مدیران چه نقشی در توسعه کارمندان دارند

خانه » بلاگ » مدیران چه نقشی در توسعه کارمندان دارند

فهرست عناوین

مدیران چه نقشی در توسعه کارمندان دارند؟

مدیران در توسعه کارمندان خود نقش مهمی دارند. یک مدیر ممکن است رویکردی را برگزیند که بر اساس آن رویکرد به رشد کارکنان و اعضا تیمش خیلی کمک کند.

مدیر موسسه یا شرکت می تواند یک رهبر آزموده و کار درست باشد. رهبری که افرادی را تحت لوای خود دارد و تلاش می کند تا کارکنان و اعضا تیمش را به بالاترین حد توانایی خودشان و ظرفیتی که دارند، برساند.

مدیر موفق یک مربی حرفه ای است. مربی که هر روز تلاش می کند تا توانایی کارکنانش را دریابد و برای ارتقاء توانایی کارکنانش قدمی رو به جلو بردارد.

مدیر موفق می داند که کارکنان و کارمندان نقش طلایی در رشد و توسعه شرکت و موسسه ایفا می کنند. و تلاش می کند تا با آمادگی و یادگیری آنها یک بُرد دو طرفه به وجود بیاید.هم برای توسعه کارمندان باشد و توسعه جمعی تیم، موسسه و گروه را رقم بزند.

مهارت های یک مدیر حرفه ای

ایجاد یک نگرش جدی و مهم، یکی از امتیازات است و از جدی ترین چیزهایی است که از رهبران خواسته می شود.کن بلانچارد

مدیر موفق خودش تلاش می کند تا هر روز مهارت های مدیریتی جدید و بروز را یاد بگیرد و در تیم و موسسه به کار بگیرد تا رشد بهتری را در موسسه شاهد باشد.

کارمندان و کارکنان یک موسسه و شرکت نگاه مستقیمی به مدیر خود دارند و مدیر را به عنوان یک الگو دنبال می کنند.پس توسعه کارمندان ارتباط مستقیمی با توسعه مدیر دارد. مدیر باید علاوه بر اینکه حواسش جمع باشد به عنوان مدیری که مدیریت موسسه ای که به عهده دارد.بلکه باید بداند یک مربی برای کارمندانش محسوب می شود.

مدیر حرفه ای کارکنانش را به یادگیری مهارت های جدید، دانش های بروز، شرکت در دوره های افزایش خلاقیت تشویق می کند.حتی دوره هایی را در موسسه ایجاد می کند تا کارکنان و کارمندان در آن شرکت کنند.

در این مقاله کوشش کردیم تا درباره ی نقش مدیر در توسعه کارمندان و توسعه کارمندان بپردازیم.

🔹مهارت شنیدن را فرا بگیرید

بهترین مدیر یاد گرفته است که خوب گوش کند و نظرات مختلف را با دقت بشنود.

مدیر موفق لازم است که صحبت کارمندان خود را به دقت بشنود و همچنین نظر مشتریانی که از موسسه قصد خرید دارند.

بهترین مدیران می دانند که  راه های ارتباطی موثر به طور خود جوش ظاهر نمی شوند. مدیران برای آموزش چگونگی مدیریت ارتباطات کارکنان ، روشهای مناسب برای به کارگیری استراتژی های گوش دادن ، به آموزش مناسب نیاز دارند. برای آموزش مدیران و کارکنان موسسه خود سرمایه گذاری کنید و منابع و پشتیبانی مورد نیاز آنها را برای دستیابی به این محیط مناسب ارتباط برقرار کنید.

مدیر موفق می داند یکی از موارد مهم مدیریتی و از عواملی که باعث موفقیت می شود گوش دادن است ،خوب گوش بدهید و تمام مواردی که لازم است در یک دفترچه یادداشت کنید تا در زمان مناسب به بررسی نکات بپردازید.

مهمترین چیز در هنگام گفتگو ، شنیدن چیزی است که گفته نمی شود. پیتر دراکر

مدیر موفق می داند که لازم است به کارمندانش ،مهارت گوش دادن را بیاموزد .

گاهی اوقات انسان ها فقط گوش می دهند تا جواب بدهند.اما گاهی اوقات انسان ها گوش می دهند تا هم یاد بگیرند و هم بهترین پاسخ را بدهند.

کارمندان شما باید یاد بگیرند که در مهارت گوش دادن نکته مهم این است؛ که نظر همکاران خود را بدون پیش داوری گوش بدهند و اگر نکته ای بود که لازم بود بیشتر درباره اش بحث شود در دفترچه ای  یادداشت شود و بعد درباره آن گفتگو شود.

از کارهایی که به انجام آنها عادت می کنید آگاه باشید و اطمینان حاصل کنید که تفاوت بین یک عادت خوب و یک عادت بد را می دانید. به عبارت دیگر فراموش نکنید که “ترک عادت موجب مرض است” و سعی کنید از عادت کردن به کارهای منفی بپرهیزید.وارن بافت

به مشتری گوش بده

کارمندان یک موسسه برای توسعه خودشان و موسسه ای که در آن مشغول هستند، لازم است به دقت به نظر مشتریان موسسه هم گوش بسپارند .اینکه مشتریان موسسه چه خواسته هایی از محصولاتی که می خرند، دارند . چقدر از محصولی که به آنها ارائه شده است، راضی هستند و حتی اینکه چه نوع خدمات جدیدی را دوست دارند در موسسه ای که شما در آن مشغول هستید دریافت کنند.

پس مهارت گوش دادن یک مهارت اساسی برای رشد و توسعه کارمندان ،رشد و توسعه مدیران ،رشد و توسعه موسسه است.

🔹برای توسعه کارمندان وقت صرف کنید

اگر می خواهید یک تیم قوی داشته باشید و توسعه کارمندان یکی از اهداف شماست باید برای کارمندان تان وقت صرف کنید. باید مدیریت لازم روی کار کارمندان خود داشته باشید.

کارمندان شما زمانی می‌توانند کارشان را به صورت عالی انجام دهند و برای توسعه خود  اشتیاق داشته باشند، که شاهد این باشند  شما برای شان وقت می گذارید. کلاس هایی که لازم است در آن شرکت کنند به آنها معرفی می کنید. حتی گاهی خودتان به عنوان سخنران و استاد، مهارت هایی که لازم است برای توسعه کارمندان تان به آنها ارائه می دهید.

خطر، ناشی از ندانستن کاری است که انجام می دهید.”آنتونی رابینز

ممکن است شما به عنوان یک مدیر بگویید :”که وقت کافی برای وقت گذاشتن برای کارمندان خود را ندارم“. باید بگویم که در این صورت شما با کارمندانی کسل و خسته مواجه می شوید که هیچ ایده جدیدی برای انجام کارها ندارند.

چون در درون آنها انگیزه وجود ندارد اگر شما برای کارمندان تان وقت بگذارید، ایجاد انگیزه و اشتیاق کنید و خلاقیت و ایده پردازی آنها را تحسین کنید ،حتماً شاهد توسعه کارمندان تان خواهید بود.

🔹به عملکرد کارمندان تان بسیار اهمیت بدهید

به توسعه کارمندان تان اهمیت بدهیدوقتی کارمندان ببینند مدیرشان پیگیر توسعه آنها است، پس تلاش بیشتری را برای بروز کردن دانش خود انجام می دهند. مهارت هایی که لازم است به عنوان یک کارمند داشته باشند و در توسعه کارمندان موثر است دنبال می کنند.

حتی وقتی میزان اهمیت پیگیری شما را متوجه بشوند، ممکن است از خود شما به عنوان مدیر الگو برداری کنند و از شما نظرتان را درباره مهارت هایی که لازم است کارمندان یاد بگیرند بپرسند. در واقع شما به عنوان مدیر، موتور محرک موسسه و کارمندان مجموعه تحت سرپرستی خودتان هستید.

مهمترین سرمایه گذاری که می توانید انجام دهید، سرمایه گذاری روی خودتان است.”وارن بافت

بهترین مدیران میدانند با توسعه کارمندان ، روند کاری افزایش پیدا می کند. سرعت کارها بالا می رود. تمرکز بیشتری بر موسسه حاکم میشود و مجموع این موارد پیشرفت چشمگیر تری را رقم میزند.

کارمندان باید با موقعیت های شغلی خود ارتباط برقرار کنند. اگر آنها جایگاه خود را در شرکت شما درک نکنند یا احساس کنند که به ورود آنها بها داده نمی شود ، آنها به راحتی نمی توانند فرهنگ شرکت را حفظ کنند. مدیران باید قبل از تأثیر منفی روی تیم ، از نزدیک علائم جدا شدن را از نزدیک بررسی کنند و به طور فعالانه آن را برطرف کنند..

🔹بر چیزهای مثبت تاکید کنید

بهترین مدیران همواره به دنبال افزایش نقاط مثبت خود هستند و می دانند با قوی شدن نقاط مثبت خود می‌توانند میزان ضعف عملکردی خود را کاهش دهند.

بهترین مدیران برای توسعه کارمندان، نکات مثبت کارمندان برای توسعه کارمندان تاکید می کند. در واقع اکثر مدیران موفق انسان های مثبت اندیشی هستند که در هر چیزی تلاش میکنند نکات مثبت را ببینند.

توسعه کارمندان نقش بسیار مهمی در توسعه تیمی دارد. اگر کارمندان با مدیری روبرو باشند که مدام نقاط ضعف آنها را به رُخ شان بکشد و آنها را به ناتوانی محکوم کند و انگیزه و اشتیاق را در درون آنها از بین ببرد. پس انتظار زیادی نمی‌رود که بتوانند در آن مجموعه موثر باشند و راه حل های خوبی برای پیشبرد اهداف ارائه دهند.

بهترین مدیران میدانند که اثرات انرژی مثبت بسیار قوی است و کارمندان نسبت به سخنان مدیر خود حساس و دقیق هستند. پس اگر از آن ها تعریف بدهید نقاط مثبت شان را بگویید عملکرد بهتری را هم مشاهده خواهید کرد.

توسعه کارمندان در زمانی که مدیر نظارت مستقیم آموزش شان داشته باشد، بسیار بیشتر خواهد بود. اینکه کارمند می داند که مدیر پیگیر است، یک اشتیاق در کارمند ایجاد می شود که به دنبال آموزش مهارت های جدید برود.

🔹استخدام نیرو و آموزش و توسعه کارمندان

مدیریت نقش مهمی در توسعه کارمندان و شرکت تحت نظرش دارد.یک مدیر موفق می داند علاوه بر اینکه باید یک مدیریت عالی در رابطه با موسسه و کارمندان و کارکنانش داشته باشد. به عنوان سرپرست موسسه باید تلاش کند تا انگیزه و اشتیاق کارکنان خود را افزایش بدهد.تا در عملکرد نقش خود در موسسه به عنوان کارمند و کارکنان به ایفای عالی وظایف محوله بپردازند.

مدیریت نقش مهمی در موسسه دارد

مدیر شخصی است که استخدام نیرو به دست اوست. یعنی اشخاصی که در موسسه می خواهند وارد شوند باید از فیلتر و ارزیابی مخصوص مدیریت بگذرند.

بهترین مدیران می فهمند که نقش آنها مربوط به کارمندان و  تیم و عملکرد آنها در تیم است و نه به  شخصیت خصوصی آنها در زندگی شخصی شان. کارمندان به سختی کار می کنند تا مهارت های مشخص شده در تیم را کسب کنند و از موفقیت اعضای تیم خود بسیار راضی هستند.

این کار را در سطح پایین تر به طور موثر انجام دهید تا دیگران ارزش شما را تشخیص دهند و تلاش کنند تا با گذشت زمان مسئولیت های شما را افزایش دهند. مدیریت به عنوان یک حرفه ،همزمان چالش برانگیز و مهیج است.

تقسیم کار در توسعه کارمندان

کار باید تقسیم شود و باید به افراد مناسب شغل مناسب داده شود تا هدر رفتن منابع در یک سازمان کاهش یابد.

مدیران با توجه به بینشی که نسبت به موسسه و شغل شان دارند.در انتخاب اعضا برای موسسه شان ارزیابی گوناگونی دارند. ممکن است یک مدیر برای موسسه اش به دنبال اعضایی فعال ، پویا و ایده پرداز باشد. یعنی در عین حال که مشغول انجام کار خود است با دیگر اعضا تعامل خوبی داشته باشد.

اهمیت انرژی مثبت در توسعه کارمندان

انرژی مثبت را در موسسه ایجاد کند.ایده های جدیدی داشته باشد. در  مقابل مدیرانی هستند که از کارمندان شان فقط انجام وظیفه محوله را دارند.کارکنانی که کوشا و آرام باشند و تنها در راستای اهدافی که مدیر مطرح می کند قدم بردارند. کارکنانی که مقابل مدیرشان مطیع و آرام باشند.

برای توسعه کارمندان فرهنگ سازی کنید

یک فرهنگ سازمانی خوب خود به خود اتفاق نمی افتد. شما در مدیریت خود، آن را به روش های بزرگ و کوچک در بسیاری از مناطق شرکت ایجاد می کنید. به عنوان مثال ، فرایند استخدام شما باید فراتر از جستجوی افرادی باشد که شرایط اصلی شغل را دارند. استخدام های جدید باید مقادیر مشابه کسب و کار شما را داشته باشند تا فوراً در آن جای بگیرند.

چشم انداز سازمان شما باید بیش از یک شعار مهم در سازمان باشد. بلکه  این شعار باید موتور محرکه شرکت شما باشد و تصمیمات مهم شما را راهنمایی کند.

آیا منابع کافی برای توانمند سازی کارکنان و مدیران خود فراهم می کنید؟ مدیران و کارمندان شما برای انجام وظایف شغلی روزمره و تلاش در جهت اهداف بلند مدت شرکت به ابزارهای مناسبی نیاز دارند. منابع ممکن است شامل فناوری جدید ، نوع خاصی از فضای کار یا آموزش مهارتهای بنیادی باشد.

در هر صورت هر انتخاب کارمندی توسط مدیر ،با توجه به سیستمی که فرد در آن مشغول است، یک نوع عملکرد را قبول می کند. که اگر در فرآیند کاری موسسه یا شرکت دقت شود،با توجه به شرایطش استخدام را انجام می دهد.

مدیر ؛ راس یک سازمان

مدیران در سلسله مراتب سازمانی نقش اول را به عهده دارند. مدیران موفق می دانند که کارمندان و کارکنانی که در موسسه تحت سرپرستی او هستند،به عملکرد مدیرشان توجه می کنند و بر اساس آن عمل می کنند.

رهبر ، فردی است  در موضع قدرت؛و مسئول نتایج کسانی است که تحت نظارت او حرکت می کنند.ناشناس

یک مدیر وقتی به آموزش و یادگیری مهارت جدید و بروز سازمانی و مدیریتی علاقه نشان بدهد. در جلساتی با موضوعاتی مثل مهارت مدیریتی ، مهارت افزایش خلاقیت ، مهارت ایده پردازی شرکت کند. کارمندان هم به این مباحث علاقمند می شوند.

انگیزه کارمندان در جهت توسعه

کارکنان باید برای شرکت در برنامه های آموزشی و فعالیت های توسعه کارکنان انگیزه داشته باشند . شما باید کاری کنید که کارمندان تان از اهمیت فعالیت های توسعه کارمندان و اینکه چگونه چنین اقداماتی در دراز مدت به نفع آنها و سازمان است ، پی ببرند.

مدیر موسسه باید در جلسات گروهی و  کنفرانس هایی که با اعضا تیم و کارمندانش دارد، به اهمیت شرکت در دوره های افزایش مهارت بپردازد.

مدیر می تواند همواره مشوق کارکنان و اعضای تیمش باشد تا در دوره های حضوری و غیر حضوری افزایش مهارت ، توسعه کارمندان و توسعه سازمانی شرکت کنند.

 کمک به دستیابی به اهداف سازمانی یکی از وظایف مدیر و کامندان است. سازمان توجه افراد را به سمت اهداف کلی متمرکز می کند.

🔹مدل های جدید مربیگری و توسعه کارمندان را فرا بگیرید

مدیریت موسسه در انتخاب برنامه های پیشبردی تیم نقش مهمی را دارد. اهدافی که برای توسعه منابع انسانی خود طرح ریزی می کند.

کلاس آموزشی

مدیران لازم است کلاس های آموزشی برای کارمندان و کارکنان خود طرح ریزی کنند. در این کلاس ها کارمندان و کارکنان با متدهای بروز جهان در رابطه سیستم های موسسه،سیستم های شرکتی آشنا می شوند.

کارهای روزمره مدیر با تعاملات یک به یک یا گروهی متمرکز بر عملیات پر می شود. بسیاری از مدیران برای تکمیل گزارش های خود ، از طریق ایمیل و به روزرسانی لیست وظایف خود ، از صبح زود یا موقع عصر  استفاده می کنند. در زندگی اکثر مدیران هرگز یک لحظه کسل کننده و خیلی کمتر برای تعمق آرام وجود ندارد.

مثلا مدیر یک شرکت تولیدی اگر دوست دارد شرکتش ارتقا پیدا کند، لازم است که به کارکنانش سیستم های جدید افزایش تولید، مدیریت زمان و حتی چگونگی افزایش عملکرد را آموزش بدهد. و حتی ماشین آلات جدید تهیه کند.

🔍اگر از یادگرفتن دست بکشید،از رهبری کردن دست کشیده اید. مارک میلر

مربی باشید

مدیر موسسه همواره باید یک مربی باشد. مربی که در رشد خلاقیت و افزایش عملکرد کارکنان به شیوه های جدید عمل کند. مدیر موسسه باید با کارکنانش طرح دوستی بریزد.

مربی موفق با کسانی که با آنها مشغول تمرین و توسعه مهارت است دوست می شود. نقاط ضعف و نقاط قوت شان را می پرسد.برای هرکدام از اعضا چک لیستی انتخاب میکند و براساس آن چک لیست پیش می رود.

 موفقیت یک سازمان به توانایی کارمند در ایجاد مفاهیم جدید و ارائه ایده های نوآورانه بستگی دارد. یک کارمند فقط زمانی می تواند فکر کند که از دانش بهره مند است که به طور مداوم دانش و توانایی خود را ارتقا دهد و بداند که در اطرافش چه اتفاقی می افتد. یک کارمند با ذهن بسته به سختی می تواند کمک زیادی به سازمان خود کند.

مدیر هم باید مثل یک رهبر ، مثل یک مربی و مثل یک موتور سازنده در موسسه فعالیت کند.و شیوه های کهنه مدیریتی را دور بریزد.

🔹رسیدگی به مشکلات عملکردی موجود کارمندان

مدیران گاهی در موسسه تحت نظر خود با کارمندانی مواجه می شوند که دچار نوسان عملکرد هستند. گاهی اوقات در عملکرد هایشان عالی اقدام می کنند و گاهی اوقات بر عکس ضعیف ظاهر می شوند.

یک مدیر موفق و آگاه می داند که این کارمند احتیاج به گفتگو دارد. پس با پیگیری عملکردش و نوسانی که در انجام وظایف محوله اش دارد،نیاز به یک گفتگوی دوستانه و کاری دارد.

البته در بعضی شرکت های بزرگ که با افراد بی شماری از کارکنان و اعضا روبرو هستند،چنین کاری دور از واقعیت است که مدیر بتواند با اشخاص گفتگوی مستقیم داشته باشد.

پس مدیر خلاق می تواند سیستم عملکردی را در فضای کاری بوجود بیاورد، که توسط یک مشاور منابع انسانی سرپرستی شود.

سیستمی که هر ماه، یک بار عملکرد اعضا را بررسی کند و با بررسی نتایج بدست آمده، شرایط روحی و جسمی اعضا را بدست بیاورد.

جلسه گروهی

در اقدام بعدی اگر اعضا شرایط مساعدی داشتند که گزارش کار ثبت می شود و یک جلسه گروهی برای کارکنان و اعضا برگزار می شود.

اما در صورت نیاز بعضی از اعضا به گفتگوی کاری، مشاور منابع انسانی به عنوان سرپرست به مدیر گزارش کار می دهد و جلسه ای را برای مشاوره با کارمندی که در سیستم کاری دچار نوسان شده است صحبت می کند.

 صلاحیت رهبری وجود دارد که عناصر اصلی برای تبدیل شدن به یک رهبر موثر هستند، روی هدف تمرکز کنید ،اطمینان از جو مشترک ،اعتماد به نفس ایجاد کنید ،دانش فنی کافی را نشان دهید ،اولویت ها را تعیین کنید ،عملکرد را مطابق توضیح داده شده  توصیف می شوند ، مدیریت کنید . ناشناس

در واقع مشکلات عملکردی کارکنان و کارمندان اگر به درستی حل نشود،حتی ممکن است سیستم دچار اختلال عملکردی در موسسه بشود.

تاثیر کارمندان بر یکدیگر

کارمندی که در انجام وظایفش اشتباهاتی مرتکب شود،روی تمام کارکنان و حتی موسسه تاثیر می گذارد.

مثلا یک موسسه آموزشی را در نظر بگیرید. در این سیستم کارمندی که مسئول هماهنگی کلاس ها است،تاریخ کلاس ها را اشتباه وارد می کند.

دانشجویان مهارت مدیریتی به اشتباه در تاریخ غلط به آموزشگاه می آیند و در مقابل با استاد امور مالی روبرو می شوند. بعد از بررسی شرایط موجود ، متوجه می شوند که کارمندی که مسئول برنامه ریزی و هماهنگی کلاس ها بوده،در روزی که برای ثبت کلاس ها اقدام کرده است،شرایط روحی یا جسمی مساعدی نداشته است.

در چنین شرایطی هرج و مرج بوجود آمده است. ممکن است دانشجویان و استاد که به اشتباه آمده اند، ناراحت و پریشان شوند.موسسه دچار شلوغی شود.

پس پیگیری عملکرد کارکنان برای داشتن موسسه ای پویا و سازنده یکی از نکات طلایی است.

🔹تصمیم گیری انجام ارزیابی عملکرد کارکنان

مدیری که مهارت های مدیریتی را همواره دنبال می کند، می داند که در تصمیم گیری ها اگر نظر کارکنان و کارمندانش را جویا شود، سیستم  مدیریتی موفق تری را بدست می آورد.

شما به عنوان یک مدیر ، باید فرصت های کافی را در اختیار اعضای تیم خود قرار دهید تا بتوانند خود را توسعه داده و صیقل دهند.

تشویق کارمندان

وقتی کارمندان می بینند که توسط مدیران برای اظهار نظر تشویق می شوند، پس سعی می کنند در دوره هایی که در رابطه با توسعه فردی، فن بیان ، قدرت انتقال دانش است شرکت کنند.

مدیران باید به عنوان مربی برای کارمندان عمل کنند. در سازمان خود محیطی ایجاد کنید که هر کارمند احساس انگیزه کند تا هر روز چیز جدیدی یاد بگیرد. رهبر خوبی برای آنها باشید. اگر مدیری در برنامه های مختلف آموزشی نیز شرکت کند ، هیچ ضرری ندارد.

مدیر می تواند در جلساتی که در موسسه با اعضا دارد، ایده های مختلف کارکنان را در رابطه با تصمیم گیری های جمعی و اهداف مشترک سازمانی بپرسد.

بعد بر اساس نظر خودش و ایده هایی که به او پیشنهاد شده است به ایده عملگرایانه ای برسد. زیرا تصمیمی که در زاویه دیدهای مختلف بررسی شده است، برای اقدام مناسب تر است. زیرا نقاط ضعف و نقاط قوتش دقیق تر بررسی شده است.

مثال شرکت عملیاتی

مثلا در یک شرکت عملیاتی راه سازی، افراد زیادی مشغول به کار هستند و هر کدام یک مسئولیت شغلی دارند. مهندسانی که هر کدام مسئول یک قسمت از کار هستند. مهندسانی که مسئول نقشه راه سازی هستند. کارکنانی که هر کدام یک وسیله ادواتی را هدایت می کنند.

در چنین مسئولیتی که هر کدام از اعضا باید کار خودشان را انجام بدهند. حتی ممکن است که با دیگر اعضا و عملکردشان آشنایی نداشته باشند. یک سرپرست و مدیر به بهترین نحو باید تمام کارکنان را هدایت کند.

مدیر و سرپرست مجموعه در رابطه با کار هر کدام توضیحاتی ارائه می دهد و عملکردی که از کارکنانش دارد برای آنها توضیح می دهد.

مدیریت باید همواره برنامه ریزی شفاف و روشنی از اهداف و مسئولیت اعضا به کارکنان خود ارائه بدهد.تا کارکنان در افزایش عملکرد خود جدی و کوشا عمل کنند.

🔹تعیین هدف برای دوره های آینده موسسه

مهارت برنامه ریزی یک مهارت اساسی و لازم برای مدیر و کارمندانی که در حوزه او مشغول فعالیت هستند، است.

مدیر موسسه باید چشم اندازی روشن برای اهداف و برنامه ریزی هایی که انجام می دهد،ارائه بدهد. تا کارکنان با انگیزه بیشتری به کار بپردازند و اهداف موسسه را دنبال کنند.

یک مدیر باید بعضی عبارت ها ، برخی از اصطلاحات مهم برنامه ریزی را بلد باشد. از عمومی ترین تا خاص ترین ، عبارتند از:

تاثیر چشم انداز در توسعه کارمندان :

هدایت غیر اختصاصی جهت دار و انگیزشی برای کل سازمان. مدیران عالی معمولاً چشم انداز کسب و کار را ارائه می دهند. از چهار مورد احساساتی ترین است.

تاثیر ماموریت در توسعه کارمندان:

دلیل وجود یک سازمان. این مربوط به دامنه تجارت و آنچه این تجارت را از مشاغل مشابه متمایز می کند. ماموریت فرهنگ و ارزشهای مدیریت عالی را منعکس می کند.

تاثیر اهداف در توسعه کارمندان:

ایده هایی که مأموریت را پالایش می کنند و به موضوعات اصلی درون سازمان از جمله وضعیت بازار ، نوآوری ، بهره وری ، منابع فیزیکی و مالی ، سودآوری ، مدیریت و عملکرد و کارایی کارگران می پردازند. انتظار می رود که آنها کلی ، قابل مشاهده ، چالش برانگیز و بدون وقت باشند.

تاثیر نتایج در توسعه کارمندان:

اظهارات خاص نتایج پیش بینی شده که اهداف سازمان را بیشتر تعریف می کند. انتظار می رود آنها هوشمند باشند: خاص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، پاداش دهنده و به موقع.

تاثیر تاکتیک ها در توسعه کارمندان:

چه کسی ، چه چیزی ، چه زمانی ، در کجا و چگونه فعالیت ها برای رسیدن به یک هدف انجام می شود.

تعیین هدف یعنی آینده را به حال آوردن و آنچه که می خواهید را در مسیر زمان و عملکردتان به دست آوردن.ناشناس

موسسه ، مجموعه ای از اعضا و کارکنان و مدیران است. عمر موسسه در دستان مدیر و کارکنان و اعضا است. مدیر موسسه می داند همانطور که آب اگر در یک مکان باقی بماند می گندد،اگر علم و دانش خود و کارکنانش افزایش نیابد،دچار رکود می شود.

گاهی مدیران برای تشویق اعضا پاداش هایی در نظر می گیرند. مثلا به جای دادن پول یا کارت های هدیه، کتاب هایی درباره  موفقیت و افزایش مهارت های مدیریت هدیه می دهند. تا با این کار کارکنان را تشویق کنند به مطالعه و افزایش مهارت هایی که لازم است داشته باشند و به توسعه کارمندان کمک میکند.

در این مقاله سعی کردیم تا مطالبی در رابطه با نقش مدیر در توسعه کارمندان ارائه بدهیم. مدیر نقش اول را در موسسه ایفا می کند.مدیر به عنوان رهبر ، مربی و سرپرست تیم است که کارمندان را می تواند به مسیرهای درست رشد و پیشرفت هدایت کند.

مدیریت جدید

در مدیریت جدید ، مدیر تنها برای اجرای برنامه های موسسه آموزش نمی بیند. بلکه ارتباط و تعاملات قوی را آموزش می بیند. چگونه با کارکنانش تعامل داشته باشد.

چگونه یک تیم موفق بسازد و در تیم سازی لازم است که به چه نکاتی توجه کند. اعضایی که برای تیم انتخاب می کند چه ویژگی هایی داشته باشند.

مهارت هایی که به جای کار سخت و طاقت فرسا که توان مدیر و کارکنان را می گیرد. چه مهارت هایی آموزش ببینند که بازدهی بیشتری داشته باشد و فرسایش کمتری ایجاد کند. تنوع در برنامه ریزی،تنوع در ایجاد گروه های همکار در یک مجموعه را یاد می گیرد.

مهارت هایی که به مدیر آموزش می دهد بهتر است چه کارهایی  انجام بدهد که شخصیتی گیرا و کاریزماتیک داشته باشد. شخصیتی که اعضا به حرف های او گوش کنند. برای جلساتی که با مدیر دارند مشتاق باشند.و کارمندان آمادگی لازم برای یک جلسه عالی را در خود مهیا کنند.

مدیر موفق لازم است که ارزیابی هایی هم برای خودش و رشدی که در موسسه ایجاد کرده است داشته باشد. ارزیابی اینکه چقدر در داشتن رابطه مفید و موفق اعضا و کارکنان ،موفق عمل کرده است. کارکنان چه ترازهایی از رشد را برای توسعه فردی و توسعه جمعی موسسه جا به جا کرده اند.

مدیریت یک موسسه با مجموعه قدرتی که به عنوان مدیر در دست دارد. باید ببیند تا چه اندازه در هرس شاخه های اضافی موسسه و از بین بردن حاشیه های غیر سازنده برای موسسه و کارکنان موفق عمل کرده است.

جمع بندی

در این مقاله ما به فرآیند استخدام نیرو توسط مدیر پرداختیم. اینکه مدیر می تواند چه انگیزه و اشتیاقی در کارکنان خود برای رشد و توسعه کارمندان و حتی توسعه جمعی بوجود بیاورد.

کارکنان از داشتن مدیری پویا و فعال چقدر تحت تاثیر قرار می گیرند. و تلاش می کنند تا در برنامه ی شخصی خود یادگیری مهارت های جدید و افزایش مهارت ها را بگذارند.

مدیران می توانند تیمی قوی ایجاد کنند. زمانی که در یک مجموعه کاری ،مدیر پویا و فعال باشد و همواره آموزش های جدید را دنبال کند و کارکنان هم این ویژگی ها را در خود پرورش بدهند. برای موسسه یک پیروزی لذت بخش است. چون به قوی بودن موسسه کمک می کند.

امیدوارم که از خواندن مقاله لذت برده باشید. و این مقاله تجربیات جدیدی در اختیار شما قرار داده باشد. علاوه بر آن نقش مهم یادگیری و آموزش را در یک  موسسه برای توسعه کارمندان ، و تاثیر بر مجموعه ای از مدیران و کارکنان را خواندید و متوجه شدید که آموزش نقش اساسی در پیشرفت دارد.

اگر شما هم در رابطه با مقاله نقش مدیران در توسعه کارمندان تجربه ای داشته اید که در راستای بهتر شدن است.خوشحال می شویم برای ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید