زمان مطالعه: 3 دقیقه آیین همبستری من(سبحان رئوفی) در این مقاله آیین همبستری را براساس ویژگی های ژنتیکی و…" /> زمان مطالعه: 3 دقیقه آیین همبستری من(سبحان رئوفی) در این مقاله آیین همبستری را براساس ویژگی های ژنتیکی و…" />

آیین همبستری

خانه » بلاگ » آیین همبستری

فهرست عناوین

آیین همبستری

من(سبحان رئوفی) در این مقاله آیین همبستری را براساس ویژگی های ژنتیکی و ذاتی مردان و زنان مورد بررسی قرار می دهم.

 

آیین همسبتری چیست؟

یک ازدواج خوب بهترین وسیله برای تامین نیاز به عشق  و بهترین بستر برای رفع نیاز جسمانی ست. روابط جنسی در پایداری یک زندگی شاد و موفق بسیار تاثیر گذار است .
بیشتر مردان و زنان،بخصوص در سالهاىاول زندگى،از آیین همبستری اطلاعات ناقصی دارند.
ما بـایدبپذیریم که لذت نبردن از روابط جنسی وقتى براى مدتى طولانى ادامه پیدا کند براى خانم ها بی علاقه گی و یا در بعضی مواقع حس تنفر نسبت به این روابط به وجود می آورد و در مردان باعث ناکامی و سرخوردگی می شود که ممکن است برای فرار از این احساس به هر کاری متوصل شوند.
آیین همبستری موضوعی ست که می توان آن را از جهات مختلفی مورد بررسی قرار داد. در این مقاله قصد داریم 
آیین همبستری را بر اساس ویژگی های ژنتیکی مردان و زنان بیان کنیم.

آیین همبستری و ویژگی های ژنتیکی زنان

رابطه ی جنسی برای زنان بیشتر با نیاز به عشق و احساس تعلق پیوند دارد. زنان غالبا بر اساس تفاوت ژنتیکی و یا به خاطر نقش مادری که قرار است به عهده بگیرند از نظر عاطفی بسار حساس هستند و ابراز علاقه به هر روشی برایشان آسان است.
عموم زنان در رابطه با مردان می بینند که اندازه ی انتظارشان محبت دریافت نمی کنند.
در ابتدای ازدواج زوج های جوان به ویژه زنان به خاطر اینکه مردان به تماس جسمی علاقه زیادی نشان می دهند و فکر می کنند عشق مردان نسبت به آنها بیش از علاقه ی خودشان است.
اما در ادامه ی زندگی زناشویی معمولا زن متوجه می شود که علاقه ی مرد به رابطه ی جنسی مساوی یا گاهی بیش از علاقه اش به خود است و کم کم به این رفتار خالی از عشق بی علاقه می شوند.

آیین همبستری و ویژگی های ژنتیکی مردان

رابطه ی جنسی برای مردان به طور ژنتیکی به دلیل نیازبه بقا و تولید مثل صورت می گیرد و این نیاز در مردان قوی است.
مردی که نیاز به بقا در او قوی ست خواهان رابطه ی جنسی بیشتری ست و برای رسیدن به این هدف در آغاز آشنایی بیشتر ابراز عشق و علاقه می کند. البته نباید تاثیر عشق را در برقراری رلبطه جنسی در مردان نادیده گرقت و یا منکر آن شد.
زمانی که زنان متوجه می شوند که علاقه ی مرد به رابطه ی جنسی بیش تر از علاقه ی مرد به خود اوست نسبت به انجام این عمل بی علاقه می شوند .
با کم شدن علاقه ی زن به رابطه ی جنسی مرد ناکام تر می شود و رابطه جنسی بیشتری از او درخواست می کند که این خود باعث دوری بیشتر زن می شود و بدین وسیله پیوند زناشوییشان کم کم سست می شود.

آیین همبستری

آیین همبستری یک مهارت آموختنی است

بهترین راه برای اینکه زنان بعد از ازدواج و گذشتن مدتی از زندگی زناشویی دچار این بی علاقه گی نشوند این است که بپذیرند مردان رابطه ی جنسی را علاوه بر اینکه از روی علاه انجام می دهند، برای رفع نیاز به بقا که یک نیاز بنیادین است نیز انجام میدهند.
در بعضی اوقات میزان تاثیرگذاری یکی از این دلایل بیش از دیگری می شود. دانستن و آگاه بودن زنان از این موضوع شرایط را برای بهتر درک کردن همسر خود به وجود می آورد و مانع از ایجاد حس بی علاقه گی به رابطه ی جنسی بدون عشق می شود.
مردان باید یاد بگیرند که چگونه باتوجه به زبان عشق همسر خود به او ابراز علاقه کنند.
مردان بدانند که ابتدا باید روح زن را تسخیر کنند و استفاده کردن از صحبت ها و حرکات ناشی از مهر و صمیمیت این رابطه را برای همسر خود شیرین کنند و به او بفهمانند که این رابطه تنها به دلیل یک نیاز طبیعی و ناشی از هورمون ها نیست.

در آخر دو کتاب ارزشمند پنج زبان عشق نوشته ی گری چاپمن و کتاب پاسخ به مسائل ناگفته های جنسی و زناشویی نوشته یدیوید برلیندر را به شما معرفی میکنم.

 

پنج زبان عشق

 

  پاسخ به مسائل ناگفته های جنسی و زناشویی 

 

دیدگاهتان را بنویسید