۲۹ روش ساده برای خونسرد شدن

خانه » بلاگ » ۲۹ روش ساده برای خونسرد شدن

فهرست عناوین

در دنیایی که تحت سلطه برون‌گرایی قرار دارد ، زندگی با خونسردی به امری نادر تبدیل‌شده است. بسیاری از ما عملاً در حال فریاد زدن پاسخ‌ها و نظرات خود به جهانیان هستیم تا تلاش کنیم بیشترین توجه را به خودمان جلب کنیم و اولین کسی باشیم که در میان افراد صحبت می‌کند.

رهبران زندگی کسانی هستند که بیشتر ازآنچه صحبت می‌کنند گوش می‌دهند و باروحیه‌ای آرام از تجربه  استفاده می‌کنند و با آن فعالیت می‌کنند. ما از کسانی که خونسرد هستند بیشتر یاد می‌گیریم سپس از کسانی که سروصدا می‌کنند و خودنمایی می‌کنند بیشتر دوری می­کنیم.

یک دقیقه به کلمه “خونسردی” فکر کنید. چه چیزی از آن استنباط می‌کنید؟ وقتی تصور می‌کنید از ترکیب  خونسردی برخوردار هستید ، چگونه خود را در زندگی و تجارت می‌بینید؟ خونسردی قدرتمندترین ویژگی شخصیتی است که باید در هنگام پیشرفت حرفه خود داشته باشید.

فقط یک‌چیز در زندگی مهم است و آن خونسرد بودن است. پول ، قدرت ، اعتبار ، ظاهر ، لباس ، زبان و خوشبختی همه این­ ها مانند پنجره‌ای است که ما برای کمک به خونسردتر بودن از آن استفاده می‌کنیم.

۲۹ روش ساده برای خونسرد شدن

ما نیاز نداریم!

هیچ‌کدام از ما لباس  الماسی”نیاز” ندارد. هیچ‌یک از ما به “یک ابر خودرو” نیازی نداریم. ما آن‌ها را می‌خواهیم زیرا حس خوبی به ما می ­دهند. بااین‌حال ، آن‌ها نمی‌توانند ما را خونسرد  کنند. مانند ضرب‌المثل: “اجازه ندهید لباس شمارا بپوشد.” واقعاً خونسرد بودن می‌تواند در ظاهر دلپذیر باشد ، اما برای سبک واقعی ، لطف واقعی ، آرامش واقعی و سکوت ، شما باید بدانید که چگونه از سبک شخصی خود استفاده کنید ، تا خود را به فردی واقعاً خونسرد تبدیل کنید.

سبک شما باید از درون سرچشمه بگیرد و این بدان معناست که یاد بگیرید که بدون اینکه آن را جعل کنید ، خونسردی را از خود ارائه دهید. در ادامه به ۲۹ مرحله برای افزایش خونسردی شما  اشاره کرده ­ایم که می‌توانید با کمک آن‌ها به یک فرد خونسرد تبدیل شوید.

خونسردی چیست؟

خونسردی را می‌توان به بهترین وجه در مورد چگونگی کنترل خود در هنگام بروز چالش­ ها توصیف کرد. هر فرد خونسردی به‌جای نشان دادن احساسات ، در هر نوع موقعیتی آرام است. وقتی خونسرد هستید ، اجازه نمی‌دهید احساساتی مانند عصبانیت یا ناامیدی مانع تصمیم‌گیری‌های اصلی شما شود. یک فرد خونسرد  صدای خود را بلند نمی‌کند و مشت خود را بر روی میز نمی‌کوبد.

حفظ آرامش برای تبدیل‌شدن به یک فرد مؤثر از اهمیت بالاتری برخوردار است. اگر خونسردی خود را از دست دهید ، کنترل آسیب ضروری است. طبق گفته مرکز مدیریت و اثربخشی سازمان­ های بین‌المللی در آمریکا، افرادی که خونسردی خود را از دست می‌دهند باید سخت تلاش کنند تا روحیه و اعتمادبه‌نفس را در محیط کار بازگردانند.

چرا خونسردی مهم است

چرا حفظ آرامش از طریق ناملایمات برای شما مهم است؟  آیا شما رئیس یک اداره هستید ؟یا یک کارمند؟ به‌طور خلاصه ، خونسردی مهم است زیرا در پایان روز ، این مربوط به شما نیست بلکه مربوط به تجارت شما است. این در مورد موفقیت شرکت شما است. حفظ خونسردی به‌عنوان یک فرد حرفه‌ای در محل کار مهم است زیرا شما به‌عنوان یک رهبر ، یکی از مهم‌ترین  افراد نمونه‌ و تأثیرگذار بر خلاقیت ، نوآوری ، دید ، احترام ، وفاداری و اخلاق کاری لازم برای پیشبرد تجارت خود هستید.

هرگونه خونسردی بر اعتبار شما به‌عنوان یک فرد تأثیر  مثبت می‌گذارد ،  برعکس آن نیز صادق است اگر شما فردی خونسرد نباشید ، رفتارهای شما تأثیر منفی بر فرهنگ محل کار شرکت شما می‌گذارد و درنهایت به تجارت شما آسیب می‌رساند.

چگونه بهترین افراد، خونسردی خود را حفظ می‌کنند؟

هیچ دو فرد استثنایی یکسان نیستند (با توجه به اینکه سطح بالایی از خونسردی را حفظ می‌کنند). تعداد انگشت‌شماری از خصوصیات و رفتارهای مشابه وجود دارد. در بیشتر موارد ، چگونگی پاسخ افراد استثنایی به ناملایمات ، در مورد درک است. نحوه مشاهده و حل مشکلات آن‌ها بیشتر  در مورد نیمه‌پر لیوان است تا اینکه بخواهند نیمه‌خالی لیوان را ببینند. به‌عبارت‌دیگر ، افراد استثنایی مشکلی نمی‌بینند ، بلکه فرصت را می‌بینند.

در ادامه به نحوه خونسرد بودن از  زبان دیل کارنگی می پردازیم :

اجازه ندهید احساسات شما به مانع تبدیل شوند. احساسات را بشناسید ، اما اجازه ندهید که احساسات بر شما غلبه کنند. اگر برای تنظیم مجدد نیاز به نفس کشیدن دارید ، خود را از شرایط دور  کرده و زمانی که شرایط مساعد شد و به دور از  احساسات قرار گرفت ، دوباره به آن مراجعه کنید.

هنگامی‌که یک موقعیت جدی در محل کار ایجاد می‌شود ، اولین واکنش غریزی شما ممکن است وحشت کردن باشد. متأسفانه ، اضطراب و استرس شدید می‌تواند منجر به فروپاشی کامل فرد شود. این پاسخ می‌تواند در درازمدت به‌سلامتی شما آسیب برساند و توانایی شما در عملکرد بهینه  و خونسردی را کاهش دهد.

بسیاری از بزرگ‌ترین دست آوردهای جهان که توسط کارآفرینان ، ورزشکاران و هنرمندان به دست آمده است این است  که بدون یادگیری نحوه حفظ آرامش شدید  زمانی که تحت‌فشار بودند ، نمی‌توانستند به سطح موفقیت خود برسند. آن‌ها توانایی ایجاد و حفظ حالت خاصی از آمادگی روان‌شناختی را دارند .

خواه یک ورزشکار باشید و یا شرکت شخصی خود را داشته باشید ، آمادگی لازم  و خونسردی پیش‌شرط رسیدن به اوج عملکرد است. وقتی خونسرد هستید ، کاملاً تمرین کرده و از خودباوری (به‌اندازه کافی و قوی برای حرکت کوه‌های ذهنی) برخوردار باشید ، آماده موفقیت هستید. پس:

۱. برای خونسرد بودن ، سرعت خود را کم کنید.

در صورت امکان ، بلافاصله واکنش نشان ندهید. در عوض ، صبور باشید و تا آنجا که ممکن است اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید. از خود بپرسید ، آیا واقعاً یک سال دیگر این مسئله مهم خواهد بود؟ اگر پاسخ مثبت است ، عقب بروید تا خود را تا حدودی از شرایط دور کنید. به‌جای اینکه خود را به‌عنوان یک فرد فعال ببینید ، سعی کنید خود را به‌عنوان یک فرد توانمند ببینید. این دیدگاه به شما کمک می‌کند احساسات کمتری داشته باشید و توانایی تصمیم‌گیری را بهبود ببخشید.

۲. برای خونسرد بودن، مثبت بمانید.

وقتی موقعیت‌های استرس‌زا رخ می‌دهد ، ذهن شما ممکن است در حال عدم تمرکز و در معرض برخی از افکار منفی باشد. هرچه ذهن شما بیشتر سرگردان شود ، آرامش شما برای شما دشوارتر خواهد بود. از ابتدا خود را متوقف کنید تا بدترین سناریو را تصور کنید. در عوض ، افکار منفی را کنار بگذارید و ذهن خود را بر روی یک‌چیز مثبت متمرکز کنید ، هرچند کوچک باشد با این کار به خود کمک می­ کنید خونسردتر شوید.

۳. هرگز نپرسید “چه می‌شود اگر؟”

این بدترین سؤالی است که می‌توانید از خود یا دیگران بپرسید .زیرا بحران با “چه می‌شود اگر” شروع می‌شود. این سؤال باعث وحشت شدید می‌شود و شمارا مجبور می‌کند موقعیت‌هایی را که رخ نداده و ممکن است هرگز رخ ندهد ، پردازش کنید.

سؤالاتی که با “چه می‌شود اگر” شروع می­شوند، ترس  و مشکل را تشدید می‌کنند. به‌طور مثال وقتی شرکت شما دچار مشکل شده است بگویید شرکت شما در ارائه به‌موقع پروژه موفق نشده است. اولین بازخورد شما ممکن است این باشد که فکر کنید ، اگر مشتری من تصمیم به اخذ قرارداد با شخص دیگری بگیرد چه اتفاقی می­افتد؟ این فکر می‌تواند به‌راحتی به این سؤال منجر شود که “اگر من در این ماه حقوق و دستمزد ندهم ، چه می‌شود؟” در عوض ، بر روی حقایق تمرکز کنید و روی یک ‌راه‌حل کار کنید.

۴. برای خونسرد بودن ، مراقب بدن خود باشید.

برای اینکه خونسردتر شوید اگر سلامت شخصی خود را در اولویت قرار دهید ، برای کنار آمدن در شرایط بحرانی از تجهیزات بهتری برخوردار خواهید بود. یک رژیم متعادل داشته باشید ، به‌طور منظم ورزش کنید و خواب کافی داشته باشید. ورزش سطح هورمون‌های استرس را کاهش می‌دهد و عملکرد بدن را در  بالاترین سطح خود نگه می‌دارد. با بهبود سلامتی ، کنترل خود ، حافظه و هوش هیجانی خود را افزایش ‌دهید . این ­ها ویژگی‌های مهمی  هستند که به شما کمک می‌کند در موارد اضطراری به‌خوبی به چالش­ ها پاسخ دهید.

۵.چیزها را شخصی نگیرید.

همیشه تجارت را از زندگی شخصی خود و دیگران جدا نگه‌دارید. کارمندان نشانه‌های خود را از رهبران خود می‌گیرند ، بنابراین یک مثال مثبت بزنید.پاسخگو باشید رفتار و ارتباطات شما به‌عنوان یک رهبر و فرد خونسرد باید مثال‌زدنی باشد.عاقلانه ارتباط برقرار کنید. بیشتر ازآنچه صحبت می‌کنید گوش دهید. پیش از پاسخ دادن ، وقت خود را برای سنجیدن گفته‌های هر شخص اختصاص دهید.

شخصی نگرفتن کارها سخت است. شخصی چیزی را خیلی خلاف عقاید شما می‌گوید تا جایی که می‌خواهید به او جواب منفی دهید که این کار  بسیار اشتباه است. یا ممکن است منفعل باشید و پاسخ فرد مقابل را ندهید. ما فکر می‌کنیم کلید نفی هرگونه استرس بی‌مورد این است که شخصاً چیزی را در نظر نگیرید . بدانید که همه چشم‌انداز مخصوص به خود رادارند و در بیشتر اوقات ممکن است با نظر شما همسو نباشد. یکی از نادیده گرفته‌شده‌ترین اصول را فراموش نکنیم: برای هر یک از افراد  اصول خاصی وجود دارد.

۶. برای خونسرد بودن، قاطع باشید.

رهبران و افراد موفق قادر به برقراری تماس‌های سخت و درعین‌حال کنترل خود هستند.دیدگاه خود را حفظ کنید. شما احتمالاً در یک‌زمان در موقعیت مشابهی با کارمندان خود بوده­اید. در مورد مبارزات نقش‌های آن‌ها را درک کنید.مهم‌تر از همه ، همیشه مثبت بمانید. حتی در مواقع بحرانی نیز نسبت به کارمندان خود خوش‌بین و سازنده باشید. حتی اگر با رفتن کارمندان خود روبرو شدید ، این موضوع به شما ، کارمندان یا تجارتتان کمک نمی‌کند که با کمبود افراد حرفه‌ای شرکت خود را هدایت کنید. اما با خونسردی  می‌توانید موفق باشید!

اعتمادبه‌نفس همیشه کلید اصلی است ، اما این به معنای تلاش برای جبران بیش‌ازحد یا لوس شدن نیست. پذیرش خود با عیب‌ها ، نقص‌ها و هر چیز خوب در شما ،زندگی شمارا می‌سازد.

۷.به خود بخند.

شما مسخره هستید ، حتی اگر آن را نمی‌دانید. نشان دادن شرم و خجالت باعث می‌شود که مردم احساس  این‌چنینی  نسبت به شما داشته باشند ، درحالی‌که یک قلقلک احمقانه نسبت به اشتباهات ، بدبختی‌ها ، خطاها و شکست‌های شما باعث می‌شود که مقاومت شما و خونسردی شما افزایش پیدا کند.

۸.مراقبت از شما

جدی گرفتن بیش‌ازحد خود ، کاری بی‌فایده و ناکام کننده است ، اما بی‌تفاوت بودن و کمی افتخار کردن به‌ظاهر ، تحمل ، آراستگی و لباس شما تا حد زیادی به خونسرد بودن شما کمک می‌کند. شما در این بدن و مغز گیر کرده‌اید ، بنابراین باید از آن‌ها مراقبت کنید و در مورد همه نقاط قوت و ضعف ظاهری خود احساس خوبی داشته باشید.

۹.بایستید و تحویل بگیرید

مانند یک شخص با اعتماد به نفس  بایستید. کوچک نشوید ، سعی کنید خود را فروتن کنید. شما اینجا هستید ، شما لایق فضای وجودی خود هستید. با زبان بدن نشان دهید که چقدر احساس خوبی نسبت به خود دارید و چقدر با نگاه کردن به دیگران و زندگی روزمره در چشمان خود احترام می‌گذارید با این کار خونسردی خود را به اشتراک می‌گذارید.

۱۰.راه خودت را برو

به‌ راحتی می‌توان گفت که شما باید با سرعت در زندگی خود حرکت کنید ، اما انجام آن کار سخت است. بیشتر ما در رابطه با اینکه چه کسی هستیم ، مشکل‌داریم هرچه بیشتر از خود بپرسیم: “بهترین کار در این شرایط چیست؟” به خودمان بهتر کمک می­ کنیم و خونسردتر می ­شویم. انجام اشتباه یک کار به‌ندرت کشنده است این موضوع  تا زمانی است که مراقب خود باشیم.

۱۱.شورشی باش

در برابر اشتباهاتی که می‌بینید صحبت کنید. خودآگاهی قاتل شماره یک افراد غیر صبور است ، زیرا آن‌ها را به چاه بی‌علاقگی می‌کشاند. افراد خونسرد درواقع از بقیه جدا نیستند ، آن‌ها درگیر دنیای اطراف خود هستند. نافرمانی مدنی فقط چند کلمه زیبا نیست ، بلکه آن‌ها قلب و روح خونسرد بودن هستند.

از احساسات ناشی از انفجار خودآگاه شوید:

برای اینکه خونسردتر باشید احساسات ناشی از انفجار خود را پیدا کنید. به‌طور مثال کسی که بدون گفتن ببخشید به شانه شما ضربه می‌زند. نظر بی‌منطق یک فرد باعث شده شما تجسم کنید که به‌صورت آن‌ها مشت می‌زنید، را شناسایی کنید.

آیا این موارد را در درون خود احساس می‌کنید؟ آیا آن صدایی را می‌شنوید که به شما می‌گوید واکنش نشان بده ، فریاد بزن ، غر بزن ، شکایت کن ؟ چند بار از روی احساسات ناگهانی رفتار کرده‌اید و چند بار این کار باعث شده است شما ناموفق باشید؟ چند بار به یک پست در اینستا گرام و یا  توییتر یا یک وبلاگ پاسخ داده‌اید؟ به چه نتیجه‌ای رسیدید؟ در مورد آن فکر کنید.

مکث:

قبل از هر کاری فقط کافی است نفس بکشید و برای چند ثانیه مکث کنید. خوب فکر کنید .شما باید خونسرد باشید. بگذارید احساسات خود را درک کنید تا بتوانید رفتار خود را به یاد بیاورید. به آنچه در آن لحظه می‌خواهید به انجام برسانید فکر کنید. آیا می‌خواهید این وضعیت را از تناسب خارج کنید ، یا می‌خواهید آن را پخش‌کنید؟ سپس انتخاب خود را انجام دهید و با آن زندگی کنید.

هدف را پیدا کنید:

از زمانی که تمرین خودآگاهی را برای خونسرد شدن شروع کردید ، سؤالی که همیشه در هر شرایطی از خود باید بپرسید این است که : “هدف چیست؟” یا گاهی اوقات ، “هدف چیست؟” با این اوصاف ، شما کمتر با غریبه‌ها ، دوستان ، خانواده و هرکس دیگر شکایت ، بحث و جنگ می‌کنید.

دلیل ساده­ای برای این موضوع وجود دارد  که اگر هیچ ارتباطی برای  کمک به شما  دررسیدن به اهدافتان ، بهتر زندگی کردن یا از بین بردن استرس بی‌مورد  وجود نداشته باشد ، چه فایده‌ای دارد؟ اگر استرس بی‌موردی به وجود بیاورد ، مشکلی ایجاد کند یا شمارا تحت تأثیر قرار دهد تا مهم‌ترین چیز را فراموش کنید ، پس این هدف  چه فایده‌ای دارد؟

۱۲.تغییر دادن

زنده ماندن به معنای بهترین بودن نیست. این به معنای سازگارتر بودن است. وقتی اشتباه می‌کنید ، وقتی به عنوان یک انسان اشتباه می‌کنید ، به آن بخندید و سپس آن را  تغییر دهید. اگر یک موضوع سرگرم‌کننده باشد یا تجربه خوبی باشد ، آن را انجام دهید ، حتی اگر این به معنای ضربه زدن به نفس خود باشد. ممکن است تعجب کنید که چقدر سریع یاد می‌گیرید و چقدر سریع خونسرد می‌شوید . این موضوع باعث می‌شود شما بدون ترس از چیزهای مختلف، زندگی شاد و خوبی داشته باشید .

۱۳.فرض بهترین‌ها

جهان قرار است همان کاری را انجام دهد که باید انجام دهد و برای تغییر آن چیزهای زیادی وجود دارد تا بتوانید به کمک آن جهان را تغییر دهید. بنابراین ، بهترین‌ها را فرض کنید ، اما مراقب باشید. این به معنای ساده‌لوح بودن نیست ، اما  می‌تواند نگه‌داشتن دیدگاهی باشد که می‌گوید “چراکه نه؟”  که می‌توان از آن به‌جای “چرا زحمت می‌کشم؟ استفاده کرد.”  سؤال چراکه نه چشم‌انداز زندگی را به شما نشان می‌دهد به‌جای آنکه اجازه دهد فقط شما نوک بینی خود را ببینید.

۱۴.دست از خونسردی بردار

صداقت بسیار جذاب است ، همان‌طور که نامزدی ، درگیری ، و به دست  گرفتن زندگی جذاب است. اگر به تصویر خود وسواس دارید ، تحت تأثیر آن قرار می‌گیرید. افراد خونسرد می‌دانند چه موقع باید به سرگرمی بپردازند ، چه زمانی خود را آلوده کنند و چه موقع باید مسائل را پشت سر بگذارند و جدا شوند. ترس خونسردی نیست ، و اگر از نحوه قضاوت خود می‌ترسید ، قبلاً درباره خود قضاوت کرده‌اید .

۱۵.جرئت مراقبت کردن

ما این سیاره را با یکدیگر  به صورت مشترک در اختیار داریم و این به معنای نشان دادن دلسوزی و همدلی با افراد اطراف شما است. به افراد واقعاً شگفت‌انگیز زندگی خود فکر کنید ، کسانی که خونسردی را تجسم می‌کنند. آن‌ها کسانی هستند که همیشه آنجا هستند ، همیشه آماده و همیشه مایل به کمک برای به درحرکت درآوردن شما هستند. مراقبت از همه و تلاش برای نشان دادن احترام به آن‌ها  کمک می‌کند که احترامی را که می‌خواهید به دست آورید.

۱۶.اتخاذ نگرش قدرشناسی

وقتی در زندگی می‌دوید و سعی می‌کنید چیزهای بیشتری به دست آورید ، نمی‌توانید به یک فرد خونسرد تبدیل شوید. ازآنچه به دست آورده‌اید خوشحال باشید زیرا  این امر درخشش شمارا به وجود  می ­آورد. نه‌تنها قدردانی برای مغز شما مفید است ،بلکه باعث شادی شما می‌شود و شمارا خونسردتر می‌کند ، به این معنی که شما آرام تر و آسوده‌تر  هستید زیرا شما تمام خواسته‌های خود رادارید.

۱۷.همیشه در حال پیشرفت باشید

بزرگ‌ترین چیز در مورد تلاش برای خونسرد بودن شما این است  که هرروز  شما  بهترین نسخه از خودتان باشید. شما هرگز نیازی به بازگشت به “روزهای شکوه قبلی “را  ندارید. اما می‌توانید از عالی بودن خود لذت ببرید. سپس ، به این فکر کنید که فردا اگر مرتباً از نردبان  پیشرفت در زندگی بالا بروید ،چگونه با خونسردی حرکت می‌کنید ، به این فکر کنید که فردا چقدر شگفت‌انگیز خواهید بود.

۱۸.صبور باش

برخی از ما می‌خواهیم یک فرد صبور و خونسرد باشیم. آیا کسی که با بی­ صبری و ناامیدی فریاد می‌زند یک فرد جذاب است؟ جواب منفی است اما شخصی که با مهربانی و خونسردی منتظر است شخصی است که کاملاً کنترل کارهای خود را بر عهده دارد. عجله را کنار بگذارید منتظر باشید تا کار خوب شما به ثمر بنشیند ،زیرا در ‌زمان مناسب ، نتیجه خواهید گرفت.

صبر شمارا تحت کنترل مستقیم خود قرار می‌دهد. صبر در هسته وجودی و اصلی کسی است که با خونسردی عمل می‌کند. هیچ کمک قدرتمندتری از این برای موفقیت شما در مقایسه با خودداری وجود ندارد. هنگامی‌که صبور هستید ، به خود فرصت می‌دهید تا انتخاب کنید که چگونه می‌خواهید به هر رویداد مشخصی پاسخ دهید ، نه اینکه ازنظر ناامیدی و ازلحاظ احساسی غرق شوید.

این موضوع به شما این امکان را می‌دهد که بدون توجه به آنچه اتفاق می‌افتد مراقب باشید. صبر ، آستانه تحمل شمارا افزایش می‌دهد. این آینده‌نگری را به شما می‌دهد که انتظار موانعی را داشته باشید و با آن‌ها به‌صورت دوستانه کنار بیایید. وقتی انتظار چالش دارید ، با شجاعت ، قدرت و خوش‌بینی بیشتری به مسائل  پاسخ می‌دهید.

شما می‌فهمید که ناراحتی عاطفی جزئی جدایی‌ناپذیر از تجارت است. بنابراین ، شما هیچ درد و رنج ، تلخی یا انتقام اضافی به این ترکیب اضافه نخواهید کرد. در عوض ، آستین خود را بالا زده و کارهایی را که لازم است را انجام می‌دهید.

۱۹.ذهن بیش از ماده

توجه کنید که چگونه این لیست در مورد چگونگی دریافت پول بیشتر ، ظاهر خوب یا رانندگی با وسیله نقلیه مناسب صحبت نمی‌کند. مسائل صرفاً امتداد خود شما هستند ، به این معنی که شما باید از درون شروع کنید. مغز خود را درست کنید و بدن ، خانه و سبک زندگی خود را با این روند همسو کنید.

۲۰.همه را امتحان کنید

هرگز نمی‌دانید چه چیزی را از دست می‌دهید پس باید خونسرد بودن را یاد بگیرید.  وارد دنیایی  جدید شوید ، چیزی را امتحان کنید که هرگز فکر نمی‌کردید دوست داشته باشید. چیزهای عجیب‌وغریب ، افراد جذاب و یک دنیا تجربه  جدید در انتظار شماست. به آنجا بروید و متناسب با  خود آن را پیدا کنید تا بتوانید یاد بگیرید چگونه برای همیشه خونسرد باشید.

۲۱.برای خودت نگهش دار

نیازی نیست همیشه فریاد بزنید که چقدر عالی هستید. این بزرگواری ، نفسانی است ، اما آرامش واقعی نیست. یک رمز و راز کوچک باعث جذابیت شما می‌شود ، بنابراین صحبت نکنید و اجازه دهید نور شما تمام آنچه را که لازم است بیان کند.

۲۲.دورش کن

این رمز و راز عالی است ، اما به راحتی در آن بازی نکنید. وقتی کسی به دنبال کمک ، مشاوره یا مشورت است وقتی بدن ، مغز و روح خود را در حالت واقعی عالی قرار دهید می‌توانید به او کمک کنید. یکی از مسائل را تماشا کنید ، جواب‌ها را یکی کنید ، به او یاد دهید که راز زندگی را پیدا می‌کند این کار همان خونسردی است.

۲۳. به خود اطمینان داشته باشید

برای زندگی در ذات خونسردی ، باید از خود مطمئن باشید. باور کنید که توانایی حل هر مشکلی را که پیش روی شماست ، دارید. این باور پایه و اساس موفقیت شماست. هنگامی‌که به خود اطمینان دارید ، مردم احساس می‌کنند که شما  آن‌ها را دوست دارید ، برای شما احترام قائل می‌شوند ، به رفتار شما احترام می‌گذارند و آنچه می‌گویید برای آن مهم می‌شود.

ارزش خود را بدانید ، از استعدادهایتان قدردانی کنید ، یک اخلاق کاری ثابت نشان دهید با این کار خونسردی خود را  جدی‌تر خواهید گرفت. شما دیگران را نسبت به خود و نظرات خود کنجکاو خواهید کرد و با خونسردی شهرت شمادر اجتماع بیشتر می‌شود.

۲۴. یک برنده / بازنده خوب شوید

یکی از ویژگی‌های مشخص‌شده برای خونسردی این است که شخص ، اعتمادبه‌نفس بالایی دارد ، فقدان آن نیاز به اثبات مداوم خود است. به کسی فکر کنید که می‌دانید یک بازنده (یا برنده) است .ببینید چگونه او از پیروزی یا شکست خود صحبت می­کند و شکایت می‌کند (یا رجزخوانی می‌کند).

یک فرد با اعتمادبه‌نفس نیازی به جبران خسارت از این طریق ندارد ، زیرا آن‌ها می‌دانند که در کارهایی که انجام می‌دهند تبحر دارند و یک بازی یا مسابقه باعث نمی‌شود که شخص احساس اعتمادبه‌نفس کمتری داشته باشد. این امر خیلی طول می‌کشد تاکسی ازنظر اجتماعی ، خونسرد شود .

جعبه‌ابزار را گم کنید

وقتی صحبت از جبران خسارت می‌شود ، موارد زیادی وجود دارد که به‌عنوان دام شخصی با اعتمادبه‌نفس پایین تلقی می‌شود ، چیزی که ما با عشق آن را شنیده‌ایم و آن را  به عنوان یک “ابزار ” توصیف می‌کنیم. آنچه در این جعبه وجود دارد بسته به اینکه با چه شخصی صحبت می‌کنید متفاوت است ، اما به‌طورکلی از

۱) چیزهایی بزرگ و بسیار دیداری هستند ،

۲) چیزهایی که بسیار بلند هستند (ازنظر صدا) ،

۳) موارد بسیار پرزرق‌وبرق و گران‌قیمت اما بی‌مزه

۴) چیزهایی که دیگران را بی‌مورد رنج می‌دهد، در آن وجود دارد.

۲۵. برای خونسردی بیشتر امیدوار باش

وحشت‌زدگی و خونسردی هم‌زمان باهم اتفاق نمی‌افتند. پس با امید زندگی کنید. وقتی امیدوار باشید ، افراد دیگر امیدوارتر می‌شوند. ایمان داشته باشید برای هر مشکلی راه‌حلی وجود دارد. برای کشف راه‌حل‌های خود نیازی به وحشت ندارید. وقتی خونسرد هستید ، با یکنواختی ذهن کار می‌کنید.

وقتی  تحت‌فشار هستید با خونسردی می‌توانید آرام و وفادار بمانید. خود را آموزش دهید تا در هر شرایطی فواید مثبت را ببینید. همان‌طور که شما یک چشم‌انداز مثبت را پرورش می‌دهید ، خواهید دید که ارائه راه‌حل آسان‌تر است. ترس و ناامیدی مانع نوآوری  و خونسردی می‌شود.

چگونه امید را ایجاد کنیم

یک  مطالعه ، از “برنامه شکوفایی انسان”  در دانشگاه هاروارد منتشرشده است. محققان تأثیر امید را در نزدیک به ۱۳۰۰۰ نفر با میانگین سنی ۶۶ سال بررسی کردند. آن‌ها دریافتند که افرادی که امید بیشتری در طول زندگی خوددارند از سلامت جسمی بهتر ، رفتارهایی که باعث  ایجاد سلامتی بهتر می ­شوند را انجام می­­دهند  و از حمایت اجتماعی بهتر وزندگی طولانی‌تر و خونسردی بیشتری برخوردار هستند.

بنابراین اگر حفظ امید در درازمدت برای ما بسیار مفید است ، پس چگونه آن را باید افزایش دهیم؟

شما می‌توانید:

در یک سخنرانی انگیزشی شرکت کنید ، یا از طریق  یوتیوب YouTube ، یک وبلاگ یا پادکست سخنان یک نفر را به‌صورت آنلاین تماشا کنید ، بخوانید یا به آن گوش دهید. این  موضوع امیدواری را افزایش می‌دهد ، گرچه معمولاً  اثر آن کوتاه‌مدت است. پس چگونه می‌توان امید طولانی‌مدت ایجاد کرد؟

با یک جامعه مذهبی یا معنوی درگیر شوید. این برای افراد بسیار زیادی در طولانی‌مدت جواب داده است. در میان جامعه‌ای مانند مؤمنان ، مردم فقط با دانستن وجود چیزی یا کسی بسیار بزرگ‌تر از آن‌ها ، نیرو گرفته‌اند ، آرامش یافته‌اند و روحیه انسانی را افزایش داده‌اند و خونسردتر شده ­اند.

برخی از دانشمندان می‌گویند ، شرکت در یک گروه بخشش یا تکمیل یک کار به عنوان  بخشش خودتان ، امید را ایجاد می‌کند. همچنین افسردگی و اضطراب را کاهش می‌دهد ، و توانایی شما برای بخشش را افزایش می‌دهد و شمارا خونسردتر می‌کند (شاید این واضح باشد). این حتی بر کینه‌های دیرینه تأثیر می‌گذارد.

“قهرمان امید” را انتخاب کنید.

برخی تاریخ را تغییر داده‌اند: نلسون ماندلا ۲۷ سال زندان را تحمل کرد اما در ساختن یک کشور جدید مقاومت کرد. فرانکلین روزولت برای یک دهه در طول ریاست جمهوری خود رکود بزرگ امید را برای میلیون‌ها نفر به ارمغان آورد. رونالد ریگان امید را به دنیایی آورد که به نظر می‌رسد برای همیشه در جنگ سرد فرورفته است.

ریگان در  چهارمین سخنرانی دولتی خود می ­گوید: “امشب ، من از برنامه‌های بزرگ و رؤیاهای بزرگ صحبت کرده‌ام. آن‌ها رؤیاهایی هستند که می‌توانیم آن‌ها را به واقعیت تبدیل کنیم. دویست سال تاریخ آمریکا باید به ما یاد می‌داد که هیچ‌چیز غیرممکن نیست. ”

۲۶. برای خونسرد بودن مسئول باش

در زندگی و روابط شما هر اتفاقی بیفتد ، کارآمدترین راه تمرین خونسردی، پذیرفتن مسئولیت نتایج مثبت یا منفی ناشی از تلاش شما است. اگر اشتباه کردید ، آن را به‌عنوان یک تجربه یادگیری که خود ایجاد کرده مشاهده کنید. بفهمید چه چیزی باید تغییر کند تا بتوانید موفق‌تر به جلو بروید.

همیشه در صورت لزوم برای تغییر رویکرد ، انعطاف‌پذیر باشید. آهنگسازی  تغییر مربوط به خودخواهی نیست. این در مورد فروتنی و تمایل به یادگیری است. وقتی به‌اندازه کافی سازگار باشید و مسئولیت نتایج خود را بر عهده بگیرید ، این تمایل به پذیرش مسئولیت نتایج زندگی آن‌ها را در دیگران ایجاد می‌کند.

۲۷. مهربانی عامل مهم در خونسردی

هیچ ارزشی بیشتر از قدرت ساده مهربانی نمی‌توانید به‌عنوان یک انسان داشته باشید. مهربانی به این معنا نیست که شما یک فردی هستید که همیشه  به همه “بله” می‌گوید و با این کار به خود فشار می‌آورید. مهربانی مبتنی بر همدلی و میل به درک است. این مکانی است که شما ازآنجا صحبت می‌کنید که اخبار خوب و بد با فضل به دیگران ابلاغ می‌شود.

مهربانی  را به‌جای انتقاد و بازخورد  انتخاب می‌کند. وقتی خونسرد هستید ، مهربانی بزرگ‌ترین سرمایه شما برای ایجاد رابطه و شبکه سازی است زیرا محیط احساسی را برای همه‌کسانی که بخشی از آن هستند ، به نفع خود ایجاد می‌کند.

۲۸. خودتنظیمی برای خونسردی

خونسردی، احساس توانایی شما در تنظیم رفتار خود هنگام احساساتی بودن است. اطمینان حاصل کنید که قبل از برقراری ارتباط ، به آنچه احساس می‌کنید فکر کرده و آن را  پردازش می­ کنید. هنگامی‌که از مزه مزه کردن کلماتی که به زبان می‌آورید غافل شوید قبل از اینکه آن‌ها را بیرون بیندازید ، می‌توانید آسیب‌های جبران‌ناپذیری در روابط خود ایجاد کنید.

برای تأثیرگذار بودن در ارتباط با دیگران ، باید از عوامل تحریک‌کننده خودآگاه باشید ، بنابراین این توانایی رادارید که به‌سرعت تمرکز خود را بر روی تصویر بزرگ‌تر ازآنچه می‌خواهید ، انجام دهید. وقتی با دقت همدلانه کار می‌کنید ، تعاملات موفق با دیگران تقریباً تضمین می‌شود.

با خونسردی ، شما عمق و آگاهی لازم برای پیش‌بینی نگرش ، انتظارات و اهداف دیگران را به دست می­آورید. این موضوع  ارتباط متقابل بین فردی را ایجاد می‌کند که برای رشد و موفقیت ایجاد می‌شود زیرا افراد دیگر احساس شنیده شدن ، اعتبار سنجی و درک شدن از طرف شما می‌کنند.

۲۹. متفکر

ما خونسردی را با عمیق و متفکر بودن مرتبط می‌دانیم. وقتی خونسرد هستید می‌توانید متفکر باشید تا به نفع خود و دیگران کار بکنید. کلمات خود را عاقلانه انتخاب می‌کنید زیرابه نحوه دریافت بازخورد برای خود اهمیت می‌دهید. شما یک وضعیت احترام به خود و هوش را پیش‌بینی می‌کنید. و یا اینکه شما به روشی عجولانه و هوشمند عمل می‌کنید.

شما فکر می‌کنید که درزمینهٔ تخصصی خود برای تهیه اطلاعات یا داده‌های لازم برای همه‌کسانی که با آن‌ها تعامل دارید کاملاً آموزش‌دیده‌اید. آمادگی ناشی از تفکر، انجام کارهایی باکیفیت بالا است. شما اطمینان حاصل کنید که به لحن ، میزان صدا ، تصویری که از آن تهیه می‌کنید متفکر باشید و فردی باشید که روابط مثبت ، پشتیبانی و اعتماد را انتخاب می‌کند.

کلام آخر

هنگامی‌که خونسردی را تمرین می‌کنید آنچه درواقع می‌پرورانید برتری شخصی شما است. هیچ‌چیز خوشایندتر از تلاش برای بزرگواری بااحساس فروتنی نیست ، جایی که شهرت شما به میزان خونسردی شما بستگی ندارد ، بلکه به کیفیت کار و کیفیتی که به‌عنوان یک شخص دارید بستگی دارد. وقتی خونسرد هستید ، به دنبال احترام هستید و نه توجه ، زیرا می‌دانید که احترام خیلی طولانی‌تر است. خونسردی شمارا در مسیری قرار می‌دهد که تلاش می‌کنید تا در بهترین حالت خود باشید.

به نظر شما چه راه های دیگری برای خونسرد شدن وجود دارد؟آیا دوست دارید به فرد خونسردی تبدیل شوید؟

دیدگاهتان را بنویسید