۱۷ قدم برای ایجاد شادی در محیط کار

خانه » بلاگ » ۱۷ قدم برای ایجاد شادی در محیط کار

فهرست عناوین

۱۷ قدم برای ایجاد شادی در محیط کار

 

اگر به شما بگویم که هرچه شادی در محیط کار بیشتر باشد و کارمندان شما شادتر باشند ، شرکت شما موفق‌تر می‌شود باور می‌کنید؟
ممکن است به نظر برسد این‌ یک سبک مدیریتی خاصی باشد. اما مطالعات بسیاری نشان داده است که خوشحالی و شادی در مجیط کار و بین کارمندان رابطه مستقیمی با کارهای کوچک و پیش و پا افتاده و یا در اولویت پایین شما  دارد.
شاید موضوعی که در ادامه به آن می­پردازیم به شما کمک کند:
شرکت‌های دارای کارمندان خوشحال ۲۰٪ بهتر در رقابت عمل می‌کنند و فروشندگان خوشحال ۳۷٪ فروش بیشتری را انجام می‌دهند.
نادیده گرفتن این اعداد دشوار است. خوب ، می‌دانیم که احتمالاً فکر می‌کنید ، این  موضع عالی است. اما آیا واقعاً می‌توانیم فضای شادتری برای تیمم ایجاد کنیم بدون اینکه  این موضوع کمرشکن باشد.
خوب ، امروز شما خوش‌شانس هستید. زیرا ما به شما می‌گوییم ، شما کاملاً می‌توانید. بلکه همچنین قصد داریم فهرستی از کارهایی را که باید انجام دهید تا محیط کاری خود را شاد کنید، با شما به اشتراک بگذاریم. تا برای ایجاد یک محل کار شادتر و سازنده‌تر تلاش کنید.

۱۷ کاری که به محیط کاری شادی می‌بخشد

ارتباط با خط اصلی کسب‌ و کار شما برای ایجاد شادی در محیط کار

به‌ طور خاص ، یک مطالعه به نقل از  دانشگاه هاروارد  در تجارت ریو یو بخشی از یک تحقیق در حال رشد را  که در مورد تأثیر یک فضای سازمانی مثبت بر مزایای کار فرمایان ، کارمندان و اولویت­های پایین تمرکز دارد مورد بررسی قرار داد.
ناگفته نماند ، هزینه جدا شدن از کار با نام اختصاری  HBR توضیح می‌دهد ، “مشارکت در کار  که بااحساس ارزش ، امنیت ، حمایت و احترام همراه است و به‌ طور کلی با فرهنگ استرس بالا و بریدگی همراه است.”
با فراتر رفتن ، این تحقیق مشخص شد  که کارگران جداشده از کار:
۳۷٪ غیبت بیشتر در کار داشته­ اند
۴۹٪ تصادف بیشتری داشته ­اند
۶۰٪ خطا و نقص بیشتری از خود نشان داده ­اند.
حالا به نظر می‌رسد ممکن است این موضوع برای شما و محیط کاری شما گران تمام شود. درست است؟
هنگامی‌که مزایای شادی در محیط کار را با بهبود کلی زندگی همکاران خود هم ­راستا می‌کنید ، ارتقا آگاهانه فرهنگ شما کاری بسیار جالب است.
ما بهترین نکات را برای بالا بردن ارتعاشات در محل کار  را ارائه کرده‌ایم.
با این ۱۷ نکته ، کمی عشق و مقداری مهربانی ، می‌دانیم که می‌توانید شادی در محیط کار و گروه خود را بالا ببرید.

۱. پرورش جایگاه کار با سیستم جوایز خودکار برای شادی در محیط کار

حرکات قدرشناسی ساده و روزمره در محل کار ثابت کرده است که به نزدیک شدن گروه‌ها و افراد به یکدیگر ، بالا بردن روحیه کارمندان و بهبود بهره‌وری کلی کمک فراوانی می­کند. به‌ عنوان‌ مثال ، یک  مطالعه در دانشگاه والدن نشان می‌دهد که دو برابر شدن تعداد کارکنانی که به‌ طور منظم و کافی شناخته می‌شوند ، اثر گلوله برفی در محیط کار دارد و در نتیجه ۲۴٪ افزایش کیفیت (خروجی) ، ۲۷٪ کاهش غیبت و ۱۰٪ کاهش جمع شدگی وجود  در محیط کار دارد.
جوایز خودکار با داشتن ویژگی‌هایی برای تنظیم گردش کار نامحدود که به بهترین وجهی برای سازمان شما مناسب است ، به جریان آزادانه قدردانی کمک می‌کند. جوایز خودکار ، مبتنی بر کاندید شدن افراد است. که این پلتفرم می‌تواند همه آن را پوشش دهد. شما می‌توانید این پلتفرم را تجربه کنید تا در مورد چگونگی ایجاد فرهنگ قدردانی شرکت خود ایده بگیرید.

۲. سرگرمی ماشه شادی در محیط کار

سرگرمی منجر به شادی در محیط کار می‌شود.
این ممکن است یک قانون طلایی نباشد ، اما بسیار نزدیک به نشان  است.
داشتن رویدادهای گروه­ سازی که در آن کارمندان باهم بازی می‌کنند. باهم می‌خندند و باهم مشکلات را حل می‌کنند. راهی طولانی برای پرورش شادی و رضایتمندی است. در واقع ، تیم تحقیقاتی اوت بک بیلدینگ از کارمندان خود نظرسنجی انجام داده  و به این نتیجه رسیده است که بیشتر کارمندان فکر می‌کنند رویدادهای گروه سازی معنی‌دار است ،که  مردم را به ماندن در مشاغل خود ترغیب می‌کند و حتی باعث تقویت خلاقیت می‌شود.
آن‌ها درگیر کردن افراد را با بازی‌ها و رویدادهای گروه ­سازی در سفر شادی­ بخش شرکت شمارا  بدون سختی می­دانند.

۳. ارسال هدیه برای کارمندان برای شادی در محیط کار

ایجاد بستر مراقبت از کارمندان با ارسال هدایا از جذابیت بیشتری برخوردار است و در واقع به گروه شما نشان می‌دهد چقدر شما به آن‌ها اهمیت می‌دهید ، و این موضوع می ­تواند آسان‌تر و سرگرم‌کننده‌تر از همیشه باشد. با ارسال هدایایی حتی ناچیز و کوچک  برای کارمندان خود، شما اساساً شادی در محیط کار را در جعبه‌ای ارسال می‌کنید که همراه با کالاهای ممتازی است که می‌توانید شخصی‌سازی کنید.
دریافت‌کنندگان عملاً تضمین می‌کنند وقتی جعبه‌هایشان را باز می‌کنند ، چیزهای خوب و هدیه‌های خود را می‌بینند و می‌فهمند که چقدر شما به آن‌ها اهمیت می‌دهید و با این کار آن‌ها  لبخندی از ته دل برایتان می‌زنند. شادی ناشی از هدیه آن‌ها باعث می‌شود که برای انجام بهترین کار خود انرژی مجدد دریافت کنندو با انگیزه بیشتری کار کنند.

۴. سلام و احوال پرسی برای شادی در محیط کار

دست دادن به همراه سلام و احوال‌پرسی
گاهی سلام دادن  و احوال‌پرسی خیلی در محل کار زمانبر  می‌شود درست است؟ اعضای گروه شما می‌خواهند احساس شادی کنند و شاد باشند ، بنابراین صبح با لبخند بزرگ به همراه احترام که می‌گوید: “خوشحالم که اینجا هستی و می‌خواهم شغلت را دوست داشته باشی ! به استقبال کارمندانتان بروید .شما می­توانید به‌طور دوره‌ای به کارمندان دفاتر خود سر بزنید و ببینید که وضعیت آن­ها چگونه است. از گروه خود در مورد وضعیت آخر هفته خود بپرسید و بررسی کنید که آیا کسی در پروژه‌های در حال انجام کار به کمک نیاز دارد یا خیر.
سلام و احوالپرسی خود را با یک جعبه چمدان افسانه‌ای بیشتر سرگرم‌کننده کنید. موارد مختلفی را که گروه شما دوست دارد انتخاب کنید و هر قطعه را با آرم ، رنگ ، نشان و غیره شرکت خود برای آن­ها سفارشی کنید. همه‌چیز را در جعبه‌های زیبا و رنگارنگ بسته‌بندی کنید و آن‌ها را در اختیار کارمندان خود قرار دهید  شما می ­توانید از این روش در اوقات فراغت خود و کارمندانتان استفاده کنید.
نکته مثبت: یک دقیقه وقت اختصاص دهید و جعبه را برای یک کارمند خاص سفارشی کنید تا به آن‌ها هدیه دهید و به آن‌ها نشان دهید که از آن‌ها قدردانی می‌کنید. نشان دادن اینکه  علایق آن‌ها را می‌دانید و علایق فردی آن‌ها را می‌شناسید می‌تواند کمک زیادی به کسب و کار و شما  بکند!

ایجاد فضای مثبت برای شادی در محیط کار

ما نمی‌توانیم به‌اندازه کافی تأکید کنیم که وقتی  فضایی برای راحتی افراد ایجاد می‌کنید  همه چگونه خوشحال می‌شوند. اما ایجاد فضای مثبت در محیط کاری هم ازنظر شادی و هم ازنظر میزان بهره‌وری و انرژی اعضای گروه برای شما بسیار مهم است و همه‌چیز از این  نقطه شروع می‌شود که لحن شاد را تنظیم کنید.
لبخند بزن!
چیزی به‌اندازه لبخند ، نشانه قدردانی شما ، یا “صبح‌به‌خیر!” نمی‌تواند برای چرخاندن روز بد افراد کافی نباشد. خوش‌روی و اصیل بودن در رویکرد خود باعث افزایش عزت‌نفس گروه شما می‌شود و انگیزه بیشتری برای آن‌ها ایجاد می‌کند و به آن‌ها یادآوری می‌کند که کار با شما بسیار عالی است.
همان‌طور که برای اولین بار مکان دفتر کاری خود را در یک دفتر کار معمولی قرار می‌دهید ، متوجه خواهید شد که اعضای گروه شما از حرکت استقبالی شما با یکدیگر تقلید می‌کنند و حال و هوای بهتری را برای همه ایجاد می‌کنند و باعث افزایش بلندمدت هیجان افراد می‌شوند.

۵. جهت ایحادشادی در محیط کار غالباً تعریف و تمجید کنید

آیا می‌دانید احساس کم‌لطفی در محل کار دلیل شماره ۱ ترک کار در بین  اکثر کارمندان و کارگران است؟ شماره یک! ضعف در حقوق کم ، روزهای تعطیل محدود و عدم انعطاف‌پذیری کافی برای زندگی در خارج از کار نکاتی هستند که روی این موضوع تأثیر فراوانی می‌گذارد.
آماری به همان اندازه قدرتمند که لازم است در ذهن مدیران و رهبران قرار بگیرد.
با ارائه تعریف و تمجید مداوم ، گروه شما هیجان‌زده و مشتاق مشارکت در ابتکارات شرکت خواهد شد و میبینید که چطور شادی در محیط کار افزایش می یابد.
از اعضای گروه بپرسید که چگونه می‌خواهند برای کار خوب انجام‌شده در دید همه شناخته شوند. برای دریافت بازخورد آن‌ها درباره اینکه ترجیح می‌دهند چه موقع و در کجا اعتبار داشته باشند و شناخته شوند یا از آن‌ها تعریف شود ، یک ایمیل سریع ارسال کنید یا با یک گروه یک کار دسته‌جمعی را شروع کنید. برای برخی ، این ممکن است یک جلسه پرتنش باشد  و مدیر گروه با  فریاد زدن در طول جلسه بقیه را بازخواست کند.اما  برای دیگران ، این ممکن است یک جلسه بازخورد مثبت یک‌به‌یک باشد.
نکته اصلی این است که ثابت‌قدم باشید. اگر یکی از اعضای گروه شایسته است و به دلیل کارهای برجسته شناخته می­شود ، فوراً به آن‌ها بگویید و منتظر “بازبینی” سالانه کارهای آن‌ها نباشید. روزهای بررسی سالانه عملکرد افراد، دیگر قدیمی شده است.

۶. انجام کار را انجام دهید

هر کس می‌خواهد احساس کند کاری که انجام می‌دهد مهم است.
برای اینکه اعضای گروه نسبت به کاری که تولید می‌کنند احساس خوبی داشته باشند و شادی در محیط کار حضور مستمر داشته باشد، باید رسالت و هدف شرکت را کاملاً درک کنند. بنابراین ، این وظیفه شماست که مطمئن شوید آن‌ها  در انجام این رسالت چگونه به نظر می‌رسند  و چه شکلی هستند.
خلاصه‌ای ازآنچه هر بخش انجام می‌دهد و اینکه چرا آن‌ها این کار را انجام می‌دهند ، ارائه دهید. وقتی کارمند آن عملکرد داخلی سازمان را از هر زاویه و از هر منظر می‌بینند ، احساس ارتباط بهتری با تجارت دارند و بنابراین نسبت به موفقیت آن متعهدتر هستند.
شارون آچور ، متخصص شادی در مصاحبه­ای با  مجله فوربس گفت‌وگو کرد.شارون می‌گوید ، “هرچه دسترسی به سعادت درونی بیشتر باشد ، تجربه موفقیت شما در طول زندگی بیشتر خواهد بود.”
می‌توان از این گفته این‌طور استنباط کرد که : یافتن راه‌های جدید برای دستیابی به شادی در محیط کار به‌طور مداوم موفقیت‌های بیشتری را در زندگی ما ایجاد می‌کند. موفقیت شادی ایجاد نمی‌کند زیرا  این موضوع کاملاً  برعکس  آن است.به توصیه‌های شارون توجه کنید و عادت ابراز سپاس را به‌صورت روزانه ایجاد کنید.
از رضا تشکر می‌کنید که موضع تلاش کارمندان را به شما گزارش داد  و به سبحان این موضوع را  اطلاع دهید که کوشش او با یک مشتری دشوار بدون توجه نیست  و حتماً مدنظر گرفته خواهد شود. روش دیگری برای جلب رضایت کارمندان چیست؟ اعضای گروه خود را در مشارکت با یک موسسه خیریه محلی مشارکت دهید. بازگشت به جامعه ، چشمان اعضای گروه را در درک کار برای منافع بیشتر باز می‌کند.

۷. تعادل کار و زندگی را در اولویت قرار دهید

مفهوم تعادل کار وزندگی برای بسیاری در محل کارها به یک اولویت تبدیل‌شده است. اعضای گروه باید درک روشنی داشته باشند که شما برای آن‌ها به‌عنوان یک کارمند وفادار و به‌عنوان شخصی که زندگی خارج از کارش نیز به همان اندازه مهم است ، ارزش قائل هستید.
با بسترسازی سبکی به نام پنج‌شنبه‌ها کار از خانه ، روزهای تعطیلات نامحدود ، تخفیف در برنامه‌های سلامتی و سلامتی اطرافیان آن­ ها ، یا گزینه‌های مراقبت از کودکان ، اعلام کنید که تعادل کار وزندگی در اولویت است. ارائه مشوق‌هایی که کیفیت زندگی عمومی اعضای گروه را بهبود می‌بخشد نشان می‌دهد که شما به‌سلامتی آن‌ها اهمیت می‌دهید.
اگر برای ایجاد اهمیت تعادل کار وزندگی در تلاش هستید که به چه چیزهایی برسید ، به این فکر کنید که چه چیزی خارج از کار شما  آن‌ها را خوشحال می‌کند و چه شخصیتی را  از آن‌ها انتظار دارید. اعضای گروه شما احتمالاً همان موارد دقیق را نظر خواهند داشت.

۸- سلامتی محل کار را تشویق کنید

ماساژ سلامتی
ازآنجاکه “زندگی خوب” در زندگی و کار روزمره افراد ادغام‌شده است ، متخصصان کار نه‌تنها امیدوارند ، بلکه انتظار دارند که کارفرمایان آن‌ها شیوه‌های سلامتی را در محل کار ارائه دهند. ان شیوه­ ها ی تواند از طریق غذا ، ورزش بدنی یا تاکتیک‌های ذهن آگاهی ، ایجاد انگیزه در سلامتی یک ایده درخشان صورت بگیرد.
بسیاری از برنامه‌های جدید به‌طور خاص برای بهبود محیط کار ایجادشده‌اند ، بنابراین رفتارهای سالم و آسان برای کارمندان آسان‌تر است.
با اجرای این استراتژی‌ها می‌توانید فرهنگ سلامتی ایجاد کنید:
فهرستی از گزینه‌های غذاخوری‌های سالم را در شعاع دو کیلومتری دفتر خود تهیه و بین کارمندان توزیع کنید تا گروه شما وقت خود را تلف نکند و “غذای سالم نزدیک خود ” را در صورت لزوم پیدا کند.
ایستگاه  دوچرخه‌سواری را بسازید  و موارد تبلیغاتی برای “دوچرخه برای کار” را تهیه کنید.
برای عضویت در کلوپ‌های سلامتی  مانند استفاده از استخرها و سالن‌های ورزشی، از تخفیف‌های شرکت‌ها استفاده کنید.
یک مربی یوگا یا یک متخصص ذهن آگاهی استخدام کنید تا هفته‌ای یا ماهی یک‌بار برای کاهش استرس اعضای گروه وارد دفتر شود و با آن­ ها کار کند.
نشان دادن این موضوع به گروه شما که می‌خواهید آن‌ها سبک زندگی شاد و سالم داشته باشند راهی دیگر برای نشان دادن اهمیت آن‌ها برای شرکت شما است.

۹. شخصیت‌های مبارک را برای شادی در محیط کار استخدام کنید

تقویم رویدادهای اداری
شادی در محیط کار افراد خوب را به خود جلب می‌کند و به‌نوبه خود فرهنگ بهره‌وری و پاسخگویی را ترویج می‌­دهد. یک محیط پراسترس قطعاً فرهنگ شرکت شمارا از بین می‌برد.بنابراین ، ایجاد یک محل کار شاد برای به دست آوردن دل افراد مهم است که باعث خنده در محل کار شود و باعث افزایش بهره‌وری و انگیزه برای کل شرکت شما شود زیرا این نگرش خوش‌بین بودن و خوش‌بینی مسری است و به سرعت در بین افراد گروه پخش می­شود.
افراد شاد فرهنگ شادی یک شرکت را ایجاد می‌کنند ، بنابراین مهم است که هنگام مصاحبه  احتمالی وقت بگذارید و حالت‌های چهره ، واکنش‌ها و اصالت افراد را مطالعه کنید.زیرا این‌ها افرادی هستند که محل کار شمارا شادتر می‌کنند.اگر قبلاً در جذب هم‌تیمی‌های خوشحال کار خوبی انجام داده‌اید ، برای کاری که انجام داده‌اید خود را تشویق کنید.
این‌یک هدف آسان نیست و همچنین کار کردن کارمندان در سطح توانمندی و درگیر نیست.

۱۰- از مدیریت خرد خودداری کنید

کارکنانی که احساس اعتماد و حمایت می‌کنند ، بدون اینکه سرگردان شوند ، ازنظر آماری در شغلی که انجام می‌دهند آرامش و اطمینان بیشتری دارند. ما فکر می‌کنیم راحت است که بگوییم هیچ‌ یک از افراد شاغل دوست ندارند تحت نظر مدیریت ریز قرار بگیرند. اگر کارمندان  احساس کنند دائماً در معرض خطر بازخواست رئیس خود هستند ، قرار نیست همان روشی را که در حالت عادی انجام می‌دهند ، انجام دهند و شروع به کینه ورزیدن از کار خود می‌کنند.
اگر نیمی از روز ، صرف ضبط و گزارش کارهایی شود که بررسی نشده‌اند ، این موضوع به کسی کمک نمی‌کند. بنابراین با تعیین انتظارات مشخص و مرزهای عادلانه ، به گروه خود اعتماد و آزادی خلاقانه‌ای را ارائه کنید. که شایسته آن هستند. شما کسی هستید که اعضای گروه غیرقابل تعویض خود را استخدام کرده‌اید. به یاد داشته باشید که چرا آن‌ها را استخدام کرده‌اید و اعتماد کنید که آن‌ها بدون اینکه درد سرسازی کنند ،تصمیم‌های درستی می‌گیرند. با انجام این کار اعتمادبه‌نفس آن‌ها بالا می‌رود و به موفقیت کسب‌وکار شما کمک می‌کنند و شادی در محیط کار سرازیر میشود.
به یکی از اعضای گروه اجازه دهید جلسه بعدی بازاریابی را هدایت کند. و در صورت عدم حضور در اختیار اعضای دیگر  گروه قرار دهید تا تصمیمات اجرایی را بگیرند.

۱۱. طرح توسعه فردی را برای شادی در محیط کار راه‌اندازی کنید

برای افراد ناآشنا ، یک برنامه توسعه فردی یا یک دفترچه‌ هدف گذاری  و برنامه‌ریزی ابزاری ،برای کمک به کارمند آن در پیشرفت شغلی و شخصی است. هدف اصلی آن کمک به کارمندان دررسیدن به اهداف کوتاه­مدت و بلندمدت و بهبود عملکرد شغلی فعلی است.
شما می‌توانید از این نوع دفترچه‌ها  برای درک بهتر اهداف حرفه‌ای و شخصی گروه خود ازجمله نقاط قوت و مناطقی که می‌خواهند پیشرفت کنند ، استفاده کنید.
طبق توصیه مدیرعامل شرکت اسنک نی شن SnackNation ، یک دفترچه هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی در سطح شرکت راه‌اندازی کنید که کارمندان با توجه به چهار هدف شخصی و چهار هدف شغلی که می‌خواهند تا پایان سال محقق کنند، شروع به کار کنند.
این به گروه شما نشان می‌دهد که شما به‌طورجدی در سرمایه‌گذاری روی آن‌ها جدی هستید. و همه را برای رسیدن به اهداف سفارشی در یک میدان بازی قرار می‌دهید.

۱۲. از بازخورد به‌عنوان ابزاری برای راهنمایی کوچک استفاده کنید

بگذارید کارمندان رهبری کنند
رهبران مؤثر قدرت بازخورد را درک می‌کنند. استفاده از آن برای ارائه انتقاد سازنده و شناخت مثبت ، فضای سردرگمی را از بین می‌برد و نحوه مطابقت رفتار کارمند با نتایج شرکت را بیان می‌کند.
برد استار ، شریک ارشد  شرکت پارتنرس این لیدرشیپ Partners in Leadership  پنج نکته برای کمک به شما در بازخورد تأثیرگذار ارائه می‌دهد. که کارمندان با اشتیاق و قدرت بیشتری را پرورش می‌دهد و محیط کاری شادی را به وجود می‌آورد.
استار اظهار داشت که هنگام ارائه بازخورد از یک مکان احترام ، یک رهبر می‌تواند “یک کارمند را از رفتارهای نامطلوب دور کند. و تفکر و رفتاری را که منجر به تعالی شخصی و شغلی می‌شود ، تقویت کند.”
با در نظر گرفتن نکات استار ، جلسات بازخورد خود را به‌عنوان مکالمه‌ای دوطرفه در نظر می‌گیرید و اعضای گروه را به پرسیدن سؤالات دعوت می‌کنید. اگر اعضای گروه از پرسیدن سؤال ترس داشته باشند ، این‌یک مشکل بزرگ محسوب می­شود. اطمینان حاصل کنید که در روش خود شفاف هستید  و با ذهنیت باز عمل می­کنید. بنابراین هردوی شما از جلسه “مینی راهنمایی” خود بیشترین بهره را می‌گیرید.
کلید بازخورد مؤثر است؟ آن را در فواصل منظم (هفتگی یا ماهانه) در نظر بگیرید. و از بازخودگیری یک‌باره (نیمه سال یا سالانه) اجتناب کنید.
نکته مهم: گاهی از روال کار خود خارج شوید .

عقب‌نشینی شرکت در خارج از ساعت کاری برای شادی در محیط کار

تمام‌روز پشت میز نشستن یا مکالمه طولانی‌مدت با مشتری ، روزبه‌روز ، بدون شک می‌تواند ذهن شمارا خسته کند.
گروه خود را با برگزاری جلسه بعدی خود در خارج از محل کار یا محل ناهار موردعلاقه خود غافلگیر کنید. به آن‌ها بگویید که به‌جای اینکه روز شنبه به دفتر بیایند ، باید یک کار جدید را  انجام دهید مانند نوشتن ، شروع کار در کنار خانواده یا بازی با بچه‌هایشان که لذت لحظات آن‌ها را فراهم کند.
درواقع اعضای گروه در طول روزهای کاری فوق‌العاده پربازده خواهند بود زیرا باید به‌خوبی استراحت ، شادابی و بیش از آن، آمادگی لازم برای مقابله با پروژه‌ها داشته باشند.

۱۳.با اعضای گروه مکالمه معناداری داشته باشید

این‌یکی باید طبیعی به نظر بیاید ، اما بسیاری از مدیران  ارزش این موضوع  را نمی‌دانند زیرا از “عبور از خط قرمز” به سرزمین‌های غیرحرفه‌ای می‌ترسند.
به‌سادگی مشخص است که این  موضوع درست نیست. شناختن گروه خود یکی از بهترین کارها برای ایجاد فرهنگ شادی و یک محیط کار شاد است.
نکته‌ای را اجرا کنید که هر هفته در مورد اعضای گروه خود یاد گرفته ­اید. با فهمیدن اینکه حسن نوازنده سه‌تار  است ، علاوه بر مهارت‌های حرفه‌ای ، ممکن است احترام و قدردانی جدیدی برای او ایجاد کنید. برای اطمینان از طولانی بودن این پیاده‌سازی ، آن‌ها را روزانه تمرین کنید و اغلب به گروه خود یادآوری کنید که آن‌ها جزئی جدایی‌ناپذیر از شرکت شما هستند.
این ایده‌ها را در محل کار خود بگنجانید و نتایج را به ما  گزارش دهید!

