۳۲ گام برای فراموش کردن یک فرد در زندگی

خانه » بلاگ » ۳۲ گام برای فراموش کردن یک فرد در زندگی

فهرست عناوین

۳۲ گام برای فراموش کردن یک فرد در زندگی

 

آیا نمی‌توانید به کسی فکر نکنید؟ یک عشق جدید  وجود دارد که رابطه قبلی را جبران نخواهد کرد؟  عشقی سابق وجود دارد  که نمی‌توانید او را فراموش کنید؟

هرکسی که باشد ، بیرون راندن و فراموش کردن یک فرد از مغز کار دشواری است. بدترین قسمت  ماجرا این است که هرچه بیشتر سعی کنید از فکر کردن در مورد شخصی صرف‌نظر کنید ، بیشتر به او فکر می‌کنید!

این چرخه‌ای است که شکستن آن سخت است. اما درحالی‌که نمی‌توانید دقیقاً ذهن خود و آنچه را که او فکر می‌کند کنترل کنید ، اقدامات مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای غلبه بر این فکر در مورد یک شخص و فراموش کردن یک فرد، انجام دهید تا بتوانید زندگی خود را ادامه دهید.بنابراین اگر شما آماده‌اید که از عشق سابق یا عشق جبران‌ناپذیر خود عبور کنید و یک‌بار برای همیشه در مورد آن‌ها فکر نکنید  و او را فراموش کنید، ما  در این مقاله می‌توانیم به شما کمک کنیم.

در ادامه به  ۳۲ کاری که می توانید دیگران را فراموش کنید اشاره می­کنیم  تا بتوانید به کمک  آن‌ها  این چالش را پشت سر بگذارید و به زندگی خود را ادامه دهید.

۱. تمام مخاطبین را برش دهید و فراموش کنید

به قول قدیمی‌ها ، “دور از چشم ، دور از ذهن”.هنگامی‌که می‌خواهید از شخصی عبور کنید و او را فراموش کنید ، باید فکر کردن در رابطه با  او را متوقف کنید.

مشکل چیست؟ فراموش کردن یک فرد تقریباً غیرممکن است . زیرا زمانی که باکسی زندگی صمیمانه‌ای داشته‌اید و به‌طور شگفت‌آوری آن فرد بازندگی شما درهم‌آمیخته بوده است و بخواهید آن را فراموش کنید بدون اینکه بخواهید برخی از قطعات زندگی شما به‌شدت تغییر نکند، امکان‌پذیر نیست.

ممکن است کاری نباشد که بخواهید انجام دهید ، اما اگر واقعاً می‌خواهید آن‌ها را از ذهن خود بیرون کنید  و آن‌ها را فراموش کنید،  این کار کاملاً ضروری است.تغییرات لازم را برای تنظیم مجدد زندگی خود به‌گونه‌ای انجام دهید که از تلاقی بازندگی آن‌ها جلوگیری کند. دردسرهای فزاینده‌ای در این کار وجود دارد ، فقط به این دلیل است که تغییر زندگی شما همیشه آسان نیست . اما تا زمانی که دیدن آن‌ها را برای مدت‌زمان قابل‌توجهی متوقف نکنید ، هرگز آن‌ها را از ذهن خود بیرون نخواهید کرد و نمی­توانید آن­ها را فراموش کنید.

۲. می‌خواهم به جلو حرکت کنم

اگر می‌خواهید فراموش کردن یک فرد را امتحان کنید؛ این کار بقیه زندگی شما را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد. از خود بپرسید: آیا واقعاً این چیزی است که می‌خواهید؟ بنابراین بسیاری از ما در سکوت رنج می‌بریم ، و این همیشه به این دلیل نیست که چاره‌ای نداریم ، بلکه به این دلیل است که تنها کاری است که می‌دانیم چگونه انجام دهیم.

وجود آن شخص در زندگی ، یا حتی فقط در افکار شما چیزی است که به آن عادت کرده‌اید و نمی‌خواهید در مورد آن‌ها فکر کنید حتی اگر همه درد شما  همین موضوع باشد.برای اینکه واقعاً فکر کردن در مورد شخص دیگری را متوقف کنید ، واقعاً باید این موضوع را بخواهید.

آن را به‌عنوان یک مانترا یا عبارت تأکیدی با خود، تکرار کنید: ”من می‌خواهم این شخص از ذهنم بیرون برود. من می‌خواهم بدون فکر کردن درباره او زندگی کنم. من می‌خواهم سرانجام به جلو حرکت کنم. “شما باید خود را از صمیم قلب متقاعد کنید که وقت شما برای ادامه کار بافکر او به سررسیده است و باید او را فراموش کنید.

۳. برای فراموش کردن شروع به انجام کارها کنید

تمام‌روز دراز کشیدن در رختخواب و گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی ، ذهن شمارا از او دور نمی‌کند و درواقع اگر می‌خواهید وسواس خود را متوقف کنید ، این کار بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.واقعیت این است که شما به تحریک نیاز دارید .چه جسمی و چه روحی  که  تنها راهی است که می‌توانید از طریق آن فرد را فراموش کنید.

پس بروید و کارهایی را انجام دهید.مهم نیست که چه‌کاری انجام می‌دهید ، تا زمانی که بیرون از خانه هستید ، کارها را انجام می‌دهید و ذهن خود را مجبور می‌کنید به معنای واقعی کلمه هر چیزی فراموش کند. شاید علاقه خود را به سرگرمی‌های قدیمی دوباره جبران کنید ، سرگرمی‌های جدیدی برای انتخاب پیدا کنید ، به یک انجمن جدید بپیوندید یا کاری مانند پیاده‌روی یا رفتن ورزش کردن را انجام دهید.

به خود یادآوری کنید که در دنیای فیزیکی وجود دارید ، صرفاً در طوفان افکار خود گم نشده‌اید . به خود بفهمانید شما نسبت به علاقه‌ای که  به یک فرد داشته‌اید صرف‌نظر کرده‌اید.

۴. خوشبختی را از راه‌های جدید پیدا کنید

شما  در زندگی احساس می‌کنید که وارونه شده اید.جدول ثبات شما ورق زده‌شده است ، و اکنون قطعات مختلف واقعیت شما در سطح زمین پراکنده‌شده است ، و شما حتی نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، زیرا می‌خواهید همه‌چیز را تغییر دهید و درحالی‌که همه این‌ها را احساس می‌کنید ، به نظر می‌رسد شخصی که قبلاً دوستش داشتید اصلاً به شما اهمیت نمی‌دهد . این موضوع همه‌چیز را صد برابر بدتر می‌کند.

بهترین راه برای فراموش کردن یک فرد و حل مسائل  آن، کشف مجدد خوشبختی است .اما شادی دیگر ممکن است به روشی که شما قبلاً می‌فهمید نباشد.خوشبختی ممکن است اکنون شمارا با زوایای کاملاً جدید و غیرمنتظره‌ای روبرو کند ، و این اصلاً چیز بدی نیست . فقط شما هستید که می‌توانید کشف کنید این روش‌های جدید چه چیزهایی هستند.

۵. چرا نتیجه نگرفت؟

شما  در زندگی احساس می‌کنید که وارونه شده اید.جدول ثبات شما ورق زده‌شده است ، و اکنون قطعات مختلف واقعیت شما در سطح زمین پراکنده‌شده است ، و شما حتی نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، زیرا می‌خواهید همه‌چیز را تغییر دهید و درحالی‌که همه این‌ها را احساس می‌کنید ، به نظر می‌رسد شخصی که قبلاً دوستش داشتید اصلاً به شما اهمیت نمی‌دهد . این موضوع همه‌چیز را صد برابر بدتر می‌کند.

بهترین راه برای فراموش کردن یک فرد و حل مسائل  آن، کشف مجدد خوشبختی است .اما شادی دیگر ممکن است به روشی که شما قبلاً می‌فهمید نباشد.خوشبختی ممکن است اکنون شمارا با زوایای کاملاً جدید و غیرمنتظره‌ای روبرو کند ، و این اصلاً چیز بدی نیست . فقط شما هستید که می‌توانید کشف کنید این روش‌های جدید چه چیزهایی هستند.

۶. آینده بهتری را تصور کنید تا بتوانید فراموش کنید

شما باید از فکر کردن درباره این شخص دست‌بردارید زیرا آن‌ها  به‌سادگی برای شما مضر هستند. آن‌ها زشت‌ترین جنبه‌های شمارا نشان دادند و همچنین ممکن است زشت‌ترین جنبه‌های خود را نشان دهند.آیا واقعاً این نوع رابطه‌ای است که شما می‌خواهید ، نوعی پویایی است که می‌خواهید با آن پیر شوید؟

شما شایسته بهترین چیزها هستید ، و یک‌راه آسان برای اینکه خودتان را وادار به جلوگیری از وسواس در مورد آن‌ها کنید این است که بفهمید درک واقعی آن چقدر بد بود و یک رابطه بهتر چقدر می‌تواند خوب باشد.بنابراین تصور کنید شریک ایده آل شما ممکن است چگونه باشد.

شخصی را تصور کنید که:

وقتی احساس ضعف می‌کنید به شما قدرت می‌دهد. باعث می‌شود وقتی احساس کنترل نمی‌کنید ، آرام باشید.هرچقدر فکر شما احمقانه باشد ، حرف­های شمارا می‌شنود و درک می‌کند.شوخ‌طبعی دقیق شمارا به اشتراک می‌گذارد. برای همه پیچیدگی‌ها و کنجکاوی‌های شما ارزش قائل است. دوستتان  دارد برای آنچه که هستید .همیشه در نیمه‌راه شمارا ملاقات می‌کند و در هر مرحله به شما احترام می‌گذارد.

تصور کنید که بودن در کنار این شخص چگونه خواهد بود و به خود بگویید: این لازم نیست که یک رؤیا باشد.این می‌تواند کسی باشد که در زندگی شما واقعاً وجود داشته باشد ، به‌شرط آنکه به دنبال اوباشید.

۷. متوقف کردن خاطرات با آنلاین بودن

بنابراین همه کارهایی لازم است را انجام دهید: آن‌ها را کاملاً از زندگی خود بیرون کنید ، در زمان­های مختلف آن‌ها را (حضوری) ندیده‌اید و تمام تلاش‌های آن‌ها برای دستیابی به خود را نادیده بگیرید. اما یک اشتباه که احتمالاً هنوز مرتکب آن می‌شوید ممکن است وجود داشته باشد.شما هنوز آن‌ها را آنلاین دنبال می‌کنید.

راحت‌تر از هر زمان دیگری ماندن در رابطه در زندگی یک شخص ، حتی اگر اصلاً با او صحبت نکنید می‌تواند مانع از فراموش کردن یک فرد شود.شاید هنوز هم آن‌ها را در تمام شبکه‌های  اجتماعی دنبال کنید ، و حتی هفته‌ای چندین بار مستقیماً از پروفایل آن‌ها بازدید ‌کنید. شما آخرین پست‌های آن‌ها و آنچه را که آن‌ها انجام داده‌اند را می­بینید ، عمدتاً به این دلیل که می‌خواهید ببینید که چگونه این روابط با جدایی ادامه پیدا می­کند و آن‌ها  بعد از این رابطه چه کارهایی انجام می­دهند.

وقت رفتن و فراموش کردن یک فرد است . اگر تلاش درستی برای ادامه کار ندارید ، چگونه می‌توانید آن‌ها را از ذهن خود بیرون کنید؟

۸. یادآوری‌ها را دور بریزید تا فراموش کنید

این  موضوع می‌تواند سخت‌ترین قسمت جدایی باشد ، اما کاملاً ضروری است: دور ریختن تمام یادآوری‌های فیزیکی وجود آن‌ها را از زندگی شما دور می‌کند.

همه‌چیز باید برود. یا آن چیزهایی که او به شما داده  را به او پس دهید یا فقط آن‌ها را در سطل زباله بریزید.مهم نیست که چگونه این کار را انجام می‌دهید ؛ مهم این است که شما آن قسمت از یادگاری‌های نوستالژیک را از زندگی خود حذف کنید.هرچه زودتر محیط اطراف خود را از بقایای آن‌ها پاک‌کنید ، زودتر احساس می‌کنید می‌توانید دوباره نفس بکشید.

۹. با خود دوباره متحد شوید

وقتی نسبت به شخص دیگری وسواس پیدا می‌کنیم ، غالباً خودمان را از دست می‌دهیم.ما چیزهایی را که باعث می‌شوند ، “ما” خودمان  باشیم ، رها می‌کنیم ، زیرا همه آنچه می‌خواهیم این است که زندگی خود را وقف شخص دیگری کنیم.اما وقتی آن شخص مجبور به ترک زندگی ما شود ، پس فراموش می‌کنیم که چرا حتی در وهله اول می‌خواستیم با او  زندگی کنیم.

بنابراین بسیار مهم است که شما با خود متحد شوید. استعدادها ، و ویژگی‌هایی که شخصیت شمارا مشخص می‌کند به خاطر بسپارید وزندگی را برای خود دوباره شروع کنید.زندگی و هدف خود را در این کره خاکی بازیابی کنید و دلیل خود را برای بیدار شدن از خواب تعریف کنید.

۱۰. مقاومت پیشه کنید

شما با بزرگ‌ترین مبارزه‌ای که تاکنون داشته‌اید روبرو خواهید شد. اصرار بی‌وقفه و طاقت‌فرسا برای رسیدن به آن‌ها را کنار بگذارید.مهم نیست که چقدر همه کارها را “درست” انجام می‌دهید ، ناگهان عشق و علاقه‌ای به‌طرف مقابل خواهید داشت که باعث می‌شود شما به آسمان‌ها کشیده شوید و نام آن‌ها را فریاد بزنید ، به این امید که آن‌ها احساس کنند انرژی خود و احساسات خود را تلافی کنید.

اما شما باید خود را کنترل کنید. به خود یادآوری کنید که این احساس از بین خواهد رفت ، و شما تمام دلایلی را که چرا نباید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید به خاطر می‌آورید. انتخاب‌های خود را بر اساس انگیزه‌های کوتاه‌مدت قرار ندهید تا بتوانید از پس فراموش کردن یک فرد بربیایید.

۱۱. بفهمید که معنی آن‌ها برای شما چیست؟

از خودتان بپرسید که منظور شما برای  داشتن آن‌ها چیست؟ گاهی اوقات درواقع رابطه‌ای که از دست می‌دهیم  مسئله اصلی نیست بلکه آنچه آن‌ها نماد یا پیشنهاد می‌دهند را  واقعاً آرزو می‌کنیم. شریک زندگی سابق می‌تواند نمایانگر موارد زیادی مانند: همراهی ، امنیت ، احساس تعلق و سرانجام پذیرفته شدن باشد.

اگر برای رفتن از  زندگی همسر  یا عشق سابق خود مشکل‌دارید ، در نظر بگیرید که آن‌ها واقعاً چه چیزی به شما پیشنهاد داده‌اند و با چه نوع کاری می‌توانید جای فرد را با حضور شخص دیگری پرکنید.وقتی بفهمید معنای واقعی آن‌ها برای شما چیست ، به‌زودی خواهید فهمید که همسرتان چه تأثیری بر زندگی شما داشته است.خواهید فهمید که ممکن است برخی از مسائل شخصی داشته باشید  که برای حل معنا و آرامش به  آن نیاز دارید  که باید با آن‌ها کنار بیایید.

۱۲. از سیستم پشتیبانی خود نهایت استفاده را ببرید

فراموش کردن یک فرد یا پارتنر سابق می‌تواند احساس باورنکردنی تنهایی را به شما القا  کند.شما در حال فراموشی بخش مهمی از زندگی خود هستید و کاملاً مطمئن نیستید که نوع حمایتی را که از شریک زندگی خود دریافت می‌کنید از کجا دریافت خواهید کرد. چه کسی قصد دارد با شما کارها را انجام دهد؟ چه کسی می‌خواهد در مورد روز شما بپرسد؟ داستان‌های خود را برای چه کسی تعریف می‌کنید؟

خیلی اوقات افراد مجرد در این ماجرا  گیر می‌افتند که هیچ‌کس دیگری در زندگی خود ندارند ، که واقعاً درست نیست.قبل از ملاقات باهمسر یا عشق سابق خود ، دوستان و خانواده‌ای داشتید که به‌عنوان اصلی‌ترین سیستم پشتیبانی شما بودند.اکنون بیش از هر زمان دیگری ، شما باید با آن افراد ارتباط برقرار کنید و ارزش حضور دیگران را در زندگی خود به خاطر بسپارید.

این موضوع را دریغ نکنید که به‌جای اینکه خودتان را متقاعد کنید که شخص دیگری به‌جز  همسر سابق خود ندارید ، با دوستان خود ارتباط برقرار کنید و از سیستم پشتیبانی که در حال حاضر دارید استفاده کنید.

۱۳. به خود بگویید: ارزش آن را دارید

یکی از دلایلی که جدا شدن از کسی دشوار است این است که درنهایت به خود می‌گوییم هیچ‌کس نمی‌تواند ما را مانند گذشته دوست بدارد.افرادی که از هم جداشده‌اند اغلب معتقدند که آن‌ها بسیار آسیب‌دیده‌اند و هیچ‌کس نمی‌تواند آن‌ها را دوست داشته باشد ، به همین دلیل است که فکر از دست دادن  همسر سابق فقط یک جدایی نیست. در این ماجرا فرد احساس می‌کند که عشق خود را در  ارتباط از دست داده است که این موضوع  به این ‌سادگی درست نیست. وقتی فهمید که ارزش ذاتی دارید و ارزش دوست داشتن دارید ، به‌زودی خواهید دید که  همسر یا عشق سابق شما خاص نبوده است.

این جدایی قرار نیست شادی شمارا برای بقیه زندگی تعریف کند یا از بین ببرد. این فقط یکی از دل‌شکستگی‌های قلبی است که ممکن است هنگام نزدیک شدن به شخصی که بی‌قیدوشرط شمارا دوست دارد از بین برود و به شما کمک کند آن فرد را فراموش کنید.

۱۴. تفاوت بین وسواس و شهود را درک کنید

شما فاصله خود را حفظ کرده‌اید ، سعی کرده‌اید که پیش بروید ، شاید حتی شروع به دیدن افراد دیگر کرده باشید.اما هرچقدر هم که تلاش کنید ، ذهن شما همیشه به سمت  عشق سابق شما حلقه می‌زند. شما ممکن است با یک فرد جدید در معاشرت باشید و تنها چیزی که به آن فکر می‌کنید شوخی‌های احمقانه‌ای است که باهمسر یا عشق سابق خود داشته‌اید.

حالا قبل از اینکه فکر کنید این نشانه‌ای از جهان است که شمارا مجبور می‌کند دوباره  آن  را امتحان کنید ، در نظر بگیرید که چگونه این موضوع فقط می‌تواند مغز شمارا برای وسواس در مورد هر جزئیاتی در مورد گذشته به سطوح آورد. درگیر احساسات مثبت با آن فرد نشوید و سعی کنید رابطه را به خاطر آنچه واقعاً بود به خاطر بسپارید.

این ناخودآگاه شما نیست که به شما می‌گوید شما برای یکدیگر ساخته‌شده‌اید. این را به‌عنوان نشانه‌ای از وجود مشکلات باقی‌مانده از رابطه قبلی در نظر بگیرید که ممکن است هنوز لازم باشد روی آن‌ها کارکنید تا بتوانید فرد را راحت تر فراموش کنید.

۱۵. سالم بمانید

شما تنها هستید و همیشه در دستان خود قرار دارید. اولین غریزه شما ممکن است خوردن  یک بطری مشروب یا شیرجه رفتن به سو مصرف مواد مخدر باشد.به‌هرحال ، وقتی مواد شیمیایی ضد مغز  استفاده  می‌کنید ،  آیا با آن‌ها جدایی یا فراموش کردن یک فرد  راحت‌تر است؟ ما چنین فکری نمی‌کنیم. چالش‌برانگیز است ، وسوسه به دست آوردن یک افزایش سروتونین موقتی و کاملاً مصنوعی است که دائماً ذهن شمارا درگیر خواهد کرد ، اما سعی کنید از این کار جلوگیری کنید و به‌جای آن‌یک هفته وضوح را انتخاب کنید.

در پایان روز ، شما واقعاً حرکت نمی‌کنید. شما فقط خودتان را از تأمل در این مورد منحرف می‌کنید.در عوض ، از طریق ورزش به خود انرژی مثبت دهید. حتی فقط ۱۰ دقیقه پیاده‌روی در بیرون می‌تواند علائم افسردگی را به‌شدت کاهش دهد و به فراموش کردن یک فرد کمک کند.

۱۶. اهداف جدید را برنامه‌ریزی کنید

شما هرگز نمی‌توانید به گذشته برگردید و روند رویدادهایی را که بین شما و همسر یا عشق  سابق شما رخ‌داده است را  تغییر دهید . خبر خوب این است که می­توانید برای آینده­ای بهتر همیشه احساس امیدواری کنید.به خود بیاموزید که با تعیین اهداف برای خود ، دیگر به زندگی  گذشته خود نگاه نمی­کنید. حرکت به جلو آسان‌تر است وقتی چیز خوبی برای انتظار دارید.

به آن سفری بروید که با دوستان خود برنامه­ری کرده‌اید. در آن دوره آموزشی که مدتی  منتظر آن بودید ، ثبت‌نام کنید.زندگی شما فقط به دلیل بسته شدن یک‌فصل از زندگی متوقف نمی‌شود. از این حرکت برای هدایت خود به جلو و امتحان چیزهای جدید برای خود  و فراموش کردن یک فرد استفاده کنید.

۱۷. با شخص جدیدی صحبت کنید

احتمالاً بهترین ایده این نیست که  عشق  را با  یک شخص جدید تجربه کنید ، اما اگر  فقط شروع به صحبت با شخص جدید کنید هیچ ضرری برای شما نخواهد داشت.لازم نیست بلافاصله وارد یک رابطه جدید شوید اما هدف این است که یک ذهن بازداشته باشید.

به‌جای فرار از غریبه‌ها ، در مورد امکان ملاقات با فرد جدید دید بازداشته باشید.هدف این نیست که وارد رابطه شوید. این فقط یک‌راه آسان برای باز کردن افق دید خود و یادآوری  به خود است که ماهی‌های زیادی در دریا وجود دارد و می­توانید آن فرد را فراموش کنید. حتی اگر این فرض را داشته باشید که فقط دوست باشید ، شناختن شخص جدید راهی عالی برای حرکت به سمت جلو است.

به‌جای گذراندن روزهای خود در گفتگوهای قدیمی و گفت‌وگوی درونی منفی ، انرژی خود را صرف  گشودن ذهن خود در برابر شخص جدید ، کنید.

۱۸. برای فراموشی از درد فرار نکنید

تنها راه از طریق در آغوش گرفتن درد است. حقیقت این است که اگر به خود فرصت کافی برای غمگین شدن را ندهید ، هرگز فکر گذشته خود را متوقف نخواهید کرد .تمام‌وقت صرف شده برای جلوگیری از احساسات و فشار آوردن به خود  می‌تواند به چیزی مفیدتر تبدیل شود ، مانند اینکه واقعاً احساس خود را نسبت به ضرر پردازش کنید.

و فراموش کردن یک فرد یک چالش است . ایجاد تعادل خوب بین حواس‌پرتی خود با چیزهای دیگر برای ادامه حرکت و اجازه دادن به خودتان و ایجاد  فضای ذهنی برای بهبودی و فکر کردن در مورد زندگی خارج از رابطه است. شما نمی‌خواهید سال‌ها پس از جدایی در خط پایان گیر کنید ، اما همچنین نمی‌خواهید خیلی روی آن کارکنید.

۱۸. برای فراموش کردن کینه را رها کن

زمان همه زخم‌ها را التیام نمی‌بخشد. شما می‌توانستید سال‌ها پیش از همسر یا عشق  سابق خود جدا شوید و فقط متوجه می‌شوید که مشکلات موجود در روابط شما هنوز به‌صورت ناخوشایند برای شما پیش‌آمده است. این گفته قدیمی مردم را فریب می‌دهد و فکر می‌کنند که حرکت روندی منفعلانه است. آن­ها فکر می­کنند بعد از جدا شدن از یک شخص در زندگی ، همه‌چیز به‌ حالت طبیعی بر نمی‌گردد .

در واقعیت ، اگر می‌خواهید به فکر کردن در مورد شخصی نپردازید ، باید به‌طورکلی فکر در مورد رابطه را متوقف کنید.تکرار دعوا را متوقف کنید ، دیگر به چیزهایی که می‌توانستید بگویید یا کارهایی که می‌توانستید متفاوت انجام دهید، فکر نکنید. دیگر تصور راه‌های مختلفی را که می‌توانستند برای نجات رابطه بهبود بخشند ، متوقف کنید. رابطه تمام شد هیچ شبیه‌سازی در ذهن شما وجود ندارد.

در پایان ، همه این‌ها باعث می‌شود که همه زخم‌ها دوباره تازه شوند.

اگر واقعاً می‌خواهید پیش بروید و فراموش کردن یک فرد را امتحان کنید ، تلاش آگاهانه‌ای داشته باشید تا همسر  یا عشق سابق خود را ببخشید و آن را به خاطر آنچه هست: خوب ، بد و زشت انجام دهید.

۲۰. برای فراموش کردن زمان عزاداری تعیین کنید

تعطیلی برای همه متفاوت است. آنچه را  که باید انجام پذیرد، انجام دهید تا آرامشی درونی برای خود به دست آورید. و وقتی سرانجام از این آستانه عبور کردید ، به جلو حرکت کنید و به عقب نگاه نکنید.

آنچه را باید انجام دهید انجام دهید تا آن‌ها رها شوند و به زندگی خود ادامه دهند. اگر لازم است از طریق چیزهایی صحبت کنید یا نامه‌ای ارسال کنید ، این کار را انجام دهید.اما بعد باکار بعدی پیش بروید. زمانی را به عزاداری در مورد رابطه اختصاص دهید و سپس متعهد شوید که روی چیز دیگری تمرکز کنید.

۲۱. تأمل‌کنید تا فراموش کنید

برای غلبه بر  خاطرات کسی و فراموش کردن یک فرد، باید در مورد چرایی کار نکردن راه­حل برای مشکلی که وجود داشت تأمل‌کنید. چه چیزی درست پیش رفت بلکه  باید بفهمید چه اشتباهی هم رخ داد.زیرا مهم است که شما درس‌های خود را بیاموزید تا رابطه بعدی شما یک رابطه موفقیت‌آمیز باشد. برای زنان ، ما فکر می‌کنیم بهترین راه برای اطمینان از موفقیت در آینده ، درک آنچه مردان را در روابط واقعی تحریک می‌کند ، است.

زیرا مردان دنیا را با شما متفاوت می‌بینند و انگیزه‌های مختلفی در رابطه با عشق دارند. به بیان ساده ، مردان انگیزه زیست‌شناختی دارند تا احساس نیاز کنند ، احساس اهمیت کنند و زنی را که برایش مهم است تأمین کنند.جیمز بائر ، روانشناس روابط ، آن را غریزه قهرمان می‌نامد.

همان‌طور که جیمز استدلال می‌کند ، خواسته‌های مردانه پیچیده نیست ، بلکه فقط اشتباه درک می‌شوند. غرایز محرک­های قدرتمندی در رفتار انسان‌ها هستند و این خصوصاً در مورد چگونگی برخورد مردان با روابطشان صادق است.

چگونه این غریزه را در او تحریک می‌کنید؟ چگونه به او حس معنا و هدف می‌دهید؟

نیازی نیست که تظاهر کنید  که کس دیگری هستید یا بخواهید ” نقش دختر مضطرب” را بازی کنید. شما لازم نیست که قدرت یا استقلال خود را به‌هیچ‌وجه ، شکل یا فرم  جدید دهید. به روشی اصیل ، شما فقط باید آنچه را که نیاز دارید به مرد خود نشان دهید و به او اجازه دهید برای تحقق آن قدم بردارد.

۲۲. برای فراموش کردن قدر خود را بدانید

بعضی‌اوقات که نمی‌توانید از فکر کردن به شخصی دست بکشید و او را فراموش کنید ، باور دارید که اگر با او قرار گذاشتید ، این کار  او را خوشحال می‌کند.اما باید بفهمید که در حقیقت دنبال پیوسته‌ای بیرونی هستید تا شمارا خوشحال کند. شما باید از خودتان راضی باشید. خوشبختی از درون می‌آید.اکنون زمان آن است که در مورد مهم‌ترین رابطه‌ای که در زندگی داشته‌اید کارکنید و رابطه‌ای  را  که با خود دارید را بهبود ببخشید.

بااین‌وجود دوست داشتن خودتان در این عصر آسان نیست. از همان کودکی مشروط به این هستیم که فکر کنیم خوشبختی از بیرون ناشی می‌شود.این تنها زمانی است که می‌توانیم “فردی کامل” را برای برقراری ارتباط با خود دریابیم ، می‌توانیم ارزش خود ، امنیت و خوشبختی پیدا کنیم.

ما فکر می‌کنیم این‌یک افسانه نابودکننده زندگی است.روابطی که نه‌تنها باعث بسیاری از روابط ناخوشایند می‌شود ، بلکه شمارا مسموم می‌کند تا زندگی  تهی از خوش‌بینی و استقلال شخصی را سپری کنید پس بهتر است قدر خود را بدانید تا بتوانید آن فرد را راحت تر فراموش کنید.

۲۳. برای فراموش کردن از شهر خارج شوید.

اگر نیاز به استراحت جسمی از امور  زندگی  خوددارید ، کمی وقت خود را آزاد  کنید و با یک دوست خوب به جاده بروید و برای سرگرمی­های عالی برنامه‌ریزی کنید. نیازی نیست که پول زیادی خرج کنید اما باید ازآنجا دور شوید ، برای چند روز بر روی کاناپه دوست خود دراز بکشید. تغییر منظره می‌تواند کمک زیادی به شما  برای فراموش کردن یک فرد بکند.

۲۴. لذت ببرید. شما مجاز هستید

احساس نکنید که باید بقیه عمر بر روی نیمکت بنشینید. اگر احساس می‌کنید می‌خواهید اوقات خوبی را سپری کنید ، بگذارید اتفاق بیفتد!

۲۵. بی‌رحم باشید.

هیچ‌کس قصد ندارد زندگی شمارا برای شما زندگی کند ، و وقتی متوجه شوید که می‌توانید به خود بدخواه خود ضربه بزنید و به زندگی قبلی خود ادامه ندهید ، برای فراموش کردن یک فرد این کار بهترین راه خواهید بود.در رویکرد خود برای کنار آمدن با خاطرات شریک زندگی قبلی خود یا قرار گرفتن در رابطه جدید خود که تلافی‌جویی در برابر خود نخواهد بود ، بی‌رحم  باشید. مهم نیست که هر زمان آن‌ها عالی بودند ، شما به یک دلیل یا دلیل دیگر تصمیم گرفتید که آن  خاطره‌ها را خاتمه دهید و آن‌ها را فراموش کنید.

بنابراین به‌جای تمرکز روی اوقات خوب یا بد و درگیر خود با خاطرات گذشته ، فقط به کارهایی که می‌خواهید انجام دهید بپردازید و بر آن تمرکز کنید.اما شما باید مسئولیت ایجاد احساس بهتر را در خود داشته باشید. هیچ‌کس نمی‌تواند چنین اتفاقی  را برای شما رقم بزند.

۲۶. شجاع باشید.

به یاد داشته باشید که شما قبل از ملاقات باهمسر  یا عشق سابق خود احساس خوبی داشتید و در کوتاه‌مدت دوباره خوب خواهید شد.بنابراین بسیاری از مردم اشتباه می‌کنند که تمام تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد قرار می‌دهند .آن­ها بعداً می‌فهمند که آن شخص آن‌طور که فکر می‌کردند نبوده و این امر باعث می­شود آن­ها احساس خوبی نسبت به خود نداشته باشند.

به‌جای اینکه تمام ارزش خود را در رابطه با  آن شخص زیرپا بگذارید ، در زندگی ارزش­های خود  را تقویت کنید.کارهایی انجام دهید که شمارا بترساند و یادآوری کند که زنده‌بودن و ملاقات با افراد جدید چقدر سرگرم‌کننده است. هیچ‌کس نگفته است  که شما وقتی از هم جدا شدید باید غمگین باشید ، اما اگر مسیری است که خود را  در آن پیدا کردید ، وقت آن است که پیاده شوید و راه خود را ادامه دهید.

۲۷. جسور باشید.

بیرون بروید و در  کلاس‌های مختلفی شرکت کنید. برای یک سرگرمی جدید ثبت‌نام کنید. هزینه‌ای لازم است برای آن  خرج کنید ، با شخص جدیدی آشنا شوید . سفر بروید. با یک دوست خوب سفر جاده‌ای را آغاز کنید. غذای جدید بخورید. لباس‌های سرگرم‌کننده بپوشید. کارهایی انجام دهید که به شما احساس تولد دوباره می‌دهد.

جسور بودن قسمت مهمی برای کنار آمدن یا  فراموش کردن یک فردی است که از او جدا شده ­اید. زیرا شما باید آنچه را دوست دارید پیدا کنید. و در مقابل امکانات جدیدی که ممکن است ازدست‌داده باشید دید باز داشته باشید . دیگر اجازه ندهید زندگی از کنار شما بگذرد.

۲۸. دوست خوبی باشید.

اگر نمی‌توانید با خود خوب باشید ، با شخص دیگری خوب باشید. گاهی اوقات ، کنار آمدن با فردی پس از یک جدایی ، زندگی شمارا دوباره به خطر نمی‌اندازد. بازگشت به حالت عادی خود پس از پایان کارها بسیار دشوار است. اگر این مورد برای شما اتفاق افتاد ، سعی کنید با شخص دیگری مهربان باشید. و راهی برای هدایت درد خود به خوشبختی دیگران پیدا کنید.

۲۹. آنچه اتفاق افتاده را بپذیرید تا فراموش کنید.

از آن دسته آدم ­هایی نباشید که نمی‌توانند این واقعیت را بپذیرند  که آنچه می‌خواستند  به نتیجه نرسید. چیزی که می‌خواهیم بگوییم این است که ، مثل بقیه افراد نباشید . اگر فقط اتفاقی که افتاده را بپذیرید ، می‌توانید خیلی راحت‌تر از پس  این اتفاق شخصی بر آیید. درست است ، همه‌چیز ممکن است تغییر کند. اما درعین‌حال واقعیت‌های موجود در شرایط را بپذیرید. به‌این‌ترتیب شما به نتیجه امیدوار نیستید .

۳۰. بگذارید برود تا فراموش کنید.

رهایش کن. این تنها راهی است که می‌توانید ذهن و قلب خود را آزاد کنید. اگر اتفاق رخ‌داده را بپذیرید ، قدم بعدی درک این مسئله است. و سپس به خود قول دهید که باید به جلو حرکت کنید.

۳۱. به گذشته نپردازید تا بتوانید فراموش کنید.

“چه می‌شود یا چه می­شد  اگر”را کنار بگذارید. متوقفش کن به عقب نگاه نکن اگر این کار را می‌کردی یا آن کار را می‌کردی ، چیزی تغییر نمی‌کرد. بافکر کردن ، “اگر بیشتر تلاش کنم چطور؟” هیچ اتفاقی جز تشدید خاطرات ذهنی نمی­افتد. مطمئناً ، شما می‌توانستید این کار را انجام دهید ، صدها کار مختلف  را می­توانستید انجام دهید ، اما این کار را نکردید.

با تمام صداقت ، حتی اگر این کار را می‌کردید ، آیا چیزی تغییر می‌کرد؟ هرگز نخواهید فهمید . بنابراین ، اگر واقعاً می‌خواهید بدانید چگونه کسی را  در قلب خود محکم نگه دارید ، فراموش کردن یک فرد را امتحان و اورا رها کنید. این اتفاق افتاده و تمام شده است . حالا ، جلو بروید و به خود کمک کنید.

۳۲.روی خودتان کارکنید تا فراموش کنید

اگر احساس می‌کنید فردی درمانده هستید ، این موضوع  هیچ معنایی ندارد. برای فراموش کردن یک فرد، بهترین چیز این است که روی خود تمرکز کنید. این فرصتی عالی برای جستجوی درون و توسعه خود است. به یک کلاس سفالگری بپیوندید ، یک ورزش جدید انجام دهید ، کاری کنید که احساس خوبی در مورد خودتان ایجاد می‌کند.

نشستن روی مبل واقعاً آسان است ، تا زمانی که عضلات شروع به ذوب شدن کنند بسیار عالی است. اگر انگیزه‌ای ندارید که روی خود کارکنید ، بیایید به روش دیگری فکر کنید. به این سؤال  صادقانه پاسخ دهید. چه می‌شود اگرچند ماه دیگر با آن شخص روبرو شوید؟ چه چیزی به دست خواهید آورد؟آیا  زندگی شما بهتر خواهد شد؟

کلام آخر

پس برای اینکه بتوانید یک فرد را فراموش کنید کافی است او را نبینید. و حتی در فضای مجازی نیز او را دنبال نکنید. در یک کلاس آموزشی، ورزشی ثبت نام کنید. کارهای جدیدی انجام دهید و به خود کمک کنید. به سفر بروید فبرای خود وقت بگذارید و روی خودتان کار کنید.آنچه اتفاق افتاده را بپذیرید و بدانید زندگی هنوز جریان دارد.

به نظر شما چه راه های دیگری برای فراموش کردن یک فرد وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید