۱۰+۱۶ قدم خلاقانه برای اینکه همسرتان را بیشتر بخندانید

خانه » بلاگ » ۱۰+۱۶ قدم خلاقانه برای اینکه همسرتان را بیشتر بخندانید

فهرست عناوین

آیا شوهر شما در بیشتر اوقات روز، همیشه غمگین، ناراحت وصورتی بی‌روح دارد؟
اگر بله ، پس می‌توانید با انجام کارهایی خنده‌دار  بیشتر به او کمک کنید تا  چهره اش خندان شود .
شاید گلایه کنید که همسرم به‌اندازه بچه‌های چهارساله هم نمی‌خندد در حالی که بچه­ ها ۳۰۰ بار در روز می‌خندند! از طرف دیگر ، افراد متوسط ۴۰ ساله فقط ۴ بار در روز می‌خندند.
بنابراین سعی کنید تعداد خنده‌هایتان را بالا ببرید زیرا، در زندگی زناشویی ، کمی خنده ، حتی خندیدن به تبلیغات تجاری ، مسیری نزدیکی ایجاد می ­کند تا روابط خود را به کمک آن بهبود بخشید. پس با این تفسیر  چطور می‌توانید همسر خود را بخندانید؟

۱۰+۱۶ قدم خلاقانه برای اینکه همسرتان را بیشتر بخندانید

اگر چیز خنده‌داری می‌شنوید ، آن را با شوهرتان در میان بگذارید. اگر بچه‌ها کار خنده­ داری انجام دادند ، حتماً به آن‌ها بگویید. باهم یک نمایش تلویزیونی کمدی یا یک فیلم تماشا کنید.رفتن به یک تعطیلات کوچک برای از بین بردن استرس‌های زندگی روزمره می­ تواند به روابط زناشویی شما کمک کند.
لذت ، شادی ، تفریح و سرگرمی کلماتی هستند که می‌توانند برای توصیف خنده استفاده شوند. علاوه بر این‌که این موارد عشق را در روابط زناشویی شما نسبت  به یکدیگر ، برانگیخته می‌کند ، خنده باعث آزاد شدن اندورفین می‌شود و به شما کمک می‌کند تا یک پیوند اجتماعی برقرار کنید.
ما می‌دانیم که شما واقعاً می‌خواهید شوهرتان را در رابطه  زناشویی خود بیشتر بخندانید و ما خبر خوبی برای شما داریم . شما می‌توانید لذت بردن او نسبت به زندگی را دوباره برگردانید و باهم خنده‌های زیادی داشته باشید. از طرف دیگر ، اگر شوهر شما قبلاً کنار  شما گاه‌وبی­گاه می‌خندد ، هنوز هم می‌توانید برخی کارها را انجام دهید تا او بیشتر بخندد.
خود را در هر دسته‌ای که پیدا کنید ، می‌توانید با استفاده از این روش‌ها بسیاری از مشکلات زندگی زناشویی را کاهش داده و باعث خنده بیشتر در زندگی خود شوید.

۱. کشف کنید که چه چیزی باعث خنده شما می‌شود

اولین قدم شما پاسخ به این سؤال است که آیا شما می‌دانید چه چیزی در ذهن ناخودآگاه، شمارا خوشحال می‌کند؟ اگر این موارد را یادداشت نکرده باشید ، ممکن است نوشتن آن در قالب کلمات یا مشخص کردن آن کمی سخت باشد. بااین‌حال ، می‌توانید با یادداشت نکاتی که باعث خنده شما می‌شود ، به‌تدریج بر این مسئله غلبه کنید.
از اکتشافات خود شگفت‌زده خواهید شد. برخی چیزهای کوچک وجود دارد که شمارا خوشحال می‌کند. کشف خود، راهی عالی برای شروع خنداندن بیشتر شخص دیگر است. این همچنین به همسرتان کمک می‌کند تا بداند چگونه شمارا بخنداند.آنچه باعث خنده شما می‌شود را به همسرتان انتقال دهید و واکنش او را تماشا کنید ، او در ابتدا احتمالاً قهقهه می‌زند ، اما باگذشت زمان ، به آن عادت می‌کند  که به بیان گسترده‌تری  نیاز دارد.

۲. شریک زندگی خود را بشناسید

شما همچنین باید شریک زندگی خود را به‌طور خاص مطالعه کنید. چه چیزی باعث خنده همسرتان می‌شود؟ هنگامی‌که به ایده‌ای از موضوعی  خنده دار فکر کردید ، تشخیص اینکه چه عواملی باعث خنده همسرتان می‌شود برای شما آسان‌تر است. واکنش او را نسبت به مسائل و شرایط اطراف مطالعه کنید.
می‌توانید از گفتگوی او با دوستان نزدیکش نشانه‌هایی را دریافت کنید و نکات برجسته را یادداشت کنید. به آنچه او را می‌خنداند توجه کنید و از این اطلاعات به نفع خود استفاده کنید. هرچه سریع‌تر قادر به کشف این موارد باشید ،  شوخی های بیشتری با او خواهید کرد.

۳. تعادل بین احترام و شوخ‌طبعی برقرار کنید

هر وقت به کلمه “احترام” نگاه می‌کنیم ، معمولاً کلمه “شوخ‌طبعی” را در آن پیدا می‌کنیم. وقتی پدر و مادر خود را باموهای خاکستری می‌بینیم که به هم دیگر لبخند می‌زنند و می‌خندند ، آن‌ها این کار را با احترام انجام می‌دهند. بدون شک ، چندین روش برای برقراری احترام وجود دارد.آن‌ها به ما نشان می‌دهند که ما هم می‌توانیم بدون استفاده از کلمات توهین‌آمیز همسر خود را بخندانیم.
هنگامی‌که به همسرتان احترام می‌گذارید ، خنداندن او راحت‌تر خواهد بود که با این کار احساس ماندگاری ، در او بر جای می‌گذارید. شوخ‌طبعی پرخاشگرانه هم برای خانواده و هم برای جامعه مضر است. مطالعه کنید که چگونه  به همسرتان احترام بگذارید .

۴. به هر کاری که انجام می‌دهید خنده را وارد کنید

دوستی تعریف می ­کرد هر زمان که من و همسرم مشغول انجام کارهای روزمره هستیم ، انجام آن کار بیشتر طول می‌کشد زیرا بیشتر اوقات می‌خندیدیم. اگرچه ممکن است این موضوع رادمان کار را بالا نبرد ، اما مطمئن سرگرم‌کننده است.شما و همسرتان می‌توانید در طولانی‌مدت وقتی در کارهایی که روزانه انجام می‌دهید طنز پیدا کنید ، به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنید.

۵. هنگام استرس او را بخندانید

همسر شما همیشه خوشحال خواهد شد که پس از یک روز پرفشار به خانه بیاید. مهم نیست که او چقدر استرس دارد  ، اطمینان حاصل کنید که راهی پیداکرده‌اید تا چیزهای احمقانه‌ای را خردکنید که باعث خنده او شود.بعدازاین  ، او باید کمتر استرس داشته باشد.
بیشتر از زمان‌هایی که می‌توانیم حساب کنیم ، معمولاً مواردی خنده دار وجود دارد که آن ­ها را فراموش می‌کنیم.این فرهنگ را در زندگی زناشویی خود بگنجانید . ما به شما اطمینان می‌دهیم که حتی با استرس  موجود در  سر راه  خود، از زندگی لذت بیشتری خواهید برد.

۶. بدانید چه زمانی در هنگام استراحت ،خنده را اعمال کنید

هیچ رابطه زناشویی کامل نیست مگر اینکه آن را خودتان کامل کنید. درحالی‌که روی کمال کار می‌کنید ، ممکن است تنش ایجاد شود. ما از بی‌اهمیت جلوه دادن مسائل جدی طرفداری نمی‌کنیم. در عوض ، از خنده برای کاهش تنش استفاده کنید. در هر زمان مشاجره‌ای پیش می‌آید و هر یک از شما احساس می‌کند که از طرف یک فرد دیگر تحریک شده است  ، شخص دیگر باید خواستار شوخی  شود (شکستن با خنده یک‌زبان عامیانه درونی است).
اگر بتوانید یک نکته خنده‌دار مناسب پیدا کنید ، با نهایت سرعت مسائل را حل می‌کنید.

۷. جوک خنده دار مخفیانه بسازید

آیا تابه‌حال با گروهی از دوستان  خود بوده‌ایدکه کسی چیزی بگوید که خیلی خنده‌دار باشد که فقط ۲ یا ۳ نفر از شما آن را درک کرده است؟ ما می‌دانیم که شما قبلاً این موضوع را تجربه کرده‌اید. معمولاً هنگامی‌که دیگران هیچ تصوری از شوخی ندارند،موضوع خنده‌دارتر است. چنین وضعیتی احساس تعلق به همراه دارد و پیوندهای اجتماعی را تقویت می‌کند. در زندگی زناشویی شما نیز باید همین مورد اعمال شود. شوخی‌هایی بسازید که فقط شما و شریک زندگی خود از آن‌ها خبر دارید.
این ممکن است برای دیگران خنده‌دار نباشد اما باید هردوی شمارا بخنداند. دوستی تعریف می­ کرد که همسر من از چند اسم استفاده می ­کند که او خواهرم را با آن صدا می‌کند ، آن‌ها فقط به هم نگاه می‌کنند و از خنده روده بر می‌شوند. در ضمن ، این اسم برای من معنی ندارد.روش‌های زیادی برای ساختن جوک‌های عامیانه و مخفی وجود دارد. این ممکن است اشاره به یک شوخی دیگر داشته باشد ، یک رویداد در گذشته که هر دو می‌دانید یا چیزی که بچه‌ها از ابتدا خلق کرده‌اند ، باشد که بسیار خنده دار است.

۸. نمایش‌های کمدی را باهم تماشا کنید

این خیلی مهم است! آنچه به‌سختی شمارا می‌خنداند ممکن است باعث خنده شدید همسرتان نشود اما با تماشای نمایش‌هایی که همه افراد معمولاً  آن را خنده‌دار می‌دانند، می‌توانید نقطه تعادلی پیدا کنید.کمدین‌هایی را که هر دو دوست دارید پیدا کنید و به حرف­ های آن‌ها گوش دهید.
پس‌ازاینکه هر دو مورد را دوست داشتید ، می‌توانید در ماشین ، روی تخت ، در خانه یا هر زمان که باهم هستید به آن گوش دهید. هر زمان  تعطیلات بیشتری دارید ، می‌توانید باهم به نمایشگاه بروید. این مطمئن پیوند شمارا تقویت می‌کند.
نمایش‌ها عالی هستند. نمایش های کمدی‌ واقعاً می‌توانند روحیه وزندگی زناشویی شمارا سبک کنند و باعث خنده شوهر یا همسر شما شوند. بنابراین در یک اتاق نشیمن چیزها را باهم مخلوط‌کنید. فیلم‌های خنده‌دار را باهم تماشا کنید. به سینما بروید و فیلم‌های خنده‌دار ببینید. و درحالی‌که باهم هستید ، زمانی را تعیین کنید که باهم بخندید. جلوی خود را نگیرید اگر چیزی حتی کوچک و طنزآمیز دیدید ، بخندید زیرا خنده مسری است و به همسرتان نیز منتقل می شود.

۹. باهم تفریحی داشته باشید

دوستی تعریف می­ کند : پدر و مادرم فقط دو نفری به مسافرت می­ روند. اکنون‌که بازنشسته شده ­اند این تفریحات  دونفره بیشتر شده است. بعضی‌اوقات آن‌ها به همراه چند دوست به تفریح می‌روند اما بیشتر اوقات ، فقط این دو نفر این تفریحات را انجام می­ دهند.حدس بزنید چه چیزی وجود دارد که آن ­ها از آن لذت می‌برند.
هر زمان  آن‌ها از تفریح برمی‌گردند ، همیشه  تابش خنده هایشان  طنین‌انداز است . با همسرتان از دیگران فرار کنید و تنها باشید. این کار  به شما فرصتی می‌دهد تا بیشتر خودتان را بشناسید.
هرچه همسرتان را بیشتر بشناسید ، شانس شما برای خنداندن شریک زندگی خود بیشتر است.

۱۰. خلاق باشید

آوردن خنده به زندگی زناشویی خود به‌تنهایی یک کار ترسناک است. تنها مسئله دشوارتر آوردن مقدار بیشتری از آن در چهره  همسرتان است که ممکن است به‌طور طبیعی تمایل به خندیدن نداشته باشد. شما باید درزمینهٔ خنداندن همسرتان خلاق باشید. قبل از لبخند زدن همسرتان حتی ممکن است نیازی به باز کردن دهان یا شوخی نداشته باشید.
شوخی‌های تکراری را کنار بگذارید. موارد جدید را بهبود بخشید و یاد بگیرید. ترفندهایی را بیاموزید که می‌تواند همسرتان را بخنداند. اقداماتی وجود دارد که باعث خنده همسرتان می‌شود ، این را یادداشت کنید و آن‌ها را انجام دهید.ازآنجاکه این بخشی از شما می‌شود ، خنداندن همسرتان راحت‌تر و خودجوش‌تر خواهد بود.

۱۱. هرچند وقت یک‌بار احمقانه رفتار کنید

همه ما  وقتی می خواهیم از راه‌های منحصربه‌فرد برای خنداندن دیگران استفاده کنیم، عجیب به نظر می ­رسیم. این موضوع ۱۰۰٪ شمارا به‌جایی  که می­ خواهید نمی‌رساند. می‌توانید کمی احمقانه رفتار کنید. درواقع ، هنگامی‌که در کنار شریک زندگی خود هستید ، می‌توانید کارهای خنده‌داری انجام دهید. زن و شوهرهایی  وجود دارند که حتی با سن زیاد ، فقط برای  ایجاد سرگرمی چهره‌های خنده‌داری ایجاد می‌کنند.
پیرزنی می ­گوید :در شصتمین سالگرد تولد همسر خود ، اولین کسی  هستم که چهره  تلخ او را به چهره­ ای شوخ تبدیل کردم.شوهرم این کارهای مرا  بسیار خنده‌دار دید. بعد فهمیدم که شوهرم می‌تواند این کار را به روشی کاملاً احمقانه بهتر از من انجام دهد. از ابتدا می‌توان از چشمک ، بیرون آوردن زبان و حالت‌های صورت بیشتر استفاده کرد.
به دنبال فرصت‌هایی برای شوخ‌طبعی باشید. هنگام شام درست مثل یک زن دیوانه برقصید. شوهرتان را قلقلک بدهید و هرکاری را مه از دستتان بر می آید را انجام دهید تا همسرتان را بخندانید.

۱۲. پای یکدیگر را بکشید

دوستی تعریف می‌کرد این کلمه را از همسرم یاد گرفتم. بین کشیدن مهربانانه و نامهربانانه پا یک خط نازک وجود دارد. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید ، تفاوت موجود را یاد خواهید گرفت. ما اکیداً به شما توصیه می‌کنیم هنگام اذیت کردن مهربان باشید. همه یک مزاحمت خوب و شیرین را دوست دارند. احتمالاً این موضع  کسالت را کاهش می‌دهد و به رابطه زناشویی شما  طعم  م مزه خوبی می‌بخشد.
یک مزاحمت خوب باعث خنده همسرتان می‌شود. در طرف دیگر ، به خودتان اجازه دهید که به شما طعنه بزنند. شما هم از این موضوع  لذت خواهید برد زیرا  برای هر دو طرف ماجرا به خوبی  پیش می‌رود.

۱۳. غافلگیر شوید! تعجب کنید!

یکی از راه‌های زنده و شاد نگه‌داشتن رابطه زناشویی این است که شریک زندگی خود را غافلگیر کنید.منظورم این است که به‌طور فعال یکدیگر را غافلگیر کنید. هیچ‌چیز مانند غافلگیری‌های زیبا انسان را هیجان‌زده نمی‌کند. شرکایی که یکدیگر را غافلگیر می‌کنند بیش از شرکایی که یکدیگر را غافلگیر نمی‌کنند ،می‌خندند و از زندگی زناشویی خود در کنار یکدیگر،  لذت می‌برند.
تعجب ممکن است چیز بزرگی نباشد ، اما این احساس همیشه شمارا به لبخند وادار می‌کند.هنگامی‌که او موقعیت خود را برای یک غافلگیری نشان می‌دهد ، شما  سعی کنید از شریک زندگی خود پیشی بگیرید و بدانید که این کار متقابل است. اگر توانایی پرداخت هزینه‌های تولد رادارید نباید این کار برایتان  تعجب‌آور باشد.

۱۴. ورزش ضعف آفرین!

ورزش یک مکان مشترک است که مردم نسبت به آن ضعف نشان می‌دهند. اگر همسرتان یک فرد ورزشی است ، از این مزیت استفاده کنید. ورزش را تماشا کنید یا باهم به رویدادهای ورزشی بروید.حتی اگر خودتان فرد ورزشی نیستید ، می‌توانید به خاطر همسرتان به ورزش علاقه‌مند شوید. یک‌چیز مطمئنی که در  این موضوع وجود دارد این  است که شما حداقل یک دلیل برای خندیدن در یک رویداد ورزشی خواهید داشت. برای هر بازی باید اتفاقات خنده‌داری رخ دهد.
حتی ممکن است به خاطر خود بازی نخندید ، اما اتفاقات قبل یا بعد از بازی می‌تواند شما و همسرتان را بخنداند. اشاره به این بُعد می‌تواند تسکین‌دهنده باشد.

۱۵. شایعات شبکه‌های اجتماعی را باهم بخوانید

اینترنت مملو از الگوهای رفتاری خنده دار ، اسکیت سواری خنده دار، شایعات و دیگر مطالب خنده‌دار است. می‌توانیم به شما اطمینان دهیم که هردوی شما موضوعی را پیدا خواهید کرد که به هردوی شما به آن علاقه‌مند باشید که شمارا می­ تواند هم‌زمان بخنداند.ممکن است این یک نمایش بصری باشد درحالی‌که شریک زندگی شما به خاطر مسیر داستان می‌خندد ، شمارا مجذوب خود کند.

۱۶. از یک زوج دیگر دعوت کنید

یکی از راه‌های الگوبرداری رفتار خنده دار از طریق هضم تجربه از افراد نزدیک اتفاق می افتد. اگر زوجیرا می شناسید که به‌عنوان یک دوست زیاد می‌خندند ، تمایل بیشتری وجود دارد که روابط شما پر از خنده باشد خصوصاً اگر آن‌ها را به‌عنوان یک الگو در نظر بگیرید.آن‌ها را برای شام دعوت کنید تا یاد بگیرند  چگونه این‌همه خنده در روابط زناشویی خود دارند.

۱۷. همدیگر را ماساژ دهید

دوستی تعریف می‌کرد هر وقت من و شریک زندگی‌ام برای ماساژ آماده می‌شویم ، قهقهه و خنده به ذهنم خطور می‌کند. هر زمان که فرصتی پیدا کردید ،  ماساژ دادن را در برنامه خود قرار دهید. شما ‌لحظات خنده‌دار را در کنار هم بودن پیدا می‌کنید .ما می‌توانیم به شما اطمینان دهیم که ارزشش را دارد.

۱۸. روزهای جوانی خود را به خاطر بسپارید

یکی از راه‌های نگه‌داشتن و ایجاد خنده در زندیگ زناشویی این است که به خاطر داشته باشید که درگذشته هر دو باعث خندیدن یکدیگر شده‌اید. همان‌طور که موضوعی را به یاد دارید ، در مورد آن با شریک زندگی خود صحبت کنید.اگر می‌توانید برخی از لحظات را دوباره بسازید ، لطفاً این کار را انجام دهید. عادت‌های قدیمی به‌سختی از بین می روند.
این فقط فرصتی دیگر است که می‌توانید خنده‌های بیشتری را به روابط زناشویی خود  ودر نهایت به چهره همسر خود ، بیاورید. تصور وقایع احمقانه گاهی اوقات برای خنداندن هردوی شما کافی است.

۱۹. کاری برای خنداندن همسر خود انجام ندادید!

تا زمانی که زندگی وجود دارد ، می‌توانید دوباره همسر خود را بخندانید و این موضوع را بارها و بارها امتحان کنید.درحالی‌که کارهایی انجام‌ داده ­اید که هنگام یادآوری آن‌ها باعث خندیدن شما می‌شود ، اما مواردی نیز وجود دارد که می‌توانستید انجام دهید تا بیشتر بخندید ولی انجام ندادید.اگر می‌توانید دوباره این‌ موضوعات  را مرور کنید. شما می‌توانید تمام زمان‌های ازدست‌رفته را به دست آورید و شادتر باشید.

۲۰. لکه‌های مزه دار

بهترین برای آخرین. ممکن است افراد کمی را دیده باشید که لک ه­ای روی بینی خود دارند. یافتن آن ممکن است دشوار باشد اما مطمئناً ، اکثر مردم حداقل یک مورد خنده دار در ظاهر خود دارند. نقطه حساس او را پیدا کنید.هرگز نمی‌توانید بگویید که دانستن یک نکته از شریک زندگی شما مفید است. چندین نکته را کشف کنید زیرا همسرتان می‌تواند به قلقلک دادن شما عادت کند و اثر آن کمرنگ شود.
برخی از افراد در برابر قلقلک مقاوم هستند در صورتی که همسر آن ­ها به راحتی با کمی قلقلک دادن قهقه می ­زنند. که شما می ­توانید با شوخی‌های عملی باعث ایجاد خنده درهمسر خود شوید.

۲۱. به او بخندید.

بیشتر مردان دوست دارند همسرانشان را بخندانند. بنابراین حتی اگر او در این کار با شما قرنیه باشد ، یا این شوخی را قبلاً شنیده باشید ، پس به او  بخندید! راه دیگر برای خندیدن بیشتر شوهرتان این است که اطمینان حاصل کنید هیچ کینه و تلخی نسبت به او ندارید.
اگر می‌خواهید چشمانتان را با خشم به سمت او بچرخانید ، یا به‌طور مخفیانه ای فکر می‌کنید که وقتی او سعی می‌کند شمارا بخنداند چقدر آزاردهنده است ، احتمالاً قبل از بازگشت به‌سلامتی روابط به صورت طنزآمیز نیاز به بازنگری رفتار خود در هنگام شوخی داشته باشید.
به ما بگویید! این هفته برای خنداندن شوهرتان چه‌کاری انجام داده‌اید؟

۲۲.قانون شماره ۶ را به خاطر بسپارید

دو نخست‌وزیر در یک اتاق نشسته‌اند و در مورد امور دولت بحث می‌کنند. ناگهان مردی فریاد می‌زند و مشت خود را به روی میز می‌کوبد. نخست‌وزیر مقیم او را نصیحت می‌کند. او گفت ، “حسن” با مهربانی قانون شماره ۶ را به خاطر بسپار ، پس‌ازآن حسن بلافاصله برای آرامش کامل اقدام می ­کند ، عذرخواهی می‌کند و کنار می‌کشد.
سیاستمداران به مکالمه خود برمی‌گردند ، اما بیست دقیقه بعد دوباره مکالمه آن ها توسط مردی دیگر که به‌طور خشمگینانه مشت خود را به روی میز  می­ زند  و موهایش پرواز می‌کند ، قطع می شود. دوباره متجاوز با این کلمات روبرو  می‌شود: “مجید ، لطفاً قانون شماره ۶ را به خاطر بسپار.” آرامش کامل یک‌بار دیگر ایجاد می­ شود و او نیز با تعظیم و عذرخواهی کنار می‌رود.
وقتی صحنه برای بار سوم تکرار می‌شود ، نخست‌وزیر میهمان به همکار خود خطاب می‌کند: “دوست عزیز من ، من چیزهای زیادی را در زندگی‌ام دیده‌ام ، اما هرگز به‌اندازه این اتفاقات قابل‌توجه تعجب نکرده ­ام. آیا مایل هستید راز قانون شماره ۶ را با من نیز در میان بگذارید؟ ”
نخست‌وزیر مقیم پاسخ می‌دهد: “بسیار ساده” است. “قانون شماره ۶ این است که : خودتان را خیلی جدی نگیرید.”مهمان به او  می‌گوید که : ”  این‌یک قانون بسیار خوب است.” پس از لحظه‌ای تعمق ، وی سؤال می‌کند ، ” آیا می‌توانم بپرسم ، قوانین دیگر چیست؟”
وزیر مقیم می گوید:”هیچ موردی وجود ندارد.”
قانون شماره ۶ یک قانون خوب برای هر زن و شوهر است تا به دنبال نمک خنده روزانه خود باشند. اگر مثل اکثر مردم هستید ، می‌توانید زندگی و خودتان راکمی جدی بگیرید .اما اگر خودتان را آن­طور که باید جدی نگیرید این  موضوع همیشه باعث خنده می‌شود. پس  خود را سبک کنید و آرام باشید. آنچه واقعاً مهم است را به خاطر بسپارید. و قانون شماره ۶ را به خاطر بسپارید و همسر خود را بخندانید.

