چگونه در کارمندان خود ایجاد انگیزه کنیم؟

خانه » بلاگ » چگونه در کارمندان خود ایجاد انگیزه کنیم؟

فهرست عناوین

اگر مانند بسیاری از مدیران و رهبران موفق دنیا هستید که به دنبال ایجاد انگیزه در کارمندان هستند ، سناریوی زیر بسیار آشنا به نظر می‌رسد:شما سرانجام تیم رؤیایی خود را آماده می­کنید. شما به‌صورت انتخابی کارمندان خود را استخدام کرده‌اید و منتظر تناسب مناسب هر نقش هستید. این افراد دارای سوابق بسیار زیاد و سوابق اثبات‌شده موفقیت هستند. روی کاغذ ، این افراد آماده کمک به فرهنگ شما و کمک به ارتقا سازمان شما و تجارت شما به سطح بعدی هستند.

به اعتبار آن‌ها ، تیم شما قوی شروع کرد. آن‌ها با ایده و انرژی تازه پا به دنیای کارمندی گذاشته­ اند.

اما اخیراً خیلی این اتفاق نمی ­افتاده است درسته؟

به نظر می‌رسد این روزها تیم شما با جنجال‌های زیادی همراه است. آن مجری قدرتمند که در سه ماه اول این اعداد دیوانه‌وار را برد شرکت قرار داده است کجا رفته است؟ او به یک فلات برخورد کرده است ، و اخیراً در محصول کار خود علائم رضایت خاطر ، شلختگی ، تجزیه‌وتحلیل سطح به سطح و فقدان خلاقیت کلی وجود دارد.

چگونه انگیزه در کارمندان ایجاد کنیم؟

نکته ناامیدکننده این است که شما می‌دانید کارمندان خود چقدر می‌توانند عالی باشند. شما آن‌ها را در بهترین حالت دیده‌اید ، اما به نظر می‌رسد جرقه انگیزه آن‌ها برای لحظه‌ای خاموش شده است.

یک خبر خوب وجود دارد یک خبر بد!

اول ، خبر بد: تیم شما انگیزه ندارد.

خبر خوب؟ انگیزه در کارمندان یک مشکل کاملاً قابل‌حل است.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید پاکسازی را شروع کنید ، به یاد داشته باشید که روش‌های اثبات‌شده‌ای وجود دارد که می‌توانید دوباره جرقه‌ای بزنید و انگیزه در کارمندان را شعله­ ور کنید مانند زمانی که در ابتدا این را در تیم خود دیده‌اید. کارشناسان انگیزه در کارمندان می‌گویند ۲۳ نکته مناسب برای ایجاد انگیزه در کارمندان وجود دارد که ما به ۱۱ مورد آن اشاره خواهیم کرد که با افزایش آن‌ها ،  می­ توانیم عملکرد کارمندان و انگیزه در کارمندان را بار دیگر به سطح مطلوب برسانیم.

ما در این مقاله همچنین سعی کرده‌ایم به چرایی و همچنین دلیل آن توجه کنیم ، بنابراین شما می‌توانید این ایده‌ها را در شرکت خود عملی کنید.

بیایید در این مقاله  غواصی کنیم و انگیزه در کارمندان را  پیدا کنیم و آن‌ها را افزایش دهیم!

نکته: آیا می‌دانید شرکت‌هایی وجود دارند که در طی همه‌گیری کرونا اقدام به ارسال بسته مراقبتى از کارمندان خودکرده‌اند ، و با این کار  افزایش اشتغال و پیش‌بینی بهره‌وری کارمندان را تا ۱۷٪ افزایش داده‌اند؟

۱. یک کار خوب انجام‌شده را تشخیص دهید

شناخت چگونه باعث ایجاد انگیزه در کارمندان می‌شود؟ مدیران و متخصصان منابع انسانی ممکن است در مورد ترکیب برنامه‌های شناسایی در شرکت‌های خود نگران باشند ، اما این‌یک ایده عالی در این مقاله است که شناخت ارتباط عاطفی بین کارفرما و کارمند را ایجاد می‌کند و بخشی مهم از مشارکت کارکنان و نیازهای اساسی احترام و تعلق کارکنان در یک گروه را برآورده می‌کند.

به‌طور مثال

بهترین قسمت این است که  تشخیص آن  اساساً رایگان است! این می‌تواند در قالب یک برنامه رسمی باشد ، یا می‌تواند به‌سادگی ارسال یک ایمیل متفکرانه (یا بهتر از آن ، یک یادداشت دست‌نویس) برای اعضای تیم شما باشد که کار شگفت‌انگیز آن‌ها را به همه نشان می‌دهد.

بنابراین سؤال نباید این باشد که “چرا باید کارمند خود را بشناسم؟” اما “چرا کارمند خود را نمی‌شناسم؟”

تونی آلدریج ، مدیر فروش برتر و متخصص انگیزه در کارمندان در اسنک نیشن ، عمیق‌تر به این موضوع می‌پردازد. او توضیح می‌دهد که شناسایی باید برای فرد شخصی شود ، “برخی از مردم‌دوست دارند نام خود را در در روشنایی چراغ بگذارند درحالی‌که دیگران ایمیل و پیام ساده‌ای را دوست دارند. به یاد داشته باشید که هرکسی شناخت خود را به شیوه خود دوست دارد و درک این مسئله به‌عنوان رهبر وظیفه ماست. ”

انگیزه در کارمندان چیزی است که هر یک از افراد آن را متفاوت تجربه می‌کنند ، همه ایده‌ها برای افزایش انگیزه در کارمندان مفید نیست. برای مدیران مهم است که به تیم خود گوش فرا دهند و تکنیک ­های متناسب با هر شخص را تنظیم کنند تا بتوانند انگیزه در کارمندان را برانگیزند.

بستر پاداش

از شرکت خود بخواهید به عضوی از تیم که بهترین اخلاق کاری، ذکاوت یا نگرش ماه گذشته را نشان می‌دهد رأی دهد. شما می‌توانید برای این کار از گوگل فرم استفاده کنید  و به‌ راحتی با آن نظرسنجی کنید.از این فرصت به‌ عنوان فرصتی برای تقویت ارزش‌های اصلی شرکت خود استفاده کنید و جایزه خود را به عضو از تیمی بدهید تا انگیزه­ای برای کارمندان دیگر باشد تا در ماه آینده به یکی دیگر از آن‌ها این پاداش را بدهید ، و آن را تا می‌توانید تقویت کنید زیرا این کار انگیزه در کارمندان را چندین برابر می‌کند.

شما می‌توانید باکارت هدیه ، خوردن ناهار با رئیس ، یا جایزه خلاقانه به برنده جایزه دهید.

۲. فرهنگ خود را مجازی کنید

خواه تیم شما به صورت دورکاری کار خود را  انجام دهد و یا نه حضوری در حال کار باشند ، این‌یک شرط کاملاً منصفانه است که مقدار قابل‌توجهی همکاری و عمل به وظایف اتفاق بی­افتد. این منطقی است که فرهنگ و ارزش‌های اصلی سازمانی که برای شما تعریف شده است باید به قلمرو مجازی نیز گسترش یابد.

درحالی‌که مفهوم استفاده مجازی از فرهنگ شرکت برای حمایت از نیروی کار مدرن شما ازنظر تئوری بسیار منطقی است ، اما تدارکات مربوط به چگونگی انجام این کار می‌تواند گیج‌کننده باشد.

موقعیت‌های شناسایی خود را تنظیم کنید.

برای شناسایی یک چالش ، تعیین یک مناسبت منحصربه‌فرد که برجسته کننده یک عنصر فرهنگی خاص باشد که می‌خواهید برای تقویت آن کار کنید ، می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. به‌ عنوان‌ مثال ، شاید شما می‌خواهید روی بهبود همکاری کار کنید. اگر این هدف شماست ، ممکن است یک مناسبت را شناسایی کنید و یک موقعیت  با عنوان “بازیکن برتر ” ایجاد کنید.

جوایز خود را انتخاب کنید.

اگر انگیزه در کارمندان ایجاد شود ، این برنامه بسیار کارآمد خواهد بود  و اگر بتوانید آن انگیزه‌ها را در پیشنهاد‌ها انحصاری شرکت ارائه دهید که فقط از طریق مشارکت در چالش شناسایی به دست آیند ، بهتر خواهد بود. ترفندهای سطح بالای شرکت و گشت‌وگذارهای خارج از دفتر نمونه‌هایی از گزینه‌هایی است که کارمندان مطمئناً آن را دوست دارند.

آماده ، تنظیم ، تشخیص دهید!

با در دست داشتن این موارد ، می‌توانید چالش خود را راه‌اندازی کرده و به کارمندان اجازه دهید شناخت خود را از همکاران به دست آورند. با پایان این چالش ، کارمندان عادت می‌کنند یکدیگر را بشناسند. حتی وقتی چالش به پایان رسیده باشد ، عادت شناخت به‌عنوان یک کار منظم شرکت ادامه خواهد یافت که به رشد و پیشرفت فرهنگ شما کمک می‌کند.

۳. اهداف کششی ایجاد کنید

اهداف کششی اهدافی هستند که دقیقاً فراتر از توانایی فعلی تیم شما (یا یکی از اعضای تیم) تعیین می‌شوند.محول کردن این اهداف به آن‌ها انگیزه می‌دهد تا از محدودیت‌های تصور شده خود فراتر رفته و موفقیت‌های بزرگی را کسب کنند که به تجارت شما کمک می‌کند.

یک‌چیز مشترک همه ما می‌خواهیم موفق باشیم! دستیابی به اهداف کوچک و بزرگ ما را وادار به ادامه راه می‌کند و ما را به جلو و به سمت هدف اصلی سوق می‌دهد و اشتیاق ما را برای مشارکت و تأثیرگذاری تغذیه می‌کند. بااین‌حال ، تعیین اهدافی بیش‌ازحد بزرگ ، تیم شمارا در به سمت کار  بیش‌ازحد سوق خواهد داد که ممکن است باعث شود آن‌ها اشتیاق و انگیزه خود را از دست بدهند.

همه ما فازهای کار فشرده و به دنبال آن فازهای استراحت داریم. از این گذشته ، ما نمی‌توانیم ۱۱۰٪ مواقع عملکرد داشته باشیم. اما اجازه دادن به تیم خود برای برداشتن قدم‌های آهسته هنگامی‌که بخواهید به یک ابتکار عمل جدید دست پیدا کنید ، مشکل بزرگ‌تری ایجاد می‌کند.

برای رشد ۳ درصدی بیش‌ازحد تیم خود شلیک کنید

رشد در این محدوده به‌طورکلی نقطه شیرین در نظر گرفته می‌شود و به‌اندازه کافی بزرگ می‌شود که بتواند پیشرفت واقعی را القا کند ، اما به‌اندازه کافی قابل‌دستیابی است تا از استرس بی‌مورد جلوگیری کند.

۴. اهداف بزرگ را به قطعات قابل‌کنترل‌تر تقسیم کنید

روحیه ضعیف ‌کارمند کم‌کار

حتی اگر همه اعضای تیم شما صبر نکنند تا یک پروژه جدید عظیم را اجرا کنند ، وقتی زمان کار فرا می‌رسد ، انگیزه در کارمندان می‌تواند کاهش یابد. این بدان معنی نیست که کارمندان به پروژه اهمیت نمی‌دهند. ممکن است این پروژه خیلی دور از دسترس به نظر برسد  و آن‌قدر بزرگ به نظر می‌رسد که کارمندان تصور نمی‌کنند که بتوانند آن را کامل کنند.

چارلز دهیگ ، نویسنده کتاب دقیق­تر ،سریع­ تر  بهتر و قدرت عادت ، در تحقیقات گسترده خود درباره بهره‌وری ، دریافت که یکی از مؤثرترین راه‌ها برای موفقیت در پیشرفت انگیزه است و تقسیم‌کار با ترکیب اهداف بزرگ و S.M.A.R.T می‌تواند نگاه شمارا به خط پایان معطوف کند و S.M.A.R.T اهداف راه شمارا روشن می‌کند.

S.M.A.R.T را در نظر بگیرید.

اهداف فردی را که بر روی نردبان قرار دارد و منجر به رسیدن به اهداف بزرگ­تر شما می‌شود ، در اولویت قرار دهید. درحالی‌که S.M.A.R.T. اهداف درواقع هوشمندانه هستند ، این نام در درجه اول مخفف اختصاری است که تمام ویژگی‌هایی را که اهداف افزایشی شما باید در آن داشته باشد ، به شما می‌گوید تا نتیجه بگیرید.

  • خاص
  • قابل‌اندازه‌گیری
  • قابل‌دستیابی
  • واقع‌بین
  • جدول زمانی

پس این را امتحان کنید: تیم خود را در لیست اهداف  S.M.A.R.T قرار دهید.

فهرستی از وظایف ارائه دهید که به شما در دستیابی به اهداف اصلی خود کمک می‌کند. سپس وظایف را به S.M.A.R.T تبدیل کنید. اهداف را از طریق چک‌لیست بالا اجرا کنید. شما هنگامی‌ که دقیقاً می‌دانید برای شروع کار در جهت رسیدن به اهداف بزرگ خود باید چه‌کاری انجام دهید ، این تمرین را به‌ درستی انجام داده‌اید.

برای مثال ، بگذارید بگوییم شرکت شما از مواد بازیافتی وسایل تمرینی درست می‌کنید. هدف اصلی شما ورود به یک بازار دست‌ نخورده تناسب‌ اندام است. یکی از اهداف هوشمندانه شما می‌تواند تکمیل تحلیل نقاط قوت و ضعف برای بازار هدف شما باشد.

خاص بودن: شما نقاط قوت ، ضعف ، فرصت‌ها و تهدیدهای خاص شرکت خود را ازنظر بازار هدف خود شناسایی خواهید کرد.

قابل‌اندازه‌گیری: به آسانی  شما موفقیت را با تکمیل یا عدم تجزیه‌وتحلیل اندازه‌گیری خواهید کرد.

قابل‌دستیابی: کاملاً شما یک تیم بازاریابی پنج نفرِ برای تحقیقات بازار دارید.

واقع‌بین: بله فقط سال گذشته ، تیم شما نقاط قوت و ضعف را برای یک بازار در خارج از کشور تکمیل کرد.

جدول زمانی: روزانه حداقل ۲ ساعت به ازای هر کارمند برای پروژه اختصاص می‌دهید و از هم‌اکنون برای یک ماه مهلت تعیین می‌کنید. بااطلاع دادن به کارمندان که می‌خواهید نقاط قوت و ضعف را در جلسه بعدی هیئت‌مدیره ارائه دهید ، احساس فوریت ایجاد خواهید کرد که این باعث می­شود انگیزه در کارمندان دوچندان شده و با سرعت بیشتری کار کنند.

۵. بر روی چرا تمرکز کنید

بیایید وضعیت زیر را تصور کنیم:

یک مدیر باید اعضای تیم خود را وادار کند تا اطلاعیه مهم شرکت را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. به نظر شما کدام رویکرد مؤثرتر است؟

رویکرد شماره ۱: «لطفاً این پست وبلاگ را در صفحه اینستا گرام خود به اشتراک بگذارید. واقعاً مهم است. ”

رویکرد شماره ۲: «لطفاً این پست وبلاگ را در صفحه اینستا گرام خود به اشتراک بگذارید. این اطلاعیه برای کسب‌وکار ما می­تواند تغییردهنده بازی باشد و هرچه سهام بیشتری در چند ساعت اول پس از راه‌اندازی اولیه به دست بیاوریم ،که تأثیر زیادی در  زندگی کارمندان ما به طور کلی خواهد داشت. ”

حدس می‌زنم شما شماره ۲ را انتخاب کرده باشید. اما آیا می‌دانید چرا؟ زیرا زمانی که وقت بگذارید و دلیل راهنمایی خود را توضیح دهید، انگیزه در کارمندان افزایش پیدا خواهد کرد.

اینگرید کاتلین، مدیر بازاریابی در ورداسترید WorkStride ، این مسئله را تمام‌وقت برای شرکت‌هایی کار می­کند برای آن ­ها از نرم‌افزار تعامل کارمندان استفاده می‌کند.

اینگرید کاتلین می ­گوید:”چالش شماره یک که مدیران هنگام تلاش برای ایجاد انگیزه در کارمندان خود با آن روبرو می‌شوند این واقعیت است که مدیران دلیل یک کار  را به کارکنان خود نمی­گویند و فقط انتظار دارند کارمندان کار خود را به درستی در زمان  معین انجام دهند .

برای ایجاد انگیزه در کارمندان ، یک کارمند باید تأثیر کار روزمره خود را درک کند و کاملاً درک کند که چگونه این کار بر کل کسب‌وکار تأثیر می‌گذارد. ”

این ایده فراتر از دستورالعمل‌های ساده است. این موضوع  تا هدف اصلی شرکت شما گسترش می‌یابد. داشتن یک چرای قوی در پشت مأموریت شرکت شما به انگیزه هر اقدامی که تیم شما انجام می‌دهد کمک می‌کند.

همان‌ طور که یک‌سخن از سایمون سینک بسیار مشهور است به این موضوع  اشاره دارد که ، تشخیص اینکه چه چیزی و چگونه برای اکثر شرکت‌ها آسان است بسیار سخت است در صوتی که این موضوع تفاوت را ایجاد می‌کند.

کارمندان خود را به چالش بکشید

این تمرین به روشن شدن استدلال مربوط به فعالیت‌های روزمره آن‌ها کمک می‌کند و وظایف اساسی را از وظایف غیرضروری جدا می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که آن‌ها تمام وظایف خود را با دلیل بزرگ­تر که مهم‌ترین وظیفه شرکت شما است مرتبط می‌کنند. این درک در طولانی‌ مدت به‌ عنوان یک محرک اصلی عمل خواهد کرد.

۶. بر جوایز ذاتی (نه برون‌گرایانه) تمرکز کنید

مطمئناً پول مهم است . همه ما باید غذا بخوریم و اجاره خانه و اقساط خود را پرداخت کنیم. اما پول به‌عنوان یک محرک قطعاً محدودیت‌هایی دارد.

مطالعه‌ای که توسط اقتصاددان پرینستون ، آنگوس دیتون و روانشناس دانیل کانمان انجام‌ شده ، از این موضوع پشتیبانی می‌کند. آن‌ها نشان دادند که شادی کلی ،پول بیش از ۷۵۰۰۰ دلار کمک نمی‌کند. درآمد بیش از این آستانه واقعاً بر رضایت روزمره افراد تأثیر نمی‌گذارد و بنابراین پول انگیزه خوبی نمی­تواند باشد. اینجا جایی است که انگیزه ذاتی برای بازی خود را نشان می‌دهد.

ریچارد شریدان نویسنده و مدیرعامل نوآوری‌های من لو Menlo این بازی را در طول زندگی حرفه‌ای خود دیده است. شریدان معمار یکی از الهام‌بخش‌ترین فرهنگ‌های شرکتی است که ما می‌توانیم آن را  تجربه کنیم که  آن را در کتاب خود شرح می‌دهد. در اینجا آنچه را که به‌ عنوان یک انگیزه در مورد پول می‌گوید بررسی می­کنیم:

ریچارد شرایدن می‌گوید بزرگ‌ترین اشتباهی که من می‌بینم این است که شرکت‌ها برای ایجاد انگیزه از عنوان ، حقوق ، اختیارات سهام ، مشوق‌ها ، دفتر و… استفاده می­کنند و به پاداش‌های خارجی روی می‌آورند.

خوب – بنابراین اگر پاداش‌های بیرونی مهم نیستند ، چه چیزی مهم است؟

جن لیم ، مدیرعامل و بنیان‌گذار تحویل خوشبختی گزینه دیگری را ارائه می‌دهد:

“انگیزه ذاتی که از آن شخص حمایت می‌کند و آنچه را که به آن اعتقاد دارند (به‌عنوان‌مثال هدف ، ارزش‌ها ، آزادی عمل ، پیشرفت ، روابط) چیزی است که نه‌تنها بیشترین اهمیت را دارد ، بلکه باعث ماندگاری انگیزه می‌شود (یعنی شادی پایدار).”برای شریدان ، لیم و دیگران ، مواردی مانند هدف و ارزش‌ها  مهم هستند که واقعاً سوزن را در طولانی‌مدت حرکت می‌دهد.

حول ارزش های اصلی جمع شوید

ارزش‌های اصلی ایجاد کنید که ماهیت اصلی وجود شرکت شمارا بیان کند. تجارت شما به چه کسانی خدمت می‌کند؟ چه مشکلاتی را حل می‌کند؟ هنجارها و رفتارهایی که رویکرد تیم شمارا هدایت می‌کند چیست؟

این ارزش را بسیار قابل‌مشاهده کنید و از طریق آزمون‌ها ، جوایز و تمرین آن‌ها را در فرهنگ خود جای دهید.

۷. روحیه تیمی را باهم تطبیق دهید و تقویت کنید

چرا تیم‌های ورزشی یکنواخت لباس می‌پوشند؟

شاید وقتی این تمرین برای اولین بار انجام شد ، این موضوع به‌سادگی به آن‌ها کمک کرد که بفهمند در چه تیمی حضور دارند ، اما در طول سال‌ها ، لباس‌های مطابق با هواداران و بازیکنان احساس وحدت ، هویت و همکاری به اشخاص می­دهند.

وقتی لباس­های بازیکنان باهم مطابقت دارند ، آن‌ها می‌دانند که برای رسیدن به یک هدف مشترک باهم کار می‌کنند.

با ارائه یک کوله‌پشتی متناسب ، احساس همبستگی حتی قوی‌تری را برای کارمندان ایجاد کنید وقتی به نظر برسد در یک تیم قرار دارند کارکنان می­توانند حس کنند که واقعاً یک تیم هستند و باید مانند یک تیم رفتار کنند که این عامل باعث می­شود انگیزه در کارمندان را برای “پیروزی” در کار افزایش دهد.

برای رویداد بعدی شرکت خود کوله‌پشتی بگیرید

اگر واقعاً می‌خواهید یک تیم ورزشی ایجاد  کنید ، تیم‌ها را تشویق کنید تا تی‌شرت‌های مطابق با نام دپارتمان و یک شکل با نام خانوادگی و اعداد روی آن چاپ شود.

از عینک آفتابی مارک‌دار استفاده کنید که باعث شود کارکنان هر زمان که بخواهند از آن استفاده کنند و روحیه کار تیمی را احساس کنند.

همه را با پیراهن‌های فوتبال یا ورزشی مطابقت دهید و اعلام کنید که در حال راه‌اندازی یک تیم فوتبال  یا لیگ بسکتبال هستید.

۸- به تیم خود استقلال دهید

چند بار شنیده‌اید کسی این جمله را می‌گوید: “من واقعاً می‌دانم که رئیس من چگونه همه جنبه‌های شغل من را مدیریت می‌کند.”

مگر اینکه صادق نباشید ، من تصور می‌کنم هرگز چنین اتفاقی نی­افتاده است. انسان‌ها برای آزادی عمل  ارزش قائل هستند. همه ما می‌خواهیم کنترل زمان و انرژی خود را در دست داشته باشیم و کمبود این آزادی عمل راهی مطمئن برای از دست دادن انگیزه تیم شما است. اعطای آزادی عمل همچنین نشان می‌دهد که شما به تیم خود اعتماد دارید ، که به شما تا رسیدن به پیوند عاطفی بین کارفرما و کارمندی که در شرکت‌های بسیار متعهد می‌بینید بسیار کمک خواهد کرد.

رهبر برند  اسنک نیشن ، آقای تونی می‌گوید: “آزادی عمل مهم‌ترین انگیزه  است. اعتماد اساس روابط ، به‌ویژه در تجارت است. من به مردم اجازه می‌دهم کار خود را داشته باشند و از آن‌ها کمک می‌خواهم تا اینکه دست آن‌ها را در کل راه بگیرم. ازنظر من ، این روابط ما را ایجاد می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد احساس کنند که من به‌جای اینکه مدام بر روی برنامه خودم پافشاری کنم، اینجا هستم تا به آن­ها کمک کنم.

در طولانی‌مدت ، این تیم‌های خودکفای بیشتری ایجاد می‌کند ، زیرا آن‌ها روند خاص خود را ایجاد می‌کنند و من یاد می‌گیرم که چگونه با آن‌ها و برای آن‌ها کارکنم. “اما علی‌رغم این مزایا ،آزادی عمل برای بسیاری از مشاغل عادی نیست. مدیران می‌ترسند که اگر گزارش‌های مستقیم خود را بیش‌ازحد آزاد کنند ، یک فضای پر هرج و مرج ایجاد می‌کند و کارمندان از این فرصت سوء استفاده می‌کنند.

حتی وقتی کارفرمایان به اهمیت استقلال اعتراف می‌کنند ، بازهم ممکن است تعادل درست باشد. مدیر محتوای  آفیس وایب Officevibe ، یعقوب شریر، توضیح می‌دهد:

نکته اصلی این است که تیم شما حس مالکیت واقعی را به دست بیاورد . نه‌فقط در مورد مهم‌ترین پروژه‌های آن‌ها ، بلکه در مورد مواردی مانند برنامه و زمان مرخصی بتواند استقلال داشته باشد. توانایی اعمال کنترل بر زمان آن‌ها می‌تواند به‌ اندازه رضایت‌مندی حاصل از مشاهده یک پروژه تا پایان کار ، انگیزه بخش باشد. این موضوع یک نکته عالی در مورد چگونگی ایجاد انگیزه در کارمندان و مالکیت کامل کارشان است.

به کارمندان اجازه دهید ساعت‌های خود را تعیین کنند

این‌یک روش ساده برای نشان دادن این است که شما به کارمندان خود اطمینان دارید که کار خود را انجام می‌دهند بدون اینکه فردی با سمت بالاتر آن‌ها را بررسی کنید. اگر بیشتر بر روی نتایج تمرکز کنید و نه به قوانین ، تعجب خواهید کرد که انگیزه در کارمندان چقدر افزایش می یابد تا با این چالش روبرو شوند.

۹. مشخص کنید چه چیزی باعث می‌شود انگیزه در کارمندان شما از کار بیفتند

یک‌چیزی که ما عملاً می‌توانیم در همه کارمندان تضمین کنیم  این است که  کارمندان شما باهم بسیار متفاوت هستند.برخی درون‌گرا هستند ، برخی دیگر برون‌گرا هستند. برخی ماجراجو هستند و از چیزهای ناشناخته انرژی می‌گیرند ، برخی دیگر امنیت افراد آشنا را ترجیح می‌دهند. برخی ممکن است به راهنمایی اضافی نیاز داشته باشند ، برخی دیگر کارگران مستقل‌تری هستند. برخی احتمالاً تازه از دانشگاه  فارق ­التحصیل شده‌اند.

نکته این است که ، کارمندان شما زمینه‌های مختلفی دارند ، در مراحل مختلف از زندگی خود هستند و راه های ایجاد انگیزه در کارمندان چیزهای بسیار متفاوتی است. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که می‌توانید مرتکب شوید ، تلاش برای انجام کارها و یا رفع مسائل با یک ‌راه­ حل یکسان است که انتظار دارید  متناسب با نیروی کار متنوع شما باشد.

رئیس و مؤسس شرکت تاسکوس TaskUs ، جاسپار ویر در این امر بسیار موافق عمل کرده است.

او می‌گوید بزرگ‌ترین اشتباهی که می‌بینیم این است که وقتی صحبت از مدیریت می‌شود ، یک چیز برای همه انگیزه ­بخش  نیست و برای همه مناسب نیست. برخی از افراد به نظارت و دستورالعمل بیشتری نیاز دارند ، برخی دیگر به استقلال و اعتماد بیشتری نیاز دارند. وظیفه یک مدیر ارزیابی و انطباق با هر فرد است. ”

جان هین استاک می‌گوید: “بهترین راه برای ایجاد انگیزه در کارمندان این است که بفهمید چه چیزی به آن‌ها انگیزه می‌بخشد و چه چیزی  اهداف شخصی و شغلی فرد را با نقش آن‌ها در شرکت شما به بهترین شکل ممکن همسو می‌کنند. برای انجام این کار ، شما باید مرتباً با هر یک از کارمندان این موضوع را چک کنید و از آن‌ها سؤالاتی درباره روند کار بپرسید.

هدف از این پرسش‌ها  این است که بفهمند چه احساسی دارند و مهم‌تر اینکه چرا چنین احساسی دارند. اختصاص دادن وقت برای گوش دادن به صحبت‌های کارمندان اعتماد به شمارا افزایش می‌دهد و به شما این درک را می‌دهد  که چگونه می‌توانید در سازمان خود اوضاع را بهتر کنید. ”

زمانی را برای شناختن کارمندان خود در سطح شخصی اختصاص دهید

برای شناختن هر یک از اعضای تیم خود در سطح شخصی ، ۳۰ دقیقه وقت بگذارید.

فقط در مورد اهداف شغلی نپرسید ، بلکه دریابید چه چیزهایی آن‌ها را در خارج از کار تحریک می‌کند.

سؤالاتی که می‌توانید بپرسید:

  • بزرگ‌ترین درسی که از والدین خود آموخته‌اید چیست؟
  • قهرمان کودکی‌ات چه کسی بود؟ بهترین دوست شما چه کسی است؟
  • کسی وجود دارد که بیش از شش ماه با او صحبت نکرده‌اید؟ چه چیزی مانع شما می‌شود که به آن‌ها صحبت کنید؟
  • صبح چه چیزی شمارا از رختخواب بیدار می‌کند؟
  • علاقه مندی های کارمندان خود را بدانید چون حتی فقط دانستن این موضوع به برقراری ارتباط صمیمی بین شما خواهد شد.

۱۰. به بازی تبدیل کن!

آیا محرک اثبات‌شده‌ای برای افزایش انگیزه در کارمندان می‌خواهید ؟ به دنبال ایده‌های انگیزه تیمی هستید که مفید باشد؟ سعی کنید کار را به بازی تبدیل کنید.یکی از راه‌های تزریق رقابت در محل کار ، گیمیفیکیشن یا بازی‌سازی است . این به این معنی است که وظایف اصلی خود را مانند بازی‌های رایانه‌ای انجام دهید.

پس

به یک بازی ویدیویی در زندگی واقعی فکر کنید ، که در آن اعضای تیم نشان‌های مربوط به برخورد با نقاط عطف را بازی می‌کنند. به‌جای نشان‌های دیجیتال برای نمایه بازی شما ، این نشان‌ها دکمه‌های واقعی هستند . این گیمیفیکیشن در زندگی واقعی قطعاً فاکتور “هیجان و تعجب” را به همراه دارد .

۱۱. یک محیط کار تحریک‌کننده با هیبت ایجاد کنید

انگیزه و خلق‌وخوی دست‌به‌دست هم می‌دهند. این به این دلیل است که خلق‌وخوی شما بر انرژی ، توانایی تمرکز و احساس کلی سلامتی شما تأثیر می‌گذارد.اگر به دنبال ایده‌های انگیزشی کارمندان هستید که مفید باشد ، پس ممکن است بخواهید در محیط کار خود سرمایه‌گذاری کنید.

ایده‌های جالب دفتر

طبق مطالعه‌ای از دانشگاه ایالتی اوهایو و موسسه ملی بهداشت روان ، محیط کار شما به‌ طور جدی بر روحیه شما تأثیر می‌گذارد. در این مطالعه ، کارگران در ساختمان‌های قدیمی با سقف کم و تهویه مطبوع نسبت به افراد در ساختمان‌های جدید با مواردی مانند نور طبیعی بیشتر و چیدمان‌های باز استرس بیشتری داشتند.

بنابراین منطقی است که در یک محیط کار سرمایه‌گذاری کنیم که درواقع مردم می‌خواهند وقت خود را در آن بگذرانند. به همین دلیل بسیاری از دفاتر  شباهت به خانه‌ها پیدا می‌کنند و آشپزخانه در حال تبدیل‌شدن به مرکز زندگی ادارات هستند. ایجاد یک فضای خانگی باعث انگیزه شرکت شما می‌شود ، عوامل حواس‌پرتی را به حداقل می‌رساند و اعضای تیم شما هرروز با انگیزه تر می­کند.

مبلمان خود را داشته باشید

این‌یک روش عالی برای برقراری ارتباط با تیم شما در حالی است که قطعات منحصربه‌فردی را برای دفتر کار خود ایجاد می‌کنید و حس زندگی در خانه را به فضای دفتر خود تزریق می‌کنید. به‌علاوه شما این افراد را برای خود پس‌انداز خواهید کرد.

کلام آخر

درحالی‌که هیچ راهی متناسب با چگونگی ایجاد انگیزه در کارمندان وجود ندارد ، برخی از ایده‌های ذکرشده در اینجا را بررسی کنید و ببینید که آن‌ها چگونه می‌توانند برای سازمان شما سود آفرین باشند و انگیزه در کارمندلن شما را چندین برابر کنند.شما می ­توانید با دادن اختیارات جدید و آزادی عمل به کارمندان خود انگیزه دهید. شما می­توانید محیط کار را با قرار دادن مبلمان راحت مانند مبل­ های منزل ،حس راحتی را به کارمندان خود القا کنید و با این کار انگیزه در کارمندان خود را افزایش دهید.

به نظر شما از چه راه های دیگری می توان انگیزه در کارمندان ایجاد کرد؟ آیا دوست دارید به کارمندان خود انگیزه دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید