باورهایی که شما را موفق می کند

خانه » بلاگ » باورهایی که شما را موفق می کند

فهرست عناوین

موفقیت به نظر هدفی دست نیافتنی است. هنگامی‌که در اتاق خود در حال تمرین هستید شخصی مانند رضا صادقی و یا دیگر خوانندگان معروف بر فراز یک امپراتوری موسیقی ایستاده اند ، سرزنش کردن این موضوع برای شما شاید یک روشنایی به ­نظر برسد.
اما واقعیت این است که شما مثل یک مورچه کارگر یا یک زنبور عسل سخت مشغول کار نیستید. آن‌ها باعث نمی‌شوند که مسیر یکسانی را برای رسیدن به موفقیت طی کنید ، اما افراد بسیار موفق همان قدم‌ها را باهمان باورهای موفقیت خود برمی‌دارند.
ما مطمئن هستیم که شما در زندگی خود حداقل یک نفر را ملاقات کرده‌اید که موفق ، باانگیزه و توانمند است. این شخصی است که به نظر می‌رسد همیشه روی پا‌های خود ایستاده است و همه‌چیز را به طلا تبدیل می‌کند. مثل این است که موفقیت سریع و آسان سر راه او قرار می‌گیرد.
ما همچنین مطمئن هستیم که شما دیگر فکر نکرده‌اید که چرا چنین شخصی این‌قدر پرانرژی، موفق و شاد است و هیچ مبارزه آشکاری ندارد. از طرف دیگر، به نظر می‌رسد که همیشه چیزی مانع پیشرفت شما می شود.

باورهایی که شما را موفق می کند

 

موفقیت، اول‌ از همه، مجموعه‌ای از دستاوردها یا ترکیبی از عوامل خارجی نیست. باور کنید یا نکنید ، این‌یک طرز فکر است. موفقیت نگرش و باوری است که از چارچوب اعتقادات قدرتمند و افکار توانمندانِ، ناشی می‌شود. کتاب‌های زیادی دراین‌باره نوشته‌شده است که احتمالاً برخی از آن‌ها را قبلاً خوانده‌اید.
در مواردی از این کتاب‌ها  ، به نظر می‌رسد که همیشه جزئی گرایی خاصی وجود دارد و تصویری ناقصی که شاید به سمت موفقیت مالی یا حوزه دیگری به صورت مغرضانه وجود داشته باشد ، اما موضوع دیگری وجود ندارد.در ادامه می­ خواهیم با کمک باورها و افکار توانمندساز ، دید کاملی از موفقیت ارائه دهیم. موردی که امیدواریم نمای واضح‌تری از معنای واقعی آن باورها را به شما ارائه دهد.

آن‌ها به ایجاد فرصت‌های خود اعتقاد دارند

فرصت هرگز درب خانه را نمی‌زند. هرگز تماس نمی‌گیرد و هرگز شب در خانه شما نمی‌ماند. اگر می‌خواهید پشت میز بنشینید ، باید خودتان هر فرصتی را که پیش آمد شکار کنید. شما حق هیچ‌چیز را ندارید.
در این زندگی افرادی وجود دارند که به نظر می‌رسد همیشه در زمان مناسب در جای مناسب قرار دارند. آن‌ها کسانی هستند که به نظر می‌رسد همیشه شغل رؤیایی خود را دنبال می‌کنند وزندگی رؤیایی خود را می‌گذرانند، آن­ ها هدف زندگی خود را ، از راه‌هایی که شما فقط می‌توانید تصور کنید برآورده نمی ­کنند. به نظر می‌رسد زندگی آن‌ها بااحساس عمیق و تحقق خود و با شادی زیادی همراه است.
خوشبختانه ، این افراد فقط شانس ندارند. فرصت‌ها در اطراف شما نیز وجود دارد. شما فقط باید یاد بگیرید که چگونه آن‌ها را شناسایی کرده و از آن‌ها استفاده کنید. هیچ‌چیزی در جهان وجود ندارد که بگوید شما نمی‌توانید رؤیاهای خود را برآورده کنید وزندگی را ایجاد کنید که می‌خواهید ، ایجاد کنید. برعکس ، جهان درواقع شمارا دعوت می‌کند تا به آن شخصی که به خاطر آن آفریده‌ شده ­اید تبدیل شوید و در راه موفقیت قدم بگذارید و مهارت‌های منحصربه‌فرد خود را از راه‌هایی که تنها شما در اختیاردارید ، به دست آورید.
چه شما یک کارآفرین باشید که در حال شروع ایده کسب‌وکار بعدی خود است و چه کسی باشید که می‌خواهد یک‌چشم‌انداز را  در یک جستجوی جدید در زندگی شخصی خود شروع کنید ، نیازی نیست که منتظر یک فرصت برای ارائه مهارت‌های خود باشید. با شناختن خود و تلاش آگاهانه برای جلو بردن خود در مسیر رسیدن به هدف ، می‌توانید فرصت‌های خود را ایجاد کنید یا مواردی را پیدا کنید که متناسب با خواسته شما باشد تا بتوانید باورهای موفقیت خود را شکل دهید.