۲۳.سرگرم کردن با همسر خود با دقت

خانمی تعریف می‌کرد در خوابگاه دانشگاه با چند دختر دیگر، در یک اتاق اقامت داشتم. من در آن دوره از زندگی‌ام از زندگی مشترک لذت می‌بردم. همه ما دوستان خوبی با هم شدیم و چیزهای زیادی در مورد یکدیگر یاد گرفتیم .به‌ویژه کنجکاوی‌های کوچک  نسبت به یکدیگر  انجام دادیم و چیزهایی را از یکدیگر فهمیدیم.
به‌عنوان‌مثال ، یکی از دختران اغلب از لکه‌های کوچک خمیردندان که هرروز صبح ناگهان در سینک  دستشویی ظاهر می‌شد ، عصبانی می‌شد. همه می‌دانستند کبرا از این موضوع شکایت می‌کند. ما انتظار این را داشتیم و اغلب با او در این مورد شوخی می‌کردیم  و سر به سر او می گذاشتیم.
وقتی کبرا در پایان سال تحصیلی ازدواج کرد ، همه ما در عروسی او شرکت کردیم و یکی از ما (که بی‌نام باقی خواهد ماند) به شوهرش  گفت که  همسرش نسبت به وجود خمیردندان در سینگ دستشویی بسیار حساس است و به او در این مورد هشدار داد . ظاهراً ، او نکته خنده دار را گرفت و وقتی کبرا در اولین صبح ماه‌عسل خود به دستشویی رفت پیغامی را با خمیردندان آبی  روی سینک ظرف شویی مشاهده کرد که نوشته شده بود کبرا دوستت دارم.
شوهر او از همان ابتدا ارزش یک خنده خوب زناشویی را درک کرد. گرچه اولین تلاش او برای سرگرم کردن همسرش نتیجه مثبتی داشت ، اما این داستان سال­ های زیادی طول نکشید.
حال ، باید بدانید که سرگرم کردن همسرتان باید بااحتیاط انجام شود. به‌عنوان‌مثال ، باید از شوخی با موضوعات حساس مانند وزن ، خانواده ، کار و غیره  شریک زندگی خود دوری  کنید. به‌عبارت‌دیگر ، اگر مطمئن نیستید که  شریک زندگی شما فکر نمی‌کند  کارهای شما خنده‌دار است ، بهتر است از انجام دادن آن­ ها خودداری کنید.

۲۴.وقتی حوصله خندیدن ندارید بخندید

یک زن قفسه‌ای از اقلام کم‌قیمت را در یک کتاب‌فروشی محلی کشف کرد. ازجمله ، مجسمه‌ای کوچک از یک زن و مرد وجود داشت که سرهای آن‌ها با عشق به سمت یکدیگر متمایل شده بود. به نظر می‌رسید که برای خرید آن ­ها شرایط عالی است ، اما برچسب آن نشان می­ داد که آن­ مجسمه “آسیب‌دیده” است. با بررسی دقیق‌تر ، وی برچسب دیگری را در زیر  آن مشاهده کرد که روی آن نوشته‌شده بود “همسر بدون احساس است و اصلاً نمی خندد” که این موضوع باعث شد این زن به این موضوع بخندد.
بگذریم ، هیچ همسری از استرس در امان نیست. همه ما احساس می‌کنیم که گاهی اوقات بدون احساس هستیم. کارشناسان خردمند موافق‌اند که بهترین راه  برای کنار آمدن با موضوعات مختلف ، خندیدن است. هنری وارد بچر می ­گوید: “شوخ‌طبعی همه‌چیز را قابل‌تحمل می‌کند.” چاک سویند ول می‌گوید: “با صدای بلند بخند.” “این به تخلیه سیستم عصبی کمک می‌کند.”
چاک همچنین می­ گوید “خنده زیباترین و سودمندترین درمانی است که خداوند تاکنون به بشریت اعطا کرده است.” آرنولد گلاسکو می ­گوید: “خنده یک آرام‌بخش است و هیچ عارضه‌ای ندارد.” نکته این است که حتی وقتی روز سختی را پشت سر گذاشته‌اید ، یا روز سختی دارید ،باید بخندید. این به شما کمک می‌کند تا استرس را از بین ببرید. بنابراین به یکدیگر کمک کنید تا چیزی خنده‌دار پیدا کنید حتی اگر  این کار ساده‌ای نباشد.

۲۵.به دنبال بامزه‌های اطراف خود باشید

یک نویسنده می‌گوید: در پرواز اخیر بین تهران و انگلیس ، من (لیلی) خودم را سرگرم خواندن کتابی کردم و از خستگی همسرم غافل شدم. او چیزی برای خواندن نداشت ، و در یأس و ناامیدی ، شروع به نگاه کردن در مجلات داخل هواپیما می کرد. بدون اطلاع من با چاقوی دستی خود  تصاویر مختلفی از این مجلات را برش می‌داد (این  موضوع قبل از ضبط چنین ابزارهایی توسط امنیت فرودگاه بود).
او یک عکس بزرگ از یک میمون پیدا کرد و آن را در پنجره کنار صندلی خود قرارداد. او ساعت را از یک عکس تبلیغاتی جدا کرد و به مچ خود چسباند. و برای ایجاد قانونی شکنی خود ، او یک توپ قرمز پیدا کرد و آن را به بینی خود چسباند.
پس با دانستن اینکه زمان صحبت در مورد شوخ‌طبعی همه‌چیز است ، منتظر ماند. ما کنار هم در صندلی‌های کوچک تنگ خود نشسته بودیم تا به مقصد برسیم . او بسیار منتظر ماند تا من از  خواندن کتاب دست بردارم تا بتواند عکس‌العمل من نسبت به میمونی را ببیند که به ما در ارتفاع سی‌وپنج هزار پایی نگاه می‌کند.
او منتظر شد تا ببیند که من در برابر “ساعت مچی اش”  چه  واکنشی نشان می‌دهم. او منتظر شد تا واکنشی را که قرار بود نسبت به بینی او نشان دهم را ببیند . او خیلی منتظر ماند  تا اینکه خوابش برد.
وقتی سرانجام از کتابم سر برداشتم ، کار دستی او را دیدم. اما  جلو خنده‌ام را گرفتم تا بگذارم از خواب لذت ببرد. درواقع ، من هم تصمیم گرفتم که کمی استراحت کنم. چه کسی می‌داند چه مدت خوابیدیم ، اما  بعد از مدت‌زمانی دو مهماندار هواپیما آمدند و در حالی که بینی قرمز شده همسرم را نگاه می­ کردند ، ما را از خواب بیدار کردند تا به ما بگویند که در حال فرود هستیم.
هیچ‌وقت نمی‌دانیددر چه زمانی می‌توانید  اتفاق خنده دار خوبی  را پیدا کنید. بنابراین به دنبال  اتفاقات و چیزهای خنده‌دار  اطراف خود بگردید و در مواقع لزوم آن را ایجاد کنید تا بتوانید همسر خود را بخندانید.

۲۶.پتانسیل خنده‌دار همسرتان را مطالعه کنید

یکی از دلایلی که بسیاری از زوجین هرگز به تمام”توانایی ایجاد خنده” خود نمی‌رسند این است که آن‌ها هرگز شوخ‌طبعی را جدی نگرفته‌اند. به نظر  این موضوع عجیب است، اما برای آوردن خنده بیشتر در روابط زناشویی خود ، باید بدانید که چه چیزی شوهر یا همسرتان را می‌خنداند. از این گذشته ، هر یک از ما شوخ‌طبعی منحصربه‌فردی داریم.
ما به‌عنوان سخنران عمومی مواردی را تجربه کرده‌ایم  و مواردی را مشاهده کرده ایم که نشان می دهد ممکن است افرادی نسبت به یک موضوع  با صدای بلند بخندد و البته ، بعضی از مردم نسبت به چیزی که تقریباً دیگران فکر می‌کنند خنده‌دار است، نمی ­خندند و یا حتی لبخند هم نمی­ زنند. بنابراین کار شما این است که بفهمید همسرتان به چه چیزهایی می ­خندد و یا چه چیزهایی برای او خنده ­دار است.
یکی از شرکت‌کنندگان دریکی از سمینارها می‌گوید: “من هرگز متوجه نشدم که مینا  چقدر به یک نمایش ساده  احمقانه می‌خندد.” “وقتی از ما خواسته شد که در مورد سبک‌های شوخ‌طبعی یکدیگر فکر کنیم ، به ذهنم خطور کرد که من به‌سختی در مورد داستان­ های کمیک می‌خندم ، اما به نظر می‌رسد او واقعاً از آن‌ها لذت می‌برد.” این شوهر روشن‌فکر در ادامه می ­گوید که چگونه اکنون یاد گرفته است که به داستان­ های کمیک‌ بخندد و یا همسر خود را بخنداند.

کلام آخر

شاید همسرتان شوخ‌طبعی را دوست داشته باشد. شاید موضوعی وجود داشته باشد که او را بخنداند. یا شاید این طنزهای کلاسیک قدیمی مانند نمایش مستر بین او را بخنداند. هرکجا پتانسیل  خنده‌ او واقع‌شده است ، آن را پیداکرده و از آن استفاده کنید . حداقل روزی یک‌بار این کار را انجام دهید تا روابط زناشویی خود را مستحکم ­تر کنید.
به نظر شما از چه راه های دیگری می توان همسر خود را خنداند؟ آیا دوست دارید همسر خود را بخندانید؟

دیدگاهتان را بنویسید