زمان مطالعه: 15 دقیقه ۱۰ مهارت مورد نیاز در محل کار   موفقیت در محل کار لزوماً به میزان…" /> زمان مطالعه: 15 دقیقه ۱۰ مهارت مورد نیاز در محل کار   موفقیت در محل کار لزوماً به میزان…" />

۱۰ مهارت مورد نیاز در محل کار

خانه » بلاگ » ۱۰ مهارت مورد نیاز در محل کار

فهرست عناوین

۱۰ مهارت مورد نیاز در محل کار

 

موفقیت در محل کار لزوماً به میزان هوشمندی ، میزان صلاحیت و حتی سخت‌کوشی شما بستگی ندارد.
درحالی‌که این صفات مهم هستند ، بازاریابی ، فروش ، شبکه‌سازی، مدیریت ، مذاکره و ارتباطات تعیین‌کننده واقعی موفقیت در محیط کار هستند.
سخت‌کوشی به شما کمک می‌کند تا در محل کار خود ،شغل خود را تضمین کنید ، بااین‌وجود پیشرفت شغلی شما بدون توسعه مهارت‌های شغلی شما متوقف می‌شود  در ادامه به این ده مهارت می‌پردازیم و آن‌ها را موردبررسی  قرا ر می‌دهیم .

۱. اولین مهارت مورد نیاز در محل کار: مهارت‌های ارتباطی

یکی از مهارت‌ مورد نیاز در محل کار ؛ ارتباط اساس تعامل است که در هر محل کار تشکیل می­شود که واسطه گسترش ایده‌ها ، نوآوری‌ها و نظرات است. ارتباطات به شما کمک می‌کند تا کارمندان وفادار خود را پرورش دهید ، مشتریان را مجبور کنید که هر از چند گاهی به سمت شما بازگردند ، شما تأمین‌کنندگان جدید پیدا کنید و سرمایه‌گذاری مطمئن داشته باشید.

ایجاد مهارت‌های ارتباطی در محل کار

برای برقراری ارتباط مؤثر ، باید درک ارتباط کتبی ، کلامی و غیرکلامی را پیدا کنید. ارتباطات نوشتاری ممکن است افراد را دچار سوءتفاهم کنار  و معنای درست را به مخاطب نرساند. این متن نوشتاری چه یک ایمیل کوتاه باشد و چه یک یادداشت شرکتی ، به‌راحتی می‌توان آن را تفسیر کرد زیرا مکالمه جریان کمتری دارد پس امکان استفاده از کلمات مناسب در متن نوشته شما بسیار مهم است.
بخش بزرگی از ارتباطات گوش دادن است. مشاغل تجاری هم به معنای همکاری با افراد دیگر است ، هم به‌عنوان یک رهبر و هم به‌عنوان یک همکار که بخش اساسی یک ارتباط را تشکیل می‌دهد. هر دو نقش به فروتنی ، احترام ، نگرش مدنی حتی تحت‌فشار قرار دادن  و احترام نیاز دارد. سعی کنید حداقل به‌اندازه صحبت خود گوش دهید.
ارتقا مهارت‌های ارتباطی ، جدا از اینکه به شما اجازه بیان عقاید و نظرات خود را با صراحت بیشتر می­ دهد ، با درک دیگران کمک می­کند و  همدلی شمارا توسعه می‌دهد. توانایی ایجاد یک استدلال و طرح پرونده شما با فشار  رئیس ، مشتری یا همکاران شما ایده‌های شمارا به وجود  می‌آورد.

پس:مهارت‌های ارتباطی خود را در محل کار توسعه دهید:

بیان خود را بیاموزید . باید بتوانید نظرات ، افکار و عقاید خود را به‌صورت شفاهی و کتبی به‌روشنی بیان کنید. از منطقه راحتی خود خارج شوید و در جلسات صحبت کنید ، در کنفرانس ها سؤال بپرسید ، برای ملاقات ­های خود تأثیرگذاری برجسته در صنعت خود ترتیب دهید که این‌ها روش‌های بسیار خوبی برای مجبور کردن شما برای رشد و پیشرفت هستند که این مهارت ها می تواند شما را در محیط کار بیشتر نشان دهد.
مهارت‌های تعامل را بهبود ببخشید . یک روش خوب برای ایجاد اعتمادبه‌نفس برای مشاغل یک‌به‌یک ، شناختن مشتری‌ها و همکاران در محل کار خود و در سطح شخصی‌تر است. یک صحبت ساده “اینکه روز شما چگونه می‌گذرد” و سایر گفتگوهای کوچک به‌خوبی کار می‌کند.
بیشتر از صحبت خود گوش کنید .به قول ارنست همینگوی ،وقتی مردم صحبت می‌کنند ، کاملاً گوش دهید. اکثر مردم هرگز گوش نمی‌دهند. ’مردم‌دوست دارند صدای خودشان را بشنوند و اغلب نظر شخص مقابل را نادیده می‌گیرند . اگر فقط شما صحبت می‌کنید ، این‌یک سخنرانی است ، نه یک مکالمه که بین دو نفر اتفاق می‌افتد.
از ابزارها و خدمات موجود استفاده کنید . در سمینارها و باشگاه‌های سخنرانی شرکت کنید ، از واقعیت مجازی برای تمرین ، یک دوره آنلاین یا گوش دادن به کتاب‌های صوتی استفاده کنید . ابزارها و خدمات آموزشی زیادی برای کمک به بهبود مهارت‌های ارتباطی شما وجود دارد.

۲.دومین مهارت مورد نیاز در محل کار: مهارت‌های رهبری

دومین مهارت مورد نیاز در محل کار رهبری است. رهبری هنر ترغیب و مدیریت افراد باهدف دستیابی به اهداف و خواسته‌های تعیین‌شده است.
شما باید بتوانید به کارمندان خود انگیزه دهید تا بهترین نتیجه را از آن‌ها بگیرید و بهره‌وری را بهبود ببخشید. برای اطمینان از شاد بودن کارکنان خود ، ارزیابی‌ها و جلسات پیشرفت (حداقل هر شش ماه) به‌طور منظم داشته باشید . وقت خود را صرف گوش دادن به مسائل و نیازهای آن‌ها کنید و تمام تلاش خود را برای کمک به آن‌ها انجام دهید. مردم وقتی شادترین هستند سخت‌ترین کار را هم انجام می‌دهند.
اگر قصد رشد گروه یا تجارت خود را دارید ، باید افراد بیشتری را استخدام کنید . مهارت‌های رهبری نقش بسزایی در جذب بهترین استعداد و حفظ آن‌ها در دوران سخت دارد.

رهبران در محل کار به مهارت نیاز دارند

دانستن مرز بین کارفرما و کارمند یک مهارت مورد نیاز در محل کار است . شما به‌عنوان یک رهبر باید دوستان زیادی داشته باشید اما  روابط شما نباید بیش‌ازحد دوستانه باشد ، زیرا باید  قادر به حفظ قدرت بلکه الهام‌بخش بودن ، تشویق کردن و درک کردن باشید.افراد را پرورش دهید تا مهارت‌های خود را برای کمک به حفظ در گروه و کسب‌وکار خود پرورش دهند. سعی کنید نقاط قوت افراد را بشناسید و از آن‌ها به نفع تجارت خود استفاده کنید.
بهترین مشاغل اداره شده نه‌تنها توسط بازاریابی هدایت می‌شوند بلکه رهبرانی قدرتمند نیز در رأس آن‌ها هستند که می‌دانند برای رسیدن به اهداف تعیین‌شده چه مواردی لازم است.

تبدیل‌شدن به یک رهبر مؤثر

برقراری ارتباط مؤثر یکی از ارکان اساسی رهبری است. اگر پیروان شما درک اساسی از اهداف و خواسته­های شما نداشته باشند ، نمی‌توانید رهبری کنید. یک رهبر خوب باید بتواند انگیزه‌های خود را به‌روشنی با زبان بدن و گفتار دقیق بیان کند.
مهارت‌های راهنمایی . آیا می‌توانید به‌طور مؤثر یک همکار را راهنمایی کنید؟ اگر در مورد پاسخ خود مطمئن نیستید ، می‌توانید خودتان در یک برنامه مشاوره  و  شرکت کنید و از تجربه خود بیاموزید که چه عواملی در محل کار و ارتباط با کارمندان مؤثر است.
روابط پایدار . پیمودن مسیری بیشتر برای شروع و حفظ روابط سالم بر محل کار تأثیر مثبت می‌گذارد و برای کارایی و بهره‌وری در محل کار بسیار مهم است. یک “سلام ، حال شما چطور است” یا یادآوری جزئیات به‌ظاهر پیش‌پاافتاده ساده برای ایجاد یک رابطه سالم کافی است.

۳. سومین مهارت مورد نیاز در محل کار: مهارت مذاکره در محل کار

سومین مهارت مورد نیاز در محل کار این است که بدانیم مهارت‌های مذاکره چیست و چرا این مهارت‌ها برای کار فرمایان مهم است؟ در چارچوب کار ، مذاکره به‌ عنوان فرایند جعل توافق بین دو یا چندین فرد از  کارمندان ، کار فرمایان ، همکاران ، طرفین خارج یا ترکیبی از این‌ها  تعریف می‌شود که از نظر دو طرف قابل‌ قبول است.
مذاکرات معمولاً شامل دادن و گرفتن یا مصالحه بین طرفین است. با این‌ حال ، توافقات مذاکره شده لزوماً شامل جلسه دو طرفه نیست ، زیرا ممکن است یک‌ طرف قدرت بیشتری نسبت به‌ طرف دیگر داشته باشد. مذاکرات ممکن است منجر به توافق‌ نامه‌های رسمی (یا قراردادها) شود یا ممکن است درک صوری کمتری (مانند توافق شفاهی) در مورد چگونگی رفع مشکل یا تعیین مسیر عمل داشته باشد.

مشاغلی که به مهارت مذاکره نیاز دارند

بسیاری از مشاغل مختلف وجود دارد که مهارت‌های مذاکره ازجمله فروش ، مدیریت ، بازاریابی ، خدمات به مشتری ، املاک و مستغلات و قانون ارزش‌گذاری می‌شود. همه این مشاغل شامل روابط مداوم تجاری است که نیاز به مهارت مذاکره قوی دارد. صرف‌نظر از شغل ، توانایی مذاکره در مورد یک‌راه حل اغلب پیش‌بینی کننده موفقیت در محل کار است.

آنچه کارفرمایان می‌خواهند

هنگامی‌که با یک کارفرمای بالقوه مصاحبه می‌کنید ، آماده‌باشید تا در صورت نیاز به شغل موردنظر خود ، نمونه‌هایی از مهارت‌های مذاکره را به اشتراک بگذارید. این امر به‌ویژه اگر “مهارت‌های قوی مذاکره و میانجی‌گری” در شما باشد ، بسیار مهم است.
در ذهن خود آن ­ها را آماده داشته باشید تا مثال‌های مفصلی از چند موقعیت مختلف را که درگذشته با موفقیت مذاکره کرده‌اید ،به یاد بیاورید. در صورت امکان ، انواع مختلف روابط کاری و چالش‌هایی که با آن روبرو شده‌اید را برجسته کنید (به‌عنوان‌مثال ، مذاکره با یک همکار ، با کارفرما و غیره).
با گذشت زمان ، خواهید فهمید که استراتژی‌های مذاکره چه کاربردی در محل کار دارد ، چه چیزی باید بگویید و چگونه آن را بگویید ، تا بتوانید بهترین معاملات را برای تجارت خود انجام دهید. هرچه در مذاکره بهتر باشید و مهارت بیشتری پیدا کنید ، پول بیشتری از تأمین‌کنندگان به دست می ­آورید ، سرمایه بیشتری را از طریق سرمایه‌ گذاران جمع می‌کنید و می‌توانید هزینه بیشتری را از مشتریان دریافت کنید که همه این موارد باعث رشد تجارت شما می‌شود.

مذاکره برای خرید با قیمت پایین

عادت کنید هر وقت در زندگی روزمره خود چیزی را خریداری می­کنید یا سفارش می‌دهید ، با قیمت‌های پایین مذاکره کنید ، این‌ یک تمرین ارزشمند به شما می‌دهد و به شما کمک می‌کند بفهمید کدام تکنیک­ ها برای شما بهتر است. این نشان می‌دهد که اگر تقاضا کنید تقریباً همیشه می‌توانید چیز اضافی یا ارزان‌تری دریافت کنید .همچنین شما می­توانید این مهارت را در محل کارخود نیز استفاده کنید.
این کار باعث می­شود شما مهارت جدیدی به دست آورید که این موضوع می­تواند سود خوبی برای شما داشته باشد مانند:

  • کاهش شدید قیمت یک محصول
  • ذکر قیمت رقبا به‌ صورت آنلاین یا فروشگاه‌های مختلف برای کاهش قیمت با مقایسه ­ای که انجام می­دهید.
  • به نظر می‌رسد فقط منفعلانه به کالایی علاقه‌مند هستید و ذکر می‌کنید که اگر ارزان‌تر باشد علاقه‌مند به خرید آن هستید.

بهترین مذاکره با لبخند انجام می‌شود . بسیار جذاب‌تر است که به دنبال یک معامله خوب در محل کاری خود باشید و شخص دیگری را بخواهید با شما تجارت کند. سعی کنید همیشه مؤدب باشید ، حتی وقتی محکم  و قاطع هستید.
هیچ طرح استانداردی برای مذاکره وجود ندارد ، این مهارتی است که برای تسلط بر آن به زمان نیاز دارد و هر شخص روش‌های خاص خود را دارد که برای خودش مؤثر است. برای پیشرفت مهارت‌های خود در مذاکره  در محل کار ، سعی کنید هرچه بیشتر ، چه درفروش یک محصول ،چه در فروش یک اتومبیل و چه در یک فروشگاه محلی ، مذاکره کنید.

۴.چهارمین مهارت مورد نیاز در محل کار: شبکه‌های تجاری

اگر از ده مدیر یک شرکت نمونه گرفته‌اید و از آن‌ها سؤال کرده‌اید که چگونه توانستند در فضای رقابتی شرکت‌ها به بالاترین سطح برسند ، احتمال اینکه بیشتر آن‌ها از شبکه نام ببرند زیاد است.شبکه‌سازی در تجارت یکی از کارآمدترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌های ایجاد و تبدیل فرصت‌های فروش است. این امر به شما ، گروه یا تجارت شما امتیاز لازم برای موفقیت در بازار فعلی را می‌دهد.
شبکه‌های حرفه‌ای به‌عنوان یک مهارت تجاری
ایجاد روابط خوب از طریق شبکه همچنین به شما کمک می‌کند تا از نردبان شرکت‌ها بالا بروید و در شرکت‌های برجسته صنعت خود استخدام شوید.

شبکه حرفه‌ای خود را بهبود ببخشید:

رسانه‌های اجتماعی را هرگز دست‌کم نگیرید . اتصال آسان پس از یک رویداد آسان است و دوست داشتن پست عجیب یا تبلیغ در LinkedIn شمارا فردی فعال و ماهر در حوزه کاری خود نشان می­دهد.
در رویدادهای رودررو شرکت کنید . این بهترین راه برای برقراری ارتباط با افراد است ، خواه در یک کنفرانس باشید یا در یک رویداد این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. فرصت‌های شبکه‌ای زیادی برای شما وجود دارد تا بتوانید شبکه خود را بسازید و نفوذ خود را گسترش دهید.
یک شخصیت آنلاین بسازید . اگر می‌خواهید با افراد مناسب ارتباط برقرار کنید ، تمام تلاش خود را بکنید تا خود را به‌عنوان فردی معرفی کنید که در کاری که انجام می‌دهید بسیار ماهر هستید. یک صفحه وب شخصی ایجاد کنید و مشخصات LinkedIn خود را به‌روز نگه‌دارید.

نکته شماره ۱ – تعمیق روابط موجود

رشد شبکه حرفه‌ای شما فقط به معنای کمیت نیست بلکه کیفیت می‌تواند به همان اندازه مهم باشد .به‌جای اینکه فقط روی دو برابر کردن مخاطبین خود در محل کاری  تمرکز کنید ، به این نکته نیز توجه کنید که چگونه می‌توانید ارتباطات قبلی خود را عمیق­تر کنید. منتظر نمانید تا با یک بهانه ارتباطات خود را گسترش دهید . در عوض ، وقتی نیازی به چیزی ندارید ، عمداً با یک همکار یا ارتباط جدید تماس بگیرید. دکتر ملانی ا  همچنین پیشنهاد می‌کند قبل از ملاقات با یک همکار ، کمی تمرین کنید و موارد مورد نیاز را بررسی کنید تا تعامل عمیق‌تر و اساسی‌تری را در محل کاری خود شکل دهید.
“در مورد آنچه همکار شما در محل کار یا اجتماع انجام داده است بخوانید. با سؤالات باکیفیت وارد مذاکره و صحبت در محیط اداری  شوید. اگر می‌توانید جواب  را از گوگل بگیرید ، سؤال اشتباهی می‌پرسید زیرا پاسخ به آن ارزش چندانی ندارد. مکالمه را برای شخصی که ملاقات می‌کنید جالب کنید. ”

نکته شماره ۲ – برای گسترش شبکه ، برنامه ناهار ماهانه را تدارک ببینید

نکته شماره ۳ – در LinkedIn فعالیت بیشتری داشته باشید

لینک دینLinkedIn یکی از مهم‌ترین بسترهای رسانه‌های اجتماعی برای صحبت­ های‌های تجاری است و اگر فعال نباشید ، به‌احتمال‌زیاد فرصت اتصال به افرادی را که می‌توانند به شما  و رشد کسب و کار شما کمک کنند (یا می‌توانید به آن‌ها کمک کنید) امسال ، سال دیگر ، یا ده سال دیگر را  از دست می‌دهید.
البته  نیازی نیست چندین بار در روز برای آن‌ها پیغامی بگذارید یا به‌طور تصادفی روی بیشترین پست ممکن نظر دهید. به یاد داشته باشید که رشد ۲۰ درصدی شبکه شما با اتصالات باکیفیت احتمالاً سودمندتر از گسترش ۴۰ درصدی شبکه با اتصالات تصادفی است. مدیر استراتژی و مدیریت پروژه مترونیک Medtronic ، دکتر مایکل اوکانر توصیه می‌کند که به‌عنوان اولین قدم مهم مطمئن شوید که مشخصات LinkedIn شما ۱۰۰٪ کامل است.
همچنین از اشتباهات رایج مانند استفاده از عکس نامناسب ، به اشتراک نگذاشتن مکان ، مهارت‌ها یا تحصیلات یا سفارشی نکردن خبرنامه خود ، خودداری کنید. واقعاً در LinkedIn راحت باشید و به یک فرد عادی تبدیل شوید ، نه یک بازدیدکننده و تماشاچی که فقط بقیه را دنبال می­کند. اگر در حال حاضر یک فرد عادی هستید ، تلاش کنید تا به‌عنوان یک رهبر دیده شوید.

بهترین زمان ارتباط با رهبر

بدون شک بهترین زمان برای ایجاد ارتباط با یک رهبر ارشد یا یک متخصص موضوعی قبل از نیاز شما است. واقعیت غم‌انگیز بیشتر اوقات این است که منتظر می‌مانیم تا یک بحران  در محل کاری ما به وجود بیاید و سپس ناامیدانه تلاش می‌کنیم کسی را پیدا کنیم که شخصی را که می‌خواهیم تحت تأثیر او قرار بگیریم بشناسد و این می‌تواند نتایج کمتری داشته باشد.
تلاش برای ایجاد رابطه در بحران به‌ندرت دستورالعمل موفقیت است. در عوض ، با یک برنامه ماهانه برای خوردن ناهار یا  نوشیدن  یک قهوه، رابطه ایجاد کنید. ممکن است به نظر جذاب نرسد ، اما یک سال دیگر خیلی خوشحال خواهید شد که این کار را انجام داده‌اید. این موضوع خیلی ساده است.پس:
فهرستی از شش نفر مهم را بنویسید که دوست دارید امسال رابطه بهتری با آن‌ها برقرار کنید. (به مربیان بالقوه ، رئیس خود یا سایر رهبران ارشد ، متخصصان موضوعی در مناطقی که ضعیف هستید ، همکاران در سایر زمینه‌های کسب‌وکار و غیره فکر کنید)

۵. پنجمین مهارت مورد نیاز در محل کار: مهارت‌های مدیریتی

در هر محیط کسب‌وکار ، نیازی به شخصی است که بتواند پروژه‌هایی را برنامه‌ریزی و اجرا کند ، افراد را برای انجام وظایف مدیریت کند و در صورت بروز مشکلات مسئولیت را بر عهده بگیرد.مانند مهارت‌های رهبری ، درک صحیح مدیریت که شمارا در هنگام ارتقا رتبه ، از همکاران خود برتر می‌کند و جلو می‌اندازد.
عدم تفویض اختیار ، دامی است که بسیاری از صاحبان مشاغل و مدیران در محل کار خود  گرفتار آن  می‌شوند ، معمولاً به این دلیل این اتفاق می­افتد  که آن‌ها تمایلی به کنترل خود ندارند. مدیریت وقت شما به‌طور مؤثر ممکن است به معنای تفویض مسئولیت به شخص دیگری در تجارت یا برون‌سپاری به پیمانکاران باشد. وظایف مهم یا وظایفی را که در انجام آن‌ها بهتر هستید شناسایی کنید و سعی کنید بقیه موارد را به بسپارید.
اگر شما اخیراً یک کارمند استخدام کرده‌اید یا به‌زودی به فکر استخدام سرپرست اضافی هستید ، باید بتوانید اهداف آن‌ها را تعیین کنید ، به آن‌ها انگیزه دهید تا بهترین عملکرد را داشته باشند که بافرهنگ شرکت و یا محل کار مطابقت داشته باشند . این نکته آخر به‌طور طبیعی بسیار مهم است زیرا باعث  پرورش یک محل کار مثبت  و پرشور می‌شود.
اطمینان حاصل کنید که از روی خط مشی  شرکت در حال حرکت هستید (این چشم‌انداز و بیانیه مأموریت است) ، نقش شما  در بخش و اهداف سازمانی بسیار مهم است.برنامه‌های زیادی برای کمک به سازمان‌دهی ، مدیریت گروه‌ها و برنامه‌ریزی جلسات یا رویدادها وجود دارد.

۶. ششمین مهارت مورد نیاز در محل کار: فروش و بازاریابی

ماهیت رقابتی دنیای تجارت باعث شده است که مشاغل در صورت تمایل به ادامه رقابت ، رویکرد فروش و بازاریابی خود را در اولویت قرار دهند.
شما می‌خواهید بحث کنید که کدام مسیر بازاریابی را می‌خواهید دنبال کنید ، آیا ‌یک وبلاگ سازمانی ، انجمن ، وبینارها ، بازاریابی از طریق ایمیل ، کتاب‌های الکترونیکی تبلیغاتی ، رسانه‌های اجتماعی نیاز دارید؟
در مورد استراتژی بازاریابی برای تجارت یا محصول خود و اینکه از کدام روش‌های قطع یا ورودی استفاده می‌کنید ، تصمیم بگیرید.کارمندان و اعضای گروه با شناخت کامل از مفاهیم فروش و بازاریابی مانند تبلیغات ، ساختار قیمت‌گذاری کارآمد ، تکنیک­ های فروش و تجزیه‌وتحلیل رقبا یک دارایی برای هر سازمانی هستند.
بازاریابی می‌تواند مشتریان را به سمت مشاغل شما سوق دهد ، اما فروش همان چیزی است که باعث می‌شود آن‌ها به سمت شما بازگردند و پول را به سمت جیب شما سرازیر می­کنند.اداره مشاغل خود برای نیازهای مشتریان خود مهارتی عالی برای ایجاد یک تجارت موفق است. نیازهای آن‌ها را به‌روشنی درک کنید و محصولات و خدمات متناسب با این نیازها را ارائه دهید. بنابراین ارائه خدمات مناسب به مشتری و درک ویژگی‌های جدید یا محصولی که مشتریان شما به دنبال آن هستند در محل کاری شما بسیار مهم است.
فروش تقریباً نوعی هنر و مهارتی عالی است و احتمالاً همه در زندگی خود چیزی فروخته‌اند. خواه این فروش اتومبیل بوده باشد ، خانه‌ای فروخته باشید یا با رزومه‌ای  وقت خود را به یک کارفرما فروخته باشید ، ممکن است از قبل مهارت‌های اساسی مورد نیاز در محل کاری  را داشته باشید.
فروشندگان خوب بندرت جلسه‌ای را بدون سفارش یا حداقل تعهد برای ادامه مذاکرات ترک می‌کنند. صرف دادن چند جزوه به مشتری احتمالی و بدون هیچ‌گونه پیگیری ، فروشی برای شما   اتفاق نخواهد افتاد.

همچنین برای آشنایی با تکنیک ها فروش و بازاریابی بخوانید: ۷+۱۳ تکنیک‌ فروش برای فروش چند برابری

۷. هفتمین مهارت مورد نیاز در محل کار: مدیریت مالی

درک خوب از مدیریت مالی به‌عنوان یک مهارت شغلی ، به شما این امکان را  می‌دهد که پروژه‌ها و خدمات جدیدی را برنامه‌ریزی کنید . شما درک خوبی از فروش خوب و بهترین روش برای درآمدزایی بیشتر خواهید داشت. اینکه بتوانید به‌طور مؤثر امور مالی خود را مدیریت کنید برای کسب‌وکار یا دپارتمان شما بسیار مهم است. شما باید بتوانید جریان نقدینگی و فروش خود را پیش‌بینی کنید و همچنین سود و زیان خود را کنترل کنید. بنابراین شما حداقل اطلاعاتی در مورد ترازنامه سود و زیان و دفاتر اساسی کسب و کار خود خواهید داشت.
وجه نقد حیات و جریان هر تجارت است و مشاغل سودآور در صورت اتمام نقدینگی و عدم توانایی در تهیه پول برای  تأمین‌کنندگان یا کارمندان خود ، شکست می‌خورند و از بین می‌رود. فروش وسایل به‌زودی تمام  می‌شوند و دیگر چیزی برای فروش وجود نخواهد داشت و کارمندان آنجا را ترک می‌کنند و کار دیگری پیدا می‌کنند.نیازهای مالی شرکت خود و همچنین پیچیدگی‌های آنچه بازار در حال حاضر خواستار آن  است را درک کنید.

بهبود مدیریت مالی شما

تفکر تحلیلی . برای مهارت در مدیریت مالی ، باید با تفکر انتقادی و تحلیلی تبحر داشته باشید. سعی کنید اطراف خود را با بررسی‌ها ، نشریات و محتوای کلی مربوط به امور مالی احاطه کنید. خواندن  یا جستجوی کامل از  Google Finance به شما  در این رابطه کمک خواهد کرد.
از جدیدترین فناوری استفاده کنید . روزگاری بود که صفحه گسترده اکسل تنها روش تجزیه‌وتحلیل داده‌ها بود . در مورد آخرین تکنولوژی‌ برای کارآمدتر کردن خدمات مالی FinTech در صنعت خود تحقیق کنید ، اما نکته اصلی این است که شما باید ابتدا بفهمید که چگونه از این فناوری استفاده کنید و مهارت استفاده از آن را برای محل کاری خود به دست آورید.

۸. هشتمین مهارت مورد نیاز در محل کار: کارآفرینی و نوآوری

ایده‌ها ، نوآوری‌ها ، خطرات محاسبه‌شده و ذهن خلاق. این ویژگی‌ها باعث شهرت و سودآوری عظیم کارآفرینان شده است که درگذشته فقط با شرکت‌های نوپا مرتبط بوده‌اند . اما اکنون یافتن بخش­های نوآوری در شرکت‌های بزرگ به‌صورت معمول است زیرا آن‌ها سعی می‌کنند از پیشی افتادن شرکت‌های نوپا جلوگیری کرده و مزیت رقابتی خود را حفظ کنند.
با خواندن انواع وبلاگ‌ها و سایت‌ها ، از فناوری و نوآوری مطلع شوید .شما می‌توانید رقابت را زود تشخیص دهید ، برای محصولات جدید برنامه‌ریزی کنید و درباره اهداف اطلاعاتی جدید را کسب کنید.

مهارت کارآفرینی خود را توسعه دهید

خلاق باشید . زندگی‌نامه افراد موفق را بخوانید ، به پادکست‌های کارآفرینی گوش دهید ، در مورد گروه‌های شتاب‌دهنده نوپا بخوانید ، در جلسات نوآوری شرکت کنید.
یک ریسک‌پذیر باشید. هرگز برای شروع آشنایی با ریسک‌پذیری دیر نیست. ذهنیت ریسک‌پذیری مهارت ذهنی است که بر اهداف بلندمدت تأکید می‌کند و تصویر بزرگ به‌جای دستاوردهای کوتاه‌مدت به وجود می‌آورد.

۹. نهمین مهارت مورد نیاز در محل کار: مدیریت زمان

افرادی که زمان را به‌درستی در محل کاری مدیریت می‌کنند ، به‌طورکلی بهره‌وری بالاتری دارند و به مهلت‌های قانونی پایبند هستند. فردی بامهارت مدیریت زمان مؤثر برای هر سازمانی سرمایه محسوب می‌شود . چنین افرادی می‌دانند که چگونه کارها را اولویت‌بندی کنند تا در ابتدا مشاغل اساسی به اتمام برسند.
توانایی و مهارت سازمان‌دهی و اولویت‌بندی کارها به پیشبرد شما و گروهتان تا حد زیادی کمک می‌کند. همچنین مهم است که سریع تصمیم‌گیری کنید و بر اساس فرصت‌ها عمل کنید بدون اینکه از تجزیه‌وتحلیل داده ­ها و اطلاعات  فلج شوید.

نکات سریع مدیریت زمان

بیاموزید که چگونه  در محل کار اولویت‌بندی کنید . کار ممکن است گاهی اوقات طاقت‌فرسا باشد ، این شما هستید که می‌توانید وظایف را بر اساس اهمیت دسته‌بندی کنید و بگذارید کارهای کم‌اهمیت ناتمام بمانند.
نگه‌داشتن یک لیست برای انجام کارها . به‌طور منظم برای انجام کارها ، فهرست‌ها به‌عنوان یک برنامه افزودنی همیشه در دسترس، از حافظه شما مراقبت می‌کند و به شما خلاصه‌ای از موارد  مورد نیاز برای حضور را می‌دهد و باعث می‌شود هر بار که بخواهید به پروژه بعدی بپردازید ، فکر شمارا از بین ببرد.
اشتباهات مدیریت زمان
نگه‌داشتن لیست کارها انجام نشد
تعیین نکردن اهداف مورد نیاز محل کار
اولویت‌بندی نکردن کارها
مدیریت حواس‌پرتی‌ها
بیش‌ازحد سخت گرفتن کارها  
دست‌کم گرفتن چیزی که تلاش زیادی می­خواهد
چندوظیفه‌ای بودن
از قبل برنامه‌ریزی کردن
برنامه‌ریزی بی‌اثر برای وظایف محوله در محل کار
تمرکز بر روی یک‌چیز اشتباه
کمال‌گرا بودن در انجام کارهای محوله

۱۰. دهمین مهارت مورد نیاز در محل کار: بار همه چیز را به دوش نکش

درزمینهٔ یک تجارت ، تفویض اختیار ،انتقال وظایف و کارها را به همکاران انجام می‌دهد. در حالت ایده آل ، این باید هدف بلندمدت هر کارمند تجاری باشد ، و به مرحله‌ای برسد که تجارت یا گروه شما برای شما کار کند و نه برعکس آن اتفاق بی­افتد.مدیریت افراد یا حتی کار در کنار همکاران به معنای این نیست که همه کارها را خودتان به عهده بگیرید. در تجارت ، روحیه همکاری به نفع همه است و بخشی از همکاری تفویض اختیار است. این به این معنی است که به دیگران فرصت انجام کار و رشد را می‌دهد.
هرچقدر بااستعداد و تحصیلات بیشتری داشته باشد ، یک فرد نمی‌تواند همه کارهایی را که باید انجام شود را به تنهایی انجام دهد تا به همراه یک سازمان در مسیر اهداف خود قرار گیرد. توانایی در محاصره کردن خود با افراد مستعد ، می‌توانند خلأ  دانش و تخصص شمارا پر کنند و به تکمیل پروژه‌ها  در محل کار از هر نوع کمک می‌کند.
نمایندگی همچنین جزئیات مهم مدیریت زمان است. اگر همه‌چیز را به دوش خود بکشید ، به‌احتمال‌زیاد کار شما درزمینهٔ اصلی آسیب خواهد دید. کسی که در تجارت عالی است قادر خواهد بود با تفویض صحیح وظایف و پروژه‌ها به همکاران و زیردستان ، حجم کار خود را در محل کار مدیریت کند.

نحوه تفویض اختیار را بیاموزید

ارتباطات خود را بهبود ببخشید.اگر همکاران شما درک دقیق و مختصری ازآنچه شما می‌خواهید، آن‌ها انجام دهند، پیدا نکنند ، نمی‌توانید به‌طور مؤثر تفویض اختیار کنید.
یک مربی خوب باشید . فقط به این دلیل که می‌خواهید مسئولیت‌ها را به عهده خود بسپارید ، نماینده خود را انتخاب نکنید ، زیرا شما می‌خواهید همکارانتان در محل کاری رشد و پیشرفت کنند ، پس کارهای خود را به آن‌ها بسپارید.
اعتماد به دیگران را بیاموزید . شما باید برای انجام یک کار به صورت بخشنده به توانایی‌های همکاران خود اعتماد کنید. در برابر تمایل به کمال­ گرایی مقاومت کنید زیرا این امر باعث ایجاد احساس ناامنی می‌شود که درنهایت منجر به ناکارآمدی در محل کار می‌شود.این راهنما شمارا به مهارت‌های مهم تجاری هدایت کرده است که برای شکوفایی در محل کار خود نیاز دارید. سعی کنید هر هفته یکی از این مهارت‌ها را ایجاد کنید . شما متعجب خواهید شد که در طی چند ماه چه پیشرفتی را مشاهده می‌کنید.

کلام آخر

محیط کار هم مانند خیلی از مسائل نیاز به رعایت یک سری اصول است که باعث می ­شود شما در محیط کار خود پیشرفت کنید و این عوامل باعث رشد و پیشرفت محیط کسب‌وکار شما و خود شما می‌شود.برای این کار شما باید یاد بگیرید ارتباطات خوبی داشته باشید و بتوانید ارتباطات خوبی برقرار کنید.
باید شبکه تجاری خود را تشکیل دهید و بتوانید تفویض اختیار کنید. بتوانید در محل کار خلاق و نوآور باشید . یاد بگیرید مدیریت زمان و برنامه‌ریزی درستی داشته باشید. شما باید یاد بگیرید مذاکره‌کننده حرفه‌ای شوید. مهارت بازاریابی و فروش را یاد بگیرید تا بتوانید  باعث رشد و پیشرفت خود و سازمانتان شوید.
به نظر شما چه مواردی به عنوان مهارت مورد نیاز در محل کار لازم است؟آیا دوست دارید این مهارت ها را یاد بگیرید؟

دیدگاهتان را بنویسید