بفهمید شما چه کسی هستید

قبل از شروع سفر برای یافتن یا ایجاد یک فرصت ، ابتدا باید باورهای موفقیت را در سطح عمیق بشناسید. هر کاری که انجام می‌دهید باید ناشی از حس شما باشد ، به‌طوری‌که از مهارت‌های منحصربه‌فرد شما به صورت حداکثری استفاده ‌شود. با شناسایی آنچه می‌تواند باارزش‌های شخصی شما همخوانی داشته باشد ، می‌توان به کمک آن  فرصتی هایی که عالی هستند یا نیستند را شناسایی کنید. به‌عنوان‌مثال ، اگر در زیست‌شناسی مهارت بالایی دارید و برای کمک به دیگران ارزش زیادی قائل هستید ، یک فرصت عالی این است که به دانشکده پزشکی یا پرستاری بروید .
برای اینکه درک بهتری از پیشنهاد منحصربه‌فرد خود پیدا کنید ، یک‌زمان خاص را برای خود مشخص  کنید تا در مورد آنچه شمارا خاص می‌کند و باورهای موفقیت شما را نشان  دهد که برای چه چیزی ارزش قائل هستید و چه مهارت‌هایی  می‌خواهید به دیگران ارائه دهید. پیش‌ازاین ، از نزدیکان خود بخواهید تا به سؤالات زیر پاسخ دهند (و خودتان به آن‌ها نیز پاسخ دهید) تا بتوانید بهتر تأمل کنید تا بتوانید درک درستی از باورهای موفقیت، به دست آورید.

 • چه چیزهایی را بیشتر از من تحسین می‌کنید؟
 • اگر شما می‌توانید من را در یک کلمه توصیف کنید، چه خواهد بود؟
 • چه خصوصیات منحصربه‌فردی دارم؟
 • من به دیگران چه پیشنهادی می‌دهم؟
 • من به‌ طور طبیعی در چه چیزی مهارت دارم؟

۲. باور به کیفیت

اگر فیلم‌های هالیوودی  که در مورد موفقیت هستند را تماشا کنید ، به‌راحتی می‌توانید فکر کنید که برای پیروزی باید اولین نفری باشید که به بازار وارد می‌شود. اگر خبرنگار باشید و بخواهید برای شکستن یک داستان اعتبار ایجاد کنید ، این موضوع می‌تواند درست باشد. در غیر این صورت به خاطر داشته باشید وایبر و وی چت خیلی قبل‌تر از اینستاگرام بودند اما مانند اینستاگرام موفق نبودند.
ممکن است اولین نفری که از دروازه خارج‌شده است از مزیت رقابتی خاصی برخوردار باشد و فروش زودهنگام را انجام دهد ، اما وقتی مرحله ماه‌عسل شما شروع می­ شود، مردم کیفیت می‌خواهند. تا زمانی که روی ایجاد کیفیت تمرکز کنید ، همیشه چیزی برای ارائه خواهید داشت.

۳. آن‌ها به خدمت به دیگران بیش از خودشان باور دارند

در دهه ۱۹۷۰ هنگامی‌که ایالات‌متحده حمله به صنعت دخانیات را آغاز کرد ، فیلیپ موریس و جی آر رینولدز به دو روش کاملاً متفاوت به این موضوع پاسخ دادند. مدیران رینولدز از حمایت محصول خود عقب‌نشینی کردند ، آن‌ها به آنچه می‌فروختند باور نداشتند. از طرف دیگر، مدیران فیلیپ موریس با وقاحت در اتاق‌های هیئت‌مدیره خود محکم ایستادند و از مزایایی که با دخانیات خود به مردم ارائه می‌دادند، دفاع کردند.
ما می‌دانیم که شرکت‌های دخانیات راهی عجیب برای نشان دادن نقطه خدمت به دیگران ارائه داده ­اند اما ، صرف‌نظر از احساسات شخصی شما در مورد سیگار ، آن‌ها وجود دارند و مردم آن‌ها را می‌خواهند. وقتی واکنش عمومی علیه این صنعت آغاز شد ، فیلیپ موریس در حالی از برند خود دفاع می­کرد که ار جی رینولدز از میدان رقابت عقب‌نشینی کرد. به همین دلیل، وقتی برای خرید سیگار وارد هر پمپ‌بنزین در آمریکا شوید ، در فروشگاهای­ آن ،  مارک‌های دیگر فیلیپ موریس را بیشتر از دخانیات های دیگر می بینید.
پس برای اینکه به موفقیت خود باور داشته باشید:

الف. موقعیت خود را تغییر دهید

زمانی که تصمیم بگیریم نقش خادم را به عهده بگیریم می‌توانیم به‌خوبی به دیگران خدمت کنیم. این امر بدیهی به نظر می‌رسد ، اما از دست دادن این مرحله می‌تواند به ضرر بیشتر منجر شود. وقتی زندگی حضرت عیسی (ع) را مطالعه می‌کنیم ، نمونه‌های بی‌شماری را می‌یابیم که وی نقش یک بنده و خدمتکار را برعهده‌گرفته است. حضرت مسیح از شستن پای شاگردان خود تا تصمیم‌گیری برای زندگی به‌عنوان یک انسان عادی ، مرتباً به خاطر دیگران رفتار فروتنانه از خود نشان می داد  و با پست ترین افراد هم غذا می­ شد.
آسان است که ناخودآگاه خود را نجات‌دهنده کسانی که به آن‌ها خدمت می‌کنیم ببینیم. اما ، برای مدل‌سازی واقعی خدمات پس از حضرت عیسی (ع) ، واقعاً باید باور داشته باشیم که ازنظر خدا ، بقیه افراد در این جهان نیز به‌اندازه ما مهم هستند. با قرارگیری در این راه ، خود را مجبور می‌کنیم که برنامه شخصی خود را پشت سر بگذاریم و اهمیت هر فردی را که خدمت می‌کنیم بدانیم. تغییر موقعیت ما به‌طور طبیعی منجر به انجام کارهای بیشتر برای ارج نهادن به افرادی که به آن‌ها خدمت می‌کنیم می‌شود و خیلی بیشتر ما را در مسیر شکل گیری باورهای موفقیت قرار می‌دهد.

ب. برای گوش دادن وقت بگذارید

آسان است که فرض کنیم می‌دانیم چه چیزی برای دیگران بهتر است و به‌راحتی چیزهای مادی را به آن‌ها می‌دهیم. اما ، اگر می‌خواهیم به دیگران خوب خدمت کنیم ، بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که برای شناختن مردم وقت بگذاریم و آن‌ها را با یک گوش شنونده تکریم کنیم.
ما اعتقاد داریم که عمل ساده گوش دادن روشی قدرتمند برای خدمت‌رسانی است.
اگر بعد از زلزله برای رنگ‌آمیزی خانه ، ساختن سطح شیب‌دار برای افراد ویلچری یا ایجاد و ساخت یک مدرسه  جدید حاضر شدیم ، اما وقت نگذاشتیم به چشمان صاحب‌خانه نگاه کنیم یا نام او را یاد بگیریم ، واقعاً چه تأثیری روی آن فرد  گذاشته‌ایم؟ عمدی بودن این کار نحوه ایجاد روابط بسیار زیاد را شکل می دهد. ازنظر ما ، درحالی‌که انجام این پروژه مهم است ، گاهی اوقات نشستن باکسی و چای خوردن با او  و گوش دادن به داستان او ، کار خیلی بیشتری از انجام نقاشی برای او جواب می­ دهد.

۴. آن‌ها معتقدند کیفیت مهم است

یک فرد واقعاً موفق به دلیل موقعیتی که در زندگی دارد موفق نیست. مهم نیست که شما سرایدار یا مدیرعامل یک شرکت بزرگ هستید . موفقیت با توجه به محتوایی که در آن قرار دارید تعریف می‌شود. کوین اولری به شما خواهد گفت موفقیت به معنای ثروتمند بودن است ، درحالی‌که گاندی با موفقیت رهبری انقلابی را انجام داد و در حالی که مردم هند و پاکستان را در فقر زندگی می کرند را آزاد کرد.
کیفیت زندگی شما با توجه به آنچه بر آن مالکیت دارید یا اینکه از نردبانی که بالا رفته‌اید مشخص نمی‌شود. این با رضایت شما ازآنچه دارید تعریف می‌شود. در هرکجای زندگی که باشید ، پس سعی کنید تجربه‌های باکیفیتی را برای اطرافیان خود ایجاد کنید تا بتوانید باورهای موفقیت بهتری را شکل دهید یا ایجاد کنید.

۵. آن‌ها معتقدند اعدام ایده‌ها را برهم می‌زند

همه ایده‌های خوبی دارند. باید وب سایتی وجود داشته باشد که افراد بتوانند به‌صورت آنلاین معاشرت کنند . من فقط فیس­بوک را اختراع کردم. خیلی خوب است اگر بتوانید به‌صورت آنلاین خرید کنید . حالا من آمازون را اختراع کردم. افرادی مانند زاکر برگ و جف بزوس به شهرت  فراوانی رسیدند زیرا آن‌ها به کاری فکر می‌کردند که شخص دیگری انجام نداده است.
آن‌ها اقدام کردند و کاری را انجام دادند که هیچ‌کس دیگری انجام نداد و اکثر آن‌ها تا به امروز به این کار ادامه می‌دهند زیرا به ایده ­های خود باور دارند. ایده‌ها مهم هستند ، اما هرکسی می‌تواند ایده‌هایی ارائه دهد. پشتیبان گیری از این افکار با عمل ، نحوه ایجاد موفقیت است.

۶. آن‌ها معتقدند احترام چیزی است که شما کسب می‌کنید

توصیه‌ای که ما در زندگی خود بیشتر شنیده‌ایم ، در خانه ، مدرسه ، خدمت و بیشتر  شرکت‌های ایرانی ، این است که احترام چیزی است که کسب می‌شود. شما حق احترام ندارید شما حق ادب و اداب مشترک رادارید ، اما باید خود را  برای شایستگی و مورداحترام قرار گرفتن توسط مردم ،  اثبات کنید. این موضوع فقط با یک عنوان اتفاق نمی‌افتد ؛ این از عملکرد و نگرش و باورشما به طور روزمره ناشی می‌شود. به‌وقت همه احترام بگذارید ، بااخلاق رفتار کنید و همیشه آن را دنبال کنید.مطمئن باشید مردم به آن احترام می‌گذارند.

۷. آن‌ها به‌جایگاه خود در تاریخ باور دارند

یک فرد موفق باورهای موفقیت که باعث ایجاد موفقیتش شده را می‌داند و با آن راحت است. چه در کتاب‌های تاریخی که در مدرسه از آن‌ها تدریس می‌کنند ، تلنگری بزنید یا نه ، شما در جامعه خود ، سابقه خانوادگی و شرایط خود رادارید، می ­توانید باورهای موفقیت خود را بسازید. باگذشت زمان حافظه و یادآوری به وجود می‌آید. مردم اعمال شما درگذشته را به یاد می‌آورند و بر اساس آن‌ها در زمان حال شمارا قضاوت می‌کنند. اگر جایگاه خود را در تاریخ درک کنید ، پس آماده نتایج موفقیت‌آمیز باشید.

۸. باورهای موفقیت آن ها ترک شکست است

یک دوست تعریف می­ کرد :دیشب با یکی از دوستانم گفت‌وگو کردم. ما به‌طور مختصر چند سال پیش قرار گذاشتیم. اگرچه زمان مناسب نبود ، ما دوست باقی ماندیم. او وقتی من سفر افشاگری خود را شروع کردم من را شناخت و از برخی از موانعی که طی این سال‌ها با آن‌ها دست‌وپنجه نرم کردم آگاه شد. وقتی دیشب صحبت کردیم ، او چند کلمه از خرد را به اشتراک گذاشت. عبارتی که در حال حاضر در ذهن من گیرکرده است “ادامه دادن برای رسیدن به موفقیت” است.
برخی از افراد ممکن است در مورد موفقیت شما صحبت ‌کنند ، اما این موضوع  کافی است که شما را در همان نقطه نگه دارد. برای اینکه واقعاً به هدف خود برسید ، نمی‌توانید فقط به آب بزنید ، بلکه باید شنا کنید. اگر فقط سرخود را بالای آب نگه می‌داشتیم ، می‌توانستیم در همان‌جایی باشیم که آن زمان بودیم. درحالی‌که مبارزه ما در زندگی ساده‌تر نشده است ، ما از آن زمان تاکنون خیلی بیشتر و بزرگ­تر شده‌ایم. ما پیشرفت کرده‌ای‌ایم و فقط با نگاه به عقب و جلو می‌توانیم آن را  ببینم ، اما این موضوع به ما اعتمادبه‌نفس می‌دهد که شنا را ادامه دهیم.
با این نگاه ما می توانیم باورهای موفقیت خود را بسازیم.

۹. آن‌ها معتقدند موفقیت چیزی بیشتر از پول است

پول کاربردهای خود را دارد. گرچه ممکن است از نظر بعضی افراد ریشه همه اتفاقات پلید باشد ، اما همچنین منبعی است که می‌تواند برای ایجاد تغییرات خوب استفاده شود. اگر ارزش خود را با توجه به میزان پول خود تعیین کنید ، قبل از این‌که به‌اندازه هر کسی که  در لیست میلیاردرهای قرار دارد، ارزش داشته باشید ، راهی برای موفقیت پیدا نکرده­ اید. همچنین هرگز به آن لیست میلیاردرها نخواهید رسید ، زیرا رسیدن به آن سطح به ایجاد ارزش لازم  و باورهای موفقیت نیاز دارد.

۱۰. آن‌ها به خودشان باور دارند

افراد با باورهای موفقیت فکر می‌کنند موفق هستند . این چیزی است که آن‌ها را موفق می‌کند. چشم‌انداز همه‌چیز در زندگی است و تنها راه رسیدن به موفقیت حرکت با دیدگاه موفق است. شما همان چیزی می‌شوید که فکر می‌کنید. اگر به خودتان اعتقاد نداشته باشید ، هیچ‌کس دیگری این کار را نخواهد کرد.
کارهای انجام‌شده را سریع‌تر و بهتر انجام دهید!
اگر می‌خواهید بهره‌وری خود را به صورت سرسام‌آور افزایش دهید ، این راهنمای رایگان را با نکات منحصربه‌فرد برای تیز کردن تبر تمرکز و کمک به خودرا جهت کارآمدتر شدن و ایجاد باورهای موفقیت را از دست ندهید.
.باید باور کنید که خود مسئول زندگی‌ خودتان هستید
زندگی برای شما اتفاق نمی‌افتد بلکه نتیجه چگونگی پاسخ شما به فرصت‌ها و چالش‌ ها است. این یک باور است که شما و فقط شما مسئول آنچه در یک موقعیت اتفاق می ­افتد، هستید.
.باور داشته باشید که شما می‌توانید فردا را بهتر کنید
این باور که امروز با اقدامات خود می‌توانید آینده خود را تغییر دهید به شما بسیار کمک می‌کند. برخی از افراد در یک ذهنیت کشنده (و عدم قدرت) گیرکرده‌اند ، جایی که معتقدند تسلط کمی بر زندگی خوددارند.
.برای موفق شدن باور داشته باشید که فرصت‌های زیادی وجود دارد
افراد با باورهای موفقیت ذهن خود را به فکر فراوانی و فرصت می‌گذارند و روی کمبود و نداشته نمی­ گذارند. به ما اعتماد کنید ، این موضوع باعث ایجاد یک تفاوت در جهان می‌شود. باور کنید که در زندگی ، انرژی ، مثبت بودن ، عشق ، فرصت‌ها ، موفقیت و خوشبختی فراوان است .
.برای موفقیت نیازی به تأیید دیگران ندارید
اگر همیشه به دنبال تأیید و رضایت دیگران هستید ، خیلی دور نخواهید رفت و مطمئناً به یک فرد توانمند تبدیل نخواهید شد. افراد با باورهای موفقیت حتی وقتی دیگران به آن ­ها شک دارند یا به آن­ ها رضایت نمی‌دهند از قلب خود پیروی می‌کنند.
.قصد من در واقعیت من تأثیر دارد
باورهای موفقیت،سحر و جادو نیستند که بتوانید آرزو کنید همه‌چیز وجود داشته باشد. اکثر مردم نسبت به این امر نابینا هستند ، اما افراد با باورهای موفقیت، آگاهانه می‌دانند که متمرکز بودن و قوی بودن در یک‌چیز در واقع یک نیروی قدرتمند است. این می‌تواند اتفاقات زیادی را رقم بزند و مطمئناً می‌تواند شمارا سریع‌تر به مقصد برساند.
.مردم کاتالیزور هستند و مانعی برای موفقیت نیستند
اگر به روش صحیح به افراد با باورهای موفقیت نزدیک شوید و با افراد مناسب ارتباط برقرار کنید ، تلاش خود را هزار برابر می‌کنید. با کمک گرفتن از دیگران کارها را سریع‌تر انجام خواهید داد.
.افکار مثبت ،قدرتمند و توانمند هستند
افراد با باورهای موفقیت به‌خوبی می‌دانند که انتخاب شروع یک روز با نگاه مثبت به‌جای منفی به معنای داشتن یک روز موفق در مقابل یک روز ناامیدکننده است. این موضوع قطعاً در دسته‌بندی باورهای موفقیت جای دارد.
.من از بقیه جدا نیستم
این بینش و باوری عمیق است که فقط افراد با باورهای موفقیت و خردمند آن را در دل دارند. معمولاً مردم معتقدند که جدا از هم هستند. دانش واقعی به شما خواهد گفت که همه‌چیز به‌هم‌پیوسته است و موفقیت به این دلیل است که تصدیق می‌کنید که از دیگران جدا نیستید بلکه با نیروهای زندگی و جهان یکی هستید.

چگونه می‌توانم از این وضعیت استفاده کنم؟

هنگامی‌که زندگی ، شمارا به خطر می‌اندازد یا برنامه‌های شمارا نابود می‌کند ، از خود بپرسید “چگونه می‌توانم از این اتفاق استفاده کنم؟”با شروع این کار زندگی تغییر می‌کند و باورهای موفقیت شما را شکل می دهد. شما همیشه می‌توانید حتی با مشاهده ، یادگیری و تیزبینی باورهای موفقیت خود را نسبت به  اوضاع تغییر دهید .
کار سخت و پشتکار پاداش می‌گیرد
این‌یک قانون کلی است حتی اگر پاداش همیشه بلافاصله نباشد. سخت‌کوشی در طولانی‌مدت نتیجه می‌دهد.

گذشته من قابل‌بازنگری و بازنویسی است

برخی از افراد درگذشته خود حبس شده‌اند یا فکر می‌کنند که شرایط گذشته آن‌ها آینده آن‌ها را رقم می‌زند. افراد با باورهای موفقیت در این تکنیک مهارت دارند که گذشته خود را تفسیر کرده و آن را با توجه به مزیت مطلوب خود تغییر شکل می­ دهند. پس:

 1. بهتر است شکست بخورید تا اینکه خیلی با احتیاط بازی کنید. شکست پایان سخت نیست بلکه سنگ بنای اولیه برای موفقیت و ایجاد باورهای موفقیت است. این کار را آسان و سرگرم‌کننده نمی‌کند ، اما مزایای زیادی نیز دارد. دروس زندگی معمولاً تکرار می‌شوند تا زمانی که آن‌ها را یاد بگیرید که درد یکی از راه‌های توجه به جهان است. گاهی اوقات همه‌چیز از هم می‌پاشد بنابراین چیزهای بهتری باهم به وجود می‌آیند که باورهای موفقیت شما را نیز به وجود می­ آورند.
 2. همیشه یک فرصت وجود دارد. اولین قدم در هر اقدام موفق شناخت فرصت است. فرصت‌ها هرروز در پیش روی شماست ، اما برای دیدن آن‌ها باید به دنیا به‌عنوان یک مکان امید و شدن نگاه کنید ، نه اینکه آن ها را محدودیت ­ها و موانع و مشکلات که سر راه شما قرارگرفته‌اند، ببینید.
 3. تنها چیزی که می‌توانید به‌طور واقعی کنترل کنید ، خودتان هستید. تلاش برای کنترل هر موقعیت زندگی نبردی طولانی با ناامیدی و عصبانیت مداوم است. هرچه بیشتر روی آنچه می‌توانید کنترل کنید تمرکز کنید، آمادگی و پاسخ‌های خود را بهتر می‌توانید با هر موقعیتی که قرار دارید سازگار کنید و سازگار شوید.
 4. سخت‌کوشی و پشتکار همیشه پاداش دارند. شاید نه بلافاصله ، و نه به روشی که فکر می‌کنید. اما مهم نیست که در تلاش‌های فعلی شما چه اتفاقی می‌افتد ، بلکه باعث می شود به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید. هر زمان که به خود فشار می‌آورید ، هر وقت تلاش خود را ادامه می‌دهید ، عضلاتی را ایجاد می‌کنید که شمارا تا خط پایان همراهی می‌کند.
 5. موفقیت مقصدی پیچ و وا پیچ است و به‌ندرت یک هدف مستقیم است. ما می‌توانیم سپاسگزار باشیم که مسیرهایمان صاف نیست.  مسیرهای مستقیم  به‌اندازه یک بزرگراه خسته‌کننده و چالش‌برانگیز است ، بنابراین فرصت را برای گذراندن مدتی در جاده‌های پر هیجان در آغوش بگیرید. غالباً بهترین چیزهای زندگی مواردی است که در مسیر انحرافی کشف می‌کنیم.
 6. تاریخ همیشه بهترین معلم ما خواهد بود. برای به وجود آوردن باورهای موفقیت به خودتان اجازه ندهید درگذشته قفل شوید. اما این موضوع به معنای پرتاب کردن کامل آن نیست. از گذشته خود بیاموزید. آن را تفسیر کنید و به‌گونه‌ای قاب کنید که اهداف آینده شمارا تأمین کند.

نیروهایی وجود دارند که در صورت هوشیاری می‌توانند به ما کمک کنند

شما ممکن است به جادو و جنبل و معجزه فکر کنید. خوب ، این دقیقاً در مورد باورهای موفقیت نیست. ما نمی‌توانیم انرژی‌های ظریف خاصی را درک کنیم اما برخی از افراد با باورهای موفقیت به جریان‌های مثبت و منفی انرژی اعتقاد دارند. این درست مثل سنت‌های باستانی چینی است که به جریان (چی)  یا انرژی زندگی اعتقاددارند. می‌توانید خود را از این امر آگاه کنید اما این کار به تمرین نیاز دارد.
شکست خوب است
همان‌طور که در نکات بالا گفته شد ، افراد توانمند می‌توانند با یادگیری از آن و ادامه کار ، یک شکست را با باورهای موفقیت خود به موفقیت تبدیل کنند.
آن را شخصی نگیرید
برای اینکه باورهای موفقیت خود را شکل دهید از دام شخصی گرفتن شرایط زندگی خارج شوید وگرنه ازنظر عاطفی به بردگی گرفته می شوید. وقتی با طرد شدن، انتقاد یا برخورد سرد روبرو شدید ، آن‌ها را در یک جعبه  یا دسته غیرشخصی قرار دهید.
وصله‌های بد موقتی هستند
همه ما از مکان‌های بد عبور می‌کنیم. این چرخه زندگی است. همه ما از شر آن‌ها خلاص می‌شویم مگر اینکه ترجیح دهیم که در این مکان ها باقی بمانیم.
آنچه یاد می‌گیرم قابل اصلاح است
برای به وجود آوردن باورهای موفقیت، افراد خود توانمند نگاه بسیار پویایی به زندگی دارند. همیشه فضای تغییر و پیشرفت وجود دارد. خصوصاً در مورد مهارت‌ها و آموخته‌هایی که به دست می‌آورید.
به طور مداوم در حال توسعه باش!
درست مانند نکته قبلی ، توانمندسازی از یک دیدگاه غیر ایستا و ثابت حاصل می‌شود که در آن تصور می‌شود که حالت‌های تأییدکننده زندگی منقبض می‌شوند.
چیزها ناپایدار هستند
این‌یک مفهوم بودائی است که افراد با باورهای موفقیت از طریق تجربه آموخته‌اند. ممکن است فکر کنید که افراد موفق مادی هستند. ما فکر می‌کنیم افراد واقعاً موفق کسانی هستند که دیدگاه و باور غنی‌تری به زندگی دارند و می‌دانند چگونه بدون احساسات عاطفی بر زندگی خود سوار شوند.
فراموش کن ، ببخش ، شادباش
در کینه و نفرت گیر نکنید. سفر سبک، بدون کشیدن یک چمدان احساسی پر از ناامیدی‌های گذشته، شمارا راحت‌تر به باورهای موفقیت و در نهایت  به خود موفقیت می‌رساند.
شما آنچه را لازم دارید ، در اختیار دارید
راه داشتن باورهای موفقیت از طریق کشف خود است. در حالی که  برخی معتقدند این موضوع فتح جهان نیست ، افرادی که این کار را انجام داده‌اند می‌دانند چگونه به‌جای وسواس در تصرف ، مهارت‌ها و توانایی‌های واقعی خود را کشف کنند.

۱۱. افراد با باورهای موفقیت معتقدند و باور دارند دیگران آن‌ها را بالاتر می‌برند.

افراد فوق‌العاده موفق باور ندارند که مجبورند به‌تنهایی به این کار ادامه دهند. آن‌ها می‌خواهند باکسی که قبلاً در همان مسیر بوده اند کار کنند و می‌دانند که مربی مناسب می‌تواند آن‌ها را به جلو راهنمایی کند و باورهای موفقیت را در آن ها به وجود آورد. درواقع ، بیشتر کارآفرینان دلیل اصلی موفقیت خود را حضور یک مربی می‌دانند.
وقتی دیگران فکر می‌کنند ایده شما دیوانه کننده است ، احتمالاً نشانه این است که شما واقعاً روی چیزی عالی در حال کار هستید.  شما باید مربیانی پیدا کنید که شمارا راهنمایی کنند ، به شما الهام دهند و به شما کمک کنند تا در سفر حرفه‌ای خود رشد کنید.

۱۲. افراد با باورهای موفقیت معتقدند که بهترین هستند ، نه اولین.

یکی از بنیان‌گذاران هاب اسپات HubSpot ، می گوید: “موفقیت اغلب نتیجه استقامت است.” “وقتی نفر اول بازی تلاش خود را متوقف می‌کند یا اصول و ارزش‌های خود را به خطر می‌اندازد ، شخصی که بی‌وقفه به دنبال کمال می‌رود ، شخصی است که برنده می‌شود.”
اگر به موفقیت یک‌شبه اعتقاد دارید ، ممکن است به سیستم عجایل نیز باور داشته باشید. ما بارها و بارها آن را دیده‌ایم: کارآفرینان برای به دست آوردن یک محصول شلخته در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش خواهند کرد ، فقط یک رقیب بانظم و خلاق بهتر جای آن‌ها را می‌گیرد. به همین دلیل داشتن یک محصول ، شرکت یا گروه عالی به معنای انجام مداوم بهترین و آخرین کار خود به‌جای دویدن و به هیچ کجا رسیدن است.

۱۳. افراد موفق بر این باورند که می‌توانند موفقیت را انتخاب کنند.

یکی از وبلاگ‌های الهام‌بخش می­ گوید: “اگر شما امیدوار هستید که افرادی که برای شما رزومه ارسال کرده‌اند قصد انتخاب شمارا دارند ، انتظار برای آمدن آن­ ها سرکار طولانی خواهد بود.”
این ممکن است کمی ناامیدکننده به نظر برسد ، اما حرف او این است که شما می‌توانید “متوجه شوید که همه ابزارها و همه مجوزهای لازم رادارید.” افراد بسیار موفق به‌جای اینکه منتظر اجازه “دروازه ­بان ” باشند ، پشت خود را به سنگ آسیاب می‌گذارند و آن را انجام می‌دهند ، حتی اگر این کار باعث خرد شدن سقف شیشه‌ای یا خراب کردن دیوار شود.
برای شروع ، برای رسیدن به هر چیزی که منتظر آن هستید ، اهداف مشخصی تعیین کنید. به‌عنوان‌مثال به‌جای انتظار برای ارتقا ، شرح شغلی جدید ارائه دهید و آن را به افراد مافوق خود ارائه دهید. نتایج شمارا شگفت‌زده خواهد کرد.

۱۴. افراد با باورهای موفقیت معتقدند که برای شروع کار منابع کافی دارند.

سرور اولیه گوگل از لگوس Legos ساخته‌شده است. دل با ۱۰۰۰ دلار راه‌اندازی شد. عروسک‌های اولیه از قاب عکس‌های قدیمی ساخته‌شده بودند.ما می‌توانیم با مثال‌های بیشتر ادامه دهم تا باورهای موفقیت خود را شکل دهیم، زیرا کارآفرینان موفق اعتمادبه‌نفس و اعتقاد راسخ دارند که بامهارت و قدرت تفکر ، می‌توانند با آنچه درگذشته دارند آینده خود را بسازند.
بنابراین ، به‌جای انتظار برای چیزهای بیشتر ، به خود خارق‌العاده خود ،باور داشته باشید. شما ازآنچه می‌توانید با منابع محدود خود انجام دهید شگفت‌زده خواهید شد.

۱۵. افراد با باورهای موفقیت به تغییر باور دارند.

کارآفرینان چنان عاشق ایده یا محصول خود می‌شوند که می‌ترسند کوچک‌ترین تغییری در آن ایجاد کنند. در غیر این صورت در  انجام هزینه غرق‌ می ­شوند و این  چیزی است که افراد با باورهای موفقیت از آن دور می‌شوند.
مدیرعامل  استارباکس، آقای شولتز ، یک‌بار از بنیان‌گذار کاستکو Costco ، جیم سینگل ، مشاوره خواست. جیم گفت: “می‌دانید ، من نمی‌خواهم بی‌ادب باشم ، اما این دقیقاً کار اشتباهی است.” شولتز به‌جای اینکه از تغییر شدید اجتناب کند ، آن را پذیرفت. می‌توانید از تمایل وی برای تغییر در هر بلوک از زندگی خود الهام بگیرید.
این بدان معنا نیست که شما باید فوراً هر ایده‌ای را تسلیم کنید یا آن را نادیده بگیرید. اما این بدان معنی است که شما باید بپرسید ، “آیا این بهترین روش برای حل این مسئله است؟” ، و مایل باشید که همین سؤالات را از دیگران بپذیرید.

۱۶. افراد با باورهای موفقیت بر این باورند که لازم نیست همه را راضی کنند.

تینا فی بزرگ می گوید: “انرژی خود را برای تلاش برای تغییر عقاید هدر ندهید . کار خود را انجام دهید ، برای آن‌ها مهم نیست که شما  این کار را دوست داشته باشید.”
به‌عنوان کسی که برای افتتاح شرکت خود “دیوانه” خوانده می­ شد ، از صمیم قلب موافق او هستیم. خشنود کردن همه غیرممکن است ، مخصوصاً وقتی‌که به موفقیت خودتان برسید. تقریباً هر داستان موفقیت انتقادهای تند زیادی را شامل می‌شود ، بنابراین نگذارید این موضوع به ذهن شما خطور کند که از طریق انتقاد شما زمین می­ خورید، بلکه باید بدانید این موضوع فقط یک نظر است.

۱۷. افراد با باورهای موفقیت فراتر از پول فکر می کنند

بله ، درست است که اعداد و سودآوری مواردی هستند که باعث می‌شوند تجارت ادامه یابد. در حقیقت ، ما گاهی اوقات مجبور هستم صراحتاً این نکته را به کارآفرینان یادآوری کنیم.اما افراد با باورهای موفقیت فراتر از پول هستند. همان‌طور که استیو جابز گفت: “شما باید با یک ایده ، یک مشکل یا یک اشتباهی روبرو شوید که می‌خواهید آن را برطرف کنید. اگر از ابتدا علاقه کافی ندارید ، هرگز آن راه حل  را پیدا نخواهید کرد.”
کارآفرینی هرگز شامل یک فیش ثابت یا آسمان صاف ثابت نیست. به همین دلیل شما باید بیش‌ازپیش به سودآوری اعتقادی داشته باشید و باورهای موفقیت خود را شکل دهید. اگر هنوز چنین چیزی را ندارید ، برخی از راه‌های “خوب انجام دادن کار خوب” را پیدا کنید و در جهان تغییر مثبتی ایجاد کنید ،حتی اگر چیزی واقعاً کوچک باشد.

کلام آخر

پس شما می ­توانید با الگو برداری از باورهای افراد موفق ،باورهای موفقیت خود را شکل دهید تا بتوانید گامی بزرگ در جهت رشد و پیشرفت خود بردارید و همچنین به بهترین خود تبدیل شوید.
به نظر شما چه باورهای موفقیت دیگری وجود دارد؟آیا دوست دارید این باورهای موفقیت را به وجود آورید؟

دیدگاهتان را بنویسید