زمان مطالعه: 14 دقیقه در زبان سانسکریت، کارما در لغت به معنای “عمل” است. به گفته کارشناسان، اغلب تصورات…" /> زمان مطالعه: 14 دقیقه در زبان سانسکریت، کارما در لغت به معنای “عمل” است. به گفته کارشناسان، اغلب تصورات…" />

۱۲ قانون کارما و تاثیر آن در زندگی

خانه » بلاگ » ۱۲ قانون کارما و تاثیر آن در زندگی

فهرست عناوین

در زبان سانسکریت، کارما در لغت به معنای “عمل” است. به گفته کارشناسان، اغلب تصورات غلطی درباره اینکه کارما واقعاً چیست و چگونه در زندگی ما اعمال می‌شود وجود دارد.

این مقاله کمک خواهد کرد تا روشن شود که کارما چیست، فلسفه موجود در آن و اصول اصلی آن، معروف به ۱۲ قانون کارما کدامند.

قانون کارما،با ۱۲قدم آنچه را می خواهی به زندگیت دعوت کن

کارما دقیقاً چیست؟

تعریف واقعی کارما بسته به فرهنگ و عقاید مردم است که می‌تواند معنای آن را تغییر دهد. برخی از مردم به معنای سنتی استوار در ادیان شرقی پایبند هستند، در حالی که برخی دیگر آن را بیشتر از نگاه غربی‌ها به خوب و بد تعبیر می‌کنند. درنتیجه، این می‌تواند منجر به دیدگاه‌های مختلف در مورد نحوه کارما در زندگی شود.

به‌عنوان مثال، مرکز دین، ​​صلح و امور جهانی دانشگاه جورج تاون می‌گوید کارما دیدگاه هندوی علیت است که در آن افکار، اعمال و گفتارهای خوب ممکن است به اثرات مفیدی منجر شود، در حالی که افکار، اعمال و سخنان بد ممکن است منجر به اثرات مضر شود.

بااین‌حال، بسیاری از کارشناسان دوست دارند که کارما فراتر از “خوب” یا “بد” نباشد.

به گفته دکتر جنیفر رودز، روانشناس، کارما آن موقعیت‌ها یا تعاملاتی است که به ما کمک می‌کند مسیر خود را به سمت هدف عالی‌تر طی کنیم.”ما اغلب به‌راحتی حواسمان پرت می‌شود و پیام‌هایی را انتقال می‌دهیم که باعث می‌شوند ما باور داشته باشیم کارمای ” بد “زیادی داریم. اما این موقعیت‌ها به‌سادگی نشانه‌هایی برای اصلاح مسیر و حرکت به سمت هدف عالی‌تر هستند. ”

وی می‌افزاید: “این سفر به معنای کامل بودن نیست، بلکه به معنای خنثی کردن آنچه ما نیستیم و تبدیل‌شدن به آنچه درواقع هستیم، است.

تجا پاتل، یک متخصص مراقبه و ذهن آگاهی، به کارما به‌عنوان یک چرخه علت و معلولی نگاه می‌کند که مربوط به عمل است. او می‌گوید: “کارما فلسفه نحوه زندگی ماست تا ما واقعاً بتوانیم به بهترین نسخه از خود تبدیل شویم و از زندگی کامل­ترین خواسته خود را داشته باشیم.”

و ازآنجاکه در آینده هیچ‌چیز کامل نیست، پاتل می‌گوید ما می‌توانیم با انتخاب، افکار و اعمالی که اکنون انتخاب می‌کنیم مسیر زندگی خود را تغییر دهیم.

۱۲ قدم کارما

همه‌چیز انرژی است، ازجمله افکار و احساسات ما نیز از قانون کارما مستثنا نیست که این انرژی­ ها همیشه در حال حرکت هستند. پاتل توضیح می‌دهد، در اصل، هر کاری که شما انجام می‌دهید انرژی متناظر ایجاد می‌کند که به‌نوعی به شما بازمی‌گردد. او می‌گوید: “به‌سادگی، هر کاری که انجام می‌دهید نتیجه مثبت یا منفی ایجاد می‌کند.”

استفاده از کارما به‌عنوان مجموعه‌ای از رهنمودهای قدرتمند برای زندگی شما می‌تواند انگیزه شمارا فراهم کند تا قبل از تصمیم‌گیری، بیشتر مراقب افکار و اعمال و کارهای خود باشید. با این حساب، قوانین کارما را به‌عنوان راهنمایی در نظر بگیرید که هنگام گذراندن زندگی روزمره باید از آن‌ها پیروی کنید. ۱۲ قانون کارما می‌تواند به شما کمک کند تا درک کنید که کارما واقعاً چگونه کار می‌کند و چگونه می‌توان کارمای خوبی در زندگی شما ایجاد کند.

بیایید با جزئیات بیشتری به هر یک از این قوانین کارما نگاه کنیم.

۱. قانون اول کارما: قانون بزرگ یا قانون علت و معلول

وقتی بیشتر مردم در مورد کارما صحبت می‌کنند، آن‌ها احتمالاً به قانون عالی علت و معلول اشاره می‌کنند.

مطابق این قانون کارما، هر افکاری یا انرژی را که داشته باشید، خوب یا بد پس می‌گیرید. برای به دست آوردن خواسته‌های خود باید مجسم و لایق آن چیزها باشید. این مفهوم چیزی است که درکشت زار زندگی می‌کارید و درو می­کنید.به‌عنوان مثال، اگر در زندگی خود عشق می‌خواهید، باید به خود محبت داشته باشید.

قانون علت و معلول، با پایه و اساس روش علمی، می‌گوید که هر اتفاقی می‌افتد دلیلی دارد. برای هر نتیجه‌ای، چه اینکه بدانیم چیست یا نه، یک دلیل وجود دارد. این بدان معناست که اگر بتوانید در مورد آنچه می‌خواهید به دست آورید، مانند استقلال مالی، موفقیت و یا هر چیز دیگری صریح و واضح باشید، با این کار شما به‌سادگی متوجه می‌شوید که افراد موفق دیگر چه‌کاری انجام می‌دهند و همین کار را می‌کنید. موفقیت تصادفی نیست. شکست تصادفی نیست چیزی است که شما خود را برای آن آماده کرده­ اید چه بدانید چه ندانید.

موفقیت مالی تصادفی نیست

قانون علت و معلول کارما به‌اندازه سایر موضوعات در مورد پول اعمال می‌شود. این قانون می‌گوید موفقیت مالی یک تأثیر است. به همین ترتیب، از دلایل خاص و مشخصی ناشی می‌شود. هنگامی که این علل را شناسایی کرده و آن‌ها را در زندگی و فعالیت‌های خود پیاده سازی کنید، به سرانجامی که می‌خواهید، می‌رسید. اگر فقط آنچه دیگران قبل از شما انجام داده‌اند، برای رسیدن به همان نتایج انجام دهید، می‌توانید به هر سطح توانگری که می‌خواهید برسید. و اگر این کار را نکنید قطعاً به آن نتیجه نخواهید رسید. این  موضوع به همان سادگی است.

باورهای شما موفقیت شمارا تعیین می‌کند

شاید بزرگ‌ترین ترس مجرد و علت اصلی پریشانی، ترس از شکست باشد. در حوزه پول، شما این مسئله را به‌عنوان ترس از فقر و ترس از ضرر تجربه می‌کنید. ازآنجاکه یکی از عمیق‌ترین نیازهای طبیعت انسان امنیت است، هرگونه تهدید امنیتی، واقعی یا خیالی، می‌تواند استرس فوق‌العاده‌ای برای شما ایجاد کند. خوشبختی به‌طور طبیعی در غیاب ترس و احساسات منفی وجود دارد. نگرانی در مورد پول، شادی شمارا از بین می‌برد  و به همین خاطر باورهای ترس شما می تواند شرایط ترس را برایتان فراهم کند.

دیگر هرگز نگران پول نباشید

شاید هیچ منطقه‌ای وجود نداشته باشد که قوانین جهانی بیش از آن در زمینه دست‌یابی و نگهداری پول، شاهد آن باشید. میلیون‌ها زن و مرد با هیچ‌چیز یا با بدهی عمیقی شروع کردند و به استقلال مالی دست یافتند. نگرش‌ها و رفتارهای آن‌ها به‌طور عمیق بررسی‌شده است. ما اکنون کلیدهای ایجاد ثروت را بهتر از گذشته می‌دانیم. بامطالعه این موارد و اقدام، می‌توانید به‌جایی برسید که دیگر هرگز نگران پول نباشید  و جریان ثروت را به سمت خود جاری سازید.

اقدام

چگونه قانون علت و معلول کارما را در زندگی مالی خود اعمال کنیم:

امروز از علل موفقیت مالی در جامعه استفاده کنید. این امر مستلزم این است که شما کمتر هزینه کنید، بیشتر پس‌انداز کنید، با دقت سرمایه‌گذاری کنید و در جهت استقلال مالی تلاش کنید. از افراد موفق در زمینه مالی که از کم یا زیاد شروع کرده‌اند، تحقیق کنید. دریابید که آن‌ها برای استقلال مالی چه‌کاری انجام داده‌اند و شما نیز خود را برای این کار آماده کنید.

۲. قانون دوم کارما: قانون آفرینش

قانون آفرینش کارما این نکته را تأکید می‌کند که زندگی فقط برای ما اتفاق نمی‌افتد. برای اینکه اتفاقاتی در زندگی شما بیفتد، باید اقدام کنید، به‌جای اینکه منتظر باشید جادویی سر راه شما قرار بگیرد. “شما خالق مشترک ساختن آنچه می‌خواهید، بر اساس اهداف خود هستید.”

از خود بپرسید چه چیزی برای آزاد کردن نیاز دارید تا بتوانید فضای موردنظر خود را برای نمایش آنچه می­خواهید ،ایجاد کنید. همچنین در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید از مهارت‌ها، استعدادها و نقاط قوت خود برای ایجاد چیزی استفاده کنید که نه‌تنها برای شما بلکه برای دیگران نیز سودمند باشد.

قانون آفرینش کارما: علمی است که در پس بروز خواسته‌های شما به وجود می­آید. این‌ حق ذاتی شماست که زندگی همراه با شادی، و احساس بی‌حدوحصر داشته باشید. هر شخصی توانایی ذاتی ایجاد زندگی و احساس شادی را دارد و درعین‌حال بیشتر آن‌ها به‌ طور کلی از قدرت شخصی خود دور و یا جدا هستند.

بر اساس ۱۸ قانون جهانی، قانون آفرینش به‌روشنی و روشمند نشان می‌دهد که چگونه حرکت از افکار منفی به زندگی مثبت، هرگونه محدودیت را از بین می‌برد و برای موفقیت، شادی و خوشبختی بیشتر “ذهن را دوباره برنامه ریزی و راه­اندازی  می‌کند”.

استیو وبستر، نویسنده و کارآفرین موفق، می‌گوید: “خبر خوب، یا برای برخی افراد خبر بد، این است که شما زندگی را ایجاد کرده‌اید و مسئول آن هستید.” “واقعیت این است که شما ممکن است از زندگی خود راضی نباشید و آرزو کنید که همه چیز متفاوت باشد. کلید حل این مسئله  این است که اولاً درک کنید چگونه آنچه دارید ایجاد شده است  و دوم درک کنید که چرا نمی‌توانید آنچه را که آگاهانه آرزو دارید نشان دهید. ”

۳. قانون سوم کارما: قانون فروتنی

به گفته پاول هریسون، قانون فروتنی بر این اصل استوار است که شما باید آن‌قدر فروتن باشید که بپذیرید واقعیت فعلی شما نتیجه اقدامات گذشته شماست. به‌عنوان مثال، اگر همکاران خود را به خاطر عملکرد ضعیف در کار سرزنش می‌کنید، شما باید بپذیرید که این واقعیت را با عملکرد نامناسب خود ایجاد نکرده‌اید.

برای اینکه چیزی را در زندگی خود تغییر دهید، ابتدا باید آنچه را که اکنون وجود دارد بپذیرید. این فرضیه قانون فروتنی است. این‌یک ویژگی است که بسیاری از افراد بسیار موفق آن را تجسم می‌کنند. او می‌گوید: “آن‌ها افراد قوی، مهربان، سخاوتمند و بسیار فروتنی هستند.”

“اما وقتی همه آن‌ها راه خود را شروع کردند، باید موارد خاصی را درباره خود و جامعه بپذیرند.” بنابراین بدانید که مهم نیست از کجا شروع می‌کنید، اگر قادر به داشتن داستان خود و جنبه‌هایی از آن هستید که کاملاً از کنترل شما خارج‌شده‌اند، می‌توانید مسیر دیگری را نیز برای خود پیدا کنید. آینده شاد، سالم و موفق از آن شماست.

۴. قانون چهارم کارما: قانون رشد

رشد از درون ما شروع می‌شود. برای شکل‌دهی مثبت جهان، باید از خود شروع کنید. این به این دلیل است که تغییر واقعی یا رشد شخصی با آنچه شما کنترل می‌کنید شروع می‌شود. قانون رشد همچنین مواردی را که نمی‌توانید کنترل کنید و نحوه مقابله با پذیرش این سرنوشت را بررسی می‌کند. درنهایت، تمرکز شما باید بر روی خودتان باشد، نه اینکه بخواهید افراد یا چیزهای اطراف خود را کنترل کنید.

همان‌طور که از نام آن پیداست، قانون جهانی رشد در مورد گسترش در وجود خودمان است. با رشد، تغییر و تحول درونی، درنتیجه واقعیت خارجی ما تغییر کرده و رشد می‌کند. این‌جایی است که رشد شخصی و خواندن کتاب‌های خودیاری و معنوی می‌تواند به ما کمک فراوانی بکنند و رشد هرگز پایان نمی‌یابد. همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری، جابجایی و بهبود وجود دارد.

دقیقاً رشد و توسعه شخصی چیست؟

رشد و تکامل شخصی یک فرآیند تحول‌آفرین است، که در آن بهبودهایی در وضعیت جسمی، عاطفی، فکری، معنوی، اجتماعی و یا مالی شما ایجاد می‌شود.

این فرایندها اغلب توسط یک رویداد مهم زندگی تحریک می‌شود که به شما الهام می‌بخشد تا با کشف اینکه پتانسیل کامل شما چیست، خود را بهبود ببخشید و به آن قدرت دهید. نتیجه، یک زندگی راضی‌کننده‌تر و معنادارتر است که در روابط، محل کار، تصویر از خود و اعتمادبه‌نفس و همچنین جهان‌بینی شما مشهود است.

۵. قانون پنجم کارما: قانون مسئولیت

قانون پنجم کارما  که همان قانون مسئولیت است یک یادآوری عالی است که نشان می­دهد آنچه برای شما اتفاق می‌افتد به خاطر شما است و بخاطر کارمای رفتار شماست. این موضوع فرصتی را برای شما فراهم می‌کند که به بیرون نگاه کنید تا علت مشکلات خود را پیدا کنید. “او دوست دارد از این امر برای توصیف قانون مسئولیت کارما استفاده کند: “شما محصول انتخاب‌هایی هستید که انجام می‌دهید.”

هرچه قیام کند سقوط خواهد کرد و هر چه سقوط کند دوباره قیام خواهد کرد تغییر تنها ثابت است.

مسئولیت ، توانایی پاسخگویی به مسائل است. پاسخ دادن به یک انتخاب آگاهانه است و واکنش یک انتخاب ناخودآگاه است.

هرگز به شما آنچه برای بهبود، رشد و تکامل خود نیاز دارید و از عهده آن برنمی‌آیید داده نشده است بلکه باید آن را به دست آورید. بر همین اساس چالش‌هایی برای شما ارسال می‌شود تا ببینید آیا توانایی پاسخگویی رادارید یا می‌توانید توسعه دهید یا خیر. جهان به شما احترام می‌گذارد و شمارا با فرصت‌هایی که بعضاً به‌اشتباه به‌عنوان مشکلی دیده می‌شود، به شما احترام می‌گذارد تا بتوانید مسئولیت خود را با توانایی پاسخگویی خود، توسعه دهید.

شما مسئول هیچ‌کس دیگری نیستید. توانایی آن‌ها در پاسخگویی نیز در حال آزمایش است. اگر به‌جای آن‌ها پاسخ دهید چگونه بهبود می‌یابند، رشد می‌کنند و موفق می‌شوند؟ شما با پاسخ دادن، به آن‌ها ظلم می‌کنید. مسئولیت واقعی شما در قبال دیگران این است که آن‌ها را تشویق کنید تا از فرصتی که به آن‌ها داده شده استفاده کنند تا بتوانند توانایی خود را برای پاسخگویی به مسائل خود داشته باشند یا آن‌ها را توسعه دهند.

با مسئولیت‌پذیری در قبال خود، از تناسب و سلامت کافی ازنظر روحی، جسمی، روحی و روانی اطمینان حاصل می‌کنید. اگر در آن فضا هستید، کاملاً مناسب و سالم هستید و انرژی مازادی دارید، پس ممکن است به دیگران کمک کنید تا خود را توانمند کنند تا مسئولیت‌پذیری را یاد بگیرند.

شما مسئول محافظت از مردم در برابر احساسات آن‌ها نیستید. وقتی مسئولیت خود را به عهده می‌گیرید، در پله صداقت خود بایستید و صادقانه احساسات خود را ابراز کنید. بابیان صادقانه احساسات خود، به دیگران اجازه می‌دهید تا با شنیدن مسئولیت پذیری شما، مسئولیت‌پذیری بیشتری پیدا کنند و سپس کنش‌ها و واکنش‌های خود را نسبت به آنچه در مورد خود احساس می‌کنید، احساس کنند.

۶. قانون ششم کارما: قانون اتصال

قانون ششم کارما قانون اتصال است. این قانون بر این اصل استوار است که همه‌چیز در زندگی شما، ازجمله گذشته، حال و آینده شما به‌هم‌پیوسته است و همه چیز به همه چیز مربوط است.

هریسون می­گوید: “کسی که امروز هستی، نتیجه اقدامات قبلی تو است.”

و اینکه فردا چه کسی خواهید بود نتیجه اقدامات امروز شما است.

این موضوع قانون ارتباط است.

قانون اتصال بیان می‌کند که همه‌چیز و هر شخص به‌نوعی باهم ارتباط دارند. به‌عنوان مثال، اگرچه ممکن است گذشته شما، زمان حال و آینده کاملاً متفاوت به نظر برسد، اما در همه آن‌ها شما وجود دارید. هر آنچه را که تجربه کرده‌اید به چیز بعدی و چیزهای بعدتر منجر شده است. همه‌چیز به‌هم‌پیوسته است. و ما با افراد دیگر نیز در ارتباط هستیم.

۷. قانون هفتم کارما: قانون تمرکز

قانون هفتم کارما قانون تمرکز است.تمرکز هم‌زمان روی خیلی چیزها می‌تواند سرعت شمارا کم کند و منجر به ناامیدی و منفی نگری شما شود. به همین دلیل قانون تمرکز شمارا تشویق می‌کند که هر بار روی یک‌چیز تمرکز کنید. پاتل می‌گوید: “اگر بر ارزش‌های بالاتر مانند عشق و آرامش تمرکز کنید، پس احتمالاً کمتر احساس انزجار، حرص و آز و عصبانیت شمارا در بر خواهد گرفت.”

اگرچه ممکن است برخی از ما ادعا کنیم که طرفدار این موضوع هستیم که چندوظیفه و کار را باهم انجام دهیم، اما تمایل به انجام همه کارها در یک‌زمان اغلب سرعت ما را کند می‌کند. قانون تمرکز کارما می‌گوید شما نمی‌توانید انرژی خود را به‌طور هم‌زمان در دو چیز قرار دهید. “وقتی همه‌چیز را در یک‌زمان متمرکز می‌کنید، کارهای خیلی بیشتر  انجام می­دهید و نتایج بهتری به دست می‌آورید.”

به قول مولانا که می‌گوید:

آب کم جو تشنگی آور به دست تا که جوشد آبت از بالا و پس

ناپلئون هیل در مورد قانون تمرکز کارما می‌گوید: “تمرکز عملی است که ذهن را بر روی یک خواسته معین متمرکز می‌کند تا ذهن بتواند راه‌ها و روش‌های تحقق آن کار  را پیدا کند و با موفقیت آن­ها را به کار بگیرد.” بنابراین تمرکز توانایی نگه‌داشتن ذهن بر روی یک موضوع است تا زمانی که آشنایی کامل حاصل شود و تسلط لازم روی کار یا موضوع مورد نظر حاصل شود. این ترکیب آشنایی و تسلط از طریق عادت و عمل ثابت حاصل می‌شود.

۸. قانون هشتم کارما: قانون هدیه دادن و مهمان‌نوازی

قانون هشتم کارما قانون بخشیدن و هدیه دادن است. شما باید به چیزهایی که به آن‌ها اعتقاد دارید، عمل کنید. این قانون کارما به شما کمک می‌کند تا اهمیت اقدامات خود را درک کنید، و اعتقادات عمیق‌تر خود را نشان دهید، به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید در دنیایی آرام زندگی کنید، باید بر پرورش صلح برای دیگران تمرکز کنید.

این قانون کارما تماماً مربوط به ازخودگذشتگی، هدیه دادن به دیگران و تمرین آنچه شما تبلیغ می‌کنید است. این در مورد این موضوع است که شما اطمینان پیدا کنید که به‌راحتی نمی‌گویید و فکرهای خوبی نمی‌اندیشید بلکه پیاده‌روی می‌کنید و عقاید را با عمل دنبال می‌کنید. بگذارید مثلاً بگوییم که شما به اهدا پول به امور خیریه اعتقاد دارید. بنابراین، قانون هدیه و مهمان‌نوازی می‌گوید که وقتی فرصت اهدا کردن خود را نشان می‌دهید، در واقع شما برکت و خیر را برای خود دنبال می‌کنید و به سوی خود دعوت می­کنید.

۹. قانون نهم کارما: قانون اینجا و هم اکنون

قانون نهم کارما قانون زندگی در زمان حال است  حتی می توان آن را ذهن آگاهی نیز تعبیر کرد. شما برای تجربه آرامش روحی، باید زمان حال را در آغوش بگیرید. این فقط وقتی اتفاق می‌افتد که افکار یا رفتارهای منفی گذشته خود را کنار بگذارید. اگر بیش‌ازحد به حوادث گذشته متمرکز شوید، دوباره آن‌ها را زنده خواهید کرد. “به اطراف اتاقی که در آن هستید نگاه کنید، چشم خود را به چیزی متمرکز کنید، چشمک بزنید و بگویید” من اینجا هستم “.

“راز سلامتی هم برای ذهن و هم برای بدن این است که برای گذشته عزاداری نکنید، نگران آینده نباشند، یا مشکلات را پیش‌بینی نکنید، بلکه باید در لحظه فعلی عالمانه و جدی زندگی کنید.” یکی از بهترین عواقب پیش‌بینی‌نشده ساده‌سازی زندگی ما این است که به ما اجازه داده است زندگی خود را در لحظه فعلی شروع کنیم.

از بین بردن یا بخشیدن دارایی‌های غیرضروری، ما را از بسیاری از احساسات مرتبط با زندگی‌های گذشته که ما را درگیر خود نگه‌داشته است، رها می‌کند. و پاک‌سازی خانه ما به ما این آزادی را می­دهد که زندگی امروز خود را پیرامون مهم‌ترین ارزش‌هایمان شکل دهیم. زندگی در لحظه فعلی یعنی دیگر نگران اتفاقات گذشته نباشیم و نترسیم که در آینده چه اتفاقی می‌افتد. این بدان معنی است که ازآنچه اکنون اتفاق می‌افتد لذت ببرید و برای امروز زندگی کنید.

انتخاب زندگی درگذشته یا آینده امروز نه‌تنها لذت بردن شمارا از بین می‌برد، بلکه زندگی واقعی را نیز از شما می‌رباید. تنها لحظه مهم لحظه فعلی است.

الف. دارایی‌های غیرضروری را کنار به گذارید

مینیمالیسم بودن شمارا مجبور به زندگی در زمان حال می‌کند. حذف موارد مرتبط با خاطرات گذشته شمارا آزاد می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که زندگی­کردن درگذشته را متوقف کنید. وقتی گذشته دیگر قدرت نداشته باشد، می‌توانید لحظه به لحظه زندگی کنید.

ب. لبخند بزنید

هرروز پر از امکانات بی پایان است! آن را با لبخند شروع کنید. با این کار شما هرروز صبح نگرش خود را کنترل می‌کنید، پس  آن را خوش‌بین و منتظراتفاقت خوب نگه‌دارید. در این مورد تفکر عمیق داشته باشید و خود را دریابید که هرروز بدون اینکه حتی خودتان متوجه شوید این کار را انجام می‌دهید.

ج. قدر لحظه‌های امروز را کاملاً بدانید

امروز تا آنجا که ممکن است، در مناظر، صداها، بوها، احساسات، پیروزی و غم و اندوه غرق شوید. این‌ها در زندگی روزمره ما وجود دارد اما ما اغلب فراموش می‌کنیم که آن‌ها را بپذیریم و واقعاً از آن‌ها قدردانی کنیم.

د. آزارهای گذشته را ببخشید

اگر به دلیل آزارهای گذشته نسبت به انسان دیگری کینه دارید، بخشش را انتخاب کنید و به مسیر خود در زندگی ادامه دهید. این آسیب تقصیر آن‌ها بوده است، اما اگر با اجازه دادن به آن، تأثیری بر روحیه امروز شما بگذارد، مسئول آن خودتان هستید. بگذارید این افکار بروند و به‌جای آن حضور در لحظه را انتخاب کنید.

۱۰. قانون دهم کارما: قانون تغییر

قانون دهم کارما قانون تغییر است .طبق این اصل، تاریخ تکرار می‌شود تا زمانی که شما از تجربه یاد بگیرید و برای متوقف کردن این چرخه معیوب اقدامات دیگری انجام دهید. تغییر مسیر جدیدی به شما این امکان را می­دهد که بتوانید فارغ از الگوهای گذشته، آینده‌ای جدید و نسخه بهتری از خود ایجاد کنید.

اگر بارها و بارها خود را در حال تجربه همان وضعیت دیده‌اید (به‌عنوان مثال ممکن است یک نوع شریک نامطلوب را جذب کنید)، این قانون تغییر در عمل است. این روش جهانی است که شمارا به عبرت گرفتن برای یادگیری آموزش می‌دهد.

این الگو همچنان تکرار می‌شود تا زمانی که شما از تجربه یاد بگیرید و کاری متفاوت انجام دهید تا به نسخه بهتری از خود تبدیل شوید و چرخه معیوب را متوقف کنید. مسئله این است که بسیاری از افراد بیش‌ازحد فکر می‌کنند و احساس کافی و لازم برای تغییر را ندارند. “برای تغییر الگو و مسئله، باید بتوانیم افکار و احساسات را به هم متصل کنیم و سپس متناسب با آن تنظیم و تغییرات را انجام دهیم.”

۱۱. قانون یازدهم کارما: قانون صبر و پاداش

قانون یازدم کارما قانون صبر و پاداش است .برای ایجاد تغییر در آینده ما امروز باید در اعمال کارما ثابت‌قدم و صبور باشیم. “زندگی سالم  فقط برای یک روز خوب نیست زیرا ممکن است  در روز دیگر خرابکاری می‌کنیم.”در اهداف خود ثابت‌قدم باشید تا آن‌ها به ثمر برسند.

قانون کارما اساساً به “سخت‌کوشی ” ترجمه می‌شود. کار مداوم، یعنی این موضوع مربوط به نشان دادن و انجام کار است و از اهداف بزرگ خود چشم‌پوشی نمی‌کند، حتی زمانی که هنوز پیشرفتی نسبت به آن‌ها حاصل نشده است. بنابراین، توصیه می‌کنیم با دانستن اینکه دستیابی به چیزهای بزرگ نیاز به زمان و پشتکار دارد، تسلیم نشوید، پیروزی‌های خود را جشن بگیرید و از هر مرحله کوچکی که در طول سفر به دست می‌آورید مطابق با این قانون کارما زندگی کنید.

از همان کودکی به ما گفتند که صبر یک فضیلت است. بااین‌حال، تعداد بسیار کمی از ما واقعاً نشان داده است که چگونه صبور هستیم. صبر چیزی نیست که ما داشته باشیم. این کاری است که ما آگاهانه انجام می‌دهیم. صبر مانند هر رشته سخت‌کوشی دیگری است: هرچه بیشتر آن را تمرین کنیم، صبورتر می‌شویم.

برای رسیدن به موفقیت، در مورد روابط کارمندان، مذاکرات تجاری و ارتباطات و همچنین دستیابی به اهداف استراتژیکی که تعیین کرده‌ایم، به صبر و حوصله نیاز داریم. بعلاوه، ما باید در میان پیچ‌وخم‌های بزرگ و کوچک آرامش خود را حفظ کنیم. فقط از طریق صبوری است که می‌توانیم واقعاً از منحنی‌هایی که در مسیر ما قرار می‌گیرند بیاموزیم و زا چالش­ ها سربلند بیرون بیاییم.

پس بهتر است:

پاداش مثبت

بی‌صبری یک عادت است، و صبر نیز همین است. وقتی صبر نداریم، نمی‌توانیم رضایت را بیش از لحظه‌ای به تعویق بیندازیم، که این موضوع سرخوردگی ما را ایجاد می‌کند. ناامیدی انرژی عاطفی است که “ترک کردن ” را تحریک می‌کند. وقتی بی‌تاب هستیم، نمی‌توانیم به‌طور اختصاصی در جهت اهداف خود ،کار کنیم. برای شروع دوباره شروع به ترک می‌کنیم و این الگو را بارها و بارها اجرا می‌کنیم.

تغییر عادت نیاز به انگیزه قوی دارد. ما باید پاداش تضمین‌شده‌ای داشته باشیم که با اتخاذ یک پاسخ بالغ‌تر حاصل می‌شود. صبر می‌تواند با شناخت مثبت، فروش بیشتر، افزایش رضایت مشتری، سود بیشتر یا ارتقا تبلیغاتی که به دنبال آن هستیم، به ما پاداش دهد. معیار تحقق هرچه به نظر می‌رسد، مطمئناً با صبر و استمرار محقق می­شود.

۱۲. قانون دوازدهم کارما: قانون اهمیت و الهام

قانون دوازدهم کارما قانون اهمیت و الهام است .همه ما سهیم هستیم و چیزی برای کمک به این دنیاداریم. آنچه به اشتراک می‌گذاریم ممکن است گاهی اوقات برای ما کوچک به نظر برسد اما می‌تواند تغییرات بزرگی در زندگی شخص دیگری ایجاد کند. قانون اهمیت و الهام گرفتن قانونی عالی است که باید در آن زمانی که به تقویت انگیزشی نیاز دارید یا احساس می‌کنید هدف یا مسئله‌ای ندارید، روی آن تمرکز کنید.

طبق این قانون کارما، هر کاری که  شما انجام می­دهید در جهان تأثیر خواهد گذاشت. شما با هدیه، مأموریت و هدفی خاص متولدشده‌اید که فقط شما می‌توانید با منحصربه‌فرد بودن خود آن را  به دنیا نشان دهید. به اشتراک گذاشتن واقعی مهارت‌ها و هدیه‌های خود به همین دلیل است که اینجا هستید.

نقشه گنج

قانون کارما می‌تواند به‌عنوان یک راهنما یا نقشه گنج برای دنبال کردن در طول زندگی روزمره شما عمل کند. این قوانین می‌تواند به شما کمک کند تا درک کنید که کارما واقعاً چگونه کار می‌کند، و تأثیری که افکار و اعمال شما بر روی شما و دنیای اطراف شما می‌گذارد چگونه است.

استفاده از کارما به‌عنوان مجموعه‌ای از رهنمودهای زندگی شما می‌تواند انگیزه این را داشته باشد که قبل از تصمیم‌گیری، بیشتر مراقب افکار، اعمال و کردار خود باشید.

کلام آخر

قانون کارما قانون بازگشت به خود است که از ۱۲ مرحله تشکیل شده است. هر محله متصل به مرحله قبل است که باید به آن بپردازد و آن را درک کنید تا زندگیتان دگرگون شود.

آیا شما از این قانون به نفع خود استفاده می کنید؟آیا دوست دارید این قانون را به طور اصولی یاد بگیرید؟

دیدگاهتان را بنویسید