۲۶ راه برای گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان

خانه » بلاگ » ۲۶ راه برای گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان

فهرست عناوین

اخبار ساعت ده حتی شروع نشده است، اما شما بیش‌ازحد خسته شده اید و نمی‌توانید آن را تماشا کنید، چه کسی می‌تواند با این شرایط بیدار بماند؟ بردن ماشین برای کارواش، کمک به فعالیت‌های بعد از مدرسه فرزند شما ، پختن شام ، کمک به انجام مشق شب ، وقت حمام ، تنظیم زمان خواب فرزند شما هم به خستگی شما اضافه می‌کند .
همه این‌ها علاوه بر شغل شخصی شما و سایر کارها، واقعیت‌های بزرگ‌سالی هستند. فقط انرژی کافی برای کشیدن خود به رختخواب باقی‌مانده است تا بتوانید زود بیدار شوید و برنامه خود را از ابتدا شروع کنید. گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان خود مثل یک هفته و هر هفته مثل یک ماه احساس می‌شود.
با این‌ وجود هر سال با تولدی دیگر می‌گذرد ، به نظر می‌رسد سال‌ها با سرعت پیچیده‌ای رد می‌شوند. کودکان پنج‌ماهه در یک‌چشم به هم زدن ۵ ساله و سپس ۱۵ ساله می‌شوند. این راهپیمایی غیرقابل‌تحمل زمانی ، نوزادان را به بچه‌های بزرگ تبدیل می‌کند که ساعت “بیولوژیکی” دیگری است که زوج‌های جوان با آن روبرو هستند.
این موضوع هرروز رشد جدید ، نقاط عطف جدید و شگفتی جدیدی را به همراه دارد ، اما چالش‌های زندگی بزرگ‌سالان ما اغلب مانع از درک کامل ظرافت های دوران کودکی می‌شود و به‌جای اینکه برای کودکان خود وقت کیفی در نظر بگیریم باعث به هم خوردن تعادل زندگی می‌شویم.
اما یک حقیقت واحد وجود دارد که در مورد هر فلسفه برای والدینی صدق می‌کند. حقیقت این است که  فرزندان شما باید وقت معناداری را با شما بگذرانند. آن‌ها باید ببینند شما چه کسی هستید وزندگی خود را چگونه  با آن‌ها می‌گذرانید. و در عوض ، آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا بهتر ببینید چه کسی هستید. در واقع گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان بسیار مسئله مهمی برای آنهاست.

۲۶ راه برای گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان

زمانی که تمام ‌وقت بچه‌های خود را در مراقبت‌های روزانه ، مدرسه ، خواب ، در خانه‌های دوستان ،وقت گذرانی با پرستاران ، شرکت در دوره ­های مختلف پر می ­کنید که شامل شما نمی‌شود ، لحظات باقی‌مانده به‌خصوص ارزشمند می‌شوند. فقط تعداد ۹۴۰ پنج‌شنبه بین تولد کودک و عزیمت وی به دانشگاه وجود دارد. ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد ، اما قبلاً چه تعداد از این پنج شنبه ها استفاده کرده‌اید و برای گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان خود زمانی را در نظر گرفتید؟
اگر کودک شما ۵ ساله است ، ۲۶۰ پنج‌شنبه از بین رفته است. هرچه بچه‌های شما بزرگ‌تر می‌شوند ، پنج‌شنبه‌های آن‌ها بیشتر با دوستان و فعالیت‌هایشان می­­گذرد.  پس شما در روزهای جمعه و روزهای هفته چطور برای گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان زمان می‌گذارید؟ بسته به سن فرزندان و اینکه در خارج از خانه کار می‌کنید ، ممکن است در طول هفته فقط یک یا دو ساعت در روز زمان داشته باشید تا بتوانید با آن‌ها زندگی کنید و با آن­ ها وقت با کیفیت بگذرانید.
بااین‌حال ، به‌جای نگرانی در مورد اینکه چند دقیقه می‌توانید هرروز با فرزندان خود بگذرانید ، بر تبدیل این دقیقه‌ها به لحظاتی به‌یادماندنی  و باکیفیت تمرکز کنید. والدین غالباً با تعیین زمان “کیفیت”، زمان کمتری را برای جبران این موضوع اختصاص می­دهند. ممکن است دو ساعت در طبیعت، یک بعدازظهر در سینما، خوردن شام در رستوران را با آن‌ها بگذرانید تا برای گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان زمان بگذارید اما حقیقت این است که زمان کیفی ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که حداقل انتظار  را از آن داشته باشید .

ترفند فکری

این ترفند ذهنی را برای کمک به تنظیم مجدد تفکر خود امتحان کنید: در طی یک روز دیوانه­ کننده ، تصور کنید که ساعت پدر و مادر بیولوژیکی شما به زمانی رسیده است که فرزندانتان بزرگ‌شده و خانه را ترک کرده‌اند. اتاق‌های خواب آن‌ها را تمیز و خالی تصور کنید. قفسه‌های اتاق بازی که مرتباً با اسباب‌بازی‌های غبارآلود انباشته‌شده‌اند. سپس ساعت خیالی را به عقب برگردانید و دقیقه‌های ضرب و شتم امروز را ببینید که چگونه است: آن‌ها را محدود و زودگذر تماشا کنید.
مطمئناً هرروز در کنار بچه‌هایتان عالی نخواهد بود ، اما امیدواریم روزی شما بااحساس رضایت عمیق از عزیمت آن‌ها استقبال کنید زیرا آنچه را که برای موفقیت لازم دارند به آن‌ها داده‌اید و همچنین آنچه را که باید احساس کنید به‌عنوان یک پدر و مادر موفق به آن‌ها داده‌اید. اگرچه ما نمی‌دانیم چگونه سرعت گذر عمر را کاهش دهیم ، اما ما ایده‌هایی در مورد چگونگی بهینه‌سازی اوقات خود با فرزندان خود داریم .

مراقبه والدین را تمرین کنید

هنگامی‌که در مسئولیت‌های خود به سختی، ‌گیر می‌کنید ، آسان است که برای فرزندان خود به کمک‌خلبان اتوماتیک ذهنی خود  وقت بگذارید. اما اگر در لحظات ارزشمندی که برای حفظ آن سخت تلاش کرده‌اید و ذهن شما جای دیگری باشد، دیدن بچگی  و دوران کودکی فرزندان خود را نیز از دست‌ داده‌اید و گویی اصلاً وقت خود را با آن‌ها نگذرانده‌اید.
در عوض، سعی کنید در یک‌ لحظه با یک “مراقبه والدین” که در آن شما روی دیدن کودکان خود، شنیدن صحبت ­های آن‌ها، درک آن‌ها و از آنچه ایجاد کرده‌اید شگفت زده شوید.سعی کنید به زندگی و تنفس و معجزه‌های رشد طبیعی فرزندان خود را که در حال یادگیری هستند ، و مانند اسفنج و علف‌های هرز رشد می‌کنند،توجه کنید.

پیاده‌روی کنید

ساعت قبل از خواب می‌تواند در کودکان خردسال بی‌نظمی ­هایی را ایجاد کند . یکی از تکنیک ­های مهم برای کمک به آرام شدن آن‌ها پیاده‌روی شبانه است. این موضوع نه‌تنها به کودکان شما زمان آرمش و راحتی برای از بین بردن فشار می‌دهد ، بلکه لحظات خاص کیفی را در کنار آن‌ها به وجود می‌آورد . در غیر این صورت ممکن است آن‌ها بخواهند این آرامش را از تلویزیون بگیرند.
کلید پیاده‌روی با لباس راحتی و لباس‌خواب است. بچه‌ها را کاملاً برای خواب آماده کنید . دندان‌ها را مسواک بزنید ، صورت‌ها را بشویید. سپس آن‌ها را در کالسکه یا سه‌چرخه قرار دهید یا کفش‌های ورزشی آن‌ها را بپوشانید و به‌آرامی در اطراف محله خود چرخی بزنید. در مسیر میان وعده به آن‌ها ندهید. مکالمات متحرک را به فردا موکول کنید. ممکن است دو دور  این چرخ  زدن طول بکشد ، اما تا وقتی‌که به خانه برگردید ، بچه‌های شما در یک خلسه هوای تازه قرار می‌گیرند و آماده خواب هستند.

شب هیجان‌انگیز داشته باشید

شام در خانه با تمام  اعضای خانواده برای خودش یک موضوع خاص است ، اما وقتی وعده غذایی شما مضمون داشته باشد ، بچه‌های شما حتی بیشتر مشتاق نشستن کنار هم خواهند بود. می‌توانید شب پیتزا ، شب غذای چینی ، تخم‌مرغ یا شب پنکیک داشته باشید. آشپزخانه خود را هفته‌ای یک‌بار به یک رستوران سلف‌سرویس تبدیل کنید. وقتی بچه‌ها هیجان‌زده و سرگرم می‌شوند ، در مکالمه و در مورد به اشتراک گذاشتن صحبت‌ها و افکار خودروی میز انرژی می‌گیرند.
شب‌های ویژه شام ​​نیز فرصتی منحصربه‌فرد برای افزایش مشارکت بچه‌ها در آشپزی با شماست. هنگامی‌که مضامین تکراری برای شام وجود دارد ، آن‌ها می‌توانند نقش بیشتری در گذاشتن غذا روی میز داشته باشند زیرا آن‌ها آخرین باری که این کار را انجام داده‌اند را به خاطر می‌آورند.
درحالی‌که آن‌ها در حال شستن سبزی‌ها و رنده کردن  پنیر پیتزا هستند ، ممکن است ازآنچه در مدرسه اتفاق می‌افتد صحبت  کنند. هنگام صبح که از خانه خارج می‌شوند ، حتماً به آن‌ها یادآوری کنید ، “امشب شب هیجان است!” مطمئن باشید، آن‌ها تمام‌روز منتظر آن هستند.

این یکی از راه های گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان است.

باهم درستش کنید

بدون فرزندان خود هرگز شیر آب نشتی را تعمیر نکنید ، لاستیک را تعویض نکنید ، حصار را رنگ نکنید یا فیلر تصفیه آب را تعویض نکنید. بهسازی‌های منزل راهی عالی برای گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان است درحالی‌که به آن‌ها ابزار وزندگی هم‌زمان را آموزش می‌دهید. اتاق زیرشیروانی ، زیرزمین کلاس­هایی برای یادگیری نحوه کارکرد امور و چگونگی تعمیر ایمن کارها هستند.
به آن‌ها یک چراغ‌قوه بدهید و از طریق کاری که انجام می‌دهید با آن‌ها صحبت کنید. هر چه بزرگ‌تر می‌شوند ، چراغ‌قوه را برای آن‌ها نگه‌دارید تا آن‌ها کار را انجام دهند. به‌جای ترس از  اینکه ممکن است چیزهایی را خراب کنند ،در نصب  کاشی‌های جدید ، قفسه‌های داخلی و کارهای رنگ‌آمیزی را به‌عنوان فرصت اضافی برای گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان خود مشاهده خواهید کرد.

همه‌جا رانندگی نکن

دقایقی که با رانندگی  کنار فرزندانمان در فاصله کمی از پارک محله یا خانه‌یکی از دوستانمان به دست می‌آوریم ، درواقع لحظات ‌ارزشمندی هستند که به‌راحتی از دست می‌دهیم. دفعه بعدی که باید فرزندان خود را به‌جایی نزدیک ببرید ، سعی کنید با پای پیاده به آنجا بروید.
پیاده‌روی با بچه‌هایتان راهی عالی برای کاهش سرعت زندگی شما و داشتن لحظات بدون شرح بیشتر در کنار آن‌ها است. درباره اینکه کجا می‌روید ، به چه چیزی فکر می‌کنید ، درراه  چه چیزی می‌بینید و اینکه امروز چه کسانی در مدرسه بودند و چه اتفاقاتی افتاد ، صحبت کنید.
اگر بچه‌هایتان هنوز برای این کار خیلی خونسرد نشده‌اند ، دست نگه‌دارید. اگر آن‌ها را به‌جایی برای انجام کاری مانند (کلاس پیانو ، کلاس کاراته)  می‌رسانید و به‌طورمعمول با ماشین خود به دنبال فرزندان خود می‌روید ، یک مکان آرام را  برای گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان پیدا کنید. شما می‌توانید یکی دو ساعت در کافی‌شاپ یا زیر سایه درخت  باهم صحبت کنید ، این موضوع  به شما کمک می‌کند سرعت خود را کم کرده و  روابط سالمی را با فرزند خود ایجاد کنید.

بازی‌های آن‌ها را انجام دهید

اگر تصمیم دارید بازی‌های ویدیویی را به خانه خود بیاورید ، تمام تلاش خود را برای نمایش آن‌ها انجام دهید و حتی نحوه بازی کردن را بیاموزید تا بتوانید این قسمت از دنیای بچه‌های خود را تجربه کنید. چرا باید این کار را انجام داد؟ اول ، بچه‌ها از شما تقلید خواهند کرد” ، تا از تکنیک­ های شما استفاده کنند. این فعالیتی است که در آن هرگز مجبور نخواهید شد آن‌ها را پیروز کنید و این موضوع که  کودکان گاهی والدین خود را  فردی انسانی و پیروزمندانه بدانند، چیز خوبی است.
دوم ، شادابی و ضعف در عدم مهارت شما تضمین خواهد شد. سرانجام ، برخی از بازی‌ها تا حدی واقعیت مجازی را بازخرید می‌کنند ، زیرا آن‌ها فعالیت‌های دنیای واقعی مانند تنیس روی میز ، بولینگ ، فوتبال ، اسکی و رقص را تقلید می‌کنند (که مطمئناً خیلی بهتر از بازی‌هایی است که یکدیگر را منفجر می‌کنید). اما محدودیت‌های زمانی را تعیین کنید ، مبادا واقعیت‌های مجازی آن‌ها واقعیت زندگی آن‌ها را در بر بگیرد.

بستنی و پاپ کورن بخورید

بله ، همه ما می‌دانیم که یک بحران چاقی در اکثر کشورها وجود دارد و مطمئناً نمی‌خواهیم به بچه‌هایمان یاد دهیم که راحتی خود را در خوردن غذا پیدا کنند. بااین‌حال ، بچه‌ها باید بچه باشند و وقتی بچه‌ها بزرگ می‌شوند و  تبدیل به پدر و مادر می‌شوند ، آن‌ها هنوز هم باید گاهی اوقات احساس کنند که بچه هستند.
پیرامون رفتارهای سرگرم‌کننده سنت‌های خاصی برقرار کنید ، زیرا این موارد معمولاً زیاد اتفاق نمی‌افتد ، پس آن‌ها را  خاص‌تر کنید. دیدن تلویزیون به‌صورت خانوادگی در شب‌های سرد زمستانی با  شیر کاکائو داغ ، یا خوردن پاپ کورن هنگام تماشای فوتبال می‌تواند باعث گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان شود.

غذا خوردن هدف نیست

غذا فقط به طرح نکته کمک می‌کند. غذاهای سرگرم‌کننده و غذاهای ویژه شروع‌کننده مکالمه و حافظه ساز هستند. فرزندان شما ممکن است همه مباحث صحبت یا جوک یا قلقلک را به خاطر نیاورند ، اما آن‌ها برای همیشه سیب سرخ‌شده با پنیر پیتزا را به یاد می‌آورند. و البته ، آن‌ها مواردی را که شایسته خوراک ویژه بودند و اینکه آن‌ها را با شما به اشتراک گذاشتند را به یاد می‌آورند.
مادر بزرگی به دختران خود می‌گفت: “یادتان باشد ، شما دوران کودکی خوشی داشته ­اید.” اگر راهی پیدا کنید که از هرلحظه‌ای که در کنار فرزندان خود هستید نهایت استفاده را ببرید ، نه‌تنها والدین فوق‌العاده‌ای خواهید بود بلکه به بچه‌های خودخواهید آموخت که چگونه روزی بزرگ‌سالان خوب و والدین فوق‌العاده‌ای باشند. به فرزندان خود نشان دهید که چقدر گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان مهم است و این موضوع  چگونه بر نسل‌های بعدی تأثیر خواهد گذاشت.

یک‌بار به‌تنهایی

بهترین زمان برای گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان زمانی است که هر دو مشغول انجام کار به صورت مشترک هستید که این امر باعث می­شود هر دو از آن لذت ببرید. در یک خانواده ممکن است زمانی وجود داشته باشد که پدر کودک را با خود می‌برد تا مادر بتواند وقت خود را با کودک بزرگ‌تر بگذراند. این موضوع می‌تواند به معنای رفتن به سینما و تماشای یک فیلم ، رفتن به تئاتر محلی برای دیدن یک اجرای کمدی یا فقط نشستن در پارک روی نیمکت و صحبت کردن، باشد.
اگر مادر تنها هستید و بیش از یک فرزند دارید می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که هر پنج‌شنبه اوقات باکیفیت را با یکی از فرزندان خود سپری کنید و پنج‌شنبه آخر ماه نیز وقت خانوادگی خود را باکیفیت بگذرانید.
علامت‌گذاری تاریخ‌های مورد نیاز برای این کار در تقویم ، یک کار ایده آل است و با این کار  به فرزندانتان نشان می‌دهید که این زمان را در اولویت قرار دارند.

باهم زمان را در برنامه روزانه خود ادغام کنید

کودکان دوست دارند به شما  کمک کنند. آیا برای  کودکان پستی برای انجام آن دارید؟ از آن‌ها بخواهید تمبرها را روی پاکت‌ها بگذارند. نیاز به خرید دارید؟ خرید مواد غذایی را به عنوان “وقت سرگرم‌کننده” با فرزند خود در نظر بگیرید. نیاز به تهیه شام دارید؟ روی کمک آن­ ها حساب کنید  و در روند آماده‌سازی غذا از آن­ها کمک بگیرید.
گرچه ممکن است  در ابتدا این موضوع بدترین کار ممکن باشد و در اوایل زمان بیشتری  نیاز داشته باشد ، اما خواهید دید که کودکان به بزرگ‌ترین یاور شما تبدیل می‌شوند و به عقب نگاه می‌کنند و به یاد می‌آورند که “قبل از شام” همیشه وقت ویژه‌ای با شما گذرانده­‌اند.

زمان خلاق داشته باشید

آیا تا حدود ساعت ۳ صبح ،حتی لحظه‌ای فرصت ندارید؟ پس شما می‌توانید به فرزندان خود اطلاع دهید که به آن‌ها اهمیت می‌دهید. یادداشت بنویسید و آن‌ها را روی یخچال بچسبانید. ایده‌ی دیگر این است که یک فیلم کوتاه با استفاده از دوربین برای آن‌ها ضبط کنید و آن را برای آن‌ها در کنار میز صبحانه بگذارید. در این مورد دست شما باز است پس می‌توانید خلاق باشید!

زمان استراحت

همه مشغول هستند. بعضی از والدین از دیگران شلوغ‌ترند. در “زمان استراحت” زمانی را تنظیم کنید تا شما و فرزندانتان بتوانید ۱۵ دقیقه یا نیم ساعت را باهم بگذرانید. در صورت نیاز یک تایمر تنظیم کنید تا همه بدانند “زمان وقفه” چه زمانی شروع و به پایان می‌رسد. در صورت باقی ماندن ۲ دقیقه به فرزندان خود اخطار دهید تا برای آن­ها تمام شدن صحبت­ها تعجب‌آور نباشد.
آیا حتی زمان استراحت در دسترس نیست؟ کودک خود را ۱۵ دقیقه زود از خواب بیدار کنید تا بتوانید صبح کمی وقت اضافی را به انجام کاری سرگرم‌کننده اختصاص دهید. شاید فکر نکنید که ۱۵ دقیقه زمان قابل‌توجهی است ، اما برای یک کودک ، ۱۵ دقیقه اضافی با شما بسیار جذاب است.
گذراندن وقت با فرزندان فرصت‌های یادگیری و شنیدن را برای آن‌ها فراهم می‌کند. بیشتر از همه ، این امکان را برای شما و فرزندانتان فراهم می‌کند تا بتوانید ارتباط برقرار کنید. این ارتباطات است که باعث می‌شود فرزندان شما احساس دوست داشته شدن کنند. بنابراین چند دقیقه دیگر بگذارید فرزندتان روی تخت‌ دراز بکشد و قهوه را روی تایمر خودکار قرار دهید. آن لحظات اضافی را برای گذراندن با فرزندان خود اختصاص دهید. وقتی به گذشته نگاه می‌کنید ، سپاسگزار خاطرات به وجود آمده خواهید شد.
این مجموعه به معنای جایگزینی دانش موجود در کتاب‌ها نیست. آقای چپمن اطلاعات بسیار مفیدی را در کتاب‌های خود به اشتراک می‌گذارد و درواقع نگاهی اجمالی به چگونگی تربیت فرزندتان می­‌اندازد.هنگامی‌که زبان­‌های عاشقانه برای کودکان را خواندید و زبان ­های عاشقانه فرزندتان را درک کردید ،  این موضوع به شما کمک می‌کند تا فهرستی از ایده‌ه‌ایی برای نحوه صحبت کردن با آن زبان عشق با فرزندان خود داشته باشید. این به‌ویژه در صورتی صادق است که آن زبان عشق برای شما خیلی آشنا نباشد.

گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان

یکی از زبان­ های عاشقانه که در کتاب‌های زبان­ های عاشقانه موردبحث قرارگرفته است  Time Quality  یا وقت باکیفیت است. بیایید در مورد روش‌هایی که می‌توانید با آن زبان عاشقانه با کودک  خود ، صحبت کنید را در نظر بگیریم. برخی از این‌ها ممکن است برای شما مناسب باشد ، درحالی‌که برخی دیگر مناسب نیستند. مطالعه کنید و ببینید کدام‌یک را می‌توانید انجام دهید!

تاریخ‌های منظم برنامه‌ریزی‌شده

به نظر می‌رسد این‌یکی در مورد  گذراندن وقت با کیفیت بی‌فایده است. این چیزی است که در مورد گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان  است. اما صرف وقت و تلاش برای برنامه‌ریزی و زمان‌بندی منظم باکیفیت ، فرصتی را برای کودک شما فراهم می‌کند تا با نزدیک شدن به آن زمان منتظر بماند و همچنین هنگام وقوع از آن لذت ببرد.

برنامه صبحگاهی

آیا می‌توانید فقط ۱۰ دقیقه به برنامه صبحگاهی خود که به فرزندتان اختصاص دارد اضافه کنید؟ شاید برای شروع روز باهم کشش‌هایی را انجام دهید. شاید مطمئن باشید که او را در تهیه صبحانه نیز مشارکت می‌دهید. درباره روز آینده صحبت کنید یا میان وعده‌ها و وعده‌های غذایی خود را باهم برنامه‌ریزی کنید. اگر به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که آن لحظات خاص را باهم می‌گذرانید ، یک تایمر برای این موضوع  تنظیم کنید.

روال زمان خواب

همان‌طور که می‌توانید در زمان بیدار شدن در برخی اوقات کارهای باکیفیت را انجام ندهید ، مقداری را به زمان خواب اضافه کنید. با بزرگ‌تر شدن بچه‌ها ممکن است به نظر برسد که آن‌ها می‌خواهند استقلال بیشتری داشته باشند و به همان اندازه برای خواب به شما نیازی ندارند. هنوز می‌توانید بین  تماشای تلویزیون ، شام ، مشق شب و رختخواب وقت بگذارید تا واقعاً روی گفتگو باهم تمرکز کنید. یک‌فصل از کتاب را باهم بخوانید ، صورت خود را بشویید و هم‌زمان مسواک بزنید یا یوگا را امتحان کنید.

هرروز باهم عکس بگیرید

به آخرین باری که خود و فرزندتان باهم سلفی گرفته‌اید فکر کنید. آیا لحظاتی وجود داشته است که باهم در مورد یک موضوع خنده‌دار قهقهه زده باشید؟ سلفی ­های روزانه به‌نوعی خنده‌دار و اعتیادآور هستند. زبان عاشقانه دیگر هدیه دادن است. به این فکر کنید که دریافت یک هدیه که زمان کیفیت شمارا مستند می‌کند ، برای کودک باکیفیت زمان عاشقانه شما چقدر خاص خواهد بود! این لحظات  بسیار گران‌بها هستند.

فیلم یک ثانیه در روز

روش مشابه دیگر برای مستند کردن زمان با کیفیت خود ، برنامه یک ثانیه در روز است. درواقع شما هرروز یک ثانیه از ویدئو را فیلم می‌کنید و برنامه آن‌ها را به هم وصل می‌کند و در یک کپسول عالی ویدیو قرار می‌دهید. بازهم ، داشتن یک فیلم از اوقات مشترک خود گنجینه‌ای برای شما خواهد بود! تهیه آن باهم به‌اندازه تماشای آن سرگرم‌کننده است که می‌تواند اوقات باکیفیت را برای شما به وجود آورد.

گوشی مقوایی

برای ساخت یک تبلت مقوایی ، شبیه iPad ، این آموزش ساده را دنبال کنید. پس از ساخت ، به‌نوبت از آن استفاده کنید. شما می‌توانید در مورد روز فرزند خود سؤال کنید و فرزندتان می‌تواند وانمود کند که با شما تماس ویدئویی برقرار کرده‌ است. این‌یک روش کاملاً احمقانه و سرگرم‌کننده برای گذران وقت خود باهم است!
بچه‌ها دوست دارند وانمود کنند که در یک بازی ویدیویی هستند. اگر به‌سختی می‌توانید فرزندان خود را به صحبت و گفتگو دعوت کنید ، مصاحبه‌ای را امتحان کنید یا از آن‌ها بخواهید درحالی‌که روی تبلت در حال تماشا هستند ، درباره روزشان فیلمی بسازند.

باهم ورزش کنید

اگرچه ممکن است فرزندان شما این پیام را دریافت نکنند ، اما کار کردن با یکدیگر ، زمان باکیفیت نهایی برای گذراندن باهم است. به این فکر کنید که ورزش منظم سال‌ها به زندگی شما می‌افزاید . این سال­ های بیشتری است که می‌توانید باهم بگذرانید! و در آن تمرینات روزانه پاداش آن قطعه­های کوچک زمان اتصال را دریافت خواهید کرد. برچسب بزنید شطرنج بیاموزید ، حلقه­ ها را پرتاب کنید ، یا اگر بچه‌هایتان کوچک‌تر هستند ، آن‌ها را با نوسانات دست­ های خود فشار دهید و ببینید درحالی‌که شما دور حیاط یا پارک قدم می­زنید چه تعداد  می‌توانند  دو حیاط بچرخند.

شام را بپزید یا باهم بپزید

آشپزی برای یک خانواده می‌تواند برای شما یک دردسر سخت باشد اما برای فرزند شما که وقت شمارا می‌خواهد ، اوقات ویژه‌ای در باهم بودن  است. بعضی‌اوقات ممکن است ساده‌تر به نظر برسد که خودتان آن را انجام دهید. اما اگر باهم کار کنید ، فرزندان شما علاوه بر اینکه این وقت را با شما می‌گذرانند ، مهارت‌های مفید زندگی زیادی را نیز می‌آموزند. این موضوع به ایجاد خدمات بیشتر منجر م ی­شود  ، زیرا شما به کودک خود مهارت جدیدی یاد می‌دهید و غذا را تهیه می‌کنید.

به اصول کودکی برگردید

بیایید آن را انجام دهیم بیایید به اصول کودکی برگردیم! باهم دکتر بازی کنید. قلعه جعبه‌ای یا یک کشتی موشکی حماسی باهم درست کنید یا ببینید با جعبه مقوایی چه‌کارهای دیگری می‌توانید انجام دهید. اگر شما معمولاً پدر و مادر محرمانه و جدی هستید ، دیدن اینکه واقعاً احمقانه عمل می‌کنید عذاب‌آور است!
چه چیزی را در آغوش می­ گیرید که واقعاً نشان ‌دهد شما از گذراندن وقت باهم خوشحال هستید؟ این موضع  لازم نیست پیچیده باشد.  اگر کودک نوپایی دارید، شما می‌توانید اوقات باکیفیتی را نیز با آن‌ها سپری کنید .این  کار بسیار آسان است!

کارها را باهم انجام دهید

اگر بچه‌هایتان کارهای منظمی دارند ، ممکن است هفته‌ای یک روز را انتخاب کنید که  در آن روز عجله‌ای برای انجام کارهای دیگر  ندارید و قصد دارید باهم  در مورد این موضوع به گفت و گو بنشینید. آن‌ها مهارت­ های جدید زندگی را یاد می‌گیرند ، شما باید وقت خود را باهم بگذرانید و هرچه در کار با یکدیگر بهتر می‌شوید ، لیست کارها را سریع‌تر مرور می‌کنید که این موضوع باعث می­شود وقت باکیفیت‌تر و بیشتری برای گذراندن باهم داشته باشید!

کلاس یا درس

آیا تاب حال در کنار بچه‌های خود چیز جدیدی یاد گرفته‌اید؟ ممکن است یک درس هنری بگذرانید ، نواختن گیتار را یاد بگیرید ، اسکی روی برف را یاد بگیرید. بچه‌ها خیلی سریع عادت می‌کنند در مورد والدینشان همه‌چیز را بدانند و در همه‌چیز بهتر باشند. به این فکر کنید که دیدن اینکه همه‌چیز را نمی‌دانید و اینکه چطور می‌توانید با چالش‌های یادگیری یک مهارت جدید کنار بیایید ، می ­تواند روی فرزند شما تأثیر مثبت بگذارد.
ممکن است فرزند شما از اولین باری که با پدرش اسکیت را امتحان کرد، یک خاطره کاملاً قوی داشته باشد. شاید شما  فکر نمی‌کردید  که این موضوع باعث افزایش اعتمادبه‌نفس فرزندتان شده باشد.  ممکن است شما هم آن خاطره را دوست داشته باشید و  این موضوع به شما نشان داد که باید شجاع باشید و چیزهای جدیدی را با بچه‌ها نیز امتحان کنید. مشکلی نیست که آن‌ها ببینند شما در حال مبارزه در زندگی هستید.

یک مهمانی شاد خانوادگی برگزار کنید

این به‌طورکلی یکی از روش‌های عالی برای گذراندن وقت با کل خانواده ، یا فقط یک بچه است. فقط برخی از حرکات قدیمی خود را به آن‌ها بیاموزید و ببینید چه چیزهایی می‌توانند به شما یاد دهند. کار عالی که می‌توانید انجام دهید این است  که کارهای آن‌ها را کپی کنید این کار باعث شادی بیش‌ازحد و خنده و قهقهه می‌شود.

شب بازی خانوادگی

پنج‌شنبه‌شب است شب تماشای فیلم فردا است پس امشب چه کاری باید انجام دهید؟ چه بازی در  این شب می‌توانید انجام دهید؟ مطمئناً موارد موردعلاقه خود رادارید اما می‌توانید شاخه ­های را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید آن را فوق‌العاده ساده نگه‌دارید ، ۵ بازی را فقط با استفاده از کاغذ و مداد امتحان کنید. یا اگر احساس جاه‌طلبی و عالی بودن دارید ، یکی از بهترین بازی‌های رومیزی مانند شطرنج یا فوتبال دستی را در  حیاط‌خلوت خانه خود امتحان کنید!
بسیار خوب ، ما زمان کیفی را پوشش داده‌ایم! اکنون ، در اینجا دو نکته پاداش برای صحبت کردن به زبان­های عاشقانه آورده شده است. زبان ­های عاشقانه را نیز به کودکان خود بیاموزید! این‌یک عمل عالی خواهد بود که به آن‌ها می‌آموزد چگونه عشق خود را نیز نشان دهند!
و سرانجام ، ازآنجاکه باید سعی کنید به تمام زبان ­های عاشقانه صحبت کنید ، بهترین نکته زبان عشق ما این است که مهم نیست که به کدام‌یک از این زبان­ ها صحبت می‌کنید می‌توانید با افزودن کلمات تأیید ، قدرت آن­ ها را دو برابر کنید. اگر اوقات باکیفیتی را باهم می‌گذرانید ، بابیان اینکه چقدر از انجام آن فعالیت با کودک خود لذت می‌برید ، جملات تأییدی را اضافه کنید. به کودک خود بگویید که دوست دارید دست او را بگیرید.

کلام آخر

پس برای اینکه با کودکان خود وقت با کیفیت را بگذارنید شب ­های هیجان انگیز داشته باشید،باهم شب ها پیاده روی کنید، در یک محیط آرام با هم به گفت و گو بپردازید.باهم به خرید بروید ، با هم شام درست کنید، با هم بازی کنید.شما می ­توانید زبان عاشقانه فرزند خود را یاد بگیرید تا بتوانید تعامل بیشتری با فرزند خود داشته باشید .
شما برای اینکه بتوانید وقت کیفی خوبی برای فرزندان خود در نظر بگیرید می توانید برای آن برنامه ریزی کنید  و یا گاهی اوقات کارهای خود را کنار بگذارید  تا بتوانید بیشتر برای فرزندان خود وقت بگذارید.
به نظر شما از چه راه های دیگری می توان برای کودکان و فرزندان خود وقت کیفی در نظر گرفت؟آیا دوست دارید برای فرزندان خود وقت کیفی بگذارید؟

دیدگاهتان را بنویسید