار آسان است ، وقتی آنچه درواقع انجام داده‌اید و در آن پیشرفت می کنید به شما کمک فراوانی خواهد کرد.به‌هرحال ذهنیت پولی نسبی است . داشتن بیش ازآنچه در حال حاضر دارید باعث می‌شود احساس ثروت بیشتری کنید. بنابراین اگر هدف شما “ثروتمند شدن” یا “کسب درآمد بیشتر” است ، درواقع می‌توانید احساس کنید خیلی سریع به آن هدف رسیده‌اید.

بسیاری از مردم که تمام بدهی های خود را پرداخت می کنند ، احساس می‌کنند که بسیار ثروتمند هستند. وضعیت آن‌ها به‌طور گسترده بهبودیافته است ، آن‌ها پول بیشتری به دست می‌آورند و صورتحساب‌های کمتری برای پرداخت دارند و درآمد بیشتری در اختیار دارند.که احساس شگفت‌انگیز و سبک آزادی و ثروت را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

بااین‌وجود اغلب در هیچ کجای زندگی آن­ ها سطح ثروتی که می‌توانند در صورت ادامه درآمد خود افزایش دهند ، وجود ندارد. درنتیجه آن‌ها هرگز به بسیاری از مواردی که کاملاً در دسترس آن‌ها باشد و باعث خوشحالی فوق‌العاده و حتی تحقق آرزوهای آن‌ها می‌شود، دست نخواهند یافت. نه به این دلیل که غیرممکن است ، بلکه صرفاً به این دلیل که آن‌ها درگذشته نسبت به امور مالی خود بسیار بهتر فکر می‌کردند و گذشته  را بهتر احساس می‌کردند ،اما در ادامه و در زمان حال راهی برای  ادامه کار به ذهنشان خطور نکرده است.

این موضوع به عوامل زیر بستگی ندارد:

 • آرزوی بادآورده یا معجزه
 • بستگی به  سرنوشت ، یا تصمیمات و اقدامات افراد دیگر ندارد.

اما با انتخاب ذهنیت پولی سالم به‌طور فعال نیرویی باشید که ثروت بیشتری در زندگی خود ایجاد می‌کنید.مقابله با باورهای محدودکننده شما در مورد پول ، بخش بزرگی از ایجاد یک ذهنیت مثبت پول را ایجاد می کنید که این‌یک روند می تواند به صورت مداوم اتفاق بی افتد. این کاری نیست که شما یک‌بار انجام دهید ، و دیگر هرگز به آن بازنگردید. با شروع اقدام برای افزایش ثروت خود و ادامه کار در جهت هدف نهایی خود ، باید مرتباً عقاید محدودکننده خود را مرور کنید.

نکته خنده‌دار در مورد اعتقادات یا ذهنیت راجع به پول این است که هرچه جلو تر می­ روید باورهای محدود کننده بیشتری می­ بینید. شما فکر می‌کنید کاملاً بر این باورها  غلبه کرده‌اید و ناگهان ، آن‌ها یک‌بار دیگر ظاهر می­ شوند.دیگران تکامل می‌یابند ، و درحالی‌که شما با شروع کسب درآمد بیشتر و ایجاد فراوانی بیشتر از عقیده اصلی عبور می‌کنید ، وضعیت جدید پول شما باعث می‌شود که یک باور محدودکننده مرتبط (هرچند کمی متفاوت) ایجاد کنید.

و هرچه درآمد بیشتری کسب کنید ، هرچه مرزها و محدودیت‌های بالاتری را طی کنید ، با عبور از مرزهای جدید ، با آگاهی از سایر باورهای غلط و بلوک‌های جدیدی که باید از آن عبور کنید ، مواجه خواهید شد.

مرحله چهارم ذهنیت پول: ثروت خود را نشان بده!

در تجارت ما اغلب ترغیب می‌شویم که “صحبت‌های خود را انجام دهیم”  این یک راز است که به ما گفته می‌شود. ما به کمک آن یک برند معتبر و قدرتمند ایجاد می‌کنیم ، با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کنیم و مشتریان ایده آل خود را جذب می‌کنیم.هرچه می‌فروشیم ، هر کاری که بخواهیم برای مردم انجام دهیم ، مهم است که نشان دهیم صحبت‌های خود را از طریق اعمال ، نگرش‌ها و چهره عمومی تجارت خود دنبال می‌کنیم که  می توانیم از این روش ذهنیت پولی خود را  اثبات­ کنیم.

به طریقی مشابه ثروت خود را نشان دهید گویی که به این اتفاق مهم دست یافته­ اید.

طوری رفتار کنید که قبلاً به سطح ثروت و فراوانی که از زندگی می‌خواهید رسیده‌اید. این بدان معنا نیست که شما باید خارج از توان خود هزینه کنید ، بلکه به این معناست که وقتی تصمیم می‌گیرید (چه شغلی و چه شخصیتی داشته باشید) ، آن‌ها را از منظر مکانی که می‌خواهید باشید ،ببینید ، نه جایی که الان هستید.

قبل از هر اقدامی ، در نظر بگیرید که آیا این عمل شخصی است که قصد تبدیل‌شدن به آن رادارید (و میزان ثروتی که دارند) ، یا واکنش شخصی است که شما در حال حاضر هستید (و سطح ثروت موجود شما است).

با تصمیم‌گیری بر اساس مکانی که می‌خواهید باشید و کاری که می‌خواهید انجام دهید ، کاری را قبول می‌کنید و به‌جای شرایط فعلی و آنچه فکر می‌کنید باید انجام دهید ، می‌توانید به‌طور مؤثر تجارت خود  را رونق بدهید و  رونق بیشتری کسب کنید.با داشتن ذهنیت پولی صحیح و با داشتن مشتری و درآمد و ساعات کاری که می‌خواهید می‌توانید درآمد بیشتری کسب کنید و نوع تجارت خود را ایجاد کنید.

اما برای رسیدن به آنجا ، باید ثروت خود را ببینید.پس  تصمیمات شغلی را طوری بگیرید که گویا از قبل درجایی که می‌خواهید باشید هستید. حتی اگر این موضوع شمارا وحشت‌زده کند!

مرحله ۵: پول داشتن یعنی چه؟

به هر دلیلی ، وقتی صحبت از اقدام در زندگی می‌شود ، کلید اصلی انگیزه است.خواه بخواهید به یک رژیم غذایی پایبند باشید ، مهارت جدیدی یاد بگیرید ، یک پروژه را به اتمام برسانید و یا به یک سرگرمی جدید مسلط شوید و یا ذهنیت پولی سالم داشته باشید، اگر چیزی برای شما ایجاد انگیزه نکند ، نمی­ توانید خیلی به آن دست پیدا کنید.

ما غالباً وقت زیادی را صرف‌نظر از معنی کمبود پول ، نداشتن  پول کافی برای صورتحساب‌های موردنیاز برای پرداخت ، تعطیلاتی که می‌خواهیم برویم ، مواردی که می‌خواهیم بخریم ، حتی برنامه‌های توسعه تجاری که ممکن است داشته باشیم، صرف می‌کنیم. حتی وقتی پول زیادی داریم ، ذهنیت ما اغلب به این فکر می‌کند که اگر فقط پول بیشتری داشته باشیم ، اوضاع چگونه بهتر می‌شود.

بااین‌وجود ما به‌ندرت وقت می‌گذرانیم و فکر می‌کنیم پول داشتن چه به لحاظ سطح درآمد فعلی ما و چه به خاطر آنچه امیدواریم به دست آوریم ، چه معنایی دارد.اگر هدف شما برای مثال خرید خانه یا اتومبیل جدید ، یا گذراندن تعطیلات لوکس است ، احتمالاً مدتی را صرف تصور آن خانه کرده‌اید ، ماشین‌رؤیایی خود را انتخاب کرده‌اید و در مورد آن تعطیلات رؤیاپردازی کرده‌اید.

این‌ها موارد ملموسی است که می‌توانید با داشتن ذهنیت پولی سالم و تبدیل آن به پول بیشتر، خریداری کنید.

اما داشتن پول و ذهنیت پول برای شما چه معنایی دارد؟

اگر با این مسئله دست‌وپنجه نرم می‌کنید و ذهنیت پولی سالمی ندارید، به دوره‌ای از زندگی خود فکر کنید که پول  کمتری از اکنون داشتید . شاید زمانی که در دانشجو بودید ، یا درست در آغاز زندگی کاری یا حتی کودک بودید ،در خانواده پول زیادی برای پس‌انداز وجود نداشت، آن را با وضعیت فعلی خود مقایسه کنید . احتمالاً معنای زیادی در سطح درآمد فعلی خود پیدا خواهید کرد ، حتی اگر این سطحی نباشد که از آن راضی باشید.

پول بیشتر به معنای وقت بیشتر برای خانواده و دوستان ، گشت‌وگذار و تفریح ، ملاقات با افراد جدید و عاشق بودن است. بله ، “چیزهایی” وجود دارد که با داشتن پول بیشتر همراه است اما به‌احتمال‌زیاد انگیزه‌های احساسی شما بسیار قدرتمندتر هستند.

آن خانه بزرگ جدید به معنای ایمنی ، امنیت و فضا برای شما و خانواده شماست. اتومبیل جدیدی که به آن چشم دارید ممکن است به معنای ایمنی و آرامش هنگام رانندگی باشد ، اما به همان اندازه می‌تواند کمی آزادی ، کمی عصیان برای خود یا روشی برای سفر روزانه بچه‌ها باشد. خدمات یک ماجراجویی و نه یک کار طاقت‌فرسا است.  اما  آیا آن  تعطیلات لوکس هم ماجراجویی است ؟ این بدان معناست که کمی استراحت کنید ، آرام شوید ، تمرکز خود را روی خود و افراد همراه خود بگذارید و سلامت ذهنیت پولی  خود را در اولویت قرار دهید.

مرحله ششم: در ذهنیت پول خود سود را در اولویت قرار دهید

قبل از اینکه اقدامی برای ایجاد پول بیشتر انجام دهید ، آخرین بخش از این طرز تفکر اطمینان از این است که سود را در اولویت قرار می‌دهید ، وقتی صحبت از جنبه عملی تلاش‌های پول‌سازی شما می‌شود باید شما ذهنیت پولی درست را به وجود آورده باشید.

مرحله ۷: رؤیای خود را جستجو کنید

اکنون ما سرانجام آماده هستیم که اقدامات مهم را آغاز کنیم. و اولین قدم جستجوی برای رسیدن به خواسته‌ها و اهداف خود را برداریم و به‌جایی برسیم که قبلاً در مسیر آن شکست‌خورده‌ایم.

این ممکن است یک روش تصادفی ، ممکن و حتی نا امیدکننده برای تبدیل ذهنیت شما به پول به نظر برسد. اما این واقعاً در مورد راحتی شماست که به شما یک پیروزی سریع می‌دهد. این‌ یک عمل ساده است که شما می‌توانید انجام دهید و معمولاً نتایج فوری و ملموسی به همراه دارد. به شما اعتماد به‌ نفس بیشتری می‌بخشد و تأیید می‌کنید که اگر عمل کنید واقعاً می‌توانید این کار را انجام دهید.

لازم نیست به معنای واقعی کلمه به رؤیای خود نگاه کنید. در عوض، هر پولی را که به دستتان می آید را به کار بگیرید. مواردی مانند چک­ های غیرمستقیم ، برگ خریدهای پرداخت‌نشده که پیگیری نکرده‌اید ، مشتریانی که پیش‌فرض خود را انجام داده‌اند و شما اجازه می‌دهید که سرد شوند. زیرا در تعقیب آن‌ها مشکل زیادی وجود داشته است و موارد دیگری که می توانید به کمک آن پول بیشتری به دست آورید.

افراد دنبال کننده ­ای  که به نظر می‌رسید واقعاً علاقه‌مند هستند اما هرگز به شما مراجعه نکردند را پیگیری کنید . تعجب خواهید کرد که چگونه می‌توانید به‌راحتی با ارسال یک ایمیل کوتاه یا یک پیامک ساده به هرگونه چشم‌انداز سرد ، بسیاری از کارهای جدید را انجام دهید و به پول و ثروت برسید.

مرحله ۸: استفاده از دارایی‌های خود را انجام دهید

ایجاد دارایی جدید و قدرتمند برای تجارت خود راهی عالی برای فعال شدن و تبدیل این طرز فکر مثبت جدید به پول نقد است.

اگر مدت‌زمان طولانی در تجارت بوده‌اید ، دارایی‌های خود را در اختیار خواهید داشت ، حتی اگر متوجه آن نشوید.بنابراین چگونه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؟

آیا محتوایی دارید که بتوانید آن را بسته‌بندی کرده و (باکمی کار و ویرایش) به‌عنوان کتاب برای فروش منتشر کنید؟

آیا روش‌ها یاسیستم ­های منحصربه‌فردی ایجاد کرده‌اید که بتوانید با افراد دیگر استفاده کنید یا به یک برنامه جدید تبدیل کنید؟

ایده‌های طوفان فکری داشته باشید تا بتوانید واقعاً خلاق باشید.

مرحله ۹: قیمت‌های خود را بالا ببرید

مسلماً بهترین راهی که ذهنیت مثبت پول می‌تواند به شما در ایجاد پول بیشتر کمک کند ، این است که به شما امکان می‌دهد ارزش شخصی خود را کسب کنید. از توانایی‌های خود برای بالا بردن قیمت خود اطمینان داشته باشید. هر چه بیشتر تجربه کسب کنید ارزش شما بیشتر است. بنابراین به‌ طور کلی افزایش منظم قیمت هرچند سال (اگر نه هرسال) ایده خوبی برای هر شغلی است.

کلام آخر

پس شما می­ توانید با ایجاد ذهنیت مثبت در مورد پول به ثروت برسید. به خواسته ­ها و اهداف خود دست پیدا کنید. رشد و پیشرفت کنید. این امر باعث می­ شود شما به خانواده خود و دیگران بهتر کمک کنید و کسب و کار خود را به راحتی رونق دهید.

به نظر شما چه راه های دیگری برای تبدیل ذهنت پولی به پول نقد وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید