تغییر کلید گنج موفقیت: چگونه با ۹ گام در زندگی خود تغییرات اساسی ایجاد کنیم؟

خانه » بلاگ » تغییر کلید گنج موفقیت: چگونه با ۹ گام در زندگی خود تغییرات اساسی ایجاد کنیم؟

فهرست عناوین

تغییر می‌تواند ناراحت‌کننده ، ناخوشایند و بسیار سخت باشد. وقتی زندگی تغییر می‌کند و کنار آمدن با آن دشوارتر می‌شود ، این‌یک آزمایش شجاعت، استقامت در قلب شما است.

مواجهه با تغییر ممکن است دشوار باشد. ممکن است با سپری از خود دفاع کنیم یا در مقابل مواجه‌شدن با تغییر پا به فرار بگذاریم. یا ممکن است مانند آهویی که وقتی  نور  چراغ‌های ماشین در چشمانش می‌افتد خشکمان بزند.

با این وجود بدون تغییر ، شما رشد نمی‌کنید ، انعطاف‌پذیری را یاد نمی‌گیرید یا برای مقاومت در برابر مشکلات قدرت کافی نخواهید داشت. گذشته از همه این‌ها ، نمی‌توانید از آن دور شوید.

تغییر،کلید گنج موفقیت

منظور ما این است که : زندگی تغییر است و تغییر زندگی است ؛ چه آن را دوست داشته باشیم و چه آن را دوست نداشته باشیم. برخی از تغییرات را انتخاب می‌کنید و اما برخی دیگر به شما تحمیل می‌شود . درهرصورت ، پردازش آنچه اتفاق می‌افتد مدتی طول می‌کشد. و بعضی شرایط بیشتر از شرایط دیگر طول می‌کشد.

اما ، صرف‌نظر از اینکه چگونه اتفاق می‌افتد یا چه مدت طول می‌کشد ، تغییر برای آن  اجتناب‌ناپذیر است. می‌توانید آن را بپذیرید و کار را آسان‌تر کنید زیرا وقتی شروع به استقبال از تغییر می‌کنید ، دیدگاه شما تغییر می‌کند. درک شما از چگونگی انعطاف‌پذیری ذهن و عضلات مغزی افزایش می‌یابد.

“اگر تغییر ایجاد نکنید ، تغییر باعث ایجاد شما خواهد شد.”

مقاومت در برابر تغییر

ما اغلب در برابر تغییر مقاوم هستیم و متوجه نیستیم که تغییر مقوله ­ای ثابت است.

حتی اگر در برابر آن مقاومت کنید یا از آن اجتناب کنید ، تغییر به همان ترتیب وارد زندگی شما می‌شود. هنگامی که خودتان تغییر را شروع می‌کنید ، این موضوع بسیار آسان است که با آن سازگار شوید ، زیرا این‌یک تغییر است.

اما آیا تغییرات غیر برنامه‌ریزی‌شده و غیرمنتظره بد است؟ اگر همه تغییرات به‌طور پیش‌فرض خوب بودند چه می‌شد؟

در ابتدا کمی دشوار و آزار دهنده است ، اما بعد از مدتی آن‌قدر به این تغییر عادت می‌کنید که اگر برای مدتی تغییری در زندگی شما ایجاد نشود، درنهایت اسباب و اثاثیه را خودتان جابه‌جا می‌کنید تا احساس کنید تغییر کوچکی به وجود آمده است.

تغییرات مربوط به انتقال و جابه‌جایی به دیگر شهرها می­تواند شخصیت شما  را تحت تأثیر قرار ‌دهد و سپس قدردان آن‌ها خواهید بود زیرا ذهن شما باز تر و انعطاف‌پذیرتر می‌شود.

برای هر یک از شما شغلی، دانشی و تجربیات جدیدی را به همراه می‌آورد. درنتیجه ، جدا از تجربه حرفه‌ای ، یاد می‌گیرید که چگونه اختلافات و تعارضات را با همکاران جدید خود حل کنید و چگونه با رؤسای غیرقابل تحمل کار کنید.

تغییرات مرتبط با شغل باعث ایجاد اعتمادبه‌نفس می‌شود. همه آن تغییرات باعث می‌شود شما  به آنچه که می‌خواهید در زندگی انجام دهید، پی ببرید.

بزرگ‌ترین تغییر در زندگی هنگام ازدواج اتفاق می‌افتد. این تغییر باعث ایجاد عشق ، آرامش و آسایش در زندگی می‌شود البته ممکن است  بگویید خلاف آن درست است و دیگر احساس آرامش نمی‌کنید. درنتیجه ، فرد جدیدی متولد می‌شود  و شما همسر،پدر خوشبختی می‌شوید.

سرانجام ،ممکن است با  تغییر بزرگی که با ترک یک کار خوب و پذیرفتن اشتیاق به نوشتن آغاز می‌کنید  ،شما را واقعاً خوشحال و راضی ‌کند.

به‌طور کلی ، وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم ، می‌فهمیم که همه‌چیزهای خوب زندگی ما نتایج تغییراتی است که در گذشته رخ‌داده است.مردم معمولاً از تغییرات اجتناب می‌کنند و ترجیح می‌دهند در منطقه راحتی و امن  خود بمانند ، اما من معتقدم که هرگاه جرئت پیدا کنید و اولین قدم را برای تغییر بردارید ، زندگی شما بسیار بهتر خواهد شد.

مزیت‌های تغییر

۱. رشد شخصی

ما اغلب در برابر تغییر مقاوم هستیم و متوجه نیستیم که تغییر مقوله­ای ثابت است.

حتی اگر در برابر آن مقاومت کنید یا از آن اجتناب کنید ، تغییر به همان ترتیب وارد زندگی شما می‌شود. هنگامی که خودتان تغییر را شروع می‌کنید ، این موضوع بسیار آسان است که با آن سازگار شوید ، زیرا این‌یک تغییر است.

اما آیا تغییرات غیر برنامه‌ریزی‌شده و غیرمنتظره بد است؟ اگر همه تغییرات به‌طور پیش‌فرض خوب بودند چه می‌شد؟

در ابتدا کمی دشوار و آزار دهنده است ، اما بعد از مدتی آن‌قدر به این تغییر عادت می‌کنید که اگر برای مدتی تغییری در زندگی شما ایجاد نشود، درنهایت اسباب و اثاثیه را خودتان جابه‌جا می‌کنید تا احساس کنید تغییر کوچکی به وجود آمده است.

تغییرات مربوط به انتقال و جابه‌جایی به دیگر شهرها می­تواند شخصیت شما  را تحت تأثیر قرار ‌دهد و سپس قدردان آن‌ها خواهید بود زیرا ذهن شما باز تر و انعطاف‌پذیرتر می‌شود.

برای هر یک از شما شغلی، دانشی و تجربیات جدیدی را به همراه می‌آورد. درنتیجه ، جدا از تجربه حرفه‌ای ، ی

شما هر وقت تغییر می‌کنید رشد می‌کنید و چیزهای جدید می‌آموزید. شما بینش‌های جدیدی در مورد جنبه‌های مختلف زندگی خود پیدا می‌کنید. شما حتی از تغییراتی می‌آموزید که شما را به‌جایی که می‌خواستید نرسانده است!

به‌طور مثال:

الف)اصالت و عزت‌نفس

در سفر رشد شخصی ، باید به خود نگاه کنید. وقتی صادقانه به خود نگاه می‌کنید ، چیزهایی درباره خودتان می‌دانید که قبلاًاز آن ها آگای نداشته اید. شما به‌منظور درک و یادگیری عمداً به افکار ، احساسات ، اعتقادات ، خواسته‌ها و غیره خود گوش می‌دهید. برخی این اتفاق را خودآگاهی می‌نامند. بسیاری از این اصطلاح سرپیچی می‌کنند ، اما این فقط به معنای آگاهی از خود است. هرچه بیشتر بفهمید که این حس واقعی است ، بیشتر به خود واقعی خود تبدیل می‌شوید و احترام به خود را پرورش می‌دهید  وراحت تر تغییر می­کنید.

ب)بهبود

برخی از افراد به‌جای اینکه پیشرفت مثبت خود را ببینند ، در رشد شخصی با مشکل روبرو می‌شوند. هر تغییر مثبتی در زندگی شما یک پیشرفت و یک تغییر است . مهم نیست که پیشرفت بزرگ و کوچک باشد ، احساس موفقیت شایسته جشن است.

ج)چشم‌انداز و هدف

رشد شخصی باعث بهبود تمرکز و اثربخشی می‌شود. این باعث می‌شود به چیزهایی نگاه کنید که قبلاً متوجه آن‌ها نشده‌اید. شما همه‌چیز را می‌بینید چقدر پیش رفته‌اید  و چه تغییری باید بکنید. چقدر باید بروید و چقدر می‌توانید به دیگران کمک کنید.

شما ارزش و پتانسیل خود را می‌بینید و قدر آن را می‌دانید. شما آنچه را که اصالت و ارزش شما نیست ، کنار می‌گذارید. و به‌طور شفاف می‌توان گفت  اینکه شما چه کسی  هستید و به چه چیز علاقه‌مند هستید ظهور خواهد کرد. دانستن اینکه به چه چیزی علاقه دارید ، صدایی در قلب شما جرقه می‌زند. این تماس شما را به هدف خود هدایت می‌کند و باعث تغییر شما می‌شود.

۲. انعطاف‌پذیری

تغییرات مکرر باعث می‌شود شما به‌راحتی با شرایط جدید ، محیط‌های جدید و افراد جدید سازگار شوید. درنتیجه شما وقتی اتفاق غیر منتظر ای برایتان می‌افتد، فریاد نمی‌زنید.

انعطاف‌پذیری به دلایل مختلف در زندگی روزمره شما مهم است. انعطاف‌پذیر بودن می‌تواند به شما کمک کند تا تحت‌فشاری که از تغییر به وجود می‌آید قرار نگیرید. همچنین شما توانایی هدایت رشد و زندگی شخصی خود را به‌جای یک شرکت‌کننده منفعل افزایش‌خواهید داد. برخی از مزایای انعطاف‌پذیری عبارت‌اند از:

 • سازگاری در تغییر
 • مدیریت غیرمنتظره
 • شاغل ماندن

رضایت از زندگی

سازگاری در تغییر

انعطاف‌پذیر بودن در زندگی هنگام تغییر به شما این امکان را می‌دهد که  بدون عوارض جانبی منفی ، خود را با تغییرات سازگار کنید. به‌عنوان‌مثال ، اگر شرکت شما بعد از ۹-۵  ساعت کار کردن در روز از شما بخواهد در شیفت شبانه کار کنید ، انعطاف‌پذیری به شما این امکان را می‌دهد تا تغییرات را به‌راحتی ایجاد کنید.

مدیریت غیرمنتظره

در بسیاری از موارد ، یک اتفاق غیرمنتظره می‌تواند به سازگاری نیاز داشته باشد. به‌عنوان‌مثال ، ممکن است لازم باشد کودک خود را از مدرسه به بیمارستان ببرید زیرا بیمار است. در این حالت ، شما باید با آرامش به اوضاع پاسخ دهید. به‌عنوان‌مثال ، شما ممکن است بتوانید کاری را  در خانه انجام  دهید تا بتوانید همه مسئولیت‌های خود را هم‌زمان انجام دهید.

شاغل ماندن

مشاغل باگذشت زمان تکامل می‌یابند. انعطاف‌پذیری می‌تواند اطمینان حاصل کند که شما در کنار شرکت رشد می‌کنید و اشتغال خود را حفظ می‌کنید. به‌عنوان‌مثال ، اگر در مجله چاپی کار می­کنید و شما تصمیم به تغییر مدل دیجیتالی بگیرد ، انعطاف‌پذیری می‌تواند شما را در تغییر رویکرد روزنامه‌نگاری و ادامه کار برای ناشر راهنمایی کند.

۳. بهبودها

همه ما در زندگی خود چیزهایی  مانند، امور مالی ، شغل ، شریک زندگی ، خانه و غیره داریم که دوست داریم آن‌ها را بهبود بخشیم.  همه ما می‌دانیم که هیچ‌چیز به‌خودی‌خود بهبود نخواهد یافت. برای تحقق این امر باید کارها را متفاوت انجام دهیم. بدون تغییر ، هیچ پیشرفتی وجود ندارد.

تغییر ما را بهتر می‌کند

به همین دلیل است:

احساس شادابی می‌کنیم

با تغییر ، ما احساس راکد بودن نمی­کنیم. ما مدت طولانی در یک مکان نمی‌نشینیم. بنابراین ، نمی‌توانیم خسته شویم. وقتی  چیز جدیدی وجود دارد  ، همراه با تغییر هیجان و کنجکاوی طبیعی ناشناخته به وجود می‌آید. وقتی از تغییر احساس هیجان می‌کنیم ، هیچ شکی وجود ندارد. جای ترس ندارد. اشتیاق ما در اینجا بی پایان است.

ما یاد می‌گیریم

علاوه بر احساس این انرژی جدید ، اطلاعات جدیدی نیز به دست می‌آوریم. این اطلاعات جدید به ما نیاز دارد تا حقایق جدید را بفهمیم و حقایق قدیمی را نادیده بگیریم. به نظر می‌رسد چیزی که ممکن است در گذشته ما را ترسانده است و قدرتی که قبلاً داشته است را ندارد. وقتی با یک تغییر روبرو می‌شویم ، در مورد خود نیز بیشتر می‌آموزیم. ما با خلوص و هضم آنچه می‌توانیم انجام دهیم ، به شهود خود بیشتر اعتماد می‌کنیم.

ما اعتمادبه‌نفس ایجاد می‌کنیم

محدودیت‌های ما را می‌توان در نقاط راحتی خود ،پیدا کرد و وقتی از آن خارج می‌شویم ، بیشتر به خود اعتماد می‌کنیم. با آزمایش آنچه نمی‌دانیم ، عزت‌نفس خود را پرورش می‌دهیم و اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنیم. هنگامی که موانع دیگری سر راه ما قرار می‌گیرند ، ما به یاد می‌آوریم که چگونه در گذشته شرایط ناخوشایند را اداره می‌کنیم و خود را متقاعد می‌کنیم که برای وظیفه پیش رو آماده هستیم.

ما مسائل جدید را تجربه می‌کنیم

همان‌طور که در جاده‌های جدید حرکت می‌کنیم ، با تغییر مناظر احاطه می‌شویم. تجربیات جدید در حافظه ما به وجود می‌آید  و کنار گذاشتن آن‌ها به‌عنوان موضوع بی‌ربط و بی‌معنی برای ما غیرممکن می‌شود. تجربیات برای همیشه  در ذهن ما تعبیه می‌شوند و تغییر آن تجربه‌ها را برای ما به ارمغان می‌آورد. خواه غذاهای جدید امتحان کنیم ، یا به کشوری دور سفر کنیم ، یا فقط مسیری متفاوت را برای کار طی کنیم ، دیدگاه ما به چیزی ناآشنا برای ما تبدیل می‌شود.

ما کنجکاو هستیم

ازآنجاکه ما در جایی جدید هستیم ، باید مرزها را کمی آزمایش کنیم. درست مثل وقتی که ماشین جدیدی می­خریم ، با همه دستگیره‌ها و کلیدها بازی می‌کنیم تا ببینیم کارایی آن‌ها  چیست. برای درک نحوه تعامل این وضعیت جدید با ما ، ابتدا باید پاسخ‌های آن را بررسی کنیم. وقتی ما تعجب می‌کنیم که این تغییر جدید چه چیزی را برای ما به ارمغان می‌آورد ، سؤالات زیادی برای ما به وجود می­آید.

ما شانس خود را امتحان می‌کنیم

با این حس اعتمادبه‌نفس جدید ، ما مطمئن نیستیم که لبه استخر  آبی که می‌خواهیم در آن شیرجه بزنیم کجاست ، بنابراین “آب‌ها را آزمایش می‌کنیم”. به‌عنوان‌مثال ، وقتی به استخر شنا نزدیک می‌شویم ، بیشتر ما انگشتان خود را در آب فرو می‌کنیم تا دمای آب را بررسی کنیم. فقط برای این که بتوانیم قبل از پرش به انتهای عمیق استخر آماده شویم. میزان بالای آدرنالین در اوج است و ما از امکاناتی که هنوز برای ما شناخته نشده بسیار هیجان‌زده هستیم.

ما به دیگران الهام می‌بخشیم

باور کنید یا نکنید ، زمانی که ما با چیزی متناقض با آنچه شناخته‌شده روبرو می‌شویم و قرار است تغییر ایجاد کنیم، دیگران در حال تماشای ما  هستند. ما گاهی اوقات به‌صورت خیلی  ظریف ، دیگران را با مثال خود تشویق می‌کنیم که خود را با تغییر وفق دهند. پذیرش و درک اینکه هیچ‌چیز ثابت نمی‌ماند به دیگران می‌آموزد که پذیرای تغییراتی باشند که در زندگی خود با آن روبرو می‌شوند.

۴. ارزش‌های زندگی

هر از گاهی تغییرات باعث می‌شود که زندگی خود را دوباره ارزیابی کنید و از منظر دیگری به موارد خاصی نگاه کنید. بسته به اینکه این تغییر چیست ، ممکن است ارزش‌های زندگی شما را نیز تقویت شود. آیا ارزش عامل پنهان برای مشاغل کارمندان است؟

ارزش‌ها پایه و اساس نحوه زندگی شما ، نحوه انجام کار و نحوه تعامل شما با اطرافیان هستند.

آیا ارزش‌ها در طول زمان تغییر می‌کنند؟

برای بسیاری از ما ، ارزش‌های ما ممکن است تا زمانی که فاجعه رخ دهد یا زندگی ما را به یک منحنی تبدیل کند، مشخص نشوند .وقایع مهم زندگی کمک می‌کند (یا ما را مجبور می‌کند) آنچه را مهم می‌دانیم دوباره ارزیابی کنیم.

باگذشت زمان ، ما تجربه‌های عمده و جزئی زندگی را تجربه می‌کنیم که به جهان‌بینی و درنتیجه ارزش‌های ما شکل می‌دهند. شروع یک کار جدید ، پدر و مادر شدن یا پذیرفتن یک سرگرمی جدید همه نمونه‌های خوبی از رویدادهایی هستند که می‌توانند جهان‌بینی و ارزش‌های شما را شکل دهند و یا تغییر دهند.

به‌عنوان‌مثال ، هنگامی که به نیروی کار جدیدی می‌پیوندیم، به قابلیت اطمینان ،ثبات اهمیت می‌دهیم، زیرا اولین بار است که می‌توانیم پس از چهار سال پرآشوب در دانشگاه و پایان ترم‌های متوالی یا تغییر رشته‌های متوالی  یک جا بایستیم .اما اکنون که توانسته‌ایم به کارمند بودن رضایت دهیم ، برای چالش و فرصت یادگیری چیزهای جدید ارزش قائل می‌شویم و تغییرات را می­پذیریم.

۵. اثر گلوله برفی

اغلب ما تسلیم می‌شویم زیرا نمی‌توانیم کارهای لازم و دشوار  برای ایجاد یک تغییر بزرگ و فوری ، انجام دهیم. این زمانی است که تغییرات کوچک بسیار ارزشمند می‌شوند. وقتی در هر زمان یک تغییر ایجاد می‌شود، درنهایت تغییرات کوچک شما را به سمت تغییرات بزرگ موردنظر سوق می‌دهد.

در ادامه به چیزی اشاره می‌کنیم  که ما می‌توانیم آن را یک اثر گلوله برفی منفی بدانیم زیرا آن­ها می­توانند نتیجه‌های منفی در همه زندگی ما به وجود آورند.

شما یک روز از کنار  سالن بدن‌سازی رد می‌شوید زیرا حال و احساس تمرین کردن را ندارید و ناگهان به خود می‌آیید و می‌بینید ِکه هفته‌ها گذشته است و شما اصلاً ورزش نکرده‌اید …

شما می‌نشینید تا یک فیلم یا سریال  را از اپلیکیشن نماشا، تماشا کنید . قبل از اینکه بدانید و متوجه شوید خورشید غروب کرده است و کل روز را با تماشای چندین فصل از یک فیلم سریالی نشسته‌اید و وقت و زمان باارزش شما از بین رفته است.

این لیست می‌تواند  ادامه پیدا کند. هنگامی که حرکت در جهت منفی را شروع می‌کنیم ، ادامه دادن به این سمت بسیار آسان است زیرا در آن مرحله برای ایجاد یک تغییر ، باید یک اراده قوی داشته باشیم.

خوشبختانه عکس این قضیه نیز کاملاً درست است. ما می‌توانیم اثرات مثبت گلوله برفی را در زندگی خود ایجاد کنیم. ما مطمئن هستیم که شما این را احساس کرده‌اید: به‌محض عادت کردن به چیزی مفید ، حفظ آن بسیار آسان‌تر می‌شود.

بیایید یک مثال از این تمرین را دوباره انجام دهیم

اولین باری که سعی می‌کنید ساعت ۶ صبح از خواب بیدار شوید و برای دویدن به پارک بروید ممکن است این وضعیت برای شما دشوار باشد و هر بار باید صدای زنگ خود را به‌طور متوالی تنظیم کنید تا خواب نمانید. با این حال ، برای افرادی که هر روز صبح ساعت ۶ صبح بیدار می­شوند و شروع به دویدن می­کنند ، این فقط رفتار طبیعی آن‌ها است و تقریباً هیچ تلاشی لازم نیست که فردای آن روز از خواب بیدار شوند و دوباره این کار را انجام دهند.

این فقط کاری است که آن‌ها انجام می‌دهند. این افراد ذخیره جادویی از  اراده‌ ندارند که بقیه ما از آن بی‌بهره باشیم ، آن‌ها فقط آن را به بخشی عادی از برنامه معمول خود تبدیل کرده‌اند و به‌راحتی می‌توانند از تحرکی که در طول زمان ایجاد کرده‌اند استفاده کنند آن­ها توانسته اند به تغییر عادت کنند.

۶. قدرت

همه تغییرات شما را به سمت دوره‌های خوشایند زندگی سوق نمی‌دهد. متأسفانه ما در افسانه‌ها زندگی نمی‌کنیم و اتفاقات غم‌انگیزی نیز رخ می‌دهد. غلبه بر دوره سخت شما را قوی‌تر می‌کند.

چشم‌انداز

اگر اجازه دهید ، وقتی زندگی سخت‌تر می‌شود ، ازنقطه ‌نظر جدید می‌تواند به شما کمک کند متفاوت به مسائل نگاه کنید. شما ممکن است تغییر را به‌عنوان مانعی که برای غلبه بر آن یا کوهی که برای صعود به آن نیاز دارید ، ببینید. وقتی با موفقیت از روی مانع عبور کردید یا از آن کوه بالا رفتید ، می‌توانید به عقب برگردید و ببینید که چقدر پیش رفته‌اید چقدر تغییر کرده‌اید . و چه قدر فدرتمند شده اید.درسی که در این راه آموخته‌اید برای دفعات بعدی به ابزاری در صندوق گنج شما تبدیل می‌شوند. درنتیجه ، دیدگاه شما تغییر می‌کند.

رشد ایجاد می‌کند

با هر درس آموخته‌شده ، استراتژی‌های جدید زندگی را تطبیق می‌دهید تا به شما کمک کند تا به جلو بروید. هنگامی که این ایده‌های جدید را پیاده‌سازی می‌کنید و آن‌ها را آزمایش می‌کنید ، در مورد اینکه چه چیزی برای شما مفید است و چه چیزهایی مفید نیست ، بیشتر می‌آموزید.

سپس می‌توانید مواردی را که در زندگی شما کار می‌کنند با هم ادغام کنید ، بنابراین می‌توانید با سهولت و لطف بیشتری با چالش‌ها و تغییرات جدید روبرو شوید. درنتیجه تجربه شما  گسترش می‌یابید و رشد می‌کنید. هنگامی که این مسیر یادگیری ، سازگاری ، پیاده‌سازی و تلفیق را شروع کردید ، متوقف کردن آن دشوار است. این عادت شما می‌شود. این رشد همچنان ادامه دارد.

سازگاری افزایش می‌یابد

هرچه کنجکاوی شما بیشتر شود ، گزینه‌های بیشتری می‌توانید کشف کنید. با گزینه‌های بیشتر برای تست، می‌توانید بیشتر بدانید که چه چیزی برای شما مناسب است و چه چیزهایی عجیب است. از طریق این فرآیند ، شما سازگارتر با تغییر می‌شوید زیرا هر بار که چیز جدیدی را کشف می‌کنید، می‌خواهید در خود تغییر دهید  و به دنبال آن تغییر هستید. بنابراین منطقی است ، هر وقت تغییری بر شما وارد شد که شما نمی‌خواهید یا انتظار ندارید ، از تجربه­های قبلی خود خواهید فهمید که چگونه سازگار شوید و تغییر را برای خود آسان کنید. تغییر باعث قوی‌تر شدن شما می‌شود.

انعطاف‌پذیری عضلات

همان‌طور که انعطاف‌پذیری عضلات در بدن شما را تقویت می‌کند ، استفاده از انعطاف‌پذیری “عضله” می‌تواند به هنگام تغییر و سخت شدن زندگی کمک کند. هرچه تجربه شما با تغییر بیشتر باشد ، انعطاف‌پذیرتر و سریع‌تر از طریق آن قوی‌تر می‌شوید. لازم نیست که آن را دوست داشته باشید.

با این حال ، ازآنجاکه می‌دانیم این‌یکی از وقایع اجتناب‌ناپذیر در زندگی است ، بهتر است در برابر آن مقاومت نکنید. با انعطاف‌پذیری با آن روبرو شوید و از تجربه یاد بگیرید. عضله خود را منعطف کرده و برگشت به مسیر را شروع کنید. شما می‌توانید فراتر از کنار آمدن و زنده ماندن از طریق تغییر، حرکت کنید. می‌توانید پیشرفت کنید. انعطاف‌پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی است که هنگام تغییر در درون  شما وجود دارد.

به شما الهام می‌شود

ببینید چه اتفاقی می‌افتد وقتی زندگی تغییر می‌کند ، انتخاب می‌کنید که آن را بپذیرید و هنگامی که این کار را انجام دادید، تغییر باعث قوی‌تر شدن شما می‌شود. در این مرحله ، شما آن را بادید تازه­ای  می‌بینید ، احساس سازگاری بیشتری می‌کنید و انعطاف‌پذیری در شما ایجاد می‌شود. با این اتفاق به شما  الهام می‌شود. ذهنیت شما نسبت به ایده‌ها و بینش‌های جدید باز تر می‌شود. شما کنجکاو و شجاع‌تر می‌شوید و بیش از این ، الهام می‌گیرید که از طریق تغییر به جلو بروید. در این لحظه شما واقعاً خودتان را تغییر داده‌اید.

۷. پیشرفت

تغییرات باعث پیشرفت می‌شوند. همه‌چیز به خاطر آن‌ها پیش می‌رود و توسعه می‌یابد.

مسئولیت اعمال خود را بپذیر. توانایی شما برای پیشرفت در زندگی غالباً  و به طورمستقیم با تمایل شما برای پذیرفتن مسئولیت اقدامات خود هنگام تغییر ارتباط مستقیم دارد. در مورد جنبه‌های مختلف زندگی شخصی و شغلی خود فکر کنید تا تغییراتی را که می‌تواند به پیشرفت شما در زندگی کمک کند ، دست پیدا  کنید.

به‌عنوان‌مثال ، اگر نمرات بد یا حتی نگرش بد شما را از ورود به دانشگاه یا شغل موردعلاقه خود باز دارد ، نقش خود را بپذیرید و برای تعیین اهداف جدید برای خود تلاش کنید و تغییرات لازم را ایجاد کنید.

منابع ناامنی را شناسایی کنید. احساس ناامنی کردن همچنین می‌تواند مانع پیشرفت شما شود. بفهمید چه چیزی باعث می‌شود کمتر احساس اعتمادبه‌نفس کنید ، که می‌تواند به شما در یافتن راهی برای پیشرفت کمک کند.

دلایل عدم امنیت یا اضطراب را برای خود ذکر کنید. در نظر بگیرید که برای پیشرفت محسوس چه عناصری را می‌توانید تغییر دهید.

به‌عنوان‌مثال ، اگر تحصیلات مشابه با همکارانی که یک ترفیع  درجه دریافت می‌کنند، ندارید ، توجه داشته باشید که این امر باعث عدم اعتمادبه‌نفس در شما می‌شود که این امر روی شغل شما تأثیر منفی  می‌گذارد. شما می توانید این احساس را تغییر دهید شما می‌توانید برای ادامه تحصیل خود برنامه‌ریزی کنید یا در کار به روش دیگری خود را متمایز کنید.

در مورد عدم اعتمادبه‌نفس و علت ایجاد آن با یک دوست ، همکار یا مشاور صحبت کنید. در مورد راه‌هایی که می‌توانید تغییر ایجاد کنید و اعتمادبه‌نفس خود را تقویت کنید بحث کنید.

عدم اعتمادبه‌نفس خود را با تمرکز بر چیزی که در آن برتر و بهتر هستید یا اعتمادبه‌نفس شما را جبران می‌کند ، ارتقا دهید. به‌عنوان‌مثال ، اگر در صحبت در جمع احساس راحتی نمی‌کنید ، به خود بگویید که با وجود این ، شما متن سخنرانی‌های فاخر می‌نویسید.

۸. فرصت‌ها

هرگز نمی‌داند که هر تغییری چه عواملی را ممکن است به همراه داشته باشد. وقتی از مسیر همیشگی خود برگردید فرصت‌های مختلف زیادی در انتظار شما خواهد بود. تغییرات انتخاب‌های جدیدی را برای خوشبختی و تحقق اهداف ، به ارمغان می‌آورد.

. قدرت پیشرفت را جشن بگیرید

دیگر آن روزهایی که ما ساعت‌ها ، روزها یا هفته‌ها برای دریافت اسنادی صبر می‌کردیم که ما را قادر می­ساخت با کارایی بیشتر کار کنیم ، گذشته و تغییر کرده  است: سفر به کتاب ، اشتراک اطلاعات داخلی ، تبلیغ خدمات ما ، ارائه قرارداد … لیست بی پایانی از این موارد است. ما می‌توانیم به دلیل مزایای بی‌سابقه فناوری ، کارهای مجازی را ملاقات کنیم ، از راه دور کار کنیم ، مطالعه آنلاین انجام دهیم ، تحقیق کنیم و بلافاصله به فرصت‌های شغلی جهانی دسترسی پیدا کنیم.

. اقدامات باستانی را از بین ببرید

تغییر ، امکاناتی را برای ساده‌سازی و رها کردن سیستم­ها و فرآیندهای سنگین ایجاد می‌کند که مانع پیشرفت و سودآوری می‌شوند. رها کردن “چیزهای قدیمی” برای آغاز “کارهای جدید” فرصت‌هایی را فراهم می‌کند که فراتر از وضعیت موجود حرکت می­کنند.

۹. شروع جدید

هر تغییر صفحه عطفی است. این در مورد بستن یک‌فصل و باز کردن یک‌فصل جدید دیگر است. تغییرات شروع و هیجان جدیدی را در زندگی ایجاد می‌کند.

معنا پیدا کنید

مدتی را صرف تلاش برای تفکیک آنچه در زندگی شما مهم است و دلیل مهم بودن آن  کنید.

چه چیزی است که می‌خواهید در زندگی خود به دست آورید؟ رؤیاهای شما چیست؟ چه چیزی شما را خوشحال می‌کند؟

معنای شما در زندگی به شما هدف می‌دهد و جهت چگونگی زندگی شما را تعیین می‌کند. بدون معنا ، بقیه زندگی خود را بدون هدایت ، تمرکز و هدف بدون سردرگمی و سرگردانی سپری خواهید کرد.

اگر مطمئن نیستید که جستجو برای معنی و محرک داخلی خود را از کجا پیدا کنید بهتر است در دوره‌ی مستری شرکت کنید تا به شما آموزش دهیم چگونه می‌توانید تغییرات را شروع کنید و در مسیر موفقیت قرار بگیرید.

. یک تابلوی رؤیایی ایجاد کنید

وقتی بچه بودیم ، در اکثر اوقات خیال‌پردازی می‌کردیم. ما در خواب دیدن و تجسم مهارت داشتیم. ما معتقد بودیم که همه‌چیز ممکن است.با بزرگ‌تر شدن ، توانایی خواب دیدن را از دست دادیم. هنگامی که احساس می‌کنیم دستیابی به آرزوهایمان غیرممکن است ، رؤیاهای ما پنهان می‌شوند.

یک تابلوی رؤیا راهی عالی برای شماست تا دوباره به رؤیاهای خود ایمان پیدا کنید و شروع به تغییر تفکر خود از نشدن به شدن کنید. دیدن هر روز رؤیاهای خود روی تخته رؤیاها زندگی ، آن‌ها را زنده می‌کند. همچنین این کار به‌عنوان یک یادآوری روزانه برای تمرکز مجدد انرژی شما و هدایت آن به سمت آنچه واقعاً می‌خواهید به دست آورید ، عمل خواهد کرد.

. اهداف خود را تعیین کنید

وقتی دانستید که در زندگی شما چه چیزهایی مهم است و زندگی رؤیایی شما در طولانی‌مدت چگونه به نظر می‌رسد ، باید وارد عمل شوید و اهداف بلندمدت ، میان‌مدت و کوتاه‌مدت خود را تعیین کنید. عمل به این اهداف شما را قادر می‌سازد تا به آرزوهای خود دست یابید و زندگی خود را تغییر دهید.

۱۰.روتین خود را بساز!

فیلم داستان یک غریبه  را دیده‌اید؟ شخصیت اصلی هارولد کریک سال‌ها در هر زمان که او را می­دیدی دقیقاً همان کارهای قدیمی  را انجام می‌داد. او یک زندگی کاملاً کسل‌کننده ، فوق‌العاده قابل پیش‌بینی و غیر جالب داشت. زندگی شما بدون تغییر به همین ترتیب خواهد بود.

بنابراین دفعه بعدی که وسوسه اجتناب یا مقاومت در برابر تغییر را پیدا کردید ، در عوض شروع به انجام مواردی کنید که شما را به آنجا که می‌خواهید هدایت می‌کند و به یاد داشته باشید ،اگر تغییری ایجاد نمی‌شد ، هیچ پروانه‌ای به وجود نمی­آمد! عادت کلیدی خود را شناسایی کنید و بر روی آن تمرکز کنید.

دریکی از کتاب‌های عالی در مورد تغییر عادت‌ها  به­نام  قدرت عادت ، چارلز دهینز اهمیت شناسایی عادت کلیدی را تشریح می‌کند . در این کتاب به شما کمک می‌شود تا عادتی که شما به‌عنوان مهم‌ترین چیزی که می‌توانید در زندگی خود تغییر دهید را شناسایی می‌کنید.

برای اینکه بفهمید چه چیزی برای شما مناسب است ، از خود بپرسید چه چیزی دائماً شما را درگیر خود می‌کند؟ آیا کاری است که می‌خواهید متوقف کنید یا کاری است که انجام نمی‌دهید و می‌خواهید شروع کنید؟ عادت کلیدی برای همه متفاوت است و ممکن است به چند جلسه تفکر عمیق نیاز داشته باشد تا مشخص شود که این عادت دقیقاً چیست.

روی هر کدام از عادت‌هایی که کار می‌کنید ، یکی را انتخاب کنید. بیش از یک بار در هر زمان طاقت‌فرسا خواهد بود و احتمال عدم موفقیت در بهبود هر نوع عادت را افزایش می‌دهد. اما باور نکنید که فقط می‌توانید در مورد خود یک‌چیز را  تغییر دهید. درواقع این موضوع برعکس است کار بر روی ‌یکی از عادت‌های کلیدی می‌تواند در سایر جوانب زندگی شما نیز تأثیر موجی داشته باشد.

روال فعلی و پاداشی که از آن می‌گیرید را مشخص کنید.

بگذارید بگوییم شما می‌خواهید هر روز نیم ساعت زودتر به دفتر بروید. شما می‌خواهید این کار را انجام دهید زیرا فکر می‌کنید سکوت بیشتری که در  صبح  وجود دارد به شما کمک می‌کند تا بهره‌وری بالاتری داشته باشید و با افزایش احساس رضایت شغلی و به‌طور کلی یک محیط کار بهتر پاداش بهره‌وری را دریافت خواهید کرد.

در حال حاضر ، شما به‌موقع به دفتر می‌رسید. روال فعلی شما این است که خانه خود را باعجله ترک کنید ، دقیقاً د رزمانی که محاسبه کرده‌اید (بدون ترافیک یا حادثه) شما را به‌موقع سر  کار می‌رساند. پاداش شما صرف وقت اضافی در خانه در صبح ، صرف نیم ساعت اضافی در خواب یا “شارژ باتری خود” برای روز آینده است.

چالش‌ها را در نظر بگیرید.

چالش‌ها اغلب نشانه‌هایی هستند که شما را وادار می‌کنند تا دوباره به عادت‌های قدیمی برگردید. در مثال زود رسیدن  به محل کار ، چالش‌های شما ممکن است در الگوی خواب شب قبل یا در هماهنگی برنامه‌ها با شریک زندگی­تان باشد. این چالش‌ها به‌طور جادویی از بین نمی‌روند بنابراین باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

اما اجازه ندهید که وجود چالش‌ها شما را آزار دهد ، یا نگران باشید که در آینده چالش‌های جدیدی پیش آید زیرا این مسائل می‌تواند شما را از ایجاد عادت‌های جدید بازدارند. اگر چالش‌های شما شامل هماهنگی با افراد دیگر است ، آن‌ها را بخشی از برنامه جدید خود کنید. در حال حاضر ، به‌سادگی شناسایی کنید که چالش‌ها یا موانع شما کدامند.

برنامه جدید خود را برنامه‌ریزی کرده و پاداش آن را مشخص کنید.

عادت‌های قدیمی هرگز از بین نمی‌روند. آن‌ها به‌سادگی با عادت‌های جدید جایگزین می‌شوند. در مثال زود رسیدن به دفتر ، روال جدید شامل ترک خانه ، نیم ساعت زودتر  از هر روز است. اگر این عادت قدیمی با این فکر جایزه گرفت که شما با بیشتر ماندن در خانه انرژی بیشتری برای روز خواهید داشت ، باید این عادت جدید را متمرکز کنید که استراحت بیشتر لزوماً به معنای انرژی بیشتر نیست. به‌عبارت‌دیگر ، شما می‌خواهید با جایگزینی عادت قدیمی به آنچه فکر می‌کنید ترک خواهید کرد ، بپردازید.

وجود تغییرات و چالش‌هایی که ما را وادار به تغییر می‌کند اجتناب‌ناپذیر است. در برخی مواقع خودمان شروع به تغییر می‌کنیم که این امر برای ما بسیار آسان است اما زمانی که تغییرات به بالاجبار اتفاق می‌افتد ،می‌تواند ما را دچار مشکل کند و تغییر کردن در این شرایط برای ما سخت می‌شود.

تغییر خوب است زیرا ما را قوی‌تر ، انعطاف‌پذیرتر و مسئولیت‌پذیرتر می‌کند و باعث رشد و پیشرفت ما در زندگی می‌شود پس با آغوش باز ، تغییر را بپذیرید و برای  تغییر آماده‌باشید.

چگونه با ۹ گام در زندگی خود تغییرات اساسی ایجاد کنیم؟

کاملاً ممکن است یاد بگیرید چگونه زندگی خود را تغییر دهید و رؤیاهایتان را زندگی کنید . ممکن است چنین احساسی نداشته باشید ، اما واقعیت دارد.اگر به اطراف خود نگاه کنید ، همیشه شخصی در جهان وجود دارد که در یک مکان ، زمان و موقعیت مشابه شما بزرگ‌شده است و توانسته زندگی خود را به سمت بهتر شدن تغییر دهد.

اما فقط به این دلیل که امکان تغییر زندگی شما وجود دارد به معنای آسان بودن آن نیست.

هرکدام از ما ممکن است  تغییرات قابل‌توجهی در زندگی خود ایجاد کرده باشیم حتی  بیش ازآنچه بتوانیم تصور  کنیم. خواه در حال تغییر دیدگاه ، شغل یا کشوری باشیم که در آن زندگی می‌کنیم ، یک‌چیز را بارها و بارها باید بیاموزیم: برای تغییر واقعی زندگی ابتدا لازم است خودمان را تغییر دهیم.

خودت را پیدا کن!

هنوز ، اگر می‌خواهید انگیزه بگیرید ، رئیس خود شوید ، یا اینکه بتوانید به یک کشور دیگر مانند آلمان یا آمریکا  بروید ، آلمانی یاد بگیرید ، عاشق شوید و یک رستوران بازکنید ، این مقاله راهنمای خوبی برای  شماست.

در این مقاله به ۹ مرحله اشاره‌کرده‌ایم  که به شما نشان می‌دهد چگونه زندگی خود را به سمت بهتر شدن می­توانید تغییر دهید.

منتظر شخص دیگری نباشید تا این کار را انجام دهد. خود را محیا  کنید و شروع به فراخوانی زندگی خود کنید.

مرحله ۱. تصمیم بگیرید زندگی خود را تغییر دهید

ممکن است این موضوع  واضح به نظر برسد ، اما این شاید سخت‌ترین قسمت تغییر زندگی شما باشد.

در طول سفر زندگی  ، ممکن است مکالمات زیادی با افرادی داشته‌ایم که به ما گفته‌اند که می‌خواهند تغییرات قابل‌توجهی در زندگی ایجاد کنند ، اما به نظر می‌رسد که هرگز اتفاق نمی‌افتند  چرا این‌طور است؟

زیرا تغییر زندگی شما سخت است. واقعاً سخت است.

در حقیقت ، تغییر زندگی ممکن است چالش‌برانگیزترین و ناراحت‌کننده‌ترین کاری باشد که شما انجام داده‌اید زیرا با تغییر از خیلی از چیزها باید دل بکند،خیلی چیزها را باید رها کنید که همین موضوع به سخت بودن ماجرا دامن میزند.

پس:

. به قدرت تصمیم‌گیری پی ببرید

قبل از شروع تصمیم‌گیری ، باید درک کنید که تصمیم‌گیری چه می‌کند و چه تأثیری روی تغییر کردن دارد.

هر تصمیمی که بگیرید باعث می‌شود زنجیره‌ای از اتفاقات رخ دهد. وقتی تصمیم دارید سیگاری را برای کشیدن بردارید ، این تصمیم ممکن است منجر به این شود که بعداً یک سیگار دیگر را بگیرید تا همان احساس بالا را داشته باشید. بعد از یک روز ، ممکن است بدون اینکه بدانید با کشیدن یک بسته از سیگار  را پشت سر گذاشته‌اید.

اما اگر تصمیم بگیرید که اولین سیگار را نکشید و هر پنج دقیقه تصمیم بگیرید که وقتی این ولع را پیدا کردید توجه خود را به‌جایی دیگر معطوف کنید ، پس از یک هفته انجام این کار ، درنهایت ولع مصرف شما را فروکش می‌کند و عاری از دود می‌شوید.اما این به  اولین تصمیم در مورد سیگار خرید  یا عدم گرفتن آن سیگار برمی‌گردد.

. با قلب خود بروید

اغلب اوقات ، برای تصمیم‌گیری وقت زیادی می‌گیریم زیرا ازآنچه اتفاق می‌افتد و تغییری که به وجود می‌آید می‌ترسیم. درنتیجه ، ماقبل از تصمیم‌گیری مواردی مانند برنامه‌ریزی دقیق ، تحلیل عمیق و موافقان و مخالفان را پشت سر می‌گذاریم. این‌یک فرآیند بسیار زمان‌بر است.

در عوض ، یاد بگیرید که به غریزه قلبی خود اعتماد کنید. در بیشتر موارد ، غریزه اولیه شما معمولاً همان غریزه‌ای است که صحیح است یا همان چیزی است که واقعاً می‌خواستید از آن استفاده کنید.حتی اگر درنهایت اشتباهی مرتکب شوید ، رفتن با راه قلب شما همچنان شمارا نسبت به شخصی که تمام‌روز برای تصمیم‌گیری وقت می‌گذارد ، به یک تصمیم‌گیرنده مطمئن‌تر تبدیل می‌کند و تغییر کردن را راحت­تر می­کند.

. تصمیم خود را عملی کنید

وقتی تصمیمی گرفتید تغییر کنید ، طبق آن عمل کنید. متعهد شوید که یک تصمیم واقعی بگیرید.

چه تصمیمی واقعی است؟ این‌ موضوع زمانی است که شما در مورد چیزی تصمیم می‌گیرید ، و این تصمیم از طریق عمل انجام می‌شود. تصمیم‌گیری بی‌معنی است و باید در ذهن شما اتفاق بی­افتد ، اما زمانی که کاری در این زمینه انجام ندهید، این همان تصمیم نگرفتن است.

آیا هنوز زندگی را به کامل‌ترین حالت ادامه می‌دهید؟

ارزیابی کامل زندگی به‌صورت رایگان انجام می­شود که به کمک آن می­توانید دریابید چه چیزی مانع از داشتن کامل‌ترین زندگی می‌شود

اگر می‌خواهید تغییرات واقعی در زندگی ایجاد کنید ، باید عادت کنید که تصمیم خود را تا زمان اتمام آن اعمال کنید. با گذراندن این مسئله و آن هم چندین بار ، با انجام تصمیم بعدی که در ذهن دارید، اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا خواهید کرد.

مرحله ۲. درباره تصمیمات خود به دیگران بگویید

وقتی چیزی را به دیگران می­ گوییم و قصد انجام آن را داریم این موضوع باعث ایجاد پیگری بیشتر برای انجام کار می­‌شود.

به‌عنوان‌مثال ، خیلی از افراد دوست دارند زود از خواب بیدار شوند. هر وقت سعی کنیم از اراده خود استفاده کنیم ، بیدار شدن زودهنگاه از خواب و بدون خواب آلودگی غیرممکن است. بنابراین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که تصمیم خود را با یک جمع دوستانه یا خانوادگی مطرح کنیم. در عرض دو روز ، خواهیم توانست این کار را انجام دهیم زیرا احساس می‌کنیم  یک وظیفه اخلاقی داریم، برای اینکه به هدف خودمان دست پیدا کنیم.

آیا مردم اهمیت می دهند؟

برای مردم اهمیت ندارد که شما زود یا دیر بیدار شوید. اما همین که در مقابل آنها تصمیم خود را علنی کرده‌اید تعهد ایجاد می‌شود و شما تشنه موفقیت می‌شوید.

در ابتدا ، این می‌تواند بسیار ترسناک به نظر برسد.

بسته به اینکه چرا می‌خواهید زندگی خود را تغییر دهید ، رؤیاهای شما ممکن است شمارا به سمت مهاجرت به یک شهر یا کشوری سوق دهد که کسی را نمی‌شناسید. شاید لازم باشد دوستی‌هایی را که سال‌ها داشتید کنار بگذارید تا فضایی برای روابط جدید ایجاد کنید. یا شاید شما نیاز به تغییر یک حرفه ثابت برای سوارکاری و هیجان با کارآفرینی داشته باشید.

به‌عبارت‌دیگر ، تغییر زندگی به معنای تصمیم‌گیری سخت است. بنابراین ، چقدر می‌خواهید زندگی خود را تغییر دهید؟ و برای تحقق آن مایلید چه‌کار کنید ،و  از چه کارها و چه چیزهایی دست بکشید؟ هنگامی‌که تصمیم گرفتید زندگی خود را تغییر دهید ، اشتیاق شما کمک می‌کند که تغییر کنید

مشخص کنید چرا می‌خواهید زندگی خود را تغییر دهید

هنگام کار در مورد چگونگی تغییر زندگی خود شروع به قدم گذاشتن در این راه می‌کنید، معمولاً شروع به کار با تعیین آنچه نمی‌خواهید قبل از کاوش در مورد آنچه می‌خواهید ، آسان‌تر است.

بنابراین ، جنبه‌هایی از زندگی خود را که دوست ندارید ، یادداشت کنید.

آیا از شغل خود متنفر هستید؟

آیا از مکان زندگی خود ، زندگی اجتماعی خود و یا احساسی که در بیشتر اوقات دارید بدتان می‌آید؟

آیا عادات یا شرایط مخربی وجود دارد که بخواهید بر آن‌ها غلبه کنید؟

به این چیزها نپردازید یا به سمت مسائل منفی جذب نشوید. فقط آن‌ها را یادداشت کنید و به‌سرعت به مرحله بعدی بروید.

مرحله ۳. تغییراتی را که می‌خواهید ایجاد کنید تعریف کنید

اکنون زمان خلاقیت و تغییر فرارسیده است: چگونه می‌خواهید زندگی خود را تغییر بدید؟ شاید دوست داشته باشید:

 • یک تجارت جدید شروع کنید
 • به مکان جدیدی بروید
 • شغل خود را تغییر دهید
 • مسافرت بروید
 • دوستان جدید پیدا کنید
 • به یک سرگرمی جدید بپردازید
 • گذشته را رها کنید
 • تعلل را متوقف کنید
 • اعتمادبه‌نفس خود را بالا ببرید
 • به یک‌روال صبحگاهی پایبند باشید

هرچه باشد ، به‌محض اینکه به ایده فکر می‌کنید ، ممکن است صدایی در ذهن شما باشد که تمام دلایل “احمقانه” ، “غیرواقعی” یا “هرگز عملی نکردن” ایده شمارا به شما بگوید.

به آن صدا گوش نده آن صدا از تغییر می‌ترسد.

هر چیزی ممکن است. این را از مدونا یاد بگیرید که یک‌بار گفت ، “مهم نیست که شما چه کسی هستید ، مهم نیست که چه‌کاری انجام داده‌اید ، مهم نیست از کجا آمده‌اید ، شما همیشه می‌توانید زندگی خود را تغییر دهید و نسخه بهتری از خود شوید.”

مرحله ۴. تغییر را در آغوش بگیرید

اگر می ­خواهی شنا یاد بگیرید ، باید خودتان را به آب بیندازید،تغییر هم مانند یاد گرفتن شنا است.پا روی ترس­ های خود بگذارید .موفقیت پشت ترس­ های شما مخفی شده است پس خود را مجبور کنید که تغییر کنید . به همین چیزهایی که دارید قانع نباشید .زیرا این موضوع شما را در منطقه امن خود نگه می­دارد و مانع رشد و پیشرفت و تغییر شما می­شود.

مرحله ۵. قدردان باش

ابزاری که باعث تغییرات بزرگی در زندگی شما می­شود، تمرین شکرگزاری است.

مطالع ه­ای در سال ۲۰۰۳ توسط امونز و ام سی کالج نشان داد که شکرگزاری روزانه می‌تواند احساس خوب بودن ما را افزایش دهد ، خواب ما را بهبود بخشد ، به کاهش علائم درد جسمی کمک کند و  تمایل ما برای پذیرش تغییر را بهبود ‌بخشد.

دلیل خوبی وجود دارد که باور کنیم افرادی که شکرگزاری می‌کنند تمایل دارند از افرادی که این کار را انجام نمی‌دهند شادتر و سالم‌تر باشند. افراد شکرگزار به‌جای وسواس در مورد کمبودهایشان ، ازآنچه دارند ، قدردانی می‌کنند. آن‌ها از دیگران قدردانی می‌کنند و درنتیجه در بین افراد محبوب­‌تر نیز هستند.

آن‌ها هرروز را به‌جای اینکه چالشی برای مبارزه ببینند ، فرصتی جدید برای خوشبختی می‌دانند. اگرچه بعضی از افراد به‌طور طبیعی شکرگزارتر هستند ، اما تصور نکنید که نمی‌توانید چشم‌انداز شکرگزاری را برای تغییر در زندگی خود پرورش دهید. ممکن است این کار در ابتدا آسان نباشد ، اما از اینکه تلاش کردید  از خود، سپاسگزار خواهید بود!

برخی افراد با فرا رسیدن فصل بهار،تعطیلات نوروز را با برنامه­ ریزی برای شروع یک کار جدید جشن می­گیرند.با این حال در طول سال ممکن است با افسردگی ،سختی و ناراحتی و غم اندوه روبرو شوند.مطمئناً این مسائل بیشتر می­توانند به این افراد سود برسانند زیرا باعث تغییر بیشتر این افراد می­شود  و فرد را در کانال تغییر قرار می­دهند.

اما در مورد کسانی که در این زمان از سال فقط احساس گم‌شدن یا ضعف می‌کنند ،این افراد چه باید بکنند؟ تحقیقات (و عقل سلیم) نشان می‌دهد که یکی از جنبه‌های فصل شکرگزاری می‌تواند روحیه را بالا ببرد ، و درست در تعطیلات این اتفاق بهتر می‌افتد.

قدرشناسی قدردانی سپاسگزارانِ ازآنچه یک فرد دریافت می‌کند ، چه ملموس و چه غیرملموس یا معنوی است. با سپاسگزاری ، مردم به‌خوبی­های زندگی خود اعتراف می‌کنند. در این فرآیند ، مردم معمولاً تشخیص می‌دهند که منشأ آن خوبی است که  حداقل تا حدی در خارج از خودشان نهفته است. درنتیجه ، قدردانی همچنین به افراد کمک می‌کند تا به‌عنوان یک فرد چه با افراد دیگر ، طبیعت یا قدرت عظیم با چیزی بزرگ‌تر از خودشان ارتباط برقرار کنند.

در تحقیقات روانشناسی مثبت نگر ، قدردانی به‌شدت و به‌طور مداوم با شادی بیشتر همراه است. قدردانی به افراد کمک می‌کند احساسات مثبت بیشتری داشته باشند ، از تجربه ­های خوب لذت ببرند ، سلامتی خود را بهبود بخشند ، با مشکلات مقابله کنند و روابط محکم برقرار کنند و با تغییرات بهتر کنار بیایند.

مردم به چندین روش احساس و ابراز سپاس می‌کنند. آن‌ها می‌توانند آن را درگذشته (بازیابی خاطرات مثبت و سپاسگزار بودن از عناصر کودکی یا نعمت ­های گذشته) ، زمان حال و آینده (حفظ نگرشی امیدوارکننده و خوش‌بینانه) به کار ببرند. صرف‌نظر از سطح ذاتی یا فعلی قدردانی در هر کسی ، کیفیتی است که افراد می‌توانند با موفقیت بیشتر زندگی خود را تغییر و پرورش دهند.

مرحله ۶. یک هدف هوشمند تنظیم کنید

این یک معامله است. اگر می‌خواهید موفق شوید و تغییری در زندگی خود ایجاد کنید ، یک هدف هوشمند تعیین کنید:

خاص: هدف خود را به‌وضوح مشخص کنید.

قابل‌اندازه‌گیری: یک خط پایان تعیین کنید ، تا بدانید چه زمانی به هدف خود رسیده‌اید.

قابل‌دستیابی: اطمینان حاصل کنید که هدف شما در بازه زمانی تعیین‌شده واقع‌بینانه باشد.

مربوط: هدفی را تعیین کنید که به شما کمک کند زندگی خود را به روشی که بیشتر می‌خواهید تغییر دهید.

با محدودیت زمانی: مهلتی تعیین کنید تا برای رسیدن به هدف خود انگیزه ایجاد کنید.

به‌عنوان‌مثال ، به‌جای اینکه بگویید ، “من می‌خواهم یک کسب‌وکار راه‌اندازی کنم” ، یک هدف SMART را تعیین کنید مانند:

“من یک کاربا  بازپرداخت (خاص) شروع می‌کنم و اولین فروشم (قابل‌اندازه‌گیری) را ظرف یک ماه انجام می‌دهم (با محدودیت زمانی و قابل‌دستیابی). من به این هدف متعهد هستم زیرا می‌خواهم پول بیشتری کسب کنم ، خودم را توانمند کنم تا  چیز جدیدی یاد بگیرم (مربوط). ”

سپس ، باهدف هوشمند خود مانند یک‌قطب نما رفتار کنید. اگر راه خود را گم کردید ، به هدف SMART خود ادامه دهید تا در مسیر خود قرار بگیرید وزندگی خود را تغییر دهید.

مرحله ۷. آماده شدن برای طوفان‌ها

دیپاک چوپرا ، معلم معنوی و نویسنده  کتاب می‌گوید: “همه تغییرات بزرگ هرج‌ومرج است.”

چگونه زندگی خود را کاملاً تغییر دهیم: نقل‌قول دیپاک چوپرا

به‌بیان‌دیگر ، شما ممکن است از تلاش مداوم استرس گرفته و خسته شوید. ممکن است صداهایی در سر شما باشد که جملاتی مانند “هرگز تغییر نخواهید کرد” ، “بعداً این کار را خواهم کرد” و “به‌هرحال چه فایده‌ای دارد” به شما می‌گوید. و ممکن است افرادی در زندگی شما باشند که سعی می‌کنند روی شما تأثیر بگذارند تا همان حالت را حفظ کنید.

در انتها ، اوقات سختی پیش رودارید.

بنابراین ، اگر واقعاً می‌خواهید زندگی خود را به سمت بهتر تغییر دهید ، قبل از شروع طوفان آماده شوید.

به‌عنوان‌مثال ، می‌توانید به یک انجمن آنلاین بپیوندید که متعهد به دستیابی به همان تغییری است که می‌خواهید ایجاد کنید ، از این طریق می‌توانید در صورت نیاز به پشتیبانی اضافی دسترسی پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید یک صفحه مجازی ایجاد کنید تا آنچه را که در آن کار می‌کنید به شما یادآوری کند تا گام به گام به تغییر زندگی خود کمک کنید.

همچنین می‌توانید مواردی را که منجر به رفتارهای بد می‌شوند حذف کنید تا جلوی خود را از متمرکز شدن به عادت­های بد بگیرید. به‌عنوان‌مثال ، اگر می‌خواهید رژیم و تناسب‌اندام خود را بهبود ببخشید ، می‌توانید تمام غذاهای ناسالم را از خانه خود خارج کنید.اگرچه هیچ تاکتیکی نمی‌تواند جایگزین انگیزه و انگیزه درونی شما شود، اما می‌توانید به آینده خود کمک کنید تا طوفان‌ها را از بین ببرد . این کار را تا  زمانی  ادامه دهید که وضوح و انگیزه به شما  برگردد و تغییر ایجاد شود.

پس:

از کارهای روزمره عبور کنید.

هنگامی‌که تحت فشار استرس هستید ، وظایف روزانه می‌توانند در کنار هم قرار بگیرند. اما کارهای روزمره هنوز هم نیاز به توجه شما دارند. خوشبختانه بعضی کارها را می‌توان از قبل انجام داد. از زمان قبل از شروع مشکل برای تهیه وعده­های غذایی و منجمد کردن آن‌ها استفاده کنید ، برای ترتیب دادن کارها و کمک به بچه‌ها ، قرارهای ملاقات معمولی را از کنسل کنید و کار­های لازم را انجام دهید.

به دست آوردن دانش.

قبل از اینکه در مشکلات غوطه ورشوید ، تا آنجا که می‌توانید یاد بگیرید ،این موضوع  به شما کمک می‌کند از عوارض تغییر جلوگیری کنید.سرگذشت افراد دیگری که چنین آزمایش سختی را پشت سر گذاشته‌اند ، بخوانید ، با آن‌ها صحبت کنید یا به دنبال مشاوره یا راهنمایی­ های حرفه‌ای دیگری بروید. کمی پیش‌آگاهی نکات مهم و مهارت ­های کنار آمدن را برای کنترل بهتر چالش به شما می‌دهد.

یک شخص سراغ داشته باشید.

آیا یک یا چند نفر  وجود دارند که شما به آن‌ها  اعتماد داشته باشید و پایگاه پشتیبانی شما برای تغییر باشند؟ در صورت نیاز به شانه برای تکیه دادن یا کمک عمومی از آن‌ها بخواهید “در دسترس” باشند. اعضای خانواده ، دوستان ، همکاران یا حتی یک راهنمای معنوی می‌توانند نقش پررنگی داشته باشند. فقط مطمئن شوید که فرد در دسترس است و مایل است در دوره زمانی که به او نیاز دارید به شما کمک کند.

امور مالی را آماده کنید.

هیچ‌چیز نمی‌تواند شرایط دشوارتر از مشکلات مالی را ایجاد کند. اگر امور مالی شما از بین رفته است ، نکته‌ای را بیان کنید تا هرچه سریع‌تر آن‌ها را مرتب کنید. اگر بودجه‌ای ندارید ، بودجه‌ای را تهیه کنید و همه صورتحساب­ های پرداخت‌نشده را پاک‌کنید. حتی ممکن است بخواهید قبض‌ها را پیش‌پرداخت کنید تا مانند دیگران، نگران پرداخت آن نباشید یا خطر فراموش کردن پرداخت را نداشته باشید.

مراقبت از خود را تمرین کنید.

عادت کنید که اکنون از خود مراقبت کنید تا در هفته­ های آینده با خطر سلامتی غیرمنتظره روبرو نشوید. استراحت کنید ، ورزش کنید و درست غذا بخورید. حتی ممکن است بخواهید مدیتیشن را برای کاهش استرس موجود در مسیر رسیدن به محل کار یاد بگیرید. خوب ماندن و تمرین عادات خوب سلامتی به شما در گذراندن زمان سخت  تغییر ، کمک می‌کند.

روی نور تمرکز کنید.

بهترین راه برای مقابله با دشواری تغییر ، خوش‌بینی ، تمرکز و دانش موقتی بودن آن است. به یاد داشته باشید ، در انتهای هر تونل ، نور وجود دارد. هنگام آماده شدن برای سفر خود ، فکر خود را حفظ کنید و بگذارید نور شمارا راهنمایی کند تا بتوانید به کمک آن روحیه خود را بالا ببرد. طولی نمی‌کشد که روی قله  قرار می ­گیرید و درشیب سرازیری قرار خواهید گرفت.

روبرو شدن با یک چالش زندگی می‌تواند ترسناک باشد ، اما آماده بودن برای دشواری مدیریت آن را بسیار آسان می‌کند. نکات بالا را دنبال کنید و خود را از این‌که چه شرایط سخت و دشواری که برای تغییر پشت سر گذاشته­ اید  ، شگفت‌زده کنید.

مرحله ۸. دوستان و خانواده خود را به خدمت بگیرید

هیچ‌کس به‌تنهایی کار بزرگی انجام نمی‌دهد.هنگام یادگیری نحوه تغییر زندگی به سمت بهتر ، فراموش نکنید که به حمایت دیگران احتیاج دارید.علاوه بر این ، شما همچنین باید افرادی را مدیریت کنید که به‌طور فعال مانع شما می‌شوند یا شمارا از تغییر در  زندگی خود منصرف می‌کنند. همان‌طور که نویسنده جان الیوت می­گوید، “به‌محض اینکه کسی شروع به گفتن واقع‌بین باش “کند ، آن شخص را از لیست دوستان خود خارج کنید.

نگاه کنید ، بسیاری از افراد به‌طور غریزی دوست ندارند که شما شروع به ایجاد تغییر در زندگی خود کنید. اما این بدان معنا نیست که آن‌ها افراد بدی هستند. به یاد داشته باشید ، تغییر ترسناک ، ناراحت‌کننده و غیرقابل‌تحمل است.هنوز هم ، اگر می‌خواهید زندگی خود را دگرگون کنید ، ممکن است لازم باشد خود را در برابر افرادی که ناخودآگاه سعی می‌کنند شمارا به درون خود قدیمی خود بکشند محافظت کنید.

درنتیجه ، تغییر زندگی شما اغلب می‌تواند به معنای تغییر دوستان باشد.

این جمله را از مربی انگیزشی استیو  به خاطر بسپارید: “اگر با مرغ‌ها سروکله بزنید ، چنگ می‌زنید و اگر با عقاب‌ها هم‌نوا شوید ، پرواز خواهید کرد.”

هر کاری انجام می‌دهید ، فراموش نکنید که افرادی که با آن‌ها وقت می‌گذرانید تأثیر زیادی بر تغییر زندگی شما دارند.

مرحله ۹. فاصله را طی کنید

بگذارید رک و پوست‌کنده به شما بگوییم: اگر می‌خواهید بفهمید که چگونه زندگی خود را در مدت ۳۰ روز تغییر دهید ، برای ایجاد یک تغییر معنادار باید تلاش کنید.

موفق‌ترین افراد بلندمدت فکر می‌کنند.

بیل گیتس ، بنیان‌گذار مایکروسافت ، می‌گوید: “اکثر افراد آنچه را که می‌توانند در یک سال انجام دهند بیش‌ازحد ارزیابی می‌کنند و آنچه را که می‌توانند در مدت ده سال انجام دهند دست‌کم می‌گیرند.” به‌عبارت‌دیگر ، گیتس در روزها ، هفته‌ها ، ماه‌ها یا حتی سال‌ها فکر نمی‌کند ،او در دهه‌ها فکر می‌کند.

بنابراین ، برای طولانی‌مدت خود را آماده کنید و صبور باشید.

برای تغییر فروتنی در عمق زمان داشته باشید

درک کنید که ما یک چشم‌انداز در زمان کیهانی هستیم

فروتنی عمیق این است که تشخیص دهیم دویست هزار سالی که بشریت به زمین ارزانی شده است ، فقط یک چشم‌انداز در داستان کیهانی است. همان‌طور که جان مک فی (که مفهوم زمان عمیق را در سال ۱۹۸۰ ابداع کرد) چنین بیان کرد: “تاریخ زمین را به‌عنوان معیار قدیمی حیاط ، فاصله از بینی شاه تا نوک دست درازش در نظر بگیرید. یک ضربه ناخن روی انگشت میانی او تاریخ بشر را پاک می‌کند.

میراث شما

ما میراث دار میراث خارق‌العاده از گذشته هستیم . از کسانی که اولین بذرها را کاشتند ، شهرهایی را که اکنون زندگی می‌کنیم ساختند و به کشفیات پزشکی که از آن‌ها بهره‌مند هستیم ، پرداختند. اما در کنار نیاکان خوب ، “نیاکان بد” نیز وجود دارند ، مانند کسانی که نژادپرستی و تعصب دوران استعمار و برده‌داری را به ما وصیت کردند که به‌شدت در سیستم ­های عدالت کیفری امروز نفوذ می‌کنند. این سؤال را به وجود می‌آورد که چه میراث‌هایی را به نسل‌های آینده واگذار خواهیم کرد: چگونه می‌خواهیم فرزندان ما را به یادآورند؟

چالش این است که میراثی فراتر از میراث خودخواهانه داشته باشیم یا حتی میراث خانوادگی (مانند آرزوی انتقال اموال یا سنت­های فرهنگی به فرزندان ما) داشته باشیم. اگر امیدواریم که نیاکان خوبی باشیم ، باید یک “ذهنیت میراثی” متعالی را ایجاد کنیم ، جایی که هدف ما این است که نسل‌های ما که هرگز نخواهیم شناخت ، و غریبه­ های جهان آینده به‌خوبی از آن‌ها یاد خواهند کرد.

همچنین ، بر روند کار تمرکز کنید ، نه بر نتایج. منظور من این است: اگر می‌خواهید از کوه اورست بالا بروید و تمام آنچه فکر می‌کنید قله است ، هرگز موفق نخواهید شد. قله را فراموش کنید و روی آموزش ، آمادگی و کوهنوردی تمرکز کنید که می‌تواند سال­ها کار کند.

اگر هر بار یک قدم بردارید ، یک بار یک عادت ایجاد کنید ، در پایان به آنجا خواهید رسید.

کلام آخر

یادگیری چگونگی تغییر زندگی به سمت بهتر شدن نسبتاً ساده است. بااین‌حال ، تغییر واقعی زندگی شما  و تغییر دادن خود  بسیار چالش‌برانگیزتر است.اگر می‌خواهید بدانید که چگونه زندگی خود را به‌طور کامل تغییر دهید ، در اینجا ۹ مرحله وجود دارد که باید آن را دنبال کنید:

در قلب خود تصمیم بگیرید زندگی خود را تغییر دهید .

مشخص کنید که چگونه می‌خواهید زندگی خود را تغییر بدید.

موارد زندگی خود را که می‌خواهید تغییر دهید شناسایی کنید.

تمرین کنید که از منطقه راحتی خود خارج شوید و ناراحتی را در آغوش بگیرید.

هر مورد ممکن را که می‌تواند مانع تغییر زندگی شما شودرا  شناسایی کنید.

برای تسخیر یک تغییر یک کار  مهم یا عادت اصلی را انتخاب کنید.

برای کمک به ادامه مسیر ، هدف SMART تعیین کنید.

با آماده شدن برای زمان­ های دشوار ، به خود کمک کنید تا با برنامه همراه شوید

افراد زندگی خود را در کنار خود قرار دهید و راه‌هایی برای مدیریت افراد دشوار پیدا کنید.

طولانی‌مدت فکر کنید ، صبور باشید و روی روند کار تمرکز کنید ، نه روی نتایج.

سرانجام ، برای شروع صبر نکنید همین حالا شروع کنید.

به نظر شما چه راه های دیگری برای تغییر کردن وجود دارد؟آیا دوست دارید تغییر کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید