زمان مطالعه: 17 دقیقه همه آرزو و رؤیاهای فراوانی دارند. نه‌فقط رؤیاهایی که همراه با خواب هستند ، بلکه…" /> زمان مطالعه: 17 دقیقه همه آرزو و رؤیاهای فراوانی دارند. نه‌فقط رؤیاهایی که همراه با خواب هستند ، بلکه…" />

۱+۱ قسمت برای رسیدن به رؤیا

خانه » بلاگ » ۱+۱ قسمت برای رسیدن به رؤیا

فهرست عناوین

همه آرزو و رؤیاهای فراوانی دارند. نه‌فقط رؤیاهایی که همراه با خواب هستند ، بلکه جاه‌طلبی‌ها و اهدافی هستند که می‌خواهید در زندگی واقعی به آن‌ها برسید. متأسفانه ، رسیدن به رؤیاها همیشه آسان نیست.یکی از بزرگ‌ترین موانعی که سر راه شما قرار دارد ، انبوه مسیرهایی است که می‌توانید طی کنید. اما ، درواقع فقط مسیرهای بسیار کمی برای رسیدن به رؤیاهای شما وجود دارد .
شاید به شما گفته شود که مسیرهای زیادی وجود دارد که می‌توانید در زندگی طی کنید تا به رؤیاهای خود برسید. اما ، اگر همه این مسیرهای مختلف را امتحان کنید ، درواقع هرگز به مقصد موردنظر خود نخواهید رسید.تصور کنید می‌خواهید از فروشگاهی در ضلع غربی شهر بازدید کنید و یک پیتزا در ضلع شرقی شهر بگیرید و بخورید. این دو مسیر باهم متفاوت هستند. نمی‌توانید برای رسیدن به هر دو به‌طور هم‌زمان سفر کنید.
شما باید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید ابتدا به فروشگاه بروید یا ابتدا پیتزا بخورید. همین اصل اساسی در مورد اهداف و رؤیاهای شما اعمال می‌شود. درحالی‌که نمی‌توانید هر دو را هم‌زمان انجام دهید ، می‌توانید مسیری ایجاد کنید که شمارا به هر دو مکان برساند. این طبیعتاً مفهوم اولویت‌بندی است. حال ما قصد داریم در این مقاله رسیدن به رؤیاها را در دو بخش یعنی معنوی و مادی مورد بررسی قرار دهیم.

۱+۱ قسمت برای رسیدن به رؤیا

رؤیا

ما عاشق یک خریدار رؤیا ، یک کارآفرین و یک تغییردهنده هستیم. داشتن توانایی دیدن رؤیای بزرگ بدون توجه به شرایط  و بدون توجه به آنچه در جهان اتفاق می‌افتد،کار بزرگی است. هنگامی که از این دو عبارت  یعنی از ” اگر و چه” استفاده ­کنید می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.
مثال:
اگر عصای جادویی داشته باشید ، چه تغییری در زندگی شما ایجاد می‌شود؟ (امور مالی، سلامتی، روابط، هدف، ایمان، و غیره …)
اگر بدانید که نمی‌توانید شکست بخورید و منابع نامحدود داشته باشید ، چه هدف و رؤیایی را دنبال می‌کنید؟
اگر مدتی برای تأمل در این سؤال­ ها وقت بگذارید ، پاسخ‌ها تصویری از خواسته‌های واقعی شما را در زندگی ترسیم می‌کنند. یعنی آنچه از زندگی می‌خواهید را به شما نشان می‌دهد. و اگر پاسخ‌ها را دنبال کنید ، آن‌ها به رؤیا‌ها و اهداف شما تبدیل می‌شوند. سرنوشت شما آینده شما را می‌سازد.

بخش اول

رؤیاها خداپسندانه هستند

 

با این حال برای بسیاری از افراد ، این رؤیا‌ها فقط یک خیال است. چرا؟ از آنجا که آن‌ها نمی‌توانند تصور کنند چگونه  می توانند به آن‌ها دست پیدا کنند ، آن‌ها رؤیاهای خود را منتفی می‌دانند که آن‌ها این موضوع را امری واقع‌بینانه می‌نامند.خوب ، آیا می‌خواهید بدانید چه اتفاقی می‌افتد؟ افراد مقلد عاشق این عبارات هستند. آن‌ها موارد مختلف را بهانه می‌کنند تا به دنبال رؤیاهای خداپسندانه خود نباشند.
به محدودیت‌های مرتبط با قانون جاذبه فکر کنید. حال به این فکر کنید که چگونه قانون آیرودینامیک بر قانون گرانش جای می‌گیرد. آنچه بسیاری از مردم غیرممکن می‌پنداشتند، ممکن شد و انسان توانست پرواز کند. این کار به‌عنوان یک ایده یا رؤیا آغاز شد و دقیقاً  ما به کمک آن می‌توانیم پرواز کنیم.
توجه: هر ایده عالی در ابتدا غیرممکن به نظر می‌رسد.
درس: به دنبال غیرممکن‌ها بروید و انتظار معجزه داشته باشید.
متأسفانه ، اکثر مردم محدودیت‌ها را به تجارب محدود گذشته خود به وجود می‌آورند. شما می‌بینید که چگونه این تفکرات و ایده‌ها ، رؤیا‌ها و نوآوری‌های جدید را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

راز

بگذارید یک راز را با شما در میان بگذاریم. مسیر رسیدن به رؤیاها را می‌توان از طریق کشف هدف به دست آورد.در حقیقت آینده شما با توجه به شرایط فعلی شما تعیین نمی‌شود. با درک شما ازآنچه ممکن است ، اندازه رؤیاهایتان و برنامه و هدف خدا برای زندگی شما تعیین می‌شود.
این  یک مسئله مهم است ، خدایی که من و شمارا آفرید ، ما را با یک برنامه و هدف مشخص برای زندگی آفریده است. خدا دوست دارد با انسان‌ها شریک شود. او درختان را خلق می‌کند ،ما صندلی می‌سازیم. او گندم درست می‌کند ، ما کیک درست می‌کنیم.در طول تاریخ ، خداوند با انسان‌ها شریک بوده است. این‌ موضوع مانند یک تجارت خانوادگی است.
بسیاری از مخترعین می‌گویند ایده‌هایشان از خدا ناشی می‌شود. آن­ها می­ گویند خدا آن‌ها را در ذهن فرد کاشته است. دوستی تعریف می کرد  : ایده ­ای که پشت هر سازمان تجاری و تأثیر اجتماعی که من به وجود آورده­ام ، از خدا بوده است.
ما معتقدیم که کارآفرین شدن راهی جدید به رؤیاهای بزرگ  است و ما  در کوچینگ تخصصی به کارآفرینان می‌آموزیم که چگونه در آرزوها و اهداف خود که خداوند در دل آن­ها  کاشته است موفق باشند. ما می‌توانیم به کمک خدا ،خالق باشیم. وقتی به آن فکر می‌کنید ، این موضوع ‌یک فرصت شگفت‌انگیز است. آنچه غیرممکن به نظر می‌رسد ، در واقع امکان‌پذیر است.

هدف در مقابل نقش‌ها

 

بسیاری از افراد نقش ­های زندگی خود را باهدف خود اشتباه می‌گیرند. من شوهرم یک پدر یا مادر هستم، یک کارآفرین یا یک دوست و یا رهبر جامعه و… هستم. این‌ها برخی از نقش­ های ما است که برای ما با مسئولیت زیادی همراه شده است.
اما خدا ما را آفریده که کارهای بیشتری انجام دهیم
درواقع ، او برای زندگی ما یک برنامه و هدف دارد ، یک مسیر از فصلی به فصلی دیگر ، یک تکلیف به یک مأموریت دیگر و یک رؤیا برای خواب دیدن در ذهن ما قرار داده است. این نقشه راه ما، برای موفقیت است ، سفارشی‌سازی شده توسط خود خدا برای هرکدام از ما تا بتوانیم به رؤیاهای خود دست پیدا کنیم.
هدف ما این است که با اتصال نقاط بین تجارت ، هدف ، موفقیت و ایمان به مردم کمک کنیم تا رؤیاهای خود را کشف کنند یا به آن‌ها دست یابند. این نقشه و هدف خدا برای زندگی ما است.
و هنگامی‌که نقش­ های زندگی ما به هدف ما مرتبط شود ،در هر زمینه از زندگی ما معنی پیدا می‌کند و تأثیر می‌گذارد.

چگونه هدف خود را کشف کنیم؟

 

دوستی تعریف می‌کرد :در دوره‌ای از زندگی من همه‌چیز حول حرفه من به‌عنوان یک کارآفرین می‌چرخید. من در مسیر موفقیت سریع بودم. رشد من  تا زمانی بود که با یک شکست بزرگ مواجه شدم. یک بحران  که من هیچ ایده‌ای  برای آن نداشتم و این شکست درواقع راهی برای کشف هدف من بود. این موضوع ‌زمانی بود که من شروع به اتصال نقاط بین تجارت ، هدف ، موفقیت و ایمان کردم.
زندگی من همان‌طور که برنامه‌ریزی کرده بودم ، پیش نرفته بود. من در زندگی سختی­ های زیادی را تجربه کردم و می‌توانم به یاد بیاورم که برای کمک گرفتن از خدا  چقدر دعا می‌کردم. به یاد دارم که به او گفتم که من از انجام کارهایی که به روش خودم انجام داده‌ام خسته شده‌ام ، برنامه من جواب نمی‌دهد و آماده‌ام تا برنامه تو را امتحان کنم.
من سفر جستجوی برنامه و هدف خدا را برای زندگی‌ام آغاز کردم. این مسیر رسیدن به رؤیاهایم بود.من همیشه تصور می‌کردم که اگر برنامه و هدف خدا را برای زندگی خود دنبال می‌کردم ، مجبور می‌شدم از رؤیاهای کارآفرینی‌ام دست‌بردارم. اما باکمال تعجب ، متوجه شدم که آرزوهای قلبی من توسط خدا کاشته شده است. کارهایی که می‌خواستم انجام دهم درواقع ایده‌های خدایی بودند و بهای کارهایی که دوست دارم انجام دهم از طرف خدا پرداخت شده است.

بخش دوم

شما باید همه‌چیز را در اولویت قرار دهید
هرکسی چیزی دارد که می‌خواهد به سرانجام برساند. درواقع ، اکثر مردم موارد مختلفی رادارند که می‌خواهند انجام دهند. این بخشی از مشکل است. ما دائماً تلاش می‌کنیم کارهای یک‌باره و بیش‌ازحد را انجام دهیم.به‌جای این‌که در یک مسیر واحد باقی بمانیم و آن را تا انتها دنبال کنیم ، ما برای تلاش و انجام کارهای بیشتر ، مسیرهای انحرافی را طی می‌کنیم. تقسیم وقت خود در بین انواع وظیفه هایی که باید انجام دهیم و  به‌عنوان چندوظیفه‌ای بودن از آن یاد می­کنیم ما را از رسیدن به رؤیاها باز می­ دارد پس این کلمه‌ای است که ما باید آن را دفن کنیم.
داشتن ایده بسیار خوب است ، اما وقتی چندین ایده دارید ، در همان دام افتاده‌اید. ایده‌های شما برای فضا رقابت می‌کنند. آن‌ها شمارا به جهات مختلف می‌کشانند و شمارا در مسیرهای مختلف هدایت می‌کنند. هر بار که می‌خواهید به مسیر رؤیاهای خود برگردید ، درنهایت وقت و انرژی خود را هدر می‌دهید.
بنابراین ، اگر رؤیایی دارید ، باید اهداف خود را اولویت‌بندی کنید و هر باربر روی یک‌چیز تمرکز کنید. هر بار روی یک مسیر متمرکز شوید و توجه بی‌نظیر خود را به آن نشان دهید.

باید یاد بگیرید نه بگویید

 

اولویت‌بندی مهم است ، اما همیشه آسان نیست. علاوه بر اهداف خود ، شما خواسته‌ها یا تعهدات خاصی نیز دارید که باید آن‌ها را انجام دهید. این می‌تواند شامل پروژه‌های جدید برای مشتریان شما یا فرصت‌های شغلی بالقوه باشد.شما باید تعادلی بین این تعهدات و اهداف  و رؤیاهای خود ، پیدا کنید. این بدان معنی است که شما مجبور هستید گاهی اوقات به بعضی درخواست ­ها نه بگویید.
هر وقت به چیزی بله می‌گویید ، ممکن است یک مسیر انحرافی دیگر شمارا  از رؤیاهایتان دور کند. پاسخ خودکار خود را  با “بله”  ارائه ندهید. در مورد هر پروژه جدیدی که به عهده می‌گیرید فکر کنید و نظر افراد دیگر را  در این­باره بپرسید که آیا این کار به شما کمک می‌کند تا یک‌قدم دیگر به مقصد نهایی خود نزدیک شوید؟
کاملاً طبیعی است که بخواهید تا آنجا که ممکن است ایده­های خود را بپذیرید. این شامل آن فرصت‌ها ، همراه با ایده‌های شخصی شما است.اساساً ، توانایی شما دررسیدن به آرزوها برابر است با پتانسیل تقسیم‌بر تعداد وظایفی که می‌خواهید انجام دهید.بنابراین ، اگر می‌خواهید موفق شوید ، باید از مسیرهای انحرافی عبور کرده و وارد خط سریع‌تری شوید. این نیاز به تمرکز و تعهد دارد. در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند:

اهداف و رؤیاهای خود را تعیین کنید

اگر ندانید کجاست هرگز به مقصد نخواهید رسید. اهداف خود را تعیین کنید. تصمیم بگیرید که واقعاً چه‌کاری می‌خواهید انجام دهید. هرروز ، باید حداقل یک‌قدم کوچک به سمت این هدف بردارید.از هدفی که بالاتر از توانایی­ های شما است، نترسید. اهداف کوچک‌تر احتمالاً تحت‌الشعاع وظایف روزمره و سایر عوامل حواس‌پرتی قرار می‌گیرند. هرچه هدف بزرگ‌تر باشد ، احتمال اینکه به آن پایبند باشید بیشتر است.

رؤیاهای خود را ترسیم کنید

برای رسیدن به آرزوهایتان به  یک نقشه نیاز است. مشخص کنید برای رسیدن به رؤیاهای خود چه‌کاری باید انجام دهید. بزرگ‌ترین قدم‌هایی را که باید بردارید کنار بگذارید و در مورد اولین قدم خود تصمیم بگیرید.درحالی‌که اهداف خود را برنامه‌ریزی می‌کنید ، باید به یاد داشته باشید که تعادل بین کار وزندگی را  ایجاد کنید. این امر شمارا ملزم می‌کند که اهداف اصلی “کاری” و اهداف اصلی “زندگی” خود را در نظر بگیرید.
فهرستی از این اهداف را به همراه فهرستی از مراحل بعدی تهیه کنید که برای رسیدن به آنجا باید انجام دهید. این نقشه راه شما، برای رسیدن به آرزوهایتان خواهد بود.

از حواس‌پرتی خلاص شوید

شما همچنین باید یاد بگیرید که چگونه عوامل حواس‌پرتی را از بین ببرید. این موضوع به شما کمک می‌کند چشم خود را به جاده پیش رو نگاه‌دارید.روز کاری خود را به زمان‌های کوتاه‌تری تقسیم کنید. تعیین کنید که در طول هر بلوک چه مقدار باید کار انجام دهید .با پایان یافتن زمان ، کمی استراحت کنید. از کامپیوتر یا محل کار دور شوید و پا‌های خود را دراز کنید.

هرروز یک کار بزرگ انتخاب کنید

هرروز صبح ، شما باید یک وظیفه را انتخاب کنید که باید تا پایان روز انجام شود. برای یک پروژه طولانی ، این ممکن است به معنای تکمیل قسمت خاصی از پروژه باشد.وظیفه اصلی خود را برای روز تعیین کنید و اجازه ندهید کارهای کوچک‌تر جلوی شمارا بگیرند. این ممکن است به این معنی باشد که شما باید چیزهای دیگر را کنار بگذارید.
بعداً می‌توانید از هر چیزی که اولویت بالایی ندارد مراقبت کنید. بعلاوه ، با به تعویق انداختن کارهای کوچک‌تر ، مجهزتر خواهید شد تا بعداً توجه کامل خود را به آن‌ها جلب کنید.

دویدن در گردونه را متوقف کنید و حرکت رو به جلو را شروع کنید

وقت خود را تلف نکنید اولویت‌بندی کنید و متعهد شوید. اگر احساس می‌کنید دائماً در یک گردونه می‌دوید ، به این دلیل است که در  آن حلقه‌ها گیر افتاده‌اید. برای یافتن  راه خروج بعدی و بازگشت به مسیر اصلی ، به یاد داشته باشید که رؤیاهای خود را تعیین کنید ، آن‌ها را ترسیم کرده و کارهای مهم روزمره خود را در اولویت قرار دهید.
جاده‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید طی کنید ، اما درواقع تنها یک جاده وجود دارد که شمارا مستقیماً به رؤیاهایتان هدایت می‌کند. تمرکز خود را حفظ کنید و دید خود را از دست ندهید.همه افراد رؤیاهایی دارند و نکته جالب این است که اگر نگرش درستی داشته باشید و قدم‌های درست را بردارید ، می‌توانید هر آنچه را می­خواهید داشته باشید.

اعتمادبه‌نفس مثبت داشته باشید

این ستون فقراتی برای برای رسیدن به آرزوها و رؤیاهای  شما است. هرچه مثبت‌تر باشید ، بیشتر به فرصت‌ها و موفقیت اجازه ورود به زندگی خود می‌دهید. قانون جذب بیان می‌کند که هر آنچه ارائه می‌دهید به خود شما برمی‌گردد .بنابراین همان‌طور که بهترین چیزها را می‌بینید و به‌شدت به خود فکر می‌کنید ، شروع به جذب افراد و موقعیت‌هایی در زندگی خود می‌کنید که شمارا به آنچه می‌خواهید  می‌رسانند.
به این فکر کنید: وقتی احساس ضعف و سرخوردگی می‌کنید ، احتمالاً خیلی واضح ، متمرکز یا مرتبط با رؤیاهای خود نیستید. شما ممکن است به‌جای برقراری ارتباط چشمی و شروع یک مکالمه فوق‌العاده که ممکن است زندگی شمارا تغییر دهد ،  باحالتی نگران‌کننده به زمین نگاه کنید. افراد شاد و موفق خود را با افراد خوشحال دیگر احاطه می‌کنند. بنابراین اعتمادبه‌نفس داشته باشید ، مثبت باشید و از چیزهای کوچک و همچنین چیزهای بزرگ قدردانی کنید.

به جلو متمرکز شوید و رؤیای خود را تجسم کنید

خیلی راحت می‌توان فهمید که تا کجا باید پیش رفت و  چه زمانی احساس دلسردی برما غلبه می­کند ؛ به‌خصوص وقتی ناگزیر به عقب‌گرد باشیم ، این حس قوی تر می ­شود. به همین دلیل ، بسیار مهم است که هرروز به جلو متمرکز شویم و رؤیاهای خود را تجسم کنیم. این موضوع را باید بدانید که به‌احتمال‌زیاد ، رؤیاهای شما یک‌شبه عملی نمی‌شوند.
اما اگر به جلو متمرکز شوید ، می‌توانید رؤیاهای خود را قبل از وقوع در ذهن خود ببینید ، پس ناخودآگاه شما می‌داند که به سمت چه چیزی حرکت کند. همان‌طور که به جلو متمرکز می‌شوید ، فرصت‌های زیبایی را پیش روی خود تصور کنید. تصور کنید که در زندگی رؤیایی خود چقدر احساس خوبی دارید.
به خودتان اجازه دهید تا از این احساس و از رسیدن به  آنچه می‌خواهید لذت ببرید. با انجام این کار ، شما برای دریافت آماده‌تر  هستید که رؤیاهای شما به‌سرعت تحقق می‌یابند. تهیه یک مجله تقدیر ، جایی که رؤیاها و اهداف خود را به‌صورت فعلی یادداشت می‌کنید بسیار مفید خواهد بود.
هدف اصلی این است که بااحساسی که در آینده ایده آل خود احساس خواهید کرد ارتباط برقرار کنید ، بنابراین اکنون آن را احساس ‌کنید. اگر می‌توانید این کار را انجام دهید ، در نیمه‌راه هستید زیرا در حال حاضر احساس خوبی دارید! شما ارتعاش خود را به لرزش رؤیاهایتان نزدیک‌تر خواهید کرد. شما اعتمادبه‌نفس خواهید داشت و مثبت‌تر خواهید بود ، این باعث می‌شود بتوانید اقدامی الهام‌بخش انجام دهید که رؤیاهای شمارا به واقعیت تبدیل می‌کند!

هر مرحله را سرگرم‌کننده کنید

بنابراین بسیاری از ما آموخته‌ایم که با تلاش کافی هر کاری امکان‌پذیر است. اما این ایده چیز بسیار مهمی را کنار می‌گذارد: افرادی که واقعاً به آرزوهای خود می‌رسند ، مخصوصاً از بزرگ‌ترین راه‌ها ، در این راه سرگرم می‌شوند. اگر آنچه را احساس می‌کنید خوب انجام دهید ، احساس شادی بیشتری خواهید داشت.
وقتی احساس خوشبختی می‌کنید ، بیشتر الهام می‌گیرید. هرچیزی که درشما باعث ایجاد  احساس خوب  می­شود را پیدا کنید و بر روی آن تمرکز کنید ، زیرا احساس خوشبختی و الهام‌بخشی در هر مرحله مهم است. همان‌طور که این باور قدیمی را رها می‌کنید که موفقیت باید سخت باشد ، می‌بینید زندگی برای شما شادتر و راحت‌تر می‌شود.
شما به قدرت احتیاج نخواهید داشت زیرا با الهام از شادی هدایت می‌شوید و از انجام مرحله بعدی کار خود هیجان‌زده می ­شوید! همان‌طور که سرگرم شدن و خوشبختی را در اولویت خود قرار می‌دهید ، متوجه تغییرات شگفت‌انگیزی خواهید شد و متوجه می­شوید رسیدن به رؤیاهایتان از راه‌های بسیار بزرگ، آسان‌تر از آن چیزی است که شما تصور می‌کنید.

برنامه‌های خود را به قطعات کوچک تبدیل کنید

رؤیاهای بزرگ می‌تواند در روزهای ابتدایی کاملاً طاقت‌فرسا باشند. معمولاً کارهای زیادی برای انجام وجود دارد که می‌تواند طاقت‌فرسا باشد! با تجزیه آن به قطعات کوچک ، حتی قبل از شروع کار می ­توانید به خود کمک فراوانی کنید. قلم خود را بردارید و خواسته خود را بنویسید.
سپس آنچه را باید انجام شود بنویسید.. هنگامی‌که لیست موضوعات خود را یافتید ، یک‌قدم دیگر بروید و آن‌ها را دوباره تجزیه کنید. این زیر عنوان‌های کوچک وظایفی هستند که باید تکمیل شوند. به‌عنوان‌مثال ، اگر می‌خواهید کتابی منتشر کنید ، موضوع ممکن است “یافتن جلد”  برای  کتاب شما باشد. وظایف ممکن است ایجاد ایده ، ایجاد ارتباط با گرافیست ، ارسال نمونه‌هایی از نوشته‌های شما و غیره باشد.  انجام هر یک از این کارها به راحتی ممکن است. حتی اگر فقط یک یا دو بار در روز کارهای لازم را  انجام دهید ، می‌توانید احساس مثبت داشته باشید زیرا  گام‌به‌گام در مسیر درست پیش می‌روید.

به افراد منفی گوش ندهید

غالباً وقتی افراد مثبت رؤیاهای بزرگی دارند و آن را بیان می­کنند ، دیگران سعی می‌کنند آن‌ها را پایین بکشند. آن‌ها ممکن است به شما هشدار دهند و بگویند که وقت خود را تلف می‌کنید و سرتان به سنگ خواهد خورد. مردم خود را عقب نگه‌داشته‌اند زیرابه خود اعتقاد ندارند.
به آن‌ها گوش ندهید! اگر احساس می‌کنید رؤیای شما امکان‌پذیر است و می‌خواهید به آن برسید ف پس می‌توانید آن را داشته باشید. به یاد داشته باشید ، جهانی به‌وفور و نامحدود برای همه وجود دارد. این  وفور همیشه به دست کسانی می‌رسد که به رؤیای خود ایمان‌دارند و آن را قبل از اینکه ازنظر جسمی وجود داشته باشد احساس می‌کنند.
این‌یک اصل اساسی در قانون جذب است. رؤیای خود را زنده نگه‌دارید و به کسانی که فکر می‌کنند انجام آن غیرممکن است  گوش ندهید. به‌وضوح صدها و هزاران نمونه از افراد وجود دارد که موفق می‌شوند و رؤیاهایشان را محقق می‌کنند ، ظاهراً  آن ­ها برخلاف هرگونه مخالفت کارهای خود را انجام می­دهند. این‌ها افرادی هستند که باید به آن‌ها گوش دهید.

کمک خردمندانه و پشتیبانی دوست‌داشتنی را پیدا کنید

در کنار هم ، شما از افراد قوی ، مثبت و مورد تحسین ، مشاوره ، پشتیبانی و کمک می‌خواهید. با دوستان ، مربیان و معلمانی که به قدرت مثبت‌گرایی اعتقاددارند ، خود را محاصره کنید. شما میانگین افرادی هستید که با آن‌ها معاشرت می‌کنید. بنابراین کسانی را که به شما و به خودشان ایمان‌دارند نشست و برخاست کنید.
از افرادی که قبلاً موفق شده‌اند کمک و پشتیبانی خردمندانه بگیرید و دوستانی پیدا کنید که به‌وضوح درراه  رسیدن به رؤیاهای خود هستند. آیا شما می‌دانید آن‌ها رؤیا‌ها و اهداف خود را سرگرم‌کننده می‌پندارند! آن‌ها الهام گرفته‌اند تا از خواب بیدار شوند و در جهت رسیدن به  رؤیایی خود تلاش کنند.
آن‌ها شمارا تحویل می­گیرند و به برنامه‌های شما گوش می‌دهند. آن‌ها فقط بازخورد سازنده می‌دهند و همیشه به شما می‌گویند که این کار انجام می‌شود! پشت سر گذاشتن دوستان قدیمی می‌تواند سخت باشد ، اما اگر شما در مسیری متفاوت قدم بردارید و بخواهید بهترین خود را داشته باشید ، طبیعتاً شروع به یافتن دوستان جدید خواهید کرد که همان ایده آل‌ها ، اهداف و تمرکز مثبت را دارا هستند.

خطرات لازم را بپذیرید

ریسک‌هایی را قبول کنید که احساس درستی به شما می‌دهند! زمان­ هایی وجود دارد که مطمئن نیستید چه‌کاری باید انجام دهید. بعضی‌اوقات برای رسیدن به رؤیاهای خود باید ریسک بزرگی کنید. ممکن است لازم باشد که به یک شهر جدید بروید وزندگی قدیمی را پشت سر بگذارید ، یا شاید به یک فعالیت تجاری بپردازید که می‌تواند شمارا از بین ببرد یا شکست دهد.
قطعاً خطراتی در راه  رسیدن به رؤیاها وجود دارد ، اما مهم این است که فقط خطراتی را انتخاب کنید که احساس خوبی نسبت به آن­ ها داشته باشید. خطراتی که شمارا به مسیر درست هدایت می‌کنند احساس ویژه‌ای در شما به وجود خواهند آورد. چیزی در این مورد وجود دارد که شمارا  از خواب بیدار می‌کند. قلب شمارا ترغیب می‌کند که جلو بروید و بگویید “بله!”.
شما احساس سبکی خواهید کرد و هر زمان که آینده خود را تجسم می­کنید ، نتیجه  برای شما کاملاً مثبت خواهد بود و ظاهر و احساس خوبی برای شما دارد. توجه داشته باشید که اگر هشدارهای متناقضی در قلب خود دارید یا تصورات شمارا در مسیر منفی قرار می‌دهد ، این ممکن است ریسک درستی برای شما نباشد.
بنابراین وقتی فرصتی خوب احساس ‌شود و از جای خوبی در کنار افراد خوب به شما برسد ، حتی اگر خطرناک باشد ، از آن استفاده کنید زیرا این فقط قدم منطقی بعدی برای پرش به جلو و  رسیدن به  رؤیاهای شماست!
شما سزاوار رسیدن به آرزوهای خود هستید و لیاقت داشتن احساسات خوب را دارید. اگر موافق هستید ، لطفاً با دوستی که به او اعتقاددارید  این موضوع را  به اشتراک بگذارید.مشکلات خود را زیاد جدی نگیرید زیرا توسط رؤیاهای خود هدایت  می‌شوید. ”
گاهی اوقات این موضوع روی حیله و تزویر است . گاهی تلاش برای یافتن جایگاه خود در این کره خاکی است .و گاهی بهره‌گیری از خواسته‌های درونی ما هستند.گاهی اوقات می‌دانیم که چه می‌خواهیم اما نمی­دانیم چگونه باید به آن برسیم. گاهی اوقات می‌دانیم که “این ما نیستیم” ، اما هیچ سرنخی از “ما ”  وجود ندارد و بعضی‌اوقات فکر می‌کنیم که آنجا هستیم ، پس اتفاق غیرعادی می‌افتد و متوجه می‌شویم که این اصلاً ما نیستیم.
در هر مرحله مشکلاتی وجود دارد که می‌تواند ما را در جهت اشتباه نگه دارد .ممکن است در ترس گیرکرده و یا در مورد چگونگی حرکت به جلو استرس داشته باشیم.
دوستی تعریف می‌کرد :در سن بیست‌وپنج‌سالگی من یک مدرک علوم تکمیلی داشتم و تمایلی به استفاده از آن را نداشتم. در سی‌وپنج‌سالگی می‌خواستم تدریس کنم ، بنویسم و نقاشی بکشم ، اما نمی‌دانستم این موضوع  به چه شکلی اتفاق می­ افتد. و در چهل‌ویک‌سالگی ، کار من توسط هزاران نفر خوانده می‌شود و هرروز ایمیل دریافت می‌کنم که از من می­ پرسند چه‌کاری انجام  دهم  تا تفاوت ایجاد کنم.
از طریق همه این‌ها ، قوانین ساده‌ای وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا در فراز و نشیب‌های کشف و دنبال کردن رؤیاهای خود حرکت کنید.

به “مسیر زندگی خود” فکر نکنید.

 

برعکس به نظر می‌رسد ، این‌طور نیست؟
آیا دقیقاً همان چیزی نیست که باید به آن فکر کنیم؟
جایی که می‌تواند مضر باشد ، هنگامی است که در پرتگاه تصمیم‌گیری ایستاده‌ایم و نگران هستیم ، “آیا این مسیر من در زندگی است؟” مسیر  ما در زندگی  مسیری است که بر روی آن قرار گرفته ­ایم. مسیر نشان می‌دهد که تنها یک‌راه وجود دارد ، یک دوره واحد از پیش تعیین‌شده که این معنی را می­ دهد که شما می‌توانید تصمیمی اشتباه بگیرید.

تماشا کن اما در مسیر اشتباه قدم نگذارید!

 

بله ، زندگی ما فوق‌العاده و شگفت‌انگیز است. اما فکر کردن در مورد مسیر رسیدن به رؤیاها ،  می‌تواند فشار بی‌موردی را بر ما وارد کند. این  موضوع باعث می‌شود که عصبی شویم.مسیرهای بی‌نهایت برای زندگی رضایت‌بخش ، نشاط‌آور وجود دارد. هر تصمیمی که بگیرید ، و قبلاً هم گرفته‌اید ، شما را در مسیر درست قرار داده است . این همان “مسیر رسیدن به رؤیاها” است.

هر آنچه را که مشاور راهنمای شما گفته فراموش کنید.

 

آیا به یاد دارید که بعد از دبیرستان ، مشغول زیر و رو کردن  گزینه‌های شغلی ، تلاش برای تصمیم‌گیری در مورد زندگی خود بودید؟آیا شما باید یک متخصص در امور پزشکی شوید (کلینیک خود را داشته باشید) ، یا  به یک مجری تلویزیونی تبدیل شوید ؟شما با سایر متخصصان دندان صحبت می‌کنید. شما می‌فهمید که یک فرد  عملگرا واقعاً چه‌کاری انجام می‌دهد.
به حرف پدر و مادر خود  گوش می‌دهید. شما به دنبال مشاوره می‌گردید زیرا ما در جهانی زندگی می‌کنیم که با پیام‌های زیادی اشباع‌شده است. مشورت مشکلی ندارد. گاهی  اعتدال داشتن  ایرادی ندارد اما  شما فقط باید حرف­ های آن ­ها را از طریق فیلتر “هیچ‌کس به‌جز من رؤیا‌ها و آرزوهایم را نمی‌داند” مورد بررسی قرار دهید.
این‌طور نیست که منظور از مشاوره گرفتن و  راهنمایی گرفتن از  والدین ، همسر ، راننده اتوبوس و… خوب نیست. آن‌ها فقط نمی‌دانند چه چیزی برای شما خوب است و چه چیزی بد است.

این سؤالات ساده را از خود بپرسید.

 

به خواسته‌های خود توجه کنید ، حتی هنگامی‌که همه به شما می‌گویند نه مسیر شما اشتباه است ، به‌ویژه هنگامی‌که  آن‌ها مضحک به نظر می‌رسند. این ایده را در ذهن خود زیر و رو کنید.اگر بتوانید یک عصای جادویی را تکان دهید و از مهارت لازم برخوردار باشید ، چه زندگی را انتخاب می‌کنید؟
چه کارهایی را متفاوت تر انجام می ­دهید؟

نگران چگونگی رسیدن به رؤیاهای خود نباشید

 

انسان‌ها برای ایمن ماندن سیم‌کشی می‌شوند. به همین دلیل است که ما می‌خواهیم مسیر رؤیاهایتان را  ترسیم کنید.برای رسیدن به‌جایی که واقعاً می‌خواهید بروید ، هیچ نقشه‌ای از پیش ترسیم نشده است. خبر خوب این است که شما به آن احتیاج ندارید! تمام آنچه شما نیاز دارید این است که  قدم بعدی را بردارید.
به‌عنوان‌مثال ، با خود بگویید این احساس رادارید که دوست دارید کفش درست کنید. به‌جای اینکه نگران این واقعیت باشید که تقریباً هیچ‌کس کفش با دست تولید نمی‌کند ، این احساس را در نظر بگیرید که اکنون چه‌کاری انجام داده‌اید؟شاید این‌یک سفارش ساده برای تهیه یک نسخه از نحوه ساخت کفش باشد. یا قرار ملاقات با دوستی  باشد که یک طراح لباس است.
تغییرات بزرگ ناشی از یک سری تصمیمات افزایشی است. اعتماد کنید که دستی عاقلانه شمارا راهنمایی می‌کند (زیرا وجود دارد). به تمایلات به‌ظاهر کوچک توجه کنید.مطمئناً موضوع کفش بسیار دور از دسترس به نظر می‌رسد ، اما موفقیت‌آمیزترین فعالیت‌ها نیز در صورت شروع این کار شکل می­گیرد.

تفاوت بین یک تمایل درونی و صحبت ذهنی مفید را یاد بگیرید.

 

بیشتر ما ارزش گوش دادن به شهود خود را می‌دانیم. اما گاهی این موضوع  گیج‌کننده است.آیا  این صدا به ما می‌گوید کفش زمستانی بخریم ،حتی اگر در کویر زندگی کنیم ؟آیا این شهود ماست؟ یا اینکه ذهن ما است که ما را گول می‌زند؟
دوستی دراین‌باره می­ گوید:
ذهن من از منطق استفاده می‌کند و دوست دارد کار دیگران را کپی کند. به نظر می‌رسد: “رضا به دوبی نقل‌مکان کرد و اکنون زندگی او عالی است ، بنابراین من هم  باید آنجا  بروم.”وقتی قلب من (شهود) صحبت می‌کند ، بیشتر شبیه یک احساس عمیق است. می‌توانم خودم را ببینم که در اطراف برج العرب پرسه می‌زنم و پیتزا می‌خورم.
(سپس ، آنچه معمولاً اتفاق می‌افتد این است که ذهن من دلایلی برای عدم انجام آن پیدا می‌کند .”شما بدون سرمایه  هستید ، در دوبی از گرسنگی خواهید مرد.”)
همان‌طور که نویسنده چتان پارکین می‌گوید ، بعضی از افراد با احساسات شدید قلبی هدایت می‌شوند که از ابتدا تا انتها صادق هستند. برای برخی دیگر ، احساسات قلبی کمتر آن‌ها را هدایت می‌کند ، و جایی که آن‌ها وضوح را پیدا می‌کنند با انجام یک مرحله آزمایشی ، ارزیابی مجدد انجام می‌دهند.
گاهی گیج شدن خوب است!
چه اتفاقی می‌افتد اگر (بعد از همه‌چیز) نتوانیم کشش خواسته‌های درونی خود را احساس کنیم؟ یا ،  زمانی که در مورد مرحله بعدی مطمئن نیستیم چه اتفاقی می‌افتد؟
پاسخ: نگران نباشید
نگران نباشید ، زیرا تنها راه رسیدن به مکان موردنظر ما عدم اطمینان (و گاهی اوقات آشفتگی) است. احساس عدم انعطاف‌پذیری بخشی از رسیدن به رؤیاها است.
این چیز بدی نیست شادی کردن است!شما درراه هستید!ممکن است شما به دنبال جستجوی فعال پاسخ باشید. یا شاید شما هم دوست داشته باشید عقب بنشینید و کمی به آن‌وقت بدهید، یا ترکیبی از هردو را انجام دهید. چیزهای جدید را امتحان کنید. وقت خود را صرف نشستن و ساکت ماندن کنید. وقت کمتری را در اینترنت سپری کنید. شغلی را انتخاب کنید و نگران نحوه قرارگیری آن در برنامه‌های خود نباشید.
به خود اجازه دهید در حالت گیجی قرار بگیرید. همیشه راحت نیست ، اما کاملاً طبیعی است.

انتظار داشته باشید که احساس ترس کنید.

 

لنگ زدن برای آنچه برای ما مهم است ترسناک است.همیشه این موضوع برای همه وجود دارد.هر وقت آنچه را در قلبتان  است را  دنبال کنید ، بیشتر مردم فکر می‌کنند که شما در حال انجام کار اشتباهی هستید. ولی می‌دانید چیست؟ صدای تمسخر که بیشتر از همه باید مراقب آن باشید ، صدای خود شماست.

کلام آخر

پس برای اینکه به رؤیاهای خود برسید ابتدا باید بدانید که خدا برای شما یک برنامه عالی درنظر گرفته است وشما با خدا در انجام کارها شریک هستید.شما  برای اینکه به رؤیاهای خود برسید باید اطراف خود را از افراد مثبت  و موفق پر کنید. شما باید خطرات لازم را بپذیرید،خطراتی که احساس خوبی به شما می­دهند.
شما باید بدانید که هیچ فردی به غیر از خودتان نمی­ تواند به شما کمک کند پس مشورت همه را با این فیلتر قبول کنید.از مسخره شدن نترسید زیرا صدای تمسخری که باید مراقب آن باشید صدای خودتان است.
به نظر شما از چه راه های دیگری می توان به رؤیاهای خود دست یافت؟آیا دوست دارید به رؤیاهای خود برسید؟

دیدگاهتان را بنویسید