مزایای معنی‌دار را ارائه دهید

اگر به‌طور ناخودآگاه تصور می‌کنید که پرداخت بیشتر به مردم رمز خوشحالی و شادی در محل کار است ، دوباره حدس بزنید. یک مطالعه  ۱۶ حق امتیاز منحصربه‌فرد را پیداکرده است که کارکنان بیش از افزایش حقوق برای آن‌ها ارزش قائل هستند.
این امر به‌ویژه در مورد کارگران چندین ساله که جبران خسارت را بیشتر از حد کارت امتیاز ، آستانه می‌دانند ، صدق می‌کند.
این موضوع نباید تعجب‌آور باشد . این دلیلی است که می‌بینید شرکت‌های برتر مانند گوگل ، فیس­بوک،اپل Google ، Facebook و Apple برای افزایش شادی در محل کار امتیازات گسترده‌ای را ارائه می‌دهند.

در رشد شخصی و حرفه‌ای گروه خود سرمایه‌گذاری کنید

ما بسیار معتقد هستیم که پیشرفت شخصی یک نیاز اساسی برای انسان است. و کارمندان شما برای اینکه احساس شادی در محیط کار و رضایت داشته باشند باید دائماً رشد کنند. وقتی کارمندان احساس راکد شدن می‌کنند ، آن‌وقت است که بسیاری از افراد برای جستجوی چیز جدید شروع به پیمایش در تابلوهای کاری جدید می‌کنند.
در اینجا ایده‌هایی وجود دارد که بسیاری از شرکت‌های برتر در حال انجام هستند (و هزینه اکثر آن‌ها چندان زیاد نیست):
– برای اعضای تیمی که می‌خواهند کلاس‌های خود را بگذرانند ، دوره‌های آنلاین بخرند یا در اجلاس‌های صنعت شرکت کنند تا مهارت‌های خود را به‌عنوان یارانه آموزش دهند به آن­ها این فرصت را بدهید.
– میزبان “ناهار و یادگیری” برای یک عضو گروه در مورد موضوعی که علاقه‌مند‌است باشید.
– یک باشگاه کتاب راه‌اندازی کنید یا یک کتابخانه را به‌طور گسترده مورداستفاده قرار دهید.
– یک طرح توسعه فردی در کل شرکت (به‌اختصار IDP) راه‌اندازی کنید که در آن کارمندان چهار هدف شخصی و چهار هدف حرفه‌ای دارند که می‌خواهند تا پایان سال محقق کنند. از آنجا مدیر و کارمند هر هدف را به اجزای تشکیل‌دهنده تقسیم می‌کند که معیارهای سه‌ماهه و ماهانه را تعیین می‌کند. تا تاریخ‌ها تعیین ‌شود  و کارمند راهی واقع‌بینانه برای رسیدن به اهداف خود داشته باشد.
رویدادهای سرگرم‌کننده‌ای را که ایجاد ­کنید که به افراد امکان تعامل و پیوند می‌دهد
این‌یک واقعیت است: داشتن دوستان در محل کار ورود به دفتر را بیشتر سرگرم‌کننده می‌کند. این کمک می‌کند تا این احساس ایجاد شود که شما و همکارانتان همه “در این کار باهم” هستیم.
برگزاری یک رویداد سرگرم‌کننده مداوم در یک ردیف مشخص ، به گروه شما این فرصت را می‌دهد تا در سطح شخصی‌تری با همکاران خود ارتباط برقرار کنید.

۱۴. منطقه بازی برای ایجاد شادی در محیط کار داشته باشید

اگر می‌خواهید گروه شما باانگیزه و با طراوت باقی بماند ، باید آن‌ها را تشویق کنید تا مرتباً به استراحت بپردازند. مطمئناً ، شما می‌خواهید که فاصله خود را از میز کارشان کوتاه کنند. بنابراین سعی کنید یک “منطقه شکستن” مفرح و آرام فراهم کنید که افراد بتوانند ۱۰ دقیقه برای پاک کردن ذهن خود به آنجا بروند.
در برخی شرکت‌ها یک میز فوتبال دستی کوچک وجود دارد که افراد می‌توانند با خنده و بازی ذهن خود را آرام کنند. و کمی به استراحت بپردازند. خنده و لبخند آن‌ها می‌تواند ذهن آن‌ها را برای ادامه کار آماده کند.
حتی فقط یک بازی با فوتبال دستی کافی است تا لبخند بر لب‌هایمان بنشیند. این نه‌ تنها باعث خوشحالی ما می‌شود بلکه اغلب می‌توان در مورد پروژه‌های هنگام بازی فوتبال دستی گپ بزنیم که این کار می‌تواند دیدگاه تازه‌ای به ما بدهد تا به میزهای خود برگردیم.

۱۵. برای ایجاد شادی در محیط کار باهم بیرون بروید

با رفتن به بیرون از محل کار  در روزهای منظم و یا شب‌هنگام برای صرف شام با کل گروه خود لذت ببرید. بیرون رفتن به‌صورت تیمی یک‌راه عالی برای سرگرم کردن همه و ایجاد روابط خارج از کار است . که می‌تواند باعث همکاری در دفتر شود. روزهای آزاد علاوه بر اینکه بسیار سرگرم‌کننده است ، می‌تواند تمرینات تیمی خوبی را رقم بزند.
الکساندر کجرولف ، رئیس ارشد خوشحالی و شاد زیستن در شرکت وهو اینک Woohoo Inc ، معتقد است که معاشرت با همکاران شما کلیدی در ایجاد فرهنگ مشارکتی است که می‌تواند برای شادی در محیط کار کمک فراوانی بکند.
“اگر شما نتوانید با همکاران خود به‌عنوان یک انسان ارتباط برقرار کنید و روابط مثبتی برقرار کنید ، شغل شما آسیب می‌بیند. معاشرت و شناختن آن‌ها به‌عنوان افراد یک گروه به شما کمک می‌کند تا ارتباط بهتری برقرار کنید. به یکدیگر اعتماد بیشتری داشته و باهم بهتر کارکنید. ”
شما همچنین می‌توانید کارهایی مانند یک ساعت شاد را یک‌بار در ماه یا جمعه‌ها به مدت نصف روز در تابستان انجام دهید تا در کنار هم باشید. جادوی یک روز در یک فضای گردشگری تابستانی با گروه قابل‌چشم‌پوشی نیست!

۱۶. سلامتی را تشویق کنید (و آن را سرگرم‌کننده کنید)

اگرچه ممکن است یک سخنرانی بهداشتی ایده خوبی برای کمک به مردم در بهبود سلامتی به نظر برسد. اما کاری نیست که گروه شمارا هیجان‌زده کند. برای اینکه سلامتی کار خود را در شرکت شما  انجام دهد ، باید خرید کنید و آن را برای گروه خود لذت‌بخش کنید.
یوگا ، ناهارهای مختصر سالم ، گام‌های مختلف ، چالش‌های تناسب‌اندام یا میان وعده‌های عالی ،در اکثر شرکت‌هایی بسیار موفق مورد توجه قرارگرفته‌اند.

۱۷. اعتمادسازی کنید

گروه شما می‌خواهد مورد اعتماد باشد. آن‌ها می‌خواهند به آن‌ها مسئولیت داده شود زیرا این نشان می‌دهد شما به توانایی‌های آن‌ها اطمینان دارید. اعتماد به معنای مدیریت خرد کمتر است ، اما همچنین ایجاد اطمینان برای اطمینان از انجام کارها را به وجود می‌آورد.
شما یک قسمت از ساعات بیداری خود را در دفتر می‌گذرانید ، آیا نباید این زمان به‌خوبی برای  شما برآورده شود و به‌خوبی بگذرد؟
این در عمل چگونه است؟ یک سیاست تعطیلات انعطاف‌پذیر یا نامحدود را امتحان کنید . جایی که به کارمندان خود پیشنهاد می‌دهید تا زمانی که اهداف خود را هدف قرار می‌دهند به همان اندازه که برای جوان شدن احتیاج دارند وقت بگذارند.

کلام آخر

اکثر شما قسمت زیادی از ساعت بیداری خود را در دفتر می‌گذرانید ، آیا نباید آن زمان لذت‌بخش و برآورده‌کننده نیازهای شما باشد؟ اعتمادسازی کنید ، به‌سلامتی دامن بزنید ، از کارمندان قدردانی کنید و سایر پیشنهاد‌ها فوق را برای افزایش شادی در محل کار اجرا کنید.
به نظر شما چه راه های دیگری وجود دارد تا محیط کار خود را شاد کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید