زمان مطالعه: 16 دقیقه زندگی پر از فراز و نشیب فراوان است. یک روز ، ممکن است احساس کنید…" /> زمان مطالعه: 16 دقیقه زندگی پر از فراز و نشیب فراوان است. یک روز ، ممکن است احساس کنید…" />

۷+۱۳ روش برای غلبه بر چالش‌ های زندگی

خانه » بلاگ » ۷+۱۳ روش برای غلبه بر چالش‌ های زندگی

فهرست عناوین

زندگی پر از فراز و نشیب فراوان است. یک روز ، ممکن است احساس کنید همه‌چیز به‌خوبی پیش می­رود. و سپس ، در یک‌ لحظه متوجه می­شوید در یک منحنی پیچ در پیچ و چالش های زیادی گیر افتاده ­اید. شما در این احساسات تنها نیستید همه مردم با مجموعه چالش‌های خاص خود روبرو هستند. یادگیری چگونگی غلبه بر چالش‌ها به شما کمک می‌کند تا به خود مسلط و تحت‌فشار آرام باشید.

زندگی ‌چیزی است که در مورد تلاش مستمر  و موردنیاز برای غلبه بر چالش‌های زندگی است.زندگی هر روز موانع جدیدی به بار می‌آورد و اگر می‌خواهید زندگی نسبتاً آرام و موفقی داشته باشید ، همیشه باید مراقب باشید تا از این موانع با موفقیت بیرون بروید.انگیزه ثابت موردنیاز برای غلبه بر چالش‌های زندگی ، حتی توسط موفق‌ترین افراد نیز به‌راحتی از بین می‌رود. حفر عمیق و یافتن شهامت مقابله با چالش‌های زندگی ممکن است دشوار باشد ، اما اگر این کار را انجام دهید ، این قدرت هرگز از بین نمی‌رود.

اگر می‌خواهید تسلیم نشوید ، به‌جای مناسب رسیده‌اید. ۷+۱۳ نکته‌ای که در این مقاله پیدا خواهید کرد ، انرژی مناسبی را برای ادامه فشار در برابر مبارزات روزمره به شما می‌دهد که هر کس روش خاص خود را برای مواجهه با چالش‌های زندگی دارد. بااین‌وجود ، چند نکته و ترفند خوب وجود دارد که باید در هنگام سخت شدن کارو بروز چالش‌های زندگی، آن‌ها را دنبال کنید.

۷+۱۳ روش برای غلبه بر چالش‌های زندگی

۱. برای غلبه بر چالش ها برنامه‌ریزی کنید

اگرچه نمی‌دانید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، اما همیشه می‌توانید از قبل برای آن برنامه‌ریزی کنید. به الگوهای زندگی خود نگاه کنید و ببینید با چه چالش‌هایی دست‌وپنجه نرم کرده‌اید. نتایج بهینه را ارزیابی کنید و برای اینکه ببینید چگونه می‌توانید به آن‌ها برسید برنامه‌ریزی کنید.

اگر درجایی کار می‌کنید و می‌توانید انواع چالش‌های زندگی را پیش‌بینی کنید ، می‌توانید از قبل برای آن­ ها برنامه‌ریزی کنید. این برای دانش آموزان در مدرسه نیز کارساز است. اگر چالشی که به وجود آمده است مربوط به مدیریت زمان است ، می‌توانید به‌عنوان‌مثال مدیریت تقویم و یا تاریخ ­های مهم در تقویم را بیاموزید و برنامه‌ریزی کنید.

۲. بدانید که شما تنها نیستید

هر شخصی در این دنیا نکات ریز و یا چالش‌های زندگی ریز و درشتی را در زندگی خود دارد. برخی ممکن است بهتر از سایرین آن را کنترل یا پنهان کنند اما حقیقت این است که ، هر آنچه را که شما پشت سر می‌گذارید ، افراد دیگری نیز هستند که از آن عبور کرده‌اند. پس شما تنها نیستید. سعی کنید با جامعه و شبکه انسانی خود ارتباط برقرار کنید. احساسات خود را بگویید و نگرانی‌های خود را در تمام حوزه ­های زندگی خود بیان کنید.

اگر به شما احساس  راحتی می‌دهد ، باید بدانید که تنها شما نیستید که این مسئله را تجربه می‌کنید. شخصی هم وجود دارد که شرایط مشابهی را پشت سر می‌گذارد ، و احتمالاً حتی چالش­ های بدتری برای او اتفاق افتاده است.به همین ترتیب ، شخصی در آنجا وجود دارد که چالش‌های زندگی مشابهی را پشت سر گذاشته است اما توانسته است بدون آسیب از آن خارج شود.

مسئله مشابه

 

میلیون‌ها نفر در شرایط مشابه زندگی می‌کنند. ممکن است حداقل یکی از این افراد را بشناسید که مسئله مشابهی را پشت سر گذاشته باشد. این می‌تواند یک فرد مشهور ، شخصی از همسایگان شما ، یکی از اعضای خانواده یا اقوام شما یا هرکسی از هرکجای دیگری باشد. تجربه این فرد منبع انگیزه و همچنین راهنمای عبور از چالش‌های زندگی شماست. غلبه بر چالش‌های زندگی می‌تواند به‌آسانی توسط افراد پیرامون شما در طولانی‌مدت استفاده گردد.

اگر نمی‌توانید به کسی فکر کنید که قبلاً این مشکل را حل کرده است ، اشکالی ندارد.شاید شما کسی را می‌شناسید که با وضعیت مشابهی روبرو شده است و توانسته است بدون مشکل از آن عبور کند. شاید به این دلیل توانسته این کار را انجام دهد که پول کافی برای خرید راه ­حل مسئله را خریده است .

به‌هرحال ، سعی کنید همان قدم‌ها را دنبال کنید. گزینه‌های متناسب با شرایط خود ارائه دهید. تا زمانی که مثالی برای دیدن دارید ، اراده قوی برای ادامه مسیر در همان مسیر را خواهید داشت. یک مثال واقعی در زندگی این است که  بهترین انگیزه برای ادامه مسیر، مبارزه با موانع زندگی شماست.

به همین ترتیب چالشی که قبلاً بر آن غلبه کرده‌اید را به ذهن خود بسپارید. هنگامی‌که متوجه شدید یک‌بار آن را انجام داده‌اید ، الهام خواهید گرفت که دوباره این کار را انجام دهید.

۳. برای غلبه بر چالش ها درخواست کمک کنید

شما تنها نیستید ، بنابراین می‌توانید کمک بگیرید. نیازی به شرمندگی برای درخواست کمک نیست. چه با اعتماد به یکی از عزیزانتان ، یک غریبه ، یک مربی یا یک دوست را انتخاب کنید ، افرادی هستند که می‌خواهند به شما در موفقیت کمک کنند. پس‌ازاین پتانسیل می‌توانید به‌درستی استفاده کنید و به خود کمک کنید.

شما تنها به این دنیا آمدید ، و تنها خواهید رفت. بااین‌حال ، هر انسانی برای بقای خود در بین این دونقطه به دیگران وابسته است. حتی قوی‌ترین اقتصادهای جهان نیز به هم وابسته‌اند. کاملاً طبیعی است که انتظار داشته باشید از یک فرد که  تنش عاطفی یا جسمی مانند شما را تجربه کرده است، کمک بخواهد.

اگر قادر نیستید خود را از شرایط سخت بیرون بیاورید ، پیش بروید و به دنبال پشتیبانی یا کمک باشید. شخص ثالث احتمالاً قادر به ارائه دیدگاهی است که تاکنون آن را ندیده‌اید.داشتن کسی که بتواند در طول مدت سختی کشیدن، شمارا پشتیبانی کند ، این می­ تواند بسیار عالی باشد.

بهترین سناریو این است که آن‌ها مهارت لازم برای عبور از این موانع و چالش­ ها را دارند. حتی اگر این‌طور نباشد ، حمایت عاطفی بیش‌ازاندازه ،برای ادامه کار در شرایط سخت و بروز چالش­ها کافی است. همچنین ممکن است آن‌ها بتوانند نمونه‌هایی از چالش‌های زندگی که بر آن‌ها غلبه کرده‌اید را برای انگیزه دادن به شما برای غلبه بر هر آنچه اکنون با آن روبرو هستید، ارائه دهند.

۴. احساسات خود را درک کنید

با مخفی کردن احساسات خود ، آن‌ها از بین نمی‌روند. بلکه احساسات انرژی‌ گیر افتاده‌ای پیدا می‌کنند و اگر نادیده گرفته شوند حتی می‌توانند پیامدهای منفی بر سلامتی داشته باشند. کمی وقت بگذارید تا آنچه را احساس می‌کنید درک کنید. این درک کردن می‌تواند به‌صورت مراقبه باشد. یا اگر ترجیح می‌دهید آنچه را احساس می‌کنید بنویسید ، نوشتن می‌تواند یک تجربه درمانی و تصفیه‌کننده روح باشد.

هنگامی‌که احساسات خود را درک می‌کنید و به اشتراک می‌گذارید ، ممکن است بتوانید وضعیت خود را در پرتو نور جدیدی ببینید. این تمرین می‌تواند شمارا به سمت ارائه راه‌حل‌های جدید و غلبه بر چالش‌های زندگی موجود سوق دهد.

۵. پشتیبانی در چالش ها را بپذیرید

درخواست کمک فقط یک‌طرف سکه است. در طرف دیگر سکه ، شما باید آزادباشید و مایل باشید پشتیبانی را بپذیرید. افرادی که به کمک شما می‌آیند واقعاً به شما اهمیت می‌دهند. در صورت نیاز به دریافت کمک ،ذهنی باز داشته باشید.

۶. به دیگران کمک کنید

یک‌ضرب المثل قدیمی می‌گوید: “آنچه می‌دهی همان چیزی است که به دست می‌آوری.” اگر شرایطی را پشت سر گذاشته‌اید یا برای شخصی که می‌شناسید تجربه­ خاصی دارید که می ­تواند به کمک آن  دوران سختی خود را پشت سر ‌بگذارد ، حتماً به او  کمک کنید! کمک به دیگران نه‌تنها به نفع آن‌هاست ، بلکه می‌تواند به شما کمک کند تا خودتان احساس خوشبختی کنید.

باوجود چالش‌هایی که  خودتان دارید ، آماده کمک به دیگران باشید.شما می‌توانید از چگونگی مقابله با یک مسئله در  زندگی  خود چیزهای زیادی را خوتان یاد بگیرید و به دیگران هم راه­ حل­ها را بیاموزید. علاوه بر این ، ارائه یک کمک تضمین می‌کند که حمایت کسی را نیز در اختیاردارید که می‌توانید در اوقات سخت و چالش برانگیز خود به او اعتماد کنید.

روش متعادل غلبه بر چالش

غلبه بر چالش‌های زندگی نیاز به روشی متعادل برای مقابله با این مشکل دارد بدون آنکه اجازه دهید بر قسمت‌های سالم زندگی شما تأثیر بگذارد. این کار نه‌تنها به تلاش جسمی ، بلکه به قدرت روحی نیز نیاز دارد.نکته‌ای که امروز یاد گرفتید تعادل بین خوبی و چالش­ ها است. آن‌ها ازنظر ذهنی قدرت شمارا حفظ می‌کنند تا بتوانید ازنظر جسمی حداکثر توانایی خود را داشته باشید. درمجموع ، می‌توانید مبارزه سختی علیه سخت‌ترین چالش‌های زندگی انجام دهید. هیچ مانعی نمی‌تواند شمارا از ادامه زندگی کامل بازدارد.

۷. برای غلبه بر چالش ها بزرگ فکر کنید

به‌راحتی می‌توانید به دلیل ترس از شکست ، یا حتی ترس از تصمیم‌گیری ، به خود اجازه دهید کوچک فکر کنید. اما ، برای انجام کارهای بزرگ در زندگی ، باید در معرض خطر باشید. با هر چالشی که پیش بیاید ، همیشه بزرگ فکر کنید و روی‌ای خود را ببینید. به‌این‌ترتیب ، به بیشتر ازآنچه می‌توانستید تصور کنید ، خواهید رسید. سعی کنید افکار خود را در مسیر خود قرار ندهید بلکه آن‌ها را همراه خود کنید.

۸. ذهنیت مثبت نسبت به چالش ها

آنچه فکر می‌کنید ،به واقعیت تبدیل می‌شود. ذهن خود را آموزش دهید تا مثبت فکر کند. این کار هم به زمان و هم به تمرین نیاز دارد. غلبه بر چالش ­های  زندگی با آگاهی ذهنی شروع می‌شود. شما می‌توانید آگاهی را از طریق تکنیک­های ذهن آگاهی و مراقبه تمرین کنید. هنگامی‌که در تصدیق افکار خود مهارت دارید و اجازه می‌دهید آن‌ها عبور کنند ، می‌توانید افکار منفی را در مسیر آن‌ها متوقف کنید.

مواظب حرف زدنت باش

وقتی می‌خواهید یک ذهنیت زنده را پرورش دهید ، زبان شما چیزهای زیادی را تعیین می‌کند. آنچه شما می‌گویید یا تا حد زیادی تحت تأثیر احساسات شما قرار می‌گیرد یا بر احساس شما تأثیر می‌گذارد. این جمله را در نظر بگیرید ، “امروز یک وضعیت آشفته است ، من دیر بیدار شدم ، من دیر سرکار خود رسیده‌ام و هیچ‌کس قدردان تلاش من نیست” این جمله بسیار منفی است ، شخصی که در بالا صحبت می‌کند قبلاً نتیجه‌گیری کرده است که امروز ،روز بدی است ، بنابراین بیشتر تمرکز او بر روی چیزهایی است که او دوست ندارد.

حال ، این جمله را در نظر بگیرید ، “امروز روز خوبی است ، من دیر بیدار شدم ، اما خوشحالم که کلاً بیدار شدم. من ممکن است دیر به سر کار رسیده باشم ، اما خوش‌شانس هستم که کاری برای رفتن دارم و از کار اخراج نشدم. ممکن است افراد اطراف از تلاش‌های من قدردانی نکنند ، اما من همچنان در حد توانم کار خواهم کرد ،زیرا  کار من این است. این شخص وضعیت کم و بیش شبیه آن  شخص دیگر را تجربه کرده است. بااین‌حال ، نفر دوم تصمیم گرفته است تا به‌جای تمرکز روی منفی ­ها ، به‌ نکات مثبت در آن  روز توجه کند.

۹. برای غلبه بر چالش ها تسلیم نشو

وقتی چالشی پیش آمد ، چه یک آزمون بزرگ در مدرسه یا یک مسابقه دوومیدانی در آینده باشد ، تسلیم نشوید! پایداری یک کلید عظیم برای غلبه بر چالش‌ها است. تسلیم شدن به این معنی است که شما نه از پس چالش برمی‌آیید و نه از آن درس می‌گیرید. از طریق چالش‌ها با درخواست پشتیبانی ، احساسات خود و ایجاد برنامه‌ای برای کار با آن ، قدرت خود را کسب کنید.

۱۰. در مقابل هر چالشی هوشمند کار کنید ، نه سخت

به‌طورکلی ، برای انجام کاری، بیش از یک‌راه وجود دارد. بااین‌حال ، همیشه فقط یک‌راه بهینه یا بهترین روش برای انجام آن کار وجود دارد. برای کار دقیق‌تر و نه سخت‌تر ، با یک کار کوچک شروع کنید. طرح و هدف خود را مشخص کنید. سپس ، فرایند را برای نحوه رسیدن به آنجا برنامه‌ریزی کنید. تحقیق کنید تا ببینید دیگران قبل از شما  چگونه این کار را انجام داده‌اند. مهارت‌ها و ایده‌های خود را در نظر بگیرید  وبا خود فکر کنید و ببینید که چگونه می‌توانید این کار را بهتر انجام دهید. سپس ، به راه خود ادامه دهید و به کار بپردازید! پس برای این کار:

یک‌روال صبحگاهی ایجاد کنید

سعی کنید صبح خود را هر روز به همان روش شروع کنید. این کار می‌تواند به معنای یک پیاده‌روی کوتاه برای حرکت قبل از نشستن پشت میز شما باشد یا می‌تواند به معنای شروع روز خود با خواندن یک کتاب برای پیشرفت حرفه‌ای باشد. مراقبه می‌تواند یک تمرین عالی برای شروع صبح شما باشد. نشان داده‌شده است که مدیتیشن باعث افزایش تمرکز ، بهبود روحیه شما و مقابله با هرگونه استرس و اضطرابی می‌شود که در چالش‌های زندگی احساس می‌کنید.

لیست کارهای خود را کوتاه نگه‌دارید

لیست کارهای خود را کوتاه نگه‌دارید و سه تا پنج کار مهم و چالش‌برانگیز را برای روز خود انتخاب کنید ،این کارها  مهم‌ترین وظایف شما  هستند که بعد از اتمام کار ، احساس بهره‌وری بالایی خواهید داشت. قبل از اینکه به سراغ کارهای کم‌اهمیت بروید ، تک‌تک این کارها را انجام دهید.

یک‌روال مختومه تعیین کنید

همان‌طور که برای شروع روز خود یک‌روال دارید ، باید برای پایان روز خود نیز یک‌روال داشته باشید ، زیرا شمارا برای یک شروع عالی در صبح روز بعد آماده می‌کند. با تهیه فهرستی از سه کاربرتر از پنج کاری که می‌خواهید روز بعد انجام دهید ، شروع کنید. بعد از اتمام کار ، میز کار خود را خلوت  کرده و وسایلی را که در جای خود قرار ندارند ، کنار بگذارید. همچنین ممکن است بخواهید از رایانه خود پشتیبان تهیه کنید تا بتوانید از اطلاعات آن در روزهای بعد استفاده کنید.

۱۱. دیدگاه خود را نسبت به چالش ها تغییر دهید

هر موقعیت چالش‌برانگیز ، درست در همان لحظه ، ابتدا بر دیدگاه شما تأثیر می‌گذارد.بگذارید بگوییم ، امروز صبح با پیامی از طرف  رئیس خود بیدار شدید که می‌گوید شما باید آخر هفته  نیز کار کنید ،بیدار می ­شوید . شما قصد داشتید آخر هفته با دوستان خود ملاقات کنید. مطمئناً بلافاصله احساس عصبانیت و ناراحتی خواهید کرد.

بعد ، درب یخچال را باز می‌کنید تا برای صبحانه چند تخم‌مرغ درست کنید ، اما تخم‌مرغ‌ها خراب‌شده‌اند. در اواخر روز ، شما باید برای خرید مواد غذایی بروید ، اما شلواری که دوست دارید بپوشید، کثیف است. اگرچه این ناراحتی­ها جزئی هستند ، اما ممکن است آخرین ضربه را به شما وارد کنند.ظاهراً کل روز شما در مسیر اشتباهی پیش رفته است. بااین‌حال ، مسئله اصلی این نیست که چالش‌های جزئی ،پشت سر هم برای شما اتفاق افتاده است، در عوض ، این دیدگاه شماست که مسئله ساز شده است.

از لحظه‌ای که پیام را می‌خوانید ، روی همه‌چیز پیچیدگی ذهنی منفی ایجاد می‌کنید. از آن زمان ، همه‌چیز به‌عنوان یک مشکل بزرگ‌تر درک می‌شود. درصورتی که از قبل احتمالاً می‌دانستید که تخم‌مرغ­ها خراب‌شده‌اند .

با وجود این ، ذهنیت منفی شما نسبت به چالش باعث واکنش شدید شد.

این عادت را در خود ایجاد کنید که هرگز اجازه ندهید منفی گرایی بر ذهن شما غالب شود. نه ، نباید خود را حتی مجبور به مثبت گویی کنید اما حداقل سعی کنید انرژی منفی خود را بر روی چالش واقعی متمرکز کنید. ناراحتی‌های جزئی را مانند روز خوب نادیده بگیرید.اگر بگذارید انرژی شما در چنین موارد کوچکی به هدر برود ، قبل از اینکه بفهمید چگونه می‌توانید بر چالش‌های خود غلبه کنید ، انرژی شما کم می‌شود.

۱۲. یک‌ روال را مشخص کنید

تقریباً برای هر مشکل و چالشی که به دنبال موفقیت در زندگی خواهید وجود دارد  یک‌روال نیز برای حل کردن آن موجود است . مهم نیست که چقدر از یک کوه بزرگ جلوی شما قرار گرفته است ، مطمئن باشید این چالش شمارا نمی‌کشد. با قدم‌های کوچکی که هرروز برمی‌دارید می‌توانید به بالای آن برسید.اگر به راه‌های غلبه بر چالش‌های زندگی فکر می‌کنید ، در مسیر درست قرار دارید. فقط با ذهنی که می‌خواهد بر یک مسئله غلبه کند ، می‌توانید درواقع این کار را انجام دهید. بنابراین ، به فکر همه راه‌حل‌های ممکن و غیرممکن برای مشکل خود باشید.

به‌عنوان‌مثال ، اگر در حال حاضر مشکل و چالش مالی دارید ، برخی از راه‌حل‌ها شامل تغییر کار و رفتن به یک شغل دیگر که درآمد بهتری دارد ، کار در بیش از یک شغل ، گرفتن وام ، برنده شدن در قرعه‌کشی وجود دارد که می­تواند به شما کمک کند. با تصدیق و تأیید ساده که راه حل برای آن وجود دارد ، نیمی از نگرانی شمارا ریشه‌کن خواهد شد که مشخص می­شود اصلاً چالشی وجود نداشته است.

گام بعدی ، البته ، کاربر روی یک‌روال واقع‌گرایانه است. هنگامی‌که امکان‌پذیرترین مسیر را برای خودتان فهمیدید ، باید قدم‌های کودک‌وار را برای رسیدن به آن طی کنید.

بگذارید بگوییم شما تصمیم گرفتید شغل خود را تغییر دهید. شما با جستجوی گزینه‌های شغلی که دستمزد خوبی به شما پرداخت می‌کنند و همچنین به مهارت‌ها و تجربیات شما مربوط می‌شود ، شروع خواهید کرد. در مرحله بعدی ، شما به مکان‌هایی که جای خالی دارند می­روید و مشغول کار می­ شوید.با یک هدف متمرکز ، در میان تمام موانع و چالش‌های زندگی، احساس خوب خود را از دست نخواهید داد.

۱۳. تقسیم‌بندی کنید.

آیا می‌دانید چه چیزی مردم را در ‌زمان سختی و بروز چالش‌های زندگی به پایین می‌کشاند؟ باید بدانید که این‌یک چالش به تنهایی نیست ، بلکه این واقعیتی است  که چالش‌های زندگی همه‌چیز را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و غلبه بر چالش‌های زندگی را در این راه دشوار می‌کند.

مسئله‌ای در حرفه شما مربوط به رفتار شما با همسرتان است که شمارا از معاشرت با دوستانتان بازمی‌دارد ، انگیزه شمارا برای تناسب‌اندام می‌گیرد و اساساً به سایر جنبه‌های زندگی شما آسیب می‌رساند. همه این‌ها به این دلیل است که یک چالش تمام آنچه در ذهن شما است را به وجود آورده است . شما قادر نیستید ذهن خود را منحرف کنید و به چیزهای دیگر فکر کنید.

این رفتار نه‌تنها برای شما بلکه برای اطرافیان شما نیز مضر است. چالش‌های زندگی خود را محدود نگه‌دارید. اگر آن‌ها زمام امور را تصاحب کنند ، دیگر نمی‌توانید بر آن‌ها غلبه کنید. برای حل یک مشکل ، شما باید به زندگی عادی خود در قسمت‌های دیگر ادامه دهید تا قدرت خود را از دست ندهید.

چگونه می‌توانید بر چالش‌های زندگی خود غلبه کنید؟

تقسیم‌بندی را یاد بگیرید تا مغز شما آموزش ببیند و چیزهای خوب را از موارد منفی دورنگه دارد .شما می ­توانید با ذهنی سازمان‌یافته  هر چالشی را که برایتان پیش‌آمد، تسخیر کنید و بر آن غلبه کنید.

نقل‌قول‌های زیادی در مورد غلبه بر چالش‌های زندگی وجود دارد ، اما جمله‌ای که به‌ویژه می‌تواند در این خصوص درست باشد این است که:

به نظر می‌رسد یک مانع کاملاً پایدار باشد ، اما ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که برای رسیدن به هدف نهایی به آن نیاز دارید.زیباترین منظره را تصور کنید. سرزمینی پر از صلح ، آرامش ، زیبایی‌های طبیعی ، آسمانی پرستاره و هر‌چیز خوبی که فکرش را بکنید. اگر می‌دانید که مقصد نهایی ارزش آن را دارد ، از راه باریکی که باید برای رسیدن به آن بپیمایید ، بیزار خواهید بود.

به همین ترتیب ، اگر بتوانید تمرکز خود را به تصویر بزرگ‌تر جلب کنید ، به نظر نمی‌رسد چالش‌های جزئی مسئله‌ای بسیار سخت  باشند. در عوض ، با یادگیری هر ثانیه به چالش کشیدن خود بیشترین استفاده را از این موضوع خواهید برد. در صورت داشتن دیدگاه صحیح ، گذراندن شرایط سخت می‌تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد

تغییر و چالش را ایجاد کن

تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که مصمم باشید و با اجرای این نکات در زندگی خود را تحت‌فشار قرار دهید. سپس ، به‌جای ترس از چالش‌های جدید ، متوجه خودتان شوید.

تغییری را که همیشه می‌خواستید ایجاد کنید!

اگر می‌خواهید هدف خود را محقق کنید ، شروع به اقدام در مورد آن کنید.

اجازه ندهید تعلل شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد.گاهی اوقات ، زمان­ های سختی را پشت سر خواهید گذاشت. ممکن است مواقعی باشد که همه کارهایی که انجام می‌دهید فقط به‌نوعی شما را به چالش می‌کشد و احساس می‌کنید زندگی شما رو به سراشیبی است ، که شمارا بسیار ناراحت می‌کند.

در این شرایط چالش‌ برانگیز ، حفظ ذهنیت خوب احتمالاً مهم‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید زیرا به شما این امکان را می‌دهد که احساس خوشبختی و شادی داشته باشید ، از غم و اندوه بی‌معنی جلوگیری کنید ، در سختی‌ها پایدار بمانید ، راه‌حل‌های هوشمندانه پیدا کنید و درنهایت اوضاع را تغییر دهید.

انگیزه برای غلبه بر چالش‌ های زندگی

ما معتقدیم که ۷ ایده اصلی وجود دارد که باید در هنگام سختی و به وجود آمدن چالش‌های زندگی به خاطر داشته باشید تا مثبت بمانید و انعطاف‌پذیر باشید و برای غلبه بر چالش‌های زندگی انگیزه بگیرید.مردم اغلب این ایده‌ها را فراموش می‌کنند. تفکر آن‌ها بیش‌ازحد بدبینانه و غم‌انگیز می‌شود. اما اگر این ایده‌ها را در ذهن داشته باشید ، آن‌ها برای وضعیت احساسی و توانایی غلبه بر چالش‌های زندگی که با آن روبرو هستید معجزه می‌کنند.

۱. حتی زمان‌های بد پایان می‌یابد

همه‌ چیز تمام می‌شود. چه خوب باشد چه بد، هیچ چیز برای همیشه دوام ندارد. وقتی موقعیتی برای شما نگران‌کننده باشد، ممکن است به نظر برسد که هرگز پایان نخواهد یافت. اما این فقط یک برداشت ذهنی و تحریف‌شده است. ذهن ما تمایل دارد حوادث منفی را همان‌طور که اتفاق می‌افتد گسترش دهد و بنابراین به نظر می‌رسد که آن‌ها خیلی بیشتر ازآنچه در واقعیت باشند، ادامه­ دار شده­اند  و گویی که برای مدت طولانی ادامه خواهند داشت.

بااین‌وجود ، حتی بدترین شرایط نیز در برهه‌ای از زمان به پایان می‌رسند. بعضی‌اوقات لازم است کاری انجام دهید تا در آن لحظه پایان یابد. در مواقع دیگر ، آن‌ها به‌سادگی پژمرده می‌شوند و خودبه‌خود از بین می‌روند ، و تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که انگیزه فوری به خودتان بدهید ، صبر داشته باشید و منتظر بمانید. مطمئن نیستیم چطور؟

۲. قبلاً چالش‌های زندگی را پشت سر گذاشته‌اید

روش دیگر برای پرداختن به این احساس که وضعیت بد هرگز پایان نخواهد یافت ، فکر کردن در مورد موقعیت‌های مشابهی است که درگذشته پشت سر گذاشته‌اید و با موفقیت بر آن‌ها غلبه کرده‌اید. اگر به‌اندازه کافی فکر کنید ، تقریباً هر بار می‌توانید یک سابقه و یک خاطره در این باره  پیدا کنید.

وقتی این کار را انجام می‌دهید ، یادآوری توانایی شما در کنار آمدن و غلبه بر چالش‌های زندگی را برایتان آسان می­کند. این موضوع احساس اعتمادبه‌نفس شمارا تقویت می‌کند و احساس درماندگی را از بین می‌برد. این تغییر نگرش به‌احتمال‌زیاد انگیزه شمارا برای اقدام بر می ­انگیزد و شمارا وادار می‌کند تا با موفقیت بالاتر از شرایط برسید.

۳. شما به‌عنوان یک شخص قدرت زیادی در مقابل چالش ها دارید

وقتی کار سخت می‌شود ، معمول است که ما دیگر نقاط قوت خود را مشاهده نکنیم و فقط از نقایص خودآگاه باشیم. بنابراین ، ما خود را بازنده می‌بینیم ، که قادر به فراتر رفتن از شرایط دشوار نیستیم. اما این هرگز درست نیست. درست مثل هر شخص دیگری که در آن مکان وجود دارد ، شما ترکیبی از نقاط قوت و ضعف هستید.

نکته اصلی این است که به خود یادآوری کنید که نقاط قوت زیادی دارید. شاید به‌طور خاص به برخی از آن‌ها فکر کنید و سریعاً به بررسی برخی از نقاط قوت خود بپردازید. با این کار ، برداشت شما از خود تغییر کرده و متعادل‌تر می‌شود. بازهم ، این به شما قدرت می‌بخشد و به شما اطمینان می‌دهد که شرایطی را که در آن قرار دارید به‌طور مؤثری اداره خواهید کرد و بر چالش‌های زندگی غلبه خواهید کرد.

برای اینکه حتی بهتر از نقاط قوت خود استفاده کنید ، دریابید که سبک انگیزه شما چیست. وقتی سبک انگیزه خود را درک می‌کنید ، می‌دانید چگونه با روش‌هایی که بیشتر برای شما مناسب می‌شوند انگیزه خود را در بروز و غلبه بر چالش‌های زندگی حفظ کنید.

۴- برای همه چالش اتفاق می‌افتد

غالباً هنگام مواجهه با سختی ، تفکر ما را فریب می‌دهد و ما باور می‌کنیم که این موضوع یا این مسئله فقط برای ما اتفاق می‌افتد. مردم دیگر از دشواری‌های ما رنج نمی‌برند. تقریباً به نظر می‌رسد که جهان علیه ما نقشه می‌کشد و می‌خواهد ما را آزار دهد.

بااین‌حال ، باکمی تأمل و با کمی شفافیت ، به‌سرعت متوجه خواهید شد که این موضوع درست نیست. واقعیت این است که شما بیش‌ازحد از مشکلات خودآگاه هستید. اما شما تقریباً از دردسرها و چالش‌های زندگی دیگران آگاه نیستید ، به همین دلیل به نظر می‌رسد که آن‌ها خیلی بهتر از شما هستند. هرچند این بسیار بعید است. بنابراین به یاد داشته باشید که هر اتفاقی برای شما می‌افتد ، به همان شکل یا شکل مشابه ، تقریباً برای همه چالش‌های زندگی اتفاق می‌افتد.

۵. چالش یک تجربه یادگیری است

غالباً در دنیای رشد شخصی گفته می‌شود که هیچ‌گونه شکستی وجود ندارد  ، در عوض فقط بازخوردهایی هستند که ما می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. هرچند که دوران سخت زندگی را می‌گذرانیم ، ما این موضوع را فراموش می‌کنیم. ما شکست را به‌عنوان شاخصی می‌بینیم که در مسیر درست قرار نگرفته‌ایم ، اما به‌عنوان یک تجربه یادگیری که می‌تواند ما را در مسیر درست قرار دهد، نمی­بینیم.

بیشتر یادگیری‌ها در زندگی از آزمون‌وخطا ناشی می‌شود. و وقتی اوضاع به روشی که شما می‌خواهید پیش نمی­رود ، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که سعی کنید بفهمید چرا این چالش اتفاق می‌افتد که شما می ­توانید از این  تجربه یاد بگیرید. با یادگیری و به‌کارگیری از چالش‌های زندگی درنهایت اوضاع را بهتر می‌کنید.

۶. همیشه می‌توانید برای غلبه بر چالش ها کمک بخواهید

هنگام مواجه‌شدن با شرایط سخت ، بهتر است به یاد داشته باشید که در زندگی شما افرادی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند. حتی اگر اجتماعی‌ترین فرد جهان نباشید و دوستان زیادی یا خانواده بزرگی نداشته باشید ، هنوز افرادی در زندگی شما هستند که می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید.

این افراد سیستم حمایت اجتماعی شمارا تشکیل می‌دهند. در بسیاری از مواقع ، فقط فکر کردن در مورد آن‌ها و درک اینکه آن‌ها در صورت نیاز به شما کمک می‌کنند ،به  راحتی احساس عاطفی زیادی را برای شما فراهم می‌کند و به شما جسارت بیشتری برای جلو رفتن و غلبه بر چالش‌های زندگی را می‌دهد.

شاید حتی نیازی به کمک گرفتن از آن‌ها نباشد. فقط دانستن اینکه آن‌ها هستند به شما جسارت می‌بخشد و همین می­تواند کافی باشد.

۷. چیزهای زیادی وجود دارد که باید قدردان آن‌ها باشید

بنابراین بعضی چیزها در زندگی شما خوب پیش نمی‌روند. این کمتر از ایده ­آل است ، اما اگر به آن فکر کنید ، هنوز چیزهای زیادی در زندگی شما وجود دارد که به‌خوبی پیش می‌روند و باید به خاطر آن­ ها قدردان باشید.

شاید رابطه عاشقانه شما به مشکل بخورد ، اما شما زندگی شغلی عالی دارید. شاید شغل شما به مشکل خورده باشد ، اما هنوز سلامتی و خانواده خود رادارید. و بسیاری چیزهای کوچک اما قابل‌توجه وجود دارد که باید از آن‌ها سپاسگزار باشید مانند: ‌قدم زدن در پارک ، یک فنجان قهوه ، دیدن یک غروب آفتاب خوب ، یک مکالمه گاه‌به‌گاه و یک تفریح دونفره با همسرتان که می‌تواند اوضاع را برایتان قابل‌تحمل‌تر کند و فکر شمارا برای غلبه بر چالش‌های زندگی آزاد تر کند.

هنگام گذراندن دوران سخت زندگی ، برای لحظه‌ای به این فکر کنید و شروع به مشاهده مواردی کنید که باید سپاسگزار باشید. این دیدگاه شمارا کاملاً تغییر خواهد داد. خواهید فهمید که همه‌چیز بد نیست ، و این ، مشکلات و هر چیزی که در زندگی اتفاق می ­افتد ، قابل قدردانی است.

کلام آخر

ما در این مقاله ۱۳ نکته اساسی به همراه ۷نکته انگیزشی را  ارائه  دادیم که به کمک آن شما می‌توانید بر چالش‌های زندگی خود غلبه کنید و بر آن­ها  موفق و پیروز شوید و از چالش‌ها برای رسیدن به خواسته‌های خود استفاده کنید تا بتوانید زندگی خود و خانواده خود را بهتر بسازید و طعم موفقیت و شادی را در زندگی خود بچشید.

۷ نکته انگیزشی برای غلبه بر چالش‌های زندگی را می‌توانید  روی یک کاغذ کوچک بنویسید و آن را همیشه در جیب یا کیف پول با خود به همراه داشته باشید. و هر زمان که با یک وضعیت دشوار روبرو شدید ، آن تکه  کاغذ را بیرون بیاورید و حداقل ۷ بار یادآوری موجود در آن را با ذهن بخوانید.

خواهید دید که ذهنیت شما تغییر می‌کند ، مثبت‌تر می‌شوید و احساس بهتری در مواجهه با چالش‌های زندگی و غلبه بر آن خواهید داشت. و هنگامی‌که در ذهنیت و وضعیت احساسی مناسب قرار گرفتید ، طولی نمی‌کشد که راهی برای غلبه بر چالش‌های زندگی و شرایط سختی که در آن قرار دارید پیدا خواهید کرد.

همه‌چیز با ذهنیت شروع می‌شود. پس موفق باشید!

به نظر شما چه راه های دیگری برای غلبه بر چالش‌های زندگی وجود دارد؟ آیا دوست دارید بر چالش‌های زندگی خود غلبه کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید