۱۳ گام برای پیشرفت مداوم در زندگی

خانه » بلاگ » ۱۳ گام برای پیشرفت مداوم در زندگی
۱۳-گام-برای-پیشرفت-مداوم-در-زندگی

فهرست عناوین

ما مطمئناً چیزهای زیادی از زندگی می‌خواهیم.این روز‌ها وبسایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی زیادی وجود دارد که  مطالبی در مورد توسعه فردی و هدف‌گذاری و یا هر موضوعی که به رشد شخصی پرداخته اند.
برخی از نظرات به شدت مردم را به سمت انگیزه گرفتن و حرکت کردن تشویق می‌کند. نقطه مقابل هم وجود دارد که با تمام قدرت سعی دارند دیگران را ناامید کنند. اما یک‌چیز مشترک در همه ما وجود دارد: ما بیشترین بهره را از زندگی می‌خواهیم کسب بکنیم. حتی اگر موفقیت را متفاوت تعریف کنیم ، نمی‌توانیم آن را انکار کنیم،  زیرا همه ما از هر لحاظ می‌خواهیم پیشرفت کنیم.
ما می‌خواهیم نظم و انضباط خود را رشد دهیم و دور کمر خود را کوچک کنیم ، می‌خواهیم شهامت خود را افزایش دهیم و با ترس خود روبرو شویم ، می‌خواهیم کسب و کار خودمان را داشته باشیم و روابط خود را عمیق­ تر کنیم. ما می‌خواهیم از دزدان زمان، خود را در امان نگه‌داریم .دزدانی مانند :تلفن‌های هوشمند ، مشاغلی که به آن­ ها علاقه نداریم ، منطقه راحتی که ما را از پیشرفت مداوم باز می ­دارد. ما می‌خواهیم همه‌چیز را به دست آوریم و پیشرفت کنیم.
حال ما دراین مقاله قصد داریم در دوبخش معنوی و مادی پیشرفت مدوام در زندگی را مورد بررسی قرار دهیم.

۱۳ گام برای پیشرفت مداوم در زندگی

 

شاید بعضی افراد سطحی نگر بگویند این همه خواسته و آرزو برای یک انسان خودخواهی است ولی باید به شما بگویم اتفاقا خواسته‌ها و اهداف بزرگ بیشتر از این که به نفع یک شخص باشد منفعت جمعی را در پی دارد. خداوند به انسان قدرت انتخاب و همینطور مغز قدرتمندی داده است تا به کمک آن‌ها راه حل ها خوبی را برای مشکلات انتخاب کند و آن ها را حل کند.
کتاب مقدس  و قرآن میل به شکوفایی انسان را محکوم نمی‌کنند. کتاب‌های آسمانی همیشه انسان‌ها را به سمت رشد و تعالی هدایت می‌کنند و همین باعث شده امروزه زندگی کردن بسیار راحت تر از گذشته باشد.
همه ما اهداف زیادی داریم که دوست داریم در زندگی به آن ها دست پیدا کنیم. اهداف ما ممکن است ،نوشتن یک کتاب پر فروش، سخنرانی در سالن های چند صد نفری، کارآفرینی کردن، ازدواج کردن، خانه خریدن و یا بازی کردن در یک تیم بزرگ فوتبال باشد  . تمام این اهداف خوب و رشد دهنده هستند اما گاهی اوقات امکان دارد با خودمان بگوییم اگر نتوانم به این اهداف برسم چه می شود  و چه اتفاقی برای من می افتد؟

لطفاً درس بگیر!

نویسندگان و سخنرانان زیادی در مورد رسیدن به اهداف و شکوفایی شخصی صحبت کرده‌اند و هر کدام از روش‌ها و تجربیات خود برای ما سخن گفته‌اند. با مطالعه کتاب‌ها و مطالب این اشخاص می‌توانیم درس‌های خوبی بگیریم.
این افراد ما را به سمت شکوه واقعی ، شکوفایی صادقانه وزندگی (واقعاً) خوب که تحت مراقبت و اقتدار یک خالق قدرتمند و مهربان است ، هدایت می‌کنند. به‌عبارت‌دیگر ، ما با طرح یا سرنوشت گره خورده خود یا تلاش‌های ضعیف و هدایت خود تنها نمی‌مانیم. خداوند در مورد اینکه چگونه، بدون توجه به شرایط خود می‌توانیم شکوفا شویم صحبت کرده و صریحاً گفته است:
خوشا به حال آن مرد
که به توصیه شریف راه نمی‌رود ،
و مانع گناهکاران نمی‌شود ،
و  در صندلی تمسخر ننشسته است.
اما لذت او در قانون خداوند است و او کلام مرا شبانه‌روز بیان می‌کند.
او مانند یک درخت است
کاشته شده توسط نهرهای آب
که در فصل خود میوه می‌دهد ،
و برگ آن پژمرده نمی‌شود.
و در نهایت در تمام کارهایی که انجام می‌دهد ، رونق وجود دارد (انجیل)

چه چیزی باعث پیشرفت مداوم می شود؟

 

چه چیزی باعث پیشرفت یک مرد می‌شود؟ چه چیزی باعث موفقیت یک زن می‌شود؟ چه چیزی ما  را از موفقیت و پیشرفت بازمی‌دارد یا  ما را از زندگی بی‌معنی بازمی‌دارد و ما را از بدترین شکست­ها بی‌حرمتی ها در عادت‌ها ، خانواده‌ها ، مشاغل محافظت می‌کند؟ به‌عبارت‌دیگر ، ستاره شمالی در آسمان جاه‌طلبی ما چه باید باشد؟ چه چیزی باید قطب نمایی برای اندازه‌گیری  پیشرفت دائم ما باشد؟ کدام مسیر منجر به شکوفایی و پیشرفت  کامل انسان می‌شود؟
باور کردن پیشرفت پس از پیمایش در میان کتاب‌های خودآموز توصیه‌شده، دشوار است . اما راه موفقیت واقعی درواقع بسیار ساده است: “لذت او در قانون خداوند است ، و در قانون او شبانه‌روز مراقبه می‌کند.” دوست داشتن کلام خدا ، خواندن کلام خدا ، مطالعه کلام خدا ، حفظ کلمه خدا ، تعمق در کلام خدا و پیروی از کلام خدا مسیر موفقیت و پیشرفت انسان است.

دستور العمل بدون تکرار

شما فکر می‌کنید که چنین دستورالعمل‌های ساده‌ای بدون تکرار است. اما همان‌طور که سخت خواستار پیشرفت هستیم ، ما نیز طبیعت گناهکار خود را نادیده گرفته‌ایم اما  کتاب­ هایی که خدا برای راهنمایی انسان فرستاده است با دقت بی‌عیب و نقص به ما می‌گوید که: از کجا آمده‌ایم ، هدف ما چیست ، چه اشتباهی ممکن است انجام دهیم ، چگونه او را نادیده گرفته­ ایم.

                                                      از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود به کجا می روم آخر نمایی وطنم

می‌بینید ، ادیان مختلف فقط همان چیزی را تکرار می‌کند که خداوند در مقدمه کتاب دیگری به بنده خود یوشع گفته است ، درست قبل از اینکه بنی اسرائیل به سرزمین موعود قدم بگذارد. آغاز جدیدی از کنار رودخانه اردن کاملاً  برای آن­ ها واضح بود و مردم با امید به موفقیت و نیاز به ایمان پر از ترس شدند. بنابراین خدا به  آن ­ها  الهام کرد:
این کتاب قانون  نباید از دهان و زبان  شما دور شود ، بلکه شما باید روز و شب در آن مراقبه کنید و مراقب باشید  تا تمام آنچه را در آن نوشته‌شده است انجام دهید. زیرا در این صورت راه خود را سعادتمندانه طی خواهید کرد و سپس موفقیت خوبی کسب خواهید کرد.
هنگامی‌که هر فرد در مکاشفه مکرر  به خدا می‌اندیشد و وقتی کلام او را نگه می‌دارد  و بیان می­کند موفق می‌شود ،  زیرا اهداف مختلف او موردتوجه قرار می‌گیرد. با این کار  ما به‌وضوح موفقیت و پیشرفت خود را می‌بینم.
بنابراین اگر به کسی که در مورد آسمان صحبت می‌کند اعتماد داریم ، می‌دانیم که بهترین کاری که امسال می‌توانیم انجام دهیم خواندن ، مطالعه ، حفظ ، اعتماد ، تعمق و اطاعت از کلام خدا است تا بتوانیم پیشرفت مدام داشته باشیم. و نکته جالب این است که کلام خدا ، وقتی در اولویت قرار می‌گیرد ، موارد دیگر را مستثنا نمی‌کند. کلام خدا ، وقتی در اولویت قرار می‌گیرد ، هر چیز دیگری را در بر می ­گیرد ، راهنمایی می‌کند و اشباع می‌کند.

کارهای زیادی وجود دارد که می خواهیم انجام دهیم

چیزهای زیادی وجود دارد که دوست داریم در سال ۱۴۰۰ انجام دهیم ، مثلاً می­ خواهیم ازدواج  کنیم و خانواده خود را بیشتر دوست بداریم یا به دیگران بیشتر خدمت کنیم. اما  برای آن هیچ نتیجه‌ای را پیش‌بینی نکرده‌ایم ،اما می ­تواند نتیجه خوبی برای ما داشته باشد “او مانند درختی است که توسط نهرهای آب سیراب شده و میوه خود را در فصل خود می‌دهد و برگ آن پژمرده نمی‌شود. در تمام کارهایی که انجام می‌دهد ، رونق وجود دارد”.
تصادفی نیست که این خطوط بهشتی به نظر می‌رسند. به‌هرحال ، وقتی نوبت به شکوفایی می‌رسد ، نمی‌توانید قدرت الهی را شکست دهیم. نادیده گرفتن کلام خدا همان چیزی است که ما را از پیشرفت مداوم دور کرده است. پذیرفتن کلام او همیشه ما را به جلو سوق می دهد و باعث پیشرفت همیشگی ما می­ شود.

آیا شما در حال پیشرفت مداوم هستید؟

 

برای حرفه‌ای بودن  و پیشرفت مداوم در زندگی نیازی به داشتن مدرک لیسانس ، فوق‌لیسانس یا دکترا ندارید. واقعیت این است که برخی از بهترین افراد موفق کسانی هستند که اصلاً مدرک ندارند یا کسانی که در حوزه هایی کار می‌کنند که مدرکی برای کار آن ­ها  وجود ندارد.
بنابراین ، بیایید در مورد ۱۳ راه‌حل پیشرفت  در زندگی  صحبت کنیم که به پیشرفت مدام در زندگی شخصی و کاری شما کمک خواهد کرد.

مرحله اول: حرفه‌ای باشید

 

دوستی تعریف می‌کرد که مادرم در کودکی همیشه می‌گفت: “باوقار رفتار کن!” اساساً ، او با رفتار خود از ما می‌خواست که یک حرفه‌ای باشیم.جای تعجب نیست که اولین حرفه ما حرفه‌ای بودن است. باور کنید یا نکنید ، یک فرد حرفه‌ای بودن هیچ ارتباطی با سطح تحصیلات شما ندارد. همه‌چیز با سطح مهارت و تجربه شما ارتباط دارد. یک فرد حرفه‌ای شایستگی و هوش خود را با عملکردهای خود نشان می‌دهد که باعث پیشرفت مداوم او می‌شود.

مرحله دوم: پیش‌قدم باشید

 

منتظر اتفاقاتی که قرار است برای شما بیفتد ،نباشید. خود را  آماده  کنید و  برای پیشرفت برنامه‌ریزی کنید. برای موارد قابل پیش‌بینی آماده شوید و برای موارد غیرقابل‌پیش‌بینی برنامه داشته باشید. شما زمانی موفق می شوید که فوق‌العاده عمل کنید.چرا؟موفقیت به کسانی می‌رسد که برای آن آماده می‌شوند و برنامه‌ریزی می‌کنند. اگر آماده نباشید یا قصد موفقیت ندارید ، پیشرفت نمی ­کنید.

مرحله سوم: مولد باشید

برای پیشرفت مداوم در جنبه‌های مختلف زندگی خود ، باید مثمر ثمر باشید. معنی مولد بودن  این است که بتوانید کارهایی را ایجاد کنید یا به انجام برسانید.زندگی ما باید مثمر ثمر باشد. ما باید  کارهایی را انجام دهیم ، اما همراه با اقدامات خود باید به‌طور خودکار شاهد نتایج باشیم. ما باید به اهداف خود برسیم. در این صورت است که ما پیشرفت مداوم می ­کنیم.

مرحله چهارم: تبحر داشته باشید

یک فرد متبحر در کاری که انجام می‌دهد متخصص است. اگر می‌خواهید پیشرفت  مداوم داشته باشید ، باید یک متخصص شوید. پس تمام تلاش خود را بکنید و در حوزه کاری خود متخصص شوید. برای متخصص شدن در یک کار باید ۵ تا ۱۰ هزار ساعت زمان بگذارید.

مرحله پنجم: عمیق باشید

اگر به دنبال راه‌هایی برای پیشرفت مداوم در زندگی خود هستید ، به عنوان یک متفکر عمیق ، صدمه‌ای نخواهد دید. زمانی که  یک متفکر قدیمی را می‌بیند ، برای امروز زندگی می‌کند و برای آینده آماده می‌شود.عمیق بودن داشتن توانایی دیدن تصویر بزرگ و به دست آوردن بینش از روند فکر شما است.

مرحله ششم: اعلام‌کننده باشید

هنگامی‌که این پنج نکته حرفه‌ای را به دست آوردید ، وقت آن است که شروع به تبلیغ کنید. وقتی از هر چیزی در زندگی خوشحال باشید ، کاملاً طبیعی است که به دیگران از منبع خوشبختی خود بگویید.

مرحله هفتم: پیشرو باشید

همه‌چیز با حرکت  روبه‌جلو ارتباط دارد. اگر می‌خواهید در زندگی خود شکوفایی داشته باشید ، باید راهی برای حرکت مداوم به جلو پیدا کنید.حتی در شرایط سخت ، راهی برای پیشبرد کار خود پیدا می‌کند. هیچ‌چیز یک حرفه‌ای را متوقف نمی‌کند! اگر این ۱۳ راه­ حل را بخشی از زندگی روزمره خود کنید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که زندگی شما از هر لحاظ پیشرفت نکند.
همه افراد به تعریف یکسانی از موفقیت اعتقاد ندارند. مردم طبق قوانین خود زندگی می‌کنند و بنابراین موفقیت را منحصربه‌فرد تعریف می‌کنند. مهم نیست که همه تعریف‌های این‌چنینی از موفقیت و پیشرفت متمایز به نظر می‌رسند ، اما قطعاً نقاط مشترکی باهم دارند. به‌علاوه ، آن‌ها فقط به کار یا تجارت محدود نمی‌شوند. توانایی داشتن زندگی شخصی شادتر و سالم‌تر ، موفقیت و پیشرفت اجتماعی را نیز تعیین می‌کند.
به جستجوی آنلاین “چگونه در زندگی موفق شویم” بپردازید ، وبلاگ‌ها و فیلم‌های بی‌شماری پیدا خواهید کرد که موارد مشابه را به روش‌های مختلف تعریف می‌کنند. اما آیا این تنها چیزی است که برای موفقیت و پیشرفت مداوم در زندگی به آن نیاز دارید؟ قطعاً این‌گونه نیست.

اولین چیز برای درک

اولین و مهم‌ترین چیزی که باید درک کنیم این است که پیشرفت فقط موفقیت یا نتایج نهایی نیست. در عوض ، این‌یک سفر تا انتهای زندگی با  یک هدف یا چشم‌انداز است. بدون شک ، هر فردی می‌خواهد در زندگی موفق شود. با داشتن ذهنیت پیشرفت می‌توان ذهن را پر از هیجان ، غیرت و دستاوردهای پی در پی کرد.
بیشتر از چیزی که اکثر مردم در مورد پیشرفت و موفقیت می‌دانند ، قوانین نانوشته زیادی در این باره وجود دارد که فقط می‌توان آن‌ها را باتجربه شناخت. در کنار این موضوع ، ممکن است از برخی افراد شنیده باشید که می‌گویند همه مهارت درستی برای موفقیت و پیشرفت ندارند. درست است ، اما در این ادعا ، شما نباید بر حس منفی آن تمرکز کنید ، بلکه باید بر اصطلاح “مهارت” تمرکز کنید.
این  موضوع به این معنی است که شما می‌توانید موفق شوید و به طور مداوم در زندگی پیشرفت کنید ، مهم نیست که سفر چقدر سخت است. هم در تجارت و هم در زندگی ، با تمرکز بیشتر بر روی آنچه باید فوراً انجام شود ، می‌توان به پیشرفت مداوم دست‌یافت.برای پیشرفت ، باید بدانید که چگونه مهارت‌های خود را بهبود ببخشید و پتانسیل موفقیت خود را به حداکثر برسانید. بهترین قسمت این است که شما می‌توانید موفقیت را برای خود ساده کنید.

مرحله هشتم: طرز فکر پیشرفت مداوم را آماده کنید

درست مانند بذرهایی که تبدیل به درخت شده ­اند و  به‌خوبی رشد کرده است ، افکار خوش‌بینانه نیز در پیشرفت مداوم یک فرد نهفته است. کسانی که در زندگی موفق می‌شوند ، یک عصای جادویی برای اتفاقات عجیب ندارند ، بلکه یک ذهنیت پیشرفت محور دارند. در کنار مهارت‌ها و دانش‌هایی که دارند ، ذهنیت آن‌ها سخت‌گیر است تا نه‌تنها زنده بمانند ، بلکه رشد  و پیشرفت مداوم  داشته باشند.
داشتن روحیه خوش‌بین برای همیشه چیزی است که هنگام پیشرفت  مداوم مورد نیاز و مهم است. فقط به خود یادآوری کنید که می‌توانید  با یادگیری ،رهبری و موفقیت در زندگی  پیشرفت مداوم داشته باشید ، درعین‌حال هر فکر منفی را که می‌گوید نمی‌توانید انجام دهید از بین ببرید.
مصمم باشید که سخت در جهت رسیدن به اهداف خود تلاش کنید. از ناشناخته‌ها فاصله بگیرید و هرروز با بهترین تلاش خود ادامه دهید. انجام این کار دستیابی به سخت‌ترین رؤیاهایی که در ذهن دارید را برای شما آسان می‌کند.

. ذهنیت ثابت را رها کرده و به رشد بپردازید

بگذارید بگوییم شما احساس می‌کنید در کار خود پیشرفت نمی کنید. یک ذهنیت ثابت می‌گوید اوضاع به همان شکلی است که وجود دارد و هر کاری که انجام دهید هرگز تغییر نخواهد کرد. یک ذهنیت رشد می‌گوید اگر سخت کارکنید می­ توانید با بازخورد سازگار شوید و استراتژی‌هایی برای رشد شخصی خود پیاده کنید ، می‌توانید تغییر ایجاد کنید.
این به تفاوت بین محدود کردن و تقویت باورها برمی‌گردد. اگر فکر می‌کنید رشد شما به‌طور نامحدود به وضعیت فعلی شما وابسته است ، بعید به نظر می‌رسد که رشد و پیشرفت مداوم داشته باشید. اما اگر به توانایی خود برای رسیدن به عظمت اعتقاد پیدا کنید ، می‌فهمید که همه‌چیز در زندگی شما پیشرفت مکرر دارد.

. ترس از شکست را متوقف کنید. در عوض ، تمایل به شکست داشته باشید

دلیل اصلی عدم موفقیت کارآفرینان ، ترس از شکست است . این ترس حتی می‌تواند مانع از این باشد که کاری را شروع کنند.واقعیت این است که هیچ‌کس هرگز به یکباره به بالای کوه نرسیده است. نمی‌توانید به قله برسید مگر اینکه اولین قدم را بردارید. ما به فلسفه (تمایل به شکست) اعتقادداریم زیرا تنها راه رشد  از اشتباهات است.
خطر ترسناک است ، اما رکود بدتر از آن است . هرچه بیشتر باور کنید شکست می‌خورید ، احتمال این‌که شکست  وجود داشته باشد بیشتر است. به یاد داشته باشید: اگر پیشرفت نمی‌کنید ، به‌هرحال شکست می‌خورید ، بنابراین بهتر است از این فرصت استفاده کنید.

مرحله نهم: ازآنچه دیگران می‌گویند نترسید

ترس از انتقاد درواقع یکی از مهم‌ترین بهانه‌هایی است که مردم در زندگی خود با آن روبرو هستند. این توانایی فرد را برای شروع کارهایی که باید انجام دهند ، سلب می‌کند و تخیل او را از بین می‌برد و مانع پیشرفت مداوم او می ­شود. حتی ممکن است برخی از افراد اعتمادبه‌نفس خود را از دست بدهند فقط به این دلیل که وقتی  می­ خواهند کاری انجام دهند به حرف دیگران گوش می ­دهند.
وقتی صحبت از پیروی از رؤیا می‌شود ، باید آماده‌باشید که بدون احساس ترس از انتقاد احتمالی که اتفاق می‌افتد ، خطرهای حساب‌شده را بپذیرید. در امتحان چیزهای جدید و دنبال کردن مسیرهای جدید دریغ نکنید. به مشکلاتی که با آن‌ها روبرو هستید به‌عنوان فرصت‌هایی برای کسب اطلاعات بیشتر نگاه کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید تعریف جدیدی از پیشرفت مداوم برای دیگران بنویسید تا آن ها نیز از این موضوع  پیروی کنند.

ترس از انتقاد 

بسیاری از افراد با ترس از انتقاد روبرو هستند و این امر در حوزه ­های مختلف زندگی آن‌ها وجود دارد. در محل کار، مردم از انتقاد مدیران و همکاران خود می‌ترسند .پس سکوت می ­کنند و نظرات خود را به اشتراک نمی­ گذارند.
آن‌ها صحبت‌های خود را به صورت ایمن بیان می‌کنند. در خانه مردم می‌ترسند که موردانتقاد همسر یا شریک زندگی خود قرار بگیرند بنابراین  حرف خود را نمی ­زنند. آن‌ها وقتی احساس تعارض می‌کنند ، عقب می‌روند. در دوستی‌ها مردم معمولاً حدومرزی قائل نیستند زیرا می‌ترسند با این کار دیگران فکر کنند خودخواه هستند و درنتیجه موردانتقاد قرار می‌گیرند.
در هر فضایی که باشد ، این ترس است که مردم را گیر می‌اندازد و مانع پیشرفت مداوم فرد می ­شود. با صحبت نکردن و به اشتراک نگذاشتن ایده‌های خود در محل کار ، هرگز پیشرفت نخواهید کرد. مردم افکار شمارا نمی‌دانند و دلیلی برای تشخیص ارزش ­های شما و ارتقا شما نخواهند داشت. ساکت ماندن امن است. اما مطمئناً ایمن بودن شمارا به سمت پیشرفت مداوم سوق نمی ­دهد.

استیو جابز و ترس از انتقاد

اگر استیو جابز از انتقاد می‌ترسید ، هرگز ایده‌های پیشرفته فن‌آوری خود را ابراز نمی‌کرد و همه نوآوری‌هایی که اپل برای ما آورده است را به وجود نمی­ آورد. در خانه مردم می‌ترسند که مورد قضاوت یا انتقاد قرار بگیرند. این‌ موضوع یک پویایی ناسالم در رابطه ایجاد می‌کند که ترس از انتقاد یک فرد را عقب نگه می‌دارد و در زندگی زناشویی نیز مانع پیشرفت می ­شود.
آن‌ها در این ترس گیر افتاده‌اند و این وضع موجود غیرمولد را می‌پذیرند. در دوستی‌ها ، مردم گاهی اوقات می‌ترسند که توسط یکی از دوستان موردانتقاد قرار بگیرند و درنهایت طرد شوند اگر دیدگاه‌های آن‌ها متفاوت باشد ، آن را بیان نمی­ کنند ، آن‌ها فقط برای حفظ صلح با دوست خود موافق هستند. این ترس از انتقاد به کینه منجر می‌شود و درنهایت دوستی را برای هر دو غیرقابل‌تحمل خواهد کرد.

مرحله دهم: به‌جای اتلاف وقت ، زمان خود را مدیریت کنید

یک عادت مشترک که در بین همه افراد موفق و در حال پیشرفت در دنیا  به صورت مشترک وجود دارد این است که آن‌ها ترجیح می‌دهند وقت را از دست ندهند. در عوض ، آن‌ها وقت خود را به‌طور مؤثر مدیریت می‌کنند و از آن برای کارهای ارزشمندی که انجام می‌دهند استفاده می‌کنند.شاید فکر کرده باشید که نمی‌توانید به موفقیت برسید زیرا وقت کمتری برای انجام آنچه واقعاً می‌خواهید دارید. اما جور دیگری فکر کنید. هر کس بیست‌وچهار ساعت در روز برای زندگی و رسیدن به موفقیت و پیشرفت  آن ­هم به صورت یکسان در اختیار دارد.
اگر احساس می‌کنید وقت زیادی برای پیگیری رؤیاهایتان ندارید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تشخیص دهید وقت شما چگونه  هدر می‌رود. سپس از اتلاف وقت در این راه خودداری کنید. سپس زمان خود را در کارهای مثمر ثمر و در مسیر موفقیت و پیشرفت مداوم که برای زندگی خود در نظر گرفته‌اید ، سرمایه­ گذاری کنید.

. یک بررسی زمانی داشته باشید

دقیقاً بدانید که وقت خود را چگونه می‌گذرانید. در یک محیط اداری ، باید وظایفی را که باعث سرقت وقت شما می‌شوند ، بدانید. سپس می‌توانید در این مورد کاری انجام دهید. به‌عنوان‌مثال ، شما ممکن است به‌جای تکمیل پروژه‌های مهم ، یک ساعت را صرف  خواندن ایمیل کنید. دانستن اینکه زمان شما دقیقاً به کجا می‌رود می‌تواند به شما کمک کند تا درباره واگذاری کارها یا خرید نرم‌افزار برای سرعت بخشیدن به برخی مراحل سطح پایین تصمیم‌گیری کنید.

. یک محدودیت زمانی تعیین کنید

تعیین محدودیت زمانی برای یک کار می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. درواقع ، می‌تواند مانند یک بازی باشد. بعضی از شرکت‌ها درواقع کارمندان را به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌کنند و به گروهی که پروژه یا کاری را به پایان می‌رساند ،پاداش می دهد. شما می‌توانید این اصل را برای هر کاری اعمال کنید. یک محدودیت زمانی مشخص مانند یک یا دو ساعت تعیین کنید. سپس سعی کنید کار را در زمان تعیین‌شده به پایان برسانید و هنگام انجام آن هیجان را احساس کنید.

. از ابزارها و نرم‌افزاری برای مدیریت زمان استفاده کنید

فناوری در مدیریت زمان  کمی پیچیده‌  است. برنامه‌های مختلف حتی به ردیابی اوقات کارمندان وجود دارد که کمک می‌کند تا بتوانید از زمان ورود و خروج آن‌ها آگاه باشید. اینترنت برنامه‌ها و ابزارهای متنوعی را ارائه می‌دهد و برخی از آن‌ها برای مدیریت تجارت ، به‌ویژه برای نظارت و ارزیابی فرآیندهای روزمره ، مفید هستند.  بسیاری از برنامه‌ها ، عملکردهای پیشرفته نسخه‌های پولی نیز می‌تواند به شما امکان کنترل بیشتر و تجربه بهتر را بدهد تا بتوانید پیشرفت مداوم داشته باشید.

لیست کاری داشته باشید

داشتن لیست همیشه باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شود. اگر فهرستی داشته باشید ، هرگز مجبور نخواهید شد که آنچه در دستور کار روزانه است را کنار بگذارید یا اقدامات بعدی را انجام ندهید. درواقع ، فهرست شمارا متمرکز و باانگیزه نگه می‌دارد ،وقتی متمرکز هستید و احساس رضایت می‌کنید هر بار که کاری را از لیست خود انتخاب می‌کنید پیشرفت مداوم می‌کنید. فهرست‌ها همچنین به شما این امکان را می‌دهند که  پیشرفت مداوم خود را ببینید و روی آن‌ها نظارت داشته باشید. حتی اگر حواس شما پرت شده باشد ، لیست، شمارا در مسیر درست قرار می‌دهد.

. برنامه پیش رو

برنامه‌ریزی پیش رو قسمت مهمی از مدیریت زمان در پیشرفت مداوم است. در حالت ایده آل ، شما باید برای هفته یا حداقل روز قبل برنامه‌ریزی کنید. وقتی دقیقاً بدانید که برای روز یا هفته چه‌کارهایی باید انجام شود ، منظم و متمرکز خواهید ماند. می‌توانید روزها وظایف را تقسیم کنید تا از قبل ببینید چه مدت‌زمان برای انجام یک پروژه لازم است. صرف تنها چند دقیقه برنامه‌ریزی پیش رو می‌تواند نحوه کار شمارا دگرگون کند و به پیشرفت مداوم شما کمک کند.

مرحله یازدهم: رؤیای بزرگ خود را به اهداف کوچک‌تری تبدیل کنید

به همه ما یاد داده‌اند که رؤیاهای بزرگ ببینیم که این موضوع هیچ مشکلی ندارد. اما غالباً اتفاق می‌افتد که بعضی از افراد درحالی‌که رؤیاهای خود را تصور می‌کنند و نتیجه نهایی را در نظر دارند ، احساس گم‌شدن می‌کنند زیرا آن‌ها هیچ برنامه‌ای برای پیشرفت مداوم  و رسیدن به رؤیاهای خود را ندارندو فقط چشم‌انداز آن‌ها  قابل بررسی است.
سفر به‌سوی موفقیت دررسیدن به رؤیای شما ممکن است اکنون پیچیده و پر از مانع به نظر برسد ، اما با ادامه دادن به  انجام وظایف خود برای تحقق آن ، این عوارض کاهش می‌یابد.بنابراین ، نگران نباشید و از  داشتن رؤیاهای بزرگ نترسید. در عوض ، آن را به اهداف کوچک‌تر تقسیم کنید که می‌توانید هرروز یا در یک بازه زمانی خاص به آن‌ها برسید.
فقط به انجام تحقیقات موردنیاز ادامه دهید و در حین انجام کارها یاد بگیرید. وقتی می‌بینید اهدافی که هرروز به آن‌ها می‌رسید به شما کمک کرده‌اند تا به آرزوی نهایی خود نزدیک شوید شگفت‌زده خواهید شد.
“خطر بزرگ بیشتر ما این نیست که هدف ما خیلی بزرگ است و آن را از دست می‌دهیم ، بلکه وقتی به قسمت­ های کوچک تبدیل می ­شود ما به آن می‌رسیم.”  میکل‌آنژ

مرحله دوازدهم: هرگز یادگیری را متوقف نکنید

همان‌طور که در بالا ذکر شد ، موفقیت و پیشرفت مداوم  یک سفر است ، نه نقطه پایان که به آن می‌رسیم و همه‌چیزتمام می‌شود. هنگامی‌که در کار یا زندگی به یک مرحله مهم رسیدید ، باید خود را برای مرحله بعدی آماده کنید. این بدان معناست که شما باید یادگیری چیزهای جدید را باگذشت زمان ادامه دهید که این امر باعث پیشرفت مداوم شما در زندگی می­ شود.
ممکن است احساس کنید که به‌اندازه کافی یاد گرفته‌اید و به دانش بیشتری احتیاج ندارید ، اما این درست نیست. دامنه یادگیری تقریباً بی‌نهایت است. موضوعی که در این بین وجود دارد این است که ذهن ما برای یادگیری و یادآوری چیزها محدود است.یادگیری پیشروندِ یکی از تفاوت‌های اساسی بین افراد موفق و کسانی است که شکست می‌خورند. بنابراین ، همیشه به یادگیری چیزهای جدید در جهت  رسیدن به رؤیای نهایی خود در زندگی ادامه دهید. خود را به چالش بکشید و از شکل فعلی خود بهتر باشید.

مرحله سیزدهم: از شکست ها درس بگیرید

شاید فکر کرده باشید دوران سخت در زندگی افراد موفق وجود ندارد. این درست نیست زیرا حتی افراد موفق نیز انسان‌هایی مانند شما یا هر شخص دیگری هستند. آن‌ها اشتباه می‌کنند ، با شکست روبرو می‌شوند و از پا درمی‌آیند.
آنچه افراد موفق را متفاوت می‌کند توانایی آن‌ها در بازگشت از شکست‌ها و بازیابی وضعیت روحی خود است. آن‌ها هر وقت شکست می‌خورند با یک درس ارزشمند آموخته‌شده برای زمان آینده قدم برمی‌دارند. این نگرش “هرگز تسلیم نشو” آن‌ها را از توده مردم جدا می‌کند. اگر می‌خواهید در زندگی موفق باشید و به‌طور مداوم پیشرفت کنید ، این‌ موضوع یک امر ضروری است.
اگر به تمام تعاریف موفقیت نگاهی بیندازید ، متوجه می‌شوید که همه آن‌ها بر اساس تجربه فردی است. سختی‌ها نه‌تنها به معنای ناکامی دررسیدن به آرزوهای شما نیست بلکه گنجینه درسی برای موفقیت و پیشرفت مداوم شماست.

از شکست بیاموزید

احتمالاً همه این‌ها را از مقاله‌ها ، داستان‌ها و کتاب‌ها شنیده‌اید. این همان درسی  است که احتمالاً با آن بسیار آشنا هستید اما نیاز به یادآوری دارد. یا اگر تازه در این مورد شنیده‌اید ، باید بدانید  که از آن به‌عنوان سکوی پرش برای موفقیت و پیشرفت مداوم استفاده می‌شود. شما همیشه داستان ­ها درباره شکست و درباره موفقیت و پیشرفت  مداوم می‌شنوید.
بااین‌حال ، شما هنوز از شکست می‌ترسید. گویی این‌یک علامت سیاه است که در صورت عدم موفقیت در کارنامه زندگی شما ظاهر می‌شود.  آیا شما مانند بقیه انسان‌ها نیستید؟ آیا شما  شکست نخواهید خورد؟ آیا این بدان معناست که باید دست از تلاش بردارید؟

چگونه از شکست بیاموزیم

خطر را بپذیرید و قیمت آن را پرداخت کنید
هرکسی که جرئت نمی‌کند ، هیچ سودی نمی‌برد. شما باید مایل باشید که ریسک‌پذیری را فراتر از منطقه راحتی خود انجام دهید بدون توجه به اینکه در چه منطقه‌ای قرار دارید. درباره کارآفرینان ، دانشمندان ، رهبران و مشاغل مختلفی که کمتر در این مسیر گام برداشته‌اند و چگونه به آن‌ها پاداش خوبی داده‌ شده است ، فکر کنید. اگر مایلید با ریسکی که می‌کنید بهای آن را بپردازید ، پیشرفت و موفقیتی که به دست می­ آورید ممکن است شمارا غافلگیر کند.

 واقعاً بدانید که شکست خوردن خوب است

بله ، اشکالی ندارد که شکست بخورید. ما از شکست­ های خود می ­آموزیم. با ذهن ، چشم و گوش خود را آماده پذیرش کنید. و بدانید در این موضوع برای شما درس هایی وجود دارد تا دفعه بعد موضوع را بهتر درک کنید و  آن را انجام دهید. به این فکر کنید که چه‌کاری درست انجام داده‌اید ، چه‌کاری می‌توانید بهتر انجام دهید و چه‌کارهایی را باید متوقف کنید. این موضوع نیز یکی از ارکان پیشرفت مداوم در زندگی است.
این‌یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تجزیه‌وتحلیل نحوه یادگیری از شکست است. شاید در مواردی از این قبیل  دوست نداشته باشیم از این کلمه استفاده کنیم پس به جای آن می ­توانیم از  واژه عقب‌گرد  که کلمه بهتری نسبت به شکست است، استفاده کنیم.

. تجربه بهترین معلم است

به این فکر کنید ، اگر در هیچ‌یک از تلاش‌های خود کوتاهی نکردید ، چگونه یاد می‌گیرید که بهتر شوید؟ چگونه عاقل‌تر می‌شوید؟ مردم می‌گویند تجربه بهترین معلم است. اگر این حقیقت را قبول دارید ، باید شکست را به‌عنوان یکی از درس‌هایی که باتجربه کسب می‌کنید ، بپذیرید. بنابراین ، باید از شکست درس بگیرید. ساده است. شکست را به‌عنوان درس‌هایی که در سفر زندگی وجود دارد در نظر بگیرید تا بتوانید پیشرفت مداوم داشته باشید.
. به خودتان اجازه دهید شکست بخورید
اگر می‌خواهید از شکست درس بگیرید ، به خود این آزادی را بدهید که شکست بخورید. وقتی بیش‌ازحد محتاط باشید ، به خود اجازه نمی‌دهید که ریسک کنید. اگر تمام‌وقت در امنیت هستید ، به خود فرصت نمی‌دهید که از شکست درس بگیرید. به خودتان این آزادی را بدهید که شکست بخورید و ببینید چگونه درهای موفقیت و پیشرفت مداوم و همیشگی  برای شما باز می‌شود.

کلام آخر

پس برای اینکه بتوانید پیشرفت مداوم در زندگی خود داشته باشید باید ریسک بکنید،رؤیاهای بزرگ داشته باشید و دائماً خود را بهتر بکنید . از شکست نترسید بلکه آن را پله­ ای برای موفقیت خود قرار دهید.به صورت مدام در حال یادگیری باشید  و خود را هر روز و هر لحظه ارتقا دهید.
به نظر شما چه راه های دیگری برای پیشرفت مداوم در زندگی وجود دارد؟آیا دوست دارید در زندگی پیشرفت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید