نکات شگفت انگیزی که باعث ایجاد پشتکار می‌شود

خانه » بلاگ » نکات شگفت انگیزی که باعث ایجاد پشتکار می‌شود

فهرست عناوین

در این مقاله به نحوه استقامت و پشتکار  و ادامه کار علی‌رغم شکست‌ها و همچنین نحوه استقامت برای موفقیت پرداخته می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های قهرمانان و افراد موفق ، پشتکار است.پشتکار کیفیتی است که موجب می ­شود فردی برنده شود. علیرغم مواجه‌شدن با موانع ، ادامه کار را ممکن می ­کند.
در این مقاله موارد زیر را موردبررسی قرار می‌دهیم:

 • پشتکار چیست؟
 • تمرین استقامت
 • داشتن یک دید واضح
 • رسیدگی به اشکال
 • پرورش یک شبکه حمایتی
 • خود را تشویق کنید
 • برخورد با دلسردی ­ها
 • درس‌هایی که از پشتکار می‌آموزی

نکات شگفت انگیزی که باعث ایجاد پشتکار می‌شود

پشتکار چیست؟

پشتکار فرد را مصمم می‌کند که در برابر شکست‌ها و چالش‌ها راه خود را ادامه دهد. وقتی‌که همه‌چیز می‌گوید زمان ترک ،کنار گذاشتن و عقب‌نشینی است،  این انگیزه درونی است که شمارا در بازی نگه می‌دارد.باپشتکار فرد مصمم است که وقتی خط پایان دیده نمی‌شود ، پای خود را پس از پای  دیگر، به جلو  قرار دهد.
با پایداری و پشتکار، هنگامی‌که چشم‌انداز و موفقیت خود را دنبال می‌کنید ، مجموعه‌ای از پل‌ها را برای عبور از رودخانه‌های سخت زندگی که پیش رودارید ، به وجود می ­آورد.این موضوع قدرت ،برای پیگیری و تلاش برای رسیدن به اهداف ، رؤیاها و چشم‌انداز شما است.

تمرین استقامت

برای بیشتر افراد ، سفر معمولی برای رسیدن به موفقیت می‌تواند طی چندین سال ، حتی چند دهه طول بکشد.آن لحظات تنها  زمانی هستند که به نظر می‌رسد شما هرچقدر هم که برای موفقیت خود تلاش می‌کنید هنوز سر جای خود قرار دارید و حرکتی هم که وجود داشته باشد بسیار ناچیز است.
دلسرد شدن و تعجب از اینکه در ادامه کار چه اتفاقی خواهد افتاد ، می ­تواند وسوسه‌انگیز باشد. بدترین اتفاقی که می تواند در این لحظات وجود داشته باشد این است که وقتی به اطراف نگاه می‌کنید ، به نظر می‌رسد دیگران در رسیدن به اهداف خود پیشرفت خوبی دارند اما شما سر جای خود مانده­ اید.
برای ادامه کار چه باید کرد؟ چگونه می‌توانید با ناامیدی کنار بیایید؟ وقتی تشنه هستید و آبی ندارید  و یا آبی وجود ندارد چگونه می‌توانید در کویری که خودتان به وجود آورده اید به راه خود ادامه دهید؟ نکته‌ای که باید به خاطر بسپاریم این است که بسیاری از افرادی که به موفقیت رسیده‌اند ، در دوره‌هایی از زندگی خود سختی‌ها ، چالش‌ها و ناکامی‌ها را تحمل کرده‌اند.
آن‌ها به راه خود ادامه دادند زیرا آن‌ها مصمم بودند که تغییری در زندگی خود و دیگران ایجاد کنند.
آیا وقتی دیگران سیگار را ترک می‌کنند باید شما هم آن را ترک کنید؟
اگر به سرعتی که می‌خواستید  به اهداف خود نرسید ، باید کار خود را  ترک کنید؟
آیا هنگام مواجه‌شدن با موانع باید  کار  و اهداف  خود  را ترک کنید؟
آیا وقتی کسی به رؤیاهای شما اعتقاد ندارد آیا باید رؤیای خود را  رها  کنید؟
آیا وقتی به خودتان شک دارید باید خواسته خود را رها کنید؟
پاسخ این سؤالات و سؤالات مشابه آن‌ها در پاسخ به دو سؤال زیر نهفته است .
چقدر می‌خواهم در زندگی موفق شوم؟ چقدر حاضر هستم برای آرزوهایم کار کنم؟
وقتی رؤیای شما برای شما معنی همه‌چیز می دهد و شما اعتقاد دارید که می‌توانید موفق شوید ، به‌هرحال ادامه می­ دهید.

داشتن یک دید واضح

موفقیت‌های یک‌شبه بسیار کم اتفاق می‌افتد. اکثر مردم باید تکامل خود را طی کنند ، وقت بگذارند و مسافت لازم  را بپیمایند. تشنگی شما برای موفقیت باید باعث شود که بیشتر خودتان را تحت‌فشار قرار دهید و باور کنید که روزی این کار را می‌کنید.پشتکار شمارا از بقیه جدا می‌کند.وقتی دید ذهنی خوب و واضحی داشته باشید و بدانید که  کجا می‌روید ، استقامت و پشتکار برای شما راحت‌تر می­شود.
دقیقاً مانند زمانی که قصد سفر جاده‌ای را دارید باید در ذهن خود نقشه ذهنی را از مکان موردنظر و نحوه رسیدن به آن ترسیم کنید. به همین ترتیب در زندگی ما باید یک نقشه ذهنی، ازآنچه می‌خواهیم برای زندگی شخصی و شغلی خود به دست آوریم . چشم‌انداز نوشته‌شده و واضح به شما کمک می‌کند تا منظم باشید . این امر به همسویی اهداف و فعالیت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت کمک می‌کند.
همچنین آنچه می‌خواهید به آن دست پیدا کنید باید در ذهن شما کاملاً واضح باشد و سپس راهی پیدا می‌کنید تا شمارا ازاینجا به آن نقطه مورد نظر  برساند.

رسیدگی به مشکلات

به فشار آوردن به خود ادامه دهید و از روند کار در جهت رسیدن به اهداف خود لذت ببرید. آرزوی موفقیت  خود را حفاری کنید .هرچه بیشتر استقامت  و پشتکار داشته باشید ، بهتر می‌توانید از پس آن برآیید. وقتی یک دربسته است بپرسید  آیا واقعاً این تنها یک درب است؟
در جستجوی موفقیت ، چالش‌ها و عقب‌ماندگی‌ها همیشه مانند امواج اقیانوس  که به ساحل برخورد می کنند ، هستند . امواج می‌آیند و می‌روند  ، بارها و بارها در چرخه‌ها مختلف این اتفاق می‌افتد. موج گاهی اوقات سخت و سریع و گاهی نرم و ملایم است.
هنگامی‌که در مسیر موفقیت هستید ، میزان مشکلات می‌تواند متفاوت باشد.مشکل می‌تواند کوچک و قابل‌کنترل یا بزرگ و خلع سلاح کننده باشد که شمارا از پا دربیاورد یا از مسیر خارج کند.این لحظات ظریفی است که در آن مکث می‌کنید ، مشکل را ارزیابی و شناسایی می‌کنید و بعد به راه خود ادامه می­ دهید.
وقتی وضعیت را تحلیل می‌کنید آرام باشید. هر زمان ممکن باشد مشکلات را به مراحل کوچک‌تر تقسیم کرده و برنامه حمله را مشخص کنید.وقتی زمین می‌خورید راهی پیدا کنید تا دوباره به عقب برگردید. از طرف دیگر ، برای جلوگیری از تحت تأثیر قرار گرفتن از عقب‌نشینی‌ها ، مراقبت از سلامتی شما  باید به‌طور منظم انجام ‌شود.این به توانایی شما برای استقامت  و پشتکار در شرایط استرس‌زا کمک می‌کند.
با خوب غذا خوردن ، آب‌رسانی به خود، ورزش و استراحت کافی ، در ارزیابی چالش‌ها و تأثیر آن‌ها در پیشرفت ، شما را  به سمت موفقیت سوق می‌دهد.

پرورش یک شبکه حمایتی

برای  کمک گرفتن در زمانی که شما به آن نیاز دارید پشتکار می­ تواند راه­گشا باشد.یک فرد معتمد داشته باشید تا با او صحبت کنید ، احساسات خود را نشان دهید و آن ها را به اشتراک بگذارید. گاهی اوقات فقط صحبت کردن به شما کمک می‌کند تا به پشتکار لازم برسید این موضوع  می‌تواند باعث ایجاد طوفان فکری برای راه‌حل‌ها و عقاید تند و سریع شود.
خود را با شبکه‌ای از طرفداران شامل خانواده ، دوستان ، همکاران و همسایگان که تشویق‌کننده شما هستند احاطه کنید. این گروه از شما پشتیبانی می‌کند ، شمارا تشویق می‌کند ، شمارا چک می‌کند و شمارا به سمت خط پایان هدایت می‌کند.هر زمان که احساس کردید که از انجام کار و زمان لازم برای تحقق این تصویر بزرگ دچار اضطراب و استرس شده‌اید ، لحظه‌ای را به تأمل و قدردانی از پیشرفتی که قبلاً داشته‌اید ، اختصاص دهید.

تجسم کن!

پیروزی‌های کوچک همه جا گرامی داشته می‌شود.
تجسم کنید که چقدر احساس موفقیت می‌کنید بالاخره احساس خوبی می‌کنید و اجازه می‌دهید این احساسات خوب انگیزه شمارا فراهم کنند.در پایان همه‌چیز ، پیروزی پس از غلبه بر چالش‌ها ، می ­تواند  برای شما شیرین‌تر باشد. خود را با دیگران مقایسه نکنید. سفر همه متفاوت است ، در عوض از دیگران الهام بگیرید. وقتی با انتقاد و مخالفت روبرو می‌شوید ، استقامت کنید.
اگر توسط افرادی که از شما حمایت می‌کنند و شمارا به ادامه کار در جهت رسیدن به اهداف خود ترغیب می‌کنند ، محاصره‌شده باشید ، احتمال دستیابی به آن‌ها بیشتر است.  این موضوع منطقی است؛ درست است؟ حتی می‌توانید سعی کنید خود را با افرادی احاطه کنید که از قبل می‌دانند چگونه باید پشتکار داشته باشند. آن‌ها احتمالاً می‌توانند نکات و ترفندهای مفید بسیاری را در اختیار شما قرار دهند.
ما معتقدیم به‌طور طبیعی متوسط محیط پیرامون خود هستیم. بدیهی است که ما می‌توانیم در جهت تغییر و بهبود کارکنیم. اما هرچه محیط پیرامون شما بهتر باشد ، به‌احتمال‌زیاد نیز پشتکار بیشتری خواهید داشت. بنابراین امیدواریم که خودتان را با افراد موفق احاطه کرده و استقامت  و پشتکار فراوانی پیدا کنید که به شما کمک می‌کند یاد بگیرید چگونه استقامت و پشتکار داشته باشید.

 از کمک گرفتن از شبکه انسانی  خود نترسید.

با آن‌ها صحبت کنید ، از آن‌ها ایده بگیرید و همان حمایتی را که در ازای کمک به شما می­ خواهند ، برای آن‌ها فراهم کنید. این‌یک منبع عالی است که شما برای ساختن آن باید کارکنید .

الگوی منفی را از بین ببر

بدترین  و سخت­ترین چیزی که مانع پشتکار  و در نهایت پیشرفت و موفقیت می ­شود ، همان  افکار منفی است .اولین مجرم پیشرفت ، بی‌عملی است. گفتگوی درونی منفی با خود یک سرطان برای پیشرفت است. این موضوع باعث می‌شود بسیاری از افراد هنگام ناامیدی با مشکل مواجه شوند و آن‌ها کار خود را زودتر  رها کنند. منفی گرایی می‌خواهد که نسبت به خود دلسوز شوید و به توانایی‌های خود شک کنید.

به روشی مهربان و مثبت به خود فکر کنید.

تمام مواردی که در مورد خودتان دوست دارید را بپذیرید. هر کس چیز ویژه‌ای برای ارائه به جهان دارد.از الگوی تفکر منفی بپرهیزید .زیرا فقط به شما می‌گوید  اگر در یک‌چیز شکست خوردید در همه‌چیز شکست خواهید خورد. مبارزات بخشی از زندگی است.یک رودخانه در مبارزه با سنگ‌ها به‌تدریج و در طول زمان مسیر خود را می‌پیماید تا اینکه مسیر مشخصی را به وجود آورد.
به یاد داشته باشید زمانی که در حال یادگیری دوچرخه‌سواری بودید ، عزم راسخ  و پشتکار فراوان برای تعادل روی دوچرخه لازم بود تا شما دوچرخه سواری را یاد بگیرید. اما پس از یادگیری آن، الگو ،کاملاً در ذهن شما نقش‌بست. به همین ترتیب ذهن از رویارویی با چالش‌های فعلی تقویت می‌شود و می‌توانید الگوها و چرخه‌های آشنایی را شناسایی کنید که می‌تواند برای حل مشکلات آینده استفاده شود.

اگر به روشی منفی در مورد خود فکر می‌کنید ، احتمال تحمل آن بسیار کم است.

یادگیری اینکه چگونه باید از افکار منفی خودآگاه شوید ، به شما نشان می‌دهد که چگونه باید پشتکار داشته باشید. بنابراین دیگر به خود نگویید که :”شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید” ، “شما به‌اندازه کافی خوب نیستید تا به این هدف برسید” یا “این شخص خیلی بهتر از شما است”.

آن افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید.

شروع کنید به خود بگویید که “شما می‌توانید به اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید برسید” ، “شما به‌اندازه دیگران توانایی دارید” ، و “آنچه برای موفقیت لازم است را به همراه  دارید”.
زمانی این عادت کوچک مهم می­ شود  که فکر می‌کنید موفقیت بسیار دور از شما است. این فقط ممکن است یک عقب‌گرد کوچک باشد ، اما شکست زمانی است که ما خودمان را زیر سؤال می‌بریم. این لحظاتی است که شما آزمایش خواهید شد. آگاه باشید و آماده مبارزه با افکار منفی خود باشید و افکار مثبت را جایگزین آن‌ها کنید تا با پشتکار لازم بتوانید به موفقیت برسید.

برخورد با دلسردی

هنگام برخورد با موانع قابل‌توجه ، برنامه‌ریزی کنید  تا بتوانید برای خود کمی وقت بگذارنید ، کاری متفاوت انجام دهید یا استراحت کنید و بعداً با دید تازه و دیدگاه‌های تازه به چالش‌ها نگاه کنید. از کارهایی که قبلاً انجام داده ­اید  الهام بگیرید و همچنین تصاویر آنچه را که می‌خواهید به انجام برسانید مشاهده کنید.
هنگامی‌که به دنبال‌ رؤیای بزرگ خود هستید ، بپذیرید که ممکن است اشتباه کنید و شکست بخورید. برنامه‌ریزی و آماده‌سازی به بهترین شکل ممکن را انجام دهید.کارها همیشه طبق برنامه‌های ما پیش نمی‌روند. چالش‌ها پیش خواهد آمد اما بدانید که این چالش‌ها برای همیشه دوام نخواهند داشت.
تصور کردن موانع احتمالی در ذهن شما قبل از وقوع واقعی ، به شما امکاناتی  می‌دهد. زیرا وقتی مشکل واقعی اتفاق می‌افتد ، راحت‌تر می‌توانید از پس آن برآیید.رؤیا‌ها ، چشم‌انداز و اهداف شما باعث می‌شود ارزش پشتکار را داشته باشد. شما در حال تلاش هستید اما با یک نتیجه نهایی مشخص که کاملاً ذهن شمارا درگیر  خود می‌کند.

فرصت‌هایی نیز در مشکلات پیش می‌آید.

پشتکار یک‌روند مداوم است.هنگام مقابله با دلسردی ، رؤیا و چشم‌انداز بزرگ خود را که به خاطر آن تصمیم گرفتید تا این سفر را دنبال کنید را برای خود یادآوری کنید.با دیگران در مورد آنچه شما با آن روبرو هستید صحبت کنید. از  آن­ ها بپرسید ، چگونه موفق شدند. از دیگران بیاموزید و از آن­ ها راهنمایی و انگیزه بگیرید.
درباره دیگرانی بخوانید که چگونه بر ناملایمات غلبه کرده و موفق شده‌اند. نقل‌قول‌های الهام‌بخشی را بخوانید و فیلم‌های الهام‌بخشی را تماشا کنید. به دیگرانی که همچون شما  چالش‌هایی مشابه دارند و با آن‌ها روبرو هستند نیز کمک کنید.

درس‌هایی که پشتکار دارد

درس‌های اصلی برای یادگیری از پشتکار و کنترل مشکلات عبارت‌اند از:

 • چالش‌ها شمارا قوی‌تر می‌کنند و توانایی شمارا برای رویارویی و غلبه بر ناملایمات بیشتر در آینده تقویت می‌کنند.
 • از غلبه بر بسیاری از مشکلات اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنید.
 • شما با تجزیه‌وتحلیل اینکه چه اشتباهی رخ‌داده و ارزیابی مجدد تاکتیک‌های خود از اشتباهات می‌آموزید.
 • وقتی با ناملایمات روبرو می‌شوید ، باعث می‌شود اوقات خوب را تحسین کنید.
 • شما روش‌های جدیدی را برای مقابله با وظایف شناسایی می‌کنید.
 • با خرد جدید ، کارهای بیشتری را انجام می‌دهید.
 • شما به‌عنوان یک فرد رشد می‌کنید . پشتکار مقاومتی در شما ایجاد می‌کند و قدرت اراده شمارا تقویت می‌کند.
 • شما در سازمان‌دهی و تعیین توالی فعالیت‌ها بیشتر متمرکز می‌شوید ، و
 • شما به یک فرد بینا تبدیل می‌شوید که می‌آموزد چه عواملی برای موفقیت مؤثر است.

ناگفته نماند که ما به‌ناچار با موانع و چالش‌هایی روبرو خواهیم شد که باعث می‌شود جاده پیش روی ما کمی دست‌انداز داشته باشد. به همین دلیل است که یادگیری نحوه استقامت و پشتکار از طریق آن وصله‌های خشن بسیار باورنکردنی است . اما ما سعی می‌کنیم به کمک آن ­ها به  اهداف خود برسیم!

چند بار این را شنیده‌اید؟ از اشتباهات خود بیاموزید!

هنگامی‌که شما به دنبال اهداف خود در زندگی هستید ، به ناچار عقب‌گردهایی خواهید داشت. این اجتناب‌ناپذیر است اما از این عقب‌گردها نهایت بهره را ببرید و از  آن‌ها را به نفع خودتان استفاده کنید.
اگر در این راه با چالشی غیرمنتظره روبرو شدید ، آن را یادداشت کنید تا بتوانید برنامه عملی ذهنی  برای آن تدوین کنید که در صورت بروز دوباره این مانع در آینده ، می‌توانید از آن استفاده کنید. اشتباهات شما می‌تواند به شما یاد دهد که چگونه از این نظر پایدار باشید ، بنابراین آن‌ها را هدر ندهید.

از اشتباهات خود خجالت نکشید.

ما واقعاً معتقدیم که آن دسته از افرادی که در زندگی موفق‌تر می‌شوند اغلب تمایل دارند که در بیشترین شکست‌ها نیز استقامت و پشتکار داشته باشند. درواقع ، شما حتی می‌توانید اشتباهات خود را با یادگیری  از آن ­ها به پیروزی تبدیل کنید.
بدون خجالت به اشتباهات خود افتخار کنید و در مورد آن‌ها با دوستان خود صحبت کنید و باهم  به آن ­ها بخندید. بنابراین برای بررسی اشتباهات و شکست‌های خود وقت بگذارید. از آن‌ها استفاده کنید تا به شما کمک کند که در آینده پیشرفت کنید و بتوانید با خیالی آسوده به استقامت خود ادامه دهید.
بیایید یاد بگیریم که:

چگونه پایداری کنیم و پشتکار داشته باشیم

اگر می‌خواهیم به اهداف و موفقیت شخصی خود برسیم ، یادگیری نحوه استقامت  و پشتکار ضروری است.اصولاً پشتکار مهارتی است که به ما کمک می‌کند علی‌رغم اینکه با موانع و چالش‌هایی روبرو هستیم ، دررسیدن به اهداف خود پایدار بمانیم. گرچه پشتکار تضمین نمی‌کند در زندگی موفق باشیم ، اما قطعاً برای رسیدن به آن کمک می‌کند. پشتکار مهارت دشواری برای یادگیری و توسعه نیست ، فقط باید تلاش کنید.
بنابراین وقت خود را صرف سرمایه‌گذاری در این مهارت کنید. یادگیری نحوه استقامت این اطمینان را به شما  می‌دهد که ما همچنان با بزرگ‌ترین اهداف زندگی خود،  به پیشرفت خود ادامه می‌دهیم. ما معتقدم که این مهارت مهمی برای شاد بودن در زندگی است.ما فکر می‌کنیم برای افرادی که به دنبال استقامت . پشتکار هستند  این مقاله می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. همچنین برای کسانی که به موضوعات مرتبط با ذهنیت علاقه‌مند هستند جالب خواهد بود.

چگونه می‌توان پشتکار ایجاد کرد

دستیابی به موفقیت در هر سطح یا هر هدفی همیشه ما را ملزم به برنامه‌ریزی ، پیگیری و اجرای آن طرح و استقامت . پشتکار در برابر موانع می‌کند. توسعه این قدرت و ذهنیت رشد یکی از مهم‌ترین  چیزهایی است که به پیش‌بینی  موفقیت کمک می­کند.
این بدان دلیل است که مطمئناً ، یک برنامه خوب به شما کمک می‌کند تا اقداماتی انجام دهید ، یادگیری نحوه استقامت و پشتکار در برابر آن برنامه و غلبه بر موانع مربوطه ، نکته کلیدی این ماجرا است. به نظر می‌رسد که این جمله معروف “سخت‌کوشی وقتی استعداد سخت کار نمی‌کند، استعداد را شکست می‌دهد” ، بسیار مناسب این شرایط است.  در این شرایط فقط کسانی هستند که به اهداف خود پایبند هستند و درنهایت به اهداف خود می‌رسند!
پشتکار را می‌توان آموخت. شما اطلاعات لازم را در ادامه پست دریافت خواهید کرد. در زیر ، مراحلی را که برای کمک به یادگیری چگونگی استقامت  و پشتکار در برابر مشکلات و موانع وجود دارد را بررسی می‌کنیم:

۱) اهداف خود را روشن کنید

اطمینان حاصل کنید که اهداف شما  SMART (خاص ، قابل‌اندازه‌گیری ، قابل‌دستیابی ، واقع‌گرایانه و محدود به زمان)  هستند که آن­ ها را برای خود تعیین می‌کنید. همچنین ، برای شما بسیار مهم است که بدانید دقیقاً این هدف برای شما چه اهمیتی دارد ، دستیابی به آن به نفع شما یا دیگران است و عواقب عدم دستیابی به این هدف چه چیزی برای شما به دنبال خواهد داشت. اگر برای روشن کردن این روش وقت بگذارید ، مسیر رسیدن به اهداف شما روشن‌تر خواهد شد و این کار استقامت و پشتکار شمارا آسان‌تر می‌کند.
برای تشریح برنامه و مراحلی که درراه رسیدن به این هدف برمی‌دارید ، وقت بگذارید. شاید حتی در نظر داشته باشید که یک جدول زمانی برای خود ایجاد کنید تا شمارا در این زمینه پاسخگو و در مسیر خود قرار دهد. یا ، سعی کنید یک نقشه راه به صورت ذهنی از جایی که می‌خواهید اقدامات شمارا در طول سفر راهنمایی کند ، ایجاد کنید.
همان‌طور که در بالا نیز گفتیم ، به یاد داشته باشید که موفقیت‌های یک‌شبه به ندرت وجود دارد. اکثر مردم برای ساختن این نوع برنامه‌ها وقت صرف کردند و مراحل رسیدن به موفقیت را یاد گرفتند تا از طریق چالش‌هایی که در مسیر دستیابی به هدف خود با آن روبرو هستند پایداری کنند. به همین دلیل ، باور کنید اگر پشتکار داشته باشید به هدف و خواسته خود دست خواهید یافت.

۲) نحوه مبارزه با عدم قطعیت و موانع را تعیین کنید

در بالا به این نکته اشاره کردیم که شما در مسیر رسیدن به موفقیت ، ناگزیر با موانعی  روبرو خواهید شد. این موضوع چیزی است که شما قادر به اجتناب از آن نخواهید بود. بنابراین توصیه ما را بپذیرید و بیاموزید که چگونه برای موانعی که سفر شمارا پیچیده می‌کند برنامه‌ریزی می‌کنید.
بازهم ، نقشه ذهنی می‌تواند در اینجا به شما کمک کند. اگر برای موانعی که احتمالاً هنگام دستیابی به اهداف خود با آن روبرو می‌شوید ، برنامه‌ریزی می‌کنید ، می‌توانید ازنظر ذهنی برای آن‌ها آماده شوید. این موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا یک برنامه عملی برای یادآوری نحوه استقامت و پشتکار در این شرایط دشوار داشته باشید.  این را باید بدانید که اگر این کار را انجام دهید ، این موانع برای شما اغلب به وجود نمی‌آید.
به‌عنوان‌مثال ، عرفان که یک نویسنده و سخنران است می­ گوید: من باید در حرفه خودم کارهای زیادی انجام دهم. چالش‌های زیادی وجود دارد که من انتظار دارم در طول این روند با آن روبرو شوم. . ازآنجاکه می‌دانم هر از چند گاهی با این مانع روبرو خواهم شد ، یک برنامه عملی برای غلبه بر آن تهیه می‌کنم.  حال ما نیز این کار را می‌توانیم با اهداف خود ، انجام دهیم!
اگر شما هم یک  برنامه اقدام ذهنی ایجاد کنید ، می­ توانید بر اکثر موانع و چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو هستید برطرف و بر آن­ ها غلبه کنید . این موضوع  کمک زیادی به شما می‌کند تا در رسیدن به اهداف خود پایدار باشید. و هرچه بیشتر این مهارت را تمرین کنید ،  موفقیت راحت‌تر برای شما حاصل می‌شود.

۳) گام‌های کوچک در جهت رسیدن به اهداف خود را جشن بگیرید

گاهی اوقات نگاه دقیق به یک هدف کلی می‌تواند طاقت‌فرسا باشد. انجام این کار باعث می‌شود احساس کنید همه پیروزی‌های کوچکی که به دست آورده‌اید، شمارا به هدف کلی خود نزدیک نمی‌کند. بیشتر اهداف ما بلندمدت هستند ، بنابراین تلاش برای قضاوت  تلاش‌های کوتاه‌مدت ، رویکرد غلطی است.
سعی کنید به خاطر داشته باشید که این تلاش‌ها و دستاوردهای اندک ، پایه و اساس موفقیت آینده شمارا ایجاد می‌کند. پس این قدم‌ها و پیروزی‌های کوچک را جشن بگیرید ، به خودتان تبریک بگویید و به پیشرفت خود پاداش دهید. در این راه  فقط ممکن است یاد بگیرد که چگونه باید استقامت کنید و پشتکار داشته باشید  که این موضوع  می­تواند برای شما  به یک‌چیز سرگرم‌کننده تبدیل شود!
اگر برای ساختن خانه جدید یک گروه ساختمانی استخدام کرده باشید و سپس موفقیت آن‌ها را بر اساس ظاهر خانه بعد از هفته اول قضاوت کنید ، بسیار ناامید  خواهید شد. “خانه” در آن مرحله چندان عالی  به نظر نمی‌رسد زیرا عمدتاً فقط سفت‌کاری شده است.
اما مطمئناً استمرار  در کار و تلاش و صبر، درنهایت به شما یک خانه بسیار لوکس و زیبا را ارزانی می­دارد. به همین دلیل ، قضاوت درباره پیشرفت کوتاه‌مدت خود بر اساس اندازه‌گیری‌های طولانی‌مدت احمقانه خواهد بود و سدی برای پشتکار و استقامت شما است.

برای خود نقاط عطفی تعیین کنید.

به‌عنوان‌مثال ، اگر هدف شما این باشد که بتوانید در باشگاه بدنسازی ۲۰ حرکت پیاپی انجام دهید ، می‌توانید نقاط عطفی برای آن تعیین کنید تا بعدازاینکه توانستید ۱۰ ، ۱۵ و سپس ۲۰ حرکت را به‌طور متوالی انجام دهید ، به خود پاداش دهید . این کار در بهبود یا حفظ پشتکار و اشتیاق  در دوران سخت و چالش‌برانگیز به شما کمک فراوانی می­کند. جشن پیروزی‌ها و موفقیت‌های کوچک می‌تواند شمارا به نتیجه برساند.

۶) از صدا سرگرم نشوید

چیزهای زیادی وجود دارد که شمارا در مسیر موفقیت منحرف می‌کند. اوضاع تغییر خواهد کرد و مردم قصد دارند شمارا زیر سؤال ببرند و سعی می­ کنند شمارا پایین بکشند که شما باید یاد بگیرید که چگونه مقاومت کنید و با این چالش‌ها کنار بیایید.
دنیای مدرن با سرعت زیادی در حال پیشرفت است ، این واقعیت وضعیت ماست. برخی از ما بیش از هر زمان دیگری در معرض حواس‌پرتی هستیم ، هرروز همه ما با اینترنتی نسبتا قوی در جیب خود، راه می‌رویم. به همین دلیل تمرکز روی اهداف خود نظم و انضباط واقعی را می‌طلبد.

سرو صدای منفی

سخت‌ترین قسمت ماجرا این است که اکثر سروصدایی که در معرض آن هستیم منفی است. ما خیلی مطمئن نیستیم که چرا مردم امروزه این‌قدر ناراحت هستند ، اما ما قطعاً متوجه این تغییر شده‌ایم یا این‌که ما فقط کمی بالغ ­تر  و از آن بیشتر آگاه شده‌ایم.
این واقعیت که مردم وقت خود را برای انتقاد و انتشار نظرات منفی نسبت به شما اختصاص می‌دهند ، واقعاً ناراحت‌کننده است.  به یاد داشته باشید که وقتی این اتفاق می‌افتد. سعی کنید بدون توجه به افکار منفی از آن  عبور کنید و انرژی خود را برای مبارزه با آن هدر ندهید. این انرژی است که می‌توانید در جهت اهداف خود اختصاص دهید.
نکته اخلاقی داستان ، یادگیری چگونگی پشتکار اغلب به معنای یادگیری نحوه کنترل مؤثر بر سروصدای منفی ذهنی است که در مسیر موفقیت در معرض آن هستید. به یاد داشته باشید که شما فردی قوی و توانمند هستید ، این سروصدا هیچ قدرتی نمی‌تواند بر شما داشته باشد مگر اینکه خودتان به آن قدرت دهید.

۷) از سبک زندگی متعادل خود مراقبت کنید

مردم هنوز به‌طور مداوم اهمیت یک سبک زندگی متعادل را دست‌کم می‌گیرند. اگر نامتعادل باشید ، احساس خواهید کرد که تمام زندگی خود را در یک منطقه جا می‌گذرانید. این می‌تواند کار بیش‌ازحد ، تمرکز زیاد روی پول ، وقت زیاد برای معاشرت یا هر چیز دیگری باشد که پشتکار را نابود می کند.
اگر تعادل نداشته باشید ، درنهایت تحمل سبک زندگی خود را از دست خواهید داد. به آن فکر کنید ، اگر فقط مجبور بودید هر از چند گاهی با آن کنار بیایید ، احتمالاً می‌توانید چیزی را تحریک کنید که شمارا آزار دهد؟ این مشکلی نیست ، ما فکر می‌کنیم بسیاری از ما چنین احساسی داریم. بااین‌حال ، به این فکر کنید که مجبورید دقیقاً با همان مشکلات مرتباً  کنار بیایید. این‌جایی است که مردم واقعاً ناامید می‌شوند و پشتکار خود را رها می‌کنند.
اگر دائماً با چالش‌های مشابه کنار بیاییم ، سرانجام از آن‌ها سیر خواهیم شد و انگیزه خود را از دست خواهیم داد. بنابراین مطمئن شوید که از سبک زندگی متعادل خود مراقبت می‌کنید. این عمل قطعاً به شما کمک می‌کند یاد بگیرید چگونه استقامت کنید.

۸) بیشتر روی مواردی که می‌توانید روی آن‌ها تأثیر بگذارید تمرکز کنید

شما انگیزه‌های مردم را می‌فهمید و آن‌ها را به‌گونه‌ای تفسیر می‌کنید که گویی خودخواه هستند. روش‌هایی برای کمک به افراد در این چهار دسته پیدا کنید. انتظار نداشته باشید که افراد خارج از نوع‌دوستی خودخواهانه کمک‌هایی را ارائه دهند و شما را درک کنند، این غیرممکن است ، اما به‌احتمال‌زیاد هم وجود ندارد.
تابه‌حال در یک مهمانی نام شخصی به شما گفته‌شده و بعداً آن را فراموش کرده باشید؟ قانون دیگر رفتار انسان این است که مردم در به خاطر سپردن چیزها مشکل‌دارند. مخصوصاً اطلاعات  که مربوط به خود آن‌ها نیست. افراد بیشتر از تفاوت‌های شما شباهت‌های شمارا به یاد می‌آورند (مگر اینکه ازنظر احساسی چیزی توسط آن‌ها ایجادشده باشد).
اخیراً حتی این قانون نقض شده است. دوستی تعریف می‌کند من هماهنگی کردم تا با شخصی که قبلاً ملاقات نکرده بودم تلفنی صحبت کنم. حتی باوجود برنامه ریزی که در چندین قسمت انجام دادم و چند تغییر دیگر در برنامه خودبه‌خود باعث شد تماس را از دست بدهم. سریع عذرخواهی کردم و ترتیب جلسه  جدیدی را دادم.
مردم ذاتاً فراموش‌کار هستند ، بنابراین یک‌بار دیگر ، اگر چیزی فراموش شد ،  آن را کینه و بی‌علاقگی در نظر نگیرید. طرف دیگر این قانون این است که شما می‌توانید با داشتن یک حافظه یا سیستم خوب ، قابلیت اطمینان خود را نشان دهید (اگر این کار شمارا از کار نمی‌اندازد).

این نکته‌ای است که باید بدانید که واقعاً به شما در مسیر یادگیری نحوه استقامت و پشتکار کمک خواهد کرد . هرچه بیشتر سعی کنید چیزهایی را کنترل کنید که فقط قادر به کنترل آن نیستید ، یا هرچه بیشتر از آن‌ها ناراحت شوید ، انرژی کمتری را باید برای استقامت اختصاص دهید.بنابراین روی مواردی که می‌توانید کنترل کنید مانند اقدامات و پاسخ‌های خود تمرکز کنید. پس وقت و انرژی خود را برای چیزهایی که نمی‌توانید کنترل کنید هدر ندهید.

۹) خود را سالم نگه‌دارید

وقتی سالم هستید ، می‌توانید در بالاترین عملکردی  خود قرار بگیرید. موانع کمتری وجود دارد که شمارا به عقب برگرداند و شمارا پایین نگه دارد. شما برای غلبه بر این چالش‌هایی که با آن روبرو هستید ، انرژی‌خواهید داشت!

زندگی سالم = انرژی بیشتر = توانایی بیشتر برای استقامت و پشتکار

 این‌یک فرمول بسیار ساده برای افزایش پشتکار و استقامت است.و این موارد فراتر از سلامتی جسمی شما است. این مطمئناً شامل سلامت روان شما نیز می‌شود. سلامتی روانی خود را هرگز فراموش نکنید! در صورت لزوم از هر کاری که انجام می‌دهید  دست بکشید و کمی استراحت کنید تا اجازه دهید سلامت روان شما به‌طور کامل بهبود یابد. سلامت روان شما به همان اندازه سلامت جسمی شما مهم است.
بنابراین در جهت تلفیق این سبک زندگی سالم با برنامه‌هایی برای غلبه بر چالش‌ها و موانع پیش‌بینی‌شده تلاش کنید تا بر طبیعت دوم خود پافشاری کنید!

مزایای اصلی یادگیری نحوه پشتکار

فواید زیادی برای پشتکار وجود دارد و برخی از این‌ها احتمالاً مواردی هستند که هرگز به آن‌ها فکر نکرده‌اید. بنابراین امیدواریم که آن‌ها شمارا برای توسعه این مهارت تشویق کنند!
چالش‌ها شمارا قوی‌تر می‌کنند و غلبه بر آن‌ها به شما کمک می‌کند تا از غلبه بر مشکلات آینده اطمینان بیشتری کسب کنید. یادگیری نحوه استقامت  و پشتکار در برابر مشکلات به شما کمک می‌کند تا اوقات خوب را درک کنید. اگر هرگز چالشی وجود نداشت ، دیگر نیازی به پشتکار نبود. بااین‌حال ، این فقط نحوه کار دنیای ما نیست. بنابراین قدر اوقات خوب را تا زمانی که سپری می‌شوند بدانید!
باپشتکار خود ، مهارت‌ها و تجربیات جدیدی کسب خواهید کرد. شما یاد خواهید گرفت که در چه شرایطی کار می‌کنید و می­ فهمید که چه عواملی برای موفقیت شما مؤثر نیست. این دروس به شما کمک می‌کند راه‌های جدیدی را که می‌توانید در آینده با چالش‌های مشابه روبرو شوید شناسایی کنید!
یادگیری نحوه استقامت و پشتکار به شما کمک می‌کند تا بیشتر  روی خود تمرکز کرده و کارهای بیشتری انجام دهید. این موضوع اساساً  باعث می­ شود، در تلاش برای دستیابی به اهداف ، مسیر موفقیت خود را سریع­تر دنبال کنید.
احتمالاً بارزترین سودی که نسیب شما می ­شود این است که به شدت رشد شخصیتی پیدا می­کنید . یادگیری چگونگی  پشتکار و استقامت به شما کمک می‌کند مقاومت ، قدرت اراده و قدرت انگیزه را افزایش دهید.

کلام آخر

فواید زیادی برای پشتکار وجود دارد و برخی از این‌ها احتمالاً مواردی هستند که هرگز به آن‌ها فکر نکرده‌اید. بنابراین امیدواریم که آن‌ها شمارا برای توسعه این مهارت تشویق کنند!
چالش‌ها شمارا قوی‌تر می‌کنند و غلبه بر آن‌ها به شما کمک می‌کند تا از غلبه بر مشکلات آینده اطمینان بیشتری کسب کنید. یادگیری نحوه استقامت  و پشتکار در برابر مشکلات به شما کمک می‌کند تا اوقات خوب را درک کنید. اگر هرگز چالشی وجود نداشت ، دیگر نیازی به پشتکار نبود. بااین‌حال ، این فقط نحوه کار دنیای ما نیست. بنابراین قدر اوقات خوب را تا زمانی که سپری می‌شوند بدانید!
باپشتکار خود ، مهارت‌ها و تجربیات جدیدی کسب خواهید کرد. شما یاد خواهید گرفت که در چه شرایطی کار می‌کنید و می ­فهمید که چه عواملی برای موفقیت شما مؤثر نیست. این دروس به شما کمک می‌کند راه‌های جدیدی را که می‌توانید در آینده با چالش‌های مشابه روبرو شوید شناسایی کنید!
یادگیری نحوه استقامت و پشتکار به شما کمک می‌کند تا بیشتر  روی خود تمرکز کرده و کارهای بیشتری انجام دهید. این موضوع اساساً  باعث می ­شود، در تلاش برای دستیابی به اهداف ، مسیر موفقیت خود را سریع­ تر دنبال کنید.
احتمالاً بارزترین سودی که نسیب شما می ­شود این است که به شدت رشد شخصیتی پیدا می ­کنید . یادگیری چگونگی  پشتکار و استقامت به شما کمک می‌کند مقاومت ، قدرت اراده و قدرت انگیزه را افزایش دهید.
به نظر شما چه راه های دیگری برای ایجاد پشتکار سراغ دارید؟آیا دوست دارید پشتکاری قوی داشته باشید؟

دیدگاهتان را بنویسید