اثر گلوله برفی جهان تو را اداره می‌کند

خانه » بلاگ » اثر گلوله برفی جهان تو را اداره می‌کند
اثر-گلوله-برفی-جهان-تو-را-اداره-می‌کند

فهرست عناوین

شاید به یاد داشته باشید زمانی که برف شدیدی می‌­آمد بازی بچه ­ها این بود که با برف­ ها گلوله برفی بزرگی می‌ساختند. آن‌ها ابتدا یک گلوله برفی بسیار کوچک با دست درست می‌کردند و بعد از چرخاندن آن روی زمین هرلحظه آن را بزرگ و بزرگ‌تر می­ کردند تا جایی که دیگر بسیار سنگین و غیر قابل حرکت می­‌شد. بیایید یک مثال دیگر را بررسی کنیم.

آیا تابه‌حال کارتونی را تماشا کرده‌اید که در آن‌یک گلوله برفی به پایین تپه می‌غلتد؟ در ابتدا ، گلوله برف کوچک است ، اما هرچه به پایین تپه بیشتر می‌غلتد و برف بیشتری را جمع می‌کند ، بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود تا زمانی که به پایین تپه می­‌رسد و با آنچه در سر راهش قرار دارد برخورد می‌کند و آن را از بین می‌برد.

اثر گلوله برفی جهان تو را اداره می‌کند

اگر با اصطلاح “اثر گلوله برفی” آشنا نیستید ، در اصل به معنای چیزی است که تغییرات  کوچک و ناچیز تبدیل  به بهمن با شتاب سرسام آور می‌شوند. اثر گلوله برفی در بهینه‌سازی زندگی نیز به همین شکل وجود دارد. وقتی کاری را با تغییرات کوچکی شروع می‌کنیم  مدت تاثیر آن روی زندگی ما بیشتر و بیشتر می‌شود.

ممکن است گاهی این موضوع طاقت‌فرسا باشد. این که بدانید از کجا باید برای داشتن یک زندگی بهتر و هدفمندتر، شروع کنید. شما می‌دانید زندگی ما همیشه به تغییر نیاز دارد و تغییرات می‌تواند زندگی شما را بهتر و بهتر کند. غذای سالم بخورید ، بیشتر ورزش کنید ، پول بیشتری پس‌انداز کنید ، یاد بگیرید سرمایه‌گذاری کنید ، الکل کمتری بنوشید و کارهای  دیگری را انجام دهید .

در این مورد استرس نداشته باشید.

کافی است فقط یک‌بار شروع به بهبود در یکی از  حوزه ­های زندگی خود کنید. از تغییرات کوچک شروع کنید و به مرور سعی کنید آن‌ها را بیشتر تکرار کنید تا اثر گلوله برفی شکل بگیرد. اگر طی ۱۵ سال ورزش نکرده‌اید ، هدفی را برای اجرای یک مسابقه ۱۵۰کیلومتری تعیین نکنید. هدف خود را طوری تعیین کنید که هرروز حداقل یک کار کوچک برای آن انجام دهید. ابتدا به دنبال سود کم بروید.

چگونه اثر گلوله برفی را در زندگی خود ایجاد کنیم؟

هرروز هفته یک حوزه از زندگی را انتخاب کنید و ۵ دقیقه به این فکر کنید که چگونه می‌توانید زندگی خود را در آن حوزه بهبود ببخشید. درحالی‌که قهوه می‌نوشید یا دوش می‌گیرید یا به محل کار خود می‌­روید، این تمرین  را انجام دهید. این‌یک آزمایش فکری است بنابراین می‌توانید چند کار را انجام دهید. پس از پایان کار ، یک دقیقه وقت بگذارید و نتیجه‌گیری خود را بنویسید.

شاید روزی در حال دوش گرفتن باشید و به این فکر کنید که چگونه می‌توانید غذای سالم‌تری بخورید. شما به این فکر می‌کنید که چگونه هرگز ناهار را فست فودی نخورید. به این ترتیب شما روزی یکبار به فست فود نمی‌روید، با این کار، هم صرفه جویی می‌کنید و هم انرژی بیشتری دارد. شما هدف فست فودی خود را دوبار در هفته تعیین می کنید .پس بهتر است این هدف خود  را بنویسید.

نوشتن هدف به ایجاد اثر گلوله برفی کمک می کند

این موضوع به مغز شما سیگنال مهم بودن را می‌فرستد. نوشتن یک هدف، برای شما در طول روز به عنوان یک یادآور خواهد بود. یادداشت را نه‌تنها خواهید دید بلکه هنگام نوشتن آن را به خاطرخواهید سپرد. اهداف خود را ثبت کنید تا بتوانید به عقب برگردید و آن‌ها را دوباره مرور کنید.

ببینید به چه اهدافی رسیده‌اید و به چه اهدافی نرسیده‌اید. اگر به هدفی نرسیدید ، به این فکر کنید که دلیل آن چیست؟ آیا به اندازه کافی تلاش نکردید؟ آیا منابع مورد نیازتان را جذب نکردید؟ آیا شخصیت مورد نظر برای رسیدن به آن هدف را ندارید؟ اگر هدف مهمی دارید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید به آن دست پیدا کنید و روش درست برای رسیدن به این هدف چیست.

اهداف خود را اصلاح کنید تا قابل‌دستیابی شوند

شاید هدف شما این بود که هرروز صبح به مدت ۱۰ دقیقه ورزش کنید، اما متوجه شدید که هرگز وقت چنین کاری را ندارید. تناسب‌اندام برای شما مهم است بنابراین احساس بدی دارید که در این هدف شکست‌خورده‌اید. خودزنی نکنید شاید بتوانید زمان را تغییر دهید.

در ادامه روشی را ارائه‌ می‌کنیم که می‌تواند برای رسیدن به اهداف موردنظر به شما کمک کند تا با تمرکز بیشتری به سمت اهدافتان حرکت کنید. اگر هرکدام از این‌ها برای شما مناسب نیست یا احساس می‌کنید نیازی به پیشرفت در آن زمینه ندارید ، آزادانه آن را متناسب با نیازهای خود اصلاح کنید.

چگونه می‌توانید سالم تر باشید؟

به این فکر کنید که قربانی چه وسوسه‌هایی می‌شوید. هیچ‌یک از ما ابرقهرمان نیستیم ، همه وسوسه می‌شویم. شاید بتوانید از خوردن یک ناهار ناسالم خودداری کنید ، اما زمان صبحانه نمی‌توانید شیرینی را با قهوه خود میل نکنید. تنظیم مراحل تهیه قهوه در خانه به شما کمک می‌کند تا مجبور نباشید هرروز با این وسوسه مبارزه کنید.

اگر ترجیح می‌دهید به  آهنگ  گوش دهید: پادکست موردعلاقه خود را دم دست بگذارید.

سه هدفی که می‌خواهید که در طول آخر هفته به آن برسید، چیست؟

آن‌ها را یادداشت کنید و انجام آن‌ها را در اولویت قرار دهید. برای این کار  نیازی به اهداف بزرگ نیستند. سه هدفی که می‌توانید برای خود تعیین کنید چیست؟

به طور مثال:

  • آخر هفته هرروز حداقل ۱۰ دقیقه ورزش کنید
  • حداقل یک مقاله در وبلاگ  خود بنویسید
  • آخر هفته ماشین خود را به کارواش ببرید

زمان زیادی نمی خواهد

نیازی نیست که آن‌ها اهداف بزرگی باشند یا زمان زیادی را به خود اختصاص دهند. وقتی آن‌ها را یادداشت می‌کنید ، در طول روزبه آن‌ها فکر خواهید کرد. دستیابی به این اهداف به شما کمک می‌کند تا حرکت خود را به کمک اثر گلوله برفی شروع کنید و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.به یک هدف بلندمدت فکر کنید که دوست دارید انجام دهید. این هدف  یک‌شبه اتفاق نخواهد افتاد ، اما ما می‌توانیم با صرف چند دقیقه کار روزانه روی موضوع ، آرام‌آرام  به آن هدف اصلی برسیم و اثر گلوله برفی را در آن ایجاد کنیم.

نتیجه:

فقط ۵ دقیقه در مورد هر یک از این دسته‌ها به فکر کردن و یادگیری اختصاص دهید. باگذشت زمان متوجه تفاوت عمده‌ای در زندگی کلی خودخواهید شد. مهم است که با تکه‌های کوچک و قابل‌کنترل شروع کنید. هدفی را برای صرف ۳ ساعت تحقیق در مورد بهترین برنامه‌های غذایی تعیین نکنید. ۵ دقیقه وقت بگذارید و یک مقاله بخوانید. آن را به‌عنوان هدفی قابل‌کنترل در نظر بگیرید و سپس آنچه آموخته‌اید را عملی کنید.

باگذشت زمان ، این پیشرفت‌های کوچک افزایشی، تغییر اساسی  مانند گلوله برفی در زندگی شما ایجاد می‌کنند. شما انتخاب‌های بهتری را شروع خواهید کرد زیرا همه‌ فن حریف شده ­اید.

همه‌چیز جمع می‌شود. هنگامی‌که یک برنامه ورزشی را شروع می‌کنید ، انگیزه بیشتری برای تغذیه سالم خواهید داشت. اگر کمی سالم غذا بخورید ، احساس بهتری نسبت به خودخواهید داشت و در هنگام برخورد با  دیگران صبر بیشتری خواهید داشت. فواید حاصل از سلامتی ، مالی یا روابط شما به سایر حوزه‌های زندگی شما نیز سرایت می‌کند.

یک کیسه‌پر از آب نباشید ، امروز اثر گلوله برفی را شروع کنید.

بسیاری از افراد، به‌ویژه افرادی که دارای طرز فکر رژیمی هستند ، فکر می‌کنند کاهش وزن کاملاً مربوط به تغییرات بزرگ است. این افراد معمولاً رویکرد “همه‌یاهیچ” را اتخاذ می‌کنند زیرا معتقدند که تغییر در وزن یا شکل بدن آن‌ها تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که آن‌ها تغییرات بزرگی در رژیم غذایی یا برنامه ورزشی خود ایجاد کنند و به گلوله برفی بزرگ همان ابتدا دست پیدا کنند. و ازنظر آن‌ها ، تغییرات بزرگ اغلب به معنای کامل بودن است.

بااین‌حال ، بزرگ‌ترین تغییرات زمانی اتفاق می‌افتد که ثابت‌قدم باشید. سازگاری به معنای انجام کامل کارها نیست. این به معنای پیشرفت هرروزه است ، حتی اگر آن در روزهای زیادی، کمتر از ایده آل باشند . زیرا وقتی ثابت‌قدم باشید ، می‌توانید از اثرات گلوله برفی تغییرات کوچک که منجر به نتایج بزرگ می‌شوند لذت ببرید.

اثر مرکب چیست؟

اثر مرکب ، استراتژی برداشت نتایج حاصل از اقدامات به‌ظاهر ناچیز است. وقتی کارهای کوچک به‌طور مداوم در طول زمان انجام می‌شوند به نتیجه خاصی منجر می‌شوند . برای  کاهش وزن ، تجارت و زندگی شما و به‌طورکلی همه چیز را در بر می­ گیرد .اثر مرکب را می ­توان تعبیر دیگری از اثر گلوله برفی دانست،  اما باید مواظب خود باشید زیرا این می‌تواند برای شما یا علیه شما باشد.

هرروز ما هزاران تصمیم کوچک و بزرگ می‌گیریم که هر یک از آن‌ها با تصمیم‌های دیگر ترکیب می‌شوند تا تعیین کنند که ما به چه نتیجه ای  خواهیم رسید. برخی از تصمیمات برای ما مفید بوده و به ما کمک می‌کنند تا به اهداف خود برسیم ، درحالی‌که تصمیمات دیگر منجر به نتایج منفی می‌شود.

اثر مرکب و اثر گلوله برفی در کسب ثروت

یکی از بهترین راه‌ها برای نشان دادن قدرت اثر مرکب  و اثر گلوله برفی ، نگاه به یک افسانه است.

مرد ثروتمندی که نزدیک به پایان زندگی خود بود پسران دوقلوی خود را به بالین خود خواند و به آن‌ها گفت که می‌خواهد به آن‌ها فرصتی دهد  تا آن ها نیز ثروتمند شدن  را در زندگی خود ، تجربه کنند. او به آن‌ها گفت که کیف پولی به آن‌ها می‌دهد تا ماجراجوی خودشان را  برای تأمین مالی انجام دهند ، اما آنچه برای آن‌ها می‌ماند انتخاب خود آن‌هاست.

آن‌ها می‌توانند ۱ میلیون دلار پول نقد یا یک پنی که برای ۳۱ روز آینده هرروز دو برابر ارزش دارد را انتخاب کنند. اما هرچه را انتخاب کردند ، باید یک ماه کامل در کیف پول، تحت مراقبت یک وکیل نگه دارند، بنابراین وقت داشتند که در مورد چگونگی استفاده از آن فکر کنند. بااین‌حال ، آن‌ها می‌توانند یک حساب  اعتباری در بانک پدرشان باز کنند. پدر به پسرانش گفت که یک‌ شب در مورد انتخاب خود فکر کنند و صبح او را از تصمیم خود مطلع کنند.

آگاه کردن پدر

پسر اول تقریباً بلافاصله تصمیم گرفت که یک‌میلیون دلار را بگیرد و آن شب را در فکر نحوه خرج کردنش گذراند. پسر دوم با دقت در مورد انتخاب خود فکر کرد. صبح روز بعد ، هر دو پسر پدرشان را در مورد تصمیم خود ، آگاه کردند. پسر اول یک‌میلیون دلار خود را انتخاب کرد و از دریافت چنین ثروتی خوشحال شد. پسر دوم ، علیرغم تمسخر برادرش ، یک پنی را انتخاب کرد.

برادر اول بلافاصله حساب خود را باز کرد  و تیمی را به عنوان  کارمند  استخدام کرد  و برای خود مدیر اجرایی ، سرمایه‌گذار ، تحلیل گران بازار و مشاوران مالی برای خود گرفت. او همچنین یک‌خانه گران‌قیمت اجاره کرد تا در آن روزهای خود را صرف کار  و  چگونگی  تبدیل میلیون دلار خود به ثروت بزرگتری کند.

روز دوم پسر دوم ۲ پنی داشت. روز سوم ، او ۴ پنی درآمد داشت. در پایان هفته اول ، او  فقط ۶۴ پنی داشت . خیلی بیشتر ازآنچه با آن شروع کرده بود ، اما به‌سختی ثروت زیادی را می ­توانست با آن متصور شود. در پایان هفته دوم ، سکه‌ها به چیزی بیش از ۸۱ دلار رسیده بودند ، حتی برای خرید یک وعده غذایی خوب هم کافی نبود.

دیدار با وکیل

در روز ۲۸ ، مدیر اجرایی خبر نگران‌کننده‌ای را به پسر اول داد. بازارها رکود اقتصادی را تجربه کرده بودند و باید در پروژه‌های مالی  خود تجدیدنظر کنند ، اما او  با خود گفت چند روز دیگر اوضاع به روال قبل بازخواهد گشت. صبح روز سی و یکم ، روزی که پسران به دیدار وکیل خود می‌رفتند تا  بتوانند سرانجام کیف پول خود را دریافت کنند. قبل از رفتن پسر اول ، سرمایه‌گذار اجرایی او آمد تا چند خبر به او بدهد.

برخی از سرمایه‌گذاری‌ها عملکرد خوبی داشته‌اند ، اما برخی دیگر عملکرد خوبی نداشته‌اند. درمجموع ، آن‌ها ۵۰٪ بازده داشته‌اند ، یعنی ارزش ۱ میلیون دلار اکنون ۱.۵ میلیون دلار است. بااین‌حال ، پس از  بررسی تمام هزینه‌های انجام‌شده ، به‌اضافه حقوق کارمندان ، این صورتحساب ۱.۷۵ میلیون دلار بود. پسر اول نه‌تنها ۱ میلیون دلار خود را ازدست‌داده بود بلکه اکنون  ۲۵۰ هزار دلار نیز بدهکار شده بود.

اثر گلوله برفی و کیف پول مولتی میلیاردی

در همین حال ، پسر دوم به دیدار وکیل  می‌رود. در روز ۲۸ ، تعداد سکه‌ها از مرز ۱ میلیون دلار عبور کرده بودند. در روز ۲۹ ، بیش از ۲.۵ میلیون دلار پول داشت . روز سیم این رقم از ۵ میلیون دلار فراتر رفته بود و در آخرین روز و در روز سی و یکم، وکیل ثروتی به ارزش ۱۰،۷۳۷،۴۱۸ دلار را به او تحویل داد!

این قدرت منافع مرکب  و اثر گلوله برفی است .

اثر گلوله برفی و اثر مرکب چگونه به شما کمک می‌کند؟

اثر مرکب و گلوله برفی از اندک شروع می‌شود ، اما درواقع باگذشت زمان به برخی از دستاوردهای بزرگ منجر می ­شود. این به‌این‌ترتیب است که درآمد اضافی­‌تر شما، باگذشت زمان رشد می‌کند. شما با یک مقدار اولیه شروع می‌کنید ، اما هرماه مقدار بیشتری به‌حساب خود اضافه می‌کنید که علاوه بر این  به مبلغی که از ماه قبل داشتید اضافه می‌شود. و هرماه با مبلغی رو به رشد در حساب شما ، سرمایه بیشتری برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که سود بیشتری هم به شما می‌رساند.

این اصل قدرتمند اثر مرکب  یا اثر گلوله برفی در همه زمینه‌های زندگی شما از جمله  شغل ، حرفه و حتی کاهش وزن مؤثر است. با پیشرفت مداوم از طریق انتخاب‌های روزمره ، سرانجام متوجه تغییر بزرگی در شرایط خود می‌شوید ، حتی اگر پیشرفت روزانه شما کم به نظر برسد.

اثر گلوله برفی چگونه می‌تواند شمارا از بین ببرد

بااین‌حال ، همان‌طور که انتخاب‌های روزمره شمارا به سمت موفقیت سوق می‌دهد ، می‌تواند خنثی‌کننده شما نیز باشد. در مثال بالا تصور کنید چه اتفاقی می‌افتاد اگر پسر دوم به‌جای به دست آوردن پول ، هرروز دو برابر پول خرج می­ کرد.  او با این روش در  یک ماه ، نزدیک به ۱۱ میلیون دلار هزینه کرده بود! در آغاز ، انتخاب ۲ پنی یا حتی ۶۴ پنی تفاوت چندانی در کیف پول پسر دوم ایجاد نمی‌کرد. اما باگذشت زمان ، این تفاوت بزرگی ایجاد می‌کرد.

می‌بینید که در زندگی ، و به‌ویژه با تغییر شکل بدن ، اصلی­ ترین انتخاب شما  چندان مهم نیست ، بلکه مواردی است که فکر می‌کنید مهم نیستند. به‌عنوان‌مثال ، انتخاب هر شب خوردن یک نوار شکلات ۵۰ گرمی خیلی افراطی به نظر نمی‌رسد. مطمئناً ، خوردن ۵۰ گرم شکلات باعث افزایش وزن نمی‌شود. بااین‌حال ، طی یک هفته ، این معادل ۳۵۰ گرم شکلات است. و در طی یک سال ، این مقدار به بیش از ۱۸ کیلو شکلات می رسد. آیا با این مقدار شکلات نمی ­تواند باعث چاقی شما شود؟

چرا کمال‌گرایی در اثر گلوله برفی کار نمی‌کند

یک اشتباه رایج که مردم مرتکب می‌شوند این است که باور دارند تلاش‌های بزرگ تنها راه پیشرفت و دستیابی به چیزهای بزرگ است. وقتی نوبت به کاهش وزن می‌رسد ، این معمولاً به معنای رژیم گرفتن و تقویت برنامه ورزشی و سپس بی‌عیب بودن در هر دو است. اما کامل بودن غیرممکن است. این نه‌تنها به اراده متکی است ، بلکه مؤثر هم نیست  و همچنین باعث ایجاد استرس زیادی می‌شود ، که کاهش وزن را برای شما دشوارتر می‌کند ، یا در برخی موارد ممکن است باعث شود افزایش وزن پیدا کنید.

وقتی افراد سعی می‌کنند در برنامه غذایی و ورزشی خود عالی عمل کنند ، درنتیجه معمولاً پرخوری می‌کنند. دلیل این امر این است که برای رژیم گرفتن نیاز به محدود کردن غذای خود دارید تا بتوانید کالری دریافتی خود را برای کاهش وزن کنترل کنید. این کنترل سطح بالا شامل گرسنگی ، محدودیت و قوانین خاص، شمارا به سمت پرخوری سوق می‌دهد. که درنتیجه باعث می‌شود غذای خود را بیش‌ازحد محدود کنید. این فقط یک حلقه باطل دائمی گرسنگی و پرخوری ایجاد می‌کند ، که فقط شمارا از اهداف کاهش وزن دور می‌کند.

رژیم گرفتن ، رفع سریع و محدود کردن غذای شما وضعیتی مشابه پسر اول را ایجاد می‌کند ، پسری که تمام پول خود را خرج  و خودش را بدهکار کرد. ممکن است به نظر برسد که این جواب خوبی است ، زیرا پر از اقدامات “بزرگ” است . در سیستم غذای خود تغییرات زیادی ایجاد می‌کنید و ورزش زیادی انجام می‌دهید. اما این موضوع  تنها چیزی که برای شما به ارمغان می‌آورد یک دنیای درد است ، زیرا شمارا از اهداف خود دورتر می‌کند.

چرا ایجاد عادت‌ها مهم هستند؟

قدرت اثر گلوله برفی در کارهای کوچکی است که انجام می‌دهید. گرچه ممکن است کوچک و ناچیز به نظر برسند ، درست مانند سکه‌هایی که در  یک کیف و در طول زمان جمع می‌شوند. بااین‌حال ، تنها راه برای اطمینان از اینکه شما یک اثر گلوله برفی مثبت ایجاد می‌کنید ، ایجاد عاداتی است که شمارا به سمت مکانی که می‌خواهید سوق دهد.

عادت‌ها سهم بزرگی در سفر کاهش وزن شما دارند زیرا این‌ها الگوی رفتاری ناخودآگاه هستند که شما حتی بدون آنکه متوجه شوید انجام می‌دهید. به‌طور مؤثر ، آن‌ها زندگی شمارا اداره می‌کنند بدون اینکه شما حتی متوجه آن شوید. این بدان معناست که برای کاهش وزن و داشتن زندگی موردنظر خود ، باید عاداتی ایجاد کنید که این اهداف را پشتیبانی می‌کند.

سردرد عجیب

چند سال پیش ، حسین یک دوره سردرد میگرنی شدیدی را تجربه کرد و در این مورد برای معالجعه و رهایی از این درد به پزشک مراجعه کرد. طی ۹-۱۰ سال زندگی او دگرگون شد و اوضاع به طرز وحشتناکی اشتباه پیش رفت. وی می گوید: ” حرفه خود را کنار گذاشتم ، از خانواده و دوستانم ناراضی شدم و از خانه بیرون زدم و به یک فرد بی‌خانمان تبدیل شدم و در نهایت در افسردگی عمیقی فرورفتم. در این زمان بود که من یادداشت خودکشی نوشتم و اقدام به خودکشی کردم. طی نه سال آینده یک‌بار دیگر اقدام به خودکشی کردم ، ۳۵ مورد مصرف بیش‌ازحد مواد سمی و ۴۵ مورد تشنج داشتم. همه این‌ها هر بار مرا به مرگ نزدیک ­تر می‌کرد. ”

چه چیزی اشتباه پیش رفت؟

پزشک حسین (به‌طور تصادفی) مورفین برای او تجویز کرد و با این اتفاق حسین به آن معتاد شد. این‌یک واقعه کوچک فردی است که در یک دهه رخ داد و تقریباً چندین بار او را کشت. این داستان بسیار جالب است زیرا ممکن است ما هم در همان موقعیت حسین  قرار داشته باشیم .علی می‌گوید  من هم ۳۱ ساله هستم و اوایل امسال سردردهای ناتوان‌کننده و بسیار دردناکی داشتم. من در مدت‌زمان ۱۰ روز سه بار به اورژانس رفتم.

هر وقت دکتر می خواست به من دارو بدهد تا علائمم را برطرف کند ، من آن را زیر سؤال می‌بردم. من در مورد داروها و دوز داروها به‌جای استفاده از تجویزها در مورد آن ­ها تحقیق کردم .شل کننده‌های عضلانی برای من تجویز شد ، اما هدف من این بود که از مصرف آن‌ها اجتناب کنم ، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد.

با داروهای تجویزی نیازی به اعتیاد به سبک  گلوله برفی نیست.زیرا عوارض آن دوباره انسان را درگیر خود می­ کند.

گلوله برفی مرگ

زندگی بی‌خطر است ، زیرا چیزهای به‌ظاهر بی‌خطر می‌توانند گلوله برفی را بدتر و بزرگ­تر یا حتی زندگی شمارا خراب کنند.یکی از شرم‌آورترین و تحقیرآمیزترین قسمت‌های گذشته علی این است که قبل از اینکه بتواند بهبود یابد ، به خودش اجازه داد از  یک عنکبوت بترسد و دو سال به خاطر همین اضطراب فلج‌کننده را تحمل کرد. نیش یک عنکبوت غیر تهدیدکننده زندگی  او را به مدت ۲ سال خراب کرد.

او می‌گوید به همین دلیل من  به تجویز دکتر مبنی بر استفاده از دارو توجه نکردم و به جستجوی یک‌راه‌حل واقعی پرداختم. به همین دلیل وقتی احساس کردم می‌توانم بلافاصله مصرف داروی شل کننده عضلات را متوقف کنم، بدون هیچ تردیدی این کار را انجام دادم.اگر علی اشتباه انتخاب می‌کرد ممکن بود سردردهایش به اعتیاد یا وابستگی به مواد مخدر تبدیل شود. اگر دلیل آن را پیدا نمی‌کرد ممکن بود دچار سردردهای مزمن بیشتری شود.

نقاط محرک 

او از طریق ماساژ ماهرانه و مراقبت‌های خاص، نقاط محرک سردرد خود  از بین رفت. تنش شدید عضلانی در قسمت فوقانی کمر و گردن او  بسیار فروکش کرده بود و برای سومین هفته متوالی شاهد بهبود مداوم خود بود. او می‌گوید  من هیچ  وجه دردی ندارم ، دامنه حرکتی من به حالت عادی برگشته و من دوباره خوب می‌خوابم.

فکر کردن در مورد راه‌هایی که می‌توانست پیش رفته باشد عجیب است ، زیرا او برای حل این مشکل چیزهای زیادی را امتحان کرد: حمام گرم نمک ، ماساژ حرفه‌ای ، استراحت کامل روی نیمکت برای روزهای زیاد ، فیزیوتراپی ، گرما درمانی ، سرما درمانی ، مکمل منیزیم ، ، مرتب‌سازی مجدد ارگونومی میز کار و استفاده از غلتک‌ها و گلوله‌های مختلف چرخشی  که هیچ‌یک از آن‌ها نتوانست مشکل را برطرف کند.

او م می‌گوید من فوق‌العاده خوشبخت هستم که همچنان برای یافتن راه‌حل مناسب پافشاری کردم. اگر این کار را نمی‌کردم ، می‌توانستم تا آخر عمر درد کمر ، گردن و سردرد وحشتناک را به همراه داشته باشم . به‌علاوه اعتیاد یا وابستگی به دارو برای مقابله با درد هم به آن اضافه می­ شد که اثر گلوله برفی وحشتناکی را برای او به وجود می ­آورد. این موضوع می ­توانست روی سلامت جسمی و روانی او  در چندین سطح تأثیر منفی بگذارد. تأثیر اثر گلوله برفی منفی طی سال‌های متمادی غیرقابل محاسبه است.

این‌ موضوع می ­توانست یک گلوله برفی از مرگ  برای او باشد. او ماساژور مناسبی را پیدا کرد که آن نقاط تحریک‌کننده را در گردن او آزاد کرد که او  توانست از شر این دردها  خلاص شود. تفاوت بین این راه‌حل که کارکرده و آن‌هایی که مفید نبوده اندک است.مانند این است که  ریز گلوله برفی ­ها را اشتباه انتخاب کنیم.

بسیاری از افراد می‌گویند: “من قبلاً همه‌چیز را مانند داروهای مختلف امتحان کرده‌ام” . ما فکر می‌کنیم مردم این کار را به‌طورکلی با مواد مخدر انجام می‌دهند ، اما نمی‌خواهیم شما فکر کنید این‌یک جنجال ضد دارو است. این مربوط به اهمیت موضوع  تعیین‌کننده زندگی  با اثر گلوله برفی است و استفاده از  داروها فقط یک نمونه عالی از آن هستند.

اثر گلوله برفی از ۳ سال قبل

قبل از اینکه به مشکل کمر علی به‌عنوان اولین گلوله برفی نگاه کنیم که می‌تواند به مواد مخدر یا مشکلات بیشتر تبدیل شود ، در نظر بگیرید که مشکل کمر او، دیگر  اولین مسئله نبود. این موضوع  از یک ریز گلوله برفی کوچک دیگر بود که می ­توانست گلوله برفی­ های دیگر را به آن پیوند بزند  و اتفاقات وحشتناک ­تری را به وجود آورد.

مشکلات کمر و گردن او  مربوط به عادت‌های رایانه‌ای بود که نشان می ­داد او در هنگام استفاده از آن عادت­ های نشستن بسیار بدی داشت ­. او  می‌گوید خیلی کم به آن  فکر می کردم و هرروز با عادت‌های اشتباهی که داشتم پشت میز می­ نشستم و فکر نمی کردم آن ها   به من آسیب زیادی برسانند ، اما باگذشت زمان ، آن­ ها روی هم جمع شدند و به من آسیب رساندند. فشار مکرر در پشت و گردن همچنان ادامه داشت تا اینکه ازنظر جسمی متوجه آن شد. این البته ” اثر گلوله برفی بد” بسیار رایجی است که امروزه ممکن است برای همه ما وجود داشته باشد.

کمردرد اولین  علت معلولیت در سراسر جهان است. کمردرد سومین دلیل مراجعه افراد به پزشک است.

اگر افراد حالت‌های بدنی درست  را پشت میزتحریر و حالت نشسته و ایستاده را از سنین پایین انجام دهند و برای تقویت ماهیچه‌هایی که آن‌ها را به حالت ایستاده نگه می‌دارند ، کمی وقت بگذارند ، این مسئله تعداد ناتوان‌کننده مشکلات پشت سر آن  را کاهش می‌دهد.

این اثر گلوله برفی است:

صفحه یا صندلی خود را در ارتفاع نامناسبی قرار داده‌اید.

ارگونومی ضعیف شما باعث فشار مکرر به قسمت‌های اساسی پشت و گردن می‌شود.

در آخر دچار کمردرد یا ناتوانی می‌شوید.

کاملاً ممکن است که چنین چیزی کوچک  و ویرانگری وجود داشته باشد. با مشکل گردنی که علی داشت ، اگر درمان مؤثری دریافت نمی‌کرد ، روند فرسایش وضعیت بدن او ادامه می‌یافت زیرا بدون درد نمی‌توانست به‌طور طبیعی حرکت کند ، تنش باعث ایجاد تنش بیشتر و غیره می‌شود.

اثر گلوله ­برفی کلاسیک

“گلوله برفی بد” کلاسیک زمانی است که یک مشکل باعث مشکلات بیشتر و شدیدتر شود. مثل شخصی که به خاطر شکست عاطفی به مواد مخدر روی می‌آورد.

گلوله‌های برفی خوب!

اثر گلوله‌های برفی نباید بد باشند! تقریباً همه موفقیت و خوشبختی فعلی خود را مدیون اثر گلوله برفی هستیم. به طور مثال ، علی  هرروز تمرین برای از بین بردن یک فشار زیاد و درد شدید را شروع کرد (یک گلوله برفی بسیار ریز ، درست است؟)

مغز او تغییر کرد و ورزش عادی شد.او ورزش مکرر را شروع کرد.

افزایش ورزش به میزان قابل‌توجهی سلامت جسمی و روانی ، توانایی ورزشی ، خلق‌وخوی عمومی و اعتمادبه‌نفس را بهبود بخشید.

فرض کنید می‌خواهید کتابی بنویسید اولین گلوله برفی کوچک می­‌تواند نوشتن روزانه ۵۰ کلمه باشد. وقتی هر روز  همین مقدار را به آن اضافه کنید، بعد از مدتی متوجه می‌شوید که همین نوشته‌های کوچک در حال حاضر یک کتاب شده است. یک عادت روزانه کوچک از شما یک نویسنده می‌سازد.

اکنون می‌توانید چندین کتاب دیگر با همین شیوه  بنویسید و اثر گلوله برفی را برای آن ایجاد کنید.

بزرگ‌ترین بردوباخت‌های زندگی تقریباً همیشه نتیجه اثر گلوله برفی است. اگر مشکلات و مسائل گذشته خود را برسی کنید می‌تواند اثر گلوله برفی را در آن‌ها مشاهده کنید. هر چیز خوب یا بدی را می‌توان در یک گلوله برفی کوچک جستجو کرد که آغازگر یک اتفاق بزرگ بوده است. لحظه‌ای وقت بگذارید و نعمت‌ها و مشکلات خود را در نظر بگیرید و ببینید آیا می‌توانید ریشه آن‌ها را پیدا کنید.

اثرگلوله برفی از کنترل خارج شده

اگر یک گلوله برفی بد از کنترل خارج‌شده است ، باید به دنبال راه‌حل‌های خوب برای کنترل گلوله برفی باشید. به عنوان مثال به کاری که علی برای بهبود کمردرد خود انجام داد دقت کنید. او  یک گلوله برفی مثبت با استفاده از جلسات ماساژ ، جلسات فیزیوتراپی  ایجاد کرده تا به بدن خود برای بهبود کمردرد کمک کند. این گلوله برفی مثبت او را به‌سلامتی برگردانده است!

مشکلاتی که در زندگی داریم در ابتدا یک گلوله برفی کوچک بودند. به مرور انقدر بزرگ شده‌اند و اگر بخواهید می‌توانید جلوی آن‌ها را بگیرید.

کلام آخر

درسی که از تغییر زندگی خود با اثر گلوله برفی و عادت‌های کوچک آموخته‌ایم این است که زندگی از ‌چیزهای کوچکی تشکیل شده است که می‌توانند نتایج بزرگی را به وجود آورند.

دلیل تاثیر زیاد اثر گلوله برفی و تغییرات کوچک این است که چیزهای کوچک هرگز کوچک نمی‌مانند ، آن‌ها گلوله‌های برفی‌­هایی هستند که به پایین تپه‌های برفی می‌غلتند. بیایید گلوله‌های برفی خود را عاقلانه انتخاب کنیم و در مسیر درست قرار بگیریم  و با رشد و پیشرفت خود سریع تر  به اهداف و خواسته ­های خود برسیم و با کمک آن بهترین خودمان باشیم.

آیا شما از اثر گلوله برفی استفاده می کنید؟آیا دوست دارید از این مهارت در زندگی خود استفاده کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید